111 1 lïl II I If f 1 §111 ill I! I! in lil I I if ll|j j| 11! HI I i if 111 Burgerlijke Stand Visscherij. Kerk en School. VARIA. Verkoopifsg^en. Marktberichten. No I 0 t) vl i Hill: 8 If I is if 3 m a I is It 1 f. I? I 'it I J f s I fi i >fc - 2 y,i I i?i' 4 i li ji I' 1» 3 19 ill zijn nog tijdig uit het brandende gebouw ge haald kunnen worden. De rest is een prooi der vlammen geworden. De brand is omstreeks half twaalf ontdekt. Op dat oogenblik woedde het vuur al hevig. Verzekering dekt de schade. Wij hebben daarna een rondgang langs de brandende gebouwen gemaakt. De opslagplaats van meel welke grooten- deels in steen was opgetrokken, is met don derend geraas ingestort. De passerelle, welke de opslagplaats verbindt met de maalderij, was afgeknapt en in vlammen opgegaan. Langs de brokstukken, welke nog aan de eerste verdieping van de maalderij hingen, was het vuur opge klommen naar de kap van deze maalderij. Het begin van brand aan het dak heeft men even wel spoedig weten te blusschen. Het woonhuis achter den kruidenierswinkel was geheel uitge brand. In het begin had men nog kans gezien een groot aantal meubelen in veiligheid te bren gen. Van dit huis was niet veel meer dan een smeulende puinhoop over. Van de loodjes en schuurtjes op heet terrein was niets meer te vinden dan wat asch en verkoolde balken. Al het pluimvee is in de vlammen omgekomen. Uit de opslagplaats van meel, welke een groote oppervlakte besloeg, had men behalve de vaten benzine nog een paar wagens en een motorfiets kunnen redden. Een wagen, welke in reparatie was, is verbrand. Tusschen de zakken meel en balen graan woedde het vuur nogmet groote hevigheid. Tel kens weer laaiden de vlammen hoog op, de bloeiende vruchtboomen rondom in een fantas tisch rossig licht zettend. De brandweerlieden deden wat zij konden. Er waren slangen gelegd langs de linkerzijde van de maalderij om achter dit gebouw om, het vuur aan te tasten en men had slangen door het reeds genoemde steegje geleid, dadelijk naar de brandende opslagplaats toe. Voorts was een slang uitgelegd door den slagerswinkel. In het woonhuis achter dezen winkel is veel waterschade veroorzaakt, evenals in den krui denierswinkel. Naar men ons nog mededeelde had men Za terdagmiddag nog de motorspuit geprobeerd. Toen had zij uitstekend gereden. Maar toen men na het ontdekken van den brand de spuit uit de garage wilde halen, bleek zij niet te willen rijden. Men heeft den wagen daarom naar den brand geduwd. Het heeft toen nog geruimen tijd geduurd, voor dat de spuit water kon geven. Zoodra de Rotterdamsche stoombrandspuit van de Rotterdamsche brandweer waren o.a. hoofdman H. van Dam en de hoofdopzichter van de afdeeling brandbluschmiddelen, de heer J. Pellenkoft aanwezig met haar 2 krachtige stralen een woordje mee ging spreken, werd het resultaat van de blusschingspogingen merk baarder, zoodat,toen de Delftsche spuit arri veerde, deze geen dienst meer behoefde te doen. Tot over drieën heeft men den strijd tegen het vuur met groote hardnekkigheid gevoerd, waarbij men het vuur stap voor stap terug drong naar het middelpunt van de puinhoopen. Tegen half vier kon stoomer III inrukken. Bij den brand waren o.a. tegenwoordig, be halve burgemeester Vos de Wael, zijn ambtge noot uit Bedgschenhoek, de heer van Mee- tereene Jr., de commandant van de brandweer te Berkel, de heer A. v. d. Drift en die uit Delft, de heer v. d. Zee. Ondanks het nachtelijk uur was de belang stelling heel groot. Niet alleen waren haast alle inwoners van Berkel en Rodenrijs op de been, maar uit Bergschenhoek en Hilligersberg waren velen gekomen, om naar het fantastische schouw spel, van een feilen brand in den nacht, te zien. Bovendien waren vele Rotterdamsche brand weerlieden, op het gerucht van den zwaren brand te Berkel derwaarts getrokken. De schade wordt op meer dan een halve ton geraamd. N. R. Ct. Helde» en boschbranden. