Visicherij. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuw*. Verkoopingens Marktberichten.» Geneest en Verfraait de Huid ^Doos30-60*90ct Bij Apoth.en Drogisten. maar indien dit wél het geval is, gaat Moeder mee tot in de klas, tot de kleine dreumes op z'n bank zit en met behuilde oogen Moeder weg ziet gaan onder de laatste vermaning, toch maar niet bang te wezen. Zóó is Piet z'n schoolleven begonnen. Zijt ge misschien nieuwsgierig, lezer, naar [iet verdere verloop van zijn schoolloopbaan O, Moeders dwaze voorbereidende onderwijs heeft rijke vrucht gedragen. Het werd gedurig voortgezet. Toen Piet uit school thuis kwam, werd allerlei ervaring op school opgedaan, be sproken. Belangstellend informeerde Moeder, of de juffrouw ook streng en of de Meester ook boos was. Of hij het ook vervelend vond, dat hij den geheelen morgen zoo stil moest zitten. Vol vuur beantwoordde Piet de gedane vragen. Eerlijk gezegd, wat het hem nog al meegevallen. Het was dien morgen niet zóó vreeselijk, als Vader en Moeder hem reeds veronderstellenderwijs hadden ingeprent, dat het zou zijn. Maar het verschrikkelijke, dat hem steeds was gezegd, zou nog wel komen. Het zou nog wel anders worden. Moeder had het immers zoo verondersteld Het viel Piet dag aan dag nog al mee. Soms gebeurde het, dat de juffrouw wat anders was opgetreden dan Moeder thuis en dat Piet kennis maakte met de tucht. Maar troostend had Moeder de tranen ge droogd. En toen Piet wat vreesachtig den vol genden morgen beefde voor de school, had Moeder hem ter bemoediging een koekje mee gegeven. Zoo was Piet de verschrikking weer tegengegaan. Het verdere verloop van het schoolleven kan ik u niet mededeelen. Ik geloof, dat het Piet echt is meegevallen. De school bleek beter, dan hij had gemeend. Niet lezer, door de ver standige medewerking van thuis. Maar doordat Piet helderder kijk op de dingen had, dan z n dwaze ouders, die van het helpen onderwijzen niets hadden begrepen. Of als het tusschen Piet en de school in het vervolg niet al te best boteren zal dan zal het ten deele althans te danken zijn aan de feitelijke tegenwerking van huis. („Geref. School") C. B. STELLENDAM. De garnalenvisscbers hebben de voriee week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 110 kg. garnalen. GOEDEREEDE. De vorige week vingen de garnalenvisschers van 80 tot 12.0 kg. garnalen. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 200 tot 300 kg. garnalen per vaartuig; in de stallen 22 zalmen SOMMELSDIJK. GeborenArie, z. v. Hendrik Maan en ]aantje van G|ent. Overleden Kaatje van der Groef, 69 jaar, echtgenoot? van Cornelis Struik. MIDDELHARNIS. Geboren Gilsia, d. v. D. Schellevis en S. Soldaat; Lena, d. v. B. Driece en H. v. d. Bos. DIRKSLAND. Geboren Johanna Pietertje, d. v. Arie Nieuwland en T. J. C. van Walbeek. OverledenJanna Keur, 75 wed. van H. Bakker. STELLENDAM. GeborenCornelis, z. v. A. van de Ree en E. P. van Es; Grietje Tonia, d.v. J. F. Parie en R. Schuil. Ondertrouwd Arend Mozes van der Vlugt, 22 j., en Jannetje Hendrika Brinkman, 22 j.; Jan van Soest, 21 j., en Baaltje Koese, 19 j. Getrouwd Jan Keijzer, 27 j., en Arentje Cor nelia Kornet, 27 j.; Arend Mozes van der Vlugt 22 j„ en Hendrika Jannetje Brinkman, 22 j.; Dirk Heerschap, 33 j. (Ouddorp) en Hendrika Keijzer, 33 j.; Jan van Soest, 21 j., en Baaltje Koese, 19 j. Overleden, Maatje van Prooijen, 70 jaar, weduwe van Matth. van Lenten; Cornelis van Es, 5 j„ z. v. C. L. van Es en J. Jansen. ZUIDLAND. Over de maanden April en Mei. Geboren; Cornelis, z. v. Johannes