[ïr waarde I SAMANDEL TJES- DERS, ESPISKO eboden leveld DERDE BLAD Economisch weekoverzicht. ank jrksuuid" Zaterdag 23 Juni 1928. No. 3444. EEIfcT HOESJE VOOR "V X3 O TT "W E Voor de Vrouw. 171 HBTTEBDMW ilperoord I Voor de Jeugd. s Dr. J. G. SCHEURER. 4 en goedkoopste voor U is: Middelharnis MEUBILEERING ruime keuze alles w woning wenscht. )NIE-enGESCHIL- BELEN. BEDDEN [ATRASSEN. KAR- OLEUMS, enz, es op het eiland. 'efd aanbevelend. TEN IN SOORTEN, IOCAR1A, PALMEN - AZALIA'S IN 'S - VARENTJES, BLOEMENMAND PEREN, BESSEN, RUIKROZEN enz. elharnls c\ nunc rkhowSES Deden de berichten omtrent zijn toestand de laatste dagen het ergste vreezen, thans be reikte ons het droevig bericht, dat Woensdag morgen om 10 uur in den ouderdom van vier- en-zestig jaren te Apeldoorn is overleden Dr. J. G. Scheurer, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. In 1926 werd een ernstige zenuwoverspanning gevolgd door reacties op het hart. De patiënt kwam dezen aanval niet geheel meer te boven. Het hart bleef uiterst zwak, de lichaamskrachten namen af en de laatste dagen was hij veel buiten kennis. Het heengaan van dezen man, wiens hart zoo warm geklopt heeft voor de zending, voor onze beginselen en voor onze Christelijke actie, wordt ongetwijfeld in breeden kring diep be treurd. Dr. Scheurer was een man, die om zijn hoogstaand karakter, zijn kinderlijken eenvoud en oprechte godsvrucht, algemeen geacht en bemind werd. Allen die hem leerden kennen, waardeerden zijn trouw, oprechtheid en toewij ding. Voor velen was Dr. Scheurer, ook nadat hij den practischen zendingsarbeid had neer gelegd, nog steeds de zendingsman bij uitne mendheid. Zijn pioniersarbeid in dienst der zen ding, zal dan ook steeds in dankbare gedachte nis gehouden worden. In 1911 werd hij gekozen tot lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en sindsdien heeft hij onafgebroken de Antirevolutionaire partij in dit lichaam mede vertegenwoordigd.. Gedu rende eenigen tijd was hij curator der Vrije Universiteit. H. M. de Koningin erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in die van Oranje Nassau. En het vorige jaar werd het vierde Zendingshospitaal te Kla- ten naar dezen pionier der medische zending vernoemd. Dat al deze arbeid door een man, wiens gezondheid in den bloei zijner jaren was ge knakt, kon worden verricht, heeft dikwijls velen met verwondering vervuld. Het waren telkens weer zijn opgewektheid, zijn groote wilskracht en bovenal zijn vurig geloofsvertrouwen, die hem, met voorbijzien van al het andere, aan het werk hielden. Dat werk woog hem het zwaarst. Tot hij eindelijk zelf inzag, dat beperking van zijn arbeid noodzakelijk was. Twee jaar geleden nam hij ontslag als geneesheer van de zooeven genoemde stichting. Zijn afscheid daar had plaats onder treurige omstandigheden. Door een ernstige zenuwoverspanning was hij genoodzaakt absolute rust te houden en een afscheid in den gebruikelijken zin des woords kon niet plaats hebben. Per auto moest hij de stichting verlaten. Te Apeldoorn, waar hij zich gevestigd had, week wel is waar de zenuwover spanning, doch de reactie op het hart sloopte zijn krachten. Dr. Scheurer is niet meer 1 Blijve het voorbeeld, dat hij geven mocht, het Antirevolutionaire volk sterken in zijn dure roeping, door onzen Dr. Scheurer uit genade zoo goed verstaan: te midden van den grooten afval en de ontzettende afwijking onzer dagen te blijven getuigen voor de eere Gods en voor de waarheid van het Woord Gods; een ge tuigen onverzwakt en onvervaard en onver moeid. Zijn opvolger in de Tweede Kamer is de heer Th. Heukels, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. NATIONALE LANDSTORMDAG 1928. In het Eere-comité voor den Nationalen Land stormdag, welke op 27 September a.s. te 's-Gravenhage zal worden