HET VILPEMIS derde blad HOEDJE VOOK T7"X30"Ü"W E 3SZXJhTJD Zaterdag 5 Mei 1928. No. 343Q. Het is niet hetzelfde waar U Uw Vulpen houder koopt. Voor cie Vrouw. Voor de Jeugd. HOC .qtrNO VWSES Ambachtsschool te Middelharnis. De Ria-Teiitoonstelling 5, HOOFDSTEEG 5 ROTTERDAM Vrijdag 27 April j.l. had de gewone jaar- lijksche verhooging plaats, welke, der gewoonte getrouw, een eenigszins officieel karakter droeg. Na de gebruikelijke toespraken, werd het vol gende bekend gemaakt Dit jaar zijn er niet minder dan drie bevoor rechten, die door ijver en vlijt elk een eereprijs hebben verdiend. Namens het bestuur van de Ambachtsschool reikt spreker aan J. van der Stad, W. Helmstrijd en W. B. van der Stoep elk een zilveren horloge met inscriptie uit. De volgende leerlingen werden bevorderd of verlieten met diploma de school Van de 1ste naar de 2de klasse. TIMMERLIEDEN. C. Boeter, MiddelharnisC. Doornheim, Herkingen; P. van Driel, Sommelsdijk; A. A. A. van Dijk, Middelharnis; J. van Eek, Dirks- land; G. Kroos, Middelharnis; H. Keizer, Stad aan 't Haringvliet; C. Lodder, Sommelsdijk; A. H. Noordijk, Herkingen; J. Razenberg, Mid delharnis; G. van Rikxoort, Middelharnis; P. Struijk, Goedereede; D. Soeteman, Herkingen; D. Tanis, Goedetreede; A. Troost, Stellendam. SMEDEN. B. van den Bos, Middelharnis; J. A. Buijs, MiddelharnisL. Drjesse, Middelharnis Hoogzand, Sommelsdijk; J. P. Legierse, Melis sant; P. Saarloos, Oude Tonge; C. Troost, Sommelsdijk; P. van der Veer, Sommelsdijk; P. Vis van Heemst, Sommelsdijk; D. M. Uyl, Sommelsdijk. Voorwaardelijk bevorderd A. Spee te Som melsdijk. SCHILDERS. H. Bruggeman, Goedereede; M. C. van Don gen, Stellendam; W. Reedert, Goedereede; P. Grootenboer, Nieuwe Tonge. Voorwaardelijk bevorderd A. Koudijzer te Middelharnis. Van het tweede naar het derdde leerjaar. TIMMERLIEDEN. J. C. v. d. Houten, Goedereede; P. de Keijzer, Middelharnis; J. Knuist, Middelharnis; A. C. Konings, Stad aan 't Haringvliet; J. Luime, Goedereede; H. Noordijk, Nieuwe Tonge; A. Sarelse, Middelharnis; W. Schipper, Middel harnis; H. J. Tiemens, Middelharnis; F. van Wijk, Goedereede. SMEDEN. H. van Es, Middelharnis; B. A. de Gast, Sommelsdijk; M. Jansen, Stellendam; A. Kieviet, Stellendam; K. Nieuwland, Sommelsdijk; A. J. Risseeuw, Ooltgensplaat; K. Tanis, Goedereede. SCHILDERS. W. van Beek, Middelharnis; D. Hofland, Middelharnis. Leerlingen die een Einddiploma verkregen. TIMMERLIEDEN. B. L. Blok, Stellendam; G. L. Boer, Som melsdijk; Abr. Boeter, Middelharnis; G. van der Bok, Ouddorp; M. H. Braber, Stad aan 't Haringvliet; W. Dijkers, Middelharnis; J. de Geus, Herkingen; F. J. A. A. Guérand, Stellendam; A. Holleman, Nieuwe Tonge; F. Hossen, Middelharnis; J. Jordaan, Ooltgensplaat; J. Los, Dirksland; B. Lugtenburg, Dirksland; J. van der Stad, Middelharnis; C. A. Tuns, Achthuizen; D. A. Uitert, Middelharnis; K. Vroegindeweij, Dirksland. SMEDEN. D. F. van As, Sommelsdijk; W. Hameete- man, Oudoorp; L. van Heemst, Sommelsdijk; W. Helmstrijd, Melissant; C. den Hollander, Middelharnis; P. J. D. Homburg, Middelharnis; Iz. v. d. Nieuwendijk, Sommelsdijk; C. M. v. d. Swaluw, Den Bommel. SCHILDERS. P. T. Hoogmoed, Sommelsdijk; M. M. Lang broek, Middelharnip; H. Peekstok, Sommels dijk; W. B. v. d. Stoep, Sommelsdijk. AVONDSCHOOL. Van de 1ste naar de 2de klasse. TIMMERLIEDEN. J. Florijp, Den Bommel. METSELAARS. C. van Groningen, Middelharnis. SCHILDERS. S. van Noord, Oude Tonge; W. J. Snijder, Den Bommel. Van de 2de naar de 3de klasse. TIMMERLIEDEN. A. N. de Lange, Oude Tonge; A. van Heemst, Sommelsdijk. METSELAARS. C. Ie Comte, Sommelsdijk; A. van Nieuwaal, Den Bommel. SMEDEN. J. van