Momistii MoverzicM. Verkoopingen. Marktberichten. Weet gij? Weet gij, dat men in Noord-Amerika, waar vóór 40 jaar voor 't eerst Friesch en Hollandsch vee werd ingevoerd, thans melkopbreng- s t e n worden verkregen, welke die bij ons ver overtreffen; dat daar echter let wel het exterieur wel wat op den achtergrond is qeraakt; dat daar vrijwel geregeld drie keer per dag wordt gemolken, en de hooge opbrengst der dieren zelfs vier maal gemolken wordt 1 Weet gij, dat een Amerikaansch tijdschrift o.m. de volqende melk en vetopbrengsten publiceer de12400 K.G. melk met 462'K.G. vet (575 KG. boter); 13800 K.G, melk met 48ó K.G. vet (597 K.G. boter); 13300 K.G melk met 432 K.G. vet (540 K.G. boter) en 14800 K.G. melk met 508 botervet? Weet gij, dat een in Argentinië gefokte Amerikaansche koe, vier malen gecontroleerd door G. Kuiper, die hier van mededeeling doet in het „Nbld. van Fries land", van 1 Juni tot 1 December 1927, dus in 6 maanden, reeds heeft gegeven 5517 kilo melk, met een gemiddeld vetgehalte van 3.9 dat haar hoogste dagproductie is geweest 34 K.G. melk en zij in de 6de maand van haar lactatie-periode nog bijna zooveel gaf als haar hoogste productie Br. Op de beleggingsmarkt was van veel invloed de aflossing van fl. 100 millioen 6 Nederland met het gevolg dat alle beleggingsfondsen in koers stegen. Ook de buitenlandsche beleggingsfondsen, zooals Belgische, Fransche en Duitsche lagen vast in de markt. Bankaandeelen, n.l. die welke voor belegging worden gekocht, werden tegen hoogere koersen verhandeld. In de Petroleumhoek trokken aandeelen Ko ninklijke olie iets aan, op geruchten, dat het einde van den strijd tusschen Koninklijke en de Standard Oil nabij is. Dat er door de petroleummagnaten binnen kamers gewerkt wordt aan het scheppen van een gunstiger atmosfeer, is zelfs na de tegenstrij dige berichten over een reis van Sir Henry Deterding, voor ieder vaststaand. Thans is zich niemand meer of minder dan de president van de Standard Oil of New Jersey, de heer Teagle openlijk aan dezen vredesarbeid gaan wijden. Berichten uit New-York bevestigen n.l. dat de groote heeren van de Anglo-American Oil en de Vacuum Oil met hem geconfereerd hebben, teneinde te trachten de controverse tusschen de beide Maatschappijen uit den weg te ruimen. Ook binnen de nationale grenzen streeft men in Amerika naar vrede in de olie, zooals blijkt uit het door den Minister van Binnenlandsche zaken gepubliceerde verslag van den Federal Oil Conservation Board, waarin dit instituut voorkomt vóór vrijwillige productiebeperking door samenwerking tusschen de maatschappijen. De handel in rubberaandeelen was weinig bevredigend. In de afgeloopen week is rubber- voorraad te Londen met een kleinigheid, n.l. 316 ton verminderd, misschien is dit een aan wijzing, dat de korte periode van toename, weer tot staan is gekomen. In de werkelijke positie van het artikel is weinig verandering gekomen, zoodat, wanneer het rubberverbruik aan de verwachtingen voldoet, de voorraden verder zullen afnemen. De gunstige werking die het Stevenson schema op de positie van de rubbermarkt uitoefent, wordt voor een deel weer te niet gedaan door de groote hoeveelhe den bevolkingsruber, die uit Ned. Indië worden aangevoerd. De belangstelling voor tabaksaandeelen was nihil, voor de Sumatrasoorten boekten alleen Deli Batavia eenig avans. De koersen van theeaandeelen stelden zich over het algemeen iets hooger, waarschijnlijk had men lagere prijzen verwacht op de laatst gehouden veling. De laatste jaren hebben de theeprijzen zich op een nieuw niveau bewogen, welk, vergele ken bij vorige jaren, hoog genoemd kan worden. Niettegenstaande die hooge prijzen is de con sumptie toegenomen, vooral omdat thee de goedkoopste volksdrank is Waar het gebruik van thee in vele landen nu pas