p PUROL Gemengd Nieuws. Posterijen. Burgerlijke Stand Visscherij» Verkoopingen. M ar k tberich ten. J ;1 i Ifi] 1 fl Gesprongen Handen f 10,— gecol. IET. De oogst» rk alhier heeft eref Kerk zijn ortaal der Ned. illig geworden, bouw over te deze herbouw phoonheid van Den Bommel i typisch dorps. t portaal kan aetselden steen pno 1779 door de eerste steen [eist, K. Korte» pW. van der IP. Menheer, 779 verbouwd. ncatie. In het rede Ds. de |6, welk bedrag derling en Dia. n aan de beurt Hartveld en P. iroor Ouderling idieke aftreding i de Ned. Herv. i. Doop plaats zich aanmelden lerk op Vrijdag |tiën in de Ned. onder leiding jg nemen. Jchisaties zal de Woensdagavond |t 7 uur. s. Woendag 23 voor de Herv. peren. auwden en lid» am onderwijs te ischiedenis, kun» |cben 7 en 8 uur egen. irslag heeft het emeente te Lage ped. Herv. Kerk ruim f 370 op, sechisatiën in de J aanvang nemen, -jtv den dankstond 7 j bstcollecte in de vorige Zondag id. Herv. Kerk, ebracht f 28S.026, Lal een stemming pkiezing van een Jed. Herv. Kerk. zijn de heeren Kalle. zullen de winter» gwone uren wor» bn vernemen zal jchooi in gebruik November a.s. zullen de winter» torden gehouden stellendam. hoopt des nam. ïen de heer Van ;t in de provincie jril van de zegen» igelie onder ar» liet thuis en ver» rengen tot steun ling van den H. op 4 Dec. Aan» tn op Vrijdag 25 in de kerkekamer |te voor de iijbel. 65878.40 34.09 107.— 68.- 206.- 10.26 16.— 138.50 74.- 821.84 92.72 92.- 60.- 252.50 107.63 349.68 114.50 107.- 198.35 404.95 50.50 102.03 166.15 17-30 271.3Z 50.04 '69790.74 oster) ijna vier maal zoo TERPSTRA, is van de Unie 1 met den Bijbel :cte voor de Bijbel. f 69790.74 134.60 311.75 154.— 265.— 213.75 243.75 19.20 50.18 l21"" 33.98 72.15 249.85 632.20 Aalte° 63 j7 £Semet Wordt-Rheden113.18 Nigtevecht ?(j5g Uithoorn (Zuid-Legmeer)47.- reSaan 103.25 Goudriaan Monter Waddinxveen Kerkwerve 2*1-5U Zwingelspaan Totaal van 450 Loc. Com. 73946.12 Het verheugt ons, dat Zwartemeer (Dr.) dit jaar weer gecollecteerd heeft. Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie „Een School met den Bijbel". MIJN REDDER 1 Mijn Redder, mijn Goël, mijn Zonden. J [vernieler, Miin Meester, mijn Heiland, mijn Heer en 1 [mijn God, Mijn Onheil verwinner, mijn Levensbezieler 1 Gezegend, geheiligd, beslist is mijn lot 1 Voor U wil ik strijden, voor U wil ik lijden. Voor U wil ik de aarde doorgalmen van lof 1 Aan U wil ik adem en levenskracht wijden, Tot de Engel des levens mij slake uit dit stof 1 Zijt Gij, o mijn Koning 1 Gij tot mij gekomen Hebt Gij hem gezocht die naar U met en zag Zoo wasch mij, zoo baadt mij in loutrende [stroomen Des Geestes, dien Ge uitzond ten vijftigsten dag. ]al stort in mijn aadren die kracht van [gelooven, Die hoogten terneer stort en marmer verbreekt, Die hemelvuur inroept en afdwingt van boven. En ijskoude harten in liefdebrand steekt 1 Jageef mij te galmen met loven en danken, In vlammenden ijver, in worstlende moed 1 In lieflijke pslalmen, in dondrende klanken Vall' hemel en aarde voor Jezus te voetl DA COSTA DE HOOVAARDIGEN. Rechtstreeksche tegenvoeters van de eenvou- digen zijn de hoovaardigen. De eenvoudigen onder de kerkleden zoeken zichzelf niet, maar worden door een enkelvoudig doel geleid, na melijk om de eere Gods en daardoor het heil der gemeente te bevorderen. De hoovaardigen, als ze waarlijk kinderen Gods zijn, hebben eok wel dat doel, maar