E f Visscherij. burgerlijke Stand Buitenland. Gemengd Nieuws. Verkoopingen. Marktberichten. I A, lucht, maar tot Hém te spreken B "moet de mond der gemeente zijn. haar ïf* het hart dragen, ge moet werkelijk 'nood °p, „„„„pHaan in de zielHierin <5 'StSs anders "fgt^dan ook het geneesmiddel het al te lange gebed; tegen het opge- Je° pehed en bovenal tegen het zondige loo# om al biddend niet tot God. hen die met ons zijn te spreken nJ zal het gebed kort, helder en logisch aedachtengang moeten zijn, en op eer- n toon moeten worden uitgesproken, zal geënte kunnen meebidden. n dit laatste komt 't in dit publiek gebed r de gemeente aan. i mag niet passief onder t gebed verteeren. 7 moet in actie zijn. Haar ziel moet zich h ffen tot God, in klare bewustheid 7 dare eisch, we ontkennen het niet. n\ gemakkelijk zwerven de gedachten af, als ander in onze plaats bidt. Zelfs in het 'soonlijk gebed is dit geen vreemd ver- is 't zoo moeilijk, eenige minuten in echte Usstemming te blijven. O, we zijn t zoo edig vergeten, dat we staan voor t aan- „icht van God. Toch eischt de heiligheid van de gebeds kring, dat we er, ook in de eerk, inet hart zisl bij zijn» )at de dienaar niet slechts üidt in onze ts> namens ons, maar dat we meebidden. Om dit laatste te bevorderen, kan t lichaam schikte hulpdienst bewijzen. Om niet afgeleid te worden, behoor en ue flen gesloten te zijn. Jtoorts is gewenscht, dat in elk yeval de men gaan staan. ;en zittende houding maakt t licnaam loom lui, werkt niet zelden de slaap, zelfs onder gebed in de hand. Daarom moecen onze nnen staan onder t bidden. er beter bij te blijven en de zwaKheden vleesches te beter te onderdrukken. 3okom in hun staan uitdrukking te geven i hun eerbied voor God en aan hun bereidheid den dienst van God. \ju is 't waar, dat de Schrift ons hieromtrent en bepaalde voorschriften geeft. We lezen van bidders die knielen, van die tden naar den hemel uitbreiden, gaan staan 3p zichzelf behoort de houding van het ïaam onder het bidden tot de middelmatige doofdzaak is en blijft, dat de ziel bidt. ormen zonder inhoud zijn leeg en hol. Toch zal de echte bidder alles in het werk llen, om onder zijn gebed niet afgeleid te rien. dan kan 't lichaam uitnemenden dienst «ijzen. a, dubbele dienst. ïenerzijds werkt het mede, om de ziel bij gebed te houden anderzijds geeft 't uit- jpg aan den eerbied, die in de ziel van 'jjder voor God is. ilerom bevelen wij van harte aan: onder 't dden niet alleen te gaan staan, maar ook oogen te sluiten en de handen te vouwen. (Hoogeveensche Kerkbode). M. t ge Hier OUDDORP. In de weervisscherij in het westen zijn 2 almen gevangen en in die aan het einde van tn Steenweg een kabeljauw van 7 pond. üdere visscherij kan niet uitgeoefend worden. MIDDELHARMS. GeborenWillemtje Adriaantje, d. v. J. Buth J. Taaie. OndertrouwdA. v. d. Sluijs 22 j. (S.dijk) N, M. Driesse 23 j. OverledenG. C. Loeff, 65 j., echtgenoote iii A. Jansen; F. Driesprong, 64 j., echtgenoot WF. v. Neuren; een levenloos aangegeven van het mannelijk geslacht van C. L. On- ■rdelinden en B. Krijtenberg. DIRKSLAND. GeborenAaltje, d. v. Dirk Huibrecht Knape la Jacoba Johanna Bienefelt. GOEDEREEDE. GeborenNeeltje, d. v. A. C. den Eer- men en M. den Eerzamen-; Jacob, z. v. J. finwis en N. Tanis levenloos kind van het isl, van D. Sandifort en M. Tanis, ZUIDLAND. Over November en December. GeborenArie, z. v. P. Deker en I. van kt; Glijn, z. v. G. Brouwtr en C. Pille; Henri imond Edouard, z. v. J. M. Blanc en B. Cha- nonü; Jacomijntje, d. v. B. van Sintmaartens- en