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur is in het Mastbosch bij Breda brand uitgebroken in het middelperk, behoorende tot de boschwachterij, waar ongeveer 2>/2 H.A. 27 jarig goed groeiend grove dennenbosch een prooi van de vlammen werd. Door het krachtdadige optreden van het eieen personeel, welwillend gesteund door de omgeving, werd erger voorkomen, niet» tegenstaande een felle wind het vuur aan» wakkerde. Zondagmorgen brak wederom brand uit, op drie plaatsen in het Mastbosch en wel in een andere afdeeling van het middelperk, benevens op twee plaatsen in de Papenmuts in grove, dennenopstand. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door het wegwerpen van een brander de sigaar of sigaret. Van gisteren af is het rooken in het Mast' bosch ten strenggte verboden. Te Lochem heeft Zaterdagmiddag een bosch* brand gewoed op den Paaechberg. Ongeveer 1 H A. bosch is verbrand. De oorzaak van den brand is roekeloosheid met vuur. Door onbekende oorzaak is Zondag» morgen brand ontstaan in een stuk bosch met dennen nabij het station Markelo, eigendom van graaf Bentinck te Wcldam. Door de droogte en den wind laakte ook de schuur van den spoorwegarbeider W. Wassink in brand. De schuur ging geheel verloren. Om» wonenden voorkwamen uitbreiding. Zaterdagavond is door onbekende oor» zaak brand uitgebroken in de bosschen van het Staatsboschbeheer bij Erm (Dr.) Het vuur kon Zondag worden gebluscht. Zondagmiddag is te Erm brand uitgebroken in dennen bosschen, vermoedelijk door het spelen met lucifers door kinderen. Schippersvrouw verdronken. Gisterenmiddag is de 24-jarige A. v. d. Velde, huisvrouw van G. Verburg, gedomicilieerd te Ouderkerk ad. IJssel, van een in de Bin nenhaven liggend schip te water geraakt en jammerlijk verdronken. Zij was de vrouw van den schippersknecht en laat een kindje van l'/2 jaar achter. Gisteren avond is het lijk opgehaald. MIJNHEER, BETAALT U NOU TOCH! Een bewoner der gemeente Abcoude kreeg, vertelt de „Tel.", onlangs bezoek van een crediteur, die een kwitantie, groot 10.— presenteerde, welke vordering niet voldaan werd. De schuldeischer verwijderde zich echter niet van de woning, maar riep, nu eens door de brievenbus, en dan weer voor de vensters, luidkeels, zoodat van alle kanten nieuwsgierigen kwamen aanloopen: „Mijnheer, betaalt u die kwitantie nu, het is maar tien gulden 1" Dit niet alledaagsche systeem, om betaling eener kwitantietebevorderen, werd drie kwartier on afgebroken voortgezet, gedurende welken tijd een menschendrom zich voor de deur verzameld had. Eindelijk werd de voordeur geopend, de hard nekkige schuldeischer mocht binnentreden, en eenige oogenblikken later trad hij, met van voldoening stralend gelaat, naar buiten, tot de nog steeds wachtende schare zeggende: „Zie zoo, ik heb ten minste m'n centen, al is het niet gemakkelijk gegaan SOMMELSDIJK. Geboren: Hendrik, z. v. Jan Mackloet en Lijntje Noordijk. MIDDELHARNIS.V GeborenJob, z. v. W. v. d. Velde en C, Duijm. Ondertrouwd: J. Groenendijk, 24j (S'dijk) en K. Jordaan, 23 jaar. NIEUWE TONGE. OndertrouwdHendrik van Balen, j.m. 25 j. en Maria van Zielst, j d. 23 j. GOEDEREEDE. OverledenMej. C. v. d. Waardt, 68 j. OOLTGENSPLAAT. GeborenGijsbertus, z. v. P. J. Driesse en Cath. de WaalRuilof, z. v. D. C. van Oostende en P. J de Geus; Johanna Geer» truida d. v. C. A. Ceulemans en M. Stoop Lijgje Maria, d. v. J v. I 'rongelen en M P. Hokke Jacob, z. v. J Nattekaas en