n Advertentiën. en. ;uw8. Marktberichten. Verkoopingen. PIETER CORNELIS COENRADIE PIETER CORNELIS COENRADIE Vs). I^ANDIJK. Verloofd Jan Kievit Arentje van Kempen Cornelis van de Ree Laurina van Lemen ABRAHAM DE RONDE M jraaf Co., Middelharnis. '|e Sommelsdijk. historische gebrand. dag een groote tale fabriek en ïen zijn opge- :drijf in vollen :hans nog niet gebroken in de br. Groot te irmanten kwam een brandlucht hap kon geven irde hij tot zijn oken, die zóó het zaak was ligheid te bren- |ie fabriek aan snel mogelijk hout tot hout- fabrieken. Men >laats heeft ge- aar door de ge- iriel heeft ver werk, dat men bluschmiddelen tiar buiten sloe- chtigen Zuiden- de vlammen pak- >nd een nieuwe overwaaiende de Grootvorst ilen, die het ge- de stelling om laten draaien, daardoor zou ^t lijf te houden, het vuur had heer Couwen- was gehecht, het bezit der I vader op zoon bet oog op het I worden en naar hier het vuur de fabriek 4. breede inham zijn 'ig was de hitte, en dan genood- as voor de spui- omdat de beide smallen Kalver- lan een landweg ontving gewaar- aan de Zaan en van den brand van Zaandijk. |lde zich in hoofd de fabriek van na J. P. Vis, die blusschingswerk arspuit van 800 veneens van 800 liter Koog aan (spuit van 500 L., een van 300 L' - pogingen mocht 5^ :n de fabriek en Moscoviën, zoo- sopt, ging geheel aardoor een his- |>rden. Zaanlanden heeft verking verleend slen en heeft hij taam te danken, terfeesten, die in sische keizer zich oordigen, hebben aan den molen gunstige ligging in Zaandijk zich igstelling van de itje van Zaandam erheugen. amen te zijn prijs- uur het gevaarte -orst tot het ver- ibriek bleef groo- er ging alles ver- LUK. gemeente Aalst- totorongeluk ge en verzekerings- kwam met zijn 'alkenswaard; on- ;rde hij een auto. |ittekarretje, waar leed een ernstigen jan voor- en ach- sestand is hij een (dragen, waar hij hersenschudding vrouw met drie DE SCHRIJN- ÏOTTERDAM. tefeuille met geld leege portefeuille igeerd. aan de Groote jd, den man aan jjnwerkerssteeg te Saterdag den kan- :d zou hebben van [ienlijk bedrag aan mogelijk het ge- •en. De feiten ko- J. heeft geruimen verband met deze J. K., die, gelijk gemeld, bij de politie ongunstig bekend staat. Deze K. heeft er bij de J. herhaaldelijk op aan gedrongen, een dergelijke berooving op touw te zetten. Vorige week Zaterdag heeft J. K. hem opgewacht toen de J. het geld ging halen. Samen zijn zij naar het postkantoor gegaan en vandaar zijn zij een eind samen opgeloopen. Een derde man heeft zich bij hen gevoegd. In een urinoir op de Groote Markt heeft de J. toen de portefeuille met het geld aan J. K. gegeven. Deze K. is dadelijk daarna weggegaan, nadat hij hem eerst nog een ledige zwarte por- te feuille had ter hand gesteld. W. de J. en de derde man zijn vervolgens naar de Schrijnwerkerssteeg gegaan, waar de derde man J. een klap heeft gegeven en hem daarna de zwarte portefeuille heeft afgenomen. Deze derde man is toen hard weggeloopen en gevlucht naar de woning van de zuster van J. K., die in een zijstraat van de Kruiskade woont. Gelijk bekend is, is W. de toen hij aan gifte kwam doen van de „berooving", al dade lijk aangehouden en opgesloten. Eerst heeft hij ontkend, daarna is hij meer en meer gaan toe geven, totdat hij eindelijk een bijna volledige bekentenis heeft afgelegd. In verband met zijn verklaringen en met die van tal van getuigen heeft de politie kort daarna J. K. en diens zuster aangehouden. Deze