SCHOUW SCHOUW 6 flBHBESTEDIRG. HAAIHIACHIHES Hou. Mil. oao Lannoui Adverteert in dil Blad -eo Tandarts J. H. BUMS Christiaan VANGGEZICHT Gemengd Nieuws. Marktberichten. D a nkbetuiging. flink 2e MEISJE 450000 Hl Super. zalmen. nueeilog OveriiahHee en soeomne F. A. BERNARD Lessen in Plano, orgel en ineorie. VOORSTRAAT23 - OIRKSLAHD L. van der Ham voorstraat A 209 - sommeisdiik Rechtzaken. KANTONGERECHT SOMMELSDiJK, Verloofd ANNA JONGELING Bd. en COR v. d. MADEN Johz. NIEUWE TONGE Getrouwd MAX HARTOGS en BETS DRIELSMA die mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de betoonde belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 29496 Middelharnis, 8 December 1927. ELIZABETH KIEVIT AltTOHIA REBEHKA VOGELAAR, Voor de vele en har- telijke blijken van be langstelling bij ons huwelijk on dervonden, betuigen wij mede namens onze wederzijdsche familie onzen welgemeenden dank. H. A. VAN DER MEER. 29499 J. VAN DER MEER—RAAP. 40-jarlg Huwelijksfeest VOORMAN Polder Kraaijenisse Het BESTUUR van den Polder Kraaijenisse maakt bekend, dat op 21 December a.s. zal worden gedreven over dijk-, weg- en scheldsiooten, dalman en zijlen. 29491 J. BUTH G.Jz., Voorzitter. L. v. D. VELDE, Secretaris. VEILIGHEIDS- SCHEERMfSJES SCHMEINK aan te besteden 220000 Chili. 109000 Kallzout 00 °/o. 10000 ralent Kan. 80000 zw. Omni. 1000Kololel 000flmui. superph. 6000 ie soort oroenslr. Woensdag 14 Dec, des na middags 3 ure zal in „Hotel Spee" te Sommelsdijk, den WelEd. Heer KOOIJ, Landbouwkundige van de Oliefabrieken Calvé te Delft een lezing houden over: „Oordeelkundige voeding van het vee". TOEGANG VRIJ. 29495 De Secretaris, G. v. D. HEIDEN. P. KIEVIT *wo tw*s *rt mt t-e {f e r> li-R doorns ct. en HEININ GP ALEN RUITERS Dennen Boonenstaken. Het lijk. dat gekleed was op de wijze, als boven aangegeven, was gewikkeld in een mol en een wollen deken. De kleeren waren eenvoudig, van goedkoope makelij, doch wel- 6p°r politie heeft direct foto's van het lijk laten nemen en deze aan'de bureaux Charlois en Paul Krugerstraat laten ophangen, met het verzoek aan allen, die inlichtingen kunnen ver schaffen, zich aan het bureau te melden. Daarop zjjn enkele vrouwen verschenen, die meenden de vrouw te herkennen. Zij zullen voor een deel noq moeten worden gehoord. Een der vrouwen die reeds werd gehoord, gaf den naam op van een vrouw, die zij als het slachtoffer meende te herkennen, doch bij navraag op het aange geven adres werd het vermoedelijke slachtoffer nog in levende lijve aangetroffen. Met groott belangstelling wordt nu de con clusie van de doktoren afgewacht. Voorts hoopt de politie nog, dat de kist, die toch zeer op vallend is, door personen, die zulk een duiven hok in hun omgeving hebben gezien, zal worden herkend. Het raadsel is opgelost; de identiteit van de vrouw is vastgesteld. Een geval van opwekking van abortus. Het raadselachtige geval van het in de Waal haven te Rotterdam in een drijvende kist ge vonden lijk van een vrouw, is tot klaarheid gekomen. Nadat de politie Woensdag den ge- heelen dag had voortgezet, waarbij zij steeds meer aanwijzingen in handen kreeg, die in het belang van het onderzoek niet gepubliceerd mochten worden, was men Woensdagavond zoover gekomen, dat men, met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kon vaststellen hoe het drama zich heeft afgespeeld. Donderdag nacht zijn nog enkele getuigen met