HET VULPEIHUiS goor den iondag Het is niet hetzelfde waar U Uw Vulpen houder koopt. Economisch iMouerzichi. Hoest, Keelpijn V er koopingen. JESAJA 45 7. Ingezonden Stukken. 5, HOOFDSTEEG 5 ROTTERDAM komsten gearrangeerd word' getennisd, ge roeid, gezwommen, F'nPeerc'> ja wat niet al. Alles onder leiding heerfn leera5en- opvoeringen zijn a? e e. va,n c Hoorde zelfs al da' ln °ns land door H'Bd3': leerlingen onder ''"9 der leeraren een bal masqué georganir'd werd En het in het zelfde nummer v het, onderwijsblad, dat ik zooeven noemdd"8 ik' da' v°orD12° leer' lingen van Gyasiu®, <;n R' B' S' ??et vele ouders eni?dere belangstellenden te bo- rinchem een Eurythmie-voorstelling" heeft plaats gehad. Voor m'n -'nv°udige lezers moet ik even vertellen waaen „Eurythmie-voorstelling" is. Het is een euwe kunst, die zich uit in be wegingsvorm" van het menschelijk lichaam. Innerlijke toegingen worden vertolkt door be wegingen 'n armen, handen en beenen. Deze nieuwe k,st heet een bijzonder opvoedende waarde t hebben. De schrijver beveelt haar dan ook-eer aan voor a"e inrichtingen van onderwi' waar men aan kunst een ruimere plaats v toekennen, dan tot heden het geval is. 'k Bt in dit soort van kunst niet goed thuis, 't Kan^us zijn, dat ik me vergis, maar als ik het vl heb is ze toch niet nieuw. De be roemt negerdanseres, waar ik het onlangs over had, '•ertolkte ook innerlijke bewegingen door hoofgezwaai, armgedraai en beengecirkel. Dat wasafkomstig van een oude negerdans. Wan- nee dit iets soortgelijks is, mag de naam Eu- rytmie van Westersche afkomst zijn, maar is he ding zelf misschien zoo oud als de negers ir Afrika. Maar zonder 'gekheid, gaat het niet wat al t ver tegenwoordig Er wordt zwaarwichtig over het probleem dér rijpere of rijpende jeugd, zooals men het noemen wil, gesproken, er wordt geklaagd over dien moeilijken leeftijd en over den nieuwen geest, die in het opkomend geslacht schijnt ge varen,maar zijn de ouders er zelf niet een beetje mee de oorzaak van 't Zwaartepunt der opvoeding wordt verlegd van uit het huisgezin, eerst in de lagere en straks in de hoogere burgerschool. Geef ons kind zijn plaats weer in het gezin, laat de ouders hun roeping beseffen en we zullen veel geld besparen, dat nu aan onderwijs-mid- deltjes wordt weggegooid, doch wat meer is, misschien behouden we de ziel van het kind. En dat zegt oneindig veel meer UITKIJK. „Ik formeer het licht, en schep de duisternis, Ik maak den vrede en schep het kwaad, Ik de Heere, doe al deze dingen. III. (Slot). Dat de Heere alle dingen doet, bevat voor de geloovigen een krachtige aan sporing, om van Hem al hun heil te verwachten en zich aan Zijn almach tige en trouwe zorg onvoorwaardelijk over te geven. Die wetenschap geeft hun het vaste vertrouwen, dat hun lot veilig is in Zijn hand. Welk een troost ligt daarin in bange tijden en bij een onzekere toekomst. Donker in menig opzicht zijn de tijden, die wij beleven. Het is geen vrede, al droomt en spreekt men daarvan, 't Is overal woeling en gisting. Geen vre- desbond noch plechtige verdragen ver mogen de volken tot rust te brengen. Het zaad van verdeeldheid is met we lige hand uitgestrooid en de teekenen wijzen er op, dat er van een vrederijk op deze aarde geen sprake kan zijn. Oogenschijnlijk jagend naar den vrede, maakt men in het geheim zijn plannen. En daarbij schijnt de zwakke aan de willekeur van den