Visscherij. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Verkoopitigen. Marktberichten. Correspondentie. Doorzitten Stukloopen Ingezonden Stukken. b. Een Huis met Pakhuis, Tuin, Erf en Grond te Sommelsdijk aan de Voorstraat en uitkomend aan de Van Gorkumstraat, kad Sectie B no. 217, 218 en 219, te zamen groot Laatste Berichten. zeggen zijn, wat ik thans evenwel niet meer wensch te noemen; maar ik moet wijzen op eene oorzaak van onvruchtbaarheid, eene oor zaak, die belemmerend, nadeelig werkt, en hin derlijk is aan den wasdom der gemeente en aan de verbreiding der waarheid, eene oorzaak, die al te lang onopgemerkt bleef. Hetgeen ik bedoel betreft de plaats, die tot de stichting der gemeente, de prediking heeft ingenomen; het betreft de plaats die aan de prediking behoort. Aan de prediking behoort, denk ik, de eerste, maar niet de eenigste plaats. Laat mij trachten mijn gevoelen duidelijk voor u te maken. Toen de Zaligmaker aan zijn discipelen de prediking opdroeg, zeide Hij „Gaat henen in de geheele wereld, predikt het evangelie aan alle menschen Zoude Hij hier mede bedoeld hebben, dat, wanneer ergens een gemeente zou vergaderd zijn, daarbij in al de samenkomsten, keer op keer, slechts een spreker moet optreden Ik kan het niet gelooven. De Heere heeft het zelf gepredikt, maar daarbij werd menigmaal nog door anderen gesproken. De apostelen hebben gepredikt, maar vorderden niet dat geen ander bij zulke gelegenheid mocht spreken In het verhaal van hunne handelingen en in hunne brieven vinden wij geen spoor van samenkomsten, waar allen moesten zwijgen en er slechts één mocht prediken. En in het veer tiende hoofdstuk van den eersten brief aan die van Korinthe, waar Paulus het meest uit voerig over de bijeenkomsten der gemeenten handelt, zegt hij uitdrukkelijk, „dat twee of drie profeten spreken", en wederom: „gij kunt allen de een na den ander profeteeren, opdat allen leeren". (1 Kor. 29, 31). Na de Apostelen werden nog langen tijd de bijeen komsten op hoogst eenvoudige wijze gehouden. De voorganger las daarbij doorgaans een groot gedeelte van Gods Woord, gaf eenige opmer kingen en vermaningen, en menigmaal schijnt er in het geheel niet gepredikt te zijn. In den bekenden brief van Plinius aan Trajanus, waar in de keizer wordt ingelicht met betrekking tot de christenen, ptaat alles vermeld, wat in hunne bijeenkomsten geschiedde, maar er wordt vol strekt van geene prediking gewag gemaakt. En Justinus de martelaar spreekt wel van eene rede voering van den opziener der gemeente, maar die alleen diende om de navolging aan te prij zen van hetgeen uit de Heilige Schriften was voorgelezen. In later tijd werden heidensche wijsgeeren en redenaars tot de kerk toegebracht. Deze, gelijk zij vroeger hunne redevoeringen hielden in ongewijde welsprekendheid, hebben hunne gaven en kunst aan de prediking van het evangelie dienstbaar gemaakt, en sinds de derde eeuw der Christelijke Kerk is de predikwijze alom doorgedrongen, waarbij één slechts het 'oord voert, maar steeds geheel de gemeente, tgezonderd bij het gezang, het stilzwijgen be waart. Voldoet deze predikwijze in den tegen- woordigen tijd Kunnen, moeten de bijeenkom sten der gemeentjSp voortdurend en alleen op die wijze worden gehouden, gelijk thans ge bruikelijk is Ik denk het niet. Alom zijn stem men vernomen in Amerika, Schotland en Zwit serland, ook in ons land, die getuigen, dat de kansel veel van zijn vroegeren invloed verloren heeft. Wij, het is ons een voorrecht, behooren tot eene gemeente, van welke al de leden al thans op den dag des Heeren, zich onder de prediking laten vinden: maar hoevelen buiten ons, en niet het minst onder hen, die door kunde en verstand