HEI UULPEHHUIS Het is niet hetzelfde waar U Uw Vulpen houder koopt. Sproeten komen vroeg ii §|00r bm Jjottóag os alzet van LanflOouuiproducien. Economisch uieehoverzichL V erkoopingen. SOESJE VOOE E Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Zate Pil firn TW O MATTHEUS 27 39—43. III. 5HOOFDSTEEG 5 m. in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. OM I Hl I Rl seffen, dat het een door God gegeven middel is tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk. Mogen we het in breeden kring maar zoo bezien Kennis der Historie zal ongetwijfeld hiertoe medewerken. En als we dan hooren van gevallen, zooals ikin den aanvang van mijn brief mededeelde, gevallen van ontzettende onkunde onder stu- deerende jongelui, die niet eens meer weten wat tot zaligheid dienen moet, dan stemt het ons toch tot ootmoedige dankbaarheid, dat wij onder Gods voorzienig bestel nog leven mogen in een kring waarin ons dat wel geleerd is en dan wordt het brengen van offers voor de uit breiding van God6 Koninkrijk ons gemakelijk. Want ootmoedige dankbaarheid stemt tot of fervaardigheid UITKIJK. „En die voorbijgingen, lasterden Hem, schuddende hunne hoofden, en eeggende: Gij, die den tempel afbreekt, en in drie dagen opbouwt 1 verlos u zeiven. Indien Gij de Zone Gods zijt, zoo kom af van het kruis. En desgelijks ook de overpriesters met de Schriftgeleerden en ouderlingen en Farizeën, Hem bespottende, zeiden Anderen heeft Hij verlost, Hijkan zichzelven niet verlossen; indien Hij de Koning Israels is, dat Hij nu af- kome van het kruis, en wij zullen Hem gelooven. Hij heeft op God betrouwd, dat Hij Hem nu verlosse, indien Hij Hem wel wil, want Hij heeft gezegd: Ik ben Gods Zoon". (Slot). Welk een ontzettend tooneel op Gol gotha: die razende en tierende menigte, in blinden haat den Zoon van God lasterende en uitdagende Zijn macht te toonen door van het kruis af te komen. Hoe dierbaar is die gesmade Chris tus aan Zijn gemeente. Wijl Hij zich liet lasteren, is zij voor den spot van Satan bewaard en van eeuwige schan de verlost. Hij is door de hel gehoond en een spot van Satan en zijn geestes kinderen geworden, opdat het hoonge lach der hel over allen die gelooven, verstommen zou. Neen, de booze zal zich niet verheugen over degenen, die in Christus Jezus zijn. Zijn prooi is hem ontrukt, zijn buit hem ontnomen. De hel is tegen Jezus losgelaten, opdat haar smarten ons gespaard zouden worden en wij in plaats van met schande, met eer zouden gekroond worden. Door het kruis zijn de werken des duivels ver broken, is zijn heerschappij vernietigd geworden. Wat wij op Golgotha zien, herhaalt zich telkens. Nog gaat Satan rond om de menschen aan te zetten tot lasteren van het heilige, van God, van Chris tus en Zijn volk. Hoevelen lasteren wat zij niet verstaan. Welke schrikkelijke woorden worden gesproken tegen de heilige dingen. Spotten met het heilige is duivelsch. Dat is in 't bijzonder het werk van den duivelGod te lasteren. O, laat ons toch de spotters mijden, het gezelschap van hen, die het heilige tot een voorwerp van spot maken, ont vluchten. Geestig noemt men vaak die menschen, die Bijbel en godsdienst be lachelijk maken. Maar de Heere is een God, die voor de eer van Zijn naam en van Zijn volk waakt: die in den hemel woont en den spotter niet on schuldig houdt. En waar Jezus niet begrepen werd, maar Hem smaad en hoon van men schen ten deel vielen, hoe kan Zijn volk dan iets anders verwachten Het gaat hun gelijk 't hun Heiland ging. Tot Jezus sprak de vijand: gij hebt op God betrouwd, maar wat wordt er nu van uw verwachting Zoo God een welgevallen aan u had, zoudt ge niet aan het kruis hangen, maar zou Hij verlossen. Zoo bestrijdt öok de wereld Gods volk: waar is uw God, op wien gij gehoopt hebt Zij spot met hun kindschap en zegt: gij hebt op God ver trouwd, maar 