KI VULPEKHUIS Hoor üen Jondoo öe alzei aan tanflfproaiicien. Economisch Uleekoiierzichl Het is niet hetzelfde waar U Uw Vulpen houder koopt. Hoe nieuwe Haren ontstaan. V er koopingen. Gemengd. Nieuws. 5, HOOFDSTEEG 5 ROTTERDAM ROMEINEN 5 6. „Want Christus, als wij nog krach teloos waren, is te Zijner tijd voor de goddeloozen gestorven". I. De geschiedenis van ons vaderland noemt ons de namen van helden, die tot heil van hun volk gestorven zijn. Zij hebben zichzelven opgeofferd om hun land van het juk van den dwinge land te verlossen, of het bij de vrijheid te bewaren. Wij denken aan Prins Willem, die goed en bloed voor zijn volk over had, aan zoovele anderen, die in het belang van hun land hun leven hebben gegeven. Het nageslacht gedenkt met dankbaarheid, hoeveel het aan hen verschuldigd is, van wier leven en sterven het heerlijke vruchten plukt. Het houdt in herinnering de geboorte en sterfdagen van zijn groote mannen, aan wie het naast God, zijn vrijheid te danken heeft. Een is er echter, wiens sterven van oneindig grooter beteekenis is geweest dan dat van vrijheidshelden, die tot heil van millioenen heeft geleefd en wiens dood blijvende vruchten heeft gedragen voor de eeuwigheid. Jezus is gestorven en Zijn dood is oorzaak van lof en dank voor een ontelbare schare van verlosten. Hij heeft de kroon op Zijn werk gezet door zich over te geven in den dood des kruises. In het 5de hoofdstuk van den brief aan de Romeinen noemt de apostel de vruchten van de rechtvaardigmaking door het geloof: vrede met God, lijd zaamheid, hoop. De grond der hoop is de liefde Gods, waarvan de Heilige Geest ons verzekert. In onzen tekst wordt geleerd, dat God Zijn liefde betoond heeft door Christus voor ons te geven in den dood. „Want Christus, als wij nog krachteloos waren, is te Zijner tijd voor de goddeloozen ge storven". Jezus' sterven was een gansch bij zonder sterven. Wel had er bij Hem een scheiding van ziel en lichaam plaats zooals bij ieder mensch, die sterft. Hij is niet schijndood geweest, maar waar lijk gestorven, gelijk blijkt uit de speer steek in Zijn zijde en het niet breken van zijn beenen. Men heeft Zijn lijk gebalsemd en in een graf gelegd, Hem dus in alles als een doode behandeld. Toch was Zijn sterven van een bijzon der karakter. Jezus' dood was een zoendood, die nende om onze schuld uit te delgen en God met ons te verzoenen. Wij hebben Gods wet overtreden, Zijn heilig recht geschonden en den vloek over ons ge haald, en zijn aan den eeuwigen dood onderworpen geworden. Door de zonde zijn wij van God gescheiden, en de straf, in het paradijs gedreigd, moet aan ons voltroken worden. Maar Jezus is gestorven als Borg van al Zijn volk. Op Hem zijn hun schuld en straf ge legd. Hij is een vloek geworden voor hen. In Hem zeiven was niets, dat Hem den dood waardig maakte, maar onze zonde is Hem toegerekend. Hij, de Heilige, is tot zonde gemaakt. Den vloek, die op ons lag, heeft Hij op zich geladen. Hij is als de schuldige gerekend geworden. Om onze overtre dingen is Hij verwond, om onze on gerechtigheden verbrijzeld. Zijn dood was dan ook plaatsbeklee- dend. Hij, staande in onze plaats, heeft geleden, wat wij moesten lijden, en ge daan, wat wij moesten, maar niet kon den doen. Wat over Hem kwam, had over ons moeten komen en de gehoor zaamheid, die wij schuldig waren, heeft Hij Gode bewezen. Zulks werd onder Israël voorafge- beeld door het offerdier, waarop de of feraar zijn schuld overdroeg, en dat in zijn plaats in den dood werd gege ven. Niet, dat dat offer op zichzel-ve de zonden kon verzoenen, maar alleen in zooverre als het zag op Christus, het ware, het eigenlijke Lam Gods, dat de zonde der wereld wegneemt. Wil de haarbodem de 75—100.000 haren, die op een normaal behaard hoofd groeien, be hoorlijk kunnen voortbrengen en