tGENIUS" Voor smetten en QC pffn W0NDBA15EM doorloopen. U iconisch weekoverzicht. XT HOEKTE VOO Gemengd Nieuws, Bij Boodschappen doen, geen PUROL vergeten. Verkoopingen, Marktberichten. VEOTTVT EU xexxtiti Voor cle Vrouw. Voor de Jeugd. met hem een geheele omkeer plaats. Hij wordt het tegengestelde van het geen hij van nature was. Zoo worden wij dan geroepen ons zeiven ernstig te beproeven. Indien wij den Heiligen Geest ontvangen hebben, bedenken wij andere dingen. Wij zoe ken hetgeen boven is. Wij zien de din gen in een ander licht. Wat wij eerst beminden, haten wij en omgekeerd. Wij hebben een afkeer van de zonde en belijden ze van harte voor God. Wij hebben begeerte naar Jezus en zoeken door Hem vrede met God. Wij hebben lust in de inzettingen Gods en voelen ons thuis in Zijn dienst en on der Zijn volk. Indien wij den Heiligen Geest heb ben ontvangen, spreken wij een andere taal dan de wereld. Wij gevoelen ons vreemdelingen op aarde en zoeken de gemeenschap van hen, die met ons eens geestes zijn. Wij zijn getuigen van Je zus in het midden der wereld, onze lippen vertellen zijn lof. Als wij den Heiligen Geest ontvan gen, wordt ons leven anders. Dan bre ken wij met de zonde en geven aan de wereld den scheidbrief. Ons levensdoel wordt God in alles te verheerlijken. Wij beginnen te wandelen naar al Zijn gebodenj en vragen: Heere, wat wilt Gij, dat wij doen zullen Het leven wordt ons Christus, in onzen handel en wandel komt 't uit, dat wij door den Geest Gods geleid worden. O, zeker, daar is en blijft nog zoo veel in ons, dat tegen den Geest ingaat. Wij stuiten nog telkens op het vleesch met zijn zondige bewegingen. Al voe ren wij strijd tegen de zonde, die nog in ons is; al is 't onze begeerte Gode te leven en ons gedurig gebed om den Geest, toch heeft het vleesch nog vaak de overhand bij ons. Maar laten wij daarom het werk Gods aan ons niet miskennen en het beginsel van genade niet voorbij zien. De natuurlijke mensch is een vijand van God, heeft lust tot alle ongerechtigheid en leeft naar het goeddunken van zijn hart. Maar dat is niet zoo bij den mensch, in wien de Heilige Geest woning heeft gemaakt. Hij heeft God lief, droefheid over de zonde, lust tot alle gerechtigheid; hij zoekt Jezus en Zijn gerechtigheid; hij strijdt tegen het vleesch. En als hij in dien geestelijken strijd soms onderligt, is hij daaronder niet rustig. Hij kan in de zonde niet leven. De wereld bevre digt hem niet. God is voor hem het hoogste. En dat is een vrucht van de werking des Heiligen Geestes. Dat komt niet uit het natuurlijke hart. Dat leert ons geen vleesch en bloed. Wandelen naar den Geest, dat doen wij, zoolang als wij op aarde zijn ge brekkig. Want het vleesch begeert te gen den Geest, en de Geest tegen het vleesch, en deze staan tegen elkander, alzoo, dat wij niet doen hetgeen wij willen. Onze nieuwe natuur wil wat God wil. Die den Heiligen Geest heeft ontvangen, wil volmaakt zijn. Maar het volmaakte wordt hier niet gegrepen. De zonde, die ons nog aankleeft, blijft een beletsel. Maar daarom versagen wij niet. Christus heeft overwonnen. De zonde heeft haar veroordeelende en heerschappij voerende macht over ons verloren. Jezus heeft haar schuld geboet. Door Zijn Geest, die in ons is, zal zij over ons niet heerschen. Hij houdt Zijn werk in stand. Bij