MrJ-P "s AMANDEL TJES Dflfi-DIEIISTBODE speenoud BiGfiEU koppel prachtige BI6GEN T.uaeProoiien, Rotterdam DE KRACHT Advertentiën, vet Varken 4 VOER KLAVERHOOI 4 VOER H4VERSTR00 Amk. Orgels Gemengd .Nieuw*. Marktberichten. Correspondentie. JQHAMES UIESTPl ATE, RUTTHUS UAH OOSTEHIRUfiAF, Dankbetuiging. ►OOK- nette Dienstbode DIENSTBODE aan te besteden GebrulRle orgels uoorralg GRATIS Verkoopingen. Buitenland. Een nieuwe Aardbeving in Bulgarije. gewetfnsgeld. centraal genootschap. radio»foto»cursus. JACOB VAN NIEOWAAL Pz. ARENTJE DË VOS ABRAHAM DE RONDE Hendrik Komienedde. TE KOOP: Gedézail, doos 15 ctbil allo drogisten met doori. Harp, 13 Rep. f 240.- lïlet Harp, Fluit en Cello, enz. f 280.- Doorl. Harp, 2 uoets Harp, Fiüte, Celio en Bourdon, mass. (Men f 395.- Gr. Visscherijplein 13B Bii veiling op Donderdag 3 Mei 1928 en bij afslag op'Donderdag 10 Mei 1928, beide dagen des avonds 7 uur, in het cafe van G. van Veen te Oude Tonge van: Een perceel Bouwland in den Grooten Blokpolder aan den Magdalenadijk te den Bommel, zijnde het 2e nerceel vanaf den Blokweg aldaar, groot 2 H A 3 A. 20 cA. (6 Gem. 20 R. P. maat), in 2 perceelen, ten verzoeke van de Erven den heer C Buscop, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. ERNSTIGE SCHADE TE PHILIPPOPEL EN HASKOWO. Donderdag is Bulgarije opnieuw door een hevige aardbeving geteisterd. Volgens dé tot dusver ontvangen berichten ligt het centrum van de aardbeving bij Phiiippopel en Haskowo. De telefoon-en telegraafverbindingen met de provincie zijn verbroken. De garnizoenscom mandant heeft verklaard, dat te Phillippopel bijna alle groote gebouwen zijn ingestort. Ue lichtinstallaties van de stad zijn verwoest, zoo dat geheel Phiiippopel in volkomen duisternis is- door kortsluiting ontstonden eenige branden. Een militair depot is uitgebrand. Veel dooden en zeer veel gewonden zijn te betreuren. Be paalde cijfers kunnen nog niet worden genoemd. Uit de stad Haskowo ten zuiden van Phiiippopel komen eveneens ernstige berichten. De schade aldaar aan gebouwen toegebracht moet bij zonder groot zijn. Te Phillippopel duren de aardschokken voort. De schade door de aard beving aan eigen dommen veroorzaakt, wordt geschat op ongeveer 500 millioen lewa. De tweede aardbeving sinds Zaterdagmorgen thans met het centrum Philiippopel, schijnt be langrijk sterker in kracht te zijn geweest. De beving duurde 10 seconden en het iSchijnt, dat de stad Phillippopel voor het grootste gedeelte verwoest is. Door het ontbreken, van elke ver binding met Phiiippopel zijn nog geen bijzon derheden omtrent de juisten omvang van de ramp bekend. Uit Sofia en andere steden zijn hulpexpedities uitgezonden naar het gebied van de aardbeving. Men vreest, dat het aantal slacht offers belangrijk grooter is dan bij de aard beving van Zaterdag, 's Nachts zijn te Phiiip popel en in den omtrek nog verscheidene schok ken. evenwel met minder kracht, waargenomen. Volgens de laatste berichten uit Phiiippopel zijn twee in de nabijheid van het station gelegen wijken door de aardbeving geheel verwoest. Er zijn reeds 15 dooden en 80 gewonden. De materieele schade is buitengewoon groot Het dorp Papasly tusschen Phiiippopel en Borisowgrad is volkomen verwoest, evenals het overgebleven deel van Tsjirpan. Het spoorwegtraject bij Philippowo, op de lijn naar Tsjirpan, is 30 c.M. verschoven, ter wijl de spoordijk