het lijk ge confronteerd en zoo is de waarheid aan het licht gekomen. Uit het onderzooek is dan het volgende ge- bleken Eenige dagen geleden is bij de politie te 's-Gravenhage een anonieme britf ingekomen, waarin werd gemeld, dat zich op een hofje al daar een geval van opwekking van abortus had voorgedaan. In dezen brief was voorts sprake van een duiventil. Den morgen van het ontvangen van dezen brief verscheen het bericht in de bladen be treffende het in een drijvende kist gevonden lijk, en natuurlijk werd toen tusschen beide ge vallen verband gelegd. De Haagsche politie overlegde met de Rotterdamsche en Woensdag avond zijn enkele personen, onder wie zich be vonden twee zusters van de vrouw, van wie in den anomniemen brief sprake was, per auto te Rotterdam aangekomen. Op het politiebureau aan de Nassaukade zijn ze gehoord en daar zijn hun ook de kleeren en de kist getoond. Daarna zijn ze naar het ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht, waar zij met het lijk van de vrouw zijn geconfronteerd. Het lijk werd herkend als te zijn dat van de ongeveer 20-jarige L. T. te 's-Gravenhage. Deze juffrouw T. is tot korten tijd geleden i dienstbode geweest bij een familie aldaar. Zij is zwanger geworden en heeft zich toen onder behandeling gesteld van een vruchtafdrijver, die op het in den anoniemen brief aangeduide hofje woont. In overleg met hen heeft zij haar dienst opgezegd en tijdens den duur van de behan deling is zij bij hen komen inwonen. Zondagnacht is de vrouw aan de gevolgen van de behandeling overleden. De vruchtaf drijver heeft toen naar een middel gezocht om zich ongemerkt van het lijk te ontdoen. Daartoe heeft hij het in een duivenhok gedaan en Maan dag heeft hij de kist per handwagen naar Rot terdam gebracht. Maandagavond laat is hij bij de Waalhaven aangekomen en daar heeft hij, ter hoogte van de terreinen van de firma Wal- sum, de kist in het water gegooid. Dit laatste wordt o.a. bevestigd door de ver klaringen van een daar in de buurt met zijn schip liggenden schipper en diens vrouw, die hebben verklaard, Maandagavond laat een plons te hebben gehoord. Even later hebben zij ie mand met een handwagen zien wegrijden. Zij dachten toen, dat er, wat zoo dikwijls gebeurt, een oude matras in het waer was geworpen. Zij hebben er verder toen geen aandacht aan geschonken. Eerst toen zij den volgenden morgen in een krant het verhaal van de vondst lazen, hebben zij vermoed wat het eigenlijk geweest was en hebben zij de politie van het door hen waargenomene in kennis gesteld. De vruchtafdrijver is sedert Maandagavond spoorloos verdwenen. De politie stelt naar hem een onder zoek in. Naar aanleiding van bovenstaand bericht heeft de correspondent van de N. R. Ct. een onderhoud gehad met den heer T. Alberda, den commissaris van politie in de 5e afdeeling, die het onderzoek, voorzoover het hier is ge houden, heeft geleid. Deze vertelde ons nog het volgende Zoodra Dinsdagmorgen in de bladen de be richten verschenen over het hier gevonden lijk, heeft de Haagsche politie verband gezocht tus schen dit feit en een geval, dat haar, door middel van een anoniemen brief ter oore was gekomen, in welken brief sprake was van een overleden vrouw en een duivenhok. Het onder zoek in deze laatste zaak, welke op dat oogen- blik nog vrij duister was, werd voortgezet. In de woning op het hofje werd de 21-jarige be woonster