in stand hou den, dan is een eerste vereischte, dat de hoofdhuid en de haarvormende weefsels gezond zijn. Roosvorming, noch een andere storing in de functies "van de hoofdhuid, mag het teere Omdat Jezus zich in de plaats van Zijn volk had gesteld, moest Hij ster ven. Zijn dood was een eisch van Gods gerechtigheid. „Te Zijner tijd", d. i. op den door God bestemden tijd is Hij gestorven. Hij is met de misdadigers gerekend en aan Hem is het oordeel, dat over ons moest gaan, voltrokken. En waar het offer van zijn leven ge- eischt werd, om ons tot God te brengen heeft Hij het gewillig gegeven, zich vernederende in den gevloekten dood. De dood van Christus predikt dus onze schuld. Dien vloekdood, di$n Hij stierf, hadden allen verdiend. Maar Zijn dood predikt ons ook de groote liefde des Vaders, die Zijn eigen Zoon den Zoon van Zijn welbehagen ons gaf en Hem zulk een diepe vernedering deed ingaan. Daarin openbaart zich evenzeer de onbegrijpelijke liefde van Christus, die de Zijnen heeft liefgehad tot het einde, en het kostbaarste, dat Hij had, gegeven heeft. Zijn eigen le ven. En wie heeft Hij liefgehad Voor wie gaf Hij Zijn leven De apostel zegt: „voor dë goddeloozen", d. i. voor hen, die los, vervreemd van God zijn, vijanden, haters van Hem. Hij om schrijft dat nog nader, als hij hen noemt: krachteloos, zwak, geestelijk on machtig, onbekwaam zichzelven te red den. De zondaar wordt hier alzoo ge- teekend in zijn onmacht en onwillig heid, in zijn algeheele verlorenheid. Zulken zijn 't voorwerp van Gods lief de. Voor hen heeft Hij Zijn Zoon ge geven, voor hen is Christus gestorven. Hij is niet gekomen om te roepen recht vaardigen, maar zondaars tot bekee ring. De Zoon des menschen is geko men om te zoeken en zalig te maken, dat verloren was. (Slot volgt). IV. In mijn vorig schrijven beweerde ik, dat wij met een slecht gesorteerd product op den duur de leveranciers zullen worden van de minst betaalkrachtige bevolking. Dit is inderdaad ge bleken met den verkoop van zuivelproducten en van vroege aardappelen. De Denen wisten door levering van prima boter en kaas de Engelsche markten geheel te veroveren. Ten gevolge hiervan dreigde de export van onze boter en kaas geheel verloren te gaan. Men wilde eenvoudig niet meer met ons te doen hebben, enkel en alleen omdat er te veel geknoeid werd. Dit gaf de Regeering aan leiding om in te grijpen en de uit te voeren zuivelproducten te voorzien van een Rijksmerk. Hierdoor werd het vertrouwen weer herwonnen en de export van boter en kaas leefde gelukkig weer op. Onze Westlandsche Tuinders, toen tertijd de leveranciers van vroege aardappelen aan Engeland, ondergingen eenzelfde lot. De in manden verpakte aardappelen zagen er bovenop goed uit, doch onderin waren ze gedeeltelijk gevuld met loof. Het gevolg was natuurlijk, dat de vroege aardappelexport voor hen verloren dreigde te gaan. Hier heeft echter niet de Regeering inge grepen, doch hebben zij het succes te danken aan hunne veilingen. Toen de verkoop via de veilingen werd geleid, was het hen mogelijk om een behoorlijke controle te kunnen uitoefe nen, waardoor de knoeierij spoedig den kop kon worden ingedrukt. Een enkeling, die het knoeien zoo van ouds gewoon was, trachtte nog wel eens een kansje te wagen, doch dit bekwam hem in den regel zeer slecht. De hooge boete, die hij bij keuring moest betalen, deed hem spoedig van richting ver anderen. Het gevolg van de betere sorteering was, dat de vroege aardappelhandel weer ging opleven en de verbouw daarvan weer loonend werd. Door de toepassing van de meer inten sieve cultuur, de glascultuur, gaat het West- land echter als vroege aardappelleverancier ver dwijnen of is zelfs al verdwenen. In verband hiermede lijkt het mij niet onmogelijk, dat ons eiland meer en meer afzet zal gaan vinden voor