SÊFTEtlB&R Bij Scheren PUROv Uit de Pers. Buitenland. Plaatselijk Nieuws. wanneer ze in drie opeenvolgende zittingen door het Lagerhuis zijn aangenomen en steeds door het Hoogerhuis zijn verworpen, mits ook hier weer de Koning sanctionneert. De macht berust in Engeland dus bij het Lagerhuis. Hoe werkt dit stelsel nu in de praktijk Zooals we zeiden bestaat het politieke leven in Engeland lange jaren uit slechts twee partijen die ongeveer tegen elkander opwogen. Uit de meerderheid van het Lagerhuis, een der twee partijen dus, kiest de Vorst zijn mi nisters, althans de leider en de voornaamste leden dier meerderheid komen in het ministerie. Zij blijven lid van het Parlement. De Engelsche ministers zijn altijd parlementsleden, iets dat bij ons slechts een| hoogst enkele keer is voor gekomen. Op de ministers, die leiders der regeeringspartij zijn, rust de ernstige verplich ting om er steeds voor te zorgen, dat de meer derheid hen volge: „De eerste plicht van een Engelsche minister is trouw aan zijn partij", zegt D'Israëli. Nu is er ongeveer op de helft der vorige eeuw verandering in de politieke groepeering in Engeland gekomen. De Korenwetten brach ten onderlinge verdeeldheid. Toch heeft men er in Engeland voor gezorgd een meerderheid in het Parlement te behouden, waarop het mini sterie steunen kon, omdat men wel begreep, dat zonder een regeeringsmeerderheid in het Parlement, het parlementaire stelsel een onding was. De gewoonte, dat het ministerie wordt gevormd uit mannen van de Parlementsmeer- derheid is in Engeland er zoo vast ingevoerd, dat de parlementsleden van te voren weten wie minster-president zal worden. Primier het re- geerend Kabinet valt. Dan heeft men in Engeland ook de prime minister of de premier, de eerste minister, die eigenlijk chef is over de andere departements hoofden. Een figüur, die wij ook niet kennen. Bij ons is wel eens gesproken, dat we hebben de primus inter pares, de eerste onder zijns gelijken, doch dat is maar een naam. Driemaal hebben wij een figuur gehad, dat iets op het Engelsche geleek, n.l. onder het Kabinet Schimmelpenninck in 1849, onder Van Hall en onder Kuyper. Het reglement van orde van den minister raad in 1901 door Dr. Kuyper gewijzigd (de Koningin zou den minister-president gedurende een zittend ministerie aanwijzen) werd echter in 1905 door het ministerie Dr. Meester weer gewijzigd. Het Engelsche ministerie is, zooals we zagen, feitelijk een soort commissie uit het Parlement. Ook dat kennen wij niet. Thorbecke heeft zich scherp verzet tegen het Engelsche voorbeeld. Later komen we hierop nog terug. De innige samenwerking tusschen ministers en Parlement, zooals Engeland dat heeft, en waardoor het Parlementaire stelsel eerst zuiver werken kan .hebben we op het vasteland nooit gekregen. Dat is iets specifieks Engelsch, dat op het vasteland niet blijkt te kunnen aarden. Maar ook zonder, dat we het echte parle mentaire stelsel hebben, en we het met iets moeten doen, dat er slechts eenigermate op lijkt, is het als zoodanig toch een zegen voor het volk. De hoofdzaak is, dat de vrijheden en rechten des volks gewaarborgd worden door ons Volks orgaan, waarmede de Vorst rekening te houden heeft. En dat is in den loop der vorige eeuw gelukkig ten onzent, zij het ook in een weg van strijd, bereikt. Daarover een volgende maal. „De Waarheidsvriend" het orgaan van den Qeref. Bond in de Ned. Herv. Kerk schrijft VERDWAASD VOLK. De Olympische spelen te Amsterdam, die nog wel niet officieel zijn geopend, maar toch reeds naar buiten veel vertoon maken, hebben aireede genoegzaam doen zien, waartoe de vergoding en de verdwazing van de sport leidt, bijzonder lijk wanneer de hartstochten van de deelne mers aan de