PUROL er op! Burgerlijke Stand VisscheriJ. Kerk en School. Qemengd Nieuws. Schrijnende Handen Het verzacht en genees*^ Heden (Maandag) moest de vrouw van A. K. onverwachts naar het ziekenhuis in Rot terdam vervoerd worden, voor het ondergaan van een operatie. Maandag is onder leiding van mej. Hat- tink de bakercursus aangevangen met 26 leerlin gen. Deze week waren de prijzen der veldvruch ten per H.L. aardappelen 6,—, peen 6,—, uien 111, Uitslag veiling woonhuis tuin en schuur van L. Vaalburg Perceel I huis, ingezet door J. Holleman op 1870. Perceel II tuin en schuur ingezet door J. van der Zande op 750. OOLTGENSPLAAT. Bij den landbouwer H. van Nieuwenhuijzen Lz. is onder het vee mond en klauwzeer uitgebroken. A. van der Welle Wz. heeft zijn woon huis onderhands verkocht aan Jac. de Vos Wz. Door B. en W. is aan A. Buscop opgedra gen het vervoer van 40 M3 zand voor 15,63 met alleen gezinshoofden, van de Kaai naar het brandspuithuis. B. en W. maken bekend dat de veror dening tot wijziging der verordening op de brandweer zooals die 'door den Raad is vast gesteld, heden is afgekondigd en in werking treedt, zulks is noodig geworden door het aan schaffen van een stoombrandspuit. NIEUWE TONGE. Als bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank is aan de beurt van aftre den dhr. D. Breesnee en als lid van den Raad van Toezicht dhr. M. Vreeswijk. J.l. Maandagavond werd vanwege de Gasfabriek in de Hulpschool alhier een druk bezochte voordrachten- en Kookdemonstratie avond gehouden. De heer v. d. H. te Sommelsdijk had het ongeluk onder deze gemeente in een sloot te rijden. Gelukkig dat er iemand in den omtrek was om hem te helpen, waar hij anders voor zeker zou zijn verdronken. J.l. week zijn van hier vervoerd 900 ba len uien en 4000 balen peen. A.s. Dinsdagmiddag 2 uur zal ten huize van Dr. van Gelder alhier de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze in- en herinenting. DIRKSLAND. Bij de arbeidsbemiddeling ston den 2 werkzoekenden ingeschreven. Op de weekelijksche beuqs besteedde men voor de veldvruchten als volgtuien 10. en peen 5.per H.L. Tegen een 2-tal personen is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Maandag werden van uit deze gemeente een 6-tal dienstplichtigen der lichting 1928 bij het 14e Reg. Inf. te Bergen op Zoom ingelijfd. HERRINGEN. Vorige week werden van hier de laatste uien vervoerd van oogst 1927. I STELLENDAM. Zondagmorgen omstreeks half twaalf werd deze gemeente opgeschrikt door reusachtige rookwolken. Deze bleken te komen uit den schoorsteen van de woning van J. W. Lekkerkerker. Bij nader onderzoek bleek deze schoolsteen in brand te staan. De eigenaar had achter de tegenwoordigheid van geest spoe dig van boven door den schoorsteen zout te strooien, waardoor de vlammen werden gedoofd en alzoo erger voorkomen. A.s. Woensdagavond zal in de Geref. Kerk alhier door Ds. Akkerhuis van Maassluis bidstond voor het gewas worden gehouden. Zondagmorgen werd van hier per motor van beurtschipper J. L. Waling naar Rotterdam vervoerd de landbouwer M. van Seters Lz. tot opname in 't Diacone^sehuis voor het mogelijk ondergaan van een operatie. Bij de gehouden keuring van dienstplichti gen uit deze gemeente voor de lichting 1928 werden afgekeurd 8 dienstplichtigen van de 22 t.w. L. Bringman, J. Hartman, Joh. Klink, J. Koole, Chr. Polie, C. Riemens, L. Troost Mz., W. Westdijk. Goedgekeurd werden M. Bosho ven, G. M. Brinkman, A. van Es, A. Gebuijs, C. Hoekman, A. Keijzer, F. Koese, Jan Koese, J. Menheer, F. van Oostenbrugge, H. van Oos- tenbrugge, J. van Oostende, T. Slager en W. Troost. GOEDEREERE. Een afschrift van het pri mitief kohier van de belasting op de honden zal gedurende 5 maanden van 12 Maart tot 12 Augustus 1928 voor een ieder ter secretarie ter inzage liggen. OUDDORP. Bij de openbare verkooping van onroerende goederen op 1.1. Zaterdag, werden de eigendommen van Mej. wed. J. Grinwis, koo- pen 1-8 gecombineerd, afgemijnd door D. Vliet- land op 10300 koop 9 door K. Grinwis Kz. op 910.