Heemst, Sommelsdijk. SCHILDERS. W. Viskil, Middelharnis. Van de 3de naar de 4de klasse. TIMMERLIEDEN. A. v. d. Waal, Middelharnis. METSELAARS. A. van Broekhoven, Dirksland; J. van Prooijen Meliissant. SMEDEN. P. v. d. Stoep, Sommelsdijk, Van de 4de naar de 5de klase. TIMMERLIEDEN. C. van Buuren, Middelharnis; G. van Delft, Middleharnis; P. de Jong, Dirksland; M. Oliner, Dirksland; L. Spee, Sommelsdijk; R. Vroeg indeweij, Sommelsdijk; W. Vroegindeweij, Som melsdijk. METSELAARS. A. Boeter, Middelharnis; C. Korteweg, Som melsdijk; P. Prins, Middelharnis. SMEDEN. A. Driesse, Middelharnis; J. Nagtegaal, Nieuwe Tonge. SCHILDERS. C. J. van As, Sommelsdijk; L. van Brussel, MiddleharnisJ. van Buuren, Middelharnis W. van Dongen, Middelharnis; C. Jongejan, Middleharnis A. Volwerk, Sommelsdijk. Van de 5de naar de 6de klasse. TIMMERLIEDEN. A. van Dijk, SommelsdijkJ. Jongekrijg, SommelsdijkH. Koote, MiddelharnisG. v. d. Tol, Middelharnis. METSELAARS. C. Buurveld, Middelharnis. SMEDEN. O. C. de Mooij, SommelsdijkM. v. d. Nieuwendijk, Middelharnip. SCHILDERS. K. L. Schol, Sommelsdijk. Einddiploma. TIMMERLIEDEN. P. van Dorst, Sommelsdijk; A. K. Vogelaar, Middelharnis. METSELAARS. S. J. Nagtegaal, Nieuwe Tonge. Voortgezette Cursus. Th. D. A. Schippers, Timmerman, J. J. Boeter, Metselaarbeiden te Middelharnis. Van het 2e naar het 3e leerjaar. O. W. van Erkel, Schilder, Sommelsdijk. De Ria-Tentoonstelling, welke deze week te Middelharnis, in de gebouwen en op het terrein van de veiling gehouden wordt, is een succes geworden. R.I.A. wil zeggen Reclame is alles. De waarheid van dit woord werd op de tentoonstelling zelve bevestigd, door het leven dig zaken doen der standhouders. Dinsdagavond om 7 uur werd door den exploitant en organisator deze tentoonstelling voor Handel en Nijverheid geopend. Voor deze gelegenheid waren verschillende vooraanstaande personen uit de beide gemeen ten Middelharnis en Sommelsdijk uitgenoodigd. Onder het publiek merkten we op burgemeester Den Hollander en echtgenoote, den heer U. J. Mijs, voorheen burgemeester van Middelharnis, laatstelijk van Gouda, Pastoor Bilars, en anderen. De heer J. Sinnige, de organisator, opende de tentoonstelling met een hartelijk welkomst woord aan genoodigden en standhouders, dankte het gemeentebestuur, het veilingbestuur en de pers voor de bereidwillig gegeven medewerking en wijst er op, dat het zakenleven zich nog steeds in een moeilijke positie bevindt. Ieder zakenman ondervindt nog hoe moeilijk het is om zaken te drijvende algemeene malaise houdt de economische toestanden nog steeds in haar ijzeren greep gevangen. In dezen tijd moet de zakenman beseffen Reclame Is Alles. Het is het doel van deze tentoonstelling kooper en verkooper tot elkaar te brengen. De ondervinding heeft geleerd, dat dit een eerste eisch is om het zakenleven te doen op leven. Dat gaat niet beter dan door middel eener tentoonstelling, zooals hier is georgani seerd. Spr. hoopt dat de exposanten goed zaken zullen doen en zij later met tevredenheid op deze tentoonstelling zullen terug zien. Op deze rede volgde applaus. Hierna speelde het trio „Mr. H. Rhienensky en zijn vroolijke kameraden" op verdienstelijke wijze het „Wilhelmus", dat staande door het publiek werd aangehoord. Dan nam burgemeester Den Holander het woord, die er op wees, welk een succes twee jaar geleden de bakkerstentoonstelling geweest is. Het was toen echter goed gezien, dat de opzet nog breeder zou moeten worden. Dat is thans gebeurd. Spr. vindt de expositie keurig, er is van de stands heel veel werk gemaakt. Het bewijst hoe zeer in de laatste jaren in 7 Middelharnis de winkelstand is