I Zaterdag 26 Mei 1928* No. 3436, DERDE BLAD Binnenland. Officieel Gedeelte. Pijn in rug en lendenen Kloosierfa&faem V erkoopingen. Marktberichten. EIÏT HOESJE VOOI? EET EZÏ Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. „Geen goud zoo goed' tn WOCSÏÏTNO VWSES PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOL LAND. BARON SWEERTS DE LANDAS HER DACHT. Dinsdag is in de vergaderzaal der Eerste Kamer de zomerzitting der Staten geopend, voor het eerst door den nieuwen Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, die bij den aanvang ongeveer de volgende woorden sprak, welke door de leden staande werden aangehoord Voordat uwe vergadering een aanvang maakt met haar arbeid, zij het mij vergund een woord te wijden aan de nagedachtenis van uw vroege- ren voorzitter, die sedert de laatste bijeenkomst welke nog door hem werd gepresideerd, is overleden. Bijna 17 jaren heeft Baron Sweerts de Landas zijn ambt bekleed, nadat hij reeds lid van den Raad van Indië en Burgemeester van de hoofdsteden der provincies Gelderland en Zuid-Holland was geweest. Het zou mij te ver voeren, indien ik trad in het geen op het provinciaal bestuur onder zijn leiding en met zijn medewerking is geschied. Het waren jaren welke in verband met de uitbreiding van de overheidsbemoeiing, de toeneming van de ver keersmiddelen e.a. hooge eischen stelden. Ik moge volstaan met er op te wijzen, hoe Baron Sweerts het leven der provincie met het zijné vereenzelvigde. Zijn groote werkkracht en zijn fijnen geest stelde hij geheel in dienst van de provincie en de belangen, die aan hem waren toevertrouwd. De dank van het geweest, heeft hij niet minder verdiend, dan dien der Kroon. (Applaus.) Wat mijzelf betreft hoop ik, dat uwe ver gadering mij hetzelfde vertrouwen zal schenken, dat het deel was van mijn voorganger. Ik moge verklaren dat 1 et mijn streven zal zijn, naar mijn beste vermogen mijn taak te vervullen en met u nog lang de belangen dezer provincie te behartigen. (Applaus.) Toespraak van den heer Warnaer. De heer C. Warnaer (a.r.) sprak daarna on geveer als volgt Het zij mij vergund, namens de Staten naar aanleiding van het door u gesprokene een enkel woord te zeggen. In de eerste plaats dank ik u voor uw vriendelijke en behartenswaardige woorden tot ons college gericht, en ik verzeker u, dat wij onder uw leiding, evenals onder die van uw voorganger, naar beste krachten de be langen van ons schoone gewest zullen bevor deren. Wij waardeeren uw leiding met vertrouwen. Reeds in andere functies hebt gij getoond een man te zijn van groote talenten. Door uw be noeming is de leiding van het provinciaal be stuur in bekwame handen gelegd. Uw taak zal veel van u vergen, maar uw ervaring en werk kracht zullen u tot vervulling daarvan in staat stellen. "Ik hoop, dat God, in Wiens hand uw leven is, u nog lang moge sparen in uw ambt. (Applaus.) AAN DE GROENE KRUIS-AFDEELINGEN OP ONS EILAND. In aansluiting aan het reeds eerder ingezonden stuk van den voorzitter en den secretaris der commissie voor den meldingsdienst en het zie kentransport der Zuid-Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis" heb ik de eer te berichten: le. Omtrent den tijd, waarop ik berichten moet hebben, om van uit de verschillende gemeenten ziekenvervoer des nachts (d.w.z. na den laat- sten trambootdienst) te kunnen doen plaats heb ben. dat deze behalve voor de 3 na te noemen gemeenten voor alle overigen gesteld kan wor den als volgt: voor de reis naar Rotterdam vóór 10.30; naar Schiedam vóór 11 uur; naar Vlaardingen vóór 12 uur; naar Hellevoetsluis vóór 3 uur, terwijl voor Goeree deze tijd op Yl uur eerder gesteld moet worden en voor Ouddorp en Ooltgensplaat 1 uur vroeger. 