den dood wordt het vleesch te niet gedaan, en door den Geest volkomen gereinigd, zullen wij in heiligheid opwaken, ver zadigd met Gods beeld. DE „SCHUTTEVAER". DE BOOT NIET VERKOCHT. Schüttevaer wil den tocht doorzetten. Naar wij vernemen, is de openbare verkoo- ping van de reddingsboot „Schüttevaer" te Plymouth niet doorgegaan. In de gegeven om standigheden bleken kapitein Smit en stuurman Kruithof niet bevoegd om beslag op de boot te doen leggen. De strubbelingen van de laat ste maanden schrijft Schüttevaer toe aan een vooropgezet plan om hem de boot afhandig te maken. Wetende, dat Schüttevaer over vrij be perkte geldmiddelen beschikt, zou men van be doelde zijde het er op hebben a'angestuurd, i dezer middelen door gedurig uitstel van den tocht uit te putten, om dan gemakkelijker door j beslag de boot in bezit te krijgen. De verhou ding tusschen Schüttevaer eener- en kapitein Smit en stuurman Kruithof anderzijds droeg de laatste maanden dan ook een zeer gespan nen karakter. Eenmaal is het tot een uitbarsting gekomen, waarbij Schüttevaer de hulp van de politie heeft moeten inroepen. De heer Schüt tevaer Jr., die ons deze bijzonderheden mede deelde, zal nu pogingen in het werk stellen om de noodige financiën te verkrijgen, opdat, zoo- U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en é0 ct. en in tuben van 80 ct dra Schüttevaer van de emoties der laatste dagen bekomen is, de tocht zal kunnen worden voortgezet. (Maasbode). PAKHUISBRAND TE ZAANDIJK. Dinsdagmiddag is brand uitgebroken in de opslagplaatsen van glas, porcelein en aardewerk der firma J. Schipper Zonen aan den Lage- dijk te Zaandijk. Toen de brandweer ter plaatse kwam, bleek dat het vuur reeds snel om zich heen greep, zoodat in korten tijd de brand zich over het geheele, tot aan de Zaan reikende steenen pak huis had uitgebreid. Met het oog op de groote voorraden hooi en stroo .welke in dergelijke pakhuizen plegen te zijn opgeslagen, achtte men het wenscbelijk assistentie in te roepen van de brandweer der gemeente Koog aan de Zaan, welke kort daar op met drje moto/spuiten aan het blusschings- Werk deelnam. 1 Toen de ramen door de groote hitte, welke zich in het pakhuis had ontwikkeld, waren ge sprongen, kreeg het vuur door de trekking gelegenheid zich uit te breiden. Dit was vooral merkbaar aan de Zaanzijde, waar de vlammen naar buiten sloegen en de muren begonnen te scheuren. Inmiddels had het vuur zich ook meegedeeld aan de bovenverdieping, welke evenals beneden vol gepakt was met dezer dagen nieuw aange voerde voorraden. Hoewel geen directe vrees voor de belendende perceelen bestond, had de drijvende motorspuit der gemeente Zaandam zich met drie slangen aan de Zaanzijde Opgesteld. Bij het uitbreken van den brand was geen der drie firmanten ip de zaak aanwezig. Ver moed wordt, dat de brand is ontstaan door het ontsteken van een lucifer bij het geopende benzinereservoir van een in het pakhuis staande automobiel. De boeken zijn nog in veiligheid gebracht. Het belendende, eveneens aan de firma Schip per toebehoorende perceel, dat eerlang voor den aanleg van den primairen weg zal moeten verdwijnen, is behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. Onze reeds eenige weken geleden geuite mee ning, als zoude de bedrijvigheid aan de effecten beurs binnenkort