aangetroffen. Zij is aangehouden en voorloopig opgesloten. Haar man en een kost ganger waren afwezig en zijn sedert dien niet teruggekeerd. De echtgenoot staat als souteneur bekend. Intusschen was het ook gelukt de zusters van de vermiste vrouw op te sporen en de Haagsche politie is met beide vrouwen per auto naar Rotterdam gekomen. Deze zusters wisten toen wel, dat de vrouw verdwenen was, maar waren er nog niet mee in kennis gesteld dat men vermoedde, dat het in de Waalhaven te R'dam gevonden lijk 't hare was. Op 't bureau aan de Nassaukade hebben zij de kleeren met groote stelligheid herkend. Daarna is den beide vrouwen meegedeeld, dat haar zuster om het leven was gekomen. Nog denzelfden nacht is haar daarna het lijk getoond en dit hebben zij herkend. Inmiddels is ook uit de sectie gebleken, dat de vrouw zwanger is geweest. Naar aanleiding van de berichten in de bla den hebben zich behalve de reeds vernoemde schipper en zijn vrouw nog o.a. gemeld twee personen uit Overschie. Deze hebben verklaard op Maandagmorgen omstreeks half twaalf gezien te hebben, dat twee mannen met een handwagen over de brug aldaar hebben gereden, komende uit de richting Delft. Op de handwagen stond een groote kist. Over den aard van deze kist hebben de beide getuigen nog even gesproken. Zij waren toen tot de conclusie gekomen, dat het wel een duivenhok moest zijn. Hieruit blijkt, dat de mannen reeds 's morgens vroeg uit den Haag zijn vertrokken en dat zij de kist dus nog bij donker op den wagen heb ben geladen, zij zijn dus ongeveer te half een of één uur te Rotterdam aangekomen. De ge noemde schipper en zijn vrouw hebben nader verklaard, den plons in het water om zes uur gehoord te hebben. De beide mannen hebben dus ook te R dam op de duisternis gewacht. Nog hebben de schipper en zijn vrouw verklaard, op het hooren van den plons, dadelijk te zijn gaan kijken, omdat zij vreesden, dat iemand in het water was ge vallen. Zij hebben toen eenige personen naar zij zich meenen te herinneren drie met een handwagen zien wegrijden. Ook heb ben zij een voorwerp in het water zien drijven. Gelijk is gemeld, hebben zij toen aan een weg geworpen matras gedacht. Voor de Rotterdamsche politie i.s de zaak dus hiermede vrijwel afgedaan. Donderdagmiddag is een bestelauto van de Haagsche politie de kist en de kleeren te Rot terdam komen ophalen. Een inspecteur van den justitieelen dienst van het bureau aan de Nas saukade, de heer Chalmot, is meegegaan tot Overschie, waar de kist aan de beide getuigen aldaar zou worden getoond. Nog in den loop van den dag zal verlof worden gegeven tot het begraven van het lijk. Het zal te Rotterdam worden ter aarde besteld. Zitting Vrijdag 9 December. J. v. d. Z., 39 jaar, wagenmaker te Den. Bommel had geen loonlijst ingevuld en even» min ingeleverd, zoodat hij wegens overtreding van de Ongevallenwet terecht staat. Verdachte beroept er zich op dat bij niet wist wat hij in te vullen had en de controleur had hem nog niet goed ingelicht. Het O. M. wijst op het groote nut van de Ongevallenwet en zegt dat de administratie wordt gevoerd door den Raad v. Arbeid. Dit orgaan gaat er niet zoo maar toe over iemand te vervolgen, doch geeft wel terdege vooraf inlichtingen, aanwijzingen en waarschuwingen. Zal de Ongevallenwet haar zegen over de invaliden verspreiden dan is noodig dat ze behoorlijk wordt nagekomen. Een betrekkelijk