gehouden, hebben onder voorzitterschap van Z. K. H. den Prins zitting genomen, alle Ministers, Hoofden van Departementen, alle Ministers van Staat, de Voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Commissarissen der Koningin in alle Provinciën, de Burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam, de Burgemees ters van alle hoofdsteden der Provinciën en van de gemeenten Renkum en Ridderkerk. Voorts hebben zitting genomen H. Colijn, Oud-Minister van Financiën, eere voorzitter der Nationale Landstorm-Commissie. Mr. D. Fock, Oud-Gouv'erneur-Generaal van Nederlandsch Oost-Indië. Dr. J. Th. de Visser, oud-Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Mr. Dr. F. A. C. Graaf van Lynden van Sandenburg, Vice-President van den Raad van State. Jhr. Mr. W. K. de Savornin Lohman, Pre sident van den Hoogen Raad der Nederlanden. Prof. Mr. M. W. F. Treub, Oud-Minister van Financiën. C. J. Snijders, Oud-Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht. W. H.. van Terwisga, Oud-Commandant van het Veldleger. Th. F. J. Muller Massis, Luitenant-Generaal Commandant van het Veldleger. P. J. H. van der Palm, Luitenant-Generaal, Chef van den Generalen Staf. Jhr. Mr. J. H. van Reenen, Voorzitter der Algemeene Rekenkamer. Jhr. Mr. G. C. W. van Tets, Directeur van het Kabinet der Koningin. jhr. Mr. A. G. Schimmelpenninck, Groot officier van het Huis van H. M. de Koningin, ter beschikking van H. M. de Koningin-Moeder. Mr. J. C. Baron Baud, Kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana. E. F. Insinger, Generaal-Majoor, Inspecteur der Artillerie, Gouverneur der Residentie. J. H. Borel, Generaal-Majoor, Adjudant in b. d. van H. M. de Koningin, Inspecteur der Infanterie, Wnd. Inspecteur van den Vrijwilli- gen Landstorm. H, C. A. Neeteson, Luitenant-Generaal b. d., Oud-Inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm. J. L. ten Bosch, Luitenant-Generaal b. d., Oud-Inspëcteur van den Vrijwilligen Landstorm. Q. W. Fris, Generaal-Majoor b. d., Oud- Inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm. H. C. A. de Block, Luitenant-Generaal b. d., Inspecteur der Burgerwachten. F. van 't Sant, Hoofdcommissaris van Politie te 's-Gravenhage. Mr. Aug. Philips, Algemeen Voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers. J. P. J. Asselbergs, Voorzitter van de Algem. R. K. Werkgeversvereeniging. F. L. van der Bom, Voorzitter der Christe lijke Werkgeversvereeniging. Ed. G. Schürman, Voorzitter der Vereen. „De Koninklijke Ned. Middenstandsbond". W. G. Scheeres, Voorzitter van de Vereen, van den Chr. Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in Nederland. C. J. G. Struycken, Voorzitter van den Ned. R. K. Middenstandsbond. Ir. V. R. IJ. Croesen, Voorzitter van het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité. J. Th. Verheggen, Voorzitter van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, Voorzitter van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland A. C. de Bruijn, Voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond in Nederland. K. Kruithof, Voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond. C. Smeenk, Voorzitter van het Nederlandsch Werkliedenverbond „Patrimonium". P. J. Nahuysen, Voorzitter van den Chr. Nationalen Werkmansbond. J. S. Ruppert Jr., Voorzitter van den Ned. Lutherschen Bond voor Christelijk-Sociale actie. MET GRATIS GRENADfNESAUS PUDDING EEN HEERLIJK NAGERECHT PUDDrNGFABR!EKpt%rjr~JPO£<!