Advertentïën H Een Kleermaftershnectil 2 bekwame etselaars IAIHESIEDI1G Briefpapier Enveloppen L. 1R0E6IHIJ UfZ. Gemengd .Nieuw* Burgerlijke Stand Posterijen. Marktberichten. DIENSTBODE LIJNZAAD Piano's Orgels J. ZIJLMAN Waarschuwing. Getrouwd TOOSJE M1JS A. C. BAKKER. Wassenaar, 28 Maart 1928. FFx Mej. B. A. E BE GPAAFF, MAATJE BOOT ARIE DAK 'IRIET, Teuntje lYiargaretna Buschmann geb. Joppe. TE KOOP 1/2 H.L. ontsmet 100 kisten gekiemde Eigenheimer poters, GOEDKOOPE L. KIEVIT, Dirkslan d Telefoon lf 36. 29975 U zult verstelt sfaan AAN TE BESTEDEN Den E. A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van wonende te Middelharnis, heeft bepaald29997 lo. dat de indiening der schuld vorderingen aan den curator moet plaats hebben vóór 15 Aprii 1928; 2o. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zater dag 5 Mei 1928 des voor middags te 10 uur in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel 117 te Rotterdam. lïlr. H. KI. A. C. FEYKES. Sommelsdijk, 29 Maart 1928. aan blokken van 100 vel, gelijnd, in prijzen van 35, 45, 55, 60, 70 en 80 cent per blok gekleurd en bankmedel per 100 van 35,40,45 en 50 cent, witte vanaf 75,100 en 120 ct. Worden ook met verhoo- g'ig BEDRUKT geleverd ALGEIÏIEEHE BOEK- Ell PAPIERHANDEL UIESTDIJK B 363 MIDDELHARIIIS 5. De melk thuis houden bij verdachte ver» SC ó^^s^de' ziekte in den stal, dan het zieke vee'afzonderen van het overige vee. 7. Volgt dan ook nauwkeurig de wettelijke maatregelen op. 8 Ontsmet uw handen en schoeisel, voor» dat u de boerderij verlaat. Dit ontsmetten kan geschieden met een 5 pCt. creoline-oplossing. 9 Denkt aan uwe jonge kalveren. Alleen door seruminspuiting kunt u ze redden, als het mond» en klauwzeer in den stal is. 10 Denkt in deze dagen niet aan uw on< middellijk voordeel, maar toont, dat gij het algemeen belang wilt dienen. Practlsche wenken en losse opmerkingen. Niet alleen door een oordeelkundige bemes> ting, maar ook door een oordeelkundige be» weiding kan het rendement van vele weiden aanmerkelijk verhoogd worden. Reeds in dezen tijd moet de bedrijfsleider nauwgezet over» wegen welke kampen beweid zullen worden en met hoeveel dieren. Natuurlijk kunnen straks allerlei invloeden, vooral die van het weer, ons moeilijkheden bezorgen, maar wan» neer'we de gebeurlijkheden voorzien hebben, vinden we eerder een oplossing. In Chilisal» peter en andere snelwerkende stikstofmesten hebben we thans middelen om schaarschte aan weidegras gedeeltelijk te voorkomen of op te heffen. Maar willen we straks hiervan gebruik ma» ken, dan moeten wij nu zorgen, of reeds ge» zorgd hebben, dat de noodige kali» en phos» phorzuurmest op de weiden wordt of werd gegeven. Anders immers zouden wij den grond beginnen uit te putteneen fout, die in dat geval zoo spoedig mogelijk hersteld moet worden door 't volgend jaar aan de weide te geven, wat zij dit jaar te weinig kreeg. (Algem. Ned. Landbouwblad.) DE VEEHOUDERS EN DE MOND- EN KLAUWZEER-BESTRIJDING. Isoleer uw aangekocht vee en laat dit inenten. De heer C. van den Berg, dierenarts te Rijn- zaterwoude en secretaris onzer afdeeling, al daar, zendt aan het Alg. Ned. Landbouwblad het volgende schrijven. De daarin aangegeven wenk voor onze veehouders, om op de meest doelmatige wijze besmetting van hun veestapel te voorkomen brengen wij gaarne onder de aan dacht onzer afdeelingsbesturen en onze leden. De leiding van den veeartsenijkundigen dienst verklaarde desgevraagd dat ook van die zijde het zeer op prijs zal worden gesteld indien de veehouders in de richting als de heer Van den Berg aangeeft medewerken. De heer Van den Berg schrijft „Als secretaris van de