altijd min of meer in onder geschiktheid aan de bevordering van eigen eer aanzien en invloed. Van die trek der hoovaardij is geen enkel hart geheel vrij; ook de eenvoudige moet tegen hoovaardij waken. Maar er zijn toch in de kerk die meer bepaald als hoovaardigen getee- kend staan. Het getal derzulken is niet zoo groot in de gemeente als dat der eenvoudigen, maar wat ze missen in getalssterkte, dat vullen ze zevenvoudig aan door de manier van hun optreden. Ze staan altijd vooraan en ze willen dat men hen ook als vooraanstaanden erkent en eert. De zucht om op eigen voortreffelijkheid en be kwaamheid te stoften is bij de hoovaardigen zoo sterk, dat daaraan alles, ten slotte ook het allerheiligste, ondergeschikt is bij hen. Soms zijn de hoovaardigen er onkundig bij en dan zijn ze dubbel lastig; doch dan is hun invloed minder gevaarlijk. Maar als God ze be giftigd heeft met een helder hoofd en met onder scheiden talenten, dan zpn ze beide lastig en gevaarlijk. Het beste is dan nog, dat er twee of meer van dat type in de gemeente zijn en dat ze het met elkaar te kwaad krijgen en hunne hoovaardigheid over elkaar uitloozen. Dan kunnen de andere leden der gemeente meer ^gehinderd hun gang gaan en de zaken des eeren behartigen. Maar als er ééne sterke persoonlijkheid in de gemeente is, die met hoo vaardij is behept, dan kan die eene, vooral als zijn woord machtig is en hij bovendien ook stoffelijk welvarend, een heele gemeente het leven lastig maken. De troebels van jaren lange duur in sommmige gemeenten zijn zeer dikwijls grootendeels en somp geheel terug te leiden tot het heersch- zuchtig streven van een hoovaardige, die zijn zin wilde hebben en zijn gevoelen ook aan anderen wilde opdringen. Want de hoovaar digen staan dan ook gewoonlijk geteekend als menschen die door heerschzucht geprikkeld al lerlei verdeeldheid stichten. De Spreukenschrijver zegt van hem„De hoovaardige brengt niets dan gekijf". O ja, hij kan soms heel wat doen voor Gods zaak. Als zijn haantje maar koning kraaien m' kan men we' met bem opschieten. Maar dat is de prijs, die hij efsscht en anders wil hij niet meedoen. Vol enthousiasme kon hij wezen voor een zaak des Koninkrijks, als em een eereplaats wordt gegeven in het maken van plannen en de uitvoering; doch zoodra men hem even den voet dwars zet is het uit en öan ontziet hij het niet om de zaak des Heeren te verstooren en Gods werk te doen mislukken. En de hoovaardigen zijn niet alleen heersch- -uchtig, maar ze zien laatdunkend neer op anderen. Dat kan natuurlijk niet anders. De heilige kunst om „de een den ander uitnemender te achten dan zichzelven", trekt hen niet aan en die beoefenen ze niet. Integendeel, ze achten e anderen niet, tenzij die anderen hen volgen en hen gehoorzamen. Menigeen heeft reden, om uit dat oogpunt met David te bidden; „De voet der hoovaardigen kome niet over mij" ,want die voet vertrapt, wat niet buigen wil voor eigen hoovaardig hart. Gewoonlijk gaat hoovaardigheid met onop rechtheid gepaard. Dat kan haast niet anders. Kenmerkt zich de eenvoudige inzonderheid door zijne oprechtheid, de hoovaardige mist grooten deels die Christelijke deugd. En naarmate hij aan de hoovaardij toegeeft, wordt hij minder oprecht. De Schrift schrijft dan ook onoprecht- eid toe aan den hoovaardige als een zijner grootste ondeugden. „De hoovaardigen hebben eugenen tegen mij gestoffeerd"; „de hoovaar- igen