wedstrijden en die van de bezoe kers der spelen in beroering komen. Wat b.v. in het begin van deze maand in het stadion in de hoofdstad des lands gebeurde, noemden zelfs de liberale bladen een schande voor de Olympische spelen en een zwarte blad zijde in het boek der 9e Olympiade. Het is er dan ook verre van daan, dat met deze Olympiade een stap in de richting van de verbroedering der volken werd gedaan, inte gendeel, wat Amsterdam te zien gaf was een verscherping van den haat en de vijandschap tusschen de naties onderling. Er werd geslagen en gevochten tot bloe dens toe. Men zag de spelers elkander grijpen en op de allerlaagste wijze elkander trappen om niet het onderspit te moeten delven, maar om als overwinnaar uit het strijdperk naar voren te treden. Wat hier plaats vond, was de praktijk van de theorie, die gewaagt van het feest van schoo- ne en geschoolde lichaamskracht, van durf en ondernemingsgeest, van een wedstrijd, die de edele gevoelens van de menschheid moet op wekken. En zooals het in het worstelperk toeging, stond het ook bij de tienduizenden, die op de tribunes een plaats hadden weten te bemachti gen, na een wachttijd in het gelid een avond, een nacht, een morgen -—van 15 uren lang. Van de tribunes kwam gejuich en gefluit. Er werd gehuild en opgehitst. De spelenden wer den door geschreeuw en gegil aangevuurd en opgejaagd om tot steeds grooter vijandelijkhe den tegen elkander over te gaan. Dit alles werd in het stadion gezien en ge hoord. Het leek naar ooggetuigen zeggen of het verstand van de menschenmassa een oogen- blik stilstond. Was dit wel anders te verwachten Reeds van zichzelve worden de Olympische spelen, door een anti-Christelijken geest be- heerscht, hoeveel te meer moet dan niet het heidensch karakter dier spelen zich openbaren als bovendien nog de gemoederen van een ver dwaasde menigte in beweging komen. De geest van den tijd en dit is het ontzet tende kent geen hooger genot en geen heer lijker ideaal dan zich overgeven aan den eere- dienst van de sport. Voor dit afgodsbeeld knielt het volk, dat de Wet en de Getuigenis heeft verlaten, zich neer. Om de eere Gods bekom mert men zich niet meer, het gaat eenig en al leen om de majesteit van den mensch. Ook over de vraag, of met deze heidensche spelen de Dag des Heeren wordt ontheiligd, be kommert men zich niet. Naar 't oordeel van de sportmenschen is juist de Zondag de aangewe zen dag. Op Zondag 4 Juni was Amsterdam in rep en roer. De Olympische spelen hadden dien dag hun schandedag. En nu had men nog maar een voorproefje van hetgeen zoo aanstonds gebeuren zal, wan neer de officieele opening der Olympische spe len zal plaats hebben en de boksers en de wor stelaars in het strijdperk zullen treden. Verdwaasd volk, dat aan zulke vertooningen zijn hart heeft gegeven, want was dit niet het geval, dan zouden er geen tienduizenden hun penningen offeren om van de spelen getuigen te zijn en niet weer anderen en dat zijn nog vele tienduizenden meer na den uitslag van den wedstrijd naar de bladen grijpen om zich het eerste nieuws over den afloop der vechtpartijen te verschaffen. Verdwaasd volk, dat geen andere begeerte kent, dan met hart en ziel in deze dingen mede te leven. De zielen der menschen worden verdorven. Er wordt roekeloos met God en godsdienst gespot. Moge tegen de Olympische spelen een krach tig getuigenis blijven opgaan. EEN FAMILIETWIST. Een vreeselijk drama heeft zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Unterkirchnach nabij Villingen in het Zwarte Woud afgespeeld. Een dertienjarige arbeider, Winterhalter ge naamd, heeft aldaar na een twist met familie leden, die door een kleinigheid was ontstaan, zijn woning met dynamiet in de lucht laten