2e. Omtrent de globale kosten van dit ver voer het volgende: de ziekenauto moet eerst naar Midelharnis rijden om den kapitein te roe pen voor den nachtdienst (tenzij op andere manier in een gegeven geval hiervoor gezorgd wordt); daarna patiënt gaan opladen en ver voeren naar Sas, dan terugkeeren naar de ga rage hier (hetzij onmiddellijk, hetzij na patiënt naar Rotterdam vervoerd te hebben) en daar voor voor de verschillende gemeenten (gere kend van uit kom) ongeveer afleggen: voor Ouddorp 63 K.M., Goeree 54, Stellendam 48, Melissant 36, Herkingen 40, Dirksland 30, Som- melsdijk 22, Midelharnis 20, Oude Tonge 40, Stad aan 't Haringvliet 31, Den Bommel 37, Ooltgensplaat 53 K.M. Daar de tarieven zijn 0.60, 0.50 en 0.40 per K.M. voor resp. le, 2e en 3e klas, zoo zijn de kosten van deze reizen gemakkelijk hieruit te berekenen. De kosten van de stoombootreis naar Rotterdam, Schiedam of Vlaardingen zijn reeds eerder opgegeven als resp. 125, 112.50 en 100. De patiënt moet van die aanlegplaat sen dan nog naar een ziekenhuis, meestal in Rotterdam, gebracht worden met een van daar ontboden ziekenauto, wat vermoedelijk plm. 7.50 tot 20.zal kosten. Kan de patiënt (e) wegens den beschikbaren tijd niet meer naar een dier plaatsen vervoerd worden maar wel naar Hellevoetsluis, dan is de beste oplqssing om de reis van daar met onze ziekenauto te doen. De bootreis daarheen kost 75.De afstand van daar naar Rotterdam langs den gewoonlijk gekozen weg is plm. 80 K.M.; de kosten van deze reis zijn dus 48.—, 40.— of 32al naar de klasse, waartoe patiënt(e) gerekend wordt. Hierbij komen ech ter nog 1 a 2 X 10.— extra, die voor den nachtdienst over de Rozenburgsche veeren be taald moeten worden. Met deze nieuwe dienst is dus de gelegenheid geschapen om ook des nachts geregeld ziekenvervoer te doen plaats hebben, waarnaar zoo vele jaren reeds is uit gezien, met de beste middelen te water en te land, n.l. groote, geriefelijke en dan alleen voor de(n) zieke in gebruik gestelde booten en onze ziekenauto en 't behoeft dus niet meer voor te komen, dat ernstige zieken, die zoo spoedig mogelijk naar een ziekenhuis vervoerd moeten worden, als b.v. patiënten met beklemde en niet meer in te brengen breuken, of zware verwon dingen, of darmdoorbraak of eenigszins ernstige z.g. blindedarm-ontsteking of sommige gevaar lijke toestanden op verloskundig gebied enz., den nacht hier op 't eiland doelloos en achter uitgaande moeten doorworstelen vóór ze voor de zoo dringend noodige specialistische hulp vervoerd kunnen worden. En ook overdag zou men voor ziekenautovervoer een extra-dienst van de tramboot in sommige gevallen kunnen aanvragen, als men den gewonen veerdienst niet meer halen kan en liever op den volgenden niet wachten wil, wat dan 50.— zou kosten, misschien verminderd met de veerkosten voor de auto. Ook 's Zondags kan voortaan van dezen nieuwen dienst gebruik gemaakt worden. Wil men dan van de ziekenauto gebruik ma ken, zoo moet men daarbij natuurlijk altijd den ken aan den Zondagsdienst van de tramboot en 't is misschien voor sommige gemeenten ook niet overbodig er aan te herinneren, dat de opgegeven tijden steeds den wettelijken tijd be treffen. Verder valt 't mij hierbij op, dat bij deze opgave er blijbaar geen rekening mee gehouden is, dat de Middelharnissche boot Maandag en Dinsdag 's ochtends veel vroeger vertrekt dan op de gewone dagen en dus Zondag- en Maan dagnacht veel vroeger van Sas zou moeten vertrekken, om 's ochtends weer op tijd in Midelharnis terug te zijn. 