in andere zaken uitmunten, ont trekken zich geheel aan alle go4sdienstige bij eenkomsten? Zullen wij dit verschijnsel toe schrijven aan het ongeloof en den geest dezer eeuw Zullen wij ons geruststellen met de ge dachte: het is de wereld, die zich van het evangelie afkeerig bewijst Maar dat ongeloof, die geest der eeuw, die afkeerigheid moeten overwonnen worden. Daarenboven ook onder ons, ik spreek niet van enkelen of sommigen, wat moet van de Jtennis der waarheid en van den opbouw over et algemeen getuigd worden; en welke ver- Wachting is er voor het aankomende geslacht Zijn de bewijzen van traagheid, vadsigheid, verzadiging niet menigvuldig Wat moet er dan gebeuren „In de pers en in de tribune", heeft iemand gezegd, om den minderen invloed te verklaren, „heeft de kansel duchtige mededingers". Hoe is het mogelijk Stellen die mededingers zich het zelfde ten doel, dan zullen drievoudige krachten te meer uitwerken; maar dingen zij naar een verschillend doelwit, zou dan Paulus. indien hij in ons midden was, voor zulke mededingers vreezen, of zou hij niet veeleer zegevierend uitroepen: „Maar wij prediken Christus den gekruisigde, hun die geroepen zijn de kracht Gods en der wijsheid Gods Aan den inhoud der prediking wijten anderen den tegenwoordi- gen toestand; maar, ofschoon wij niets terug nemen van hetgeen wij over hare eischen ge zegd hebben, en ook voor den prediker meer gelegenheid tot zijne voorbereiding verlangen, daar menigeen, elke week, driemaal moet op treden, toch vragen wij: hoe het dan in de gemeente gesteld js, waar het meest aan die eischen wordt voldaan, en of zelfs niet, in het heldentijdperk der reformatie, algemeen groote onkunde werd gevonden Nog heeft een uitstekend leeraar, uit een naburig land, met veel nadruk beweerd, dat de evangelieprediking dan eerst in hare waardij zal gelden, als het oorspronkelijk en herderlijk karakter haar terug gegeven wordt. Van de ongewijde welsprekend heid der Grieken en Romeinen moet, naar zijn gevoelen, de prediker geheel afstand doen, „of," vraagt hij daarom, js Paulus ter leerschool geweest bij Demosthenes en Petrus bij Cicero Maar zullen wij, merk ik hierop aan, geen gebruik maken van hetgeen door anderen, of schoon zij God niet kenden, is voortgebracht, indien het nuttig kan worden aangewend. De eerste uitvinder^ van kunsten waren niet uit de heilige linie, moet daarom zang- en toon kunst veroordeeld worden Wij moeten Gods goedheid erkennen, die aan velen, ofschoon zij zich van zijnen dienst vervreemd bewijzen, groote gaven verleent. En wie zou het tempel gebouw te Jeruzalem versmaad hebben, omdat hiet uit het heilige land, maar uit Paphos, Phe- nicië, Tyrus en Sidon de bouwstoffen waren aangebracht 1 Wat vordert dan evenwel de tegenwoordige toestand Mij dunkt, het wordt ons in de tee kenen der tijden aangewezen. Alom zien wij vereenigingen ontstaan, die tot samenwerking worden aangelegd Tot bevordering van we tenschappelijk, maatschappelijk, zedelijk en gods dienstig belang, en om daarin elkander onder- mg behulpzaam te zijn, zien wij gedurig, dat vele vereenigingen gevormd worden. Alleen de des Heeren blijft achterlijk. Hier blijft de eeuwenoude gewoonte bestaan, dat, in de alge- ?