— en koop 10 door J. Hollaar op 730 Het huis van mej. L. de Gan,s-Lodder door T. de Ronde opf 4530.en het bouwland door N. Flikweert op 3200.Het huis van Mej. Verbiest door C. van der Bok op 2000.— en ten slotte een huis, de Jonkerstee, met twee perceelen grond door P. B. Crezee op 1630, De boerderij van W. van der Bok is on derhands aangekocht door Gebr. Bosland. Ten verzoeke van de weduwe Jacob Hui zen is een perceel weiland in den Ouden Oost- dijk, genaamd ,,de Kraai", publiek verhuurd voor den tijd van zeven jaren voor 75.per gemet en per jaar. RECLASSEERINGSARBEID VAN DE GEREFORMEERDE VEREENIGING VOOR DRANKBESTRIJDING. De Gereformeerde Vereeniging voor Drank bestrijding, die door haar 27-jarigen strijd tegen het alcoholisme in het geheele land onder Ge reformeerden bekendheid en sympathie ver wierf, tot in de meest afgelegen dorpen en gehuchten, ziet zich door den loop der omstan digheden een neventaak aangewezen, die zij wel reeds enkele jaren geleden op zich heeft genomen,maar die nu in dezen tijd, als een bijzondere roeping met kracht op haar komt aandringen en waarvoor zij nu meent de mede werking, den zedelijken en finantieelen steun, maar ook de daadwerkelijke hulp in den arbeid, van ons Gereformeerde volk te moeten vragen, n.l. voor het werk der reclasseering. Op dit terrein der philantropie is een bonte verscheidenheid van vereenigingen werkzaam, waarbij vooral met eere kunnen worden ge noemd het reeds meer dan honderd jaren be staande „Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen" en „Het Leger des Heils". Daarnaast hebben we de R. K. reclasseerings- vereenigingen, de Middernachtzending en de verschilende neutrale en christelijke drankbe- strijdersvereenigingen, benevens een paar plaat selijke Evangelisatievereenigingen en een af- deeling van Patrimonium. Tot ons leedwezen is de leiding van dat werk der barmhartigheid in „het Genootschap", dat door practische Christenen is aangevangen, nu in 't algemeen in handen van vrijzinnigen, die in verband met de moderne opvattingen van het strafrecht ideeën verkondigen en hul digen, die lijnrecht indruischen tegen onze Schriftuurlijke beginselen, en onze traditioneele christelijk-theologische begrippen over „schuld" en „straf" en tegen onze Bijbelsche opvatting over het recht en den plicht der Overheid, met name in het straffen van den misdadiger. Voor Gereformeerden behoeven we dus de ngodzakelijkheid niet te betoogen, om ons op eigen erf voor dien arbeid zelfstandig te or- ganisferen. En waar zoovelen dezen arbeid ter hand nemen, willen we onze zorg voor wegens misdaad met den strafrechter in aanraking ko mende personen beperken, tot de betrekkelijk weinige Gereformeerde belijders onder die men- schen, en tot het grootere aantal onder hen, die in onze Gereformeerde Kerken van verschillen de fortaatie, den H. Doop ontvingen. Het is nu een zeer verblijdend verschijnsel, dat in de laatste maanden verschillende zeer bekende mannen en vrouwen in onze kringen te kenen