't Is daarom ook in dit opzicht raadzaam zoo vroeg mogelijk te be sluiten tot ziekenvervoer en dan den kapitein te raadplegen, welke reis gemaakt moet worden, daarbij rekening houdende met den beschik baren tijd en de wenschen van de(ri) zieke. Willen H.H. doktoren hier in sluitingstijd der plaatselijke kantoren naar Rotterdam tele- foneeren met de ziekenhuizen of specialisten aldaar, zoo geschiedt dit voortaan zóó, dat ze rechtstreeks verbinding krijgen met 't hoofd kantoor te Rotterdam en door bemiddeling daar van verbonden worden met het gewenschte ziekenhuis, de doktoren of den geneeskundigen dienst; evenzoo bereikt mij de aanvrage om onze ziekenauto over Rotterdam, waarmee ik voortdurend verbonden ben. Ten slotte moge ik bij 't in werking treden van dezen nieuwen ^iekenvervoerdienst dank brengen aan twee personen op Flakkee, die hierin een belangrijke rol gespeeld hebben, n.l. le. den tegenwoordigen directeur van het tele foonkantoor van Middelharnis, die zich al ppoedig na zijn in functie treding aldaar hier voor aan 't werk gezet heeft en al gauw den nieuwen meldingsdienst in orde heeft gekregen, en 2e kapitein Van der Gevel, want hij is de man, die mij op de mogelijkheid van dezen nachtelijken stoombootdienst gewezen heeft en daardoor eigenlijk de zaak aan 't rollen ge bracht heeft en er groote belangstelling voor getoond heeft, wat ook in 't vervolg voor het goed en vlug werken van dezen dienst van groot voordeel zal zijn. Hiermee zullen de bezwaren en gevaren van ons isolement in geneeskundig opzicht dan weer aanmerkelijk verminderd zijn. Moge deze dienst, daar het immers altijd direct levensgevaarlijke toestanden betreft, niet te dikwijls in werking gesteld behoeven te worden, maar, als de nood aan den man komt, krachtdadig meehelpen het bedreigde menschenleven te redden. En zoo gaan we er dan mee in zee, op hoop van zegen. Namens de commissie voor den meldingsdienst en het ziekentransport der Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis" C. VAN GELDER, Arts. DIENSTPLICHT. Onderzoek van Verlofgangers. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt bekend, dat het jaarlijksch onderzoek van ver» lofzangers, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, voor deze gemeente zal wor» den gehouden te Middelharnis in de Bewaar» school, op Dinsdag 19 Juni 1928, des nam. 4,30 uur. Wie bij hef onderzoek moeien verschijnen. Aan het onderzoek moeten deelnemen de tot de landmacht behoorende groot.verlof» gangers, ingelijfd voor een der lichtingen 1916 en 1919. Zij, die voor een dezer lichtingen zijn in» gelijfd, maar ten gevolge van uitstel of om een andere reden tegelijk met een latere lichting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich ook aan het onderzoek onder» werpen, voor zoover zij althans niet behooren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Aan het onderzoek moeten ook deelnemen de dienstplichtigen van de genoemde lichtin» gen, die een vrijwillige verbintenis hebben aangegaan a. als verzorger bij den rijkspostduiven» dienst b. als hoefsmid bij de infanterie c. als smid'bankwerker bij de