Vlielander en Teuntje Landman; Jacob, z. v. Cornelis Wee- da en Adriaantje van den Berg; Abraham, z. v. Jasper de Hoog en Pleuntje van de Boogaard; Pietertje, d. v. Jacobus van der Linden en Cornelia Landman; Willem, z. v. Jan Willem Weeda en Adriana van Strien; Maartje, d. v. Jillis Buis en Maria Cornelia Quispel; Cornelis, Z. v. Abraham Vingerling en Maria van der Wacht; Nikolaas, z. v. Fop van der Hoek en Bastiaantje Schrijver; Jacob, z. v. Cornelis Oost hoek en Jacoba Elizabeth Klok; Cornelia, d. v. Leendert Bevaart en Krijntje Wolters; Greeta, d- v. Jacob van Meurs en Neeltje de Hoog; Maarten, z. v. Bastiaan Blaak en Aaltje Bas tiaantje Bezemer; Maria, d. v. Hendrik Velt- huizen en Adriana van KempenWillempje Geertuida, d. v. Arie Jongejan en Arentje Jan netje van den Bogaard. OverledenAdrianus van der Wagt, oud 72 jaren, echtgenoot van Johanna Hendrika Stoof; Marinus Breeman, oud 86 jaren, weduw naar van Teuna van der Wacht; Bastiaantje ingerling, oud 8 jaren, dochter van Abraham mgerling en Maria van der Wacht; Adriaantje o?n 1 Meer, oud 78 jaren, weduwe van Simon Bestebreurtje. e^°uwdLeendert Landman, oud 27 j; en Maartje van den Berg, oud 20 j.; Eliazar Wolff, 'e Mathilda Levie, 38 j.; Abraham van Meurs. 24 j. en Anna Centrina Kabbedijk, 1]e':er Moogt, 29 j. en Margaretha Raas, °.~™es Quak, 28 j. en Pietertje Weeda, 1"' Willem van Putten, 25 j. en Maria Zevenbergen, 19 j. Gasversilking. De 67<jarige W. W., die geheel alleen woonde in het perceel Driehuizerweg 36, is in den nacht van Zaterdag op Zondag door gasver> stikking om het leven gekomen. In zijn slaap» kamer bevindt zich een kraantje voor een gaskachel. Vermoed wordt dat de heer W. dit per ongeluk met zijn voet heeft opengestooten toen hij zich Zaterdagavond ter ruste begaf. De onverbeterlijke zeventiger. Charles Ward is Zaterdag te Truro wegens zakkenrollen tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Uit zijn strafregister bleek dat hij 37 jaar ven zijn leven in de gevangenis had doorge» bracht. ERNSTIG AUTO.ONGELUK TE ALFEN AAN DEN RIJN. Een doode. Donderdagmorgen omstreeks half zeven is te Alfen a. d. Rijn een ernstig auto.ongeluk gebeurd. Een tweepersoonsauto, komende uit Nijmegen, waarin gezeten waren de heer J. D., verbonden aan de Nederlandsche Bioscoop» trust en zijn verloofde, de26jarigemej. M.S., beiden wonende te's»Gravenhage, reed op den rijksstraatweg, met tot nu toe onbekende oor» zaak, tegen een telefoonpaal, welke afknapte, waarna de auto over den kop in de sloot viel. De heer D. werd door toegeschoten hulp be» wusteloos uit het voertuig gehaald en eerst toen hij weer bijkwam, vernam men dat er nog een passagier in den auto had gezeten. Deze bleek reeds te zijn overleden. Het stoffe» lijk overschot is op last van den officier van justitie ter sectie naar het Academisch zieken» huis te Leiden vervoerd. „EUDOKIA". Rijke zegenv Het nieuwe gebouw, Meer patiënten. De heer Verhaar neemt ontslag. Het 38e jaarverslag van Eudokia gewaagt van rijken zegen. Ten einde den geneesheer-directeur bij te staan in zijn veelomvattend werk, besloot het bestuur een assistent-geneesheer aan te stellen. Het aantal zusters en hoofdzusters is uitge breid. Het nieuw gebouwde gedeelte is onder groote belangstelling in December in gebruik genomen, waardoor het aantal bedden werd vermeerderd met 112 en hierdoor gebracht op totaal 348. Dit nieuwe gedeelte bevat o. m. een gynae cologische afdeeling met kraamafdeeling, een afzonderlijk gebouw voor poliklinische behan deling, een zaal voor T.B.C.