vooruitgegaan. Laat de nerigdoenden steeds voor oogen blijven houden: Reclame Is Alles. Spr. dank den or ganisator, den heer Sinnige, voor zijn- arbeid, dat abiteerend geslaagd mag heeten en hoopt, dat de tentoonstelling in alles aan haar doel mag beantwoorden, tot welvaart van deze ge meente en haar omgeving. Ook deze rede werd met applaus begroet. Hierop werd door de genoodigden een rond- wandelinglangs de stands gemaakt. Reed dezen eersten avond was er veel pu bliek, dat van zijn belangstelling deed blijken. In de volgorde van de nummering der stands zullen we de exposities even de revue laten passeeren. Firma W. Knöps te Middelharnis. Deze firma exposeerde automobiel-onderdeelen en Chevro let auto's (een luxe- en een vrachtwagen). Het behoeft geen betoog, dat de Chrevolet wagen de aandacht trok. De Chevrolet kenmerkt zich door de mooie lijn. De firma N. V. v.h. O. de Wiljes uit Dor drecht, bekend om haar geurige thee en koffie, poseerde bij den ingang van het tentoonstellings terrein. Menigeen heeft zich met de daad kun nen overtuigen van de superieure kwaliteiten van de Wiljes' thee en koffie. De heer A. Taaie (vertegenwoordiger dezer firma te Mid- Ieder fabrikant adverteert dat zijn fabrikaat het beste is. Wij hebben al de bekende en prima fabrikaten te samen gebracht, waarbij vele soorten welke speciaal voor ons zijn gemaakt en ook welke alleen bij ons verkrijgbaar zijn. Voor het koopen is het noodig le dat U uit eene groote sorteering een keuze kunt doen naar eigen smaak en beurs. 2e dat U daarbij geholpen wordt door iemand, die deskundig is en weet wat voor Uwe hand geschikt is. 3e dat iedere Vulpenhouder voorzien is van een 14 Kar. gouden pen met iridium punt en ten volle gegaran' deerd. Dit alles vindt U UITSLUITEND in GEEN FILIALEN Naam graveeren gratia, terwijl U wacht. Repareeren van alle vulpenhouders en vulpotlooden. delharnis) komt lof toe voor het gezellig in- terieurtje, dat zij voor deze tentoonstelling ge maakt had. De heer G. van Varik te Middelharnis had een serie foto's geëxposeerd, betrekking heb bend op zijn kwaliteiten als architect. De firma J. Rotsma te Middelharnis had een aardig hoekje gearrangeerd voor foto-artikelen, speciaal Kodak-toestellen. De N.V. J. A Haas 8 Zn. te Haarlem was vertegenwoordigd, gespecialiseerd in azijnen (tafel- en kruidenazijn)waarbij demonstraties gegeven werden. De heer J. v. d. Sluijs te Middelharnis had een zeer goed geplaagde stand opgemaakt van binnen- en buitenlandsch fruit. Duidelijk bleek uit deze expositie hoezeer deze firma in zijn branche is gesorteerd. De heer K. Th. le Comte te Sommelsdijk trok de aandacht door zijn tegel-tableaux. Het was hem zeer goed gelukt van zijn bouwmate rialen juist datgene naar voren te brengen, wat binnen het kader dezer tentoonstelling paste. De firma W. Boekhoven 8 Zn. te Sommels dijk vertegenwoordigde Drukwerken en Boek handel. De bouw en het interieur van dezen stand getuigde van smaak en begrip van mo derne uitvoering. Bizonder in het oog loopend was de royaal opgezette stand der firma Mosselman 8 Vis te Sommelsdijk, die exposeerde met landbouw werktuigen en machineriën. Deze stand kwam mooi uit en was met zorg en smaak opgemaakt. De moderne kneedmachine en beschuitmaker in werking te zien, was het bezichtigen waard. Bizonder toonde, het met eigen machinerie ver vaardigde machine-materiaal, zuigers, schroef draden enz., de volledigheid van het uitstekend geoutilleerd bedrijf dezer firma. De firma Joh. P. Nieuwland te Middelharnis had zijn stand smaakvol opgebouwd met luxe artikelen in Haarden, Gasfornuizen, Lampen enz. Inzonderheid trok de afdeeling