't was tevergeefs, want Hij heeft u verlaten. Satan tracht hen aan het wankelen te brengen: als gij Gods kind waart, zou 't anders met u wezen, dan zoudt ge niet zoo dikwijls struikelen en in de zonde vallen. Ook ons eigen hart is vaak bezwaard als wij zien op ons kruis en vragen hoe is dat nu te rijmen met ons kind schap Als de Heere ons lief had, als wij waarlijk in Zijn vaderlijke gunst deelden, zou 't ons dan zoo kunnen tegenloopen Maar dan mogen wij Satan uitdagen: wie zal beschuldiging inbrengen tegen de uitverkorenen Gods waar God hen rechtvaardigt en Chris tus, gestorven en opgewekt zijnde, aan des Vaders rechterhand gezeten, voor hen bidt Tegenover de bezorgdheid van ons hart staat de verzekering des Meeren, dat Hij kastijdt, dien Hij lief heeft. Jezus heeft op God betrouwd ook toen de spotters Hem toeriepen: waar is nu uw God Laat ons vastelijk vertrouwen, dat de Heere ons niet zal beschaamd maken, maar op Zijn tijd en Zijn wijze toonen, dat wij de Zijnen zijn. Al gelooft de wereld niet aan ons kindschap en al schijnt 't, dat alle din gen tegen ons zijn, God is nochtans voor ons en Hij zal nooit te schande maken, die in den naam van Christus tot Hem komen en op Zijn barmhartig heid hopen. Wat heeft die gesmade Christus ons te zeggen Als wij die schimptaal der vijanden hooren, worden wij dan her innerd aan onze eigen zonde Verstaan wij, dat ook wij deel hebben aan den hoon, Hem aangedaan door onze zon de Van nature zijn wij lasteraars van God. Wij hebben Hem niet geloofd, maar Satan, die God tot een leugenaar maakte. Wij hebben Hem gehoond door ons aan Zijn gezag te onttrekken. En nog spot met Hem de zondaar, die Zijn woord veracht en Zijn bedrei gingen in den wind slaat. En zou God zulk een zondaar onschuldig houden, waar Hij Zijn eigen Zoon niet gespaard heeft Zou Hij toegeeflijk kunnen zijn tegenover de zonde, waar Hij ze eerder gestraft heeft in Zijn Zoon, dan ze on gestraft te laten Hij laat niet met zich spotten. Wel is Hij lankmoedig, waar Hij den zondaar roept tot bekeering. Maar er komt een dag des gerichts, een dag der wrake voor allen, die zich verharden. Er zal eenmaal een hoon gelach opgaan uit de hel over den dwa zen mensch, die den tijd der genade liet voorbijgaan. Die om Jezus wil gehoond' werd, zal met eer gekroond worden. Volgen wij onzen Heiland na, die zweeg bij ver smading, die om onzentwil niets wilde doen om Zijn macht te toonen. Dat wij Zijn voestappen drukken door te ver dragen en te lijden. Laat de spot der wereld ons niet verbitteren, dat wij door liefde en lijdzaamheid trachten te winnen. En dat wij ons niet laten ont moedigen, als men ons toeroept: waar is nu uw God Want onze God is in den hemel; Hij doet al wat Hem be haagt. Ieder fabrikant adverteert dat zijn fabrikaat het beste is. Wij hebben al de bekende en prima fabrikaten te samen gebracht, waarbij vele soorten welke speciaal voor ons zijn gemaakt en ook welke alleen bij ons verkrijgbaar zijn. Voor het koopen is het noodig: le dat U uit eene groote sorteering een keuze kunt doen naar eigen smaak en beurs. 2e dat U daarbij geholpen wordt door iemand, die deskundig is en weet wat voor Uwe hand geschikt is. 3e dat iedere Vulpenhouder voorzien is van een 14 Kar. gouden pen met iridium punt en ten volle gegaran» deerd. Dit alles vindt U UITSLUITEND in GEEN FILIALEN ROTTERDAM Naam graveer.n gratia, terwijl U wacht. Repareeren van alle vulpenhouder, en vulpotlooden. Vorige week had ik het over de geëxporteer de producten en de bediening van de Buiten landsche cliëntele door Tuinder en Landbouwer. Nu wil ik eens even stilstaan bij de bedie ning van de Binnenlandsche cliëntele door Tuin der en Landbouwer. Dan neem ik daarvoor het product vroege aardappelen. Komt men in Tuinbouwstreken met hun prachtige goed functioneerende veilin gen, daar ziet men, dat