voormalige oefenings'houwitser'compagnie d. in verband met erkende gewetensbe» zwaren Wie niet bij het onderzoek behoeven te verschijnen. Aan het onderzoek nemen niet deel zij a. die hun eerste oefening nog niet hebben volbracht b. die in 1928, vóór den voor het onderzoek bepaalden dag, in werkelijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan bij wijze van straf; c. die bestemd zijn om in 1928 voor her» halingsoefeningen in werkelijken dienst te komen d. die elders wonen dan in Nederland e. die zich buitenslands bevinden ter uit» oefening van de zeevaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij) f. die de binnenvaart uitoefenen op andere landen en zich deswege in een dier Ud» den ophouden g. die ingevolge de geldende bepalingen geheel zijn vrijgesteld van opkomst in werkelijken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omsandigheden h als vrijwilliger behooren tot een der land» stormkorpsen, Motordienst, Vaartuigen» dienst of Spoorwegdientt i. na hun ontslag als reserve'officier in de hoedanigheid van gewoon dienstplichtige tot het leger zijn blijven behooren. Wijze van verschijning. De verlofganger moet bij dit onderzoek verschijnen in uniform gekleed en bovendien voorzien van de overige tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hem zelf zijn aange» schaft. De verlofganger moet zoo mogelijk op eigen schoenen bij het onderzoek verschijnen. Onderworpenheid aan bevelen. De verlofganger staat niet alleen gedurende den tijd, dien het onderzoek duurt, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen van de autoriteit, die het onderzoek houdt, zoo» dat, indien hij ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij gedurende het onderzoek of bij het naar huis terugkeeren, hij te dier zake kan worden gestraft volgens het Wetboek van Militair Strafrecht en de Wet op de Krijgstucht. Nalatigheid. Een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen kan worden opgelegd aan den ver. lofganger, die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt of, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet aan zijn hierboven omschreven verplichtingen voldoet. Onverminderd de genoemde straf kan de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der bedoelde feiten of wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren, worden verplicht om op een nader te bepalen tijd en plaats te verschijnen Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen. U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. of opnieuw te verschijnen tot het ondergaan van een onderzoek. De verlofganger, die, opgeroepen voor laatst' bedoeld onderzoek, daarbij zonder geldige reden niet verschijnt of daarbij in ander op» zicht zijn verplichtingen niet nakomt, kan in werkelijken dienst worden geroepen voor den tijd van ten hoogste twee maanden. Verhindering. Ingeval ziekte of gebreken de deelneming aan het onderzoek mochten verhinderen, dient daarvan zoodra mogelijk ter gemeente secretarie te worden overgelegd een geneeskundige ver» klaring, welke op ongezegeld papier kan wor» den gesteld. De handteekening van den geneeskundige behoort gelegaliseerd te zijn door den Burgemeester van de gemeente, waar de geneeskundige woont. De verlofganger, die wegens ziekte of om een andere reden in de onmogelijkheid ver» keert om bij het in Juni te houden onderzoek te verschijnen dan wel wegens woonplaats» verandering niet voor dat onderzoek is op» geroepen, wordt