gaven dat zij ons in dezen arbeid willen steunen, door celbezoek, patronaat of door ver tegenwoordiging in de reclasgeeringscommissies of reclasseeringsraden. Allereerst mogen we dan noemen Prof.Dr. H. Dooijeweerd, die veel be langstelling en sympathie voor dien arbeid heeft en ons over een paar jaren in verband met zijn werk gaarne krachtig wil steunen. Als directe medewerkers mogen we vermelden Dr. W. G. Harrenstein en Ds. J. J. Buskes Jr. te AmsterdamMevr. M. M. Havelaar—van Beeck Calkoen en Ds. P. Nomes te 's-Graven- hage; Ds. N. Buffinga en Ds. D. J. Couvee te Rotterdam; Ds. H. L. Both en Ds. C. S. v. d. Ven te Arnhem; Mr. van Beeck Calkoen en Ds. W. H. den Houting te Leeuwarden; Ds. G. J. Pontier te Heerlen en Chr. v. d. Heuvel (2e Kamerlid); Mevr. van Schelven- Wilde te Haarlem, J. H. Kok, Hoofd der Chr. School te Tiel e. a. De praktijk van dit werk, de daad dezer voorgangers, die in aanraking zullen komen met de diepte der ellende, zal hen vanzelf bren gen tot het woord, waardoor zij weer anderen voor dien arbeid zullen trachten te winnen. Onze Vereeniging is nu de eenige, landelijke Confesiioneel Gereformeerde reclasseeringsin- stelling, en het is niet gewenscht, en zou bij de Regeering zeker op bezwaren stuiten als er nog meer Gereformeerde Vereenigingen voor dit doel werden opgericht. Om die reden be sloten we ons niet tot de z.g. „drankgevallen" te bepalen, maar onze zorgen uit te strekken tot alle delinquenten van Gereformeerden huize, ook al zijn ze dan reeds jaren van ons afge dwaald. De steun, dien we daarvoor van ons geheele Gereformeerde volk vragen is verschillend. Vóór alles hebben we geld noodig, dat we liefst zouden ontvangen van geregelde contri buanten, om op een zekere basis te kunnen bouwen. Maar ook giften zijn ons zeer welkom. Zijn er Gereformeerde mannen en vrouwen na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUROL en jeugdige personen, b.v. leden van jongelings- en meisvereenigingen, die zich beschikbaar wil len stellen voor het winnen van contribuanten, speciaaal voor den reclasseeringsarbeid, dan willen we dien gaarne voor dit doel inteeken- kaarten toezenden. Bovenal hebben we echter noodig mannen en vrouwen, zeer goed ter naam en faam be kend, die met tact en wijp beleid delinquenten kunnen leiden steunen en daarover toezicht kun nen oefenen en in staat zijn behoorlijke rap porten over den levensloop, het gedrag en het karakter dier personen en over het millieu waar in zij hebben verkeerd, aan de Rechterlijke macht te kunnen indienen. Zij, die daartoe roeping gevoelen kunnen zich wenden tot den secretaris onzer Bijzondere Reclasseerings-Commissie, den man die reeds jaren in dezen arbeid bezig is: P. P. Hartendorf, Kloppersingel 175 te Haarlem. Contribuanten kunnen zich opgeven aan den laatsten onderge- teekende. Giften worden verantwoord in het Maandblad der Vereeniging, dat aan contri buanten, die minstens een gulden bijdragen, gra tis wordt toegezonden. Om aan het werk de noodige kracht bij te zetten zullen we ons later ook wenden tot allerlei lichamen, wier -hulp en steun we hierbij niet kunnen ontberen: Kerkeraden, Diaconiën en Evangelisaties van Geref. belijdenis, Patri monium en Vakvereenigingen, die leven uit ons Gereformeerd beginsel, en waarvan we sym pathiebetuigingen en steun nu reeds gaarne zullen ontvangen. Het Moderamen van het Hoofdbestuur der Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding: Ds. W. H. GISPEN, Geref. Pred., Ie Voorzitter. Ds. A. M. BERKHOFF, Chr. Geref. Pred., 2e Voorzitter. Ds. J. VAN HERKSEN, Geref. Pred., Secretaris. C. BUITENDIJK, Nassaukade 73, Amsterdam Penningm.