verzaktis. De minister-persident Liaptscheff en minis ter Vasileff zijn naar Phiiippopel vertrokken. Een telegram van het Bulgaarsch Telegraaf- Agentschap, gedateerd van Donderdag 1 uur 's middags Bulgaarschen tijd, meldt nog De aardbeving, welke den afgeloopen nacht werd waargenomen, heeft het dorp Papazly weggevaagd, alwaar bij het opruimingswerk tot nu toe 64 lijken werden gevonden. De verzakking van den spoorweg bij Papazly maakt de treinverbindingen moeilijk. Ten Zuiden van Phiiippopel is reizen slechts mogelijk, on der herhaaldelijk overstappen. Het Bulgaarsche Telegraaf Agentschap seint nog uit Sofia Uit Phiiippopel wordt gemeld, dat de jong ste aardbeving met bijzondere hevigheid werd gevoeld in de lage deelen der stad. Zoo wer den de Noord- en de Zuid-wijk het zwaarst geteisterd. Verscheidene tabaksdepots werden verwoest; daarbij werden slachtoffers gemaakt, die onder de puinen bedolven werden. De landbouwschool te Sadovo is vernield. Een brug over de Maritza bij Papazly is be schadigd. Het peil van den spoorweg bij Papazly is over een lengte van 2 K.M. 2 meter gedaald. De aardschokken duurden van 9 uur 's avonds tot 2 uur 's morgens. Te Tsjirpan werd de bevolking door zulk een paniek aangegrepen, dat verscheidene per sonen krankzinnig werden. ZELFMOORD-EPIDEMIE TE WEENEN. Familietwist en werkloosheid. Het wordt met den dag droeviger Na Boedapest schijnt Weenen aan de beurt te komen om het record te slaan wat het aantal zelfmoordgevallen betreft. Zoo pas hebben in laatstgenoemde stad weer •twee familie-drama's plaats gehad, beide met zelfmoorden. In totaal zijn er zes slachtoffers. Het eene geval betrof een 36-jarigen machinist die met zijn vrouw en twee kinderen tot voor kort gelukkig leefde. In een nagelaten brief verklaarde de man, dat hij wegens een onge neeslijke ziekte den dood had gezocht en dat zijn vrouw vrijwillig met hem uit het leven was gescheiden, terwijl ze ook hun beide kin deren niet alleen hadden willen achterlaten. In de kamer, waar de vier lijken gevonden werden, stond een groote waschteil, waar men kolen had doen verbranden. Daardoor had zich kolendamp ontwikkeld, welke den dood van het viertal veroorzaakt had. Op een soortgelijke wijze benamen een 34- jarige vleeschhouwersknecht en zijn 20-jarige echtgenoote zich het leven. In afscheidsbrieven werden familietwist en werkloosheid van den man als redenen voor dezen dubbelen zelfmoord aangegeven. De daad werd ditmaal gepleegd, doordat men in een blikken bus houtskool had aange stoken en aldus een verstikkend gas had doen ontstaan. DE MENSCH, DIE DOOR EEN SCHRIJFFOUT ONTSTOND. In de laatste jaren voor zijn dood was Tsaar I buitengewoon wantrouwend geworden. Several vermoedde hij samenzweringen. In de °velingen, die hem omringden, zag hij niets anders dan gevaarlijke revolutionnairen. Ook zijn onderdanen wantrouwde hij. P zekeren dag nu werd de Tsaar door luid geroep om hulp uit zjjn middagslaapje gestoord en van woede bevende gaf hij zijn adjudant evei hem dadelijk den naam van den verstoor- er van zijn slaap te zeggen. De officier was zeer verlegen, tot hij plotseling door een goeden inval werd gered. Hij antwoordde: „Dat was E3 MET GRATIS GQE NAP! NB SA U 5 pu&Dine EEN HEERL.UK NAGERECHT PUDDINGrABF>IEK<&&~M>OZj3ZLK» GRON INGEN luitenant Enverder, majesteit". Deze officier had een eigenaardige geschiedenis. Hij bestond