weder afnemen, heeft zich volledig bewaarheid. Daarbij kwam, dat de be langstelling voor beurszaken voor een groot deel werd afgeleid door de Olympische Spelen. Gelukkig waren er enkele aandeelensoorten, die zoo nu en dan nog al Wat beweging ver oorzaakten, waardoor de .markt geen doodsch aanzien kreeg. Philipsaandeelen konden profi- teeren door een stijging-Wan 50 op gerucht, dat binnen drie maanden-een kapitaalsvergroo- ting noodzakelijk zou zijn, met recht van voor keur voor aandeelhouders. Voorts waren Kunstzijde-aandeelen sterk ge vraagd, vooral „oude" aandeelen' Maekubee, waarin zich een sterke contramine schijnt te hebben ontwikkeld. De „nieuwe" aandeelen no teerden sedert de emissie steeds 10 beneden den koers van oude aandeelen. De speculatie vond hierin geen aannemelijke reden en ging „oude aandeelen in den wind tegen aankoop van „nieuwe". Dit is hun nu zeer slecht be komen. De oude aandeelen, die stemrecht heb ben, werden n.l. van zekere zijde voortdurend gekocht en thans worden de verkoopers aan gemaand om te leveren. Voor de „nieuwe" aan deelen was geen belangstelling, zoodat het koersverschil tot 10 a 50 is gestegen. Op de petroleumafdeeling vormde zich de gebruikelijke hoek in Koninklijke, die tot bij de 400 opliepen, om daarna weer wat terug tt vallen. Het verslag van de Koninklijke over 1927, dat in optimistischen toon is gesteld, heeft een zeer goeden indruk gemaakt. De winst door de Koninklijke in 1927 behaald uit hoofde van haar dividend od de aandeelen der dochtermaat schappijen, is bijna gelijk aan die, verkregen in 1926. De Shell Union heeft echter in totaal uitgekeerd 1.40 dollar per aandeel', in plaats van 2.dollar in 1926. Het kapitaal der Shell bestaat uit 10.000.000 gewone aandeelen, waar van de Koninklijke 60 in haar bezit heeft. Ondanks het mindere divident door de Shell aan de Koninklijke uitgekeerd, n.l. 9 millioen, is de winst toch gelijk gebleven, hetgeen, er op wijst, dat het bedrijf van de Koninklijke buiten de Ver. Staten zich in zeer gunstigen zin aan het ontwikkelen is. Wanneer dan in oogenschouw wordt genomen, dat de vooruit zichten voor de petroleum-industrie in de Ver. Staten goed beoordeeld worden, hetgeen ook slaat op de Shell, dan is er reden om ten aanzien van de resultaten door de Koninklijke in het loopende jaar te behalen, een gunstige opinie te koesteren. Rubberaandeelen waren veel beter gedispo neerd, dan den laasten tijd het geval was. De Londensche voorraden verminderden verleden week met 4000 ton en deze week met 1000 ton, waardoor de noteering van het product tot 9% d. kon aantrekken. Later daalde evenwel de nóteering tot 9 d. op aanbod voor Ame- rikaansche rekening en zakte de animo voor aandeelen tot het nulpunt. Suikeraandeelen bepaald flauw, voor H.V. A.'s op een officieuse mededeeling, dat van uitkeering van een bonus voorloopig geen sprake is. Doch ook de overige suikerwaarden waren aangeboden als gevolg der dalende no teeringen te New-York voor Cuba-suiker. De gunstige berichten uit Java omtrent den te velde staanden oogst werden geïgnoreerd. In Scheepvaartpapieren ging weinig om, doch zoo nu en dan werd eenige belangstelling aan den dag gelegd voor Scheepvaart-Unie's en Japanlijnen. Door de Nederlandsche Scheep vaart-Unie wordt over 1927 12.6 uitge keerd, tegen 11.4 over 