L. L. Koorneef; Jacob, z. v. H. Breeder- id en L. Wolters; Cornelia, d. v. L. J. Kleij- J9 en E. van Meurs; Maartje Doezina, d. v. v. d. Linde en A. Boer; Aaltje Adriana, v. J- Warning en P. van Eersel; Lidewij, v- P. W. v. d. Waal en M. J. v. d. Velde; ans, z. v. J. Wolters en A. de Pijper; Adria- lsCornelis, z. v. C. Warning en L. Palsrok; endrika, d. v. F. van Seventer en J. M. Pie 's; Jacoba Faulina Jasprina, d. v. A. van aims en L. H. Trouw Teuntje, d. v. J. Buis 1 F. Wolters; Krijntje, d. v. J. Monster en fan Gijzen. Overleden Trijntje Stoof, wed. van C. Nieu- j fzen» oud 74 jaren Jan van Meggelen, jarenIzaa Zoeteman, oud 64 jaren t ?rne'ia de Heer, oud 18 jaren Anna van ntmbartensdijk, echtgnoote van G. van Eer- oud 54 jaarThomasje van Trigt, wed. van Warning, oud, 71 jaren, huwd; Cornelis Weeda met Adriaantje den Berg; Bastiaan van Hulst met Geer- 1 van Eijbergen Abram Spruit met Hendrika ïïtje LugtenburgJakobus van der Linden Gornelia Landman. sneeuwstorm in Vlaanderen, "hein ingesneeuwd. Verlaten auto's, loodgebrek in sommige dorpen. J^ansbegint men, naar de correspon» te M' R" Ct:.te Brussel meldt, een 'u do fe krijgen van de gevolgen u«n sneeuwstorm der vorige dagen. Zoo l»ntJlet,i0p ?°mmige plaatsen van het Bra. itsch.m p tte^anc'' slechts Vrijdag in geslaagd Ittzflf!) '"gesneeuwde auto's te bevrijden, link. l ^eldt voor de spoorbaan Brugge— U,i foerge-Heist-Knokke, welke, tot drie. e' door een detachement van 200 sol» Jïe' moest worden vrijgemaakt. net Noorden en het centrum van West»Vlaanderen blijken zwaar door het nood» weer beproefd te zijn. Verscheidene gemeenten waren letterlijk van de buitenwereld afge» zonderd en het is maar Vrijdagochtend dat het verkeer, in beperkte mate, ken worden hersteld. De sneeuwlaag bereikte een hoogte van twee en op sommige plaatsen zelfs van drie meter. De trein van Adinkerke-Gent sneeuwde in op den Pitthemberg, een heuvel van 40 Meter, nabij Thielt. Onder de reizigers ontstond een paniek. Op het alarmgefluit der locomotief lieten de burgemeesters der na» burlge gemeenten de noodklok luiden. Hon» derden bewoners van de streek, geholpen door de brandweer van Thielt, werkten bijna een heelen dag aan het vrijmaken der baan en ten slotte kon, door drie locomotieven gesleept, de trein zijn bestemming bereiken, De daling van den waterstand houdt, dank zij het vriesweer, in Vlaanderen overal aan. Dool en overetroomingen. Maandag is weer ren krachtige dooi over geheel Engeland opgetreden, die vooral in het Zuiden gepaard ging met fiksche regen» buien. De sneeuw veranderde spoedig in modder en slik en men heeft alle plaatsen in Kent en Dorset uit hun isolement kunnen verlossen. Na zonsondergang begon het in het Noorden en de Nidlanns echter weer licht te vriezen. De sterke dooi heeft, zooals uit nadere berichten blijkt, gisteren in het geheele centrum en Zuiden des laods tot ernstige overstroo» mingen geleid, doordat de rivieren Avon, Severn, Arrow en Ouse op tal van plaatsen buiten haar oevers zijn getreden. Een trein van Sydenham naar Addiscombe moest het opgeven, daar de rails 50 cM. onder water stonden. In Berkshire is een meer ont» staan van eenige duizenden acres oppervlakte en tal van gehuchten en eenzame boerderijen zijn nu weer door het water geïsoleerd. De Avon is in Warwickshire bijna 2 meter boven normaal gestegen en de stijging houdt nog aan. Het ergst is de toestand in Swindon, dat vol» komen als een eiland in een groot meer is komen te liggen en vanwaar alleen nog de hoofdverbindingsweg over Reading naar Lon» den bruikbaar is. Op sommige plaatsen