ï?ene samenkomsten, alleen de dienaar des oords spreekt en onderwijst, maar geheel de gemeente het stilzwijgen bewaart. Dit, denk ik, moet anders worden. Zeker kunnen wij de sa menkomsten, waarin gepredikt wordt en gelijk ze in gebruik zijn, niet genoeg op prijs stellen, ook moet niemand prediken, zonder daartoe gezonden te zijn: maar hetgeen ik bedoel is, dat er, behalve de samenkomsten tot de prediking, ook bijeenkomsten van geheel de gemeente ge houden moeten worden, waarin niet slechts de leeraar, maar ook de leden spreken, om elkander te onderwijzen". Ds. J. W. GUNST. (Leidsche Kerkbode). HET VIJFTIGJARIG BESTAAN DER UNIE „EEN SCHOOL MET DEN BIJBEL". De secretaris der Unie „Een School met den Bijbel", Mr. J. Terpstra te 's-Gravenhage, schrijft ons In de maand Augustus zal het 50 jaar ge leden zijn, dat het bekende Volkspetitionnement aan Z. M. Koning Willem III aangeboden werd. En op 23 Januari 1929 zal het een halve eeuw geleden zijn, dat in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de Unie „Een School met den Bijbel" werd gesticht om „de tijdens het Volkspetitionnement verkregen organisatiën te behouden, allengs vaster ge stalte te laten aannemen en in zoodanig onder ling verband te zetten, dat ze, zoo dikwijls de belangen van „de school met den Bijbel" dit vereischen, onverwijld dienst te kunnen doen". Zooals ook in de jaarvergadering der Unie medegedeeld is, zal de Unie in dit najaar een gedenkboek uitgeven, waarin haar geschiedenis durende de verloopen vijftig jaren zal be schreven worden. Het bestuur der Unie was zoo gelukkig, Ds. J. C. Rullmann van Utrecht bereid te vinden om de samenstelling van dit gedenkboek, dat met vele foto's verlucht zal worden, op zich te nemen. En nu kom ik, namens Ds. Rullmann en het bestuur der Unie tot Uw lezers met een vrien delijk verzoek. Ds. Rullmann heeft het archief der Unie en vele andere bronnen voor zijn studie kunnen onderzoeken. Maar er zijn mis schien lezers, vooral onder hen, die het Volks- petitionement zelf nog hebben meegemaakt, die zich bijzonderheden weten te herinneren, welke voor de beschrijving van de geschiedenis van het Petitionnement en van de Unie van belang kunnen zijn. Bijzonderheden, hetzij van alge- meenen, hetzij van plaatpelijken aard, die men niet in de boeken vindt, maar die toch interes sant kunnen zijn. Mag ik Uw lezers zeer vriendelijk verzoeken indien zij zich zulke bijzonderheden herinneren, deze vóór 15 Juni a.s. te willen schrijven aan Ds. J. C. Rullmann Zijn adres is Fred. Hen drikstraat 68, Utrecht. STELLENDAM. De garnalenvi^schers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 90 K.G. gar nalen. GOEDEREEDE. De vorige week vingen de garnalenvisschers van 150240 kilo garnalen. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 200 tot 300 kilo garnalen per vaartuig; in de stallen 16 zalmen. De copie van Ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven. Bulten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. A.S. VIJF EN TWINTIG JARIG JUBILEUM GROENE KRUIS TE OUDDORP. Zeer geachte Redactie 1 Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn het on derstaande op te nemen in Uw blad Bij voor baat mijn hartelijken dank. Onze Afdeeling, opgericht 21 Januari 1904, viert spoedig haar 25-jarig bestaan, en wel niemand zal er zijn, die een dergelijke gelegen heid zonder meer zal laten voorbijgaan. Integen deel, een dergelijk jubileum dient in een gepaste stemming herdacht te worden. Het bestuur heeft het plan opgevat, om dan ten bate van onze Afdeeling een bazar te hou den. Ter verduidelijking van een en ander diene het volgende: Op een dergelijke bazar worden alle mogelijke (eventueel ook alle onmogelijke) voorwerpen aan den man gebracht. Vooral de damep kunnen zich in dit opzicht buitengewoon verdienstelijk maken, b.v. door allerlei brei-, borduur-werk, kleedjes, ja misschien wel spreien enz. te maken, welke dan op de bazar verloot worden. Het lijkt mij niet onmogelijk toe, dat de am bachtslieden, b.v. timmerlui en schilders, iets maken, o.a. een poppenkamer of iets derge lijks, deze wordt dan eveneens op de bazar verloot. Anderen kunnen b.v. poppen geven, waarvan