££L]F£ GQON INGEN Mgr. F. J. H. Evers, Hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot. Ds. H. Janssen, Leger- en Vlootpredikant in Algemeenen Dienst, A. C. A. van Vuuren, Voorzitter der Leger- commissie, Lid van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. Mr. J. Wolfman, Secretaris-Generaal van het Departement van Oorlog. Ir. J. A. Kalff, Directeur der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen en Direc teur der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij. Mr. Dr. W. J. F. Frowein, Directeur van het Staatsmijnbedrijf in Limburg. Mr. J. J. Croles, Eere-Voorzitter van het Friesch Nationaal Comité. Mr. G. Vissering, President van de Neder- landsche Bank. Dr. C. J. K. van Aalst, President der Neder- landsche Handel-Maatschappij. P. Hofstede de Groot, Directeur der Am- sterdamsche Bank. Th. W. Blijdenstein, Directeur der Twent- sche Bank. Mr. K. P. van der Mandele, Directeur der Rotterdamsche Bankvereeniging. W. H. J. Oberwald, Oud-Directeur der Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". Wm. Ruys, Directeur der „Roterdamsche Lloyd". J. Ryperda Wierdsma, Directeur van de .Holland-Amerika-Lijn' Ten langen leste heeft dan eindelijk weer de speculatie op de fondsenmarkten moeten zwich ten en mochten de noodgedwongen maatregelen en het gezond oordeel weder zegevieren. Op de beurzen, waar de koopwoede het hevigst heeft geheerscht, was thans een scherpe reactie allerwege merkbaar, om nog niet te spreken van een afbraak. Toen de markt rijp geacht werd voor de daling, hebben baissiers het heft in handen genomen, en ontzagen zich niet de prijzen in dezelfde mate te drukken, als haus siers weken achtereen de stijging bevorderen. Zooals het in bewogen tijden meer voorkomt, was de terugslag dezer dagen grooter dan de koersverheffingen aan het begin der speculaties. Tot op het oogenblik hebben zich in verband met het terugloopen der markt nog geen ern stige moeilijkheden voorgedaan, hoewel dezer dagen van Brussel werd gerapporteerd, dat en kele kleinere firma's de liquidatie niet konden overleven, en door vorming van een consortium aan dezen steun werd geboden. Dit behoefde overigens geen bijzondere bevreemding te wek ken, daar in den loop der vorige week reeds verschijnselen zich hadden voorgedaan, welke ernstige gebeurtenissen deden vreezen. De oor zaak was het dure rapportgeld, waardoor de speculatie onmogelijk de hausse-positie kon handhaven. De zwakke broeders kwamen allereerst in gedrang, doordat evenals te Parijs en New- York, de geldgevers niet langer bereid gevon den werden om gelden voor beurs-doeleinden te verschaffen. Verder is de Brusselsche beurs nog steeds voor een belangrijk deel afhankelijk van de stemming te Parijs, en dient men tevens in het oog te houden hoe de stemming te New- York zich ontwikkeld. Gezien het feit, dat zoo wel New-York als Parijs deze week een bedui- dxde depressie bloot stonden, behoeft het geen verwondering te wekken, dat Brussel geen uit zondering maakte, en genoodzaakt was het voorbeeld der genoemde beurzen te volgen. Wat Wallstreet betreft, dient te worden af gewacht of na de reactie der laatste dagen zich een kalme handel zal ontwikkelen. Of schoon door groote buitenlandsche leenings- operaties veel geld van de nieuwe naar de oude wereld is afgevloeid, kan als vaststaand worden aangenomen dat aldaar nog voldoende middelen voorhanden zijn om de zaken op den ouden voet voort te zetten. Ook te Parijs was de stemming deze week verre van rooskleurig, nadat de markt zich on langs bijzonder verblijdde over den uitslag der verkiezingen en over het succes der groote Fransche leening. De aandacht werd herhaalde lijk gespannen over het vraagstuk eener even- tueele revalorisatie, omdat men gelooft, dat, wanneer de stabilisatie daarvan afhankelijk wordt gesteld, vele moeilijkheden zullen ont staan, welke misschien wel het ontslag van het geheele ministerie ten gevolge zouden kunnen hebben. De verdere saneering der finantiën zou dan aan opvolgers moeten worden overgelaten, waartoe de voorgangers van Poincaré niet in staat zijn gebleken. Èr bestaat momenteel nog