plaatsen staat het water echter ook daar al tot de kruin van den dijk. Daar Swindom een belangrijk spoorwegkruispunt is, dreigt ontreddering van het verkeer met het geheele Zuidwesten, De Cornish-Riviera expres, die gewend is van Penzance over Plymouth met een vaart van 95 K.M. naar Londen te rijden, kwam aldaar 3'/2 uur te laat aan, en de machinisten rapporteerden groote overstroomingsgebieden in Hants en Sussex. Behalve door overstroomingen wordt het verkeer ernstig belemmerd door miniatuur» lawines, die van de hoogere gedeelten op de wegen neerstorten. In het Kanaal zijn de weersomstandigheden ook weer slecht. Een sterke Zuidwestenwind veroorzaakt een hooge zee, zoodat Maandag» middag de boot van de lijn Boulogne—Folke» stone te Dover moest binnensloopen. Storm en sneeuw in Zuid»Slavië. Naar Belga uit Belgrado meldt woedt een storm in ongekende hevigheid op de kust van de Adriatische Zee, waar alie verkeer stop staat. De sneeuw ligt ll/2 M. en hier en daar zelfs 3 M. hoog. Alle spoorwegverbin» dingen tusschen Zegrab en Dalmatie zijn on» derbroken. Ernstige botsing tnsschen twee auto's. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Ct. Te Mahlow bij Berlijn heeft een ernstig auto»ongeval plaats gehad. Een auto van de posterijen moest uitwijken voor een vracht» auto van een Berlijmche papierfabriek, die uit de tegenovergestelde richting kwam. Op hetzelfde oogenblik wilden echter twee vrou» wen, waarvan één per fiets was, den straat» weg oversteken, zoodat de chauffeur van de postauto opnieuw moest uitwijken. Hierbij reed hij echter tegen de postauto aan. De schok was zoo hevig, dat beide wagens omkantelden. De benzine van één der wa» gens vloog in brand en kort daarop volgde een ontploffing. De chauffeur van de postauto werd op slag gedood, die van de vrachtauto werd in zeer zwaar gewonden toestand naar een ziekenhuis gebracht. Eveneens zwaar gewond werd de vrouw, die per fiets had getracht den straat» weg over te steken, maar onder de auto te» recht was gekomen. De brandweer uit de om» liggende gemeenten en zelfs een stoombrand spuit uit Berlijn moesten worden gealarmeerd om het vuur te blusschen. Uit de tanks der auto's was een groote hoeveelheid benzine gevloeid, waardoor de gansche straatweg in vlammen stond. EEN AANGERANDE TYPISTE. Een vriendin,, die niet terugbetaalde. Men meldt uit Berlijn De Berlijnsche politie werd Vrijdag ontboden naar de kantoren van de Mercedes Mashinen- werke. Hier was een 28-jarige typiste, die nog laat aan den arbeid was, plotseling aangerand door onbekenden, die haar neersloegen. Toen ze weer tot bezinning was gekomen, bemerkte ze dat de indringers alvorenp er vandoor te gaan, brand in de kantoren hadden gesticht. De typiste riep om hulp, waarop de buren, de politie en de brandweer alarmeerden. Deze slaagde er in het vuur te blusschen. Een ver trek was geheel uitgebrand. De boeken van de firma werden eveneens voor een groot deel door het vuur vernield; uit de brandkast hadden de onbekenden geld en effecten gestolen. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse was, vond het zonderling, dat de typiste in het geheel geen verwondingen had; ze verklaarde welis waar een hevige slag op het hgofd te hebben gekregen, maar hiervan was geen enkel spoor te zien. De politie vond de houding van de jonge dame ook eenigszins verdacht, maar ze ver klaarde mannen met zwart gemaakte gezichten door het venster te hebben zien vluchten, ook andere getuigen hadden een slag en een ont ploffing gehoord, maar na in het nauw ge dreven te zijn, bekende de