hebben mij putten gegraven". Daar zijn a' van anderen, die ook zoo kunnen klagen; diet weinige Evangeliedienaars hebben ook ^ange ervaring opgedaan met hoovaardige kerk- Gewoonlijk komt de hoovaardige tot ver lichting. Tijdelijk mag hij veel kwaad doen, m^?r bij loopt vast in zijn eigen garen. ~ok zullen anderen weigeren gaan, zich door e hoovaardige kerkleden te laten ringelooren. Ik zou dit met voorbeelden kunnen staven, want daar zijn vele voorbeelden van. De hoo vaardige kerkleden worden strak/s als nullen in oe Kerk des Heeren. Het gaat met hen als Jesasja er van sprak „De oogen der hoovaardigen zullen vernederd worden". Laat ze geworden, eenvoudige Christenen Onderwerpt u niet aan hen en vreest niet voor hen. God brengt ze tot vernedering, als ze zich van de hoovaardij niet ootmoedig be- keeren. Het Woord des sHeeren door Petrus tot de Kerk gericht is waar: „God wederstaat de hoovaardigen"; ook de hoovaardigen onder de kerkleden. Mijn lezer, als ge een^ mocht behooren tot dit type van kerkleden; doe dan toch naar de vermaning van den apostel: „Vernedert u voor den Heere en Hij zal u verhoogen". Ge kunt groot worden, als ge klein wordt. Ge zult onder de eersten komen, als ge u onder de laatsten voegt. En dat moesten we allen meer leeren doen. ERNSTIG ONGELUK OP EEN OVERWEG. Autobus door een trein gegrepen. Acht ge|wonden. Uit Nijmegen meldt men aan de N. R. Ct. Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven is alhier op den overweg van de Groenestraat een Quick-autobus door trein nr. 157 uit den Bosch gegrepen. De chauffeur Jansen en alle zeven passagier^ zijn per brancard en zieken wagen vervoerd naar het R. K. ziekenhuis. De chauffeur is stervende. Vijf passagiers zijn vrij ernstig en twee licht gewond. De boomen waren niet gesloten. De man, die den overwegwachter bij deze post (nr. 61) verving, de wegwerker F. A. v. K„ beweert, dat hij geen signalen heeft gehoord en dat de ramp gebeurde op het oogenblik, dat hij den handle greep om den weg af te sluiten. De bus is geheel vernield. Een onderhoud met den machinist. Een redacteur van de Volkscourant heeft een onderhoud gehad met den machinist van den trein, waardoor de autobus aan splinters is gereden. „De machinist van trein 157, G, H. H. Haen uit Zwolle, vertelde ons, dat hij gereden had met een gewone vaart van 60 K.M., doch waar hij in de richting van het station ging, had hij reeds den stoom afgesloten. Op den overweg zag de machinist Haen plot seling een licht vlak voor de madiine en voor hij besefte wat hij zag, voelde hij een schok, gepaard gaande met het geluid van een vreese- lijk gekraak. Haen remde terstond met alle macht en dra stond de machine stil. De machi nist sprong nu van de machine, ontstak de be kende machini^tenfakkel een lont en stelde een onderzoek in voor aan de machine. Hier zag hij op de voetplank zoo stil alsof hij zich daar te slapen had gelegd den getroffen autobus-chauffeur; aan diens hoofd vertoonde zich een wonde. Met behulp van twee perso nen, legde de machinist Haen de chaffeur in den bagagewagen, waar hij z'n oogen opsloeg en klaagde over pijn in het boven dijbeen. Later bleek dan ook, dat hem een ernstige beenbreuk had getroffen. De leerling-machinist bleef bij het' slachtoffer, dat met den trein naar het sta tion Nijmegen zou worden vervoerd. Haen stelde voorts direct een onderzoek in, of zich nog slachtoffers onder de