Weck-toe- stellen de aandacht. De superioriteit van Weck werd hier aangetoond door een expositie van met diverse eetwaren gevulde Weck-glazen, die reeds 15 jaren aan alle verderf volledig' weerptand geboden hadden. De firma J. L. van Rossum te Middelharnis vertegenwoordigde den naaimachinehandel van de firma A. Lewenstein. De demonstratie trok begrijpelijker wijze de aandacht der dames. De firma Mooiweer 8 Co. te Middelharnis bracht het artikel vetvrij papier en papier apparaten naar voren. Ook deze stand was met smaak opgesteld. De "firma J. van Hulst te Middelharnis, een pas gevestigde zaak, bewees met haar stand, dat de Flakkeeënaars voor ijzerwaren, gereed schappen en teerproducten ook al niet meer naar Rotterdam behoeven. Men vindt hier alles ruim gesorteerd. Een aardig hoekje had de firma Van Zetten te Middelharnis met haar bloemen en planten opgesteld. Dat bizonder deze firma met haar artikel deze dagen goede zaken maken zou, was te begrijpen De heer I. Verbrugge te Middelharnis ex poseerde rookartikelen. De firma Wed. C. Kolff en Zn, te Middel harnis, een oud gevestigde zaak, bekend over geheel Flakkee, had op aardige wijze een dub belen stand ingericht, welke algemeen de aan dacht trok. De heer D. Blokland te Middelharnis, de Radio-technicus voor Flakkee bij uitnemendheid bewees ook hier, dat hem in de radio-wereld slechts het beste goed genoeg was. Hij werkte speciaal met toestellen der N.S.F. en Philips producten, als lampen, luidsprekers, transfor matoren, enz. De firma Jansen te Middelharnis exposeerde, smaakvol gearrangeerd, wat de moderne smaak eischt, in de branche schoenen en lederwaren. De N.V, Handel Mij v.h. v. Rietschoten 8 Co te Rotterdam offreerde zuidvruchten, bakkers- aAikelen en comestibles, artikelen die op Flak kee nog maar al te weinig bekend zijn. De firma Vis van Heemst 8 Co. te Middel harnis had een royalen stand met smaak ge construeerd in dames- en heerenconfectie. Idem de firma C. J. Campfens te Middelharnis die bekend staat voor haar decoratieve op vattingen inzake etaleeren. Zij poseerde speciaal het beddenvak. De firma E. Hartogs 8 Zn. te Middelharnis was gespecialiseerd in goud, zilver, klokken en kristal. Deze firma heeft deze gunstige ge legenheid tevens benut om zijn vakkundig em ploye het publiek voor te stellen. De firma Kieviet te Sommelsdijk, in Baby artikelen, Dames; en Heerennouveauté's. De firma J. Schuurman te Middelharnis ex poseerde het Ochtendvoer voor pluimvee. Uit dit kort overzicht moge blijken, dat er „elck wat wils" geboden is. De tentoonstelling gaf een aardigen indruk van den winkelstand op de beide cultuurplaatsen van Goeree en Overflakkee. Plaatselijke Nijverheid en Handel toonen de concurrentie in kwaliteiten en prijzen en varia ties met de steden aan te kunnen. Indien slechts dit de blijvende indruk mag zijn van deze tentoonstelling, dan is het werk niet tevergeefs geweest. Een geluk is geweest, dat de expositie door mooi, zacht lenteweer werd begunstigd, zoodat veel publiek genoopt werd er eens een kijkje te nemen. Reeds op den eersten avond troffen we verscheidene personen van andere plaatsen aan. De goede geest onder alle deelnemers bleef tot het laatst .bewaard, waartoe ongetwijfeld het opgewekt zaken doen het zijne heeft bij gedragen. Op verzoek van den heer Sinnige zullen de standhouders Vrijdagavond een gezellige samen komst houden. Het was voor den winkelstand en de nijver heid in Middelharnis en Sommelsdijk een wel geslaagde week. We hebben pas weer 30 April en 1 Mei gehad. Dit zeg ik nu niet, omdat ik zou willen schrijven over Prinsessen jaardag of 't len Mei der socialisten. Deze datums wil ik