typiste tenslotte den aanslag te hebben gefingeerd. Ze vertelde on geveer 1 Yi jaar geleden uit de haar toever trouwde kas een bedrag van 1400 mark te heb ben geleend aan een vriendin, die onlangs was overleden, zonder haar de schuld te hebben terugbetaald. Een andere vriendin had beloofd haar uit de moeilijkheden te helpen, maar had dit niet gedaan. Zij zelf wilde het tekort gok niet dekken, daar zij binnenkort zou gaan trou wen en daartoe haar spaarduitjes noodig had. Daar ze nu vreesde, dat aan het eind van het jaar de boeken zouden worden nagezien en aldus de verduistering zou worden ontdekt, besloot ze een aanranding te ensceneeren. Eerst wierp ze een schrijfmachine tegen den grond, dat was de ontploffing, die de buren hadden gehoord, daaran sneed zij de telefoonleiding door .ten slotte wierp ze rekeningen en kwitanties op een hoop en stak deze in brand. Haar handtaschje inhoudende 260 mark, was mede verbrand, daar de bandieten dit natuurlijk moesten hebben ge roofd. Toen haar plan tot zoover was volbracht wierp ze zich in den gang op den grond en riep om hulp. EEN MISDAAD. Te New Yor (stad) werd een dag of wat ge leden een actrice, mevr. Mary Harington, in haar kamer dgod gevonden. De lijkschouwing én het gerechterlijk onderzoek hebben aan het licht gebracht, dat men haar had vermoord en dat haar lijfsieraden waren verdwenen. De moord moet al een dag of vijf zes voor het vinden van het lijk zijn gepleegd. FABRIEK VAN ONTPLOFFINGSMIDDE LEN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Reeds 5 dooden gevonden, ook de direc teur verdwenen. Zaterdagmiddag even na 2 uur is de fabriek van ontploffingsmiddelen, Explosifs Sataite te Lanaeken in Limburg nabij de Nederlandsche grens in de lucht gevlogen. De ontploffing werd tientallen kilometers ver gehoord, terwijl stee- nen dakpannen, stukken hout, enz. overal in de omgeving der geteisterde fabriek neerkwamen. In het dorp zelf zijn vele huizen beschadigd, totdusver heeft men vijf lijken van arbeiders onder de puinhoopen weggehaalder zouden echter nog meer slachtoffers zijn. Ook de direc teur is verdwenen. Men meldt nader Er waren 9 arbeiders in de fabriek werkzaam men vreest, dat ook de vier nog niet gevonden arbeiders en de directeur omgekomen zijn. VIER ZIGEUNERS DOODGEVROREN. In het Pawlowitzer Boch bij Bielitz hebben mijnwerkers vier zigeuners gevonden, die dood gevroren waren. Vier anderen leefden nog doch waren bewusteloos. Zij zijn naar een ziekenhuis overgebracht. OP ZOEK NAAR EEN MAN. De United Press geeft het volgende eigen aardige verhaal van een 20-jarig meisje uit San Francisco, dat op weg is naar Londen en erf gename wordt van een groot fortuin als ze er binnen een jaar in slaagd een man te vinden, die met haar trouwen wil. Liefhebbers genoeg natuurlijk Op het eerste gezicht zou men dat wel denken maar het is een delicaat geval en dat zal waar schijnlijk (gelukkig) een groot aantal fortuin jagers afschrikken. Het meisje is n.l. zeer schoongeweest. Zij was verloofd. Bij een auto-ongeluk is ze ernstig gewond en werd daardoor aan één oog blind, hield een gebroken neus en een misvorm den mond. Haar verloofde, die blijbaar niet al te ernstig met de liefde omging, vond dit op den duur een reden om de verloving te doen eindigen en trouwde met een ander meisje. Het noodlot kwam echter opnieuw tusschen- beide. Een rijke oom van het meisje stierf te Londen. Hij was volledig op de hoogte met wat er met haar gebeurd was en meende het zijne te moeten doen voor haar geluk door in zijn tss- tament te bepalen, dat ze een groot