zware straf is hier dan ook op zijn plaats. Geëischt wordt f 10,— sub. 10 dagen hechte> nis voor elke overtreding. Verdachte wordt veroordeeld tot f 6,— sub. 6 dagen hechtenis voor iedere overtreding. O. v. N., slager te Middelharnis, had een varken geslacht zonder eerst aangifte te hebben gedaan ten gemeentehuize. Verdachte bad gedaan wat velen doen en was pas na de slachting gedaan. De keur' meester was wel gewaarschuwd en het beest was zoowel levend als dood gekeurd ook. Het O. M. eischt vrijspraak, daar het over< tuigend bewijs niet geleverd is, doch belooft verdachte hem alsnog te zullen vervolgen wegens het niet behoorlijk aangeven Verdachte wordt vrijgesproken. T. J. S., 43 jaar, landbouwer te Den Bommel, had met zijn auto gereden zonder achterlicht te hebben. Verdachte zegt dat zijn achterlicht goed was, maar de kwajongens hadden er modder op' gesmeerd. Verdachte vindt het treurig dat er naar die kwajongens niet wordt omgekeken en het slachtoffer van die kwajongensstreken vervolgd wordt. Hij vraagt of dit de manier is waarop de politie moet optreden. Het O. M. zegt dat men zijn auto voor men afrijdt behoorlijk dient na te zien, vooral als bekend is dat de straatjeugd niet vrij is van baldadigheid. Geëischt wordt f 8,— sub. 8 dagen hechtenis. Verdachte wordt veroordeeld tot eenzelfde bedrag. H. K., 20 jaar, landbouwknecht te Stellen» dam, wordt ten laste gelegd niet voldoende te hebben uitgeweken voor een achter hem aan rijdende auto. Gehoord wordt getuige A. P„ 28 j.t te Sommelsdijk, die zegt dat het weinig gescheeld had of hij was met zijn vrachtauto met een gewicht van meer dan 2600 K.G. in de sloot terecht gekomen. Verdachte staat er voor be< kend niet voldoende uit te wijken. Get. heeft den geheelen zomer al last met hem gehad en wanneer hij alles hier vertellen moest zou hij een geheel treurtooneel moeten schilderen. Verdachte zegt dat getuige dezen zomer aan een van zijn paarden »gesnokt« had. Getuige licht het geval toe en zegt dat hij het toen ook al met hem aan den stok gehad had. Verdachte had toen ook niet willen uit» wijken en getuige toegeroepen »Ga op zij met je rot wagen1« Later was getuige hem tegengekomen en toen uit zijn auto gestapt en had het paard bij zijn teugel vastgehou» den om verdachte te waarschuwen. Het O. M. vraagt getuige waarom hij niet eerder aangifte heeft gedaan, wanneer het zoo'n groot treurtooneel geweest is. Get. zegt zelf ook niet te begrijpen dat hij nog zoolang geduld gehad heeft. Gehoord wordt nog een getuige, die beweerd dat verdachte nog wel een meter had kunnen uitwijken. Geëischt wordt f 5,— subs, 5 dagen en ver» dachte wordt tot een gelijk bedrag veroordeeld. J. L. d. V. te Ooltgensplaat had de leer» plichtwet overtreden. Geëischt wordt f5,— subs. 5 dagen. Veroordeeld tot f 3,— subs. 3 dagen hechtenis. W. Jslager te Nieuwe Tonge, had met zijn motorrijwiel in donker 28 K.M. gereden terwijl de maximum snelheid 20 K.M. aangeeft. Verdachte ontkent. Deze zaak wordt aan» gehouden. J. T„ 21 jaar, koopman te Dirksland, had met zijn auto te hard gereden. Getuige Kramer zegt dat verdachte bekend staat als een woeste rijder en acht het een geluk dat de kinderen net in school waren, toen verdachte kwam aanrijden. Geëischt wordt f 10,— subs. 10 dagen hecht. Veroordeeld tot f 6,— subs. 6 dagen hechtenis. C. v. P., 24 jaar, bouwknecht te Dirksland, had te