afdeeling Rijnzaters- woude en omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw heb ik dezer dagen de circulaire van het Hoofdbestuur betreffende Mond- en Klauwzeerbestrijding ontvangen, (circulaire d.d. 12 Maart 1928). Ik heb deze circulaire met aandacht gelezen en sympathiseer met de thans gevolgde wijze /Kyan bestrijding door inspuitingen, waarvan ik - zelf al mooie resultaten heb gezien. Toch wil ik nog op een andere wijze van bestrijding de aandacht vestigen, en ik hoop, dat het Hoofdbestuur met mijn meening ook kan medegaan, en dan zoo mogelijk per circu laire aan alle afdeelingen bekend gemaakt. Het is mij gebleken, dat de meeste gevallen van mond- en klauwzeer optreden op die boer derijen, waar vee op de markt geweest is, of waar vee op de markt is aangekocht. „De blaar heb ik van de markt meegebrachthebben de meeste boeren (waar ik als plaatsvervangend inspecteur den veestapel controleerde) mij mee gedeeld. Het blijkt ook thans weder, dat de veemarkten de plaatsen zijn, om deze ziekte te verbreiden. Ik weet wel: de marktinspectie is er; maar prac- tisch kan heusch wel een dier uit een besmetten stal op de markt komen en zoo de ziekte ver breiden. Het is natuurlijk ondoenlijk in dezen tijd van 't jaar de markten te sluiten, hoewel dit een afdoend middel zou zijn om de verspreiding van het mond- en klauwzeer tegen te gaan. Wanneer geadviseerd wordt; niet aankoopen (Mtap de veemarkt, dan krijgt men als antwoord: 1:~ ik moet toch mijn bedrijf op gang houden, dus ik moet bijkoopen in dezen tijd van 't jaar. Maar ik wil niet afdwalen, dus ter zake. Hier in de omgeving van Leiden heb ik op enkele stallen „tongblaar" geconstateerd; in to taal heb ik er thans 8 geinspecteerd. De eerste aangetaste koppels zijn direct geënt van rijks wege, zoodat daaronder de ziekte thans reeds geweken is, dank zij deze inentingen met serum. Doch daartegenover staat, dat dagelijks nog nieuwe aangiften binnen komen. En aangezien het hier bijna alle bedrijven van 5080 stuks rundvee betreffen kan met de inspuitingen van rijkswege niet doorgegaan worden, zooals wel wenschelijk zou zijn. Het komt mij voor, dat, wanneer men het mond- en klauwzeer wil bestrijden, ook reke nen mag op een positieve en actieve medewer king der veehouders. Waar bestaat deze in Wanneer een boer op een markt vee koopt, en het komt op de boerderij, dna moet hij dit vee gedurende een week in observatie houden op een anderen stal, niet bij zijn overigen vee stapel (dus een soort quarantaine). Doch bo vendien, direct het dier of de dieren met serum tegen mond- en klauwzeer laten inspuiten. Het is mijn overtuiging, dat dan de kans van be smetting en verspreiding der ziekte onder zijn eigen veestapel tot een minimum wordt gere duceerd. Het is mijn meening, dat op deze manier een beter resultaat verkregen zal worden, dan thans met de massale serum inspuitingen, die het Rijk veel geld kosten. Dus de boer moet niet wachten tot er mond en klauwzeer op zijn boerderij uitbreekt, neen, hij moet bij aankoop van vee, deze nieuw-aan- gekochte dieren afzonderlijke verzorgen en laten inspuiten. Wanneer dit geschiedt, dan zal m. i. de tongblaar niet zoo sterk meer uitbreiden, zon der aankoop van vee. Dat zal ook wel ge beuren, doch wat ik dezer dagen en weken er van gezien heb, zijn de meeste gevallen te wijten aan marktvervoer. Daarom hoop ik, dat het Hoofdbestuur van de Holl. Mij. van Landbouw zoo spoedig mo gelijk hare afdeelingen en vereenigingen aan dringt om op deze wijze aan een goede be strijding mee te werken. En ik hoop, dat deze opwekking succes mag hebben, dan wordt er ook door de veehouders actief en