locomotief of de wagens bevonden, doch gelukkig was zulks niet het geval. Evenwel achter den laatsten wagon het bleek, dat men nog een „trein- lengte" was doorgeschoten -lag rechts van den weg de totaal versplinterde autobus. Slacht offers bevonden zich hier niet meer onder. Het signaal, zoo verzekert de machinist Haen ons, stond op veilig, dat weet ik zeker, en later bleek mij, dat de overwegboomen niet neerge laten waren. In de wachterswoning werd een dame binnen gebracht, die klaagde over pijn aan den rechter benedenarm. Een spoedig toegesnelde geneesheer legde hier het eerste verband en constateerde armbreuk. Nadat ik mij er van had overtuigd, dat de overige gewonden in de omgeving door de burgers waren geholpen, zijn we doorgereden en arriveerden met 50 minuten vertraging te Nijmegen. De machine was zoo beschadigd, dat locomotief-verwisseling moest plaats hebben. STROOPERS IN EEN AUTO. In de uitgestrekte duingronden in de omge ving van Noordwijkerhout hield een rijksveld wachter een auto aan, waarin hij vermoedde, dat vier wildstroopers zaten. De auto stopte niet, doch reed rechtstreeks op den politieman in. Deze ging een stap opzij, doch richtte zijn geladen revolver op de wildie- ven. Dit hielp. De auto werd in beslag genomen. Een der stroopers ontkwam doch is later ge grepen. Zij behoorden in Haarlem thuis. EEN SCHIP IN NOOD. De Maancjag te IJmuiden binn|engekomen stoom trailer Z. K. VI (Hoop op Zegen) heeft Zaterdagmiddag nabij Borkum den Duitschen zeillogger A. E. 86 (Friedrich Wilhelm) aan getroffen, waarvan de bemanning noodsignalen gaf. Onmiddellijk werd koers gezet naar het in nood verkeerende vaartuig. Dit bleek door den storm zware schade aan de zeilen en het tuig te hebben beloopen, waardoor het geheel hul peloos ronddreef. Na veel moeite kon met den logger verbinding worden verkregen, zoodat na eenige uren met het sleepen kon worden begon nen. Na ongeveer 110 mijl te hebben gesleept kwam de Z. K. VI met den logger behouden te IJmuiden binnen. DE VUURPROEF. Hoe heiligen worden gemaakt in Tibet. In de jongste aflevering van het Driemaande» lijksch tijdschrift China treffen wij een zeer opmerkelijke bijdrage aan van J. Dols (een Nederlander?) die in de gelegenheid is ge. weest, in den Lama.tempel van het klooster Chowni in Tibet mysteriespelen, duiveldansen en godsdienstige oefeningen gade te slaan. Hij verhaalt ook van een vuurproef »Op den derden dag van het Nieuwe jaar heb ik de driejaarlijksche vuurproef bijge» woond, die door een monnik, welke door het lot aangewezen is om dit driejarige brand» offer gelijk ze ook genoemd wordt op te dragen, wordt doorstaan. Om dit offer, waar het leven van den offe» raar op het spel staat, waardig te volbrengen, moet de door het lot aangewezen monnik 7 dagen in de eenzaamheid, in boetepleging, bespiegeling en onder het uitspreken van be« zweringen, doorbrengen. Ook moet hij de gelofte doen zich zelf den dood te zullen geven, zoo het offer niet volbracht wordt. Een ketel vol olie, waaronder een groot vuur brandt, is op het voorplein van den tempel geplaatst. Op het aangekondigde uur wordt eerst door de monniken in ceremoniccostuum in den tempel een oefening gehouden, opdat door den voorspraak van den Bodhisatva's het offer een gunstig verloop moge hebben. Daarna verschijnen allen onder de veranda des tempels en de monnik, die het offer gaat volbrengen, nadert den ketel