1926, hetgeen bewijst, dat de Indische lijnen in het afgeloopen jaar in. staat zijn geweest hun bedrijf op bevredi gende wijze te ontplooien. Tabakken hadden een beperkte markt en gedroegen zich onafhankelijk van elkander. Door de Senembah wordt 20 uitgekeerd. De oogstvooruitzichten voor deze maatschappij zijn, wat het loopende jaar betreft, vrij gunstig. Amerikanen lagen meestentijds buiten de be langstelling. Er was drukke handel in eerste pref. aandeelen Fisk Rubber, als gevolg eener circulaire van een bekende Amsterdamsche effectenfirma. Op Woensdag 13 Juni 1928,'s avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en op Woensdag 20 Juni 1928, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, af, slae van Een huis (voormalige Pastorie) met grond daarvoor, een perceel open grond daarnaast en een arbeiderswoning met grond daarachter (eeuwigd. erfpacht), te Melissant, nabij Dirks land, op Kralingen, kad. Sectie B nrs. 696 en 697, tez. groot 3 Aren 20 Centiaren, in 3 per ceelen en combinatie, benevens de afbraak van de afgebrande kerk, in één perceel, ten ver zoeke van de Gereformeerde Gemeente te Melissant, nabij Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Zaterdag 16 Juni 1928 bij veiling en op Zaterdag 23 Juni 1928 bij afslag, be'de dagen des nam. S uur (z.t.) te Ouddorp in Hotel Akershoek, van Een Huis met Schilderswerkplaats, Tuin, Erf en grond te Ouddorp aan den Stations' weg, kad. Sectie E no. 260 en 2339, te zamen groot 4 A. 6 cA., toebehoorende aan J. van der Wende Jz. te Ouddorp. Notaris VAN DER SLUYS. Op Maandag 18 Juni 1928 's avonds 6.30 uur (o.t.) te Nieuwe Tonge ter herberge van P. M. Schippers, van 6 perceelen Roode ver mengd met Lucerne Klavers te Nieuwe Tonge in den polder Klinkerland aan den Maarttm weg ten verzoeke van den heer A. C. Breesn.. Notaris VAN DER SLUYS Zaterdag 23 Juni, des avonds 6 uur (Zomet, tijd) te Ouddorp in het Logement Akershoe],' van 56 perceelen grasgewas, onder de meenten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG, Openbare vrijwillige verkooping van Oq, roerende Goederen in de Gemeente Sommels, dijk ten verzoeke van de erven van Mej. R A. E. de Graaüf op Dinsdag 26 Juni 1928 bij inzet, op Dinsdag 3 Juli 1928 bij afslag tel, kens des 's avonds 7 uur (zomertijd) in hq Cafe de Harmonie te Sommelsdijk. 1 het buis met erf aan de Voorstraat tt Sommelsdijk kadastraal aldaar bekend Sectie B nummer 1490. 2 twee huizen met erven aan den Zuidelij, ken Achterweg, aldaar Sectie B nummer I473 en 1474. 3 het perceel hofland aan den Molenlaan aldaar, Sectie B nummer 2755 groot 0.28.10 H A. (210 S. Roeden) 4 een perceel bouwland aan den Staven schenweg, aldaar, Sectie B nummer 727 groot 2 88.10 H A. (7 Gem. 33 S. Roeden) 5 het perceel bouwland nabij den Proost, weg aldaar, Sectie C nummer 87 groot 2,2070 H.A. (5 Gem. 134 S. Roeden) In diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis, Schuur, Tuin en Erf, aan den Duiven, waardschendijk te Nieuwe Tonge, op Dinsdag 10 Juli 1928 bij inzet en op Dinsdag 17 Juli 1928 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (oude tijd) in het Hotel Witte aldaar, ten ver. zoeke van den heer Jan den Hollander Hz,, aldaar. Notaris VAN BUUREN. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Dinsdag 12 Juni 1928, Hedenmiddag werd geveild de opbrengst van 2100 roeden aardbeien, te leveren wanneer ze rijp zijn. Ze werden verkocht voor 26.— per 100 K.G. Veiling van Woensdag 13 Juni 1928. Bloemkool, le soort, 8.60 tot 11.60 per 100 stuks. Bloemkool, 2e soort, 5.60 tot 10.80 per 100 stuks. Bloemkool, 3e soort, 3.60 tot 6.60 per 100 stuks. Bloemkool, uitschot, 2.tot 3.60 per 100 stuks. Sla, le soort, 1.70 tot 2.40 per 100 krop. Sla, 2e soort, 1.— per 100 krop. Rabarber 5.80 per 100 bos. L Peen 5.50 tot 10.per 100 bos. Asperges 45.— per 100 bos. Spinazie 9.50 tot 17.— per 100 KG. Postelein 6.60 tot 14.60 per 100 K.G. Aardbeien 20.60 tot 22.80 per 100 pond. Kaas (komijne) 0.15 tot 0.25 per pond. Kaas (20 plus) 0.30 tot 0.35 per pond. Kaas (volvet) 0.60 per pond. Boter 0.92 tot 0.98 per pond. ROTTERDAM, 12 Juni 1928, Op de heden in ons Veilingslokaal, '$ar- moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wet. den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 4,25 tot 6,35 Idem (klein). tot Idem extra zw. tot Eendeieren 5,20 tot 5,40 Ganseieren tot Middenprijs f Aanvoer 250.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Het woord paedagogiek, oftewel opvoedkunde is tegenwoordig een modewoord. Wil je bij zijn dan dient toch wel ,dat je enkele werken van schrijvers van naam gelezen hebt en daarover met allen schijn van kennis van zaken mee praat. Er wordt druk vergaderd, geredeneerd en ge schreven en in de praktijk ziet het er met dat al nog treurig uit, als je zoo ten minste de massa in het algemeen eens gadeslaat. Niet dat ik de resultaten van dezen tijd het gevolg zou willen noemen van de wetenschap pelijk beoefende paedagogiek. Niet graag, 'k heb zelf altijd een voorliefde gehad voor pae- dagogische vakken, maar daarmede alleen kom je er niet. Gesteld dan nog, dat de boeken de juiste richting uitwijzen, wat ook helaas niet waar is. Maar aangenomen, dat men de beste op voedkundige boeken heeft, leest en bestudeert met ernst en aandacht, dan is men er nog niet, neen dan begint 't pas. Wel heeft men dan een goed begin. Men kan zich uit die boeken eigen maken wat de denkers op dit gebied hebben tezamen gebracht. Daar kan men z'n nut met doen. Doch denk dan maar niet, als je de alge- meene raadgevingen en wenken hebt opgevolgd, dat je dan voor goed klaar zijt. Dan zou er een heel ontnuchtering op volgen. Toen ik indertijd na o.a. vol animo paeda gogiek gestudeerd te hebben, examen aflegde en daarna voor de klas kwam, was ik vol goeden moed. 'k Zou er eens een model klas van maken, 'k Had immers niet voor niets zoo graag over alles en nog wat nagelezen, veel gevraagd en besproken. Wat was ik dapper en hoopvol. Rustig steeds denkend aan wat ik theoretisch zoo goed ges leerd had, behandelde ik m'n klas. M'n wil was goed, m'n ijver groot en 'k had er zoo voor geleerd. Maar na zes weken begon ik eigenlijk wat verbaasd te zijn, dat 't nu nog niet zoo volmaakt mogelijk was. 'k Dacht er heusch ernstig over na, had er bij mij wat aan gelegen of was de schuld bij de kinderen alleen, of had ik nu een bijzonder rare klas getroffen. Neen, dat kon ik toch ook niet zeggen, als ik mij die leuke typen voor de aandacht bracht. Maar daar waren er toch nog wel eens enkelen, die even tersluiks een groot nieuws aan een bank- buurman moesten vertellen, of voor wien het nu letterlijk onmogelijk was zoon prachtigen glazen knikker niet eens even te laten schit teren. 