L. Buscop Petrus Josephus, z. v. D. Huijsmans en M J Campfens; Cornelis, z. v. J. Beyer en A. v. DamLeentje, d v. C. L. Breeman en A. Tiggelman Maria Willemtje, d. v. C. v. Dam en Geertje Kreeft. GehuwdPieter Cornelis de Boed, j m. 26 j. en Johanna Moerenhout 34 j wed. van M. HuibrechtseFranciscus van Hocff 36 j. en A. Guddens, 33 j., wed. van B. Moerenhout Johannis Cbristiaan Ypelaar 22 j. en Dymphena Huibrechtse 22 j.Johannis Vervloet 21 j. en Maria Agatha Tuns 22 j. Marius Pieter v. d. Perk 23 j. en Lena Breeman 21 j. Overleden: Jelier Vervloet 23 j, z.v. P. Vervloet en M. MulderMatthijs van Oosten» brugge 63 j. echtg. van Leentje Vreeswijk Johanna Diepstraten 30 j, echtg. v. Jacobus Snaauw. STELLENDAM. De garnalenvisschers heben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 100 K.G. gar nalen. GOEDEREEDE. De garnalenvisscheqs vingen de vorige week van 50—-90 kilo per dag. OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week van 200 tot 300kilo garnalen per vaartuig; in de stallen 5 zalmen. WAAROM LEEREN ONZE KINDEREN OP SCHOOL PSALMEN EN TEKSTEN 7 Het kind leert spelenderwijs, terwijl men op rijperen leeftijd met zeer veel moeite van buiten leert. Ieder weet bij ervaring, wat jong geleerd is en in 't geheugen geprent, blijft bewaart en komt bij verschillende gelegenheden te pas. In de „Evangelische Schulfrfeund" lazen we dienaangaande enkele zinnetjes van den natuur- vorscher, aardrijkskundige en paedagoog Karl v. Raumer, n.l. het volgende „Het is een goede en wijze beschikking van onzen trouwen God, dat Hij in ons geheugen een geestelijke voorraadschuur schenkt, waarin alles bewaard blijft, wat we voor de toekomst noodig hebben". Een jongen kent de tekst: „Roep Mij aan in den dag der benauwdheid en Ik zal er u uit helpen en gij zult Mij eeren". Hij weet in zijn jonge jaren van geen „be nauwdheid" en verstond daarom waarschijnlijk de tekst niet. Komen echter later de geestelijke en stoffelijke nooden op hem aan, dan komt plotseling zijn geheugen als een Engel des vredes hem te hulp en de troost van het woord ervaart hij voor zijn zieleleven. Hij verstond de tekst en meer dan dat, hij ervaart de waarheid. Leeren ,de kinderen van buiten: „Wanneer ik eenmaal sterven zal, blijft Hij mijn deel", dan verstaan zij dat niet in den vollen zin van het woord, omdat de gedachte aan den dood betrekkelijk vreemd voor hen is. Liggen ze straks op hun sterfbed, dan grijpen ze deze' bede aan, die ze als kind geleerd hebben. In de 7 vette jaren verzamelde Jozef koren voor de magere jaren. Wanneer de honger, de geestelijke honger gevoeld wordt, dan is het vaak telaat om nog vruchten te verzamelen. (Uit: „Onze Kinderen"). VERDIENEN DE MODERNEN EEN PLAATS 7 Wij bedoelen zoo schrijft de Waarheids vriend natuurlijk, of de modernen een plaats in de Ned. Herv. Kerk verdienen. En dan in den zin, of zij er recht op hebben wat hun geloofsbelijdenis aangaat. En dan zeggen we neen Alleen hierom al niet, omdat zij de voor name, fundamenteele heilsfeiten loochenen. Zij die zoo tegenover het cardinale, het echte en wezenlijke van het Apostolisch Christendom staan, hebben het recht verbeurd te belijden en met een eed te bevestigen, dat zij in geest en hoofdzaak daarmede instemmen. Dat is een valsch spel, dat men dan speelt. Zij, die de vleeschwording des Woords, die het lijden en sterven van den Heiland, die de opstanding en de Hemelvaart van Christus, Zijn zitten aan de rechterhand Gods des Va ders en Zijn wederkomst ten oordeel zóó es sentieel anders zien en daaromtrent zoon we zenlijk andere opvatting hebben, moesten dat eerlijk bekennen. Ze blijven dan ook gebrand merkt, dat ze niet eerlijk zijn en