met ziedende olie. Hij is bloothoofds en barrevoets. Rond de lendenen heeft hij een rooden doek gebonden en houdt in de handen een pak buskruit, dat met bloed van een witten hond vermengd is en dat dus een magieken invloed heeft op de natuur en wezens. Dit magisch buskruit wordt ook gebruikt om onweers» en hagel» wolken uiteen te drijven. Tot driemalen toe moet de monnik dit mengsel in den ketel werpen en als hij met succes de proef doorstaat, is hij in de oogen van het volk de heilige geworden, maar hij zal zich spotternij, misprijzen en den dood op den hals halen, zoo hij de vuurproef niet doorstaat. Woest dreunen de gongslagen en klank» bekkens. Als kronkelende vuurtongen en vuurslangen laaien de vlammen langs den ketel omhoog, en het vuur wordt steeds aangewakkerd door een anderen monnik, die aanhoudend hout en olie in de vlammen werpt. Onverdraaglijk is de hitte tot op een afstand van verscheiden meters. Onder bezweringen nadert de monnik den ketel en zwaait den doek rond zich om de hitte te temperen Hij steekt de hand uit om het mengsel in de olie te werpen, maar van schrik overmand deinst hij achteruit. Van alle kanten gaan verwenschingen onder de monniken en het volk op. Bleek van schrik, maar ook van toorn vermant de offeraar zich en met een sprong is hij den ketel genaderd, werpt het mengsel in de olie en op hetzelfde oogenblik woelt de olie, ziedt en brandt en spuit omhoog en bespat het hoofd en het bijna naakte lichaam. Om niet voor een lafaard gehouden te worden bijt de monnik de tanden op elkaar en werpt het magieke kruit in den ketel. Zijn verschroeid lichaam zijpelt van zweet, bloed en olie en onder woeste smartkreten werpt hij voor de derde maal het mengsel in de olie en valt dan bezwijmd op den grond neder. Ruwe vreugdekreten gaan op, zwaar dreunt de muziek en onder lofzangen, Boeddha ter eere, wordt de monnik in den tempel gedragen en bij het altaar van Tsong.ka pa nedergelegd. En van deze stonde is de monnik de heilige geworden. Het offer is volbracht en het volk gaat uiteen«. DE GORILLA IS LINKS. Volgens onderzoekingen van den bekenden ontdekkingsreiziger H. P. Fenn, in het Kivu- district in de Belgische Congo gedaan, is het zeer waarschijnlijk, dat alle gorilla's links zijn. Deze menschapen graven tunnels, die soms wel een hoogte van 1 Yi Meter hebben, in den grond en verbergen zich daarin. Fenn vertelt, dat hij zulk een tunnel binnengedrongen is en hierbij door een gorilla aangevallen werd. Deze stortte zich op hem met zijn linkerhand uitge strekt en werd toen neergeschoten. lederen keer, als hij aanvalt, gebruikt de gorilla zijn rechterhand als ondersteuning van zijn beide voeten. De linkerhand wordt hoog opgeheven. Zou deze eigenscshap van de menschapen mis schien een nieuw licht kunnen werpen op de Darwin-theorie AMERIKAAN SCH. Een ware historie uit het land der vrijheid. Een Amerikaan wandelt op straat. Onder den arm draagt hij een pakje. Een agent vliegt op hem af. j Wat hebt U daar Dat ziet U. Een pakje. Wat zit er in dat pakje Een flesch. Wat zit er in die flesch Kijk zelf maar. Dit zeggende laat de Yankee het pakje op straat vallen. De flesch breekt en een gele vloeistof verspreidt zich. De agent haast zich zijn vinger er in te steken en te proeven Whisky, luidt het resultaat. Proces Verbaal De zaak komt voor den rechter Louis H. Burns van de balie te New,Orleans en deze ondervraagt den agent. Was