dank zij een vergissing alleen op het pa pier, kwam alleen voor op de lijsten van het regiment. Toen n.l. de korporaal-schrijver een regimentsbevel opschreef, had hij de fout ge maakt om na de namen Petruw, Seminow, Iwa- nód het woord „enverder" met kapitale letters te schrijven, alsof 't ook de naam was van een officier. De fout werd te Iaat ontdekt en daar een verbetering niet mogelijk was, daar op het zelfde oogenblik het stuk aan den Tsaar moest worden overgelegd, stelde de regimenfcs-komman- dant voor Luitenant Enverder eenvoudig in de lijsten op te nemen, zoodat de keizer de ver gissing niet ontdekte. Deze niet bestaande officier was dus door den adjudant genoemd als de misdadiger en de vertoornde Tsaar gaf bevel den schuldige da delijk naar Siberië te transporteeren en de on gelukkige moest te voet den weg afleggen. Er bleef tenslotte niets anders over dan de voor- den-gek-houderij van den Tsaar voort te zetten. Een ejskorte van vier soldaten werd naar Siberië gestuurd en van iedere post moesten zij bericht zenden aan den Tsaar. Na afloop van twee jaar herinnerde zich de Tsaar plot seling den verbannen officier en in een bui van grootmoedigheid besloot hij hem gratie te verleenen. Vanaf dit moment vergat Paul I Luitenant Enverder niet meer. Kort daarna werd hij tot majoor benoemd en toen eenige maanden later de Tsaar de officierslijsten na zag. bevorderde hij den majoor zelfs tot ge neraal. Maar de toestand begon er leelijk uit te zien, toen de Tsaar zijn nieuwen generaal persoon lijk wilde leeren kennen. Daar de omgeving van den Tsaar het er niet op durfde wagen een anderen officier de rol van den generaal te laten spelen, |Stond er niets anders on dan den Tsaar mee te deelen, dat generaal Enverder plotseling ernstig ziek was geworden. Eenige dagen later moest de Tsaar worden bericht, dat de dappere krijgsman was gestorven, die daarop met pracht en praal werd begraven. Het geheele regiment volgde de leege kist, de voorgeschreven ceremo niën werden allernauwkeurigst in acht ge nomen en de naam van deh generaal werd op genomen in de lijst der overleden waardigheids bekleders. DE POLIÏIEKE ONRUST IN JAPAN Moorden. Naar uit Tokio gemeld wordt, zijn te Waka> jama in de nabijheid van Osaka door leden van de vaderlandsche vereeniging Tokusuikai drie plaatselijke politici vermoord en vijf andere personen gewond. Een der vermoorden had bij de jongste verkiezingen de zaak van de liberale oppositie krachtig voorgestaan en was daarom gearresteerd. Uit de hechtenis ontslagen beschuldigde hij de politie hem in de gevangenis te hebben mishandeld. Dit feit heeft aller belangstelling getrokken en zal zeer zeker in het parlement ter sprake gebracht worden. De plaatselijke leider van de Kokusuikai verscheen daarop Maandagavond met vijf ge wapende aanhangers bij den thans vermoorden politicus, die juist een bespreking met partij» genooten hield en bood bij die gelegenheid een arbitrale beslechting van het conflict aan. Toen dit aanbod echter werd afgeslagen beval de leider van de Kokusuikai zijn mannen zijn politieken tegenstander te lijf te gaan. Na het volvoeren van hun misdaad meld» den de daders zich onmiddellijk de de politie Een achlp vergaan? Naar Wolff uit Kopenhagen meldt, hebben bootslieden te Roemme een half volgeloopen reddingboot aangebracht, waarin het lijk van een zeeman lag. De boet droeg