in verband brengen met de school. Op de meeste scholen is het tegenwoordig wel gewoonte om rapporten uit te deelen en dat doet men dan zoo op den laatsten kwartaal dag of men begint er het nieuwe verreljaar mee. Over de waarde van rapporten wordt nog al verschillend geoordeeld door de opvoedkun digen en ook door de ouders. De paedagogen kennen er al of niet veel opvoedkundige waarde aan toe, wat elk naar zijn standpunt natuurlijk heel geleerd beredeneeren kan. Doch ook de ouders oordeelen geheel ver schillend over rapporten, dat hangt echter niet af van het paedagogisch wetenschappelijk stand punt van vader of moeder, maar dat hangt af van de waarde, die een school of zelfs een bepaalde leerkracht aan een rapport geeft. Ik bedoel er hier dit mee, dat de ouders al heel gauw te ^eten komen hoe de rapporten- cijfers gegeven worden. Dat kan natuurlijk zoo gebeuren, dat een bepaalde leerkracht zich opeens herinnert; „O ja, dat is waar ook, morgen rapporten uitdee- len en dan één, twee, drie 't stapeltje rap porten te voorschijn haalt, pen en inkt krijgt en dan begint cijfers in te vullen in 't rappor tenboekje. Een beetje uitkijken natuurlijk naar de cijfers van 't voorgaand kwartaal, niet al te dwaze verschillen maken, dat zou verdacht schijnen. Dan hangt het op zoo' ntijdstip allicht van de goede of booze stemming af, of de cijfers wat rijzen of dalen, maar in ieder geval is t kwiek gedaan, in een half uur kan je dan met glans van 30 rapporten de cijfers invullen. Maar dat voelen de ouders gauw genoeg aan en zoo is het heelemaal geen wonder, dat nten heel gemoedelijk z'n handteekening er onder plaatst en er verder niet meer over praat. Doch dat kan ook anders, en zoo gebeurt net wel meestentijds. Dan geeft elk rapportcijfer het gemiddelde van alle cijfers voor een bepaald vak in de afgeloopen drie maanden. Elke bladzijde schrij ven is beoordeeld geworden en daar is een cijfer voor gegeven en die cijfers zijn dag aan dag nauwkeurig aangeteekend in het cijferschrift. Elke leesbeurt wordt naar waarde met een cijfer beloond. Alle sommen nagezien en naar t aantal goede en verkeerde antwoorden een cijfer gegeven. En zoo van alle vakken. Van die cijfers wordt aan 't eind van 't kwartaal het gemiddelde berekend. Dan heeft een rapport waarde. Waarde voor de ouders en in meer dan een opzicht ook voor 't kind. De ouders kunnen dan zien hoe de vorde ringen van hun kind zijn. Ze kunnen zien in welke vakken 't kind sterk of zwak is en als er wat goede wil bij is, dan kunnen ze trachten 't kind wat mede te helpen in de zwakke vakken. Als er aan een rapport zorg besteed is, dan kunnen de ouders inderdaad waarde daaraan toekennen, maar 'k zou altijd willen zeggen: men moet de rapportcijfers dan bezien met het oog van een vader of moeder. Laten we even een bepaald voorbeeld nemen. Denk in, dat Piet of Kaatje had een vorige maal voor rekenen een vier, wat al bepaald slecht is te noemen, en nu is het nog minder, maar een twee. Dan kan het zijn, dat vader 't rapport in handen neemt, een heel boos gezicht zet en gewichtig hoofdschuddend zegt: „Al weer minder voor rekenen, kind, kind, wat doe je me daar toch een verdriet mee, ik vind het erg, dat je niet beter je best doet, ik zal je straf geven". En daar bederft de man, na tuurlijk met zeer goede bedoelingen, toch letter lijk alles mee. Dan kan gebeuren. Het kan zijn dat hij in 't bepaalde geval anders had moeten aanpakken. Hij had moeten bemoedigen, want 't w a s geen onwil, maar een hopelooze on macht van 't kleine rekenaarstje. Kijk, dat zoo'n vader de plank misslaat, is een groote fout, een echt leelijke fout, want hij had 't