geen algeheele zekerheid omtrent het al of niet slagen van Poincaré, als gevolg waarvan de beurs meestentijds geen bijzondere activiteit toonde, en ook de speculatie langzamerhand het veld ruimde. Een gunstiger ondertoon kenmerkte zich dezer dagen aan de beurzen te Londen en Berlijn, welke zich dan ook den laatsten tijd minder aan de overdreven optimistische gevoelens had den overgeleverd. Voor Groot-Britannië is het een bemoedigend teeken, dat de algemeene han delstoestand vooruit gaat, en gunstiger pers pectieven opent. In vergelijking met de eerste vijf maanden van 1924, hebben gedurende dat zelfde tijdvak van 1928 een half millioen men- schen meer werk kunnen vinden. De steen- kolen-productie vordert snel, aangezien deze in 1925, 243 millioen ton bedroeg. De Engel- sche kolen kunnen met succes concurreeren tegen die uit Duitschland en Polen, en ook de staalproductie is, in vergelijking met 1924, sterk vooruitgegaan. Ter beurze te Amsterdam werd in de af- geloopen week de grootste voorzichtigheid in acht genomen. Als gevolg van de daling op de buitenlandsche beurzen was de stemming verre van geanimeerd, doch van een geforceerd aanbod was nergens sprake. De aandacht werd slechts getrokken door eenige Fransche en Bel gische waarden, welke belangrijk ten verkoop werden aangeboden. Onder invloed van buiten, konden de koersen zich echter later weer ge deeltelijk herstellen. Industrieele fondsen genoten absoluut geen belangstelling, en zelfs voor Philipslampen en Kunstzijde-waarden was geen kooplust aan wezig. Het is veel beter droog brood te eten, dan het geloof te missen. HIERONYMUS. k SCHOEN te drsgen Ijlage schoenwerk akter en Apotheker droge en warme voeten ^bevelend, TEN e Middelharnis nt gelden aan leden aars. op tegen 3,84 Vi'sjaars, kunnen dagelijks wor' bjj een der leden van intookuken: Donder» gavond van 6—8 uur. OLLEMAN, Dirkslandf Het zal wel weinig gebeuren deze dagen als je zoo eens een vriendin ontmoet of toevallig een kennis voorbij gaat, dat je dan niet begint met een weerpraatje. Neen, dat-komt maar wei nig voor. Een rechtgeaarde Hollander moet elk gesprek inleiden met een weerpraatje. De oorzaak daar van zit niet in de Hollanders, maar in 't weer, dat maakt 't er naar, dat je er dag aan dag over praten kunt. Bij m'n vroegere natuurkundige aardrijks- kunde-lessen werd me geleerd, dat Nederland heeft een zeeklimaat en deszelfs typeerende kenmerken werden ons behoorlijk voorgehou den. Nu moet ik wel zeggen dat ons Neder landsch klimaat zichzelve trouw gelijk blijft, 't Is een rasecht zeeklimaat, 't wisselt bij dag en uur en we hebben altijd gelegenheid er over te praten. Nu ook deze dagen komt telkens even een helder blauwe lucht ons al het ware warme zonnedagen beloven, eventjes maar en dan ko men van die donkere wolkengevaarten alles weer verduisteren tot grauwe regenluchten. We zijn weer even blij geweest en hebben onszelve een illusie gemaakt van een lange wandeling, een heerlijk buiten zitten of fietsen, in gedach ten gingen we na of de luchtige zomerjapon netjes in orde waren. Ja hoor, alles klaar, als de zon maar schijnen wilde. Doch die illusie duurt maar kort, want als we er eens even uit moeten is onze eerste greep naar onze regenmantel. Grijpt als 't rijpt, heeft eens een onzer dich ters geschreven. Dat zou ik ieder nu ook wel toe willen voegen. Als de zon schijnt, maak er dan ook gebruik van. Ga naar buiten, geniet er die weinige uren maar eens volop van. Misschien zullen heel wat lezeressen me in gedachten tegenvoeren: Ja, dat kunt ge zoo gemakkelijk neerschrijven, maar ik kan er niet zoo maar uitbreken. Dan volgen reeksen ar gumenten, de kinderen binden me aan huis, dan 't naaiwerk, kousen stoppen, de kamer doen, o nog veel meer. Ik ken ze allemaal, want 'k moet me zelf