door den Indeelingsdistrict» commandant verplicht het onderzoek in No» vember of December te ondergaan Verschijning op anderen tijd of op andere plaats. Aan den verlofganger kan op zijn verzoek door den Indeelingsdistrictscommandant wor» den vergund het onderzoek op een anderen dag, op eene andere plaats binnen het district of in een ander district te ondergaan. Het verzoekschrift, waarin de reden duidelijk moet worden omschreven, moet tijdig en gefrankeerd worden toegezonden. Maakt een verlofganger, aan wien een dergelijke vergunning is verleend, daarvan niet nauwkeurig gebruik, dan wordt de vergunning geacht te zijn vervallen. Wenscht de verlofganger uitstel van het onderzoek tot November of December, dan kan hij ook daartoe het verzoek doen aan den Indeelingsdistrictscommandant. Sommelsdijk, 23 Mei 1928. De Burgemeester voornoemd, L J. DEN HOLLANDER. Aangiften voor de verkoopingen van klaver te velde, te Ouddorp en te Stellendam, wor» den ingewacht vóór of op Zaterdag 26 Mei 1928 ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdagen 24 en 31 Mei 1928, des v.m. om elf uur, in het Café van C. van Noort, te Geervliet, Openbare verkooping bij Veiling en Afslag, voor de erven van Mej. de Wed. A. Rietdijk—Kranenburg van; een' Huis en Erf met Boomgaard en Tuin, te Geervliet, aan de Spuikade, groot 38 aren, 40 centiaren. Te aanvaarden dadelijk nk de gunning. Betaling kooppenningen 18 Juli 1928. Inlichtingen geven Mej. M Rietdijk te Geer» vliet en ondergeteekende Notaris te Zuidland, C. LOEFF. Verkooping bij inschrijving, onder voor» behoud der gunning van de afbraak van den opstal eener voormalige bouwmanswoning aan den Klinkerlandschen weg te Nieuwe Tonge, plaatselijk geteekend C 35, ten ver» zoeke van den heer A. B. Breesnee teZierik» zee. Onderteekende en gesloten inschrijvings» biljetten te bezorgen ten kantore van Notaris J. van Ispelen te Oude Tonge, vóór of op den 1 Juni 1928, alwaar inlichtingen zijn te bekomen en de conditiën des verkoops ter inzage liggen. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Vrijwillige Verkooping van Huizen met Erven te Middelharnis. op Woensdag 6 Juni 1928 bij inzet en op Woensdag 13 Juni 1928 bij afslag, telkens des avonds zeven uur in het Hotel Meijer, aldaar. Gemeente Middelharnis. Eerste koop. Het Huis en Erf aan den Ring, aldaar, kad. Sectie B nummer 312, groot 71 centiaren. Tweede koop. Huis en Erf in de Nieuw» straat, aldaar, Sectie B nummer 2231, groot 96 centiaren. Derde koop. Het Huis aan den Westdijk, aldaar. Sectie B nummer 449, groot 43 centi» aren. Gemeente Sommelsdijk Vierde koop. Het Huis en Erf aan de Dubbele Ring, aldaar. Sectie B nummer 360, groot 53 centiaren. Alles behoorende tot het faillissement van den heer C. C. Bruggeman. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 6 Juni 1928 nam. 2 uur (z.t.) te Sommelsdijk aan den Oostdijk, van een Koek» en Banketbakkerijinventaris met gas» motor (5 P. Ken drijfwerk; en aan de Voorstraat "an den inventaris van een fabriek van Suikerwerken met Brons Ruwolie*Motor (8 it 10 P.K en een Ford-Vrachtautoten verzoeke van de Erven L. Wcssels. Notaris VAN DER SLUYS. CENTRARE VEILINGTE MIDDELHARNIS Veiling van Woensdag 23 Mei 1928, Bloemkool uitschot f 2,10 per 100 stuks. Sla le soort f 6 70 tot f 7,80 per 100 krop. 2e soort f 3,60 tot f 3,70 per 100 krop. Rabarber f 5,80 tot f 6,— per 100 bos. Radijs f 1,50 tot f 4,10 per 100 bos. Peen f 21,70 per 100 