de vroege aardappel. Juist daarom heb ik op de ervaringen van het Westland gewezen en moet ik er tegen waarschuwen, dat wij niet in dezelfde fouten vervallen. Het mag nimmer ons streven zijn om ons product tegen sterk verminderde prijzen te verkoopen. Integendeel, wij moeten trachten de hoogst mogelijke prijzen te bedingen. Maar dan wordt ook als eerste eisch gesteld levering van een prima goed ge sorteerd product. Gezien de uitkomsten van den landbouw, zou overal op bezuinigd moeten worden. Ten gevolge van den landhonger op ons eiland worden de pachten steeds hooger en hooger opgevoerd. De exploitatiekosten zijn hoog en toch valt daarop weinig te bezuinigen. Al lijken de arbeidsloonen hooger dan vroe ger, iedereen zal het direct met me eens zijn, dat deze niet te hoog zijn voor een behoorlijk bestaan. haarvormingsproces bemoeilijken. Het haar ontstaat door onafgebroken celgroei en cel- deeling. De grootste aandacht moet men daarom er aan wijden teneinde dit mooiste geschenk der natuur in goeden staat te houden. Hoe wei nig menschen echter zijn er, die zich door roosvorming of door het begin van haaruitval laten verontrusten. De meesten beginnen eerst hiertegen „iets" te doen, wanneer de haaruit val reeds in een ver gevorderd stadium ver keert. Dit is een niet sterk genoeg te veroor- deelen misverstand. Tot voor betrekkelijk kor ten tijd, kon men deze menschen echter geen ongelijk geven, aangezien er geen middel be stond, dat haaruitval werkelijk kon genezen. Er waren slechts prikkelmiddelen, die de kwaal niet genazen, maar in de hand werkten. Na een geringe verbetering volgde onherroepe lijk een nog grootere achteruitgang. De roosvorming is het eerste teeken, dat uw haarvormingsorganen abnormaal werken. Al ontgaat u dit euvel ten deele, de op den kraag van uw jas zichtbare schilfertjes zijn er het sprekend bewijs van. Wordt dan niet doel matig ingegrepen, dan is spoedig een onna tuurlijk sterke haaruitval het onvermijdelijk gevolg. Wij leggen den nadruk op doelmatig, Maar hoe verhoogen wij dan onze inkomsten Kan de productie nog hooger worden opge voerd Dan moet ik zeggen, neen. Zeer te recht zei de directeur van het Marktwezen te Amsterdam, de heer Claassen, in een ver gadering van den Centralen Boerenbond, dat men op ons eiland aan de laatste 5 van de opvoering van de productie bezig is. Hierop kunnen en mogen onze Flakkeesch landbouwers trotsch zijn. Op de laatst gehouden vergadering van den Centralen Boerenbond trachtte men be zuiniging te zoeken in het zegels plakken voor de arbeiders. Och, laat men, als het eenigszins mogelijk is, ook daaraan niet te veel plukken. Laat men de ouden van dagen, die hun volle krachten aan het leven hebben gegeven, toch dat armzalig ouderdomspensioentje maar gunnen. Ook gingen er stemmen op die vergadering op voor een éénheidswagen. Gesteld, dat deze in de toekomst te ver wezenlijken is, welke bezuiniging wordt daar mede dan bereikt. Stel het aantal nieuwe wa gens per jaar op ons eiland op 50 en dat de éénheidswagen 100..minder kost dan den wagen van den Flakkeeschen wagenmaker, dan wordt er nog maar 5000.— bezuinigd. Neen, dat brengt geen aarde aan den dijk. Wij moeten niet afdalen in het kleine, zoo lang er in het groote nog zooveel te doen is. M. i. moeten wij de verhooging van inkomsten zoeken in den verkoop van de producten. Daar aan wordt op ons eiland nog te weinig aandacht geschonken. Iedere landbouwvereeniging, alsmede de Cen trale Boerenbond, moeten iedere te houden ver gadering dit punt op hun agenda plaatsen. Op dat terrein valt veel, zeer veel te doen, doch daarover een volgenden keer verder. (Wordt vervolgd). In de afgeloopen week is een merkbare ver andering gekomen in de vrij langdurige terug houdendheid der groote fondse'nmarkten. Wel iswaar was er ook thans