Kerk en School. Visscherij. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuwff. Correspondentie. V erkoopingen. Marktberichten. Ingezonden Stukken. r De heer K. Timmer spreekt nog de wensche- lijkheid uit, dat het jaarverslag voortaan door den secretaris wordt opgemaakt, zooals dit in alle vereenigingen gewoonte is. De secretaris heeft daar geen bezwaar tegen. De voorzitter wenscht nu over te gaan tot de wijziging der statuten, wat noodig is om aanspraak te kunnen maken op de aangevraag de subsidies. Tot leiddraad wordt genomen de bestaande statuten der afdeeling te Ouddorp. Artikel voor artikel wordt door den voorzit ter voorgelezen met verandering der noodige naamswijziging; bij ieder artikel wordt de goed keuring der vergadering gevraagd, zoodat ach tereenvolgens het geheel, bestaande uit 12 ar tikelen, door de leden wordt goedgekeurd en voorloopig vastgesteld. Evenzoo wordt nu het huishoudelijk regle ment artikelsgewijz behandeld en ten slotte met algemeene stemmen vastgesteld, na een belang rijke wijziging in artikel 2, welk artikel op voorstel van de heeren K. Timmer en H. Lod der thans bepaald, dat alle leden der afdeeling gratis zullen geholpen worden door de aan te stellen wijkverpleegster en alleen de niet-leden daarvoor vergoeding zullen hebben te betalen. Dit in tegenstelling met de statuten van Ouddorp die bepalen, dat alleen die leden gratis hulp erlangen, die ook jaarlijks bijdragen in het sa laris der verpleegster. Bij de rondvraag bespreekt de heer K. Tim mer nog eens de groote bezwaren bij spoed- vervoer van een patiënt per vaartuig van het Havenhoofd bij laag water. Het bestuur, bij monde van den voorzitter, belooft deze zaak nader onder het oog te zien. Een hulpsteigertje met losse op te bergen dek- planken zou afdoende hulp brengen. Overleg met den heer opzichter van den Rijkswaterstaat zal dan noodig zijn. De heer C. J. Lodder acht het wenschelijk, dat op elke vergadering een presentielijst aan wezig is, ten einde beter controle te krijgen over de stemmingen. Ten slotte dankt de voorzitter de leden voor hunne aanwezigheid en beveelt ieder lid aan het zijne bij te dragen tot den bloei der afdee ling, opdat ze steecfs meer moge winnen aan kracht, vooral in het nu pas begonnen jaar 1928 Daarop wordt 'de vergaderig gesloten. OUDDORP. Zondagmorgen is op de boer derij ,,De Klarenbeek" door onbekende oorzaak brand ontstaan in een uienren. Alles is ver-, brand; ook enkele mudden nog aanwezige uien. SOMMELSDIJK. Verslag van de 7e jaar vergadering der Chr. J. V. op G. G. „Spreu ken 23 vers 23a" te Sommel^dijk, gehouden in het Zondagsschoolgebouw „Rehoboth" te Middelharnis op Donderdag 23 Februari. De Voorzitter vr. M. Knape opende deze goed •ezochte vergadering met gebed nadat vooraf ezongen was Ps. 103 vers 1 en gelezen Ps. 103. Hierna zet hij uiteen waarom en waartoe men is samengekomen. Trekt een vergelijking met de feesten der wereld en het jaarfeest der jon- gelingsvereeniging. Heet allen welkom en wekt een ieder op medewerking te verleenen tot het slagen van deze vergadering en vraagt steun voor den arbeid der jongelingen. Dan worden de verslagen der onderscheidene functionaris sen voorgelezen, waaruit blijkt dat de vereeni- ging thans 26 leden telt en het haar op allerlei gebied in het afgeloopen jaar uitstekend is ge gaan. 46 nieuwe boekwerken waren aange schaft. Alsnu komt aan de orde vr. B. J. de Bakker met een inleiding Gew. Gesch. „De strijd ten leven". Aan de hand