tot opschrift Bob Oslo. Men vreest, dat dit schip, dat met 12 koppen bemand was, in denjongsten storm is vergaan. EEN TACHTIGJARIGE ECHTGENOOT VAN POGING TOT MOORD OP ZIJN VROUW BESCHULDIGD. Voor den politie-rechter te Newmarket was Woensdag de tachtigjarige James Rentledge Smith verschenen om zich te verantwoorden wegens een poging tot moord op zijn negen- en- zeventigjjarige vrouw. De magistraat verwees de zaak naar den gewonen strafrechter. Inbraken te Zaandam. Te Zaandam is in den nacht van Woensdag op Donderdag ingebroken in de papierwaren» fabriek der firma Gebr. Hollema, de zeep» fabriek »Hilko« en den fouragehandel van den heer Breeuwer aan de oostzijde. De daders hebben zich per roeiboot naar de fabrieken, die alle aan de Zaan zijn gelegen, begeven. Niettegenstaande zij op een der kantoren de brandkast open vonden, was de buit in totaal niet grooter dan f 18,—. FABRIEKSBRAND IN DEN HAAG. Om 6 uur Donderdagavond ontdekte de werkjnan K. van Escher's Ovenbouw dat er brand woedde in de meubelfabriek van Boes, aan de 3e v. d. Kuntstraat te 's-Gravenhage. Hij waarschuwde den baas v, d. B„ die dicht bij de fabriek woont en beide de brandweer op. Toen kort daarop de motorspuit van den Rijswijkscheweg ter plaatse kwam was het ge heele gebouw om gevqn door een dichten roek. De baas van de fabriek had intusschen de poortdeuren geopend, zoodat de brandweerlieden konden doordringen naar de groote binnen plaats. De fabriek had juist een verzoek in gediend om die plaats te mogen bebouwen voor uitbreiding. Van die plaats loopt een trap naar de eerste verdieping, waar de vuurhaard bleek te zitten. Door het inslaan van een ruit kon men den haard direct aantasten met twee stralen op de waterleiding. Inmiddels was ook de mo torspuit uit de v. d. Vennestraat op het terrein gekomen, die ook aan de blussching deelnam. Op die verdieping is een triplejc-lijmerij en op den zolder lagen tienduizenden dunne spaan ders, die natuurlijk gretig voedsel waren voor de vlammen. Na een kwartier echter was de brandweer het vuur meester. De zaak was nu, al de spaanders naar buiten te werken, omdat niet te controleeren was of fhier en daar tus- schende meters hooge stapels nog vuur bleef smeulen. Dit werk viel niet mee. Met man en macht heeft men er met groote hooivorken aan gewerkt, doch eer de zolder leeg was, was de duisternis ingevallen. Er is nog eenige uren de wacht gehouden en 's nachts is een speciale controledienst ingesteld om het oog te houden op de fabriek. Vermeld zij nog, dat K„ die de brand ont dekte, onmiddellijk de trap op de binnenplaats is opgeklommen en ondankss den verstikkenden rook nog kans heeft gezien een drietal brand- bluschapparaten, die zich op den zolder be vonden, in werking te stellen. Deze konden echter niet genoeg uitrichten. Wat de oorzaak betreft, deze is waarschijn lijk te zoeken in onvoorzichtigheid van een viertal jongens, die tot half 6 op de triplex- zolder zijn werkzaam geweest. Wellicht hebben zij het strenge rookverbod overtreden. De di rectie was tegen brandschade verzekerd. De hoofdcommissaris en commissaris Paré waren O" het terrein aanwezig. DOOR EEN VALLENDE RAIL GETROFFEN. Man op slag dood. Donderdag heeft op het terrein van de Am- sterdamsche Superfosfaatfabriek aan den over kant van het IJ een ernstig ongeval plaats gehad. Boven dit terrein loopt een luchtspoor tot het vervoer