vliegen. Winterhalter en zijn schoonvader wer den hierbij gedood; zijn vrouw en beide kin deren, die zich buiten het huis ophielden, bleven als door een wonder ongedeerd. Het huis werd door de ontploffing geheel verwoest. MOORD EN ZELFMOORD. Te Worms heeft de fabrieksopzichter Anton Edelhorn, die vroeger als nationaal socialist lid van den gemeenteraad is geweest, zijn vrouw en twee kinderen met lichtgas vergiftigd en daarna zelfmoord gepleegd. Naar het schijnt was de man zwaarmoedig, doordien hem zijn betrekking was opgezegd. EEN WOESTELING. Te Keulen kreeg Vrijdagavond de 32-jarige monteur Paul Ehlest ruzie met de familie van zijn vrouw. Weldra kwam het tot een hand gemeen, waarbij E. een revolver trok, zijn schoonvader morsdood schoot, zijn twee zwa gers doodelijk en zijn schoonmoeder ernstig ver wondde. De dader is later gepakt. AUTO-ONGELUK. Een doode. Zaterdagnacht 2 uur is op den straatweg Boltenhagen-Wismar, ter hoogte van Hohen- kirchen, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een fabrikant uit Wismar kwam met zijn auto, waarin hij zich met de familie van een onder wijzer bevond, op den berm van den weg terecht, waardoor de auto omsloeg. De onder wijzer werd gedood en zijn beide kinderen bekwamen ernstige verwondingen. MIJNONGELUK. Te Datteln bij Dortmund heeft Zaterdag een ernstige mijnoritploffing plaats gehad, waarbij één arbeider is gedood, twee zwaar en vier anderen licht verwond zijn. De ontploffing is ontstaan doordat een mijnwerker met zijn boor- hamer op dynamiet sloeg, dat zich nog in een boorgat bevond. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Bij vliegdemonstraties te Vincennes geraakte een vliegtuig in brand; de twee vleugels braken van het toestel af, dat op den grond viel. De vlieger werd geheel verkoold. Twee vrouwen werden op slag gedood. De begeleider van den bestuurder werd ernstig gewond. EEN LYNCH PARTIJ. Te Brockhaven in Missisippi heeft Vrijdag een woeste menigte de gevangenis bestormd en er twee negers uitgehaald, die een blanke, wien zij een klein bedrag schuldig waren, met re volverschoten hadden gewond. De negers werden, achter een auto gebonden, door de stad gesleept en daarna opgehangen. WERVELSTORM IN COLORADO. Vier dooden. Het plattelandsdistrict bij Johnstown in Co lorado is geteisterd door een wervelstorm, die groote schade heeft aangericht. Tal van boer derijen zijn geheel vernield, van andere is het dak afgerukt. De schade is groot en er zijn vier menschen omgekomen. AANVALLEN VAN BIJEN IN DE STRATEN VAN BERLIJN. Men meldt uit Berlijn De Berlijnsche brandweer werd Zaterdag niet minder dan zestien maal gealarmeerd om in de drukke straten bijenzwermen te vangen, die al daar de voorbijgangers lastig vielen. ONTPLOFFING IN EEN KRUITDEPOT. Vijf dooden, talrijke gewonden. Naar uit Nantes wordt gemeld, is Vrijdag middag een kruitdepot op het eiland d'Yeu in de lucht gevlogen. Vijf arbeiders werden op slag gedood. Er zijn talrijke gewonden, onder wie vier ernstig. De materieele schade is zeer groot. Een jongensschool en vele huizen wer den verwoest. Men vreest nog meer ontplof fingen. De wijk, waarin het depot zich bevindt, moest door de bewoners worden ontruimd. Het kruit is afkomstig uit granaten, welke uit zee zijn opgevischt. De ontploffing was zoo krachtig, dat het dak van een conservenfabriek totaal werd af geslagen. In de haven van Joinville werden alle vensterruiten vernield. DE TEELT VAN KOOL EN OOGSTVOOR- UITZICHTEN VAN APPELEN EN PEREN IN DE VEREENIGDE STATEN. Door tusschenkomst van de Directie van den landbouw wordt het bericht ontvangen, dat volgens een mededeeling van het Departement van Landbouw te Washingtton de oppervlakte welke in 1928 zal worden