bos. Spinazie f 7,70 tot f 9,60 per 100 K.G. Postelein f 17,— tot f 21,40 per 100 K.G. Kaas 20 plus F 0,34 tot f 0,35 per pond. (komijne) f 0,21 tot f 0,25 per pond. (volvet) f 0,60 tot f 0,61 per pond. ROTTERDAM, 22 Mei 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, 'War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 4,60 tot f 6,40 Idem (klein)tot Idem extra zw. tot Eendeieren4,50 tot 5,45 Ganseierentot Middenprijs f Aanvoer 235 000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING DE CAVALIER. In een volle tram zitten 's morgens bijna uitsluitend heeren, en tusschen hen in een werkman, die naar karwij gaat. Een dame stapt in en zoekt tevergeefs naar een plaats. Eindelijk scharrelt de werkman zijn gereed» schappen bij elkaar, staat op, en biedt de dame zijn plaats aan. De dame zegt bitsig«Dank u, u toont tenminste nog de eenige heer in de tram te zijn®. «Och mevrouw®, zegt de werkman een» voudig, «als er een knap wijf was ingestapt, waren al die heeren wel opgestaan®. DE VAKMAN. Iemand komt een horlogewinkel binnen en vraagt«Wat denkt U van dit horloge In 't warenhuis zeiden ze mij ik had 't voor heel m'n leven®. De horlogier«Dat kan wel uitkomen, maar dan moet u toch gauw uw testament maken.® Bij de nadering en overdenking van het Pinksterfeest viel het mij op, dat dit heilsfeit eigenlijk in ons spreken en denken minder in het centrum van onze belangstelling staat, dan de andere, als Kerstfeest en Paschen, Goede Vrijdag ep Hemelvaart. Weerspiegeling hiervan kunnen we vinden bij de kinderen en bij de wereld. k Heb verscheiden malen de geschiedenis van Kerstmis tot Pinksteren aan de kinderen verteld. Aan jonge kinderen en het was voor mij dikwijls een verheuging als 'k na de vertelling op de vragen door mij gesteld zulke juiste antwoorden kreeg. Geen antwoord met groote menschen- woorden, die 'k eerst had moeten voorzeggen. Neen, van die echte kinderlijke bewoordingen, die door hun naieve woordenkeus soms even een glimlach te voorschijn riepen, maar waaruit juist door dien eigen vorm bleek, dat het ge hoorde verwerkt was, ingang had gevonden. 'k Heb ze voor me gezien, rustig aandachtig kindergezichtje, dan is me wel gebleken, dat de kleintjes niet te klein zijn om er iets van te begrijpen, dat Christus geleden heeft, maar niet voor zichzelf. Maar komen we verder voorbij Hemelvaart aan 't Pinksterfeest, dan lijkt 't zoo vaak, alsof van dat feest voor de kleinen de beteekenis geheel en al verborgen blijft, zelfs bij de met de meeste zorg voorbereide vertelling. Dat schijnt te hoog en te diep voor hen. De wereld, die bij onze andere feestdagen nog eenigszins inspant, om kunstmatig, opge schroefde religieuse gevoelens zich een schijn van feestvieren te geven, met 't Pinksterfeest, dat geen enkel aanknoopingspunt biedt, laat zij de Christenen alleen gedenken. We zeggen dan wellicht eenigszins uit de hoogte: kinderen kunnen er niets van begrijpen en de wereld kan er zelfs geen uiterlijk contact mee krijgen, maar hebben we zelf wel dikwijls iets aan de troost van 't Pinksterfeest Het „ik geloof in den Heiligen Geest", is toch dikwerf maar een klank voor ons, niets meer, tot onze eigen schade natuurlijk. Als we even nalezen de woorden, waarmede de Heiland zijn discipelen troostend verwijst naar den anderen Trooster, die komen zal. We hebben, al is het misschien stil voor ons zelf, toch wel tijden, dat we iets aanvoelen van Christus' liefde. We weten toch