fortuin van hem zou erven, indien ze voor haar 21ste jaar te Londen een man vond, die met haar trouwen wilde. Nu gaat ze naar Londen, om den wensch van haar oom te volvoeren. Of ze daar een echtgenoot hoopt te vinden Niet voor geld, want ze heeft gezegd ik zal alleen trouwen, als het werkelijk uit liefde gebeurd. GEBOORTE- EN STERFTECIJFERS TE BRUSSEL. Volgens het maandelijksch statistisch bulle tin der stad Brussel zijn aldaar, naar de corres pondent van de N. R. Ct. meldt, in November j.l. slechts 185 geboorten tegen 285 sterfgevallen geboekt, of 10.4 per duizend inwoners voor de geboorten en 1.1 voor de sterfgevallen. Voor de heele Brusselsche agglomeratie, welke een 20-tal voorsteden omvat, waren de cijfers res pectievelijk 74 en 890. Van de geboorten (746) waren er 76 onwettig. Het geboortecijfer blijkt dus, in de hoofdstad en hare voorsteden, maar steeds verder dalen. Waar het in 1923 nog 12.8 bedroeg is het in 1927 op 10.8 per duizend inwoners gevallen. Het sterftecijfer daarentegen klom van 9.9 tot 12.5 per duizend inwoners. VERSTEKELINGEN. Aan boord van een te Rotterdam uit Buenos Auros aangekomen Duitsch stoomschip zijn 2 Bulgaren aangehouden, die de reis, als verste keling hebben meegemaakt. Zij zijn terbeschik king van den vreemdelingendienst gesteld. —Aan boord van een te Rotterdam uit Al giers aangekomen Duitsch stoomschip is een Spanjaard aangehouden, die de reis als ver stekeling heeft meegemaakt. DIEFSTALLEN, INBRAKEN, ENZ. Te Delft heeft de politie aangehoden de werk ster L. wegens diefstal van twee gouden tien tjes, een schilderstuk, snuisterijen, handschoe nen, zakdoeken, etc. ten nadeele van verschil lende families waar zij werkzaam was. ONGELUKKEN. Zaterdagmiddag is de 70-jarige van E. te Noord-Scharwode in een wak geraakt en ver dronken. Zijn kleinzoontje, dat eveneens in het wak raakte, wist daar uit te komen. Hoewel hulp spoedig kwam opdagen, waren bij den ouden man toch de levensgeesten reeds geweken. Zondagmorgen zou het 11-jarig meisje v. d. Berg te Amstelveen naar de kerk gaan en van daar naar haar grootmoeder om Nieuwjaar te wenschen, waar zij verder den geheelen dag zou blijven. Toen het meisje 's avonds nog niet thuisgekomen was, en haar ouders op onder zoek uitgingen, bleek, dat het meisje noch in de kerk, noch bij haar grootmoeder geweest was. en is toen gaan zoeken en Maandagmorgen is haar lijkje in een wak in het ijs gevonden. Te Drempt zakten Zaterdagmiddag de twee gebroeders door het ijs in een kolk. De heer S. it Doesbrg zag het ongeluk en slaagde er in een der drenkelingen te redden. De andere ver dronk. Zijn lijk werd spoedig gevonden. Zondagavond is de 16-jarige K. S. uit de Rozengaarde op den Groenen Hilledijk te Rot terdam onder een personenauto geraakt. Met inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. —De 14-jarige A. C. uit de Pottebakkers- steeg is op het ijs aan den Schiedamschen singel te Rotterdam gevallen. In bewusteloozen toe stand is hij in het ziekenhuis aan den Cool singel ter verpleging opgenomen. De 29-jarige winkelier W. G. K. van de Boompjes is op het ijs van de sloot tusschen het Park en den Westzeedijk te Rotterdam ge vallen. In bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht De 16-jarige P. B. uit de Burgemeester Hoffmanstraat is op het ijs van den Schiedam schen singel te Rotterdam gevallen. Hij heeft een verwonding aan den rechterpols gekregen, welke in het ziekenhuis aan den Coolsingel is behandeld. TRAMSTORING. Op den Schiedamschendijk te Rotterdam zijn twee vrachtato's tegen elkaar gereden. Beide