beplant met kool (voor den handel) wordt geschat op 133.830 acres (53.523 H.A.); het vorige jaar bedroeg deze oppervlakte 139.970 (55.988 H.A.) Voor late kool wottlt de te verwachten opper vlakte geschat op 56.970 acres (v. j. 61.490 acres); voor zomerkooi op 23.310 acres (v. j. 21.730 acres) en voor zuirelijke of vroege kool op 53.550 acres (v. j. 56.750 acres). Volgens een publicatie van datzelfde Depar tement zijn de oogstverwachtingen voor peren volgens den toestand op 1 Juni 1928 veel beter dan verleden jaar. De toestand op 1 Juni j.l. wordt aangegeven als 70 pet. van normaal, ter wijl dit getal op 1 Juni 1927 56.9 bedroeg. Volgens eene schatting, gebaseerd op den toe stand per 1 Juni 1928, wordt een perenoogst verwacht van 23.130.000 bushel, te vergelijken met een oogst van 18.072.000 bushel in 1927 en van 25.249.000 bushel in het jaar 1926. In sommige streken waren de appelboomen op 1 Juni nog in bloei, zoodat het nog te vroeg is om den te verwachten oogst in de V. S. te schatten. De vooruitzichten schijnen echter gunstig te zijn in vrijwel alle streken, met uit zondering van een gedeelte in Missouri, Arkan sas, Nebraska, Kansas, Oklahoma en Texas, waar een late vorst aanzienlijke schade heeft veroorzaakt. In Californië en enkele andere westelijke staten wordt een grooter appeloogst verwacht dan in 1926, welk jaar bekend staat, als een record-jaar. Andere staten verwachten een oogst, niet zoo groot als in 1926, doch grooter dan in 1927. EEN MIJNONGELUK. Veertig vermisten. Naar Belga uit St. Etienne meldt, heeft een brand in een mijn te Roche-la-Molière een he vige gasontploffing veroorzaakt. Een deel der mijnwerkers wist zich te redden, doch een veer tigtal wordt vermist. Men vreest, dat het is omgekomen. Een later bericht van het ministerie deelt mee, dat er bij het mijnongeluk te Roche-la- SOMMELSDIJK. Voor de Suppletiekas voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekten te Haamstede werden gedurende de maanden Maart, April en Mei 1928 ontvangen in den Bommel 22.40, Brielle 16.50, Dirks- land 22.95, Herkingen 20.20, Middelharnis 16.50, Ooltgensplaat 27.90, Oude Tonge 9.90, Sommelsdijk 50.35, Spijkenisse 26.60 en Stad aan 't Haringvliet 16.08. Maandagavond reden genoegelijk pra tende een paar jongedames per fiets op de Voorstraat .alhier. Op een gegeven oogenblik vielen beiden tegelijk tegen den trottoirband aan. Hoe het kwam weten wij niet, maar wel, dat daar geen plaats is om met zijn tweeën naast elkander te rijden en nogwel daar de zij straten verboden zijn om te berijden. Of ze zich bezeerd hadden is niet bekend, doch wel aan te nemen, daar zij wijselijk maar zoo gauw mogelijk zich uit de voeten maakten. MIDDELHARNIS. Mej. N. Vermaas heeft te Amsterdam met gunstig gevolg haar examen afgelegd voor Ziekenverpleegster. Uitslag wedvlucht door de P.V. „Sein post" van uit Montargis, afstand 431 K.M. lste en 7de prijs Joh. J. Nipius; 2e en 4e prijs Deze propaganda-plaat, welke door den Heer H. F. D. Oxenaar te 's-Gravenhage is ontworpen voor den op 27 September a s te houden Nationalen Landstormdag, zal binnenkort aan alle Af deelingen van den Bij zonderen Vrijwilligen Landstorm worden verstrekt. Molière 48 mijnwerkers door verstikking om het leven zijn gekomen, van wie 29 Franschen waren, de overigen voor het meerendeel Polen en Marokkanen. Omtrent het vreeselijke ongeluk in de mijn Roche-la-Molière bij Sant Etienne meldt Vas Dias nog de volgende bijzonderheden Tengevolge van een brand, waarbij een schacht instortte, werden 53 mijnwerkers, o.w. 30 Franschen, door gasverstikking van het leven beroofd. Tot dusver konden 40 lijken en 15 gewonden worden geborgen. Op de plaats des onheils werkten 570 mijnwerkers. De