ook wel eens op die manier bevechten, als 't werk zoo roept en de zon bij uitzondering eens heerlijk schijnt, maar als we eens plichtsge trouw aan 't werk bleven, terwijl onze anders zoo zelden geheel onbewolkte lucht nu eens heelemaal stralend blauw was, ach, hadden we er dan later ook niet stil voor onszelf toch wel spijt van Toen 't niet meer te veranderen was, dach ten we dan niet vaak: het had toch eigenlijk wel gekund, als we maar eens van de regel hadden willen afwijken, of later wat ingehaald. Dan hadden we wel eens heimwee om ons buiten eens te verfrisschen. Er staat toch ook zoo'n groot voordeel te genover als we, toen de gelegenheid er was, er gebruik van gemaakt hadden, dan blijven we Irisch en zijn we in staat om als 't buiten donker is, 't daar binnen licht te doen zijn. Als we eens heerlijk een uurtje buiten zijn ge weest, dan komen we naar lichaam en geest Weer frisch thuis, dan hebben we kans om alles weer in de goede verhouding te zien. Dan zijn de bezwaren niet zoo groot meer en het Werk lijkt niet te veel. We hebben weer nieuwe krachten opgedaan en we kunnen er weer tegen öls we dagenlang binnenshuis gehouden worden, doordat zomerstormen en regenvlagen elkander gestadig afwisselen. We hebben van de zon genoten en kunnen er weer tegen. Dan moeten we ook niet altijd klagen over 't weer, of als de onzen met een triest gezicht met zekere regelmaat keer op keer naar de luchten kijken, ze mee helpen klagen. Dat helpt toch niets. 't Is in ons dierbaar landje nu eenmaal niet anders. Zelfs midzomer als nu zijn we toch gedwongen 't grootste gedeelte van den tijd in huis door te brengen. Er is een Engelsch spreekwoord dat zegt: „to make the bests of it", er het beste van maken. Dat moeten we ook maar voor ons gezin toepassen. Maak er ook als 't weer tegen valt het beste van. Wellicht is voor de moeders (behalve op waschdag, erg practisch wel) de teleurstelling niet zoo groot als voor de jonge ren, omdat die er dan heelemaal niet uitgaan. Maar voor de jongeren is 't niet prettig, dat moet toegegeven worden. En moeder heeft in haar bezigheid wel af leiding, maar help dan de jongeren door het binnenshuis zoo prettig mogelijk te maken. Laat dan de zon in huis schijnen. Dat is beter dan nutteloos klagen. Dat geldt niet alleen voor de kleine kinderen, maar ook voor de grooteren. Het is voor die echt een teleurstelling als een leuk fietstochtje nu letterlijk in 't water valt. Zulke dingen vallen niet mee als je wat jonger bent. Maar moeders zijn vindingrijk, hoorde ik eens iemand zeggen. Dat zijn ze, niet alleen voor de kleinen, maar ook voor de grooten. Die moeten ze dan ook helpen, opdat als 't buiten regen klatert, 't binnen geen donkere stemming is. Dat hoeft niet, dan zou ons land wel 't ongelukkigste land zijn. Dan zou 't.er altijd vervelend wezen. Neen, binnenshuis kan de zon steeds schijnen en als moeder de goede toon aangeeft volgen de anderen maar al te graag, al is 't iets achteraan. Want de jongeren houden van opgewektheid en niet van klagen. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Belofte maakt schuld, zegt 't spreekwoord. Nu heb ik jullie beloofd, dat ik een wedstrijd zou uitschrijven en daarom ga ik nu m'n schuld inlossen en jullie vertellen, dat ik voor dezen keer uitschrijf een TEEKENWEDSTRIJD. Maar nu mag je niet net als de vorige maal uitkiezen wat je wilt, al had je toen mij uit- geteekend, dan had het ook nog wel gemogen. Dit is nu niet zoo. Je mag nu alleen maar tee kenen wat ik gekozen heb. Wat denk je, dat ik gekozen heb voor jullie? BLOEMEN. Ik kreeg in jullie brieven zooveel verhalen over tuintjes met mooie bloemen en over bloe men plukken langs de dijken, dat ik dacht: ze moeten die bloemen niet alleen plukken, maar ook eens uitteekenen. Je mag ze uitteekenen