Melissant met een tractor gereden welke geen rubber of glad metalen banden om de wielen had. Geëischt wordt f 5,— sub. 5 dagen. Veroor» deeld tot f 2,— sub. 2 dagen hechtenis, J. F., commissionnair te Goedereede, had ajuin gehord zonder voldoende afsluiting van de hor. Verdachte zegt dat er twee horren stonden. De zijne was afgesloten de andere in eigen» dom van zekere W. niet. Wordt aangehouden. D. v. d. B., 24 jaar, bouwknecht te Stellen» dam, had met paard en wagen gereden zonder licht. Verdachte beroept zich op verzachtende omstandigheden. Juist tevoren had hij nog gezien dat zijn kaars brandde. Toen de veld» wachter kwam bleek dat het vet nog gesmolten was. De kantonrechter merkt op dat in het pro» ceseverbaal staat dat de lantaarn zoo koud als ijs was, dan was hij toch wel gauw afgekoeld. Het O. M. merkt op dat verdachte voor hij afreed had moeten zorgen dat zijn kaars in orde was, dat deed spr. vroeger ook toen hij nog fietste met een kaarslantaarn. Geëischt wordt f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. Veroordeeld tot f 3,— sub. 3 dagen hechtenis J T„ 37 jaar, landbouwer te Ouddorp, had over land bezaaid met klaver gereden met een wagen bespannen met 2 paarden. Ver» dachte beroept zich er op dat de dreef in zeer slechten toestand is. Het O. M. zegt dat verdachte dan moet zorgen dat de dreef voldoende verhard is. Verdachte antwoordt dat in ieder huur» en koopcontract staat dat de eigenaar daarvoor te zorgen heeft, dat wordt hier niet gedaan, Geëischt wordt f 5 sub. 5 dagen. Veroor» deeld tot f 3 sub. 3 dagen hechtenis. Bij verstek zijn veroordeeld: J. v. R. te Melissant wegens het niet geven ven een richtingteeken en daardoor de veilig» heid van het verkeer in gevaar brengend, f 2,— subs, 2 dagen hechtenis. J. F. H. te Ouddorp, wegens het laten loopen van een paard op grond van een ander, f 3,— subs, hechtenis. A. A. v. L„ wegens het laten staan van een auto te Dirksland, met een motor die niet in rust was gebracht, f 4,— subs. 4 dagen hechtenis. L. M, wegens overtreding der Vischwet te Melissant, wegens niet geleverd bewijs vrij» gesproken. D. V. wegens overtreding jachtwet te Oud» dorp, f 10,— sub. 10 dagen hechtenis en inbeslag name van het geweer. H. F. wegens overtreding leerplicht f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. S. L. idem. J. M. wegens laten loopen van kippen op grond van een ander f 3,— sub. 3 dagen hechtenis. J. V. wegens rijden zonder licht op den Juliana weg te Middelharnis f 5,— sub. 5 da» gen hechtenis. H. v. d. M. te Melissant wegens laten loo» pen van een hond, aangehouden. J. H. wegens rijden zonder licht op den Langeweg te Middelharnis f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. S. v, d. V. wegens rijden zonder licht op den Molendijk te Nieuwe Tonne f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. C. G. te Melissant wegens het zich aldaar tijdelijk vestigen zonder aangifte te doen ter Secretarie f 1,— sub. 1 dag hechtenis. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ROTTERDAM. Zitting van Maandag 5 December. M. B. uit Rockanje stond terecht wegens mishandeling van den Oostvoorner L. Lan» gendos. Hij werd veroordeeld tot f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. Bij verstek werd de 23<jarige F. J. B. uit Middelharnis, wegens wederspannigheid, ver» oordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, over» eenkomstig de vordering. Wegens beleediging moest terecht staan de 36>jarige Elizabeth F. v. d. M. uit Melissant, terzake van het feit dat zij op of omstreeks 15 October zekere juffrouw C. Molenaar— Vroegindeweij zou hebben uitgescholden voor al wat leelijk is. Het feit wordt daarom des te ernstiger wijl de ruzie ontstaan blijkt te zijn door een Bijbel. De politierechter raadde de vrouwen aan, om volgens dienzelfden Bijbel maar weer den lieven vrede te zoeken. Eisch en vonnis f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Onschuldig veroordeeld. In 1913 is de landeigenaar Steven Thomka te Szabatka wegens moord op zijn 18>jarige dochter Eva veroordeeld tot den dood door den strop, welk vonnis den 21sten Maart van dat jaar is voltrokken. Toen onlangs het huis, waarin Thomka woonde, gerestaureerd werd, vond men een verzegelden brief, waarin de dochter schreef, dat zij vrijwillig den dood inging, omdat zij de strengheid van haar va» der niet langer verdragen kon. Uit den brief bleek duidelijk, dat Thomka zijn dochter niet vermoord heeft, doch dat het meisje zelf» moord gepleegd heeft. Thomka's verwanten willen nu trachten een herziening van het proces te verkrijgen om althans 's mans goe» den naam in eere te herstellen. Thomka is indertijd veroordeeld op de verklaring van eenige lieden, die op den kritieken dag bij hem te gast waren. Thomka was even een zjj» kamer binnengegaan en vlak daarop klonk een gil met de woorden»Gij hebt mij om» gebracht, vader 1« Toen de gasten de zijkamer binnen snelden zagen zij Eva met een mes in het hart op bed liggen. Thomka verdween eenigen tijd uit Szabatka, doch werd later gevangen genomen en ter dood veroordeel MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Uienveiling van Donderdag 8 Dec. 1927. Met U. C. B. merk: Grovef 4,30 Gewonef 4,30 Drielingenf 3,90 Picklersf 3,12 Zonder U. C B. merk: Gewonef 3,90 Drielingf 3,30 Aanvoer 350 balen. Alles per en inclusief baal. ROTTERDAM, 6 December 1927. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeieren..f6,- tot 12, Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren7,90 tot 8,95 Ganseieren ,- tot Middenprjjs f Aanvoer 53.000 stuks r>F ROTTFRD \MSCHF VEILING Met dank aan den Heere geven wij -jpnnis van de geboorte van onzen zoon M. v. d. HEUVEL J. v. d, HEUVEL—Van Wijk. Abbenes, 8 Dec. 1927.29502 DE^BOMMEL 29492 I3SCDSCP eZ33C"XXT3SC; 13 Dec. a.s. hopen onze ge» liefde ouders W. DE VISSER en C. DE VISSER-de Visser hun 25»jarlge Echtvereenlging te herdenken. 29490 Hun dankbare kinderen TRUUS en LAUW. Lage Zwaluwe, 7 Dec. 1927. f\ :^SQSC3SC3 <gzx3C3SCZ3SC^ Eenige kennisgeving. Heden overleed in de Johannis» stichting te Nieuwveen na een seduldig lijden onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Wei- 29503 'B den ouderdom van 63 jaar Uit aller naam, G. KIEVIT Kz. Nieuwe Tonge, 5 Dec. 1927. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig geduldig lijden onze zeer geliefde Moeder, Be» huwd. Groot» en Overgrootmoe» der Mej. ghb. van Dis, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Dat zij getuigen mocht van de Hope die in haar was, lenigt onze diepe droefheid. Melissant, W. P. VOGELAAR. J. VOGELAAR-Prince. Fijnaart, C. J. SNEEP—Vogelaar. H. SNEEP. Dubbeldam, 29493 L. VOGELAAR. A. VOGELAAR-Koese. Greup, J. VOGELAAR. H. VOGELAAR—Segboer. Middelharnis, D. VOGELAAR. M. VOGELAAR—Bom. Melissant, G. VOGELAAR. F. VOGELAAR—van Waas» bergen, Dinteloord, P. VOGELAAR. Dordrecht, W. HOFMAN-Vogelaar. J. HOFMAN. Willemstad, M. BRABER—Vogelaar. IM. BRABER. Dinteloord, 6 December 1927. Middelharnis, 9 December 1927. Hiermede betuigen wij U allen onzen hartelijken dank voor de zeer vele be< wijzen van belangstelling bij ons 25» jarig huwelijksfeest ondervonden. JOH. VAN OORSCHOT, Echtgenoote en Kinderen. Den Bommel, Dec. 1927. 