van groote willige en een geanimeerd verloop nog geen sprake, doch vrij algemeen kwam toch het ontwaakte ver langen tot uiting, zich bij den handel meer te interesseeren dan eerlang het geval is geweest. Dit verschijnsel moet in verband gebracht worden met de volgende omstandigheiden. In de eerste plaats is de bedrijvigheid op omissie- gebied thans minder groot dan eenige weken tevoren, en is het tempo waarin de leeningen worden aangevraagd thans minder snel. Ech ter valt niet te ontkennen, dat het beroep op de internationale geldmarkt blijft voortduren, en dat blijkens gegevens nog meerdere uitgiften te verwachten zijn. Buitenlandsche berichtge vers vestigen deze verwachtingen ten volle. Een tweede reden waarom de beurshandel tot grootere ontwikkeling komt, is dat de posi tie van vele ondernemingen, welke in den we deropbloei van Europa de eerste hand hebben, blijkens de tot dusverre verschenen jaarversla gen aanzienlijk verbeterd is. Hieruit kan men Ieder fabrikant adverteert dat zijn fabrikaat bet beste is. Wij hebben al de bekende en prima fabrikaten te samen gebracht, waarbij vele soorten welke speciaal voor ons zijn gemaakt en ook welke alleen bij ons verkrijgbaar zijn. Voor het koopen is het noodig le dat U uit eene groote sorteering een keuze kunt doen naar eigen smaak en beurs. 2e dat U daarbij geholpen wordt door iemand, die deskundig is en weet wat voor Uwe hand geschikt is. 3e dat iedere Vulpenhouder voorzien is van een 14 Kar. gouden pen met iridium punt en ten volle gegaran» deerd. Dit alles vindt U UITSLUITEND in GEEN FILIALEN Naam graveer.n gratia, terwyi U wacht. R.pareeren van alle vulpenhouders en vulpotlooden. afleiden dat handel en verkeer, waarvoor in den loop van het vorig jaar te Genève h'tere grond slagen zijn gelegd, zich zoodanig zullen ontwik kelen, dat niet slechts enkele werelddeelen of landen daarvan profijt zullen tréken, doch ook de zwakere broeders zich zullen scharen in de rij tot bevordering van het algemeen we reldbelang. Wat de emissie-beweging betreft, valt op te merken, dat de jongste leeningen vrij algemeen volteekend werden, en de gunstige voorwaar den, welke daarbij zijn aangeboden, moedigen het verlangen tot het beroep op de geldmarkt allerwegen aan. Nieuwe leeningen zijn thans weer aangekondigd als gevolg van onderhan delingen tusscjjien bankiers en vertsqhillende landen gevoerd. Ofschoon het gebod van den want van tallooze kaalhoofdige personen, die u ontmoet, zijn velen het levende bewijs van de ijdel verwachte resultaten dezer middelen, die toch „iets" tegen den haaruitval hebben willen doen. Er bestond geen werkelijk bruikbaar middel ter genezing van haaruitval en konden de doctoren hun om hulp vragende patiënten dik wijls als schralen troost slechts naar hun eigen kalen schedel wijzen. Dit ontbreken van een bruikbaar geneesmid del tegen onnatuurlijk haarverlies heeft voor aanstaande mannen der wetenschap reeds vele jaren bezig gehouden. De onderzoekingen van vermaarde geleerden als Pohl-Pincus, Prof. Zuntz, Prof. Friedenthal, Dr. Weidner, hebben aangetoond, dat de oor zaken van 95 van alle gevallen van vroeg- tijdigen haaruitval bestaan uit het gebrek aan voedsel voor den haarwortel en de verharding der schedelhuid. Uitgaande van de overweging, dat haargroei het resultaat is van geregeld voortdurende cel vorming, hebben Professor Zuntz en Dr. Weidner naar een weg gezocht om dezen cel- groei te versterken en opnieuw op te wekken en op deze wijze krachtiger en zelfs nieuw haar te doen ontstaan. Dr. Weidner is met zijn president der Rijksbank luidt, dat leeningen voor productieve doeleinden (dus industrieele) den voorrang hebben, kwamen ook Duitsche gemeenten daaraan meedoen. Wij meenen dat het aanbeveling verdient op de volgende leenings-operaties de aandacht te