't Was steeds maar even, berouwvol boog al gauw 't kinderkopje voorover als de rui w -I—! -vcrd. r.-.r.ar vo'jcps mij moes ten zulke kleine dingen toch niet meer voor komen, de kinderen wisten toch dat' 't kwaad was. Nu kun je, omdat 't ideaal niet bereikt wordt, twee dingen doen, je kunt allen moed opgeven, of toch verder gaan, maar zij 't met ideaal voor oogen, toch degelijk rekening houdend met de praktijk van tdagelijksch leven. Dat is om neer te schrijven ook wel ge makkelijk, doch de werkelijkheid is dat niet altijd. Dat eischt dagelijksche toewijding, ge duld en liefde. Eerste eisch bij opvoeding in huis en school of elders is een groote liefde. Gelukkig, dat die gaven geen voorrecht van een enkelen rang of stand zijn. De meest eenvoudige moeder kan daarin sla gen'. Ja, wie eens nauwkeurig 't leven gadeslaat, zal bemerken, dat juist van die eenvoudige, rustige vrouwen daar een buitengewone gaven voor hebben. Misschien hebben die nooit een opvoedkundig boek in handen gehad, laat staan gelezen, maar zij hebben de ooren steeds open 'gehad en de oogen den kost gegeven. Zij willen leeren, al is het dan niet uit boeken. En zij slagen Dat wil niet zeggen, dat hun kinderen modelkinderen zijn, brave' Hendrikjes, of hoe dat slag genoemd wordt. Wel neen, op zijn tijd is er wel eens een stevige straf noodig. Hoe hebben ze 't zoo geklaard, vraag je jezelf af. Alles scheen vanzelf te gaan. Wie verstand met liefde paart zal de rechte wijze als 't ware aanvoelen. Tot op zekere hoogte mag en moet men rekening houden met wat de kinderen willen. Om maar eens een voorbeeld te nemen. Moeder heeft noodig, dat de kinderen een handje meehelpen. Niets erg, maar wel erg nuttig. Kinderen willen graag spelen, zegt men. Dat is ook waar. Nu lijkt het erg liefdevol als men de kinderen maar steeds ongestoord laat spelen, terwijl moeder zich afslooft. Dat hoeft heelemaal niet. Kinderen willen ook wel helpen. Maar gun ze ook een tijd van ongestoord spel. Geef ze maar gerust een vaste taak eiken dag, of een bepaald uurtje waarop ze mee moeten helpen, maar als ze in hun spel zijn, laat ze dan ook spelen en regel eigen werk zoo, dat ze niet dan zonder groote noodzaak er even uitgeroepen worden. Het zou ons ook kriebelig maken als we eens rustig zaten te werken en we werden er telkens afgeroepen voor kleinigheden. Zoo is 't met de kinderen ook. Ze zullen misschien net in hun hoekske alle schatten hebben uit gestald om fijn te spelen en daar roept Moeder „eerst dat doen. Voor de tweede maal wordt nog eens geprobeerd, en ze moeten weer even wat voor Moeder doen. Dat is vervelend voor de kinderen. En ze komen vanzelf in de ver- Ic-'ding om nog even door te spelen, net doen of 't niet gehoord is, of tegenpruttelen. Goed is 't niet ,maar wie zijn schuld is dat nu Als ze meehelpen, laat ze dan maar eens flink aanpakken! 't Kan geen kwaad, maar als ze spelen, och, laat ze dan ook rustig spelen. Kijk, dan is rekening gehouden met de wen- schen der kinderen, zonder dat 't prestige van Moeder ook maar iets geschaad is. Zoo is 't ook met 't gehoorzamen. Dat is eenvoudig een gewoonte, of 't kind direct ge hoorzaamt ja of neen.