van Luk. 13 23—30 be- gint inl. het beeld der jonkheid te schetsen tegen over de werkelijkheid die thans is. Daarna den strijd volgens inl. den voornaamsten strijd, die wil hij door de enge poort ingaan, gestreden Aangename bespreking volgt. Dan pauze. Na de pauze wordt gezongen Ps. 1 1 en levert vr. G. Breur Gzn. een inleiding over „Hugo de Groot". Inl. teekent de Groot in zijn jeugd, be- •schijft breedvoerig zijn verdere leven, zet de gevangeneming op Loevestein en zijne ont vluchting uit het slot duidelijk uieen en geeft een overzicht van wat de Groot vervolgens ver richt heeft. Uit deze inleiding blijkt dat de Groot een streng Remonstrant en goed vriend van Van Oldenbarneveldt was. Dan komt vr. J. Sprong aan de beurt met een inleiding over Cat. Zon dag 49 „Uw wil geschiede". Inl. wijst op de noodzakelijkheid en heiligheid van het gebed. Doet duidelijk uitkomen dat het „Uw wil ge schiede" in de derde bede, ziet op den geopen- baarden of den wil des bevels van God. Ook hierop volgt aangename bespreking. Vervolgens pauze. Nadat gezongen was Ps. 89 1 geeft vr. J. v. d. Slik zijn inleiding ten gehoore over het staatkundig onderwerp „Het Calvinisme en de toekomst." Inl. zegt, dat ieder mensch een toe komstverwachting heeft, doch dat alleen de christen een toekomst tegengaat die hem de ware rust kan geven. Vervolgens bespreekt hij in het kort wat het Calvinisme ook in de toekomst op staatkundig terrein in de historie heeft ge wrocht en wijst hierbij op Nederland, Enge land en Amerika. Inl. eindigt met de gedachte uit te spreken, dat alleen in een terugkeer tot de oude paden het ware heil voor land en volk gelegen is. De Voorz. dankt aan het einde der vergade ring de aanwezigen voor hun belangstelling en noodigt hen ook uit des Zondegsmiddags eens een bezoek aan de vereeniging te brengen. Nadat nog gezongen was Ps. 84 6 eindigde het eere-lid de heer J. Knape Az„ de vergade ring met dankgebed. Van den eere-voorzitter de heer D. H. Knape uit Dirksland was een brief ingekomen waarin hij zijn beste wenschen uitsprak voor de ver eeniging, terwijl van verschillende zusterver- eenigingen schriftelijke felicitaties waren inge komen. In de pauze werden de aanwezigen getrak teerd. De collecte die gehouden werd bracht ruim 16 op. MIDDELHARNIS. Ouders, die Zondag hun kinderen in de Ned. Herv. Kerk wenschen te laten doopen, moeten hiervan Vrijdagavond aangifte doen in de consistoriekamer. In de Ned. Herv. Kerk worden 14 per sonen aangenomen, waarvan de bevestiging zal plaats hebben D.V. op Zondag 11 Maart a.s. Alhier is onder leiding van Ds. Schaafs- ma van Den Bommel een Geref. Zendingsaf- deeling opgericht. De afdeeling staat onder leiding van de heeren A. Driesse te Middel harnis en H. Maan te Sommelsdijk. Binnenkort zullen de leden der Geref. Kerk met lijsten worden bezocht, ten einde te voldoen aan hun kerkelijken aanslag voor de zending. DEN BOMMEL. De heer Joh. den Braber heeft zijn benoeming tot kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk aangenomen. OOLTGENSPLAAT. Dinsdag 6 Maart, des 9vonds ten 6 uur hoopt in de Hervormde Kerk op te treden Ds. Bieshaar van Den Haag, tot het houden van een bidstond voor het gewas. NIEUWE TONGE. De heeren L. Kareis, M. J. van Driel en L. Zweerus hebben hun benoeming tot Notabel der Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. DIRKSLAND. Donderdag zal in de kerk der Geref. Gemeente door Ds. de Blois bidstond voor het gewas worden gehouden. Woensdagavond