mijnwer kers ijlden onmiddellijk naar de liftkooien; velen echter konden zoover niet meer komen en wer den door gassen bedwelmd. Onder het voortdurend gelui der alarmklok ken liet men de liften telkens weer afdalen; in ontzetting snelden de familieleden van de ar beiders, die nog in de mijn waren, naar de directie; ondertusschen werden reeds de eerste hulpmaatregelen getroffen. Vreeselijke tooneelen speelden zich af toen de eerste gewonden aan de oppervlakte werden gebracht en op baren of steunende op hun redders werden wegge voerd. Zoo groot was het aantal lijkbaren, dat de erf van het directiegebouw spoedig vol stond en slechts een nauwe gang overbleef. De afgevaardigde Vernay en Durafour, vroe ger ministers van arbeid, hebben reeds bij het presidium van de Kamer een verzoek ingediend om te mogen interpeleeren over de vraag wie schuld heeft. De minister van arbeid Tardieu is Zaterdag uit Parijs vertrokken, om zich naar de plaats des onheils te begeven. In het naburige Saint Etienne ontstond onmiddellijk nadat het nieuws bekend was geworden groote droefheid en opwinding. Op het raadhuis werd de vlag halfstok geheschen. Zondag zou er een gedenk- teeken worden ingewijd; de plechtigheden zijn evenwel niet doorgegaan. Het ongeluk heeft een van de belangrijkste mijnen van het Loire-bekken getroffen; deze mijn levert jaarlijks 200.000 ton kolen. De minister van arbeid, Tardieu, die Zon dagochtend te Saint Etienne was aangekomen, had een langdurige conferentie met de mijn- directie en de vertegenwoordigers van de mijn werkers over het ontstaan van het ongeluk. Zelf is hij geruimx tijd op de mijn geweest, om zich een beeld te kunnen vermen van de situatie. Het ongeluk heeft zich afgespeeld op een diepte van 220 meter onder den grond. Zater dagochtend om zeven uur merkten wakers een rook en gaslucht op; even later volgde een instorting. De instorting had tot gevolg, dat de samengeperste lucht, die voor de lucht, die voor de luchtverversching moet zorgen, een deel van de gassen ophoopten, die tot tweemaal toe door de afvoerschachten terugsloegen, waar bij de meeste slachtoffers werden gemaakt. De reddingswerkzaamheden werden hierdoor even eens zeer belemmerd. Het aantal dooden wordt afwisselend opge- geen als 48 en 51; in het eerste geval zouden er van de dooden 31 Franschen zijn, 11 Polen, 4 Marokkanen, 1 Italiaan en 1 Tsjechoslowak. Er worden voorts een veertigtal mijnwerkers verpleegd wegens gasvergiftiging. Het mijnwerkerscongres te Clermont Ferrand heeft bij wijze van rouw zijn zitting opgeheven en alle behandelde punten verwezen naar een uitgebreiden bestuursraad, die in Augustus te Parijs gehouden zal worden en beslissen zal op de rapporten der verschillende commissies. Het congres is gesloten, opdat zijn leden Maandag te Roche-la-Molière de begrafenis der slachtoffers zouden kunnen bijwonen. J. Jordaan; 3e prijs F. Radauer; 5e prijs Jon- gejan; 6e prijs S. Looij; 8e, 9e en 10e prijs A. Schuurman. Losgelaten 6 uur, aankomst eerste duif 1 uur 22 min., laatste duif 2 uur 26 min. Over de maanden April, Mei en Juni zijn door de schutsluis 273 schepen, inhoudende 23377 ton, binnengekomen; uitgevaren 256 sche pen, inhoudende 22642 ton. Programma uitvoering „Sempre Cres cendo" Donderdag 5 Juli 1928, 's avonds 8 uur (N.T.) in de tent op het Boumanplein. 1. Souvernir de Driebergen, L. Langlois. 2. Cornelius Marsch, F. Mendelssohn-Bar- tholdy. 3. Gyptis (verplicht werk voor O. Tonge), F. July. 4. Défilé des Nations, L. Fremaux. Pauze. 5. Le vaillant, Ed. Godart. 6. La Nation Beige, J. Martin. 7. Modestic, J. Martin. 8. Alte Kameraden, C. Teike. Tijdens dit concert zal door dames het publiek een busje worden gepresenteerd voor een bij drage tot dekking der kosten van de muziek tent, welke tent in eigendom aan „Sempre" is overgegaan, doch waarop nog 270 schuld rust. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De weeg brug alhier is voor de campagne 1928 goed gekeurd. Tegen J. A. P. is proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der Visscherijwet (visschen zonder akte). Gedurende de vorige maand zijn op het postkantoor alhier behandeld 15 telegrammen, 365 gesprekken en 7 oproepberichten. Vrijdagmiddag a.s. zal de Commissaris der Koningin een bezoek aan deze gemeente brengen. DEN BOMMEL. Tegen een persoon uit N. Tonge is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet. Vorige week werd W. M. Buijs zoodanig door een auto aangereden, dat hij in bewuste- loozen toestand vervoerd moest worden. Zijn toestand is zorgwekkend. De collecte voor lijders aan vallende ziekten te Heemstede heeft opgebracht ruim 45.—. Van den landbouwer B. C. Jongeling is een best werkpaard gestorven. Het paard is voor de consumptie afgekeurd. Aangezien het niet verzekerd was, beteekent dit een aanzien lijke schadepost. OOLTGENSPLAAT. De weegbrug in deze gemeente en op de Galathese haven zijn voor de campagne 1928-1929 goedgekeurd. Tot Gezworen van den Polder „Den Grootei} Blok" is gekozen de heer H. M. van Nieuwenhuijzen. OUDE TONGE. Onze vroegere dorpsge noot D. van Noord, thans a. t. s. is bevorderd tot adj. comm. ter secr. te Sliedrecht. De collecte voor den gewapenden dienst heeft de som"van ruirh ƒ18,—opgebracht. J. van Sf.' kwam zoodanig met zijn hoofd op een stuk ijzer te vallen dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Woensdag a.s. des n.m. 6.45 uur zal de motorbrandspuit geprobeerd worden. De be langstellenden dienen er rekening mede te hou den. Van P. de K. zakte een muur waartegen draineerbuizen waren opgestapeld in elkaar, wat nogal eenige vertraging veroorzaakte en voor den eigenaar een schade beteekende. M. Bezemer geraakte met zijn moto; „Zeeland" geladen met grint omhoog. Hij moest overgeladen worden door J. Volaart en L. Bou. wens. Door de gemeente zijn een groep werk.' looze arbeiders te werkgesteld voor aanleg van een Goudaliteweg. NIEUWE TONGE. De weegbrug te Batten- oord is voor de a.s. campagne weder goedge. keurd. Door de P. V. „de Gevleugelde Bode' zal a.s. Vrijdag e'èn vlucht wórden gehouden van uit Bordeaux (Afstand 841,523 K.M.). Bij de gehouden verkooping bij afslag is de woning en het perceel tuingrond van de Wed. en Kinderen Iz. van Zielst Iz„ de vorige week ingezet op resp. 2030,door P. van Wezel en 420.door J. Kosten aangeloopen, terwijl het woonhuis annex slagerij van erven wijlen J. v. d. Tol is afgemijnd door dhr. Joh. Holleman te Dirksland op 1800.—. Gedurende de afgeloopen maand werden ten Postkantore alhier behandeld 30 telegram men, 423 telefoongesprekken, 3 telefoonoproep. berichten. Totaal 456 handelingen. Tegen I. v. d, B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het- niet wekelijksch invullen en op tijd verzenden van de loonlijsten. DIRKSLAND.* Auto in een sloot. Wonder lijk afgeloopen. Zaterdagmorgen reed de heer L. Bund uit Middelharnis en nog twee personen in een splin ternieuwe chevrolét-auto over den straatweg in de richting van Dirkisland. De heeren reden een kalm gangetje en werden achterhaald door den nieuwen zwaren vracht auto van de R.T.M.'Ofschoon, volgens oogge tuige de heer Bund goed rechts uitweek, werd nochtans het linkervoorwiel gegrepen door het rechterachterwiel van den breeden vrachtauto. De chauffeur zag blijkbaar niet dat hij de Che vrolet gegrepen had en reed door, kwam weer midden op den weg, met het noodwendig ge volg dat de Chevrolet met de drie inzittenden steeds meer naar den kant