spelen met woorden. Filosofisch mogen zij zich in allerlei bochten wringen, maar bij de belijdende chris tenheid binnen en buiten de Hervormde Kerk, binnen en buiten Nederland, blijven ze onder het odium van oprechtheid, als ze zeggen, dat ze principieel iets anders gelooven van de heils feiten, en tegelijk zeggen, dat ze in geest en hoofdzaak met de belijdenis der orthodox- christelijke Kerk instemmen. Maar daar komt nog iets bij. Hun kerkpolitiek is zoo in alles te veroor- deelen. En laten we het nu maar zeggen met de woorden van den etischen Amsterdamschen dominé Hoek, die er in het Algem. Weekblad voor Christendom en Cultuur als volgt over schrijft de vrijzinnigheid moest zichzelf eens onderhanden nemen. Waarvan ik in „Kerk en, Volk" nog weinig bespeuren kan. Ernst, eerbied, eerlijkheid en bescheidenheid„Aan den vrijzinigen kant past de belijdenis, dat zij honderdmaal meer als kerkelijke-politieke dan als religieuse macht hebben gepresteerd. Een tijd geleden gaf een onzer grootste bladen een statistisch overzicht van den toestand der vrij zinnigen in het jaar 1927. Een winstje hier, een verliesje daar, een kleine vooruitgang over ge heel de linie. D.w.z. bij de verkiezingen. Maar er bestaat in de Kerk behalve verkiezingen en derzelver uitslag, ook zoo iets als een innerlijke toestand". We leggen den nadruk op de twee woorden: verkiezingen en innerlijke toestand. Men begrijpt de tegenstelling hier. Ds. Hoek vervolgt dan: „Ik zeg het zonder Schadenfreude: indien alleen zij ter stembus trokken, die in het gewone leven een minimum van kerkelijke belangstelling toonden, daar zou bijna geen enkele gemeente in ons vaderland over een vrijzinnig kiescollege of Kerkeraad beschikken. Als kerkelijk geestelijke macht is het moder nisme bijna te loor, opflikkerend alleen bij den stembusstrijd door afkeer van de orthodoxie". Hier is geen woord bij of 't is waar Laat de moderne gemeenten in Noord-Hol land, ook in Brabant, in Gelderland, in Drenthe, in Groningen, in Friesland eens eerlijk de boe ken openleggen Laat men in Oude Pekela eens eerlijk vertellen hoeveel kerkgangers er zijn; laat men in Boskoop eens van Zondag tot Zondag opgave geven, laa tStolwijk eens ge tuigen; van Stompetoren in Noord Holland ver wachten we opgave, van Limburg zoo goed als van Friesland. Men schettert in verkiezingsdagen en noemt getallen bij de stembus. Maar men schaamt zich over de kerkgangers; 's morgens is het bedroevend; soms weinig of niets; en 's avonds is de zaak gesloten Zelfs schaamt men zich niet zelden over een be trekkelijk groot percentage, dat als lidmaat „aangenomen" wordt. De voorbeelden zijn voor het grijpen, dat er i,aangenomen" worden zonder catechetisch on derricht, of zóó, dat men zichzelf moest weg- schamen, als er ook maar even een eerlijk on derzoek werd ingesteld. Eén bonk verkiezingspolitiek Ds. Hoek schrijft dan ook zoo naar waar heid. „De vrijzinnigen klagen over hun ver trapte rechten. Maar ik geloof, dat zij voor- loopig nog schuldig zijn het recht van hun rechten te bewijzen". Ja bewijs uw recht, vrijzinnigen, uw recht op een plaats in de Hervormde Kerk, door uw ziel en leven te geven aan en voor die Kerk, die Jezus Christus als Zaligmaker belijdt Als gij u zóó geeft, waarachtig geeft, dan zult gij zeker en vast een plaats krijgen en hebben en houden. „In menig moderne gemeente zoo vervolgt Ds. Hoek zijn artikel moest, naar het kerk bezoek gemeten, de Kerk niet in hun handen, doch in die van de Evangelisatie-menschen zijn". Ja dat durven we aan, dat onderzoek. Zullen we er eens mee beginnen in Boskoop, Oudshoorn, Stolwijk, Oude Pekela, Ter Apel enz. enz. En nu zegge geen enkele vrijzinnige