de naam geraden moet worden, tegen een kleinigheid; de som van die „kleinigheden" is vaak groot. Daar onze leden, voor zoover ik weet, de sjoelbakken-sport weinig beoefend hebben, lijkt mij een dergelijke afdeeling niet ongeschikt toe, met het oog op onze kas. Een rad van avontuur zal koeken verloten, welke natuurlijk graag door onze bakkers be schikbaar gesteld zullen worden. Enfin, er is nog zoo veel, te veel om op te noemen. Er heeft zich een dames-comité gevormd, welke de komende werkzaamheden op zich zal nemen. Een woord van dank, gericht tot al die dames, is hier zeker op zijn plaats. Deze dames nu zullen binnen afzienbaren tijd met lijsten gaan circuleeren, en ik hoop, dat er flink op geteekend zal worden.. Giften, in den vorm van geld, mede ter dek king der voorloopige onkosten, zijn natuurlijk zeer welkom, maar ook giften in natura, of toezeggingen daarvan, zooals ik U reeds schil derde. Laten wij allen ons Groene Kruis steunen, wij zijn op den goeden weg, en stelt ons in staat, om ons Groene Kruis-werk steeds ruimer te kunnen ontplooien. Doet U allen mee aan een gepaste viering van ons a.s. jubileum Mag ik de bazar in uw aller gunst aan bevelen Intusschen dank ik U, mijnheer de redacteur, voor de plaatsing. Hoogachtend, G. A. POLDERMAN, Arts. Ouddorp, 14 Mei 1928. Bemanteling der zonde is een der hoofd gebreken dezer tijden. Prof. H. VISSCHER. SOMMELSDIJK. Ondertrouwd: Laurens Groenendijk 23 j. en Maria Vroegjndeweij 19 j beiden alhier. Cornelis Groen 25 j., te Middelbarnis en Arendje van de Polder 25 j. alhier GehuwdJan van den Nieuwendijk 26 j. te Middelharnis en Lena Troost 23 j. alhier. Overleden te Rotterdam Johannes Abresch 13 d., zoon van Marjnus Abres.h en Maria de Korte. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan z. v. G. Looij en J Kamer» ling; Kornelis en Domis, z. v. K. Koote en G. Schellevis. Getrouwd: J. Verolme oud 27 j. en D. de Koning oud 25 j. DEN BOMMEL. Geboren: Leentje, d. v. P. Fokker en L. Meijer. OndertrouwnD. de Vos 25 j. en M. van Zanten 23 j.P. Koert 25 j. en J Kornet 23 j. NIEUWE TONGE. Gerrouwd Leendert Both j m. 20 j. en Leuntje de Jong j. d. 22 j. DIRKSLAND. Getrouwd N. Zoon, j m. 26 j. en M. G. Bestman, j d. 23 j.C. Wilkes, j.m, 30 j. en H. Troost, j.d. 22 j. HERRINGEN. GeborenHendrik, z. v. A. Noordijk en P. Kareis. Ondertrouwd Korstiaan Witvliet jm. 26 j. en Leentje de Geus jd. 19 j.Klaas de Jorg jm 26 j. alhier en Janna Hermina Meijer jd. 22 j. te Dirksland. MELISSANT. GeborenPieter, z. v. C. Bechtum en J. Wielhouwer; Aren, z. v. J. Lugtenburg en P. van der Groef. OndertrouwdM. van der Spaan en A. van Oudenaren. GetrouwdJ. Stolk 25 j. en G. van Oos» tenbrugge 25 j. DE NIEUWE VLIEGTOCHT VAN VAN LAER BLACK. Maandagochtend om 6 uur 19 is de vlucht van den heer Van Laer Black naar Kaapstad en Tokio terug, begonnen. De HNADP, het driemotorig Fókkervliegtuig van de Kon. Lucht vaartmij., is Maandagmorgen van Croydon ver trokken. Er was groote belangstelling, en het toestel, dat zwaar geladen was met 5 man aan boord, onderdeelen, bagage en een groote hoe veelheid benzine, steeg na een korten aanloop zeer snel op. De heer Van Laer Black had Zondagavond in het hotel-restaurant op het vliegveld Croydon aan vrienden en kennissen een afscheidsmaaltijd aangeboden. Maandagmorgen waren, behalve deze personen, ook zeer veel vertegenwoordi gers van de internationale pers aanwezig. Het Nederlandsche Gezantschap in Londen was ver tegenwoordigd door den kanselier, het Engel- sche ministerie van luchtvaart door major Richards. De directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, die Zondag met de DP naar Lon den was gevlogen, deed den heer Van Laer Black uitgeleide. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden, zou het vliegtuig Maandag onderweg één keer benzine innnemen, vermoedlijk te Genève, en Maandag reeds zijn reis voortzetten tot Venetië, waar de heer Van Laer Black Maandagavond een dringend noodzakelijk onderhoud zou heb ben met een rlatie uit Amerika. De heer Van Laer Black had in de laatste dagen van verscheidene vooraanstaande zaken lieden het verzoek ontvangen, tegen betaling van een aanzienlijk bedrag, mee te mogen vlie gen naar Kaapstad. Nader meld men nog Het vertrek ging op gewone wijze in zijn werk. Van Laer Black had een blauw pak aan en droeg een grijzen hoed. Hij leek even onbekommerd algof hij ging tuffen. Er waren ongeveer vijftig menschen aan wezig, o.a. mojoor Richards, als vertegenwoor diger van het luchtvaart-ministerie, dr. J. B. Hubrecht, de eerste secretaris van het Nederl. gezantschap, als vertegenwoordiger van de Nederl. regeering, die hem officieel goede reis wenschen. De vrouwen van de vliegers waren uit Ne derland overgekomen om van hun mannen af scheid te nemen. Het vliegtuig gaat eerst naar Venetië, van daar naar Kaïro en dan over de Afrikaansche wildernis, waarbij het der oute van Van Rijn- veld in 1920 zal volgen, naar Kaapstad. Het vliegtuig zal later te Kaïro terugkeeren en zich over China naar Tokio begeven om vandaar naar Croydon teru gte gaan. Het zal ongeveer twtntig landen bezoeken. Het toestel pteeg vlot op, na om het vlieg veld heengevlogen te zijn, in den ochtendnevel. De weerberichten van de kust waren niet gunstig. DE MOORD TE MAARTENSDIJK. De justitie meent, dat een jongeman, wonende in de nabijheid van de verbrande boerderij, als de vermoedelijke dader moet worden be schouwd. Na het misdrijf is hij niet thuis ge weest men heeft reden te vermoeden, dat hij zich in de omgeving schuil houdt. Vannacht heeft de politie de Maartensdijk, versterkt met die van elders, in de omgeving een onderzoe kingstocht gehouden, doch zonder het gewensch- te resultaat. EEN ONVERBETERLIJKE. Zaterdag merkte een kantoorbediende, dat zijn fiets, welke hij enkele oogenblikken onbe heerd had laten staan in de Calandstraat te Rotterdam, gestolen was. Hij kreeg een fiets van een collega te leen, om daarmee naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat te gaan, en aangifte van den diefstal te doen. In die straat ontmoette hij evenwel een man, die op de gestolen fiets reed. Hij sprak den man aan, die dadelijk bekende, de fiets gestolen te hebben en die terstond bereid bleek het gesto- lene terug te geven. De kantoorbediende vroeg den man, die een flink postuur had, waarom hij niet liever ging werken, dan uit stelen te gaan. De man zeide, graag te willen gaan werken, maar nergens werk te kunnen krijgen. De kan toorbediende nam den man toen mee naar het kantoor aan de Callandstraat. Daar bleek men evenwel geen werk voor den man te hebben. Men verklaarde Ssidh evenwel bereid, moeite te doen, bij de scheepvaartvereeniging Zuid, om den man aan het werk te helpen. Men zou het kantoor van de scheepvaartvereeniging op bellen en den man zou in dien tusschentijd naar dat kantooi' gaan. Toen hij evenwel 2 huizen verder was, zag hij een andere onbe heerde fiets staan, waarmede hij er van door ging. Deze gestolen fiets heeft hij des nachts maar ergens neergezet, waarna hij zich bij de politie heeft gemeld. Hij is opgesloten. VERKEERSONGEVALLEN. Gisterenmorgen heeft de auto van notaris Kamp te Heerenveen bij Wolvega den 20-ja- rigen smidsknecht P. uit Heerenveen, die per fiets naar zijn werk ging, aangereden. Deze is spoedig daarna overleden. Een jeugdige logé van den notaris zat aan het stuur. Na de aan rijding is de auto tegen