de vroege aardappelen netjes gesorteerd, ontdaan van slijk, groene, kwade en misvormde worden aangevoerd in hun veilingkisten. Voorwaar zeer aantrekkelijk voor den koo- per. Ik zou haast zeggen de koopman wil geen andere verpakking. De landbouwer, die nog verpakt in den zak van grootvader, heeft op de markten te concurreeren tegen den aardappel in de kist. Is er nu maar veef vraag, dan loopt die concurrentie wel los, doch is de markt iets slap per, dan wordt zijn onoogelijk-velloos en slecht gesorteerd product niet aangekeken of het moet zijn voor een aanmerkelijk lageren prijs. Dan is hij nog wel te slijten in stadbeurten met ar mere bevolking. Van levering aan de meer ge situeerde, beter betalende bevolking blijft hij verstoken. Onze Flakkeesche handelaars hebben dit reeds ingezien en zijn overgegaan tot aankoop van eigen kisten. Zij gevoelen, dat zij de concur rentie zoo niet kunnen weerstaan. Waarom de landbouwers niet, evenals de Tuinders, door middel van een veiling zelf hun kisten aanschaf fen is mij een raadsel. Ze zien de situatie of meenen die blijkbaar beter in te zien dan de Tuinders, althans men laat de koopman voor kisten zorgen. Toch wil ik hen, in verband met de aardap pelenbewaarplaatsen, die ten doel hebben, de oogst van eigenheimers te vervroegen, in over weging geven, eens ernstig dit vraagstuk onder de oogen te zien. We hebben nu eenmaal te leven in den tijd zooals hij is en niet zooals hij was. Toen voor 't eerst de ijzeren ploeg werd inge voerd, werden er alle mogelijke bezwaren naar voren gebracht, die echter geen steek hielden. Ik heb zelfs een boer gekend die absoluut niet aan de ijzeren ploeg wilde. Voor hem stond vast dat er niets ging boven de houten ploeg. Sindsdien zijn er steeds verbeteringen aan de ploegen gebracht en het oude houten model, met pandoek beslagen rijster, is verdwenen. Zoo zal het ook gaan met Uw tegenwoordig handelssysteem. Het is onlogisch en zal ook zeer zeker verdwijnen. Toch geloof ik, dat er nog heel wat water door het Haringvliet zpl stroomen, eer we zoover zijn. Als men zich echter op de hoogte stelt en men leest in de verschillende vakbladen, wat er in de ons beconcurreerende landen wordt gedaan voor de sorteering en verpakking dan moeten wij volgen. Amerika verovert bijna alle markten met zijn fruit, enkel en alleen door levering van prima kwaliteit. Men wordt als het ware gedwongen, dat fruit te koopen. Loop in de stad een groen tewinkel binnen, koop daar wat appelen, dan tien tegen één laat het Nederlandsche fruit liggen en U gaat met Amerikaansch fruit in Uw zak de deur uit. Italië, het land dat geregeerd wordt met den sterken arm, bouwt Packinghouses voor het sorteeren en verpakken van producten, die over de grenzen gaan. Zoo zijn er legio voorbeelden te noemen en hoe zal u zich dan handhaven, als u naast hunne producten niets anders heeft aan te bieden als het product, zooals ik in mijn vorig schrijven heb gekenschetst. Natuurlijk wordt u dan de leverancier, even als in het Binnenland met uw vroege aardappe len, van de minst betaalkrachtige bevolking te gen aanmerkelijk lagere prijzen. (Wordt vervolgd). Qm een indruk te geven van de geweldige bedrijvigheid op de emissiemarkt en de kapi talen, welke aan de markt worden onttrokken, wijzen wij er op, dat in deze week op inschrij vingen van de vorige week een bedrag moest worden gefourneerd van 28.569.000.