sterke overgeleverd te zijn. Geldt 't de uitbreiding van het rijk, de vergrooting van macht en den bloei van handel en nijverheid, men vraagt niet naar wat recht is en de kleinen worden het slachtoffer van de grooten. Ook boven ons land zien wij donkere wolken hangen. Ook voor de Kerk des Heeren en over het rond der aarde is de toekomst niet rooskleurig. En in ons persoonlijk leven is zooveel, dat zorg baart en bange vragen in ons hart doet oprijzen. Evenwel, de toekomst is in Gods hand. Hij weet ze niet alleen, maar wat meer zegt, Hij beheerscht ze. Er over komt ons niets bij geval, 't Wordt alles door Hem bestuurd. Er geschiedt niets of 't is door Hem bepaald. Het gansche wereldgebeuren gaat naar Zijn eeuwi gen raad, zoodat geen haar van ons hoofd op de aarde valt zonder Zijn wil. Voor Hem, wiens toezicht over alles gaat, zijn er geen verrassingen of onvoorziene omstandigheden. Hoe ook de volken woeden, hoezeer het recht schijnt te moeten wijken voor mensche- lijke macht, er is een God' in den hemel, die de dwaasheid van nietige sterve lingen belacht en het recht van Zijn volk aan het licht zal brengen. Dit dat gelooft, komt tot rust te mid den van de onrust rondom hem, en gevoelt zich veilig onder de hoede van zijn God. Die verwacht zijn hulp van zijn almachtigen God en getrouwen Vader, die zelfs al het kwaad, dat ons treft in dit leven, ons ten beste keeren zal. Hebben wij dat vertrouwen Er is ook een valsche troost, een ongegrond vertrouwen. Zoo wij door Christus tot God gaan en als arme zondaren hopen op Zijn genade, mogen wij alles goeds van Hem verwachten. Maar die leeft naar eigen goeddunken, en steunt op eigen kracht en gerechtigehid, heeft geen reden gerust te zijn. Er dreigt groot gevaar, er is alleszins oorzaak voor hem zich bezorgd te maken. Want hij heeft God tegen zich, die zich een toornig God betoont aan allen, die in hun hoogmoed zich tegen Hem verhef fen. Donker is voor hen 't heden, maar nog veel meer heeft hij de toekomst te vreezen, zoo hij den Heere niet tot zijn God stelt. Want er komt een dag des gerichts, waarin de goddelooze voor God niet bestaan kan en onze eigengerechtigheid onze schande niet kan bedekken. Daarentegen, die op den Heere vertrouwt, zal welgelukzalig zijn. God zal dat vertrouwen niet be schaamd maken. Die op Hem bouwt, bouwt op geen zandgrond, maar op een vaste rots, die niet wankelt in der eeuwigheid. De Heere zal hem be schermen en bewaren, hem omringen met Zijn goedertierenheid, en 't voor hem opnemen, al keeren Satan en de gansche hel zich tegen hem. Voorwaar onder de hoede van den God des he mels en der aarde zijn wij oneindig veiliger dan onder de bescherming van onzen aardschen vader. Toch kan 't voor Gods kinderen soms zoo moeilijk zijn zich geheel en onvoorwaardelijk, altijd en overal, ook in den bangsten nood en bij een drei gende toekomst aan hun hemelschen Vader over te geven. Van wege hun on- en klein geloof durven zij soms hun lot niet in Zijn hand stellen, maar wil len zelf hun weg bepalen, alsof dat beter aan hen dan aan God toever trouwd is. En toch hebben ze zooveel reden om het heden en de toekomst aan Hem over te laten. De levensweg, die werd afgelegd, getuigt van zooveel blijken van Gods goedheid en trouw, en Zijn belofte, hun gegeven, is alles omvattend: Ik zal u tot een God zijn. Het ware christelijke leven is hoe langer hoe meer ons overgeven