een boom gereden en beschadigd. EEN HOOFDBUIS VAN DE WATER LEIDING TE UTRECHT GESPRONGEN, Gisterennacht is in de Bakkerstraat te Utrecht een hoofdbuis van de waterleiding gesprongen, ten gevolge waarvan de Bakkerstraat, de Hei- ligenweg en de Mariastraat binnen eenige oo genblikken onder water stonden. De houtbe strating is weggeslagen en het asfaltdek welde op. De noodige maatregelen tot herstel werden aanstonds getroffen, doch de Bakkerstraat werd gisterenochtend voor het rijverkeer geheel en gedeeltelijk voor het voetverkeer gesloten. EEN NACHTZOEN VOOR DE KATTEN. Gekookte eitjes bij het ontbijt We lezen in het „U. D." Voor het kantongerecht te Utrecht heeft een eigenaardige procedure gediend. Een inwoon ster dezer stad had een civiele vordering inge steld tegen haar dienstbode, aangezien deze haar betrekking plotseling had verlaten, zon der inachtneming van eenigen opzeggingstermijn en zonder haar meesteres op eenigerlei wijze voor dit plotselinge vertrek schadeloos te stellen. Men zou zeggen: een doodgewone procedure, zooals er vrijwel iederen dag plegen voor te komen. Bij het hooren der partijen zijn evenwel eigenaardige omstandigheden aangevoerd, op grond waarvan de dienstbode recht meende te hebben haar dienst onverwijld te verlaten. Het meisje heeft namelijk aangevoerd dat haar meesteres er acht katten op na hield, voor wie gedekt moest worden, omdat zij aan tafel mede aanzaten, om bij het ont bijt een gekookt eitje te genieten, aan de kof fietafel gebakken visch te verorberen en aan het middagmaal soep, vleesch, groente en toe- spijjs. De kattevaat moest door de dienstbode gereinigd worden. De dieren mochten, om hun gezondheid, de kamer niet verlaten, weshalve zij daar hun behoefte deden, wat door de dienstbode telkens moest worden opgeruimd. Iederen morgen moest zij bij de katten zeker lichaamsdeel reinigen, zooals zulks pleegt te geschieden bij babies met natte luiers. Einde lijk moesten alle katten 's avonds, om rustig te kunnen slapen, zoowel van de meesteres als van haar personeel, een nachtzoen ontvangen. De dienstbode meende, dat een en ander niet behoorde tot de bezigheden, die redelijkerwijze van een dienstbode gevergd kunnen worden. De meesteres ontkende, dat de hierboven ge noemde werkzaamheden van de dienstbode wer den gevergd; zij hield wel katten, maar dat was de dienstbode bij het aanvaarden harer betrekking bekend. Ontkend werd wijders, dat het meisje de katten moest wasschen en goe den nacht zoenen. De dieren liepen in een ren en een kat wascht zich zelf zoo werd be toogd en laat zich derhalve niet wasschen. De meesteres achtte zich op grond van een en ander volkomen gerechtigd van haar dienst bode een schadeloosstelling te eischen wegens onrechtmatige dienstverlating, waar het meisje voor onbepaalden tijd tegen een vast jaarloon bij haar als dienstbode was aangenomen. De kantonrechter, gisterenmorgen vonnis wij zende, heeft de dienstbode de levering van getuigenbewijs opgelegd, ten einde door dat getuigenverhoor haar in de gelegenheid te stellen te doen bewijzen de waarheid van de redenen, die haar tot het verlaten van haar dienst ge noopt hadden. Dit getuigenverhoor zal plaats hebben op een nader te bepalen dag. Op Woensdag 9 Mei 1928 des avonds 7 uur veiling en op Woensdag 16 Mei J1928 des avonds 8 uur (z.tafslag beide dagen te Me» lissant ter herbrrge van M, van der Werf van 2 Huizen met Landbouwscbuur, Wagenhuis, Erf en Grond (eeuwigd. erfpacht) te Melissant nabij den Achterweg Kad Sectie A nos 1423, 1424 te samen groot 13 Aren 05 Centiaren in 2 perceelen en combinatiën, toebehoorende aan den heer J. Mijnders Jobzn. te Melissant Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Woonhuis