zuster is evenwel in middels weer op vrije voeten gesteld. J. K. ontkent ten stelligste iets met de zaak uitstaande te hebben. Hij heeft een alibi opgegeven, maar de politie is er in geslaagd aan te toonen, dat dit alibi niet steekhoudend is. Ook hij is nu in het hui^ van bewaring opgesloten en ter beschikking van de justitie gesteld. Het onderzoek naar den derden man is met kracht voortgezet en nadat vele getuigen waren gehoord, heeft men aangehouden A. K., een broer van J. K. Bij een huiszoeking in zijn woning aan de Jufferstraat is een compleet stel kleeren gevonden, dat er precies zoo uitziet als dat, wat de derde man tijdens de „beroo ving" heeft gedragen. Men heeft A. K. deze kleeren doen aantrekken en hem daarna met de getuigen geconfronteerd. Allen hebben hem met groote stelligheid herkend. Hij is nu ook opgesloten en zal Maandag worden overge bracht naar het huis van bewaring. Het gestolen geld het betreft, zooals nader blijkt, een bedrag van ongeveer 13.000 noch de de portefeuille zijn opgespoord kunnen worden. DE RAMP VAN DE S 4. Een verschrikkelijke ontdekkingmen had de bemanning misschien in het leven kunnen houden. Zooals eenige dagen geleden bericht werd, is het wrak van de drie maanden geleden bij Provincetown gezonken onderzeeër S 4 boven water gebracht. Bij het onderzoek op en in het schip is men nu, naar de New-York Herald meldt, tot een verschrikkelijke ontdekking ge komen. Het blijkt n.l. dat een zoogenaamde ^j^reddingsluchtleiding volkomen in orde was en '®miet, zooals door de redders verondersteld was, buiten werking was. Bij proeven, die men dezer dagen genomen heeft, werkte de leiding voor treffelijk. Indien men, spoedig nadat het red dingswerk begonnen was, een luchtleiding hier mee in verbinding had gebracht, zou men lucht in het schip hebben kunnen pompen en was het leven der gevangenen ten minste een groot aan tal uren verlengd. Kapitein ter zee Saulders, die de leiding had bij het reddingswerk, opperde de meening, dat de ongelukkige bemanning bij het openen van de inlaat het water in den onderzeeër heeft laten loopen, dat bij het onderduiken daarin was achtergebleven en dat de pijp toen bij het sluiten is gebroken. Het verdere onderzoek bracht ook aan het licht, dat de bemanning pogingen heeft gedaan om de wanden van hun gevangenis stuk te beuken. Bijtels, hamers en boren werden in de verschillende afdeelingen op den vloer gevonden De mannen hebben aan hun eigen redding ge werkt tot ze door gebrek aan zuurstof uitge put raakten. Eenigen waren op den grond ge vallen en daar verdronken in het water, dat ;»den bodem bedekte. Anderen waren op hun Tcrib gaan liggen en daar in den slaap ge storven. De bemanning heeft geen schriftelijke aan wijzingen achtergelaten, behalve één, die op een stuk papier schreef, waar hij begraven wilde worden. Men meent, dat minstens een 30-tal leden van de bemanning de ramp een groot aantal uren overleefd heeft. TRAGISCH VOORVAL IN EEN MIJN. In de kolenmijn van La Boverie, te Val- Saint-Lambert, bij Luik, was, naar de corre spondent van de N. R. Ct. te Brussel meldt, een mijnwerker onder een instorting begraven. Na lang werken mocht men er in slagen den man tot aan de lenden vrij te maken, waarbij hij zelf een behulpzame hand bood. Reeds meende men het slachtoffer te hebben gered, toen zich een nieuwe instorting voordeed. Toen men ten tweeden male den man bereikte had hij opgehouden te leven. SCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. Ten gevolge van den mist is de Vlaarding- sche stoombeuger VI. 201 Maandag bij het bin nenkomen op het fort Harsens bij Helder vast- geloopen. Een sleepboot verleende assistentie. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL. Zondagmiddag kwam de heer S. uit Sittard te Geleen op den Rijksweg zoo ernstig met zijn motor te vallen, dat hij in het hospitaal te Sittard moest worden opgenomen. Zondag avond was het bewustzijn bij S. nog niet teruggekeerd. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Nijmegen is het 2J/£-jarig zoontje van N. Zondag onder een wagen gekomen. Zwaar in wendig gekneusd werd de kleine opgenomen. Maandag is hij aan de gevolgen overleden. Te Chèvremont (Kerkrade) is de 46-jarige E. van een vrachtauto gevallen, toen hij onder het rijden naar den motor wilde zien, welke in brand was geraakt. Hij kreeg een wiel over de borst en was onmiddellijk dood. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De weduwe O., wonende op het Bakevesser- hofte te Haarlem, kwam met de brandende kachel in aanraking en geraakte daarbij in brand Zij is aan. de bekomen brandwonden overleden. WAARSCHUWING. Reeds geruimen tijd zijn een tweetal siga- renreizigers, Teulings geheeten of althans zich zoo noemend, en wonende te 's-Hertogenbosch, in verschillende deelen des lands doende zich introductie te verschaffen door het doen voor komen, alsof zij annex zijn aan de drukkerij Teulings of aan Teulings' Uitgevers-Maat schappij te 's-Hertogenbosch. Zij trachten een handteekening te verkrijgen voor verdere in troductie, sigaren te verkoopen en stellen toe zending van een kalender of andere uitgaven in uitzicht, alles onder het voorwendsel tot ondersteuing van werklooze sigarenmakers. Bij voorkeur bewerken zij pastorieën en kloosterinrichtingen, meermalen ook zaken- huizen. Op het oogenblik schijnen zij in Lim burg bezig te zijn hun slag te slaan. Deze heeren staan onder geenerlei opzicht in eenige relatie tot de Drukkerij Teulings of Teulings' Uitgevers-Maatschappij, noch tot een van haar directeuren. Door de valsche intro ductie misleid, hebben verschillenden zich reeds miskocht. Men zij dus op zijn hóede, wanneer deze per sonen zich aanmelden. ONTROUWE KOSTGANGER. Verleden week huurde de 22-jarige bloemen- koopman J. de J. bij mej. V. aan de Boeren- vischmarkt te Rotterdam een kamer. Toen het Zaterdag op betalen aankwam, bleek de man verdwenen met medenemen van een fiets en twee dekens. De politie werd gewaarschuwd. Thans is de fiets in beslag genomen bij een rijwielhandelaar, die haar voor 10 gulden had gekocht. DE OUDE TRUC. Het komt in den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat vreemden op straat worden aange sproken door een of twee onbekenden, die voor geven, geld te hebben verloren en zeggen, dat zij dezen vreemdeling verdenken het in zijn bezit te hebben. De man wordt gefouilleerd en, nadat gebleken is, dat hij het geld niet heeft, onder verontschuldigingen verlaten. Inmiddels is hij beroofd van een deel van zijn geld. Op deze wijze is de 28-jarige Duitsche ma troos K. K. Zaterdagavond aan de Boompjes te Rotterdam bestolen van 130 mark. De daders spreken goed Duitsch en Engelsch, vermoede lijk zijn het Polen. ZAKKENROLLERIJ, DIEFSTALLEN ENZ. Zaterdagavond te ongeveer half acht is aan mej. A. de K., wonende in de Overijselschestr. te Rotterdam, toen zij voor het ziekenhuis op den Coolsingel in een autobus stapte, haar