en kleuren met kleur krijt of gekleurde inkt. Je mag er zooveel tee kenen als je kunt. Wil je maar één bloem groot en mooi teekenen en keurig afwerken, mij ook goed. Als één bloem keurig afgewerkt is komt die even goed als die er meer zonden in aan merking voor een prijs. De bladeren mag je er bij teekenen en ook kleuren. Maar Tante Truus kent haar neefjes en nichtjes al aardig goed. Ik zie enkele teleur gestelde gezichtjes voor me en ik hoor zeggen: Waarom doet Tante Truus nu weer een tee kenwedstrijd, ik heb toch laatst al geschreven, dat ik niet mooi teekenen kan en nu kan ik weer geen prijs halen. Nu wil ik geen verdrietige gezichten zien in mijn krantenfamilie en daarom heb ik er wat op bedacht, dat ik jullie toch met bloemen aan het werk zou zetten en ook weer allen te vriend houd. Daarom, die niet kan teekenen, gaat toch maar bloemen plukken en kan daarmee toch meedoen aan onzen wedstrijd. Hoe dan vragen jullie. Wel die niet kunnen teekenen mogen BLOEMEN DROGEN en wie mij daarvan een keurige verzameling stuurt, komt ook voor een prijs in aanmerking. Nu zie ik weer voor me nichtjes en neefjes, die blij uitroepen: „Nou maakt Tante Truus het toch makkelijk", terwijl anderen in eens een heeleboel zouden willen vragen: hoe moet dit? en hoe moet dat? Die eerste nichtjes en neefjes zou ik wel willen zeggen: zoo heel gemakkelijk is het niet. Het eischt ook heel wat zorg en preciesheid. En de vragende nichtjes en neefjes, die willen weten hoe alles moet, ga ik nu antwoorden. Eerst zoek je mooie bloemen uit, dat wil niet zeggen groote rozen of duizendschoonen. O neen, want die krijgen jullie toch niet goed gedroogd. Neen, met mooie bloemen bedoel ik bloemen waarvan b.v. geen stuk uit een blad gegeten is of waarvan de bloem al geknakt is. Neen, mooie gave bloemen, welke geeft niet. Die ga je drogen tusschen twee vellen vloei papier. Hoe je dat precies doen moet zou ik je raden even aan den meester of juffrouw te vragen. Als die het je even zeggen weet je 't en al schreef ik heel ons hoekje vol, dan wist je het nog niet. Als dan na een paar weken de bloemen goed gedroogd zijn, plak je ze voorzichtig met reep jes gegomd papier op een mooi groot vel papier b.v. boven en onder aan de steel, zoodat elke bloem goed vastzit. Als je zoo dan je ver zameling mooi bij elkaar opgeplakt hebt, vouw je 'l groote papier voorzichtig dubbel, zoodat je 't in een grcot couvert kunt doen en stuur het dan naar mij op. Zie zoo, nu hoop ik, dat 't allen duidelijk is. Wie nog iets te vragen heeft, kan mij dat natuurlijk doen. Graag geef ik de volgende weken dan inlichtingen. Dus je kunt aan onzen wedstrijd allen mee doen. Nog even wil ik je zeggen, dat je èn bij de geteekende èn bij de gedroogde bloemen de namen er bij moet schrijven. Die wil ik er bij hebben, dan krijg ik zoo van jullie nog plantkundeles. Nu nog een heel voornaam ding. DE PRIJZEN. De eerste prijs is een inktstel. De twee prijs is een dik boek van meer dan tweehonderd bladzijden. De derde prijs is een standaard, waar je 's avonds je horloge kunt ophangen. Verder geef ik nog drie kleinere prijzen. De inzendingen moeten Vrijdag 27 Juli binnen zijn. De prijzen zal ik zoo eerlijk mogelijk ver- deelen tusschen de kinderen die geteekend en gedroogd hebben. Nu hoor, ik hoop, dat ik alles er van ge zegd heb. Dag beste kinderen. Jullie TANTE TRUUS, EENVOUDIG GEBREID KLEEDJE. Voor de nichtjes, die in de vacantie naar een tante gaan, heb ik 't patroon voor een aardig kleedje, dat jullie makkelijk zelf kunt breien en het dan aan tante cadeau kunt doen. Die wil zoo'n eigengebreid kleedje natuurlijk graag hebben. Je gebruikt er voor de zijde, die om die cartonetjes gerold is en verder 5 niet te dunne naalden. Opzetten in de rondte 8 steken. Ie toer8 recht. 