--. Ver der stond op 13, 14, 15 en 16 dezer de inschrij ving open op diverse leeningen (Industrieele Disc. Maatschappij, Korenschoof, Holl. Draad en Kabel Nijmegen, en twee Duitsche leeningen, alsmede een leening der H.V.A.), waarvoor ook een bedrag van 27.431.000.benoodigd is. Niettegenstaande dat alles houdt het koerspeil van beleggingsfondsen zich goed. Van Bankaandeelen valt melding te maken vap een vaste stemming voor aandeelen Robaver en Geld. Cred. Ver. Beide instellingen hebben een dividend van 5 betaalbaar gesteld, en noteeren ruim 10 hooger dan verleden jaar in dezen tijd. Van Buitenlandsche bankaandee len valt een vaste stemming op voor aandeelen Banque de Bruxelles. De industrieele afdeeling gaf een drukke af faire te zien. Aangenaam doet het aan, dat er weer aandeelen-emmissies op deze afdeeling ko men wij noemen in dit verband de uitgifte van aandeelen door de Korenschoof en Holl. Draad en Kabel. Kunstzijde aandeelen voerden meer dere dagen den boventoon. De voortdurende vraag schijnt nog voor een groot deel afkom stig te zijn van buitenlandsche zijde. Jurgens- aandeelen waren goed prijshoudend. In Philips- aandeelen ging de laatste week zeer weinig om. Het concern breidt zich steeds meer en meer uit. In Turijn is men begonnen een fabriek ge reed te maken voor vervaardiging van lampen, enz. In Aniems en Ned. Ind. Gas Mij. vormde zich zoo nu en dan een grooten hoek. Thans is bekend geworden, dat een Belgische holding maatschappij is gevormd, waarin groote bedra gen aan aandeelen van beide maatschappijen worden ingebracht. Op de suikermarkt was er veel belangstelling voor aandeelen H. V. A. De obligatie-uitgifte van deze maartschappij is schitterend geslaagd, doch zulks behoeft geen verwondering te wek ken, daar de obligaties tot het beste soort be leggingsmateriaal kunnen worden gerekend. De toestand op de suikermarkt wordt mo menteel beter beoordeeld en men acht het niet uitgesloten, dat de suikerprijzen zullen gaan stijgen. Er is van den oogst 1928 op Cuba ver kocht 600.000 ton, terwijl er tevens geruchten loopen, dat de 200.000 ton, welke het suiker- beschermingscomité nog tot hare beschikking heeft, verkocht zijn. Voor de Java-suikerindu- strie is een prijsverheffing van de suiker nog altijd zeer gewenscht. Nadat rubber-aandeelen in den loop der vo rige week flinke koersverliezen hadden geleden wisten de prijzen zich dezer dagen wederom vrij belangrijk te herstellen, eensdeels in verband met den rubberprijs en andersdeels als gevolg van de vermindering van den voorraad te Lon den met 887 ton. Teneinde een indruk te geven, welke koers schommelingen de rubberaandeelen sinds begin Januari hebben medegemaakt, geven wij on derstaand enkele koersen op verschillende data 30 Jan. 1928. 13 Mrt. 19 Mrt. Amsterdam Rubber 310 240 262 Deli Bat. Rubber 249 177 195 Hepsa Rubber 447 346 380 Wij zouden zoo door kunnen gaan, doch een ieder voor zich kan zoo verder gaan. De incourante soorten in deze afdeeling hebben over het algemeen groote koersverschillen te boeken, al naar gelang van de sterkte der Maatschappij, Tabakken bewogen zich op onregelmatige wijze. Vorige week werd de eerste voorjaars inschrijving gehouden. De kwaliteit was goed, doch de taraties zijn niet meegevallen. Nu kan men zich troosten met de gedachte, dat de ma kelaars in den regel zeer voorzichtig zijn, doch van de tegenvallende cijfers ging geen animo uit om iets in tabaksaandeelen te doen. Het aanbod werd dan ook tegen lage prijzen opge nomen. Olie aandeelen waren geheel op den achter grond geraakt. Het dagoverzicht van een finan- tieel blad schrijft over het koersverloop van Kon. Olie als volgt: „Het incourante fonds Kon. Olie werd in een mager hoekje verhandeld. Scheepsaandeelen werden lager verhandeld. Het dividend van de Oostzee was teleurstellend hetwelk zich in een koersverlies van enkele pun ten uitte. Met uitzondering van de Indische lij nen kostert men geen hooge verwachtingen voor deze afdeelingen. Yankee-aandeelen regelden zich geheel naar New-York. Voor aandeelen Chicago Milwaukee heerschte een vaste stemming. Woensdag 28 Maart 's voormiddags 10 uur op NieuwStellendam, van 2 paarden, een 2<jarige stier, 5 kalfvaarzen, tweejarige vaars, 7 anderhalfjarige vaarzen, 4 jaarling, Drie» lingwagen, brik, 2 graanbrekers, bietensnijder, windmolen, haamtuig, ruiters, wit hooi, mus» terd enz. Ten verzoeke van den Heer T. Tanis Tz. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 30 Maart 's nam. 4 uur te Goedereed j in het logement »De Gouden Leeuw«, verhu» ring bij inschrijving ten verzoeke van het Alg. Armbestuur te Goedereede, voor 10 jaren, ingaande blootschoof 1928 van 1.23.60 H.A. (2 Gem. 207l/2 R. V. maat) bouwland te Goe» dereede in den Kleinen Zuiderpolder, thans in pacht bij B. Temmink; 0'69»10 H.A, (1 Gem. 15F/2 R- V. maat) bouwland te Goede» reede in den Kleinen Zuiderpolder, thans in pacht bij Mozes Aleman1.29.40 H.A. (2 Gem. 245 R. V. maat) bouwland te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, genaamd »De Doorn. meed«, thans in pacht bij Willem Tanis Janszoon en 0 82.10 H.A. (1 Gem, 236'/2 R. V. maat) weiland te Ouddorp in het Oudeland, genaamd »KrabbeUnd«, thans in pacht bij W. van der Bok. Notaris VAN DEN BERG. Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den heer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping op nad, te bepalen datums van a. van huizen, tuinland benevens 9.73.80 H.A. bouwland in den polder Kraaijestein te Sommelsdijk b twee/derde gedeelte in diverse perceelen hofland te Sommelsdijk in de z.g. Oudestee en Stoofhoekten verzoeke van de erven van Mejuffrouw M. L. de Graaff e. a. Notarissen P. A. VAN BUUREN te Middel» harnis en A. B. DAM, Rotterdam. We handwerken er tegenwoordig dapper op los.En als we zoo eens bij elkaar zijn, ontdekken we nog als eens iets nieuws op handwerkge bied. We zijn tegenwoordig vindingrijk. We kunen alle materialen gebruiken. Kleurencom binaties, we wagen het eraardigop. Doch hoeveel nieuws er steeds is, het oude welbekende haakwerk blijft toch nog in eere. Datis ook zoo'n practisch werkje. We kunnen het overal bij gebruiken en als we de gewone witte D. M. C. gebruiken, kunnen we het gerust elke week aan de wasch toevertrouwen. 'k Heb nu weer een patroon voor een tus- schenzetseL Daar is het ten minste heel goed voor geschikt, mits we een heel fijne werk- draad nemen. Maar ik heb ook even een staaltje gemaakt met het gewone ongebleekt breikatoen. Als we dat gebruiken is het ook geschikt voor sprei- baan, want dan wordt de breedte ongeveer 30 c.M. Zoo gebruikt, voldoet het ook uitstekend. De avonden gevenons nu nog den tijd er voor, tenminste al» we niet al te vermoeid van de schoonmaak zijn. M'n Beste nichtjes en neefjes Nu Zou ik toch wel willen, dat ik van avond als de krant bezorgd wordt, eventjes en overal tegelijk bij m'n nichtjes en neefjes om 't hoekje der kamerdeur kon komen kijken. Vorige week schreef mij een der nichtjes 'k Heb zelf wel niet meegedaan aan den teekenwedstrijd, maar ik ben toch zoo nieuwsgierig naar de volgende week". Hoeveel te meer zal het dan wel bij de deelnemers en deelneemsters van den wed strijd zijn. 'k Heb heel wat teekeningen ontvangen en veel goede ook. Als het niet :zoo heel veel kostte, zou ik graag de bepte teekeningen in de krant zetten, maar dat gaat niet. Zooeven toen ik de teekeningen moest be- oordeelen en de prijzen toekennen, heb ik ze allemaal eens om mij heen gelegd, maar wat werd het toen moeilijk. Wat had ik een massa prijzen willen uitdeelen. Bijna alle teekeningen waren met zorg en preciesheid afgewerkt. Slechts een heel enkele moest ik dadelijk ter zijde leggen, omdat ik oordeelde, dat daar aan de afwerking niet de zorg was besteed, die ik toch volgens den leeftijd van den inzender en inzendster wel verwachten mocht. Doch, dat was maar een enkele, de meesten waren keurig. Toen heb ik moeten kiezen en wikken en wegen en toen ik eindelijk klaar was en de bekroonde teekeningen terzijde had gelegd, zag ik, dat ik er w$j negen apart had genomen. Het is veel hé Ik vind het ook hoor. Het is maar