zal in de Bijz. School een ouderavond worden gehouden. A.s. Zondag zal in de Ned. Herv. Kerk de extra-maandelijksche collecte ten bate der kerk worden gehouden. De Ned. Herv. J. V. „Jonathan" zal deze week Donderdagavond boeken bespreken, in verband met de Woensdagavond te houden ouderavond. HERKINGEN. De rekening van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk zal gedurende 6 werk dagen en wel des avonds van 6—8 uur ter inzage liggen bij den boekhouder J. G. Noordijk. De catechisatie in de Ned. Herv. Kerk voor jongens van 12 tot 16 jaar is verzet van Dinsdag- op Woensdagavond en wel van 78 uur. Voortaan zullen op iederen Zondag van wege de Oud-Geref. Gemeente ten huize van dhr. P. Hogerwerf godsdienstoefeningen worden gehouden. Op de j.l. Vrijdagavond gehouden ver kiezing voor een Kerkvoogd en een Notabel, werden de beide aftredenden, n.l. N. Dorst en M. Logmans, herbenoemd. STELLENDAM. Tegen de rekening der Ned. Herv. Kerk alhier, pluitend met een batig saldo van plm. 12zijn geen bezwaren ingebracht. GOEDEREEDE. Zondag n.m. zal er gele genheid zijn tot het bedienen van den Heiligen Doop. Aangifte Zaterdag nam. 7 uur aan de Pastorie. OUDDORP. L.l. Zaterdag werd hier het bericht ontvangen, dat Ds. G. J. Koolhaas van Oud-Beierland voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier heeft bedankt. In de Geref. Kerk is de bidstond voor het gewas bepaald op a.s. Woensdagavond. De rekening van de Herv. Diaconie over het jaar 1927, ligt ter inzage bij den diaken M. Grinwis. De copie van ingezonden stukken, die niet ge plaatst zijn, wordt niet teruggeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers. Geachte Redactie I Gaarne zag ik onderstaand schrijven op» genomen in uw veelgelezen blad. De nacht van Zaterdag op Zondag was een zeer ongunstige nacht voor Middelharnis en Sommelsdijk. In een hotel te Sommelsdijk was een gezel» lige avond georganiseerd, die evenwel verloo» pen is in een drinkgelag. Dit is op zichzelf niets bijzonders maar meer verwondering wekt het, dat zonder vergunning »doorgefeest« werd tot half twaalf. Toen vond de politie het toch te bar en ontruimde de zaal. De gevolgen waren zeer bijzonder! Een groote troep toog naar een sociëteit te Middelharnis en trok daar binnen. Uit den aard van de zaak hebben alleen leden van de vereeniging daar toegang. Wanneer de politie evenwel een onderzoek ingesteld had, zouden de resultaten verrassend geweest zijn. Wordt het niet hoog tijd, dat de Overheid eens ingrijpt Er zijn mij reeds meerdere feiten bekend, waaruit blijkt, dat de drankwet hier afschuwelijk overtreden wordt. Mijn bedoeling met dit ingezonden stuk is dan ook alleen een beroep te doen op B. en W., de gemeenteraad en niet 't minst op de politie om te zorgen, dat de drankwet zoo streng mogelijk wordt nageleefd Dit is van groot belang voor de rust in de beide ge meenten, maar bovenal voor het welzijn van de rijpere jeugd, dat door den alcohol ten zeerste bedreigd wordt. Met dank voor de plaatsing. P. DE VRIES. Middelharnis, 27 Febr. 1928. Naar wij van zeer betrouwbare zijde ver» nemen is gebleken, dat de voorwaarden aan de vergunning verbonden niet in acht ge» nomen zijn en dat in 't vervolg 's Zaterdags» avonds geen vergunningen meer verleend zul» len worden. [Red. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 5 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 55 K,G. garnalen. GOEDEREEDE. Door de garnalenvisschers werd de vorige week van 30-50 Kilo gevangen. OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week per dag en per vaartuig van 10 tot 30 kilo gar» nalenin de stallen 2 zalmen. SOMMELSDIJK. Geboren Levenloos aangegeven kind van Thomas Boekhoven en Gerritje Boender. Overleden Cornell's van Lente, 52 j., echt» genoot van Pietertje Kransse. MIDDELHARNIS. GeborenPieter, z. v. C. Lagendijk en F. M. Kwaadgras; Jan Jacob, z. v. H. A. C. Denier v. d. Gon en H. H Munch. OndertrouwdM. van Dongen 26 j, en L. Spee 22 j. (Sommelsdijk). Overleden: G. Struik, 17 mnd.; L. M. G. Blok, 70 j., echtgenoote van J. Klein. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenElizabeth, d. v. Wouter van Ros» sum en Leentje Hoogerwerf. DIRKSLAND. GeborenAdrianus, z. v. Leendert Koole en van Elizabeth van der Wekke, ZIJN WIJ „JANTJE SECUUR"? „Tante Pos" ontkent. Het persbureau van het hoofdbestuur der Posterij en Telegrafie verschafte ons enkele ge gevens over het afgeloopen jaar, welke be wijzen, dat onze „Jantje Secuur'-reputatie voor een groot aantal bewoners onzer lage landen niet verdiend is. Want, in 1927 bedroeg het aantal onbe stelbare brieven liefst58.817 en onbestel bare briefkaarten niet minder dan41.802. Samen dus over de 100.000slordevinken. Een fatsoenlijk percentage, of liever een on fatsoenlijk Hoeveel moeite en zorg hebben de posterijen niet om dit alles uit te zoeken. Niet minder dan1542 aange.teekende brieven bleken onbestelbaar. Dit zijn feitelijk nog erger gevallen, en eigenlijkgevaarlijke slordevinken. Dat een gewone brief of briefkaart onbestel baar is komt niet te pas, maar kan voor komen. Dat echter een aangeteekende brief onbestel baar is moestniet „maggen" Een af zender van een aangeteekenden brief, teekent aan vanwege de securiteit, maar 1542 dezer Jantjes Secuur, doen het zoo onsecuur, dat zij èn een onvoldoend adres van den geadres seerde op den brief zetten èn hun of haar eigen adres vergeten te vermelden of onvol doende aangeven. En de inhoud ble)ek bij opening voor de post-autoriteiten nog al eens verrassingen te bevatten. Zoo werd aan gelds waarde aangetroffen in de 1542 schipbreuke lingen op de postzee in totaal voor ongeveer 1500, waarvan 300 later aan afzenders kon worden geretourneerd en de rest in de welge vulde reticule vantante Pos verdween. Enkele jaren geleden had zij een keurig meevallertje van ruim 6000. Dat was nog eens de moeite waard. Een partijtje brillanten per aangeteekend stuk verzonden, kwam on bestelbaar terug en het adres van den afzender bleekgefingeerd. Dat was natuurlijk geen zuivere koffie, zooals de volksmond dat zoo aardig noemt. De brillanten waren echter wel zuiver, glas- zuiver zelfs en aangezien de afzender, noch de rechtmatige eigenaar vermoedelijk twee verschillende personen zich aanmeldden, werd het partijtje verkocht. Het bracht op 6060, die in de bovenvermelde reticule gingen. Een teeken des tijds, deze toenemende slor digheid. Een gevolg van het jachtende leven waarin de haast zelfs den securen Hollander parten speelt. Maar de post zit met de slordigheid van duizenden. Het is volkomen begrijpelijk, dat zij ter wille van haar ordentelijke administratie verzoekt wat meer attent te zijn EEN ERFENIS VAN 250 MILLIOEN. De Petit Parisien meldt het ongewone buiten kansje, dat mevrouw Jaubert, een eenvoudige vrouw op jaren te Parijs, dochter van boeren in het Yonne-departement, is toegevallen. Zij heeft van een veren neef, ditmaal inderdaad uit Amerika, meer dan tien millioen dollar geërfd, en