goed veld gaat winnen, daar opent zich het vooruitzicht, dat het wereldgebruik in een niet ver verwijderde toekomst nog veel grooter zal worden. De vraag gaat meer en meer uit naar de betere kwaliteiten, daar de smaak van het publiek zich de laatste jaren heeft verfijnd. Die smaakverbetering zal er toe leiden, dat de producenten zich meerendeels zullen gaan toe leggen op het kweeken van betere poorten, waarbij komt, dat thee niet overal geplant kan worden. De beste toekomst is dan ook weggelegd voor die Maatschappijen, die de beschikking hebben over gronden, waar thee van uitnemende kwa liteit kan worden verkregen. Daarbij komt nog, dat goede kwaliteit gepaard gaat met een hooge productie per terreineenheid. In Wallstreet is het echte animo ook ver dwenen. Wel wordt uit Amerika bericht, dat de Staal-Indistrie geregeld teekenen van verbe tering geeft. De vraag naar verschillende staat- producten neemt toe en vooral is de vraag voor rekening van de spoorwegen den aller- laatsten tijd ruimschoots in overeenstemming geweest met de verwachting, die hiervan wordt gekoesterd. Woensdag 22 Februari, des voormiddags 10 uur, te Goedereede aan de Molenstraat, van 7 paarden, w.o. een Stamboek»Merrie, 13 stuks vee, landbouwgereedschappen, werktui» gen en machines, mestput, klaverhooi, wit» hooi enz. Ten verzoeke van den heer H. van Asperen. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 7 jaren, in» gaande blootschoof en 25 Nov. 1928, van 18.08.05 H.A. bouw» en weiland in 10 per» ceelen, onder de gemeenten Abbenbroek, Zuidland, Geervliet en Oudenhoorn, behoo» rende aan de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Zuidland. Inschrijvingsbiljetten gesloten in te leveren vóór of op Zaterdag 25 Februari 1928, ten kantore van ondergeteekende. Notaris LOEFF, Op Vrijdagen 24 Februari en 2 Maart 1928 des voorm. om elf uur in het Café »Het Wapen van Zuid»Holland«, openbare verkoo» ping bij veiling en afslag voor de erven van den Heer D. Breederland. Een huis, erf, tuinland en boomgaard te Zuidland, in den vierden Raadsheerenhoek, aan den Kerkweg, groot 69 aren, 22 centiaren, in 3 perceelen. Te aanvaarden het tuinland dadelijk nk de gunning, het huis en erf 3 Mei aanstaande. Betaling kooppenningen 18 April 1928. Inlichtingen geven de Heeren T. Sluimer, C. Breederland en ondergeteekende Notaris C. LOEFF. Op nader te bepalen datum zullen worden geveild de onroerende goederen van den beer C. C. Bruggeman te Middelharnis, gelegen in de gemeenten Middelharnis, Sommelsdijk en Stellendam. Notaris VAN BUUREN. ROTTERDAM, 14 Februari 1928. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 6,50 tot f 8,60 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren 6,60 tot 7,15 Ganseieren tot Middenprys f Aanvoer 150.000 stuks. r>F ROTTFRn AMSCHE VEILING A- ONZE WEEKREVUE rj/MPISCHE WINTERSPELEN St. Moritz. De tribune met eer e-gasten, links Prins Hendrik. Inzet'. Hirschy, pres. v.h. Olymp. Comité, houdt de openingsrede. iEN GROOT BLOEMENCORSO TE CANNES. Het smaakvol versierde rijtuig der dames Giltando erd allerwege het meest bewonderd. DE OLYM 7 ISCHE WINTERSPELEN TE ST. MORITZ. Een keur van de beroemdste mede- dingers voor bovengenoemde spelen, welke zich in een groote belangstelling mogen verheugen van de meeste beschaafde werelddeelen, bijeen. 1 lf-JAi?. BESTAAN V.H. 3e HALF-REGIMENT HUZAREN. Aankomst van H.M. de Koningin voor het défilé. PO INC ARE IN nister-president in Straatsburg ontvangen. SDrie meisjes/op&den 'dag 'smaal °wafr R/°i °E ^NEIR0: Cp hej eiland Cobra bij Rio had een felle brand, plaats in de gebouwen van het or der wapenstilstand geboren, boden hem bloemen aan, g voo'raden munitie Zwaard werdtn. Bij het blusschingswerk zijn vijf brandweerlieden omgekomen.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 7