heel goed, dat er niet alle weken een teekenwëdstrijd moet beoordeeld worden, an ders vrees ik, dat de bodem van Tante Truus' portemonnaie heel gauw te zien zou zijn. Maar kinderen, nu laat ik jullie niet langer nieuwsgierig. Hier komen de namen der gelukkigen JAANTJE BOER te Middelharnis, Het InktsteL MARIA C, WESDIJK te Middelharnis, Een doos postpapier. BEN VAN DER VELDE te Asperen, Een boek: Zij die de zee bevaren, GRE SCHIPPER te Middelharnis, Een boek: Schobbertje, MARTIENTJE VERKERKE te Sommelsdijk, Een boek: Van drie schooljongens. ELISABETH AKERSHOEK te Ouddorp, Een boek: Domme Sytse. LEENDERT ROODZANT te Hoorn, Een Vreemde woordentolk, met 5588 vreemde woorden en uitdrukkingen. CO BARENDSEN te Middelharnis, Een boek: In Vaders voetstappen. THOMAS KNAPE te Sommelsdijk. Twee platen. Allemaal hartelijk gefeliciteerd van mij. Nu ben ik al verlangend naar de brieven van jullie van den volgenden keer. Hieronder komt nu een teekening, niet van een der prijswinners, daarvoor was de teeke ning in verband met den leeftijd van den in zender te eenvoudig, maar het vers er bij vond ik zoo mooi, dat ik dacht: 'k zal dit ook maar eens aan m'n nichtjes en neefjes laten lezen. Ingezonden door Henk S. te Middelharnis. IB B BB BI BB BB BB BB BB BB BB BB BB BB ■BB BB BB BB HET KRUIS. Ieder heeft zijn kruis op aard, Ieder heeft wat hem bezwaard, leder hart en ieder huis, 't Heeft zijn eigen kwel en kruis. 't Eene kruis is openbaar, 't Andere wordt men niet gewaar 't Eén is klein en 't ander groot, Hout het één en 't ander lood. Deze heeft een eenig kruis, De ander een driedubbel thuis, Maar dat is het wonderbaarst Ieder acht het zijne 't zwaarst. Het kruis van anderen schijnt u licht, Gij bedriegt u in gewicht En wie weet of gij verdroegt, Waar zijn schouder onder zwoegt. Zag men dan ook van nabij Al de kruisen op een rij, Ieder koos voor zich en nam Waar hij mee ter markte kwam. Mor dan niet, maar hoe het ga Denk aan 't kruis van Golgotha, En aan Hem, die kruis en kracht Geeft, waar Hij die noodig acht. Vinden jullie dat ook mooi Ik vind het heel, heel mooi, en ik ben blij, dat Henk dat voor mij overgeschreven heeft- Nu moet ik eindigen, kinderen. M'n praatje is nu al weer te lang geworden. Dag kinderen. Jullie TANTE TRUUS. Ons antw bevredigd. Zijn Eer' reet, de inh merkingen, Nu hadde anders verv heeft eens e en een pole een roman krijgen, 'k gemeenen Nu willen gen, dat we ben, maar c opgedrönger loop der geschrijf tuf al bitter wi van hun le\ Katholiek af, dat van zijn. We be logisch opzie ze gelukkig elementen, geboden is. Het is dat het ond Calvinistisch drukken zoo is, om elkar maar in elk Het is da schrift, dat laatste drie bode" plaat! genoopt ge\ in te gaan. Wij doen van ons blae uit den aard strekking b nemen. Jammer is slecht de ku uit zijn pole hij zeker ni gestieve, dal aantroffen, i gewend zijn mische was Waarheid" zulke midde Allereerst hetgeen we geschiedbesc Onze leze we gezegd hi zich blijkba; van een De nog immer louter te vei lijke motievi te zoeken i onfeilbaar Wij hebb een artikel forischung, vloeisels gen persoonlijkht ln plaats (indien hier geachte opp< jectieve ver< kennen. Als wij e Dorp mogen het schijnt „kennen" Maar dat be heer Pastoo bewaard zo oordeel, indi werkelijk ke In ieder nifle, dat 1 Innere der dat Denifle dan leugen, Luther verz< leiden. Het Luther's psychologisc onzedelijke Luther geloc Wei nu, de schrijver in „De Maa, mer, dat Rc baar nog st Denifle kun Is dit oo Het subje van Dorp's wering, dat zedelijke mc Waar hel We wete Er is geer chologische we hebben digen afgeki verandering lijke motiev de eigenlijk buigen voor Wij waar dat hij ons de hand wi een wederd studie van c Kuyper „He gehandhaafd te geven. Zijn Eerv, voegden toe schriften' voorkomen U: e ge

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2