-Administrateur. Rekening Post-Cheque en Girodienst No. 68800 SOMMELSDIJK. OverledenBart Westdijk 55 jaar, echtge» noot van Gijsje Verkerke. MIDDELHARNIS. GeborenKommer, z. v. J. de Gans en L. Lodder; Willem, z. v. P. Prins en L. v. Gro» ningen. OverledenP. Vis 74 jaar, echtgenoote van A. Verbrugge. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 55 Kg. garnalen. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week, in het geheel van 70 tot 170 kilo garnalen per vaar» tuig; in de stallen te zamen 4 zalmen. De visscher J. Bakelaar heeft bij de uit» oefening van zijn bedrijf een gedeelte van zijn vischtuig verlorenschade ongeveer f 100,-. OUDE TONGE. Rectificatie Onder Kerk» nieuws van Zaterdag j.l. staat dat Ds. A. Verhage uit Middelburg Woensdag n.m. half zeven zou optreden, dit moet zijn 6 uur. In de Ned. Herv. Kerk zijn 3 biljetten van f 10,— gecollecteerd, waarvan 1 voor de J. V, 1 voor de Kerk en 1 voor het Studie» fonds De collecte Woensdagavond gehouden heeft met de nagift opgebracht f 54,—. NIEUWE TONGE. A.s Woensdagavond 6 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden de Eerw. Heer A. H. van Yperenvan Herkingen tot het houden van bidstond voor 't gewas. DIRKSLAND*. De collecte ten bate van de Herv. J. V. «Jonathan*, tijdens het optreden van Ds. Bartlema van Zeist, gehouden heeft met de nagift f 38,70 opgebr'cht. HERKINGEN. De catechisatie voor jongens van 12-16 jaar zal deze week in de Ned. Herv. Kerk niet worden gehouden. D.V zal op Zondag 1 April in de Ned. Herv. Kerk bediening van den H. Doop plaats vinden. Doopvaders worden verwacht tot het doen van aangifte op Zaterdag 24 Maart, 's avonds half acht in de consistorie. De catechisatie bij de Geref. Gem. zal deze week worden verzet en wel die van Woensdag op Donderdag en die van Donder» dag op Vrijdag, op dezelfde uren. STELLENDAM. De ter gelegenheid van de bidstond voor 't gewas gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f 196,42s. GOEDEREEDE. De bidstond voor 't gewas zal D.V. gehouden worden door dhr. van Yperen van Herkingen. OUDDORP. De consulent der Herv. Gem. Ds. den Oudsten van Middelharnis, trad Zondag voor de laatste maal op voor zijn vertrek naar Elburg. Aan het einde van den dienst werd hij door den voorlezer, namens den Kerkeraad, bedankt voor alles, prediking, catechisatie en ziekenbezoek, wat hij in het belang der gemeente mocht verrichten. Z. Eerw. werd daarna toegezongen de bekende zegen» bede Ps. 121 4. Ds bij de Herv. Kerk beroepen predikant, Ds. Wolthers van Onstwedde, is voornemens a.s. Vrijdag deze gemeente te bezoeken en des avonds half zeven in de kerk op te treden_ REQUEST VAN VELE NEDERLANDSCHE HONDJES AAN DE REGEERING. O, Excellentie, waf, woef, waf Wil even naar ons hooren Want ach, een allerdroevigst leed, Dat nog wel tot ons welzijn heet, Is over ons beschoren. Men zal ons nu, waf, woef, waf, woef Hoe kan men 't prakkizeeren, Beletten, omdat wij te klein Voor dezen arbeid zouden zijn, Als trekhond te fungeeren. Zoo mag dan dikke Does niet meer Voor Kee de groenkar voeren, En Fidel met zijn ouden baas, Het beest kon loopen als een haas, Niet meer langs 't grachtje toeren. Dan moet Bruno, wiens blij geblaf Klinkt 's morgens door de straten, De melkkar en zijn goede Trijn, Die hme zoó lief en dierbaar zijn, Aan and'ren overlaten. Zoo moeten wij, waf, woef, waf, woef, Ons werk van