voorts looierijen en boerderijen in Arizona en Californië. Een verslaggever van de Petit Parisien is mevrouw Jaubert gaan opzoeken. Zij wilde, zeer terecht, over dit onverwachte fortuintje niets loslaten; haar dochter was mededeelzamer. Zij toonde zich vooral bezorgd over de hooge successie-rechten, die de erfgenamen ongetwij feld te betalen zouden krijgen. DE STRIJD VOOR DE TALRIJKE GEZINNEN. Naar aanleiding van het besluit van den ministerraad tot toekenning van verlichting of vrijdom van belasting aan de hoofden van tal rijke gezinnen, heeft de podestaat van Milaan besloten aan ouders van gezinnen met meer dan tien kinderen, die te Milaan gevestigd zijn, vrij trammen te geven in de stad. De menschen moeten daartoe ten minste twee jaar te Milaan wonen en aan nog eenige vereischten voldoen, die nader bekend zullen worden gemaakt. De bedoelde ouders zijn ook al vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. EEN MOORD. Te Mecquignies bij Rijsel heeft een boer van bijna zeventig jaar een vrouw van vijf-en-veertig die sedert vijf-en-twintig jaar op zijn boerderij werkte, vermoord. Hij heeft haar met een snoei mes dertig steken toegebracht en daarna een eind aan zijn eigen leven gemaakt door zich in een put te werpen. Dit geval heeft te Mec quignies te meer opzien gebaard, daar de men schen, die den boer hebben gekend, allen den indruk hebben, dat de oude man over zijn dienstbode heel tevreden was. De vraag wordt dan ook gesteld of hij in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. BRUTALE ROOF. Bandieten met een machinegeweer bij zich, hebben een aanval gedaan op de City Bank te Kansas City. Zij zijn er met 50.000 dollar van door gegaan. Bij de schietpartij is niemand geraakt. ONGEVAL MET EEN VLIEGMACHINE. Een meesterlijke daling. Zaterdagochtend was de reserve»le»luitenant W. van Gameren boven het terrein der mili taire lucht vaart» afdeeling te Soesterberg op gestegen met het lestoestel S IV 125 voor het geven van plastisch vliegonderricht aan de reserve»2e»luitenant leerlingvlieger Eekhout. Op een hoogte van 1400 meter, terwijl de leerling'vlieger het stuur in handen had, viel het dezen plotseling op dat de stuurinrichting schokte. Hij waarschuwde den voor hem zitten» den instructeur en deze bemerkte, omziende, dat 't horizontaal stabilisatievlak aan de voor zijde was gebroken en omgeklapt, waardoor de draden van het hoogteroer, die door dat vlak heengeleid zijn, tegelijk nagenoeg geblok» keerd waren 1 Zonder den leerling van de breuk kennis te geven, nam de instructeur ijlings het stuur over en begon met de daling. Het was echter niet meer mogelijk om onder een constanten hoek te planeeren. Telkens dook de neus van het toestel voorover, totdat de snelheid zoo groot was geworden, dat de vlieger door tegelijk vol »motor« te geven, dien weer kon oprichten en min of meer in horizontale positie te komen, waarna het toe» stel dan opnieuw voorover dook. Aldus be» hendig met motorvermogen en wat er nog aan bestuurbaarheid restte, van 1400 meter naar beneden manoeuvreerde, gelukte het den instructeur ten slotte om het toestel uit de laatste drukbeweging juist boven den grond vrijwel horizontaal te krijgen, zoodat de lan» ding merkwaardigerwijs zonder ongeval tot stand kwam. (Vad.) Op verzoek deelen we mede dat de schrijver van het Ingezonden Stuk te Ouddorp over de Groene Kruisvereeniging, niet is de heer J. Padmos Ltzn., no. 498, bij de »Onverwacht«. »Groof aantal landbouwerste