dat laffe: „maar 't zit 'm niet in het naar de Kerk loopen". Want men moest zich wegschamen onder de vrijzinnigen, als hun dan gevraagd wordt: „maar zit 't 'm dan in het niet naar de kerk gaan Wie durft er „ja" zeggen GERDIENTJE. Ze woonde ver weg in een eenzaam huisje aan den rand van de donkere dennenbosschen. Een paar jaar geleden had ze geleefd in de drukte der stad; ze was er door de straten gegaan met stil verlangen naar de veilige rust van haar heid.evelden. En nu was ze weer thuis bij vader Moeder was niet meer maar de reden was droevig: misschien kon de boschlucht aan haar zieke Iongen nog genezing brengen. 's Morgens legde vader zijn Gerdiene, zoo heette zij, op den ligstoel voor het raam en als het donkerde, werd zij naar bed gedragen. Met geduldige oogen keek ze uit over de heide vlakte. lederen dag weer aan. En vertrouwend was haar blik, als ze opzag naar den hemel. Maar de dokter wist het, en vader wist het, en zij zelve wist het ook, dat de beterschap niet kwam. 't Gezichtje werd zoo klein en wit en ingevallen. Oo de wangen bloeide een blosje, dat, als avondrood, sprak van een stervenden levensdag. De morgen brak aan, dat ze zeide „Laat me maar liggen, ik ben zoo moe". 't Was vreemd haar niet meer te zien aan het venster, uitziende over de heide. „Ik ben zoo moe",., ja, dat heeft ze vaak gezegd, en dan kon zij er aan toevoegen met verlangen in haar stem en met vrede in haar oogen: „er blijft een rust over voor het volk van God; in 't huis des Vaders zijn vele woningen, mijn Jezus ging heen om ook mij plaats te bereiden". Vader zong met haar: „o, daar te zijn waar nimmer tranen vloeien". De man liet het niet blijken, dat hij zong met wee in 't hart. De morgen brak aan, dat de dokter fluis terde: „je hebt 't wel begrepen, Hissink, dat Gerdientje er niet lang meer wezen zal". Hij knikte en liep haastig naar de schuur zeker had hij daar eenig werk vergeten te doen. Maar toen de dokter weg was, keerde hij terug; zijn tranen had hij gedroogd en hij boog zich over zijne lieveling: „zeg aan Moeder dat ik ook hoop te komen". En 't meisje: „dat is de mooiste boodschap, vader, die u mij mee kon geven". Twee dagen en nachten liet de dood op zich wachten. Eindelijk had hij het verre huisje gevonden; maar hij kwam niet als een bode der Verschrikking, hij kwam als een engel Gods. Het moet heerlijk geweest zijn, wat hij haar toonde. „De deur staat open, ik mag binnen gaan", dat zeide ze, en er gleed een lach van glorielicht over haar uitgeteerd gelaat. Daar lag ze neer; de geduldige, vertrouwende oogen waren gesloten, doch de vrede bleef gespreid over haar wezen. Zoo brachten we Gerdiene naar het kerkhof; haar vader volgde de kist als een, die eenzaam verder zal leven, maar onder open Paaschhemel. 't Was op Hissink's verzoek, dat we bij de groeve zongen Straks roept de Heer Zijn welbeminden, In 't licht van d' eeuw'gen zonneschijn Dan zullen wij elkaar hervinden, En zonder einde samen zijn. (Maandblad Vereen. „Nassau") DE ONVOORZICHTIGE RECHTER. Het is onlangs gebeurd in het gerechtsgebouw op de Prinsengracht te Amsterdam, vertelt „Timotheüs". Er was een zaakje aan de hand: de berooving van een meneer. De rechtbank schoot niet erg op, daar de beroofde nogal breedsprakerig was en allerlei dingen erbij haalde, die hij „gedacht" had of „verondersteld". Een van de rechters, die dat begon te ver velen, zeide op een oogenblik „Laat ik u even zeggen, getuige, de recht bank heeft niets te maken met wat door u wordt verondersteld. Onderstellingen geven niets. Ik onderstel, dat ik mijn horloge in mijn vestjeszak had gestoken, maar toen ik er straks op wilde kijken, had ik het niet en 't bleek