zooveel jaren, Ons werk, en eerlijk stukje brood, Gedeeld soms met den baas in nood, Voor immer laten varen. Dan moeten wij voor oogen zien, Het is om van te gruwen, Hoe onze baas of goede vrouw, Die hem zoo lief en dierbaar zijn, Den wagen zelf moet duwen. En straks, hoe zwaar het hun ook viel Een grooten hond te koopen Dan komt er toch zoo n bullebak, Die tweemaal meer eet met gemak, En niet zoo vlug kan loopen. En dandan volgt het droevig slot Twee honden eten geven, Die last is d' armen baas te zwaar, En vindt hij het al droef en naar De kleine hond moet sneven. O, Excellentie neen dat zult, Dat kunt gij niet gehengen, Om dus veel kleine burgerij, En nog ons hondekens er bij, In zorg en rouw te brengen. En daarom smeeke'n wij waf, woef Ach, wil ons niet verdrijven Dat spaart veel stakkers nieuwen nood, En ons een vroegen .droeven dood, Ach, laat ons trekhond blijven. („Drie Provinciën"). DE PASSAGIERSTER VAN HINCHLIFFE. Wat de pastoor van Grantham vertelde. Miss Elsie Mackay, die Hinchliffe op zijn gedurfde trans-Atlantische vlucht vergezelde, en waarschijnlijk het slachtoffer van haar over moed geworden is,' gaf voor haar vertrek ge tuigenis van een groot Katholiek geloof en van een onverwoestbaar vertrouwen in haar wel slagen. Father Arenzen vertelde daarover aan een man van de „Daily News" Met Hinchliffe en mis Ries woonde zij Zon dag de H. Mis bij in de kleine kerk te Gran tham. Maandag ging zij naar het Lof en vroeg den geestelijke father Arenzen bij hem te mogen biechten. Na de biecht sprak zij met den pries ter af, dat zij den volgenden morgen de H. Communie zou ontvangen. Toen zij den volgenden morgen omstreeks vier uur aan de pastorie aanbelde, had zij haar volledige vlieguitrusting aan. Een korte be groeting met den priester volgde, waarop men dadelijk de kerk binnen ging. De priester ontstak twee kaarsen. Na de voorbereiding naderde miss Mackay tot de H. Tafel en ontving vervolgens den priesterlijken zegen. Zij was merkbaar onder den indruk van den stap, welken zij ging ondernemen. Haar dankzegging was lang en innig. Toen volgde zij den priester naar zijn studiekamer om af scheid van hem te nemen. „Ik ga een vlucht over den Atlantischen Oceaan ondernemen, vertelde ze, maar ik wil dat niemand er iets van weet, voordat alles voorbij is. Zoodra wij aan den overkant zijn zal ik U een telegram zenden". Father Arenzen wenschte haar het beste toe en vroeg: „En als wij na veertig uur niets ver nemen Miss Mackay slikte haar tranen in en glim lachte. Zij wuifde met haar hand en vertrok. DE WERKLOOSHEID IN DE VER. STATEN. Uit New York wordt gemeld, dat zekere heer Coxey aan het hoofd van een legertje werkloozen een wandeltocht naar Washington zal ondernemen, om op die wijze de aandacht te vestigen op de groote werkloosheid, die thans in de Vereen. Staten heerscht. Verleden jaar had Coxey ook al eens zoo n betooging geleid. Er zijn thans volgens Coxey in de Unie vijf millioenen werkloozen en werkt slechts 25 van de Amerikaansche fabrieken met volle capaciteit. De Amerikaansche minister van arbeid Stelt het huidige' aantal werkloozen lager, n.l. op 2 a 4 millioen. EEN KERK IN ZEE GESTORT. Ten zuiden van Sjaelland ligt het kleine eiland Moen dat bekend is om zijn eigenaardige spier witte krijtrotsen. De golven van de Oostzee heben aan de grillige rotsen van dit eiland erg huisgehouden, en in den loop der tijden groote brokken krijt in de diepte medegesleurd, zoodat de uit de middeleeuwen stammende Hojerup- kerk op een gevaarlijk