- En de ouders kunnen zorgen, dat 't een goede gewoonte is, dat de kinderen direct gehoorzaam, of ook zij kunnen oorzaak zijn, dat een kind niet gehoorzaamt. Je kunt kinderen overladen met een stroom van woorden, gebod op gebod en regel op regel, zooals er in den Bijbel staat. Een kind voelt nog al zakelijk aan. Daar is toch geen beginnen aan, denken ze, en ze doen niets. Dikwijls ziet men ook, dat een bepaald ge bod wordt gegeven en als het dan per geluk eens wordt opgevolgd, zetten de ouders een enthousiast, verbaasd gezicht dat zoo gehoor zaamd wordt. Ja, waarom wordt het anders ge zegd. Maar zoo'n jongen, die met heldere kijkers alles opmerkt, begint daardoor te beseffen, dat er ook de mogelijkheid bestaat, dat hij niet ge hoorzaamd had, en van die gelegenheid maakt hij gebruik. Vrij natuurlijk. Daardoor krijg je de'gevallen, dat pf je iets gebiedt of verbiedt 't zelfde resultaat oplevert, n.l. dat een jongen precies zijn eigen gang gaat. Dan komt er de koekjestrommelaan te pas, of soms ook een cent ende zaak is heelemaal verloren. Maar dat zijn toch van die eenvoudige din gen, waar je geen opvoedkundige boeken voor behoeft te bestudeeren, maar ze komen toch nog maar erg dikwijls voor. M'n beste nichtjes en neefjes Voor dezen keer zal ik maar eens beginnen met 't goede nieuws te vertellen, dat ik voor ditmaal twee prijzen zal geven. Zulke goede buien heb ik natuurlijk niet alle weken, maar nu mag het wel weer eens. Over een poosje geeft ik jullie net als vorige jaar raadselvacantie en dan heb ik ook weer tijd om nieuwe prijzen te verzamelen. 'k Zal jullie nu niet langer nje^vsgierig, hou den, maar vertellen, dat HESJE VAN DIJK te MIDDELHARNIS een BOEK heeft en JACOBA G. K. te STAD AAN 'T HARING VLIET ook een BOEK gekregen heeft. Deze weer gefeliciteerd en alle anderen har telijk gegroet van jullie TANTE TRUUS. Teunis R. te Ooltgensplaa/t, Als je al zoo lang Engelsch geleerd hebt, zul je er ook wel aardig wat van kennen. Ik vind Engelsch een prettige taal om te leeren. Alleen met de uit spraak zul je wel heel goed moeten oefenen. Dank voor je raadsels en doe Vader, Moeder en de anderen de groeten terug. Geertje V. ite Middelharnis. Wat leuk, dat jij zoo n prettigen dag gehad hebt. Héb je 't met 't weer goed getroffen. Natuurlijk mag je die raadsels sturen. Die kan ik altijd gebruiken. Fijn, dat 't boek zoo naar je zin is. Hesje van D. te Middelharnis. Dat is dubbel prettig, uitgaan en dan nog cadeaux er bij krijgen. Ik vind zoo'n autotocht ook fijn hoor. Maar met die leege beurs is het een kwaad geval. Nu mag je wel gaan sparen voor de vacantie hoor, anders ga ik niet met je mee. Ma K. te Sommelsdijk. Nee, moeilijk is het kleedje niet. Vertel me maar eens, hoe wil je 't maken, gehaakt of met kruissteken voor een kussen Als ik dat weet kan ik misschien wel raad geven. Zoo'n Zeeuwsche reis zou mij ook wel aanstaan. Ik ben er nog nooit geweest, 'k Ben heelemaal niet boos geweest. Henk S. te Middelharnis. Als je mij nu maar niet vergeet hoor nu je er weer werk bij hebt. Ga je er graag heen Thomas K, te Sommelsdijk, Neen hoor, dat had ik heelemaal niet gedacht, dat jij me in de steek zou laten. Ik vermoedde al wel, dat je me even vergeten was door 't buiten spelen en je ziet, mijn vermoeden is juist geweest. Ver geet me nu maar niet, hoor. Teuntje T. te Goedereede. Dat heb ik meer hooren vertellen, dat het er zoo druk geweest is. Wat weet jij allemaal knap die bloemen namen. 