aan God met alles wat wij hebben en zijn, voor tijd en eeuwigheid; in diepe af hankelijkheid en ootmoed ons door de hand van onzen hemlschen Vader laten leiden, vaster worden in het geloof, dat wij bij Hem veilig en geborgen zijn. Bidden wij, dat Hij ons het geloof ver- meerdere, opdat wij ons steeds vast klemmen aan hetgeen Hij Zijn verdruk te Zion heeft beloofd: „Kan ook een vrouw haar zuigeling vergeten, dat zij zich niet ontferme over den zoon haars buiks Ofschoon deze vergate, zoo zal Ik toch u niet vergeten Zie, Ik heb u in de beide handpalmen gegraveerd; uw muren zijn steeds voor Mij". De copie van ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Mijnheer de Redacteur 1 Volgens het verslag der Raadsvergadering van 20 dezer noemde de heer Prince ons drijvers en uitbuiters; ik vind zoo'n kwalificatie gelijk staande met ,,'n zwarte jaap in 'n krenten brood", d. w. z. misplaatst en onsmakelijk en geef dhr. P. den goedgemeenden raad eens ver standelijk de geheele kwestie na te gaan en het is nog mogelijk, dat hij de werkelijke drijvers en uitbuiters in het gemeentebestuur vind. Wij toch hebben ons per schrijven, met als aanhef: Gedachtig aan het „voorkomen is beter dan genezen" zijn wij zoo vrij, enz., tot het Dagelijksch Bestuur gewend en op een en ander gewezen en gevraagd met onze belangen te willen rekening houden, waneer er iets aan het erf vóór ons erf zou gedaan worden, dus nog voor er iets aan gedaan was. Wij ontvingen daarop taal nach teeken terug (zou dhr. Van Vliet van zoo'n behandeling ook geen koorts krijgen, al was het maar 'n zemelkoortsje doch een tijdje later liet de Gemeente dat erf bestraten en daardoor zoodanig verhoogen, dat de afwatering voor ons erf belet werd; daarop hebben wij getracht daarin goedschiks verbete ring te krijgen, eerst bij den ouden, toen nog bij den vernieuwden raad, echter zonder succes. Waar zitten nu de drijvers Doordat de handeling der gemeente o.i. in strijd is met de wet, heeft zij die handeling te niet te doen of de daardoor ontstane schade te vergoeden (of te herstellen) en de gemeente wil ons voor de o. i. door haar bestuur ge maakte fout laten opdraaien. Waar zitten nu de uitbuiters De nieuwe plaat op deze gramafoon bevat een mop, die wel niet veel opgang zal maken, daar het „volk" ook hersens heeft, heer Prince, zij begrijpen en weten zeer goed, den breeden straat (rijweg) houdt en daarvan hier door niets of niemand verdrongen wordttrouwens, waarom moest het nu hier persé een modder poel zijn Als de heer J. A. Breesnee zijn straatje op die grondstrook niet zoo hoog had mogen liggen, maar het geheel afloopend naar de sloot naar het weeshuis gehouden was en wat begrint, dan had het daar net zoo goed „als 'n vloer" geweest dan b. v. de, nog wel breedere, strook naast de straat langs het eigen dom van dhr. A. C. Breesnee. Dat de Prov. Griffie op verbetering heeft aangedrongen is zeer wel mogelijk, maar zij zal wel niet bedoeld hebben eene verbetering door wetsverkrachting verkregen en gelijk ik laatst de Raad per copie van niet geplaatst ingezonden stuk nog schreef, had de grondstrook best bestraat kunnen worden, doch wat lager liggend dan de rijweg (in hoeveel plaatsen vindt men niet hooger of lager liggende zijstraten). Ze had dan toch dezelfde loop voor afwatering? Ook had ook zeer goed gekunt eene geleide lijke afloop naar en aan de goot langs de