me, dat ik het op den schoorsteenmantel naast de pendule had laten liggen. De rechtbank vraagt feiten, geen onderstellingen 1" De getuige legde z'n verklaringen af en de zaak ging voort. Toen de rechter des middags na de drukke zitting thuis kwam, zei zijn vrouw tot hem „Je schijnt wel erg verlegen geweest te zijn om je horloge, dat je vier mannen achter elkaar er om gestuurd hebt -de een kort na den ander". „Wat 1" riep de rechter uit: „Je hebthet toch niet meegegeven „Natuurlijk zeide zij. „Ik heb het aan den eerste meegegeven, die kwam hij wist precies waar het lag ROTSCHILD ALS FOTOGRAAF. 't Gebéurde tijdens een tocht, die baron Rot schild, de oude welbekende, met een paar vrienden van Cortina naar Trecrori ondernam. Op een gegeven oogenblik haalt de baron zijn statife te voorschijn met de bedoeling, de plek, waar hij zich bevond, op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Juist komt een dik meneertje met een nog dikkere echtgenoote hijgend en blozend de helling op. Hij kijkt naar het toestel en informeert be langstellend „Fotograaf 7" „Zoo'n beetje", antwoordt Rotschild. „Dat treft goed, meteen al klandiezie, Jet, kom hier, we laten ons kieken". Zonder een spier van zijn gezicht te ver trekken richt Rotschild zijn lens op het echt paar. „Nou vriend", zegt meneer, nadat de operatie is afgeloopen, „als de kieken goed worden, kun je me een dozijn sturen. Ik hoor dan meteen wel wat dat grapje me kost. Noteer mijn adres maar even, X. Y„ koopman, Berlin W. V. Strasse, en a propos, vertel mij voor de goede orde ook even jou naam". „Nathanael Rotschild", luidt het onverwachte antwoord. En als de dikkerd doodverlegen zijn wederhelft aankijkt, belooft Rotschild lachend „Als de kiek goed uitvalt, krijgt ge uw dozijn zoo spoedig mogelijk toegezonden". Openbare Vrijwillige Verkooping op Don» derdag 3 Mei 1928 te Ooltgensplaat in het Hotel »Hobbel« bij Veiling en op Donderdag 10 Mei 1928 in Hotel »Moelker« bij Afslag, beide dagen des v.tn 11 uur: I. Een perceel tuingrond bestemd voor bouw» en tuingrond te Ooltgensplaat, aan de Dorps» weg, Sectie C nummer 569, groot 31.40 Aren in vier perceelen. II. Een perceel bouw» en tuinland te Ooit» gensplaat, aan de Langeweg, Sectie A nummer 1601, groot 29.40 Aren in twee perceelen, ten verzoeke van Leendert Hobbel Arieszoon, uienzaadteler, wonende te Ooltgensplaat. Tekens zal voor afbraak worden verkocht een zaadschuur, uienren en varkenshok en verdere inventaris. Kaartjes, biljetten en voorwaarden te be< komen ten kantore van bovengenoemden Notaris. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 9 Mei 1928 des avonds 7 uur veiling en op Woensdag 16 Mei 1928 des avonds 8 uur (z.tafslag beide dagen te Me» lissant ter herbtrge van M. van der Werf van 2 Huizen met Landbouwschuur, Wagenhuis, Erf en Grond (eeuwigd. erfpacht) te Mclissant nabij den Achterweg Kad. Sectie A nos 1423, 1424 te samen groot 13 Aren 05 Centiaren in 2 perceelen en combinatiën, toebeboorende aan den heer J. Mijnders Johzn. te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Bij veiling op Donderdag 3 Mei 1928 en bij afslag op Donderdag 10 Mei 1928, beide dagen des avonds 7 uur, in het café van G. "an Veen te Oude Tonge van Een perceel Bouwland in den Grooten Blokpolder aan den Magdalenadijk te den Bommel, zijnde het 2e perceel vanaf den Blokweg aldaar, groot 2 H A..3 A. 20 cA. (6 Gem. 20 R P. maat), in 2 perceelen, ten verzoeke van de Erven den heer C Buscop, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Woonhuis op den hoek van de Voorstraat en de Ring te Middelharnis, ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. Bom, aldaar; Een Huis en Erf aan de