'k Zou graag ze allemaal eens zien. Jij hebt er heel wat dit ik ook in m'n tuintje heb. Dat is wel aardig hè, dat we 't samen haast eender hebben. Doe Moeder de groeten terug. Riek V. te Nieuwe Tonge. Wel nichtje, wat heb jij me verrast met zoo'n schitterende kaart. Die zal ik goed bewaren, hoor. Jammer hoor, dat die Rockanjesche reis niet doorging. Maar misschien gebeurt dat nog wel eens. 't Is daar heel aardig. Jaapje A. van Z. te Middelharnis. Jij had heel wat nieuws te vertellen over twee reizen en dan een reis in 't zicht van den zomer. Jammer, dat Moe ziek is. 'k Hoop, dat ze weer gauw beter is. Echt zoo'n autorit door de Ouddorpsehe bosschen. Gretha van der K. te Andelst. Wat heb je gezellig over de logeerpartij geschreven. Daar had ik wel eens bij willen zijn. Als alles prettig is gaat de tijd gauw genoeg voorbij. Je moet me maar schrijven wanneer je naar Flakkee komt, want dan wil ik m'n verre nichtje ook wel eens zien. Als je maar niet komt als ik uit ben. Gerrit P. te Numansdorp. Het is er nu ook de tijd voor om buiten te spelen. Ik deed het vroeger ook graag, maar daarom hoef je mij niet te vergeten, hoor. Gelukkig, dat je me haast en niet heelemaal vergeten ben. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Wel, ik kon nu al zien, dat je goed vooruit gaat en dan nog maar zoo kort op school. Je gaat zeker wel graag Ik vind het al knap hoor. Nellie W. ite Stad aan 't Haringvliet. Je bent er vroeg bij met fietsen leeren. Als je 't een maal kent, komt er ook wel gauw een fiets en anders maar gaan sparen. Ik feliciteer je met je verjaardag. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Ook al fietsen geleerd. De fiets komt er dan ook wel. Jij zult ook wel weer eens een beurt krijgen met een prijs, hoor. Daar is zeker weinig nieuws op Stad Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet. Het is net een mooie grootte, hé, voor een boeken legger, maar nu heb je mij nieuwsgierig ge maakt voor wie die andere legger is. Ik zou het heusch niet verklapt hebben. Vorig jaar heb ik dat geheim van de borddoeken immers ook heel goed bewaard. Maar den volgenden keer moet je 't mij vertellen, hoor. v De oplossingen zijn I. De spijkers van de schoenen. II. De sleutel. III. Belofte maakt schuld, schaaf, bel, stoel, mud, tak. Nieuwe raadsels I. Ingezonden door Teunis R. ite Ooltgens' plaat Maak uit onderstaande letters den naam van een vogel, die in 't voorjaar tot ons komt. E a r o a v i o. II. Ingezonden door Teunis R. te Ooltgens' plaat Verborgen steden. Spreek altijd de waarheid, zoo ge wilt, dat de menschen gelooven zullen wat ge zegt In het duin tusschen struiken en mos grave" hagelwitte konijntjes hun holen. Er ligt een oude stad aan de Tiber, genaamd Rome. III. Het geheel bestaat uit 9 letters en is <^e naam van een bloem, die je nu veel ziet. 1, 4, 5 gebruikt men om mee te schrijve". 6, 8, 3, 9 is de naam van een bloem. 1, 7, 1 spelen meisjes graag mee. 4. 2 is goed voor zieken. De oplossingen kunnen, met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres, tot Vrljdafl 22 Juni worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau „Maas- en Scheldebode". SOMMELSDIJK-

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2