-patiënten met over dekte balcons op het Zuiden, een laboratorium met donkere kamer voor spectroscopische en andere onderzoekingen, bijzondere instrumenten enz. Eenige eerste klasse kamers hebben ook een telefoon, waardoor minder ernstige patiënten gelegenheid hebben met hun gezin of zaken in verbinding te blijven, terwijl bij alle bedden in het nieuwe gedeelte een koptelefoon hangt, zoodat patiënten wier toestand het toelaat kun nen luisteren naar radiomuziek, naar het ge sprokene in de Kerkzaal of naar den Dienst des Woords in de kerk aan den Bergsingel. Het ligt in de bedoeling van het bestuur ook bij de bedden in het overige gedeelte Radio aan te brengen. Het jaarverslag bericht verder, dat met de gemeente i Rotterdam een overeenkomst is ge sloten voor opname van een grooter aantal patiënten dan voorheen. Zooals bekend, is dr. P. R. Michael, priv. docent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, mede naast dr. J. H. L. van Ree belast met de zorg van en behandeling van chirurgische patiënten. De heer J. W. Verhaar zal met het oog op zijn vergevorderden leeftijd tegen Augustus a.s. zijn taak als geestelijk verzorger neerleggen. Het bestuur heeft mede hierin aanleiding ge vonden te besluiten tot het benoemen van een predikant, die dan den heer Verhaar kan vervangen. BOND TEGEN HET VLOEKEN. De Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods heiligen naam heeft Maandagmiddag te Utrecht zijn tiende jaarlijksche vergadering gehouden. Na de gebruikelijke opening heeft de voor zitter, ds. H. Janssen te 's-Gravenhage, een herdenkingswoord naar aanleiding van den tien jarigen arbeid van den bond gesproken, daarop met dankbaarheid terugziende. Het kan niet ontkend worden, zeide spr., dat de volkszonde van het vloeken, dank zij de actie van den Bond is afgenomen. Twee mannen hebben zich zeer speciaal verdienstelijk gemaakt, allereerst de heer J. Baas, die het initiatief heeft genomen voor de oprichting van den bond, en de oud- voorzitter dr. Scheurer, die wegens ziekte het voorzitterschap heeft moeten neerleggen. De actie tot vaststelling door de gemeentebesturen van strafmaatregelen tegen het vloeken, heeft rijke vrucht gedragen. Aan den oud-voorzitter werd een telegram van sympathie gezonden. Volgens het daarna door den heer Baas te Helder uitgebracht jaarverslag was 1927 in vele opzichten een voorspoedig jaar. Het ledental bedroeg einde December 1927: 9267 (d. i. een vooruitgang van 255). Veel actie en in velerlei vorm werd gevoerd. Ook aan den ministerraad werd een adres aangeboden om maatregelen te nemen tegen het vloeken, in het bizonder door verbod aan allen, die in overheidsdienst werk zaam zijn. Het aantal correspondenten bedraagt thans 260. Ook in Soerabaja kwam een corres pondentschap. Het verslag meent voorts een merkbare ommekeer te mogen vaststellen bij leger en vloot, zoowel als in andere kringen. 34.000 opschriften hebben een plaats gekregen op fabrieken en werkplaatsen, terwijl 240.000 vlugschriften en 200.000 kaartjes zijn verspreid. Het denkbeeld van den minister om het ge schiedenis-overzicht in het jaarverslag in een vlugschrift te verwerken, werd aan het bestuur ter behandeling opgedragen. De heeren K. Kruithoff te Utrecht, L. F. Duymaer van Twist te Den Haag, J. J. Beu kenkamp, beiden in Den Ham (Overijssel) en P. Doorn te Zwijndrecht, werden als bestuurs leden herkozen. EEN WOESTELING. Te Maagdenburg heeft de opperman Georg Musche, die reeds als 18-jarige jongen zijn ver