eigendommen en nu dat niet gedaan is kan de afwatering van ons erf hersteld worden, b.v, reeds door het plaatsen van,een zinkputje met riooltje of, gelijk wij ook wilden toestaan, dat de gemeente ons hek hooger bracht en een gootje, waarvan niets en niemand hinder zou hebben, maakte naar de straat (rijweg) goot, terwijl wij in dat geval beloofden ons erf zoo danig te verhoogen, dat het weer behoorlijk kon afwateren. De heer v. d. Kroon ziet dus, dat de vraag om herschepping der toestand nog niet eoo bar onnoozel wap en niet het moeras terug vraagde, hoewel dit laatste voor ons nog verkieselijker is vóór dan óp ons erf. Verder is al het gepraat b.v. als zou het wat moois zijn als de straten gelijk met erven gelegd moeten worden en dat een straat toch waterpas moet liggen e. m. d„ hier niet ter zake dienende, want de gemeente mocht best ook dit erf bestraten en verhoogen, doch niet daardoor de afwatering van ons, vroeger hooger liggend, erf beletten, en, zooals boven gezegd, had dat laatste zee rgode kunnen voorkomen worden en de fout, dat zulks niet is gedaan, was nu nog met betrekkelijk kleine kosten te herstellen en dan nog wel zonder aan het aan de bestaande toestand toegekende effect te schaden. De heer Prince is enthousiast om te proce- deeren, nu wij niet anders, hadden we niet tot koorst krijgens toe getracht het gemeentebestuur Ieder fabrikant adverteert dat zijn fabrikaat het beste is. Wij hebben al de bekende en prima fabrikaten te samen gebracht, waarbij vele soorten welke speciaal voor ons zijn gemaakt en ook welke alleen bij ons verkrijgbaar zijn.' Voor het koopen is het noodig: le dat U uit eene groote sorteering een keuze kunt doen naar eigen smaak en beurs. 2e dat U daarbij geholpen wordt door iemand, die deskundig is en weet wat voor Uwe hand geschikt is. 3e dat iedere Vulpenhouder voorzien is van een 14 Kar. gouden pen met iridium punt en ten volle gegaran» deerd Dit alles vindt U UITSLUITEND in GEEN FILIALEN Naam graveer.n gratis, terwijl U wacht. Repareeren van alle vulpenhouders en vulpotlooden. van haar, m. i. drijvers, standpunt af te bren gen, neen ons devieis was van het begin af gelijk dat van den Bijz. Vrijw. Landstorm, n.l. alleen „Als het moet". Dat het standpunt (optreden) der gemeente te verdedigen is, zal wel waar zijn, immers alles is te verdedigen. Hoeveel moeders b.v. verdedigen de foutieve handelingen harer kin deren niét b.v. met „het binne maar kinders, ze binne nie wiezer", maar daardoor is de fout niet goed gemaakt. Bedoeld de heer P. met het aanvaarden der volle verantwoordelijkheid voor het proces ook het dragen der daarop vallende kosten Zoo ja, dan moet ik, ondanks alles toch respect voor hem hebbenzoo neen, dan kan het cfrijven tot een proces wel een)S uitbuiting der gemeentekas geven. Daar de verdediging, tot de Hooge Raad toe, bij den advocaat berust, bedoelt dhr. P. waarschijnlijk, dat hij ten gunste der gemeente zal getuigen. Nu, wij komen om te getuigen, dat ons erf voorheen daar af waterde en dat nu door de gemeente belet is, terwijl (hoewel zoover reeds voldoende) het zeer goed anders had gekund, met de heeren Burgemeester, gemeente-secretaris, gemeente-ge neesheer en gemeente-ontvanger, dus hebben als het ware „patoet", zoodat de gemeente met haar pracht troef toch nog „d'r in" zit of te wel „beest" is Het ispijt me, dat de heer Nelisse de fout, die hij meende