korten afstand van den rotsrand kwam te staan. De regeering had juist Donderdagavond middelen beraamd om deze kerk te behouden, toen bekend werd dat het koor van de kerk en een groot gedeelte van het kerkhof in zee waren gestort. DOODELIJKE DESINFECTIE. In een hotel in de Charentoqstraat te Parijs was men bezig met het desinfecteeenr van ka mers. Het desinfectiemiddel schijnt nog al kras te zijn geweest, want een schoonmaakster is tengevolge van het inademen der giftige gassen gestorven en een hotelknecht is stervend naar een ziekenhuis gebracht. BRAND IN EEN KOSTSCHOOL. Bij een brand in een kostschool te Salfords, in 't graafschap Surrey, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag vijf kinderen in de vlam men omgekomen. DE OVERSTROOMINGSRAMP BIJ LOS ANGELES. Een nieuw gevaarnog 300 menschen vermist als het kalf verdronken is Een nieuw gevaar dreigt de zwaar geteisterde Santa Clara-rivier; niet een nieuwe overstroo ming, dat kan moeilijk, want het water is weg gestroomd; het nieuwe gevaar dreigt weer in t geheim en is daardoor misschien nog angst wekkender, het gevaar van besmettelijke ziekte. In de dagen na de overstrooming heett er in de vallei een ongewoon hooge temperatuur ge- heerscht; daarbij gevoegd de weeke modder waarmee alles bedekt is, doen de autoriteiten haastig maatregelen nemen om te voorkomen, dat er een typhus-epidemie uitbreekt. Draadloos is door het gezondheidsbureau van den staat Californië een oproep verspreid, waarin ieder in de vallei geraden wordt, zich te laten inenten tegen typhus. Men hoopt door deze voorzorgs maatregelen dit gevaar te kunnen voorkomen, maar als de ziekte werkelijk uitbreekt, staat men machteloos in de tegenwoordige omstan digheden. Een zorgvuldige controle van de doodenlijsten uit de dorpen langs de rivieren heeft de autori teiten doen aankondigen, dat betrekkelijk weini ge yan de gevonden lijken geïdentificeerd kon den worden. Men meent, dat nog ten minste 300 menschen vermist worden. Bitter is men gestemd over de talrijke be weringen, dat de doorgebroken dam niet deug delijk is geweest. Deze klachten zijn zoo talrijk, dat van hoogerhand een uiterst nauwkeurig on derzoek is gelast. Beweerd wordt, dat de fun damenten van den dam, die op de rotsen rust ten, daaraan niet goed verbonden zijn geweest. Er is een comité gevormd uit de aanklagers. Intusschen wordt van alle kanten hulp ge boden. Er zijn noodkeukens ingericht. Vlieg tuigen en auto-transporten brengen voedsel aan. Een duizendtal mannen trekt in groepen ver deeld, het modderige land door om naar ver misten te zoeken. EEN TRAGISCH ONGEVAL. Men meldt uit Berlijn Een eigenaardig en tragisch ongeval heeft te Breslau plaats gehad. Een kindermeisje Wan- deldè met twee kinderen, een meisje van 7 en in een wagentje een meisje van 2 jaar. Toen het kindermeisje met de kinderwagen een hoek van een straat omsloeg, kwam een auto voorbij, die voor een andere auto wilde uitwijken en tegen een lantaarnpaal reed. Hierdoor brak de paal af en viel op den kinderwagen. Het in den wagen liggende kindje werd zeer zwaar gewond en was weinige oogenblikken later over leden. Het oudste meisje kreeg eveneens ernstige verwondingen, terwijl het kindermeisje een ze nuwtoeval kreeg. EEN AARDBEVING IN KORINTHE. Tengevolge van een hevige aardbeving, die het schiereiland van Korinthe getroffen heeft, zijn er te Xylocastro tal van huizen ingestort. Men weet nog niet of er ook menschen zijn omgekomen. Te Korinthe en in andere plaatsen, waar overigens