positief meegewerkt om deze ziekte zoo spoedig mogelijk weer „onder de knie" te hebben, opdat 1930 geen mond- en klauw- zeerjaar worde. En dat moet toch ten slotte ons aller streven zijn". Wij hopen dat deze practische wenk van den heer van den Berg bij onze veehouders weerklank zal vinden en danken hem voor zijn schrijven. T. P. HUISMAN. REUSACHTIGE OPLICHTERIJ ONTDEKT Zwendelarij met valsche bewijzen van huwelijksontbinding. De Parijsche correspondent van de Maasbode meldt In den laatsten tijd kwamen er in de linksche pers nog al eens opmerkingen voor over de „gemakkelijkheid", waarmee echtscheidingen de „sanctie van Rome konden bekomen". Thans heeft men een van die lasterlijke cam pagnes kunnen achterhalen en daarbij is ge bleken hoe de goegemeente zich op het stuk van huwelijksontbinding door de rechtbank van de Rota laat misleiden. In het laatst van December wilde een ge scheiden vrouw hertrouwen en zulks ook in de kerk doen. Men wist, dat zij zes jaren gele den te Nimes getrouwd was, ook moeder van één kindje was geworden en dat dus het hu welijk, dat men regelmatig aangegaan wist, niet te Rome kon worden verbroken. De pastoor te Nimes keek niet weinig vreemd op bij het verzoek tot een kerkelijk huwelijk en nog wel met een protestant, een attest van de kanselarij van het aartsbisdom Parijs te ontvangen, door mgr. Sebatier geteekend en van alle stempels van de kanselarij voorzien, waarbij hem werd medegedeeld, dat op advies van de H. Congregatie der Sacramenten Z. H. de Paus in de audiëntie van 15 Februari „ex justa causa" de dispensaties had verleend, door de bruid aangevraagd. De pastoor weigerde, hoewel hij aan de echt heid van het stuk niet kon twijfelen, en zeide eerst de bevestiging van zijn eigen bisschop te willen hebben. De trouwlustige wilde niet wachten en vond te Marseile een minder waakzaam pastoor, die het huwelijk sloot, hetwelk natuurlijk ongeldig is, als resultaat van misleiding. De pastoor van Nimes wilde het zijne van de zaak weten en schreef in overleg met zijn bisschop, naar Parijs, waar men onnoodig zulks te zeggen van de zaak niets wist, doch waar men erkende, dat het papier niet alleen, maar ook het drukwerk en de zegels volkomen overeenkwamen met die te Parijs gebruikt. Alleen waren niet de stempels gebruikt van het bureau van mgr. Sebatier, doch die van andere bureaux van de kanselarij. De justitie werd in den arm genomen en een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij al spoedig het vermoeden rees, dat men met een oplichter te doen had, die niet alleen huwelijks dispensaties, doch ook nagemaakte pauselijke onderscheidingen verkocht. Men vond den dader te Aix-en-Provence in de gedaante van een oud Notarisklerk te Pa rijs, die te Lyon, Marseile en het geheele Oosten van Frankrijk „werkte". Hij vroeg voor een zoogenaamde „dispen satie" 25000 frs. Bij zijn arrestatie bleek hij de 60-jarige Char les Emmanuel de Gosson uit Le Havre te zijn, die wie weet door welke praktijken, bij uit spraak van de rechtbank van Béthume, zich baron de Barling mocht noemen. Bij de huiszoeking vond men geheele pakken formulieren voor pauselijke adelbrieven, voor toekenning van Vaticaansche Orden, en van allerlei vreemde ridderorden en een prijslijst van dat alles met aanbevelingsbrieven van menschen, aan wie hij de mogelijkheid geopend had om als geschéidenen toch in de kerk te kunnen hertrouwen. Hij wordt nu vervolgd wegens oplichting en valschheid in geschrifte. Zijn verdedigers systeem berust op de bewering, dat zijn klan ten heel goed wisten, dat zijn stukken niet authentiek waren. Dat laatste kon wel zoo zijn. BENZINELUCHT. Woensdagavond