Ouddorp. Op anoniem schrijven gaan we niet in. Waarom mogen wij Uw naam niet weten? [Red, Op Woensdag 29 Februari 1928 desnamid» dags 2 uur, te Dirksland, aan het tramstation, van een groote partij nieuw timmerhout en sloophout, als: planken, palen, baddings, balken, deuren, schotten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 1 Maart 1928 des namiddags 2 uur, te Oude Tonge, aan de Kaai, vaneen groote partij nieuw timmerhout en sloophout, als planken, palen, baddings, balken, deuren, schotten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 2 Maart 1928 des voormiddags 10 uur, te Battenoord, aan de Kaai, van een groote partij nieuw timmerhout en sloophout, alsplanken, palen, baddings, balken, deuren, schotten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 2 Maart 1928 des namiddags 2 uur, te Herkingen, aan de Kaai, van een groote partij nieuw timmerhout en sloophout, alsplanken, palen, baddings, balken, deuren, schotten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 7 Maart 1928, 's voorm. 10 uur, te Dirksland, aan den Westdijk, ten ver zoeke en op de hofstede van den heer G. L. Warnaer Jzoon, van: 10 paarden van verschil» lend h'ar en jaren, (waarvan 9 stamboek, paarden), beer, drachtige zeug, zeug met big» gen, 4 boerenwagens, 2 Duitsche legerwagens, Brabantsche kar met zadel, dorschmachine (Reesink Patent) met motor, zelfbinder, wiel slede, cultivator, 2 Melotte wendploegen, 2 twee»scharige wendploegen, drie»scharigeploeg, Poortugaalsche ploeg, aardappelrooier en sor teerder, chilibreker, windmolen, wanmolen, put met peenblad enz. Breeder bij biljet om» schreven. Notaris VAN DER SLUIJS, Op Donderdag 8 Maart 1928, veiling, en op Donderdag 15 Maart 1928, afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te den Bommel, in Café van »Van der Plaat»:, van 0,98,30 H.A. (1 Gtm. 290 R. Putsche Maat) Bouwland, te Den Bommel, in den polder »De Tille«, aan den Kruisweg, kad. Sectie A no. 177 en 178, in één perceel. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer J. Minkenberg. Notaris VAN DER SLUIJS. Donderdag 1 Maart des namiddags 3 uur te Ouddorp op den Molenblok, om contant geld, van een partij afbraak van de schuur van G. Spee, als binten, planken, brandhout enz. ten verzoeke van de Heeren Gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Woensdag 29 Feb/uari 1928 in het café van P. M. Schipper tv? Nieuwe Tonge en bij afslag op Woensdag 7 Maart 1928, in het café van I. Witte aldaar, beide dagen des nam. 3 uur, van3 huizen en schuur, staande aan den Duivenwaardschendijk, over den Groeneweg te Nieuwe Tonge, met erven en tuinen, tot 1 Nov. 1950 in erfpa.cht uitgegeven, samen groot 17 Aren, 54 centiaren, in 3 perceelen, ten verzoeke van dhr. K. M. Houtaar, aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Notaris Akkerman te Ooltgensplaat, zal op 1 Maart 1928, des voormiddags ten 10,30 uur, in hotel Hobbel te Ooltgensplaat, publiek verhuren ten verzoeke van den heer C. Goe» koop te Groningen, voor den tijd van één jaar, om te beweiden of te hooien, 14 per» ceelen weiland in den Adriaanpolder, (bekaad Noordpoldersche gors), groot oneeveer 68 gem, 195 roeden, en de »Schenkelkade« in één perceel. Kaartjes verkrijgbaar ten kantore van Notaris Akkerman voornoemd, waar verder allé inlichtingen te bekomen zijn. Op Vrijdagen 24 Februari en 2 Maart 1928 des voorm. om elf uur iri het Café »Het Wapen van Zuid»HoIland«, openbaire verkoo» ping bij veiling en afslag voor de erven