loofde in een aanval van bloeddorst had ver moord, maar toen dank zij zijn jeugd tot slechts 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd en twee maanden geleden in vrijheid werd gesteld, nu zijn tegenwoordige verloofde, een 23-jarige landarbeidster, met een broodmes doodgestoken. Men vond het lijk van het slachtoffer afschu welijk verminkt en in stukken gesneden. De dader is gearresteerd. GEHEIMZINNIGE MUZIEK IN HET NACHTELIJK UUR. Men meldt uit Goes Dezer dagen werden de inwoners van het rustige dorpje 's Heer Arendskerke omstreeks het middernachtelijk uur, toen zij reeds ette lijke uren van hun nachtrust hadden genoten, daaruit door een wonderlijke sensatie opge schrikt. Luidruchtige orgelmuziek klonk uit de dorpskerk en omzweefde het rustige dorpsplein. Het geval werd te geheimzinniger toen ontbo den politie het gansche kerkgebouw afgesloten vond. Na zich toegang te hebben verschaft ont dekte deze, dat het orgel was opengebroken en dat de nachtelijke speler, zooals te doen gebruikelijk is, zijn visitekaartje ter plaatse had gedeponeerd. Hij zelf was verdwenen, doch werd later on der een bank aangetroffen, waaronder hij was weggekropen. Het bleek een inwoner van 's Heer Arendskerke te zijn, niet geheel van muzikaal talent ontbloot, die dien avond te veel aan Bacchus geofferd had, en onder diens invloed er toe was gekomen dit nachtelijk con cert te geven. Hij was door een kelderraam het kerkgebouw binnengedrongen. MOORD. Zaterdagmiddag tegen 5 uur heeft een zekere L. B., koopman van beroep, 45 jaar, gehuwd, wonende in de Drietrommelsteeg 14 te Zwolle, zijn vrouw, die hem en haar twee kinderen van 9 en 11 jaar heeft verlaten, aan den Geuzen- weg te Hilversum doodgeschoten. De man had zich verdekt opgesteld. Toen hij zijn vrouw, die boodschappen ging verrich ten, zag aankomen, heeft hij haar volgens zijn getuigenis gevraagd mede te gaan naar Zwolle en den stukadoor, met wien zij samen leefde, te verlaten. Zij heeft daarop botweg geweigerd. Hij schoot haar daarop met een revolver in de slaap, waarna zij bewusteloos neerstortte. Hij heeft daarop in bukkende houding nog drie schoten op haar gelost, één op het hoofd en twee op het hart, roepende: „Ik zal je leeren met een stukadoor te gaan Met een revolver in de hand is hij daarop in de richting van het station gegaan. Op den Noordweg werd hij gearresteerd door de in middels gewaarschuwde politie. Bij de arrestatie gaf hij volkomen kalm zijn revolver over. Met een auto, die een particulier den agent vrijwillig aanbood, is hij daarop naar het politiebureau gebracht, waar hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Op het politiebureau was hij niet zoo kalm als tijdens en direct na den moord. Dr. Wessel kon bij de vrouw slechts den dood constateeren. Het lijk van de vrouw, die 44 jaar oud was, is naar de algemeene be graafplaats overgebracht. EEN ZELDZAME PLANT. In den plantentuin te Hamburg groeit in de afdeeling moerasplanten een zonderling, hoog opschietend riet, dat veel overeenkomst ver toont met ons gewoon riet, maar waarvan de stengels een dikte van een bezemsteel en een hoogte van 7 tot 10 meter bereiken. De bota nicus Rabenhorst heeft het Arundo pseudodo- nax genoemd, terwijl de bekende professor Grabner uit Berlijn er een lange verhandeling over heeft geschreven. Deze plant komt in Duitschland slechts op één plek voor, n.l. in een beek tusschen Wilmersdorf en Stöbritz in Lausitz, en is daar al meer dan 100 jaar be kend. Het is een raadsel hoe het riet in die beek is