wel, dat Hij zelve medevoelt onze smarten en bij zijn Hemelvaart heeft Hij gevoeld het leed der jon geren, dan troost fiii door ze te wijzen op een Trooster. Dat is van die heilige lippen nooit een ijdelen klank, maar onwankelbare ze kerheid. Er zou een Trooster komen. En die Trooster is gekomen, maar diens komst is van oneindig wijdere strekking ge weest dan de discipelen ooit konden vermoe den op den berg der Hemelvaart. Die Trooster is gekomen en gebleven alle eeuwen door, en die wil woning maken in het hart, dat zich voor Hem open stelt. Die gedachte is zoo onuitsprekelijk groot. De Heilige Geest wil wonen in een zondig men- schenhart, om daar zijn gezegend werk te ver richten. Niet zoo maar even bij ons zijn, maar altijd in ons wonen. Er zijn zooveel tijden in ons leven, als deze zorgen boven ons hoofd uit schijnen te groeien en de beslommeringen niet ophouden, dat geen enkele gedachte zich richt op 't geestelijk leven, dat van onze zijde de gemeenschap met God als verbroken schijnt, doch dan is de Geest in ons, die bidt met on uitsprekelijke zuchtingen. Die Geest in ons, wil ons voeren tot het eigenlijk levensdoel: de verheerlijking van Gods Naam. Laat dan het Pinksterfeest ons weer dien rijkdom voor oogen stellen, opdat de uitstorting van den Heiligen Geest reëele waarde in ons leven krijgt. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Natuurlijk klagen alle nichtjes en neefjes, dat ze niet buiten kunnen spelen, 't Is zoo koud en zoo regenachtig. Maar klagen helpt niet, hoor, en we kunnen nog zooveel echte zomer dagen krijgen, 't Beste wat je doen kunt is thuis een prettige bezigheid te zoeken, dan vliegt de tijd ook voorbij. En ik heb er dit voordeel ook nog bij, dat ik niet vergeten wordt door 't buiten spelen en bloemen plukken. Een nichtje schreef me, dat ze wel zou wil len, dat ze een ruiker bloemen in een brief kon opsturen. Nu, ik ook wel hoor, wat zou ik dan veel bloemen hebben, want ik denk, dat jullie allemaal dan wel een flink bouquet zou oversturen. Voor de nichtjep, die nu niet buiten kunnen spelen, heb ik een handwerkje gegeven. Werk maar plezierig. Allemaal veel groeten van TANTE TRUUS. PATROON VOOR SPREIBAAN. Dit patroon is geheel dicht, behalve een klein open rondje, daarom leent het zich enkel voor ondersprei. Het patroon is maar klein, dus kunnen kleine nichtjes, die nog maar kort breien geleerd hebben, 't wel maken, als ze maar precies nabreien wat ik geschreven heb. Opzet 48 steken. le toer: 1 afh. 1 r., omsl mind., omsl. mind., 5 r. 1 av., 3 r., 1 av„ 17 r., 1 av„ 3 r., 1 av., 6 r„ omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 2e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 4 av., 1 r., 2 av., 1 r., 2 av., 1 r., 15 av„ 1 r., 2 av., 1 r., 2 av., 1 r„ 5 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 3e toer: 1 afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 3 r., 1 av., 2 r„ 3 av., 2 r„ 1 av., 13 r., 1 av., 2 r„ 3 av., 2 r., 1 av., 4 r„ omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 4e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 3 av., 1 r„ 2 av., 3 r., 2 av., 1 r„ 13 av., 1 r., 2 av., 3 r„ 2 av., 1 r., 4 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 5e toer: 1 afh., 1 r„ omsl. mind., omsl. mind., 2 r., 1 av., 2 r„ 1 av., 3 r., 1 av., 2 r., 1 av., 2 r., 2 av., 7 r., 1 av., 2 r., 1 av., 3 r„ 1 av., 2 r., 1 av., 3 r„ omsl. mind., omsl. mind. 1 r„ 