portemonnaie, inhoudende 16 gulden ontrold. Aan de Boompjes te Rotterdam werd ten nadeele van W. de J. uit de Houtlaan een rij wiel gestolen. Uit de woning van B. C. v. W. in de Eendrachtsstraat te Rotterdam is een porte- monnaine, inhoudende 25 gulden, gestolen. Een carburateur is ontvreemd uit de in de Voorhaven te Rotterdam liggende proviand- boot vanC. J. B. B., wonende aan de Schans. In de Jan van Avennestraat werd een rij wiel gestolen ten nadeele van L. B. van den Mathenesserweg, te Rotterdam. De naaister H. v. B. is Zaterdag op heeter daad betrapt toen zij op de markt op den Goudsche Singel te Rotterdam aan mej. A. E. uit de Rusthoflaan een portemonnaie inhoudende 15 gulden ontstal. De 18-jarige J. A. v. B. uit de Joseph- straat te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat de 17-jarige M., een meisje uit de Wilgenstraat, hem Zaterdag in een fotozaak op de Hoog straat een gouden ring heeft afgenomen en niet teruggegeven. TEGEN DE WERKLOOSHEID IN DE VEREENIGDE STATEN. De centrale raad van de industriearbeiders heeft een resolutie aangenomen, waarin een aanbeveling voorkomt, om de leeningen aan het buitenland door Amerikaansche banken te beperken en het Amerikaansche kapitaal em plooi te doen vinden in binnenlandsche open bare werken als een middel tegen de werk loosheid in de Ver. Staten. In de resolutie wordt verzocht alleen credietverleening aan den vreemde toe te laten, indien zulks geautoriseerd is door een voor dit doel in te stellen com missie. Amerika, aldus heet het verder in deze resolutie, is het eenige land ter wereld, dat inzake de werkloosheidsverzekering nog bij zijn tijd ten achter is. EEN VORSTELIJK GESCHENK. Zaterdag, op den verjaardag van het sterven van den oprichter van de bekende magazijnen Maison de Bonneterie te Amsterdam en Den Haag op 24 Maart 1924, heeft de weduwe ter herinnering daaraan aan de tegenwoordige be stuurders medegedeeld, dat zij heeft toegevoegd aan het bestaande pensioenfonds voor het per soneel der magazijnen een bijdrage van 200.000. EEN FAMILIE-TRAGEDIE. In een huis in de Lairessestraat te Amsterdam heeft zich een familie-drama afgespeeld, waar van wij omwille der nabestaanden in de vol gende sobere bewoordingen relaas doen. Het personeel hoorde twee schoten op de boven verdieping. Daar aangekomen trof het den heer des huizes, door een revolverschot gedood, op den grond liggen; zijn echtgenoote lag vrij ernstig getroffen naast hem. Vermoed wordt, dat de man eerst op zijn vrouw geschoten heeft en daarna het wapen op zichzelf heeft gericht. STORM. Een hevige storm, vergezeld van ontzettende stortregens, heeft Zaterdag het centrum van Portugal geteisterd. Te Coimbra is aanzienlijke schade aange richt; onder de inwoners ontstond een paniek. Talrijke huizen zijn ingestort en er zouden verscheidene slachtoffetrs zijn. verpletterde ledematen liggen, de man is ern stig gewond. Het ongeluk ontstond, doordat de skiloopers verdaald waren en hun ski s afgedaan hadden. ZIJN KIND VERMOORD. Men meldt uit Berlijn Eind Februari overleed te Kassei het 1J4 jarig zoontje van een winkelier. De man ver telde, dat het knaapje zoo ongelukkig uit zijn bed was gevallen, dat het daardoor om het leven was gekomen. Uit de lijkschouwing bleek inderdaad, dat de wervelkolom van het kind gebroken was. De autoriteiten vernamen nu onlangs, dat de winkelier om het kind vaak hoogloopende ruzie met zijn vrouw had. De man werd heden gearresteerd