gekomen, doch men neemt aan, dat het door trekvogels daarheen is gebracht, daar het veel overeenstemming vertoont met een plant, die in midden-Afrika groeit. DE ZEPPELINS IN DEN OORLOG. Een plan om Londen in brand te steken onthuld. In een te Londen verschenen boek, getiteld „The Zeppelins"en geschreven door kapitein Ernst Lehmann, den leider van de Duitsche luchtaanvallen in den oorlog, en Howard Min- gis, vertelt de eerste dat er aan Duitschen kant plannen gemaakt waren om door 20 Zeppelins met brandbommen te iaten bestoken. Zij zouden tegelijkertijd 6000 van die bommen op de stad werplen. Als men aannam, dat slechts een vijfde van deze projectielen uitwerking had, zou Londen door meer dan 1000 branden tegelijker tijd geteisterd worden, waartegen geen brand weer ter wereld opgewassen kon zijn. Men hield er rekening mee, dat een derde van de Zeppelins neergeschoten zou worden, maar pas nadat zij de bommen op de City geworpen hadden. Het plan ontstond in het begin van 1915, toen er uit het Duitsche publiek een sterke aandrang kwam om Londen en andere Engel- sche steden te verwoesten. Volgens Lehman, wilde echter geen van de gezaghebbende man nen van de luchtmacht hiertoe meewerken, om dat men begreep, dat ten minste een millioen vrouwen en kinderen slachtoffers van zulk een aanval zouden worden en omdat Londen met zijn nobele gebouwen en kustschatten als een kostbaar bezit van de beschaafde men'schheid beschouwd werd. Het plan kan ook niet uit gevoerd worden zonder vergunning van den Keizer. Van de eerste dagen van den oorlog af was Wilhelm II sterk gekant geweest tegen luchtaanvallen op Engeland.Toen zijn admi raals en generaals maar bleven aandringen, gaf hij ten slotte zijn toestmming tot de eerste sporadische aan vallen, onder uitdrukkelijk be ding echter, dat men enkel doel einden van werkelijk militair belang zou bombardeeren. Hij bepaalde dat gebouwen als het Buckingham- paleis, de Westminster Abdijkerk en de St. Paul en de woonwijken niet bestookt mochten worden, ook niet bij abuis. Van het groote meedoogenlooze plan kon zoodoende niets ko men. De Keizer was er altijd op bedacht de vor stelijke personen onder zijn vijanden te ontzien. Toen bekend werd, dat de Koning van Engeland en koning Albert der Belgen elkaar zouden ontmoeten en in verband hiermee het Duitsche opperbevel een luchtaanval op die plaats had beraamd, werd dit plan ten slotte door 's Kei zers toedoen gewijzigd en in plaats er van een aanval op Poperringhe ondernomen. DE STIER EN DE DUITSCHE HERDER. De Duitsche herdershonden Alsatians, zoo als men ze noemt raken in Engeland tegen woordig in slechten reuk, omdat er talrijke gevallen zijn voorgekomen, waarin zij schapen gedood en menschen gebeten hebben. Een boer te Bremley bad den laasten tijd last met een Duitschen herder, die telkens zijn koeien aanviel. Er werden verscheidene pogin gen gedaan om den hond neer te schieten, maar zonder succes. Toen bracht hij een jongen stier tusschen de koeien in de weide. Eerst liet de hond zich in geen dagen zien, maar Maandag werden de koeien weer door hem vervolgd. De stier nam het voor de koeien op en de herders hond liep met flitsende tanden in een kring om hem heen. Plotseling stormde de stier op den hond los, wierp hem op zijn horens de lucht in en vertrapte hem. Hij ging daarmee voort tot de hond dood was. MILITAIR UIT DEN TREIN GEVALLEN. Wonder boven wonder ongedeerd. Uit den extra-militairen trein van Den Haag naar Oldenbroek is Zaterdag te Vleuten een militair uit den in