6e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind. omsl. mind., 2 av., 1 r„ 1 av., 2 r., 3 av., 2 r„ 1 av., 1 r., 2 av., 3 r., 1 av., 2 r., 1 av., 1 r., 1 av., 1 r., 1 av., 2 r„ 3 av., 2 r., 1 av., 1 r., 3 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 7e toer: 1 afh., 1 r„ omsl. mind., omsl. mind., 2 r., 1 av., 3 r„ 3 av., 3 r., 1 av., 3 r., 1 av., 2 r., 1 av., 1 r., 2 av., 1 r., 1 av., 3 r„ 3 av., 3 r., 1 av., 3 r„ omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 8e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 3 av., 1 r„ 2 av„ 3 r„ 2 av., 1 r., 3 av., 2 r„ 1 av., 2 r„ 5 av., 1 r., 2 av., 3 r., 2 av., 1 r., 4 av., omsl. mind, omsl. mind., 1 r. 9e toer: 1 afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 3 r„ 1 av„ 3 r„ 1 av„ 3 r., 1 av„ 4 r„ 2 av„ 7 r„ 1 av., 3 r., 1 av., 3 r„ I av., 4 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 10e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 4 av., 1 r., 5 av., 1 r., 7 av., 1 r., 1 av., 2 r., 4 av., 1 r., 5 av., 1 r., 5 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 11e toer: 1 afh., 1 r„ omsl. mind., omsl. mind., 5 r„ 1 av., 3 r„ 1 av., 4 r„ 3 av., 1 r„ 1 av., 8 r., 1 av., 3 r„ 1 av., 6 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 12e toer: 1 afh., 1 av„ omsl. mind,, omsl. mind., 5 av„ 1 r., 3 av., 1 r„ 5 av., 4 r., 1 av„ 4 r., 3 av„ 1 r„ 3 av., 1 r., 6 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 13e toer: 1 afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 4 r., 1 av., 2 r., 1 av„ 2 r., 1 av., 2 r., 3 av., 1 r„ 6 av., 3 r., 1 av., 2 r., 1 aV., 2 r„ 1 av., 5 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 14e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 3 av., 1 r., 2 av., 3 r„ 2 av., 1 r., 1 av., 7 r., 2 av„ 2 r., 1 av., 1 r., 2 av., 3 r„ 2 av., 1 r., 4 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. I5e toer: 1 afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 3 r., 1 av., 2 r., 3 av., 2 r., 1 av., 5 r„ 7 av., 1 r., I av., 2 r„ 3 av., 2 r., 1 av., 4 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 16e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 2 av., 1 r., 2 av„ 1 r., 3 av., 1 r., 2 av., 1 r„ 1 av., 6 r., 4 av,, 1 r„ 2 av., 1 r., 3 av., 1 r„ 2 av., 1 r., 3 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 17e toer: 1 afh., 1 r„ omsl. mind., omsl. mind., 2 r., 1 av., 1 r., 2 av., 3 r., 2 av., 1 r., 1 av., 5 r., 5 av., 1 r., 1 av., 1 r„ 2 av., 3 r., 2 av., 1 r., 1 av., 3 r„ omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 18e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 2 av., 1 r., 3 av., 3 r„ 3 av., 1 r., 2 av., 3 r., 6 av., 1 r., 3 av., 3 r., 3 av., 1 r„ 3 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 19e toer: I afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 3 r., 1 av., 2 r., 3 av„ 2 r., 1 av., 13 r., 1 av., 2 r„ 3 av., 2 r., 1 av., 4 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 20e toer: 1 afh., 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 3 av., 1 r., 3 av., 1 r„ 3 av., 1 r., 13 av., 1 r., 3 av., 1 r„ 3 av., 1 r., 4 av., omsl. mind., omsl. mind. 1 r. 21e toer: 1 afh., 1 r., omsl. mind., omsl. mind., 4 r., 1 av., 5 r., 1 av., 15 r., 1 av., 5 r., 1 av., 5 r., omsl. mind., omsl. mind., 1 r. 22e toer: 1 afh. 1 av., omsl. mind., omsl. mind., 5 av., 1 r., 3 av., lr„ 17 av., 1 r., 3 av., 1 r., 6 av., omsl. mind., omsl. mind., 1 r.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 9