dat wij gemaakt hebben, niet noemde, zoo ook wat hij zoo pas gezien had, wat hem de heele zaak feitelijk niet veel praat deed waardig achten. Het is aan het gemeentebestuur om recht en billijkheid te betrachten, even goed ten onzen opzichte als van wien ook, terwijl wij zelf te beoordeelen hebben, welke waarde we hechten aan het niet of veel verhoogen van ons erf en het open kunnen van alle poortjes van het hek. De héér Nelisse heeft toch het copie van niet geplaatst ingezonden stuk met bijschrift dd. 24 Januari 1.1., door mij tot den Raad ge richt, wel gelezen Het zou een klein kunstje zijn nog eenige kolommen te vullen met feiten, welke ons goed recht en het m. i. zielige standpunt der ge meente zouden aantoonen, doch om niet weer van de Redactie „niet thuis" te krijgen, laat ik het hierbij. Met dank voor de opname. M. M. SNEEP. Nieuwe Tonge, 28 Februari 1928. [Voor het laatst gaven wij den heer Sneep over deze kwestie het woord in ons blad. Laat het nu genoeg zijn. De rechter heeft nu uit te maken of hier een onrechtmatige daad ge pleegd is of niet. Red.] De verdeeldheid, waaraan de beurs reeds vrij geruimen tijd lijdt, is ook gedurende de afge- Ibopen week overheerschend gebleven. Alhoe wel de algemeene monetaire toestand, met in achtneming der bestaande toestanden, als be vredigend mag worden aangemerkt, zijn er toch verschillende factoren, waarvoor sommige beurzen niet gevoelloos kunnen blijven, en als gevolg daarvan een minder gunstig aspect ver- toonen, of wel meerdere terughoudendheid in acht nemen. In tegenstelling met vroeger, toen door de gunstige ontwikkeling der conjunctuur in de Vereenigde Staten de New-Yorksche beurs verre uitblonk boven de Europeesche beurzen, wier positie door de benarde toestanden herhaalde lijk in onzekerheid werd gebracht,, liet dezer dagen de stemming op Wallstreet herhaalde lijk te wenschen over. In aanmerking dient ech ter te worden genomen, dat naar de meening van velen, deze ongunstige stemming reeds eer der had moeten intreden, omdat de vooruitzich ten voor industrie en nijverheid daartoe reeds lang aanleiding gaven. De beurs, welke toch immers de toekomst verdisconteert, heeft daar mede zeer zeker rekening gehouden, als gevolg waarvan een willige stemming den Iaatsten tijd niet meer te zien werd gegeven. Echter heeft de hernieuwde actie in de Ame- rikaansche automobiel-industrie, welke door Ford en de General Motors Comp. thans op touw is gezet, den moed min of meer doen herleven. Inderdaad wijst de staalnijverheid de laatste weken op een verderen vooruitgang en verhoogde productie der fabrieken, ook van die, welke met de automobiel-industrie in nauw verband staan. Het lijdt echter geen twijfel, dat thans de Europeesche Staten, gesteund door de verstrekte leeningen, alle kracht aanwenden, om zooveel mogelijk de Amerikaansche leverantie te ontberen, en mettertijd den concurrentiestrijd zullen aangaan, hetgeen toch ook met het aan gaan van leeningen bedoeld werd. In verband met een en ander was het voor haussiers niet mogelijk de beurs te New-York verdere stijgingen te doen ondergaan. Hierbij komt nog, dat de geldmarkt tegenwoordig niet meer zoozeer als vroeger de hand reikt aan de speculatie, en wordt het noodzakelijk geacht de makelaars-voorschotten te verminderen, ten einde de markt voor gevaar te behoeden. On getwijfeld is door de jongste koersdalingen de technische