van stoffen van het eene ge deelte der fabriek naar het andere. Een der luchtwagens stootte op zeker moment tegen een ongeveer vijf meter lange ijzeren rail, wel ke los op een onder het luchtspoor liggende stelling lag. De rail viel van een hoogte van ongeveer acht meter en trof den ongeveer 50-jarigen arbeider Jong uit Oostzaan op het hoofd. De man was onmiddellijk dood. AANRIJDING DOOR EEN AUTO. Donderdag is op den Haarlemmerweg ter hoogte van de begraafplaats „Vredenhof" een petroleumventer door een luxe-auto aangereden, waardoor hij zware verwondingen aan hoofd en beenen bekwam. De man is per auto-bran card naar een der ziekenhuizen vervoerd. Het ongeluk gebeurde op het opengebroken ge deelte an den straatweg. De luxe auto, ko mende uit Haarlem, reed langs de trambaan, doch kwam met het voorwiel in het opengebro ken gedeelte terecht. Inplaats van op de rem pedalen te trappen gaf de chauffeur vol gas, waardoor de auto in snelle vaart vooruitreed en bijna tegen een hek opbotste. Om dit te vermijden gooide de bestuurder het stuur naar rechts, doch daardoor werd de petroleumventer die juist uit een huis de straat opkwam, het slachtoffer. SPRINGT NIET VAN DE TRAM. Door den G. G. en G. D. is naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis te Amsterdam vervoerd een 65-jarige vrouw, die op de Weesperzijde. uit een in beweging zijnden tramwagen was ge stapt, waardoor zij was komen te vallen en vermoedelijk een heupfractuur had bekomen. LET OP INDIE 1 Let op Indië Niet genoeg zoo schrijft de Standaard kan het de aandacht der regeering trekken, dat de economische band met Indië al losser en losser wordt. Een zorgwekend verschijnsel is het, dat bij den snellen opbloei der Buitenbezittingen, bij de sterke ontwikkeling der behoeften naar Wes- tersche artikelen Nederland verdrongen wordt van ons grondgebied in Indië. Het aandeel van ons land in den algemeenen export naar Indië bedroeg in 1913 nog 33 pet., maar in 1923 tot 21 gedaald en sindsdien zette zich de daling nog verder voort. Voor 1924 bedroeg het percentage 19J»£ pet., voor 1925 18J4 pet. Door de reorganisatie van de Indische sta tistiek staan de cijfers over 1926 en 1927 nog niet ter beschikking, maar niets wijst er op, dat hier een kentering ten goede kwam. Veeleer is er reden om aan te nemen, dat het aftake lingsproces zich uitbreidde. De tegenwerping, dat Japan ons dit kwaad brouwt, levert geen afdoenden rechtvaardigings grond voor ons stilzitten. Zeker, Japan met zijn goedkoope arbeids voorwaarden, met zijn gunstige ligging, is een geduchte concurrent. Hoe sterk Japans invloedssfeer zich tijdens den wereldoorlog uitzette, blijkt wel uit het feit, dat, terwijl het van den algemeenen im port in Indië voor 1913 nog slechts op 1.6 pet. beslag legde, Japans aandeel over 195 tot 11.1 pet. was gestegen. Zeven keer sterker werd dus Japans positie binnen enkele jaren. De beteekenis van dezen mededinger is dus geenszins te onderschatten, maar daarmee is de achteruitgang van Nederland niet verklaard. Ook andere landen hebben dezelfden strijd te strijden en zij houden zich in Indië niet alleen staande, maar versterken hun positie. Worden de cijfers van het aandeel in den import over 1913 en 1925 vergeleken, dan ging Duitschland vooruit van 6.6 tot 7.2 pet.; Ame rika van 2.1 tot 6.5 pet.; Frankrijk van 0.8 tot 1.2 pet. Ook Zwitserland en Zweden