volle vaart zijnden trein geslingerd. De militair zat op een open wagen, waarop geschut geladen was. Bij het passeeren van het station Vleuten kwam hij met zijn voet in aanraking met een wissel, die daardoor overging, ten gevolge waarvan de man van den wagen viel. Wonder boven wonder kreeg hij geen letsel van beteekenis. Te Utrecht werd hij gemist. Uit Vleuten was echter reeds be richt gekomen, dat hij zich daar nog bevond en door den val niet gedeerd was. DRONKEMANSGENOEGENS. Zaterdagnacht na het sluitingsuur raakten eenige niet geheel nuchtere personen handge meen bij een café aan den Lage Rijndijk te Leiden, met het gevolg, dat de 22-jarige P. van D. uit Koudekerk met een zwaar voor werp zóó op het hoofd werd geslagen, dat hij in bewusteloozen en zorgelijken toestand naar het Academisch Ziekenhuis is gebracht moeten worden. Als verdacht van mishandeling zijn de 32- jarige J. S. en de 30-jarige Van den B., beiden uit Leiden, in arrest gesteld. ONGEVAL IN EEN WEILAND. Meegesleept door een hollend paard. De 46-jarige arbeider S. Wiltjer, als boeren knecht werkzaam bij Gebr. Bazuin, te Bedum, had Zaterdag in het land een jong paard een lang halster aangedaan en het einde daarvan in een lust om den arm gedaan. Plotseling sloeg het jonge dier op hol, de lus trok dicht en de arme man werd in wilde vaart over het land meegesleurd. Eerst na geruimen tijd werd het razende dier tot staan gebracht en kon Wiltjes worden losgemaakt. Hij gaf geen teeken van leven meer en werd binnengedragen in de boer derij waar Dr. Frik consateérde, dat de hals wervel ernstig was beschadigd en de rechter arm gebroken. Even later kwam de knecht tot bewustzijn. Hij werd per Groene-Kruisauto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. VAN HET DAK GEVALLEN. De 32-jarige timmerman W. H. te Leiden, werkzaam aan de Ned. Herv. kerk te Noord- wijk-Binnen, is van het dak gevallen en in ernstigen toestand naar het Academisch Zieken huis vervoerd. DOOR DE AARDE GEDOOD. Te Baexem is de 21-jarige arbeider van Rooy uit Helthuysen bij het graven van fundamenten door neerstortende aarde gedood. INBRAAK. Te Amersfoort is ingebroken in het manu- facturenmagazijn van de firma M. A. Ranselaar. Ontvreemd is een bedrag van circa 300.—. De draad van de electrische bel van de voor deur hadden de dieven doorgeknipt. VERGIFTIGD DOOR CONSERVEN. In het gezin van L. te Schimmert hebben zich gevallen van vergiftiging voorgedaan. Drie personen uit het huisgezin bleken na het ge bruik van geconserveerde pruimen uit een blik vergiftigd te zijn. Men hoopt hen in het leven te behouden. EEN HARD VONNIS. Een jongeman die in 1918 als soldaat bij een boerin een ham had gestolen, was door den krijgsraad voor dit delict tot vijf jaar gevan genisstraf veroordeeld. Tot het ondergaan van zijn straf werd hij zeven jaar later in de ge vangenis gezet, waar hij tot Juli 1930 zou moe ten blijven. Een verzoek om gratie door zijn vader in 1927 ingediend bleef zonder uitwer king. Nu heeft de liga voor de rechten van den mensch zich tot Hindenburg gewend, om gratie voor den jongeling te verkrijgen. De B. Z. acht het in verband met dit geval den plicht van den nieuwen Rijksdag een commissie te benoemen, die zal moeten onderzoeken hoe veel menschen tien jaar na het einde van den oorlog nog op grond van krijgsraadvonnissen in Duitsche gevangenissen vertoeven. VRIJSPRAAK VAN EEN TER DOOD VEROORDEELDE. Het hof te Eisenach heeft het doodvonnis dat op 19 Mei door de rechtbank aldaar was uitgesproken tegen den koopman