zijn vele bewoners van het Westelijk stadsdeel te Rotterdam vooral ver ontrust door een zeer onaangename lucht, die zich over de stad verspreidde en gedurende uren is blijven hangen. Er waren velen, die zich niet ter ruste durf den begeven, uit vrees dat er iets ernstigs zou gebeuren. Wij hebben naar tal van zijden geinformeerd naar de oorzaak van de onaangename lucht. Sommigen dachten aan carbid, anderen aan gas, maar de meesten hielden het voor benzine. Naar men ons mededeelde zou de oorzaak moeten worden gezocht in de omstandigheid, dat een groote tankboot op de rivier de ben zinetanks had open gelegd, teneinde de dampen te laten ontsnappen, omdat anders geen toe stemming kon worden verleend, het schip in een dok op te nemen. Van andere zijde deelt men ons .mede dat op het benzineterrein aan de petroleumhaven de groote tanks schoonge maakt werden, bevestiging van het laatste heb ben wij niet verkregen. Öp het bureau van den rivierpolitie heeft men de onaangename lucht reeds gisterenoch tend waargenomen. N.R.Ct. EEN ONGELUK OP HET IJ. Goed afgeloopen. Woensdagavond is op het IJ ter hoogte van de steiger-Valkenweg van het IJveer de Ruiter- kadeWaljenweg te Amsterdam een ongeluk gebeurt dat goed afgeloopen is. Toen de motorboot Geertje die een zolder schuit sleepte, waarop 10 ton lijnolie geladen was daar passeerde, werd plotseling die zol derschuit overspoeld, waardoor zij zonk. De lading lijnkoeken gleed te water en de 23-jarige A. van der Heijde, die zich op de schuit be vond, werd meegesleurd. De schipper, die zich met zijn vrouw en zijn zoon aan boord van de motorboot bevond, zag het ongeluk gebeuren, en vreesde het ergste daar hij wist dat de drenkeling niet zwemmen kon. Het ongeluk werd echter opgemerkt door kapitein Tehey van de sleepboot Grietje der reederij de Maas te Rotterdam, die met een ponton op sleep, daar juist passeerde. Hij maakte dadelijk de verbinding met de sleep los en koerste naar de plaats, waar de jonge man te water was geraakt. Juist toen de drenkeling voor de derde maal even boven water kwam, wierp kapitein Tehey een dreg naar hem toe en zoo gelukte het den jongen man te redden. De lading van de zolderschuit kan als ver loren worden beschouwd. TRAMSTORING. Op het Hofplein te Rotterdam is Woensdag avond omstreeks kwart voor tien een stroom draad van de bovenleiding der electrische tram gebroken. Het drukke tramverkeer op dit ge deelte van het net heeft daardoor heel wat sto ring ondervonden. Er is eerst een noodvoor ziening gemaakt, waardoor de trams op de vele lijnen, die over dit drukke verkeerspunt gaan, weer konden rijden, en daarna is die zaak weer geheel in het reine gemaakt. Het geval trok veel belangstelling. AANVARING. Door den mist zijn Dinsdag op de Zuider zee de Burgemeester van Marle 88, van de ree derij Verschure Co. en de Nijverheid, van de Firma J. A. van der Schuit, met elkaar in aanvaring gekomen. Beide vrachtstoombooten werden aan den boeg beschadigd. Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt in de Staatscourrnt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen wegens achter» stallige belasting en gewetensgeld bij den Inspecteur der directe»belastingen enz. te Hellevoetsluis f 3500,—, bij den Ontvanger der directe-belastingen te Brielie f 300,—, te Heenvliet f 1000,—, f 450,— en f 1000,—. AUTO TE WATER. Een doode. Donderdagochtend reed de fouragehandelaar B. uit Bodegraven met zijn leegen vrachtauto over den Ziendeweg aldaar. Door tot dusver onbekende oorzaak reed de wagen plotseling van den hoogen dijk en kwam in de vaart terecht. Men trachtte den bestuurder, die bekneld zat, uit