2e toeromsl., 1 r„ omsl., 1 r., omsl., 1 r„ omsl., 1 r„ omsl., 1 r„ omsl., 1 r„ omsl., 1 r„ omsl., 1 r. 3e toer16 r. 4e toer omsl., 2 r., omsl. 2 r„ omsl., 2 r„ omsl., 2 r., omsl., 2 r., omsl., 2 r„ omsl., 2 r., omsl., 2 r. 5e toer24 r. 6e toer omsl., 3 r„ omsl., 3 r., omsl., 3 r„ omsl., 3 r., omsl., 3 r., omsl., 3 r„ omsl., 3 r„ omsl., 3 r. 7e toer32 r. 8e toeromsl., 4 r„ omsl., 4 r„ omsl., 4 r„ omsl., 4 r., omsl., 4 r„ omsl., 4 r„ omsl., 4 r„ omsl., 4 r. 9e toer.: 40 r. 10e toer omsl., 5 r., omsl., 5 r., omsl., 5 r„ omsl., 5 r., omsl., 5 r., omsl., 5 r„ omsl., 5 r„ omsl., 5 r. 11e toer: 48 r. 12e toer: omsl., 6 r„ omsl., 6 r„ omsl., 6 r„ omsl., 6 r., omsl., 6 r„ omsl., 6 r„ omsl., 6 r„ omsl., 6 r. 13e toer56 r. 14e toeromsl., 7 r„ omsl., 7 r„ omsl., 7 r„ omsl., 7 r., omsl., 7 r., omsl., 7 r„ omsl. 7 r„ omsl., 7 r. 15e toer64 r. 16e toeromsl., 8 r., omsl., 8 r„ omsl., 8 r., omsl., 8 r., omsl., 8 r„ omsl., 8 r., omsl., 8 r„ omsl., 8 r. 17e toer72 r. 18e toer omsl., 9 r., omsl., 9 r„ omsl. 9 r„ omsl., 9 r„ omsl., 9 r„ omsl., 9 r., omsl., 9 r„ omsl., 9 r. 19e toer: 80 r. 20e toer: omsl., 10 r., omsl., 10 r., omsl. 10 r„ omsl., 10 r., omsl., 10 r., omsl., 10 r„ omsl., 10 r., omsl., 10 r. 21e toer 88 r. 22e toer: omsl., 11 r„ omsl., 11 r„ omsl., 11 r„ omsl., 11 r., omsl., 11 r„ omsl., 11 r., omsl., 11 r., omsl., 11 r. 23e toer96 r. 24e toeromsl., 12 r., omsl., 12 r„ omsl., 12 r„ omsl., 12 r„ omsl., 12 r„ omsl., 12 r„ omsl., 12 r„ omsl., 12 r. 25e toer 104 r. 26e toer: omsl., 13 r„ omsl., 13 r„ omsl., 13 r., omsl., 13 r„ omsl., 13 r., omsl., 13 r„ omsl., 13 r„ omsl,, 13 r. 27e toer: 112 r. 28e toeromsl,, 14 r., omsl., 14 r„ omsl,, 14 r„ omsl., 14 r„ omsl., 14 r„ omsl., 14 r„ omsl., 14 r„ omsl., 14 r. 29e toer120 r. 30e toeromsl., 15 r., omsl., 15 r., omsl., 15 r„ omsl., 15 r., omsl., 15 r„ omsl., 15 r„ omsl., 15 r„ omsl., 15 r. 31e toer: 128 r. 32e toer: (omsl., 1 r., omsl., overh., 13 r.). Dit moet 8 maal gedaan worden. 33e toer136 r. 34e toeromsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 12 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 35e toer 144 r. 36e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r., omsl., overh., 11 r. Dit moet 8 maal ge daan worden. 37e toer152 r. 38e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 10 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 39e toer 160 r. 40e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh. 9 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 41e toer168 r. 42e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 8 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 43e toer 176 r. 44e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 7 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 45e toer: 184 r. 46e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind,, omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r., omsl., overh., 6 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 47e toer192 r. 48e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r., omsl. overh., 5 r., Dit moet 8 maal gedaan worden. 49e toer200 r. 50e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r., omsl.,overh., 4 r. Dit moet 8 maal ge daan worden. 51e toer208 r. 52e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 3 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 53e toer216 r. 54e toeromsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., overh., 2 r. Dit moet 8 maal gedaan worden. 55e toer224 r. 56e toer omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl. mind., omsl., mind., omsl., mind., omsl., 1 r„ omsl., dubbele mindering. Dit moet 8 maal ge daan worden. 57e toer232 r. Heel los afkanten en verder afwerken met haken, 5 lossen en 1 vasten. :m i :-i

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 9