vestigen. Een opmerkelijk feit is, dat zooals reeds gezegd, langzamerhand Duitsche gemeen ten in de gelegenheid gesteld worden emissies uit te geven, blijkbaar met het deel deze niet te doen verliezen, wanneer eenmaal de interna tionale geldmarkt verzadigd mocht zijn. Een bankgroep heeft dezer dagen met de stad Frank fort a. M. een leening afgesloten van 10 mil- lioen Mark, terwijl deze stad nog onderhandelt, over de plaatsing van nog 10 millioen Mark 5 driejarige gemeenteschatkistbiljetten, die in een 7 leening op langer termijn inwisselbaar zullen zijn. Verder werden aangekondigd bui tenlandsche leeningen uit te geven tegen het einde dezer maand: 1.200.00 6 belasting vrije obligaties gegarandeerd door de stad Saar- brjücjcen ten laste der Saarlajid-Lotharfngen Electrizitatz-Aktjengesellschaft tot den koers van 93 en 5 millioen goudmark 7 goud pandbrieven ten laste der Preussische Central- Bodenkredit-Aktiengesellscjiaft tot den koers van 96J-jj Echter blijft ook in andere landen de behoef te aan geld aanhouden, en zal ook daar door uitgiften hierin voorzien worden. Dei firma met de Nationale Bank van Griekenland voor Hambro te Londen o.a. teekende een contract een 7 leening van 11.000.000 Pd. Sterling tegen den koers van 92 terwijl voor de ge meente Athene door dezelfde firma in overwe ging genomen is een 6 leening van 600.000 Pd. Sterling. Gemeld wordt voorts dat tusschen de Noor- sche Credietbank en een Engelsche Bankgroep een overeenkomst is gesloten betreffende het verleenen van een crediet van Kr. 30 millioen met het doel een terugkeer tot den gewonen standaard te bespoedigen. Ook in ons eigen land sloten zich verschil lende ondernemingen en gemeenten in de emis sie-beweging aan, waarvan wij noemen een uitgifte van 250.000 aandeelen a 105 door de N.V. Bank voor roerende goederen te Haar lem voorts een uitgifte van 500.000 a 200 door de Nederlandsche Grondcredietbank, een een nagifte van 15.000.000 4J^ obligaties door de gemeente Amsterdam. Op Woensdag 28 Maart 1928, veiling, en op Woensdag 4 April 1928, afslag, beide dagen des avonds 7 uur, te Melissant, ter herberge van Van der Werff, vanEen huis, met schuur, erf en grond (eeuwigdurende erfpacht) te Me lissant, aan den Bouwdijk, kad. sectie A No. 1078, groot 3 A. 19 c.A., dadelijk te aanvaar den. Ten verzoeke van den heer W. v. d. Bosch te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Erfhuis te Oudenhoorn op Donderdag 5 April 1928 voorm. 10 uur aan de woning van de heeren H. Olivier en A. Nieuwenhuizen aan den Ruigendijk, alwaar publiek zullen worden verkocht dubbele hit, merrie 7 jaar, 5 melkkoeien, vare koe, 2 kalfvaarzen, 4 hok» kelingen, 2 varkens, mestvaalt, snijmachine, hondekar enz. Koopen van» en beneden f25,— en onkosten contant; overigens 1 Nov. 1928 betaaldag. Geen staldagen. 's Morgens vóór de verkooping te bezichtigen. Notaris C. LOEFE. Erfhuis te Zuidland op Vrijdag 13 April 1928, v.m. 10 uur aan de woning van den Heer T. v. d. Berg, aldaar, aan denVeerweg, alwaar zullen worden verkocht1 drachtige merrie, 7 jaar5 melkkoeien2 vare koeien kalfvaarszeug met biggen2 hokkelingen eenige kalveren; enz. enz. Geen staldagen. 's Morgens vóór de ver» kooping te bezichtigen. Notaris C. LOEFF. Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den heer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping op nader te bepalen datums van: a. van huizen, tuinland benevens 9.73.80 H.A. bouwland in den polder Kraaijestein te Sommelsdijk b twee/derde gedeelte in diverse perceelen hofland te Sommelsdijk in de z.g. Oudestee en Stoofhoek; ten verzoeke van de erven van Mejuffrouw M. L. de Graaff e. a, Notarissen P. A. VAN BUUREN te Middel» harnis en A. B. DAM, Rotterdam. VROUWEN ALS KOOPWAAR. De reglementeering het steunpunt van de vrouwenhandel. Te Qpnève hebben de Volkenbondsdeskun digen weer vergaderd om maatregelen te be ramen tegen den handel in vrouwen. Al het mogelijke zal worden gedaan om tot afschaf fing te komen van de gedulde publieke huizen, strijd zal worden gevoerd tegen het prosti- tutiewezen in het algemeen. De Volkenbond verricht hiermede ongetwijfeld een goed werk, dat door iedere beschaafde natie dient te worden gesteund. Hoe afschuwelijk de toe standen op dit gebied wel zijn, blijkt ten volle proefnemingen verrassend geslaagd. Hij heeft een oplossing der cellen bereid uit gezuiverd menschenhaar en door toepassing dezer oplos sing op kale of haararme plekken binnen zeer korten tijd nieuw haar doen ontstaan. Deze ver bazende resultaten zijn door vele geleerden in geneeskundige tijdschriften breedvoerig bespro ken. Gevallen van haargroei, na jarenlange kaalhoofdigheid door Doctoren met de haar- oplossing „Silvikrin" behandeld, hebben in de medische wereld groot opzien verwekt en den uitvinder vele erkenningen en waardeeringen gebracht. Deze haaroplosing is onder den naam van „Silvikrin" ook voor het publiek verkrijgbaar gesteld, nadat het procédé van Dr. Weidner in alle beschaafde landen werd gepatenteerd. Het wezen van den haargroei en de vinding van Dr. Weidner zijn in een populair geschre ven werkje nader toegelicht, het welk u op aan vraag wordt toegezonden. Is uw haargroei achterlijk of onbevredigend, lijdt u aan haaruitval, heeft u een kaal hoofd of is het reeds in het verschiet, met één woord, is uw haargroei niet natuurlijk, uw haar niet mooi zijdeachtig glanzend en uw hoofd niet geheel vrij van roos, neem dan de gelegenheid waar, die u hier wordt geboden, om over den uit het rapport, dat de Volkenbond onlangs heeft gepubliceerd. In 28 landen werden de toestanden ter plaatse grondig bestudeerd. Betrekkingen wer den aangeknoopt met de wereld der koop bare liefde met de menschelijke waren en met d e groote en kleine leveranciers van alle landen. Zeshonderd beambten der zedenpolitie werden aan de tand gevoeld, 5000 leden van de prostituees zelf en met haar „beschermers" werden verbindingen aangeknoopt; hun clubs, de wereld der ontucht werden ondervraagd, met hun cafés, hun bars, hun bordeelen en hun geheime lokalen werden bezocht. De Volken bondsdeskundigen vorschten uit, hoe men val- sche passen of trouwboekjes kan krijgen, waar men pornografische foto's of boeken kan koo pen. Zij zochten de grensplaatsen op, waat vrouwen en minderjarige meisjes zonder con trole naar het buitenland kunnen worden ge bracht. Zij zwierven rond in de havenkroegen, in de rijke variété s, in de nauwe straten van Czernowitz, in de bordeelen van Constantinopel en in de wijken van Tunis of Algiers, op de Parijsche boulevards en in de Kartnerstrasse te Weenen. Zij stelden ten slotte een belangrijk document samen van de zedengeschiedenis van onzen tijd. Zij komen tot de conclusie, dat de reglementeering, maar voor alles het kazerne leven der prostituees in de bordeelen, het steunpunt van den vrouwenhandel is. De behoefte van deze huizen naar frissche „waren" zet de groote internationale machine rie in beweging. Het Oosten en Zuid-Amerika zijn de groot ste afnemers van de koopbare liefde, de La- tijnsche en katholieke landen zijn de belang rijkste koopers en leveranciers. Bordeelhouders, zoo blijkt verder uit het rapport, die in Parijs en aan de Riviera huizen bezitten, verplaatsen hun „vrouwen" van de eene plaats naar de andere. Begint het sei zoen aan de Riviera, dan ontvolken zij de elegante huizen te Parijs, om van Mei af weer in vollen omvang het bedrijf te hervatten. Stuurt de Noord-Amerikaansche republiek ter vervulling van haar groote moreele missie naar Panama of Nicaragua oorlogsschepen of komt de tijd der groote zee-manoevres, dan komen een maand van te