en na een lang verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij beweerde te hebben vermoed, niet de vader van het kind te zijn en het kind op 27 Febr. in een aanval van woede uit de armen van zijn vrouw te hebben gerukt en het zoo met het hoofd tegen den vloer had geslagen, dat de wervelkolom was gebroken. Daarna legde hij het kind voor het bed neder om het vermoeden te doen ontstaan, dat het kind een ongeluk had gekregen. De moeder van het kind werd even eens in hechtenis genomen. Een nieuwe Oceaan vlucht. De D 1167, het vroegere vliegtuig Bremen, is Maandag 26 Maart van het vliegveld Tempelhof vertrokken. De inzittenden zijn Huehnefeld, Koehl en Spindler. Het plan is om naar Amerika te vliegen. Nader wordt gemeld Het Duitsche Junkers»vliegtuig Bremen is gistermiddag (Maandag) op het Baldonel» vliegterrein bij Dublin aangekomen. De be« manning, bestaande uit bestuurder, mecanicien en één passagier, deelde mee, dat zij zoodra het weer gunstig is, den tocht naar Philadel» phia zal beproeven. ROTTERDAM-NE^VYORK IN EEN REDDINGSBOOT. De tocht van de »Schuttevaer«. Blijkens een telegram uit Londen is de «Schuttevaer* Zondagmorgen Deal, een plaats ten Noord.Oosten van Dover aan den ingang van het Kanaal gelegen, gepasseerd. Men kon van het strand af de bemanning zien wuiven, in antwoord op den vandaar ge» brachten groet. De zee was kalm en er woei een zeer lichte wind. Een tragische zelfmoord. Bij Hereford werd Zaterdag een 52.jarig man plotseling krankzinnig. Hij hield vele auto's aan, trok al zijn kleeren uit en wierp zich ten slotte geheel naakt voor een bus, die hem vermorzelde. Daarvoor had hij zich reeds voor verscheidene voertuigen neergeworpen, die gedwongen waren te remmen. Andere auto's had hij met steenen bestookt. Eenigen van zijn vrienden hadden hem in een vrachtauto nagezet, om hem in veiligheid te brengen en zij waren op het punt om hem in te halen toen hij zich met een vervaarlijken sprong onder de bus wierp. EEN GEHEIMZINNIGE VONDST. Man vecdronkan? Zondagmorgen vroeg vond een wachtsman op den wal van de Wijnhaven N.Z. onder de Viaduct te Rotterdam een pet, een busje met geconserveerde visch en eenige reepen choco» lade. Bovendien bemerkte hij, dat een dekzeil, dat over eenige stukgoederen lag, aan de zijde van het water was opgeslagen, zoodat ver» moedelijk iemand er onder had liggen slapen. Hij waarschuwde de politie, die te kwart over acht begon met dreggen tot twaalf uur. Een lijk werd echter niet gevonden, doch wel werd een blauwe colbertjas opgehaald, waar» in een Duitsche krant van Zaterdag, een pakje sigaretten en een zelfde busje met visch, als op den wal werd gevonden. Men vermoedt, dat de eigenaar aan den wallekant heeft liggen slapen, te water geraakt en verdronken is. Het lijk kan zijn afgedreven. De politie van het bureau Groote Paauwen* steeg verzoekt inlichtingen. Ernstig vliegongeluk. Het vliegtuig, bestuurd door Winifred Brown, met wien koning Amanoellah de vorige week een vliegtocht gedaan heeft, is Zondag nabij Stalybridge in Cheshire, waar 12.000 toeschouwers bijeen waren, tusschen het pu« bliek gevallen. Een jongen van 10 jaar werd gedood en vijf kinderen van zeven tot zeven» tien jaar werden gewond. De inzittenden van het vliegtuig bleven ongedeerd. Gratschending te Moskou. Naar de Moskousche bladen melden, heb ben onbekend gebleven vandalen op een af» schuwelijke wijze huis gehouden op een der Moskousche kerkhoven en verschillende