positie der markt verbeterd; men be gint thans te bemerken, dat de markt in ver schillende opzichten topzwaar moet zijn, en dat Mljnhardt's Hoeettabletten. Doos 30 ci. Mijahardt'a Keelpijn tabletten 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. het raadzaam is zich van verdere aankoopen te onthouden. Weliswaar trad nu en dan een licht herstel in, doch over het algemeen bleven bovengenoemde factoren overheerschend, zoodat h,et verloop van den handel onzeker was. Te verwachten ip, dat de Amerikaansche geld markt in de eerste tijden geen bijzondere ver ruiming zal toonen, met het oog daarop dat reeds onderhandelingen loopende zijn over nieuwe uitgiften. Eerstens zullen aan Europa de gevraagde gelden verschaft worden, doch ook moeten volgens bekomen inlichtingen uit giften aan andere werelddeelen op til zijn. Hier onder bevinden zich leeningen voor Japansche Industrieele ondernemingen tot een bedrag van 100 millioen dollar, alsmede een leening voor Australië van 50 millioen dollar. Waarschijn lijk zal ook een aanzienlijk deel der Zuid-Sla vische leening, naar verluidt zelfs 60 millioen dollar, te New-York worden uitgegeven, terwijl men verder nog uitgifte verwacht van verschil lende Zuid-Amerikaansche leeningen. Ter beurze te Amsterdam was de stemming wederom tamelijk afwisselend. In verband met het jongste besluit der Britsche regeering in zake de restrictie, kwam de rubber-afdeeling niet op haar verhaal, en verkeerde voortdurend in onzekerheid, ondanks de verklaring in het La gerhuis, dat de regeering met belanghebbenden zal rekening houden, opdat te nemen maat regelen niet al te plotseling komen. Men is thans onzeker omtrent de gevolgen van een eventueele opheffing der restrictie, en van wel ken invloed dit zal zijn op den prijs van het product. Evenmin valt te berekenen in hoeverre onze ondernemingen, die zich steeds buiten de restrictie hebben gehouden, in het gedrang zul len komen. Er is een commissie bijeengekomen teneinde te onderzoeken de wenschelijkheid van een verkooporganisatie voor rubber, doch ge bleken is, dat deze commissie niet tot eenige tastbare resultaten is gekomen, aangezien men het nog lang niet eens is over een dergelijke organisatie. Intusschen bleef de daling van de rubberprijzen te New-York en Londen dage lijks aanhouden, met als gevolg, dat onze aan- deelmarkt dikwijls in een gedrukte stemming verkeerde. Tabakswaarden gingen vaak met rubberaan- deelen op en neer, doch de goede verwachtingen voor de aanstaande inschrijvingen deden de markt een vasten ondertoon behouden. Suikeraandeelen waren meestal niet zeer vast, aangezien de Cuba suikerprijzen dikwerf geen stand hielden. NATIONALE BANKVEREENIGING. Aan het jaarverslag over 1927 der Nationale Bankvereeniging ontleenen wij het navolgende: Het is een gelukkig verschijnsel, dat geleidelijk het aantal onzer relatiën zich blijft uitbreiden; dit komt tot uitdrukking zoowel in de toename der door ons uitgezette als der aan ons toe vertrouwde gelden. Hoewel eenerzijds door de meerdere stabili satie van de Fransche en Belgische valuta de arbitrage-winst niet onbelangrijk terugliep, het geen zich in onze provisie weerspiegelt, liet anderzijds de hierboven genoemde uitbreiding onzer relatiën niet na onze rentewinst gunstig te beïnvloeden; ook de hoogere rente-standaard in de laatste maanden van het boekjaar werkte voor een deel hiertoe mede. Evenmin als vorige jaren gaven wij crediet- promessen in herdisconto, terwijl wij gedurende het geheele boekjaar een belangrijk tegoed on derhielden bij de Rotterdamsche Bankvereeni ging. Onze debiteuren achten wij, na nauwkeurige revisie, en in aanmerking nemende de onder crediteuren opgenomen speciale reserve, geheel volwaardig. Wij stellen U voor evenals verleden jaar uit de winst 500.000.