van den Heer D. Breederland. Een huis, erf, tuinland en boomgaard te Zuidland, in den vierden Raadsheerenhoek, aan den Kerkweg, groot 69 aren, 22 centiaren, in 3 perceelen. Te aanvaarden het tuinland dadelijk nè de gunning, het huis en erf 3 Mei aanstaande. Betaling kooppenningen 18 April 1928, Inlichtingen geven de Heeren T. Sluimer, C. Breederland en onder&eteekende Notaris C. LOEFF. Verhuring bij inschrijving van weiland te Simonshaven aan den Garsdijk le. 5.27.40 H.A. voor 3 jaren. In huur geweest bij H. Noordermeer Cz. en 2e. 185.40 H.A. genaamd de Kruiswei, voor 4 jaren In huur geweest bij L. Ruighauer. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op Woensdag 7 Maart 1928 ten kantore van ondergeteekenden notaris te Zuidland. C. LOEFF. De Rentmeester der Ambachtsheerlijkheid •Sint Adolphsland» is voorn emens op Don» derdag 8 Maart 1928, des voc irmiddags ten 10 uur, in het hotel Moelker te Ooltgensplaat, publiek te verhuren voor d en tijd van drie jaren (1928, 1929, 1930), ten verzoeke van den Ambachtsheer van gemelde Heerlijkheid, den heer C. Goekoop te Gronii rgen, de dijken, ettingen, gorzen en visscherije n, gelegen onder Ooltgensplaat en den Bommel, alles zooals van ouds. ^are verk°°Ping op D< inderdag 8 Maart 1928, des v.m. 10 uur, aan den Oo>st«Achterweg te Oude Tonge, in en nabij de- schuur van den eigenaar, den Heer G. Mijs aldaar, van 3 paarden, 15 stuks hoornvee, dive rse machines, landbouwgereedschappen, en; i. Notaris VAN ISPELEN. Notaris Akkerman te Ooll.gen.splaat zal op Woensdag 7 Maart 1928 bij Vei ling in Hotel Hobbel, aldaar en op Woensdag 14 Maart 1928 bij afslag in Hotel Moelke r a ldaar, telkens des morgens om 11 uur, publi- ik verkoopen ten verzoeke van den Heer J. A. Van Nieuwen» huijzen een hecht en wel doortimmert burger» woonhuis aan den Slikdijk, hoek Steigerdijk, te Ooltgensplaat (Voormalig Postkantoor). Aanvaarding en betaling 2 April 1928, Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den heer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Vrijdag 24 Februari 1928. Roode kool 11.per 100 stuks. Sinaasappelen 2.13 tot 3.per 100 stuks. Spruiten 24.60 tot 31.60 per 100 K.G. Stekuien 1.40 tot 3.80 per 100 K.G. Zure appelen 10.20 tot 10.80 per 100 K.G. Merteunen 10.60 per 100 K.G. Goureinetten 18.80 tot 25.70 per 100 K.G. Zoete appelen 10 tot 13.50 per 100 K.G. Boter 0.80 tot 0.97 per pond. Kaas (komijne) 0.23 tot 0.31 per pond. Kaas (20 plus) 0.34 tot 0.38 per pond. Kaas (volvet) 0.50 tot 0.60 per pond. Veiling van Maandag 27 Februari 1928. Roode kool f 15.— per 1C0 stuks. Sinaasappelen f3 tot f 3,02 per 100 stufs. Spruiten f 16,80—f 31,50 per 100 K.G. Stekuien f 1,— tot f 2,50 per 100 K.G. Kaas (komijne) f 0,32 per pond Kaas (20 plus) f 0,36-f 0,38 per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 - Amsterdam. MARKTOVERZICHT DER VORIGE WEEK De handel in aardappelen blijft flauw met weinig vraag, oorzaak hiervan is de duurte der groenten. Voor afwijkende soorten is haast geen vraag en wil men verkoopen, dan kan dit' slechts, indien men voor elke prijs geeft, zoo was dit het geval met Vlaamsche Eigen heimers en Industrie. Puike Bonten, blauwen en grove drielingen, hiervan was de verkoop iets beter, ook voor Z. Roodster, Bevelander en Bravo's komt meer vraag. Drentsche zand bijna onverkoopbaar. Flak- keesche en Spuische Eigenheimers, diverse duin zand aardappelen, geen aanvoer. Maandag 27 Februari 1928 werden de vol gende prijzen gemaakt Zeeuwsche Bonten 5.75 a 6.50; Zeeuw- sche Blauwen 5.50 a 6.