karakter van zijn kind zoover moeten kennen, dat hij zeker wist, dat 't kind wel .haar best wilde doen, maar dat het niet beter ging. Het is al aardig wat jaren geleden, maar 'k herinner me nog goed, dat bij 't inleveren der rapporten, toen 'k lange verhalen kreeg van een dubbeltje van oom of tante voor 't mooie rapport, of een ringetje van moeder voor 't goede oppassen, dat een klein bedrukt toetje me deed vragen: „En heb jij niets te vertellen Toen wees een klein vingertje ook op zoo'n noodlottige drie, daar was vader zoo kwaad op, zeiden toen twee verraderlijk trillende lipjes. Wat had ik toen een medelijden en wat was ik toen boos. Ik wist het zoo goed, dat het niet beter kon. Altijd maar weer had ik dat kleintje extra beurtjes gegeven, als 't kon voor schooltijd nog even geholpen, en ook altijd weer had 't gedweeë snuitje zich gebogen over die akelige cijfers, waar het maar niet wijs uit kon worden. Die hopelooze ijver en zonnige blijdschap, als er per geluk eens een goed antwoord kwam, vond ik altijd zoo aan doenlijk om te zien, dat ik om te bemoedigen zoo'n antwoord, al was het dan maar goed geraden, dikwijls heel erg prees, om bij 't telkens weerkeerend fout er niet geheel en al den moed te ontnemen. En nu had nota bene zoo'n eigen vader gemopperd. Zie, die had 't rapport niet met 't oog van een vader ge zien, die had gedaan als de eerste de beste vreemde, die zou ook de vinger gehouden hebben bij het fatale cijfer en dan gezegd: „Kijk, hier is achteruitgang". Daar staat ook tegenover, 'dat als er achter uitgang door een verslapping van ijver, door een zekeren moedwil is, dan ja, dan moeten de ouders met eenige karakterkennis van het kind en na overleg met den onderwijzer, 't ook thuis maar eens flink aanpakken. Het rapport wordt gegeven, opdat de ouders eenig denkbeeld krijgen hoe hun kind op school is, daar heeft men rekening mee te houden, maar in verband met de gaven, talenten en eigenschappen van het kind en daarna richtte men z'n woorden of daden van belooning, straf of aanmoediging. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Voor dezen keer krijgen jullie geen lang praatje, want ik heb eerst jullie briefjes be antwoord en nu bemerk ik", dat ik daarin al zooveel gepraat heb, dat er geen tijd en plaats ruimte meer is voor een praatje met allen gelijk. Natuurlijk nog even zeggen, dat TEUNIS REMUS te Ooltgensplaat, een boek: Het Klaverblad van vier, gewonnen heeft. Gelukkige neef, gefeliciteerd hoor, en alle maal gendag van TANTE TRLIUS. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet, Dat is niet erg aardig van dien kleinen broer, dat hij niet stil ligt hoor. Wil jij ze allemaal veel groeten van mij terug doen. Gelukkig, dat de prijs naar je zin is. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Dank voor je teekening. Je bent dus nu ook op school Hoe vind je het daar Doe je best maar. Dag neefje. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Wel, neefje, ben je over gegaan Ja zeker. Je moet 't me maar eens gauw vertellen hoor. Vind je 't leuk, dat broer Arie ook meegaat Jacob zal een baasje worden, hoor. Jacoba G, K, te Stad aan 't Haringvliet. Leuk, dat je bruidsmeisje mocht wezen. Een nichtje bij je in de vacantie is ook echt hoor. Samen is het altijd knus om te spelen. Je hebt 't boekje al gauw uitgelezen. Teuntje T. te Goedereede. Neen, ik geloof graag, dat jij mij niet gezien hebt op 't strand toen, want ik ben er van 't jaar nog niet ge weest. Eerst was 't te koud en toen 't mooi weer was, was ik aan de schoonmaak. Moeder de groeten terug. Martientje V, te Sommelsdijk. Dus nu ben je van school af. Vind je 't prettig Ik denk, dat je nog wel eens naar school zult terug verlangen. Ja uitgaan is een prettig werk. Thomas K. te Sommelsdijk. Ik vind, je kunt zoo'n beest 't beste maar bekijken als het dood is, anders is 't wel wat griezelig hoor. Ma K. te Sommelsdijk. 