werd geduwd en ten slotte juist bij een breeder stuk van den kant- sloot daar hier een andere sloot in uitliep, over zij ging en 9eheel onderstboven in het water te recht kwam. De drie heeren kwamen dus op het hoofd in de sloot terecht. Het portier kon niet geopend worden en door het raampje moes ten zij uit den wagen klimmen. Wonderlijk genoeg bekwamen zij in 't ge heel geen letsel. De chauffeur van den vrachtauto die van het geheele geval niets gemerkt had, reed door en werd eerst later op het ongeval opmerkzaam gemaakt. j Spoedig waren de burgemeester, de polï^ en den stationschef van de R.T.M. te Middel harnis aanwezig, om de feiten vast te stellen en proces-verbaal op te maken. Later is met veel moeite de nieuwe wagen uit het water geheschen en naar Middelharnis gesleept. Dat de schade niet gering is spreekt vanzelf. Maar ge lukkig liep het met de materieele schade af. Evengoed had de hoogst gevaarlijke salto mor- tale die de ingezetenen maakten hun het leven kunnen kosten. Tegen een inwoner van Melissant is al hier proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de moter- en rijwielwet. géén pijn tn naschrljnen of stukgaan der huid, Indien men vóór het inzeepen de baar doppervlakte Inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. De kiezersjij^ten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken zijn ter secretarie ter inzage nedergelegd. Bij de arbeidsbemiddeling stonden deze week 2 werkzoekenden ingeschreven. Aan den heer A. Both is vergunning verleend tot verbouw van zijn woning aan de Voorstraat. Maandag moest een ingezetene met zie kenauto naar een ziekenhuis te Rotterdam wor den overgebracht. HERKINGEN. In een naburige gemeente is tegen de heeren J. v. K. en M. K. proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en rijwielwet. Tot Voorzitter der Gezondheidscommissie gezeteld te Middelharnis, en waar ook deze gemeente onder ressorteert, is herbenoemd de heer L. v. d. Sluys. De aardbeien-oogst in den tuin van dhr. v. d. Velde is zoo goed als geëindigd. In ver gelijking van vorige jaren was de opbrengst schraal te noemen. v-; Zij, die op 12 of 13 Juli de landbouwten toonstelling te Zierikzee wenschen te bezoeken, worden verwezen naar een in dit nummer voor komende advertentie. GOEDEREEDE. Bij J. Roos Kz. is een kui ken geboren met vier pootjes. Het beestje heeft veel bekijks. Waren er eenige jaren geleden bijna geen konijnen in de Oost-duinen meer, nu zijn er zooveel dat het voor de bewoners van de Oost- dijk een ware plaag is.'De tuinvruchten worden daar voortdurend opgevreten. Door het Bestuur van Het Groene Kruis is een gedeelte van de lichtwachterswoning ge huurd voor huisvesting van de wijkverpleegster. ZUIDLAND. In den polder van den heer Jo hannes Durvines van Beek is Woensdag j.l. een ernstig ongeluk gebeurd. De knecht van voornoemden Van Beek, de heer T. Bos, had opdracht op de spreeuwen te schieten, die in de aardbeien kwamen. Hiertoe had hij zijn geweer geladen, in de schuur die op het aardbeienveld staat, waarvan het schot afging zooals hij buiten de deur stapte. Juist op dat oogenblik kwamen op den hoek van de schuur de 17-jarige Maartje van der Wacht, de 13-jarige Siétje O vergauw en de 14- jarige Leendert Kraaijenbrink, allen te Zuid- land woonachtig, met een lorrie aanrijden. Alle drie werden door het schot getroffen, de beide eerste kwamen er echter goed af, en werden aan de armen gewond erger was de laatste er aan toe, die in beide oogen getrof fen werd. Direct werd hij naar het Diaconessenhuis te Rotterdam op advies van Dr. Velsing vervoerd, terwijl gevreesd wordt dat hij het gezicht van beide oogen zal moeten missen.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2