ge» denkteekenen op graven van bekende personen ernstig beschadigd. Tot de meest beschadigde gedenkteekenen behoort wel dat op het graf van den componist Skyabin, dat vrijwel geheel vernield is. Het volkscommissariaat van onderwijs heeft in deze schanddaad aanleiding gevonden, een dringend vertoog tot het Moskousche gemeente» bestuur te richten, dat dit meer aandacht zal schenken aan de bewaking der kerkhoven, zoowel 's nachts als overdag. Gasvergiftiging. Te Dusseldorf is het geheele gezin van een blikslager door gasvergiftiging omgekomen. De politie dacht eerst aan zelfmoord doch bevond later dat een gaspijp bij den buiten» muur gebroken was, zoodat het gas zich 's nachts door het geheele huis had kunnen verspreiden. Moord. Vrijdag 30 Maart 's nam. 4 uur te Goedereede, in het logemeut »De Gouden Leeuw*, verhu» ring bij inschrijving ten verzoeke van het Alg. Armbestuur te Goedereede, voor 10 jaren, ingaande blootschoof 1928 van 1.2360 H.A. (2 Gem. 207'/2 R. V. maat) bouwland te Goe» dereede in den Kleinen Zuiderpolder, thans in pacht bij B. Temmink; 0'69»10 H.A. (1 Gem. 151 '/a R. V. maat) bouwland te Goede» reede in den Kleinen Zuiderpolder, thans in pacht bij Mozes Aleman1»29«40 H.A (2 Gem. 245 R. V. maat) bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, genaamd «De Doorn» meed*, thans in pacht bij Willem Tanis Janszoon en 0»82»10 H.A. (1 Gem. 236'/2 R- V. maat) weiland te Ouddorp in het Oudeland, genaamd »Krabbeland«, thans in pacht bij W. van der Bok. Notaris VAN DEN BERG. Erfhuis te Oudenhoorn op Donderdag 5 April 1928 voorm. 10 uur aan de woning van de heeren H. Olivier en A. Nieuwenhuizen aan den Ruigendijk, alwaar publiek zullen worden verkocht dubbele hit, merrie 7 jaar, 5 melkkoeien, vare koe, 2 kalfvaarzen, 4 hok» kelingen, 2 varkens, mestvaalt, snijmachine, hondekar enz. Koopen van» en beneden f 25,— en onkosten contantoverigens 1 Nov. 1928 betaaldag. Geen staldagen. 's Morgens vóór de verkooping te bezichtigen. Notaris C. LOEFE. Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den heer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping op nader te bepalen datums van a. van huizen, tuinland benevens 9.73.80 H.A. bouwland in den polder Kraaijestein te Sommelsdijk b twee/derde gedeelte in diverse perceelen hofland te Sommelsdijk in de z.g. Oudestee en Stoofhoekten verzoeke van de erven van Mejuffrouw M. L. de Graaff e. a. Notarissen P. A. VAN BUUREN te Middel» harnis en A. B. DAM, Rotterdam. Centrale Veiling te Mldde harnis. Veiling van Maandag 26 Maart 1928. Spinazie f 26,80 tot f 26,90 per 100 K.G. Spruiten f 20,60 tot f 21,60 Knollen f 3,70 per 100 K.G. Kaas 20plus f 0,35 tot f 0,36 per pond. Kaas (volvet) f 0,54 tot f 0,55 per pond. Boter f 1,— tot f 1,03 per pond. Veiling van Vrijdag 23 Maart 1928. Roode kool f 16,— tot f 20,— per 100 stuks. Sinaasappelen f 2,80 tot f 4,58 Spinazie f 25.— tot f 26,20 per 100 K.G. Spruiten f 22,50 per 100 K G. Stekuien f 3,— tot f 3,50 per 100 K.G. Poters f 3,40 tot f 4,— per 100 K.G. Kleiperen f 25,— per 100 K.G. Kaas (komijne) f 0,24 tot f 0,30 per pond. Kaas 20plus f 0,35 tot 0,37 per pond. Kaas (volvet) f 0,55 per pond. Boter f 0,90 tot f 1,08 per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en fruit. Nasaankade 158, Amsterdam. Marktoverzicht der vorige week. Zeeuwsche blauwen gaan vlugger dan de bonten, dit komt door het prijsverschil van 50 75 cent per H.L. Bevelanders klagen de koopers over