— te bestemmen voor onze speciale reserve tegen debiteuren, opge nomen onder crediteuren; 100.000.toe te voegen aan de statutaire reserve en 200.000 af te schrijven op gebouwen. Wij stellen U voor daarna het dividend te bepalen op 5 De balans vertoont de volgende cijfers Debetzijde: Kas en coupons 3.451.563.47 (v. j. 3.210.965.68), Creditsadi bij bankiers en kassiers 10.659.915.86 (v. j. 15.422.929.11), Vreemde valuta 56.414.64 (v. j. 47.577.61), Wisselportefeuille 18.096.962.92 (v. j. 17.905.106.38), Leendepöt 2.006.470.- (v. j. 1.701.493.—) Effecten 548.713.63 (v. j. 600.174.33), Prolongatie gegeven en voorschotten tegen effecten 16.744.767.98 (v. j. 12.212.792.01), Debet-saldi in rekeninq- courant 49.456.985.74 (v. j. 45.453.790.80), Vorderingen wegens gestelde borgtochten 4.456.928.83 (v. j. 5.298.100.38), Gebouwen 4.170.144.— (v. j. 4.197.029.18). Creditzijde: Kapitaal 10.000.000.— (onv.), Reserve 2.600.000.— (v. j. 2.500.000L Leendepöt 2.006.470.— (v. j. 1.701.493.—),' Deposito en credit-saldi in rekening-courant 87.328.714.35 (v. j. 81.789.412.23). Te be talen wissels en giro-crediteuren 1.267.427.22 (v. j. 3.299.568.35), Nederlandsche Bank en bankiers 1.390.552.78 (v. j. 822.593.85), Gestelde borgtochten 4.456.928.83 (v. j. 5.298.100.38), Dividend en belasting 545.250 (v. j. 490.725), Onverdeelde winst 89.523.89 (v. j. 88.065.67). Het winstcijfer der rente-rekening bedraagt 2.924.499.11 (v. j. 2.780.677.34), dat der provisie 2.333.381.14 (v. j. 2.437.251.36). De onkosten-rekening wijst aan, gesplitst over de twee hoofdenhonoraria 2.627.487.58 (v. j. 2.641.251.61) en bedrijf sonkosten 968.243.76 (v. j. 978.051.73). De netto winst bedraagt 1.750.223.58 (v. j. 1.686.890.78). De verdeeling der netto-winst ad 1.750.223.58 na aftrek van de uitkeering volgens art. 16 der statuten van tantièmes aan plaatselijke di recteuren, bedragende 315.449.69 (v. i. 308.100.11) laat toe: een afschrijving op gebouwen van 200.000 (onv.), een toevoeging aan het reservefonds van 100.000.(onv.), een toevoeging aan de speciale reserve tegen debiteuren, op te ne men onder crediteuren van 500.000.— (onv.), 5 dividend 500.000.— (v. j. 4J^ 450.000.—) en een reserveering voor belas ting van j 45.250.— (v. j. 40.725.—), terwijl alsdan een overblijvend winstsaldo van 89.523.89 (v. j. 88.065.67) op nieuwe rekening is over te boeken. Op Woensdag 7 Maart 1928, 's voorm. 10 uur, te Dirksland, aan den Westdijk, ten ver» zoeke en op de hofstede van den heer G. L. Warnaer Jzoon, van: 10 paarden van verschil» lend hiar en jaren, (waarvan 9 stamboek» paarden), beer, drachtige zeug, zeug met big» gen, 4 boerenwagens, 2 Duitsche legerwagens, Brabantsche. kar met zadel, dorschmachine (Recsink Fatent) met motor, zelfbinder, wiel» slede, cultivator, 2 Melotte wendploegen, 2 twee»scharige wendploegen, drie»scharige ploeg, Poortugaalsche ploeg, aardappelrooier en sor» teerder, chilibreker, windmolen, wanmolen, put met peenblad enz. Breeder bij biljet