Leister, die van moord op zijn vrouw beschuldigd was, vernietigd en den beklaagde vrijgesproken. In de motiveering van het vonnis staat uitdruk kelijk, dat de vrijspraak niet wegens gebrek aan bewijs geschiedt, maar omdat het hof van de onschuld van den beklaagde overtuigd is. Ge lijk bekend werd het doodvonnis tegen Leister indertijd niet voltrokken, maar in levenslange gevangenisstraf veranderd. TRAGISCH EINDE VAN DE „SCHUTTEVAER". GEEN GELD MEER. De boot wordt verkocht. De reddingboot „Schuttevaer", die na vele avonturen, o.a. na een hevigen storm in het Kanaal, het nog steeds niet verder heeft kunnen brengen dan Plymouth (begin Februari vertrok zij op een wondermooien windstillen dag met bestemming voor Londen), zal aldaar openbaar verkocht worden, omdat kapitein Smit en stuur man Kruithof nog steeds niet de volle gage ontvangen hebben, welke hun was beloofd. Wel jammerlijk is de tocht naar de Nieuwe Wereld hierdoor verhinderd, doch ofschoon Schuttevaer herhaaldelijk en met flinke bedra gen gesteund werd, het geld is op en er is geen uitweg meer mogelijk. Inmiddels is er tusschen de bemanning her haaldelijk oneenigheid gerezen. Intusschen, hoe miserabel ook dit einde van de grootsche tocht moge zijn, de boot heeft haar deugdelijkheid volkomen bewezen. Dat de groote reis over den Oceaan niet on dernomen zal worden is goed gezien zelfs een geluk te noemen, aangezien dit wellicht het leven van de bemanning zou hebben gekost, doordat zij aan uitputting te gronde waren ge gaan. De zoon van Schuttevaer zou nog pogingen in het werk stellen, om den verkoop op te hou den, om op de boot bij openbare verkooping beslag te laten leggen. Of hij hierin zal slagen, is nog de groote vraag. Indien zij zalig zijn, die i n den Heere sterven, veel meer dan zij, die o m den Heere sterven. CYPRIANUS. Openbare Vrijwillige Verkooping van Huizen met Erven te Middelharnis. op Woensdag 6 Juni 1928 bij inzet en op Woensdag 13 Juni 1928 bij afslag, telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer, aldaar. Gemeente Middelharnis. Eerste koop. Het Huis en Erf aan den Ring, aldaar, kad. Sectie B nummer 312, groot 71 centiaren. Tweede koop. Huis en Erf in de Nieuw» straat, aldaar, Sectie B nummer 2231, groot 96 centiaren. Derde koop. Het Huis aan den Westdijk, aldaar, Sectie B nummer 449, groot 43 centi» aren. Gemeente Sommelsdijk. Vierde koop. Het Huis en Erf aan de Dubbele Ring, aldaar, Sectie B nummer 360, groot 53 centiaren. Alles behoorende tot het faillissement van den heer C. C. Bruggeman. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 13Juni 1928, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling; en op Woensdag 20 Juni 1928, 's avonds 7 uur (Zomertijd), te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, af» slag van Een huis (voormalige Pastorie) met grond daarvoor, een perceel open grond daarnaast en een arbeiderswoning met grond daarachter (eeuwigd. erfpacht), te Melissant, nabij Dirks» land, op Krahngen, kad. Sectie B nrs. 696 en 697, tez. groot 3 Aren 20 Centiaren, in 3 per» ceelen en combinatie, benevens de afbraak van de afgebrande kerk, in één perceel, ten ver» zoeke van de Gereformeerde Gemeente te Melissant, nabij Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 14 Juni 1928, 'svoorm. 