Nieuwstraat te Middelharnis, bewoond door A. Peeman, al daar, ten verzoeke van den heer Jacob Ver» hage, aldaar, op Woensdag 9 Mei 1928 bij Inzet en op Woensdag 16 Mei 1928 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur in Hotel Meijer, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Maandag 14 Mei 1928 veiling en op Maandag 21 Mei d.a.v. afslag, beide dagen 's avonds 7 uur te Sommelsdijk in Hotel Speé van a. Een Woon» en Winkelhuis, waarin sinds vele j iren Koek» en Banketbakkerij is uitge» oefend, voorzien van groote heete iuchtoven te Sommelsduk aan den Oostdijk, uitkomend aan de kaai, kad. Sectie B no. 2364 groot 1 Are 5 cA., en b. Een Huis met Pakhuis, Tuin, Erf en Grond te Sommelsdijk aan de Voorstraat en uitkomend aan de Van Gorkumstraat, kad. Sectie B no. 217, 218 en 219, te zamen groot 3 Aren 20 cA. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de erven L. Wessels. Notar-s VAN DER SLUIJS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een volledigen Burger.Inboedel aan de Voorstraat te Middelharnis, op Woensdag 23 Mei 1928 des namiddags 2 uur. Ten verzoeke van de erven van Mej. Wed. M. Bom. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 10 Mei nam. 3,30 uur te Ouddorp aan de haven, om contant geld, van scheeps» afbraak, ten verzoeke van Gebr. Bezuijen te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 10 Mei a.s. des nam. 5 uur, publieke verkooping van zeilen, rietmatten, leggers ruiters, een zoo goed als nieuwe hand» dor cbmachine, dito windmolen, enz. ten verzoeke van den heer L Hobbel Az te Ooit» gensplaat by de zaadschuur, aan het Spui aldaar Notaris AKKERMAN. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 4 Mei 1928. Bloemkool, 1ste soort, 24. —tot 28.— per 100 stuks. Bloemkool, 2de soort, 17.80 tot 20. per 100 stuks. Bloemkool, 3de soort, 10.70 tot 12.10 per 100 stuks. Bloemkool, 4de soort, 4.70 tot 5.70 per 100 stuks. Radijs 2,80 tot 3.60 per 100 bos. Rabarber 2.70 tot 3.60 per 100 bos. Peen 15.per 100 bos. Tulpen 10.tot 11.10 per 100 bos. Narcissen 7.80 tot 8.— per 100 bos. Sla, le soort, 6.60 tot 8.10 per 100 krop. Sla, 2e soort, 2.— tot 2.30 per 100 krop. Slavellen 0.70 tot 1.per 100 krop. Spinazie f 0.90 tot 3.50 per 100 K.G. Postelein 29.- per 100 K.G. Kaas (komijne) 0.34 tot 0.36 per pond. Kaas (20 plus) 0.35 per pond. Boter 0.60 tot 1.04 per pond. Veiling van Maandag 7 Mei 1928. Bloemkool, 1ste soort, 22.70 per 100 stuks. Bloemkool, 2e soort, 14.60 tot 1870 per 100 stuks. Bloemkol, 3e soort, 9.50 tot 12.80 per 100 stuks. Bloemkool, uitschot, 2.70. tot 5.80 per 100 stuks. Sinaasappelen 3.06 per 100 stuks. Sla, le soort, 8.tot 8.90 per 100 krop. Sla, 2e soort, 2.30 per 100 krop. Slavellerf 1.— tot 1.50 per 100 krop. Rabarber ƒ5.per 100 bos. Radijs 1.80 tot 3.50 per 100 bos. Peen 13.70 tot 18.per 100 bos. Tulpen 8.60 tot 10.— per 100 bos. Narcissen 5.tot 5.80 per 100 bos. Asperges 62.— per 100 bos. Spinazie 1.— tot 3.70 per 100 K.G. Postelein 8.50 tot 23.40 per 100 K.G. Kaas (20 plus) 0.25 tot 0.35 per pond. Boter 0.98 tot 1.per pond. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 485 vette runderen, 261 vette kalveren, 128 schapen of lammeren en 1190 varkens. Prijzen per Y2 kg.: Koeien 32—37, 44—47)^, 50—52 ct.; Ossen 40, 4246, 4851 ct.; Stieren 35, 40, 43—45ct.; kalveren 42-47^, 57 62)42, 72j/j—77Yi ct.; schapen 28, 34 ct.; var kens 30, 31, 32 ct. Lammeren 20—30 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was iets minder ruim. De handel was gewoon en de prijzen waren iets stijver dan die der vorige week. Een enkele puikbeste koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren met tamelijken aanvoer, redelijken