-Zeeuwsche bon ten en blauwen (poters) 3.75 a 4.Zeeuw sche Eeigenheimers 5.25 a 5.50; Zeeuwsche Bravo 5.75 a 6.25; Zeeuwsche Roodster 4.50 a 4.75;* Zeeuwsche klei Industrie 4. a 4.20; Blauwe Eigenheimers 5.25 a 5.5Q; Friesche Borgers 5.50 a 6.Friesche Blauwe Borgers 5.25 a 5.50; IJpolder Bravo 6.— a 6.50; Drentsche Eigenheimers 3. a 4.25;'Duinzand 7.— a 8.Zand rood ster 5.— a 5.25. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 598 vette runderen, 190 vette kalveren, 355 schapen of lammeren, 1383 varkens. Prijzen per Jk.g. koeien TIYi 32J-2 ct„ 40—44 ct„ 4850 ct.; ossen 39 ct„ 4042 ct„ 4649 ct.; stieren 36 ct„ 40 ct„ 42-44 ct.; kalveren 62^—67^ ct., 77)4-82^ ct., 9092ct.; schapen per x/2 k.g. 2834 ct.; lammeren 2034 per stuk; varkens 31 ct., 32 ct., 33 ct. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was gewoon en de- prijzen bleven onveranderd. Een enkele puik beste koe ging nog tot 3 cent boven noteering. Stieren met weinig aanvoer en dezelfde prijzen van de vorige week. Vette kalveren waren iets minder aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen voor alle soorten iets stijver. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot 7y2 cent boven noteering. Schapen en lammeren.met redelijken aanvoer, sleependen handel en gedrukte prijzen. Varkens waren ruim aangevoerd. De handel was traag en de prijzen waren gedrukt. Zware varkens nog wel gemakkelijk te plaatsen. AMSTERDAM, 27 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 550 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kwal. 1 1.10, 2de kwal. 84 ct. a 1, 3de kwal. 70 S4 ct„ per k.g. plachtgewicht; 150 melk- en kalfkoeien 300425 per stuk; 83 vette kal veren 1ste kwal. 1.00—1.15, 2de kwal. 0.901, 3de kwal. 70—90 ct. per k.g. gevend gewicht. 228 nuchtere kalveren 812> schapen 30—40 per stuk; 710 Overi. en Geldersche schapen 1ste kwal. 7475 ct., I 2de kwal. 7374 ct., vette varkens 7073 I per k.g'- slachtgewicht; 88 paarden 90—240 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOv DRN, 27 Febr. Eieren. Aanvoer 100.000 stuks. Prijzen 5-6, middelmarkt 5.60 per 100 stuks. Handel gewoon. OLIDEWA1 *ER, 27 Febr. Kaas. Aanvoer 12 partijen, teza ®en 540 stuks, wegende 2700 k.g., Eerste soort - Gouda met rijksmerk 53—55, id em mindere kwa fiteit 5052. Handel matig. TIEL, 27 Febr. LVter. Aanvoer 78 k.g., Prij zen 1.70—2 per k.g'. Eieren. Aanvoer 190.000 stuks. Prijzen voor particulieren 4J/2 6 ct, voor den groothandel 5.50—6 per 100 stuks. GRANEN ENZ., iMEE"L EN OLIËN, ROTTERDAM, 27' Februari. Fijne zaden (Boerennoteering)Karwijzaad J 35—37, maan zaad 3234, geel mosterdzaad 22 24, koolzaad 22—23, kanar.iezaad 11 '2, zaai- lijnzaad 24—25, voerliji ïzaad 1 «3 19, alles per 100 k.g. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers 6.607, Zeeuwsche blauwe 4.756, dito eigenheimers 5.756.20, dito bonte 56, bravio's 6.20(180, red star 5—5.50, indu strie klei 4.<m— 4.60, Belgische 3.25—4. drielingen b«| blauwe 33.50 per kin; dito eigenheimeW»^) 4.505 per kin. Met flinken aanvoer, re delijken vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 27 Februari. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters) 17.870 k.g. blauw schoon 1.20—1.90, 1500 k.g. wit Zeeuwsch 1 1.25, 5000 k.g. Ggoningsch 1.401.90, 7850 k.g. Holl. geel 1.40—1.90, 2480 k.g. dauwroot 1—1.20, 600 k.g. blauw, vuil, 1f 1.30 per k.g.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3