10 uur (Zomertijd), te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 26 perc. Klavers (om éénmaal te maaien), wassende op de landen onder Stellendam, in kavel 23 van denAdri» anapolder en in kavels 12, 31 en 45 van den Eendiachtspolder en in kavel 7 van den Hals» polder, ten verzoeke van den Heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS, Op Zaterdag 16 Juni 1928 bij veiling en op Zaterdag 23 Juni 1928 bij afslag, heidedagen des nam. 5 uur (z.t.) te Ouddorp in Hotel Akershoek, van: Een Huis met Schilderswerkplaats, Tuin, Erf en grond te Ouddorp aan den Stations» weg, kad. Sectie E no. 260 en 2339, te zamen groot 4 A, 6 cA., toebehoorende aan J. van der Wende Jz. te Ouddorp. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 15 Juni, 's voormiddags 10 uur (Zo» meriijd) te Stellendam in het Logement Kaas» hoek van 38 perceelen Klaver en Grasgewas te velde, onder de gemeente Stellendam. Notaris-VAN DEN BERG. Op Vrijdag 15 Juni 1928 's avonds 7 uur (z.t.) te Dirksland in Hotel van den Doel van diverse perceelen klavers in de gemeenten Dirksland en Melissant, ten verzoeke van de heeren J. Kardux, J. C. de Bonte, A. E. Siruijk H. Bakker Az. en Joh. Roodzant Jz. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Maandag 18 Juni 1928 's avonds 6,30 uur (o.t.) te Nieuwe Tonge ter herberge van P. M. Schippers, van 6 perceelen Roode ver» mengd met Lucerne Klavers te Nieuwe Tonge in den polder Klinkerland aan den Maartens» weg ten verzoeke van den heer A. C. Breesnee. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare vrijwillige verkooping van On. roerende Goederen in de Gemeente Sommels» dijk ten verzoeke van de erven van Mej. B. A. E. de Graaff op Dinsdag 26 Juni 1928 bij inzet, op Dinsdag 3 Juli 1928 bij afslag tel» kens des 's avonds 7 uur (zomertijd) in het Cafe de Harmonie te Sommelsdijk. 1 het huis met erf aan de Voorstraat te Sommelsdijk kadastraal aldaar bekend Sectie B nummer 1490. 2 twee huizen met erven aan den Zuidelij» ken Achterweg, aldaar Sectie B nummer 1473 en 1474, 3 het perceel hofland aan den Molenlaan, aldaar, Sectie B nummer 2755 groot 0.28.40 H.A. (210 S. Roeden) 4 een perceel bouwland aan den Staver» schenweg, aldaar, Sectie B nummer 727 groot 2.88.10 H.A. (7 Gem. 33 S. Roeden) 5 het perceel bouwland nabij den Proost» weg aldaar. Sectie C nummer 87 groot 2,20.70 H.A. (5 Gem. 134 S. Roeden) In diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Huis, Schuur, Tuin en Erf, aan den Duiven» waardschendijk te Nieuwe Tonge, op Dinsdag 10 Juli 1928 bij inzet en op Dinsdag 17 Juli 1928 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (oude tijd) in het Hotel Witte aldaar, ten ver» zoeke van den heer Jan den Hollander Hz„ aldaar. Notaris VAN BUUREN. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 8 Juni 1928. Bloemkool, le soort, 17.50 tot 17.70 per 100 stuks. Bloemkool, 2e soort, 8.40 tot 14.60 per 100 stuks. Bloemkool, 3e soort, 4.70 tot 8.per 100 stuks. Bloemkool, uitschot, 3.— tot 5.60 per 100 stuks. Komkommers, le soort, 16.— per 100 st. Komkommers, 2e soort, 10.10 per 100 st. Komkommers, 3e soort 5.60 per 100 st. Sla 0.90 tot 2.10 per 100 krop. Rabarber 6.60 tot 7.20 per 100 bos. Peen 16.60 per 100 bos. Asperges 58.per 100 bos. Postelein 24.tot 25.70 per 100 K.G. Honing 0.60 tot 0.70 per pot. Tomaten (gescheurde) 0.12 per pond. Aardbeien 0.50 tot 0.51 per pond. Kaas (volvet) 0.60 per pond. Kaas (20 plus) 0.33 tot 0.36 per pond. Kaas (komijne) 0.22 tot 0.26 per pond. Boter 0.90 tot 0.93 per pond. Veiling van Maandag 11 Juni 1928. Bloemkool, le soort, 10.tot 13.60 per 100 stuks. Bloemkool, 2e soort, 8.40 tot 12.10 per 100 stuks. Bloemkool, 3e soort, 4.60 tot 9.10 per 100 stuks.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3