slechts lichte schade is aange richt, vluchtte de bevolking de huizen uit en kampeerde buiten de stad. AUTO-DIEFSTAL met achtervolging. Men meldt uit Berlijn Te Charlottenburg werd in den afgeloopen nacht een chauffeur van een particuliere auto aangerand door een bende jonge kerels, die hem uit de auto sleurden en er vervolgens met den wagen van door gingen. De chauffeur slaagde er echter nog in op de treeplank te springen en zich aan den auto vast te houden. De roovers sloegen zoolang op hem los, tot hij op de straatsteenen viel, zonder gelukkig ernstige verwondingen op te loopen. Een agent van de Schupo, die toevallig voorbij kwam, sprong nu op een voorbijrijdende taxi om de roovers te vervolgen. Daar echter de particu liere auto veel vlugger reed, konden de dieven ontkomen. Tevergeefs poogde de agent door van zijn revolver gebruik te maken, hen te ach tervolgen, maar de achtervolgers reden in zig zag door de straten en bleven zoo ongedeerd. POGING TOT MOORD EN ZELFMOORD. Een verliefd snijdersgezel, wiens meisje de verkeering had uitgemaakt, heeft te Munchen het meisje met een revolverschot zwaar gewond en daarna een einde aan zijn leven gemaakt. BEROOVING VAN CIRCA 25.000. KANTOORBEDIENDE OP KLAAR LICHTEN DAG BESTOLEN. De dader ontkomen. Zaterdagmorgen te ongeveer elf uur is in de Schrijnwerkerssteeg een zeldzaam brutale be- rooving geschied, waarbij de dader met dgn buit ip ontkomen. De 19-jarige kantoorbediende H. A. de J. uit de Zijdewindstraat, in dienst bij van Rees, Burcksen en Bosnian's Handel Maatschappij, aan de Wijnhaven 89, was bij de Rotterdamsche Bankvereeniging op den Coolsingel een bedrag van circa 25 mille gaan halen, welk geld hij in een portefeuille opborg. Hij ging toen eerst naar het postkantoor en vandaar volgens zijn zeggen, omdat hij met een zoo groot bedrag bij jich, liever de drukke straten wilde mijden, langs een stilleren weg naar de Wijnhaven. In de Schrijnwerkerssteeg gekomen, hoorde hij uit een huis iemand roepen. Uit nieuwsgierigheid wilde hij gaan kijken, wat dit beteekende, toen plotseling een onbekende man uit een portaal te voorschijn sprong, hem beetgreep, in het portaal trok en een klap op» zijn hoofd gaf, zoodat hij eenigszins versuft raakte. Toen hij zich weer kon realiseeren, waar hij was, had de man hem reeds de portefeuille ontrukt en was ermee aan den haal gegaan. Dit was door een getuige gezien, doch de dader wist te ontkomen. Van het geld is nog niets terecht. De kantoorbediende deed spoedig aangifte bij de politie. Het onderzoek duurt voort. WIE IS DE EIGENAAR? Leege zeilboot op zee drijvende gevonden. De bemanning van het uit Londen komende s.s. „Wilhelminapolder" zag 5 mijl bewesten het vuurschip „Maap" een ijzeren roei- en zeilboot leeg ronddrijven. De boot werd op sleeptouw genomen en meegenomen naar Rot terdam. Bij de rivierpolitie kan de eigenaar zich vervoegen. In de boot werd alleen een hoosvat gevonden, gemerkt K. A. Z. BESTOLEN IN EEN BANKGEBOUW. "Zaterdagmorgen was mej. M. N. uit de le Gijsingstraat, indienst bij het naaimachinehuis Pfaff aan de Hoogstraat te Rotterdam, in het bankgeboupw van Mees op het Beursplein bezig geld te ontvangen. Zij had 25 biljetten van 10 in een actetasch geborgen, wilde aan het loket nog eenige honderden guldens in zilver omwisselen en legde de tapch naast zich. Terwijl zij het zilvergeld natelde moeten det bankbil jetten uit de actetasch gestolen zijn, althans toen zij het zilvergeld wilde opbergen, bleek het bedrag aan bankbiljetten verdwenen. DE VERSTANDIGE PATIENT. „Houd goeden moed", zei de dokter, „jaren geleden had ik dezelfde ziekte als u, en ben weder kerngezond geworden". „Nou geef me dan maar het adres van den dokter, die u behandeld heeft". LANGS DEN WEG GEVONDEN. Zaterdagmiddag is een jongetje van om streeks zes weken te Hoensbroek langs den weg gevonden. Het moet daar neergelegd zijn door een meisje van omstreeks 16 jaar. Het adres van dit meisje heeft ®hien nog niet kunnen op sporen. De politie stelt een onderzoek in. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand» en snij wonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen DE SOLLICITANT. Sollicitant naar de betreking van veerman dient zich aan Edel Achbare Heere, Daar ik heef vernomen. Als dat er weer kan gestolesteerd kon worden voor de veer pont. Nu heere daar ook naar de brug heef gestolesteerd en dat was mis. Nu heeren nu hoop is als dat er graties met mij wordt ge bruikt en hoop dat ik nu in de geur valt voor de pont. Want daar ik waarscheinlik de andere maand van mijn dienst ontslagen wordt wegens de slapte dus heere ik hoopt maar dat ik in de gelegenheid komt voor diedienst. Zit nu nog steeds in de vaardt. Maar dat raakt uit dup nu maar wat anders. Nu Edel Achbare heere zou ik niet de voor keur krijge. Mijn naam is Blijvende vooruitgang in de kinderuitzending. Het Centraal Genootschap heeft den afge» loopen winter met een onderbreking van en» kele weken 7 koloniehuizen in exploitatie gehad. Begin April, ruim een maand vroeger dan anders, zullen alle negen koloniehuizen weder voltallig bezet zijn. Het aantal afdeelingen neemt wekelijks toe. Tegenover enkele afdeelingen, die verslappen, staan zeer veel andere, die in kracht en or» ganisatie toenemen. Er vertoont zich een perspectief van nijpend plaatsgebrek. Met den meesten ernst wordt gearbeid om spoedig een tiende huis te kunnen openen, waar zeer spoedig een elfde en twaalfde op zullen moeten volgen. Reeds nu kan Nederland op gebied van hulp aan het zwakke kind den toets der ver» gelijking met alle beschaafde landen glansrijk doorstaan. Nog enkele jaren van harmonis he vooruit» gang, zoowel in aantal verpleegde kinderen als in kracht van organisatie, en net particulier initiatief met betrekkelijk weinig Overheids» steun, zal ons land op dezelfde hoogte bren» gen als een der buurstaten, waar de uitzending van zwakke kinderen bijna uitsluitend Over» hcidszorg is. •OVERPREEKT*. Dominé Joh. Matthews van de Presbyreriaan» sche kerk in de Californische stad Gelendale heeft zich met een niet alledaagsche klacht tot de rechtbank te San Francisco gewend. Hij eischt daarin schadevergoeding, omdat hij zich «overpreekt* heeft en vraagt van den rechter een uitspraak dat hem die vergoeding van rechtswege toekomt. De feiten zijn deze: Bij een preek raakte de dominé zoo in vuur en maakt zoo heftige gebaren, dat hij zijn rechterarm verrekte en geopereerd moest worden. De operatiekosten vordert hij nu van de State Industrial Acci» dent Commission terug, daar hij bet ongemak OUDE TONGE. Bij A. van Peperstraten brandde j.l. Vrijdag een partij stroo, hokken en een schuurtje gedeeltelijk af. Spoedige hulp kon twee geiten en eenige konijnen redden en het vuur blusschen. C. O. geraakte met korf en fiets in de sloot. Nadat hij op het droge was, kon hij zijn weg vervolgen. Bij H. S. ontstond een begin van brand. Door spoedige hulp kon men het vuur gauw meester worden, en erger voorkomen.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2