blauw onder de schil. Spuische en Flakkeesche eigenheimers geen aanvoer, hiernaar is ook geen vraag meer. Blauwen en bonte poters gevraagd. Friesland geen aanvoer. VJaamsche klef industrie gevraagd. Vlaamsche zand»industrie geen aanvoer. De eerste winter' Malta's zijn te Amsterdam aangekomen en waren zeer klein, grove poters met een enkele grootere er door, hiervoor betaalde men f 16,— f 17,— per 100 K.G. IJpolder en Haarlem» mermeer geen aanvoer. De volgende prijzen werden heden 26 Maart gemaakt Zeeuwsche bonten f 6,75 ik f 7,25, Zeeuwsche blauwen f 6,— k f 6,50, Bevelanders f 5,50 ik f_ 5,75, Blauwe en bonte poters f 3,60 k f 3,75, Uien f 9,- k f 10,50. TERECHT. De echtgenoote van S„ wonende in de Cor- tinghlaan te Groningen, die sinds de vorige week Maandagavond met hare beide kleine kinderen was verdwenen, is thans opgespoord bij een familielid te Amsterdam. "v BOMAANSLAG OP EEN ONDER- GRONDSCH STATION. In den nacht op Zondag is in een der New- Yorksche ondergrondsche stations een bom ont ploft, waaiidoor groote opschudding veroor- za.akt werd. Er werd echter weinig schade aan gericht, aangezien de helsche machine niet op de rails, doch in een der voorste lokaliteiten van het station was neergelegd. Dooden of 'ge wonden zijn niet te betreuren. De oorzaak of aanleiding tot dezen aanslag kon nog niet worden vastgesteld. SKILOOPERS VERONGELUKT. Bij de politie is aangifte gedaan, dat Zon dagmiddag 2 skiloopers, een man en een vrouw, op den Schneeberg te Oostenrijk verongelukt zijn. De vrouw is in een afgrond van ongeveer 250 meter diepte gevallen en bleef daar met In het dorpje Wisse is een 15»jarig melk» meisje vermoord. Van de misdaad wordt een 17»jarige knecht verdacht, die den dag te voren bedreigingen tegen het meisje had geuit. Op Woensdag 28 Maart 1928, veiling, en op Woensdag 4 April 1928, afslag, beide dagen des avonds 7 uur, te Melissant, ter herberge van Van der Werff, van Een huis, met schuur, erf en grond (eeuwigdurende erfpacht) te Me lissant, aan den Bouwdijk, kad. sectie A No. 1078, groot 3 A. 19 c.A., dadelijk te aanvaar den. Ten verzoeke van den heer W. v. d. Bosch te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 28 Maart 's voormiddags 10 uur op Nieuw-Stellendam, van 2 paarden, een 2»jarige stier, 5 kalfvaarzen, tweejarige vaars, 7 anderhalfjarige vaarzen, 4 jaarling, Drie» lingwagen, brik, 2 graanbrekers, bietensnijder, windmolen, haamtuig, ruiters, wit hooi, mus» terd enz. Ten verzoeke van den Heer T. Tanis Tz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 509 vette runderen, 240 vette kalveren, 314 schapen of lammeren, 1404 varkens. Prijzen per half kg.; Koeien 30—34, 42V245, 49—51 ct, ossen 39, 41—44, 48—51 ct., stieren 36, 40, 43—45 ct., kalveren 60-65, 75-80, 87Vj-97'/i ct., schapen 28-34. varkenf 30—31'/a ct., lammeren f 20—35 per stuk De aanvoer en handel van koeien en ossen was gewoon. De prijzen bleven vrijwel gelijk aan die der vorige week Maandag. Een enkel prima koe ging tot IV2 cent boven noteering. Stieren met weinig aanvoer en weinig handel en geen verandering in de prijzen. Vette kalveren met tameijk grooten aanvoer, sleependen handel en prijshoudend. Een enkel puik best kalf ging nog tot 7'/2 cent boven noteering. De aanvoer van schapen en lammeren was matig, kalme handel en geen verandering in de prijzen. Varkens wederom met tamelijk ruimen aan» voer, eenigszins tragen handel en dalende prijzen. Vermoedelijk slechte afloop. Zouters werden van 28 tot 29 cent per half kg. verkocht. AMSTERDAM, 26 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 450 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. f 1—f 1,10, 2e kwal. f 0,80—f 1,—, 3e kwal. f 0,64—f 0,80 per kg. slachtgewicht137 melk» en kalfkoeien f 300-f 420 per stuk, 95 vette kalveren le kwal. f 1-f 1,10, 2e kwal. f 0,90-f 1,-, 3e kwal. f 0,70-f 0,90 per kg. levend gewicht; 366 nuchtere kalveren f 6—f 10, 54 schapen f 34—f 42 per stuk, 600. varkens. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 26 Maart Vlas. Opg. van de marktm. Aanvoer 11,860 kg. blauw, schoon f 1,30—f 1,80, 3500 Groningsch f 1,40—f 1,70, 3000 Holl. geel f 1,40-f 1,70, 400 kg. f 1- f 1,20 per kg. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 26 Maart. Fijne zaden (Boe» rennoteering). Karwijzaad f 35—f 37, blauw maanzaad f 33—f 35, geel mosterdzaad f 21— f 23, kanariezaad f 12f 13, koolzaad f 22— f 23, voerlijnzaad f 16—f 18, zaailijnzaad f 22—f 24, alles per 100 kg. BEP DE HAAS en 29979 S. ELZAS Rotterdam, 25 Maart 1928 Avenue Concordia 38 Beukelsdijk 22 Ontvangdag Zondag 15 April van 3—5 uur Bovenzaal Restaurant Riche, K. Hoogstraat. ^p3SCZSXOSC3 03CZ23C 1888 - 1928. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders en Vrijdag 30 Maart hunne 40»jarlge Echtvareenlglng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo< gen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Be» huwd» en Kleinkinderen. 29980 Kranendijk, Maart 1928. 1 izjscdscisso oeczxsczxsc^G 1Zoo de Heere wil en zij leven t1 hopen onze geliefde Ouders, Be» huwd» en Grootouders en op Vrijdag 30 Maart a.s. hunne 40<jarlge Echtvereenlglng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo» gen blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Be» huwd» en Kleinkinderen. 29974 y Stellendam, 26 Maart 1928 j Heden morgen 9 uur, behaagde het den Heere van leven en dood, na een kortstondig geduldig ge» dragen lijden van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde echtgenoote, moeder, behuwd», groot», overgröotmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, Mej. jaiiiietje alida duhuifg (geb. HOFMAN), in den ouderdom van 80 jaar en 6 maanden. 29978 Uit aller naam, ABRAHAM DUNWEG. Dirksland, 25 Maart 1928. Hedenavond omstreeks 8 uur behaagde het den Heere na een kortstondig lijden door den dood van onze zijde weg te nemen, onzen innig geliefden, zorgzamen, trouwen Man en Vader, den Heer in den ouderdom van 54 jaar en 7 maanden. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende, 29976 Wed. P. C. COENRADIE- Dale. J. COENRADIE J. L. COENRADIE en Verloofde Melissant, 25 Maart 1928. Heden overleed tot mijn groote droefheid mijn eenigste, dierbare Broeder, de Heer in den ouderdom van 54 jaar en 7 maanden. Zij, die hem van nabij gekend hebben, zullen kunnen beseffen wat ik in hem verlies. 29977 L. COENRADIE. Dirksland, 25 Maart 1928. Heden overleed tot onze diepe droefheid Da een langdurig lijden, onze geliefde Man, Vader, Be» huwd en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 54 jaar en 5 maanden. Wed A. DE RONDE. Ouddorp, G. VAN SPLUNDER- de Ronde. P. VAN SPLUNDER en Kinderen. Goedereede, J DE RONDE. JOH. DE RONDE van Dam en Kind. Stellendam', M. GROENENDIJK- de Ronde. M. GROENENDIJK en Kinderen. Goedereede, 29982 G. DE RONDE. W. DE RONDE. C. M. DE RONDE. GOEDEREEDE, 27 Maart 1928. j i

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3