29494 Voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij de viering van ons betuigen wij mede namens onze kinderen onzen hartelijken dank. 29501 H. BROOSHOOFT. J. BROOSHOOFT-de Roon. Dirksland, December 1927. GEVRAAGD per 1 Januari goed kunnende werken, leeftijd 17—18 j., goede getuigen. Aanmelden 12-2 uur Mevr. STEEHOUWER, Graaf Flo» risstraat 74a, Rotterdam. 29504 GEVRAAGD tegen 1 Maart 1928 een 29437 bij D. KARDUX Jz. onder Dirksland. Dirksland, 7 December 1927. prima kwaliteit cent per stuk Hoogstraat 147, Rotterdam. De Dorpsvereeniging tot bevordering van den landbouw te Nieuwe Tonge wenscht op 21 Dec. 1927 dc levering van Voorwaarden te bekomen bij den ondergeteekende. De Secretaris, HOLLEMAN. HET adres voor alle merken en modellen, beneden concurrentie. Repa- reeren. Inruilen. Prijsopgaaf vrijblijvend VERMEULEN's Naaimachinehan» del. Kipstraat 42, Rotterdam. GELEGENHEIDSKOOPJES. BEKENDMAKING. HET BESTUUR van de Afdeeling MI DDELH ARNIS-S O M M E LS DIJK •HET GROENE KRU1S« maakt bekend dat op Woensdag 14 Decern» ber a.s. des avonds 7 uur in de zaal van HOTEL MEIJER te Middelharnis en op Donderdag 15 December a.s. des avonds 7 uur in de zaal van HOTEL TABBERS te Sommelsdijk zal worden vertoond de GROENE KRUIS.FILM. De film beoogt in beeld weer te geven de voornaamste instellingen der Ver» eenigingen van het Groene Kruis. Op het doek wordt gebrachtde oprichting van het Groene Kruis en zijn ontwik» keling, de hulp der lijders vóór en nè de wording van het Groene Kruis, het ziekentransport, de telefonische mei» dingsdienst, ziekenauto's, wijkverpleging en huisverzorging, verplegingsmateriaal, aanbouwkamer, kraamverzorging en zuigelingenbescherming moedercursus, de ouderwetsche en de tegenwoordige baker, Consulatiebureaux voor zuigelin» gen en T. B. C. couveuses, kinderen naar buiten, ontsmettingsdienst, Centraal Magazijn te Utrecht enz. De film duurt minstens 5 kwartier en is van voldoende tekst voorzien. Toegang vrij voor leden van het Groene Kruis en hun gezin. Voor per» sonen boven 16 jaar. 29497 Gedurende de vertooning mag niet gerookt worden. HET BESTUUR. Alle Tand» en Tuinbouw», Timmer» en Metselgereedschappen, benevens Stallantaarns, Punt» en Gladdraad, Krammen en Draadnagels, Sloten enzruim voorhanden in den IJZERHANDEL van DUBBELE RING - SOMMELSDIJK iW" Zie voor een prachtcollecti# SCHAATSEN de Etalage. Ook in omliggende gemeenten. f ia dat ik Gedé ging koopen Maar 't heeft mijn likdoornpijn verlicht - U moest me nu zien loopen! rJrjf .1 De Chr. MEISJESVEREENIGING •DIENT DEN HEERE* te DIRKS» LAND noodigt begunstigers en belang» stellenden uit tot bezichtiging der in dit jaar vervaardigde Kleedingstukken en wel op Woensdag 14 December des namiddags van 2 tot 4.30 uur in de consistrorie der N. H. Kerk. 29498 DIRKSLAND Telefoon No. 236. Spreekuren dagelijks 8'/i tot 10 uur 1 tot 2'/i uur en volgens afspraak.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 5