voren de „grossiers in vrouwen" te Czernowitz, te Warschau, te Boekarest etc. in beweging. Ons trof in dit rapport de conclusie, dat de reglementeering en de publieke huizen de steunpunten zijn van de vrouwenhandel. Onder Dr. Kuyper's leiding is in Nederland in 1902 de reglementeering afgeschaft en zijn de publieke huizen verboden. Dat geschiedde toen onder feilen tegenstand der liberalen. Thans wordt de Anti-Revolutionaire staats man door den Volkenbond in het gelijk gesteld. BRUTALE INBRAAK. In Hatton Garden, het bekende Londensche centrum van den diamanthandel, hebben dieven op het einde van de week bij de firma Hirsch- field hun slag geslagen en voor een waar^ van 7000 aan in platina gezette diama/ en saffieren, gouden cigarettenkokers enz. <JF- stolen. Zij brandden daartoe een brandkast open. Men vermoedt, dat de inbraak Zaterdagmid dag bij klaarlichten dag is gebeurd, want 's nachts brandt er altijd licht bij de brandkast, die van de straat af zichtbaar is. De dieven lieten hun branders en andere benoodigdheden en de pakkisten waarin zij ze vervoerd hebben, achter. Hun gesjouw met die kisten kon nie- mands argwaan wekken, omdat er pas een nieuwe firma verhuisd was naar een lokaal ir. het gebouw en het nog vol met kisten stond. De inbrekers heben op tal van dingen hun vingerafdrukken achtergelaten. CANADEESCHE PRAIRIEëN MET RUIMTE VOOR TWEE MILLIOEN MENSCHEN. Generaal A. D. Mc Rae, een conservatief lid van het Canadeesche parlement, heeft een pleidooi gehouden voor het bevolken van groote uitgesterktheden land in de Noordwestelijke pro vincies van Canada. Hij schat de beschikbare oppervlakte aan land, dat bedekt is met struikgewas of lichte bosschen, door natu.^ lijke vruchtbaarheid zich zou leenen voor ont ginning, en ook in de nabijheid van spoorwegen gelegen is, op 110 millioen acres. Op deze op pervlakte zouden 65.000 boerengezinnen (250 duizend menschen een bestaan kunnen vinden. Het Place River-district is nog veel uit- gesterkter en omvat ongeveer 30.000.00 acres. Mc Rae stelt voor om 50.000.000 acres te ontginnen, waarop een boerenbevolking van 250.000.000300.000 menschen zich kunnen vestigen. De totale bevolking van het nieuwe gebied wordt berekend op 2 millioen. Men stelt voor, dat de Canadeesche regeering de helft van de bouwkosten van woonhuis en be drijfsgebouwen (1500 dollars) zal voorschieten tegen een rente van 4J/£ pet., welke schuld af gelost zou kunen worden in 30 jaarlijksche annuiteiten. Hiermede zou een som, van 30C millioen dollars gemoeid zijn. Indien dit voorstel gunstig wordt ontvangen, opent dit ook voor uitzichten voor Hollandsche boeren, die zich in Canada zouden willen vestigen. OUDE TOREN TE TOURS INGESTORT. Te Tours'is de z.g. Karei de Groote-toren, een van de laatste overblijfselen van de St. Martinuskerk, ingestort. Het puin verspert in twee straten het verkeer en twee belendende panden zijn zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken zijn er echter niet gebeurd, want om dat instorting was voorzien, had men voorzor gen kunnen nemen. haargroei en zijn gebreken te worden ingelicht en tegelijk de vinding van Dr. Weidner te leeren kennen. Wij zenden u dit boekje van 36 pagina's met zeer interessanten inhoud, in voor den leek verstaanbare taal, en een flink monster voor veelvuldig gebruik. Het verplicht u tot niets. Gebruik daarvoor dezen bon. Laboratorium siiuihrin, SclMaüe 100, R'dam. 5F Als lezer van de »Maas= en Scheldeboda verzoek ik om toezendig van het boek Q over den haargroei en een groot monster van Silvikrin. Ik sluit 30 ct. in postzegels QQ bij ter vergoeding van porto en kosten 33 Naam:: Straat Plaats;:.....i t Als brief met 7'/s cents frankeeren. Knip dezen J?on directt uit. Uitstel is altijd afstel

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2