'k Geloof, dat ik zoo'n beest enkel maar op een plaatje gezien heb. Maar hoe kwam dat beest in school Grietje F. te Sommelsdijk. Wel nichtje, wat een akelige vacantie, zoo den heelen tijd te bed gelegen. Maar een ding helpt, je komt nu van school af, dan heb je altijd vacantie. Ik zal 't onthouden, dat jij naaister wordt. Henk S. te Middelharnis. Ja neef, dat nichtje woont in Middelharnis, vlak bij je. Maar ik zal haar zelf wel eens vragen of ik 't adres verklappen mag. Maar Middelharnis is zoo groot, je kunt er ook alle menschen niet ken nen. Zend je raadsels maar gerust in. Jaapje A. van Z. te Middelharnis. Jij zult wel overgaan, nu je <'t proefwerk zoo keurig zonder fouten gemaakt hebt. Aardig, dat broer aan 't matjes vlechten gaat, daar kunnen die kleintjes werkelijk al gauw iets leuks van maken. Gerrit P. te Numansdorp. Jij bent dicht in de buurt geweest "neefje. Jammer, dat ik je niet gezien heb. Jij zult wel niet bang be hoeven te wezen voor 't overgaan. Je schrijft keurig voor een jongen van de derde klasse. Hesje van D. ite Middelharnis. Nou ik houdt me aanbevolen voor bloemen. Bloemen daar houdt ik zooveel van. Zoodra er maar bloemen zijn zer ik alle vazen en vaasjes vol. Dat staat zoo echt feestelijkhé. Geertje V. te Middelharnis. Ik kreeg van jou een heerlijk langen brief. Een echte knusse dag was die gouden bruiloft. Ik was haast jaloersch op je zooveel verjaardagen vlak na elkaar te mogen vieren. Handwerk je graag dat je nog wat op de handwerkles blijft. Jannetje V. ite Sommelsdijk. Ik feliciteer Leen nog wel met z'n verjaardag. Dank voor je raad sel. Teunis R. te Ooltgensplaat. Maar neef er staat op mijn huis heelemaal niet „Maas- en Scheldebode. Ik heb nog nooit in een huis ge woond waar dat opstond hoor. Dan heb je 't verkeerde huis voor gehad, misschien heb je 't kantoor van de krant gezien, maar daar woon ik niet. Die teekening was leuk. Dank voor je raadsels. Dirk P. te Goedereede. Natuurlijk mag je met ons meedoen. Ik vindt het fijn als ik een lange brief van je krijg. Leentje van O. te Ouddorp. Met Paschen ben ik niet in Ouddorp geweest, dan kan je mij daar ook niet gezien hebben. Zeker wil ik schrijven dat opoe de groeten van jou heeft. Dank voor je raadsels. Corrie G. II te Ouddorp. Nou Corrie dat is verbazend vriendelijk aangeboden en ik zal er heusch om denken als ik in Ouddorp logeeren wil. En visch lust ik heel graag. Je teekening is keurig. Maarten G. van N. te Sommelsdijk. Je hebt heel wat gezien hoor. Ik ben nog nooit op een vliegveld geweest, dus ben je me daarin voor geweest. Ja oude vrienden weer te zien is prettig, 't schrijven ging nog best niettegenstaande dien pijnlijken vinger. De oplossingen zijn; I. Niet één gaat er, men moet ze er in doen. II. Die hoed of pet niet betaald heeft. III. Op een paddestoel. Nieuwe raadsels I. Ingezonden door Jannetje V. te Sommels dijk. In welke maand eten de Hollanders het minst II. Ingezonden door Teunis R. te Ooltgens plaat. Welk meubelstuk wordt door weglating van één letter een viervoetig dier III. Ingezonden door Jo, N. te Sommelsdijk. Ik ben klein en rond. En zijt ge goed gezond dan hoeft ge me niet te gebruiken. Wie ben ik De oplosjsingen kunnen met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres tot Vrijdag 11 Mei worden gezonden aan TANTE TRUUS Bureau „Maas- en Scheldebode" SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 9