auto's zijn beschadigd. Het tramverkeer is hier door ongeveer 30-minuten gestremd geweest. BRANDEN. In den nacht van Zondag op Maandag is het huis Kanaalweg 35 Helder, bewoond door den heer Vermeul, waarin een lijstenmakerij is ge vestigd, totaal uitgebrand. De bewoners waren uitstedig. Zaterdagavond is de woning, waarin geves tigd was de mineraalwaterfabriek De Kampioen te Geervliet, geheel uitgebrand. De eigenaar, P. Wolters, was ttvens grossier in klompen; dui zenden paren klompen, benevens meubilair, zijn in vlammen opgegaan. De brandspuiten van het naburige Heenvliet en Abbenbroek verleenden assistentie. De inboedel was verzekerd. Oorzaak onbekend. TWEE MEISJES VERDRONKEN. Te Neurenberg zijn twee meisjes op de Ro- dach door het ijs gezakt en verdronken. EEN HALF MILLIOEN PENSIOEN GERECHTIGDEN. Bijna een half millioen personen tusschen de 65 en 70 jaar zijn Maandag voor de eerste maal pensioengerechtigd geworden als uitvloei sel van de wet van 1925 op de ouderdoms pensioenen. Op alle postkantoren stonden de oudjes in lange rijen op hun boekjes te wachten, op welke de eerste wekelijksche uitkeering Don derdag zal geschieden, EEN ROTTERDAMSCHE AMBTENAAR VERDWENEN. Met medeneming van ruim 25.0001 De chef van de administratie van den ge meentelijken geneeskundigen dienst te Rotter dam, de 56-jarige C. K., is sedert Vrijdagmor gen verdwenen. Hij heeft, meent men, ruim j 25.0U0 meegenomen, welk geld bestemd was voor de uitbetaling van loonen en salarissen van het personeel van den dienst. De heer K. is indertijd bij de spoorwegen geweest. Bij de staking in 1903 heeft hij een rol gespeeld en dientengevolge is hij toen uit deze betrekking geraakt. Aan politiek heeft hij daarna niet meer gedaan. De heer K. is later in dienst geweest bij het gemeentelijk abattoir en hij was in den distri- Dutietijd algemeen boekhouder van het distri butiebedrijf; honderdduizenden zijn toen door zijn handen gegaan. Bij den geneeskundigen dienst genoot hij het volle vertrouwen van den directeur en bij het personeel stond hij in hoog aanzien. Vrijdagmorgen 11 uur heeft de heer K., die nog verlof te goed had, den directeur gevraagd, verlof te mogen nemen. Hij wilde naar dén Haag Dit werd hem toegestaan. Hij zou toen om half 12 de ruim 25.000 van de bank hebben gehaald, dit geld bij zich hebben gestoken en is toen heengegaan. De heer K. heeft twee brieven geschreven, een aan zijn vrouw, waarin hij haar meedeelde, dat hij uitging en 's avonds te 10 uur zou thuis komen; de andere aan de juffrouw van het kan toor, waarin hij er haar kennis van gaf, dat hij wegging. Was met den heer K. niet het geld verdwenen dan zou men aan een ongeluk moeten denken. Maar de brandkast, waarin zich trouwens nooit een bedrag van beteekenis bevindt, bevatte slechts ongeveer 200. Het van de bank ge haalde geld was weg. Aangaande den verdwenen administratiechef is sinds Vrijdagmorgen niets vernomen. Van andere zijde deelde men nog mee, dat ge bleken is, dat de heer K. verschillende schulden had. Zoo was hij 4000 aan een familielid schuldig en aan enkele collega's totaal een bedrag van 3000 Deze verschuldigde bedragen heeft hij Vrijdag aan zijn crediteuren over gemaakt. Ook andere schulden blijkt hij toen nog voldaan te hebben. Men veronderstelt, dat hij van het verduisterde bedrag nog ongeveer 15000 heeft overgehouden. De heer K., die geen kinderen heeft, zou over eenige jaren met pensioen zijn gegaan. Hij zou dan een pensioen van ongeveer 3200 hebben genoten. OP STAP. Zondagavond verzocht de koetsier van een huurrijtuig zekeren