weten hun positie ten volle te handhaven. Deze landen voeren intensieve propaganda, hebben een wijdvertakten voorlichtingsdienst, terwijl handelscommissiën en een wijdvertakte staf van consulaire ambtenaren hun gewaar- deerden bijstand verleenen. Tegenover de rationeele bearbeiding door andere landen maakt onze oriënteering een poveren indruk. Aan het Nederlandsche onder nemingsleven wordt gebrek aan energie -ver weten; het moge echter zijn, dat hier en daar verhoogde krachtsinspanning moeilijk is, ernstig worden de Nederlandsche menschen gehandi capt door moeilijk contact met het gouverne ment. Versterking van den economischen band tus schen Nederland en Indië moet voor onze re geering een primordiale eisch wezen, waaraan deskundigen van zeer uiteenloopende beginse len, als Mr. J. Gerritzen, De welvaart van Indië, en J. van Gelderen, Voorlezingen over tropisch-koloniale staathuishoudknnde, door hun autoriteit kracht hebben bijgezet. Kranige redding van twee menschenlevena. Men meldt uit Maassluis Een tweetal kinderen waren onder het spe» len in de rijksberghaven aan den Nieuwen Waterweg te water geraakt. Ze zouden zeker verdronken zijn door den sterken stroom, zoo het ongeluk niet opgemerkt was door den jongeling G. H L. van Leeuwen. Deze sprong zonder verder nadenken gekleed te water en wist na veel moeite beide kinderen te pakken te krijgen, en ze naar den kant te brengen, waar hij met de kinderen door behulpzame handen tegen de basalten helling werd opge» trokken. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourant bekend, dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen wegens achter» stallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der directe-belatingen enz te Hellevoetsluis de volgende bedragen f 25 000 f 18.000 en f 1400,-. Het Centraal Genootschap voor Kinderher» stellings» en Vaeantiekolonies is door aankoop in het bezit gekomen van het groote pension Buitenzorg te Ellecom, dat ten spoedigste wordt ingericht voor koloniehuis voor een beperkt aantal kinderen. Inmiddels worden de plannen ontworpen om huis en bijgebouw na de ge» wone zomerverpleging te verbouwen tot een koloniehuis, dat aan all» redelijke eischen zal voldoen en dat tegelijk plm. 90 kinderen zal kunnen heibergen. Het nijpend plaatsgebrek wordt door de aanwinst van dit tiende huis van het Centraal Genootschap eenigermate verminderd. Het Nederlandsche publiek, dat steeds, zijn groote belangstelling getoond heeft en blijft toonen voor de ontwikkeling van het Cen» traal Genootschap, zal stellig weder niet in gebreke blijven om het tiende koloniehuis te voorzien van goed onderhouden en sterk kin» derspeelgoed, van goede kinderboeken en van smaakvolle wandversiering. Ieder, die het zwakke kind op deze. wijze wil steunen, gelieve zijn zending te adres» seeren aan »Het Koloniebu's van het Centraal Ge nootschap te Ellecom". De Ned. Chr. Radiovereeniging heeft weder» om uitbreiding gegeven aan het aantal harer cursussen. Op Maandag 30 April zal n.l. een aanvang worden gemaakt met een cursus in fotografie voor den amateur De lessen zullen plaats hebben van 6,15 tot 7 uur des Maan» dagsavonds over den zender te Huizen en gegeven worden door den, in de wereld der fotografie bekenden heer Adriaan Boer te Blnemendaal, Redacteur van het fotoblad »Focus«. De cursus zal bestaan uit een tiental lessen. De leskostcn bedragen f 1.