handel en ongeveer dezelfde prijzen. Vette kalveren met flinken aanvoer. De han del was slecht en in de prijzen was weinig verandering. Een enkel puikbest exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Vette kalveren met flinken aanvoer. De han del was slecht en in de prijzen was weinig verandering. Een enkel puikbest exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aanvoer, slechten handel en lage prijzen. Varkens waren iets minder ruim aangevoerd. De handel was bij den aanvang lui, werd later beter en liep flauw af. Zware varkens waren gemakkelijk te plaatsen tot 32 en zouters tot 28 cent. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 7 Mei. Eieren. Aanvoer 170.000 stuks, prijzen 5.25 a 6.25, middel- markt 5.75 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 7 Mei. Kaas. Aanvoer 176 partijen, tezamen 7920 stuks, wegende 39.600 k.g. Eerste soort Gouda met rijksmerk 45 a 50, idem mindere 42 a 44; zonder rijks- merk 39 a 42. Handel matig. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 7 Mei. Fijne Zaden (Boe- rennoteering)Karwijzaad 35 a 37, blauw maanzaad 32 a 34, geel mosterdzaad 23 a 25; voerlijnzaad 16 a 18, overige zaden niet genoteerd. ROTTERDAM, 7 Mei. Binnenlandsche Gra nen en Peulvruchten. Tarwe minder ruim ter markt in de aller puikste en schotsoorten on veranderd verkocht, terwijl tusschensoorten niet te plaatsen waren. Puike 14—14.75, verder van 12—12.50. Gerst Chevalier 14.2515. Haver 14.25—15. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 7 Mei. Vlas. De vraag blijft zoowel in het land als aan de beurs voldoende om het kleine aanbod o pte nemen. Zoowel voor wit als blauw Hollandsch zijn de prijzen onregelmatig en zeer betwist. Voor dauwroot werd betaald van 0.80 tot 1.10 en voor wit en blauw Hollandsch (gedeeltelijk bewerkt) van 1 tot 1.25. Voor schoon vlas oogst 1927 werd tot 1.40 besteed. Enkele partijen oogst 1926 gingen hooger. Heden bedroeg de aanvoer aan de beurs: 5470 k.g. blauw; 5000 k.g. Groningsch; 100 k.g.-wit; 1300 k.g. geel; 1550 k.g. dauwroot. Deze ABO? BUH AFZ A 1 Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassankade 158, Amsterdam. Marktoverzlcht der vorige week. De afgeloopen week is er stilstand in de aardappelenhandel gekomen, er is een groote aanvoer van aardappelen uit alle streken, België, Frankrijk, Duitschland, Tsjecho Slowa» kije, Drenthe, Limburg. Voor Zeeuwsche BUu» wen en bonten is de prijs niet te maken daar vele winkeliers de koopers and-re soorten voorzetten. De eerste nieuwe Malta aard» appelen waren deze week aan de veiling en werden verkocht voor f 22,50 tot f 25,— 100 K.G. Toch zullen eerste soort aardappelen gevraagd blijven, alle andere soorten die in kwaliteit afwijken zullen aan lager, zoo niet tegen ieder bod verkocht moeten worden. Heden 7 Mei 1928 werden de volgende prijzen gemaakt Zeeuwsche Bonten f 7,— k f 9,—Zeeuw» sche Blauwen f 7 a f 9,— Bonten en blau» wen poters f 4,25 a f 5,—Rood ster f 4,— a f 6,— Zeeuwsche Klei Indusbie f 4,— f 6,—Vlaamsche Industrie f 2,50 k f 4.— Vlaamsche Rood ster f 4,— a f 5,—Friesche Borgers f 7,50 a f 8,—Friesche Rood ster f6, k f 6A0Drentsche Zand Eigenh. f 2.50 k f 4,*>0; IJiolder Bravo f 7,— k f 10,—. Alles per H L. Winter Malta f 16,k f 18,— per 100 K.G. fi steel sche gent lanc den 0 mog best te g mee te s: C i het lijkt voo: lijkH eigel zelf,! prol noc. af j spol kra< gee, er i Stat li gen: Fv zon gey. idee von 1 tate in I Grc| ges san liek kra Ku das sch roe ooi taa leg wie afn offc ma. vo mo zwi Pri I sch C mei kutó pie ker 1 Gr ze kre hij sel Gr De iet ku die u, ge de be Bij-Msi

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 6