P. V. even op zijn paard en rijtuig te passen. Toen de koetsier terugkwam, waren paard en wagen verdwenen. Even later heeft de politie P. V. met paard en rijtuig in de Boompjes te Rotterdam aangehouden. V. beweert, dat, toen hij op den bok zat, het paard is gaan loopen, zoodat, volgens hem, hij niet met paard en rijtuig, maar deze met hem op stap zijn gegaan. HET ISOLEMENT VAN AMELAND EN SCHIERMONNIKOOG. Een vliegtuig brengt de post over. Op verzoek van het hoofdbestuur der poste rijen heeft de Kon. Luchtvaart-mij. Zondag een vlucht laten doen naar Ameland en Schiermon- nioog. Daartoe vertrok het vliegtuig H.N.A.D.G. bestuurd door den vlieger Beekman, om 9 uur 40 van Schiphol. De lading van het vliegtuig bestond uit 420 K.G. post en pakketpost, waarbij een hoeveelheid gist voor deze eilanden. Ver der waren twee manschappen van de genie aan boord met een compleet radio zend- en ont vangstation, bestemd voor Schiermonnikoog, met welk eiland de kabelverbinding verbroken is. Te 11 uur 10 landde het vliegtuig op Schier monnikoog; het vertrok na een half uur op onthoud van daar naar Ameland, waar op een zeer klein terrein moest worden geland, hetgeen echter zeer goed werd uitgevoerd. Om 14 uur 10 landde de H.N.A.D.G. weder om op Schiphol. Van de eilanden was behalve één passagier 50 K.G. post meegenomen, welke onmiddellijk naar het postkantoor te Amsterdam werd ge bracht. STRAATROOF. Op oudejaarsavond heeft de 19-jarige ijzer werker A. C. K. de 42-jarige A. B., huisvrouw van A. S. uit Klaaswaal, in de Eben Haezer- straat te Rotterdam een leeren handtasch ont rukt. In de tasch zat o.a. een beurs met eenig geld. De dief zette het dadelijk op een loopen. Voorbijgangers zetten hem na. Op den Katen- drechtschen Lagendijk heeft de hond van een rijwielhandelaar den dief gegrepen. De man is aan de politie overgeleverd en- opgesloten. Op Woensdag 4 Januari 1928, veilingen Op Woensdag 11 Januari 1928 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur te Melissant, ter her» berge van Van der Werf, van een woon» en winkelhuis met grond, te Melissant, aan den Molendijk, kad. Sectie A no. 1044, groot 42 centiaren. Bewoond door H. v. d. Mast Hz. te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Centrale Veiling te Middelharnis. Veiling van Vrijdag 30 December 1927. Kipeieren 60—61 Kg. f 9,75 tot f 11. 50-51 Kg. f 8 tot f 8,40. bruin 60—61 Kg. f 10,35 tot f 12,70. Eendeieren f 9. Savoye kool f 6,70. Roode kool f 13,70. Alles per 100 stuks. Spruiten f 29 tot f 30,60. Stokuien f 4,50. Goudreinetten f 16,30 tot f 20. Kleiperen f 12,10. Gieser Wildemans f 7,60 tot f 15. Lauwtjes f 14 tot f 17. Ponsperen f 6,60 tot f 6,70. Alles per 100 K.G. Kaas (komijne) f 0,35 tot f 0,39. Kaas 20 plus f 0,40 tot f 0,41. Kaas (volvet) f 0,58 tot f 0,60. Boter f 1,08 tot f 1,12. Alles per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Marktoverzicht der vorige week. Dinsdag 27 December waren wij hier in Amsterdam weer midden in de winter en waren de prijzen der aardappelen veel vaster, door het aanhouden der winter was aan het einde der week belangrijk hoogere prijzen te maken, alleen Belgische Eigenheimers wilden de koopers niet aan. Belgische Industrie ge» vraagd met oploopende prijzen, ook Friesche Borgers gevraagd. Fiakkeesche en Spuische Eigenheimers en Drielingen zijn niet meer aan de markt, door geen aanvoer. Goede vraag voor Zeeuwsche Blauwen en Bonten met op» loopende prijzen. IJpolder, Haarlemmermeer en duinzandstreken geen aanvoer. De lezers een gelukkig jaar toegewenscht. JAC. KNOOP. Heden 2 Januari 1928 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt: Zeeuwsche Bonten f 7,75 kt 8, idem Blauwen f 7,25 a f 7,50, idem Biauwe en Bonte poters f 3,50 k f 3,75, idem Eigenheimers f 6,50, idem Bravo's f 7. Friesche Borgers f 6,25 a f6,50; Drentsche Eigenheimers f 4,75 f 5; Viaamsche Eigen» heimers f 5,75 k t 6, idem Industrie f 5,25 a f 5,50. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 2 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 579 vette runderen, 221 vette kalveren, 1401 schapen of lammeren, 1104 varkens. De prijzen per '/a Kilo waren koeien 30-34, 42-45,49-52 ct.ossen 38,42— 45, 47—50 ct.kalveren 571/3-62'/2, 70-75, 82V2-87'/2 ct.schapen 29—32 ct.varkens 31, 32, 33 ct.lammeren f 18-25 per stuk. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en in de prijzen was niet veel verandering. Stieren waren onbetee» kenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren iets meer aangevoerd. De handel was matig en de prijzen waren ongeveer op dezelfde hoogte. Een enkel puik best kalf ging nog tot 7 '/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met tamelijken aan» voer en redelijke handel. De prijzen waren dezelfde gebleven. Varkens met gewonen aanvoer. De handel was redelijk en de prijzen bleven vrijwel sta» tionair. Vette varkens gemakkelijk te plaatsen AMSTERDAM, 2 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 579 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. f 1—1.14, dito 2e kwal. 80 ct—f 1, 3e kwal. 66-80 ct. per kg, slachtgewicht100 melk» en kalfkoeien f 300 -425 per stuk; Vette kalveren le kwal. 95 ct. 1 1.05, dito 2e kwal. 80-95 ct., 3e kwal. 70—80 ct. per kg. levend gewicht28 nuchtere kalveren f 10—19.52, schapen f 32—36 per stuk; 700 Overz. en Geldersche varkensle kwal. 73-74 ct, eDkele hooger, 2e kwal. 72—73 ct., vette varkens 71-73 per kg., slachtgewicht; 46 paarden f 100—225 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 2 Januari. Eieren. Aanvoer 15.000 stuks. Prijzen f 9 tot f 11,50 middel» markt f 10.75 de 100 stuks. Handel gewoon. ROERMOND, 2 Januari, Eieren. Aanvoer 600.000 stuks. Kippeneieren f 11 tot f 13, dito kleine f 8.50 tot f 10.50eendeneieren f 9 tot 9.80 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 2 Jan. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche Eigenheimers f 7-f 7,50, bonte f 6,50-f 7, bravo's f 7-f 7,50, red star f 6-f 6,25, indus» trie klei f 5—f 5,50, drielingen bonte blauwen f 4, dito eigenheimers f 5-f 5,25. Met geringen aanvoer en behoorlijke vraag. ROTTERDAM, 2 Jan. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 6450 K.G. blauw schoon f 1,25—f 1,65, 3000 K.G. Groningsch f 1,40—f 1,60, 5300 K.G. Holl. geel f 1,40- f 1,70 per K.G. AMSTERDAM, 2 Jan. Aardappelenmarkt» Zeeuwsche eigenheimers f 6,50 k f6,75, Zeeuw' sche bonte f 7,25 f 7,75, Zeeuwsche blauwen f 6,75 f 7,25, Friesche borg *rs f 6,50 f 6,75, Spuische eigenheimers f 6,50 k f 6,75, Bravo's f 6,25 ik f 6,50, Industrie f 5,50 k f 5,75, Drentsche eigenheimers f 4,75 k f 5. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 2 Jan. Vlas. De vraag blijft van alle soorten voldoende om het aange» bodene op te doen nemen en werden er de vorige week in het land verscheidene partijen tot bestaande prijzen verkocht. Heden aan de markt was de aanvoer slechts onbeduidend en bestond uit6450 K.G. blauw 3000 Groningsch en 5300 K.G. geel. De blauwe vlassen werden tot bestaande prijzen verkocht terwijl de witte vlassen gedeeltelijk plaatsing vonden. Lijnzaad onveranderd.

Maas- en Scheldebode | 1928 | | pagina 3