—, waarvoor toe» gezonden zu'len worden verschillende ge» gevens en recep'en. Gaarne wekken wij de luisteraars-foto» amateurs op deel te nemen aan dezen cursus, die speciaal voor het komend zomerseizoen van belang is Het -dres voor opgaven is N. C R V., Box 5, Hilversum. CENTR. VEILING TE MIDDELHARNIS, Veiling van Eieren op Donderdag 19 April. Kipeieren 50—52 kg. f 440—f 4,50 60-62 f 5,10—f 5,35 bruin 60-62 kg. f 5.30—f 5,40 Eend'eieren 62-72 kg. f 4,65—f 5,05 Ganzeneieren f 10,10 Alles per 100 stuks Kaes (komijne) f 0,35- f 0,40 per pond. Boter f 0,90-f 1,10 per pond. Aanvoer 33,003 eieren. Raadsvergadering Middelharnis. Aan het raadsverslag van Middelharnis kan nog worden toegevoegd, dat in verband met het voorstel van den heer Struijk, de Raad besloot met den heer Zoon in onderhandeling te treden betreff-nde het in aanbouw zijnd pand, dat de doorbraak daar ter plaatse in den weg staat LDSSCL2SC 3®C«|DSCD3SCDaCL^ Op Woensdag 25 April as. hopen mijn geliefde Ouders en hunne 25»jarige Fchtvereenl» ging te herdenken. 30078 ij Dat zij nog lang gespaard mo» W gen blijven is de wensch van H hunne dankbare dochter S CORNELIA. Ooltgensplaat, 20 April 1928. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, van onze zijde weg te nemen, onzen ge» liefden Vader 30072 Weduwn. van Geertje Vermaas, in den ouderdom van bijna 82 jaar. A. C WESTPLATE. P. WESTPLATE. Kr. WESTPLATE. Middelharnis, 19 April 1928. a Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ondervon» den bij het overlijden van onzen ge» liefden Echtgenoot en Vader, den heer betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam. Wed M. VAN OOSTENBRUGGE- 30079 Vreeswijk. Ooltgensplaat, 20 April 1928 Voor de zeer vele blijken van belang» stelling, ondervonden tijdens de znkte en het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, behuwd» en grootvader betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. A. DE RONDE. Goedereede. 30075 Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het kortstondig overl den van onzen geliefden Echtgenoot, Broeder, Behuwd» broeder en Oom, betuigen wij aan allen laDgs dezen weg onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. H. KOMTEBEDDE—Klein. Ouddorp, April 1928. 30082 TERSTOND g vraagd een flinke Adres L. KIEVIET, Dirksland. 30067 voor BRONZEN KLOK. STELLEN met vazen is een goed adres, Vanaf f 15.- Gevraagd tegen Mei een vg.g.v. en niet beneden de 18 jaar. AdresDAMES SLIS, Voorstraat, Middelharnis. 30071 GEVRAAGD een flinke voor dag en nacht, tegen hoog loon, bij SCHMIT, Katendrechtschelaan 30, Rotteidam. 30074 TE KOOP bij A. J. DE WEERD, Zuidzijde, Den Bommel, 30077 TE KOOP een 30073 en bij P. BUIJS Oude Tonge. EN bij W, C. VAN KEMPEN, Acht. huizen. 30068 der natuur is niet te binden. Tegen likdoorns is geen beter middel dan Gedézalf te vinden. De Dorpsvereeniging »SOMMELS» DIJKc te Sommelsdijk wenscht de levering van Voorwaarden verkrijgbaar bij 30076 P. KIEVIET, Secretaris. 2 Snel, 11 teo., met stoeltje f 95.- Repareeren. schoonmaKen en inruilen! 30070 les stoppen en borduren op onze Naai» m chines. Waarom betaalt U te veel Komt U toch eens vrijblijvend bii ons zien. Diverse merken en modellen, minstens 30 beoeden concurrentie. VERMEULEfVs NAAIMACHINE» HANDEL, Kipstraat 42, Rotterdam. Repareeren. Inruilen.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 5