om» schreven. Notaris VAN DER SLUIJS, Bij veiling op Woensdag 29 Februari 1928 in bet café van P. M. Schipper te Nieuwe Tonge en bij afslag op Woensdag 7 Maar 1928, in het café van 1. Witte aldaar, beh dagen des nam. 3 uur, van3 huizen i schuur, staande aan den Duivenwaardschendijk, over den Groeneweg te Nieuwe Tonge, met erven en tuinen, tot 1 Nov. 1950 in erfpacht uitgegeven, samen groot 17 Aren, 54 centiaren, m 3 perceelen, ten verzoeke van dhr. K. M, Houtaar, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Verhuring bij inschrijving van weiland te Simonshaven aan den Garsdijk le. 5.27.40 H.A. voor 3 jaren. In huur geweest bij H. Noordermeer Cz. en 2e. 1.85.40 H.A. genaamd de Kruiswei, voor 4 jaren. In huur geweest bij L. Ruighauer. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op Woensdag 7 Maart 1928 ten kantore van ondergeteekenden notaris te Zuidland. C. LOEFF. Notaris Akkerman te Ooltgensplaat zal op Woensdag 7 Maart 1928 bij Veiling in Hotel Hobbel, aldaar en op Woensdag 14 Maart 1928 bij afslag in Hotel Moelker aldaar, telkens des morgens om 11 uur, publiek verkoopen ten verzoeke van den Heer J. A. van Nieuwen» huijzen een hecht en wel doortimmert burge T woonhuis aan den Slikdijk, hoek Steigerdij'k,* te Ooltgensplaat (Voormalig Postkantoor), Aanvaarding en betaling 2 April 1928. Op Donderdag 8 Maart 1928, veiling, en op Donderdag 15 Maart 1928, afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te den Bommel, in Café van »Van der Plaat«, van 0,98,30 H.A. (1 Gem. 290 R. Putsche Maat) Bouwland, te Den Bommel, in den polder »De Tille«, aan den Kruisweg, kad. Sectie A no. 177 en 178, in één perceel. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer J. Minkenberg. Notaris VAN DER SLUIJS. O De Rentmeester der Ambachtsheerlijkheid »Sint Adolphsland« is voornemens op Don» derdag 8 Maart 1928, des voormiddagsten 10 uur, in het hotel Moelker te Ooltgensplaat, publiek te verhuren voor den tijd van drie jaren (1928, 1929, 1930), ten verzoeke van den Ambachtsheer van gemelde Heerlijkheid, den heer C. Goekoop te Groningen, de dijken, ettingen, gorzen en visscherijen, gelegen onder Ooltgensplaat en den Bommel, alles zooals van ouds. Openbare verkooping op Donderdag 8 Maart 1928, des v.m. 10 uur, aan den Oost«Achterweg te Oude Tonge, in en nabij de schuur van den eigenaar, den Heer G. Mijs aldaar, van 3 paarden, 15 stuks hoornvee, diverse machines, landbouwgereedschappen, enz. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Verhuring op Donderdag 8 Maart 1928, v.m. 11 uur, in het Wapen van Zuid» Holland te Zuidland, van 9.5310 Hectaren weiland voor den tijd van 4 jaren, om te beweiden of te hooien, gelegen in »Nieuw» Stompaard« bij het dorp Zuidland in 6 perceelen. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1928, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors »Neutebol« onder Simonshaven in 2 perceelen. Inleveren biljetten vóór of op Zaterdag 10 Maart 1928. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, ingaande blootschoof en 25 Nov. 1928 van 13.71,90 H A. bouw» en weiland onder de gemeenten Zuidland, Abbenbroek en Geervliet, in 7 perceelen. Eigendom van de Ned. Herv. Kerk te Zuidland. Biljetten inleveren vóór of op Woensdag 14 Maart 1928. Notaris LOEFF. Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den heer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 2