zijn benarde positie te bevrijden, doch alle pogingen faalden. Eerst na een half uur kon men het lijk ophalen. Vermoedelijk is de man op slag dood geweest; zijn borstkas was althans door den stuurstang geheel ingedrukt. De slechte discipline op de Russische spoorwegen. flfo Het volkscommissariaat van transportwezen heeft een rapport gepubliceerd over het aantal bedrijfsongevallen op de spoorwegen, waaruit blijkt dat dit aantal bijna driemaal zoo hoog is als in 1914 en per 100,000 treinkilometers 4,56 bedraagt, d.w.z. dat op elke drie reizen van den sneltrein Moskou—Wladiwostok ge» middeld één ongeluk passeert. Het rapport constateert dat vier vijfden van alle onge< vallen worden veroorzaakt door onverschil ligheid of nalatigheid van het spoorweg» personeel, en dat de directe schade in het afgeloopen jaar, zonder de schade veroorzaakt door bedrijfsstremming, ruim acht millioen roebel bedroeg. Een zeer groot aantal per» soonlijke slachtoffers zijn daarbij gevallen, alleen op de Kaukasische spoorwegen in het afgeloopen jaar 1053 dooden en gewonden. Een vaak voorkomend verschijnsel is het, dat een dronken wisselwachter den trein op een verkeerd spoor binnenlaat, of dat een dronken machinist de signalen niet ziet, maar het volgende is zelfs voor Rusland een uit» zondering. Een ongeval met twee dooden, zestien gewonden en zes vernielde wagons werd veroorzaakt doordat een machinist, in aangeschoten toestand, een stel kameraden geen spoorwegarbeiders op de machine had meegenomen en met hen kaart zat te spelen, terwijl de trein in volle vaart voortstoomde. SOMMELSDIJK. GeborenJannetje Johanna, d. v. Leonar» dus van de Rafelaar en Huibertje Schol. Ondertrouwd Arie Poldervaart, 46 j en Lientje Tanis, 36 j„ beiden alhier. Gehuwd te Kiel in Pruisen Leendert Gous» waart, 28 jen Frieda Elise Nisse, 25 j. (over» schr. huw. akte). Overleden Bat beraAlida Elizabeth de Graaff 79 j d. v Jan de Graaff en Maria Elizabeth van den Broek. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Jan Cornells, z. v. A. C Koppe» naai en J. C. Smits; Willem, z. v. J. Visser en A. J Huizer. OndertrouwdE. v. Willigen, 32 jwo» nende te Gameren en J Saarloos, 27 j., alhier L. J. Melaard, 29 jen M. v. Rossum, 24 j. A. den Boer, 32 j„ te Middelharnis en H. v. d. Mast. 30 j. GetrouwdC. Jelier, 27 j en L. B. v. d. Welle, 23 j.J. Sprong, 23 j., te Middelharnis en A. v. Biert, 26 j., alhier. DIRKSLAND. GehuwdS. v. d. Houten, j.m. 28 j. en A. v. d. Groef, j.d. 25 j.; A. Knops,j.m.30j. en L. Bakker, j d. 27 j. Overleden: Jannetje Alida Hofman, 80 j., echtgenoote van A. Dunweg. MELISSANT. GeborenMaartje, d. v. M. Nagteeaal en J. OtteBastiaantje, d. v. C. Molenaar en P. Nagtegaal; Arentje, d. v. M Oorbeek en S. MelissantCornelia, d. v. A. Nan en R. de Vos. Overleden Maartje Nagtegaal, 6 d.P. C. Coenradie, 54 j., echtgen. van C. Dale. f MIDDELHARNIS. Met ingang van 10 April a.s. zullen de telegraaf.telefoonstations te Battenoord, Dirk» landschesas, Middelharnis'ha ven en Middel» harnis»tramstation voor den telefoondienst worden opengesteld van 8 uur tot 21 uur. OUDE TONGE. Ingaande 10 April a.s. wordt het publiek telegraaf» en telefoonstation te Achthuizen opengesteld voor den telefoondienst 8-1272, 14—16 en 1772—20 uur. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Eierenveiling van Donderdag 29 Maart 1928. Kipeieren 50-52 Kg. f 4,85 tot f 4.90. 58-60 Kg. f 5,40 tot f 5,60. bruin 60-62 Kg f 5,60 tot f 5,65. Eendeieren f 4,90 tot f 5,55. Ganseieren f 12,10. Alles per 100 stuks. Aanvoer 30,000 eieren. ROTTERDAM, 27 Maart 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, Wai moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer. den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 4,95 tot f 6,45 Idem (klein). tot Idem extra zwtot Eendeieren ;5,— tot 5,75 Ganseieren ,3, tot Middenpriis f Aanvoer 260.000 stuki. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Sommelsdijk EN De heer en mevrouw BAKKFR MIJS zeggen, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu» welijk ondervonden. 29987 Zoo de Heere wil hopen U Woensdag 4 April a.s. onze ge» m liefde ouders en bebuwdouders W. VAN DER WELLE en C. M. VAN REE hunne 25»jarige Pchtveretnl« ging te herdenken. 29993 Hunne dankbare kinderen. Stad aan 't Haringvliet, 31 Maart 1928. 3SCD3S£LBCSrZ3SC3®C: Zoo de Heere wil zullen onze U geliefde Ouders en Grootouders H A. VAN OVERBEEKE en J. L. VISSER den 5den April a.s. hunne 40»jarlge echtvereenlgtng her» denken. 29990 Q Hun dankbare Kinderen h en Kleinkinderen. \j Herkingen, 29 Maart 1928. f{ Heden overleed na eene korte ongesteldheid onze Tante en Bchuwdtante 29986 in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, M E. DE GRAAFF. Sommelsdijk, 27 Maart 1928. Heden overleed zacht en kalm, onze innig geliefde Moeder, Be» huwd», Groot» en Overgroot moeder, Mejuffrouw Weduwe van den Heer Jan de Bruine, in den ouderdom van bijna 84jaar Burghsluis, 24 Maart 1928. Haamatede, G. HANSON-de Bruine P. HANSON Kinderen en Kleinkinderen A. DE BRUINE J. DE BRUINS—Gaanderse Bruinisse, P. W. HANSE-de Bruine J. A. HANSE Ouwerkerk, W G DE BRUINE J. DE BRUINE—Koopman Kinderen en Kleinkinderen. s-Gravenhage, J. C. DE BRUINE J. DE BRUINE—Holtkamp en Kind. Oude-Tonge, R. DEN POER-de Bruine, J. DEN BOER 29991 en Kind. In plaats van kaarten. Heden overleed plotseling, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Be» huwd» en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder, de heer in den ouderdom van ruim 71 jaren. 29984 Uit aller naam, Wed. A. VAN 't RIET— Meijer. Leiden, 26 Maart 1928, Middelste gracht 145. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Geen bloemen. Hiermede betuigen wij on« zen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming ont» vangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd» en Groot» moeder Rotterdam, K. H. BUSCHMANN. C. BUSCHMANN- Rademaker. Schiedam, M. H. SONNEVELD- Buschmann. J. SONNEVELD. H. BUSCHMANN en Kleinkinderen. Schiedam, 31 Maart 1928. 29994 GEVRAADG tegen 1 of 15 AprU wegens huwelijk der tegenwoordige, een flinke R.»R. goed koken en netjes werken. VAN DEN BERG, Lange Pannekoek» straat 3, Rotterdam. een winkel werk) GEVRAAGD1 voor maat» en grootwerk, terstond. Adres: Kleermakerij RIJCKEN Co., Brielie. 29985 GEVRAAGD bij P. A. DUHEN. 29996 Tevens verhuisd van den Molendijk naar SECRETARIE WEG Dirksland. Friesche wilbloei, bij J C. DE WIT, - ACHTHUIZEN - 29996 NOG TE KOOP bij J. A. VAN NIEUWENHUIJZEN, »Willemshof« Achthuizen, 29998 Vraagt U onze prijslijst 180 van eens aan HOOGS 'RAAT .36 - R'OAH Ondergeteekende waarschuwt om aan zijn vrouw, PETRONELLA VAN PUT TEN, niets te verknopen of af te geven op zijn naam, daar door hem geen be» talingen zullen worden gedaan. ANTH BUIJS, 30001 onder Den Bommel. Ondergeteekende zal namens het Bestuur der Coöperatieve Vreeniging «Voorwaarts* te Nieuwe Tonge, op Za>erdag 7 April trachten onder de aannemers van Nieuwe en Oude Tonge Het amovceren van de be» staande en het wederopbou» wen van een Woonhuis met winkel en bakkerij op dezelfde plaats. Bestek en teekening a f 1,50 per stel verkrijebaar bij den Secretaris L. VAN DER WERF. 30000 L. D. SIMMONSE, Bouwkundige te Poortugaal. De Curator,

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 9