op den hoek van de Voorstraat en de Ring te Middelharnis, ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. Bom, aldaar; Een Huis en Erf aan de Nieuwstraat te Middelharnis, bewoond door A. Peeman, al» daar, ten verzoeke van den heer Jacob Ver bage, aldaar, op Woensdag 9 Mei 1978 bij Inzet en op Woensdag 16 Mei 1928 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur in Hotel Meijer, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 14 Mei 1928 veiling en op Maandag 21 Mei da.» afslag, beide dagen 's avonds 7 uur te Sommelsdijk in Hotel Speé van a. Een Woon» en Winkelhuis, waarin sinds vele jaren Koek» en Banketbakkerij is uitge» oefend, voorzien van groote beete luchtoven te Sommelsdük aan den Oostdijk, uitkomend aan de kaai, kad. Sectie B no. 2364 groot 1 Are 5 cA., en 3 Aren 20 cA. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de erven L Wrssels. Notar s VAN DER SLUIJS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een volledigen Burger»Inboedel aan de Voorstraat te Middelharnis, op Woensdag 23 Mei 1928 des namiddags 2 uur. Ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. Born. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdagen 24 en 31 Mei 1928, des v.m. om elf uur, in het Café van C. van Noort, te Geervliet, Openbare verkooping bij Veiling eq Afslag, voor de erven van Mej de Wed A. Rietdijk—Kranenburg van: een Huis en Erf met Boomgaard en Tuin, te Geervliet, aan de Spuikade, groot 38 aren, 40 centiaren. Te aanvaarden dadelijk p4 de gunning. Betaling kooppenningen 18 Juli 1928. Inlichtingen geven Mej. M Rietdijk te Geer» vliet en ondergeteekende Notaris te Zuidbnd, C. LOEFF. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en fruit. Naaeaukade 158, Amsterdam. Marktoverzicht der vorige week. De geheele week was de verkoop zeer lang» zaam, vooral de Industrie en Drentsche zand Pigenheimers zijn zeer weinig gevraagd. De koopérs kunnen deze soorten niet kwijt. Puike soorten vooral van Colijnsplaat en Kamperland blijven »och nog gevraagd, hiervoor geeft men nog gaarne f 9,— 4 f 9,25 en voor Drielingen f 5,—. Vooral de laatste zijn gevraagd. Deze week waren de eerste Nieuwe Spring Malta aan de veiling en werden verkocht van f 22,— tot f 29,— per 100 Kg De Hollandsche nieuwe aardappelen waarvan eenige kistjes a>n de markt waren werden verkocht voor f 0.60 4 f 0,70 per Kg. De verkoop der Winter Malta gaat slecht. De volgende wijzen werden gemaakt per Hl Zeeuwsche Bonten f 7,-4 f 9,25Zeeuwsche Blauwen f7 - if 8.25; Blauwen en bonten Foters f 4,75 4 f 5,—Zeeuwsch» Klei Industrie 4,50Zand Industrie f 3,— 4 f 4,—Drent» sche Zand Eigenh. f 3,— 4 f 4,20; Friesche Roodster f 7 50 4 f 8.-Per 100 Kg.Winier Malta f 16,— 4 f 18,— Spring Malta f 22,— 4 f 29,-. Eenige partijtjes klein vallende Andijker Nieuwen werden vlug verkocht voor f 4,50 i f 5,-. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 14 Mei. Ter veemarkt wared heden aangevoerd 452 vette runderen,62 vette kalveren, 163 schapen of lammeren, 917 varkens. Prijzen per half kg.koeien 35 4 39 ct„ 47 4 50 ct52'/2 4 57'/, ct.ossen 42 ct45 4 48 ct. 50 4 52'/aCh stieren 38 ct., 44ct, 47'.j 4 50 ct.kalveren 45 4 50 ct., 60 4 65 ct75 4 80 ct.schapen 28 4 34 ct.lammeren f 20 4 f 23 per stuk; varkens 32 4 32'/a ct. Koeien en ossen waren minder ruim aan» gevoerd. De handel was flauw en de prijzen waren voor alle soorten aanmerkelijk hooger. Een enkele puik beste koe ging nog van 2'/s tot 5 ct boven noteering. Stieren waren redelijk aangevoerd. De handel was tamelijk en de prijzen waren hooger. Vette kalveren met ruimen aanvoer. De handel was flinker en de prijzen voor alle soorten hooger. Een enkel puik best kalf ging nog van 5 tot 7Va ct boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aanvoer, flauwe handel en iets hoogere prijzen. Varkens waren minder ruim aangevoerd. De handel was vlug en de prijzen waren stijver. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot een halve cent boven noteering. UTRECHT, 14 Mei Aan de paardenmarkt alhier werden heden aangevoerd 900 paarden en veulens. De prijzen waren als volgtweelde» paarden f 400—550, werkpaarden f 350 - 450, oude paarden f 100—200, 2»jarige veulens f 200-300. jonge veulens f 80-150, hitten f 100-225. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 14 Mei. Eieren. Aanvoer 150.000 stuks Prijzen f 5,25 tot f 6,10, mid» delmarkt f 5,75 de 100 stuks. Handel traag. OUDEWATER, 14 Mei. Kaas. Aanvoer 141 partijen, tezamen 6345 stuks, wegende 31,725 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk, f 45 4 50, mindere dito f 42 4 44, zonder rijksmerk f 40 4 42. Handel matig. GRANEN ENZ, MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 14 Mei. Fijne zaden (Boe» rennoteering), Karwijzaad f 35 4 37, blauw maanzaad f 31 4 33, geel mosterdzaad f 23 4 25, voerlijnzaad f 17 4 18. Alles per 100 kg GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN ROTTERDAM, 14 Mei. Coöp. Tuinbouw' veiliDg Rotterdam en Omstreken G. A. Och» tendveiling. Engelsche kaskomkommers eerste soort f 17—20, dito 2e soort f 12—13, 3e soort f 8—9 platglaskomkommers le soort f 15—23, 2e soort f 10—16, 3e soort f 8-10, komkom* merstek 14—18 ct per kg sla kardoes le soort f 5,50-7, 2e soort f 1,70—2,50, sla Meikoning le soort f 6,20-11,50, 2e soort f 1,30-6.20, spinazie f 3—9,80 per 100 kg„ bloemkool le soort f 17—42, 2e soort f 10-23, dito uitschot f 6,15, peen le soort f 23-31, 2e soort f 5—9 per 100 bos, tomaten A 47-51 ct, dito B 43— 46 ct., dito C 43—46 ct per pond, postelein 10-13 ct. per kg. VEE EN PAARDEN. AMSTERDAM, 14 Mei Ter veemarkt waren heden aangevoerd490 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 110 4 122 ct., 2e kw 90 4 110 ct, 3e kw. 70 4 90 ct per kg. slachtgewicht, 140 melk» en kalfkoeien f 300 4 f 400 per stuk, 178 vette kalveren, le kw. 80 4 90 ct2e kw. 70 4 80 ct., 3e kw. 60 4 70 ct per kg. levend gewicht, 181 nuchtere kalveren f 10 4 f 16 per stuk, 87 schapen f30 4 f 42 per stuk, 354 lammeren f 17 4 f22 per stuk, 700 varkens Holl. 2e kw. 72 4 75 ct., Overz. en Geld. le kw 76 4 78 ct., vette var» kens 72 4 75 ct per kg. sl chtgewicht, 54 paarden f 125 4 250 per stuk. EEN OUDDORPER. Stukken waarvan ons den schrijver niet bekend is worden niet opgenomen. U 's ons 15 cent strafport verschuldigd het welk wij voor Uw niet voldoende gefrankeer» den brief hebben moeten betalen. Gelieve ons die op te zenden. Red. Hedenmorgen kon de dienst der R. T. M. van 7.39 uit Ouddorp niet vertrekken, omdat men even voor den vertrektijd tot de ontdekking kwam, dat de stoomketel der locomotief lek geslagen was. Directe hulp uit Middelharnis was niet voldoende om de passagiers en goe deren nog bijtijds aansluiting te verzekeren met den vaisten wal, waardoor de dienst geheel is komen te vervallen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgeval len. Daar echter deze trein een zoogenaamde posttrein was, ondervond het postverkeer eenige vértraging, zoodat op centraal Flakkee geen post van richting Ouddorp arriveerde. Van daar dat veel voor dit nummer bestemde copie laat, en naar sommiger grootte te Iaat in ons bezit kwam, om nog in dit nummer te worden opgenomen. De volgende diensten der R. T. M. liepen weer normaal en naar wij ter plaatse infor meerden, was ook de lekkage aan de machine hedenmiddag hersteld.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3