U gewaarschuwd, dat die Ameri kaan .smokkelaar was Neen. Heeft men U gewaarschuwd, dat hij whis ky in dat pakje had Neen. Enkel door mijn fijne neus heb ik hem weten te betrappen. Zoo zegt de rechter. Dan spreek ik den beklaagde vrij, gezien het feit, dat hij in dit pakje even goed iets anders had kunnen ver voeren, en dat het woord v r! ij h e i d niet meer dan een frase zou zijn, als men den agenten de vrijheid gaf, alles en ieder na te snuffelen. Den volgenden dag werd Lois H. Burns be noemd tot rechter te New-York. Is dat een coincidentie of een symbool OUDE TONGE. Nieuwe aansluiting Rijkstelefoon. No. 37 G. C. van Schouwen, landbouwer en kassier Boerenleenbank. SOMMELSDIJK. GeborenNeeltje, d. v. Dirk de Korte en Jannetje Lugtenburg. Ondertrouwd Cornells Jan Verton 23 j te Haamstede en Arendje Auperlé, 20 j. MIDDELHARNIS Geboren Tannetje Abra, d. v. M. J. Driesse en J. Sprong. Getrouwd: J. Knape, j.m 27 j (te Som» melsdyk) en K. Groen, j.d. 22 j, DIRKSLAND. GeborenKlaas, z. v. Johannis Bazen en E. van 't Hof. STELLENDAM. De garnalenvisscher hebben de vorige week gedurende 3 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 20 K.G garnalen. GOEDEREEDE. Door de kuilvisschers werden de vorige week van 20—60 Kilo schubben gevangen. OUDDORP. De visscbets vingen de vorige week van 30 tot 60 kilo schubben per vaartuig. Vrijdag 18 November bij inzet, en Vrijdag 25 November bij afslag, telkens des namiddags 3 uur, te Sommelsdijk, in het Hotel Tabbers, van een huis met schuurtje en kippenhok, staande op en het recht van altijddurende erfpacht aan een perceel grond te Sommels» dijk, aan den Binnenweg, kadastraal bekend gemeente Sommelsdijk, Sectie B no. 1916, groot 1 are 8 centiaren, ten verzoeke van de erfge» namen van Mejuffrouw de Weduwe Jan van der Meide—Hameeteman. Het perceel is dade» lijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 19 November, bij inzet, en Zater» dag 26 November, bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 2.07 50 H.A, of 4 Gemeten 155 Roeden V. M. weiland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, aan den Noordweg, genaamd »'s Landswei«, kadaster Sectie B no. 68, in 3 koopen en in massa, dadelijk na de toewijzing ti aanvaarden, 0.73.90 H.A. of 1 G. 183 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan het eerste lietje, kadaster Sectie D no's. 317 en 321, in 3 koopen en in massa, verhuurd tot 1 November 1929 f147 per jaar aan C. van Huizen Cz. en 0.50.40 H.A. of 1 G, 29 R. V. M. bouwland, genaamd »Oude Spui« te Ouddorp, in den polder het Oudeland, kadastei Sectie D no. 646, verhuurd aan C. van Huizen Gz. en Jacob Meijer Klz. tot 1 November 1929 a f 90.83 per jaar. Ten verzoeke van Mejuffrouw Kaatje Padmos Ld. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Donderdag 24 November 1927 en bij aislag op Donderdag 1 December 1927, beide dagen des middags om 3 uur, in het Café van dhr. G. van Veen te Oude Tonge van diverse perceelen bouwland aan den Langeweg te Oude Tonge, samen groot 9 H.A. 20 A. 20 centiaren of 20 Gemeten 11 Roeden V. Min huur bij dhr. G. Verweij te Oude Tonge, in diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 24 November 1927 te Ooit» gensplaat in Hotel Moelker bij Veiling, en op Donderdag 1 Dec. 1927 te Ooitgensplaat in Hotel Hobbel bij afslag, beide dagen des avonds om 7 uur, openbare vrijwillige ver» kooping van een woonhuis en een winkel» huis aan de Slikdijk te Ooitgensplaat, ten ver» zoeke van den Heer A. L. Hobbel te iddel» harnis. Betaaldag 2 Januari 1928. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 26 November, des avonds 6 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor 10 jaren, da» delijk ingaande, van 1.38 40 H.A. of 3 G. 4 R. V. M. weiland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan Jillesweg, kadaster Sectie D nos. 471 en 472, in pacht geweest bij de weduwe P. Tanis (Kraai), ten verzoeke van Mevrouw de weduwe Joh. Mijs Dz. te Oude Tonge. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 28 November 1927, 's avonds 7 uur te Sommelsdijk, in Hotel »De Har» monie«, veilingen Op Maandag 5 December 1927, 's avonds 7 uur te Sommelsdijk, in Hotel Spee, afslag, vanEen voor enkele jaren nieuwgebouwde rentenierswoning met tnin, erf en grond (eeuwigd. erfpacht) te Middelharnis aan de Christiaan de Vriesiaan, nabij den Langeweg, kad. Sectie B. no. 3612, groot 4 Aren 56 centiaren. Dadelijk te aanvaarden. Te bezich» tigen Zaterdagen 26 November en 3 Decern» ber 1927. Ten verzoeke van de erven van wijlen Mcj. de Wed. M. G. van Nieuwen» huijzen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 30 November 1927,'s avonds 7 uur te Dirksiand, in Hotel Van den Doel, veilingen Op Woensdag 7 December 1927, 's avonds 7 uur te Dirksiand, in Hotel Vermeulen, af» slag vanEen huis met schuurtje, erf en grond, te Dirksiand, aan de Voorstraat, kad. Sectie B no. 124, groot 2 Aren 10 centiaren. Door den uitstekenden stand en groote ge» velbreedte voor vele zaken geschikt. Dadelijk te aanvaarden. Te bezichtigen Maandagen 28 November en 5 December 1927, 's namiddags. Ten verzoeke van Mej. P. W. Moojen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 1 December 1927, 's nam. 2 uur te Diksland aan de Voorstraat, voor het huis van na te noemen verzoekster, van meubilaire goederen, w.o. 2 kabinetten, 3 linnenkastjes, secretair, 2 tafels, stoelen, brand» kastje, luxe kachel, 2 ledikanten, 2 veeren bedden, tuinbank, 2 petroleumkachels, vlie» genkast, waschton enz. Om contant geld. Ten verzoeke van Mej. P. W. Moojen. Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 18 November 1927. Kipeieren 60-62 Kg. f 12,05 tot f 12,15. 58-60 f 8,60 f 8,70. (br.)58—61 f 11,85 f 12,50. Eendeieren 68-70 Kg. f 7,30 tot f 7,40. Bloemkool f 11,70 tot f 17,—. Savoye kool f 12,— tot f 12,40. Roode kool f 10,—. Per 100 stuks. Andijvie f 2,60 tot f 2,80 per 100 krop. Spruiten 8,— tot f 17,40. Bezie van Schonau f 13,60 tot f 15,60. Armgaard f 17,—. Campagner f 3,60 tot f 14,— Goudrenettenf 12,10 tot 19,—. Bellefleurs f 11,80 tot f 12,80. Stoofperen f 5,80 tot f 8,80. Giesser Wildemans f 3,70 tot f 10,—. Kleiperen f 5,50 tot f 11,90. Lauw jes f 4,70 tot f 12,—. Ponsperen f 5,—. Witte Rozijn f 9,60. Bergamotten f 4,60 tot f 9,—. Peen 2,80. Kriel f 2,-. Alles per 100 K.G. Druiven f 0,27 tot f 0,29. Kaas f 0,22 tot f 0,46. Boter f 1,06 tot f 1,16. Per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en trult. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 21 Nov. 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord'Holl. Anna Pauwlowna Zand f 7.— tot f 8.40, idem Hillegommer Zandaardappelen f 7.- tot f 8.40. Flakkeesche Eigenheimers f 5.— tot f 5.20, idem Roodstar f 4.— tot f 4.50, idem Blauwe Eigenheimers f 5,50.476i u Om.iedjnt o f 4.t kilo, f 6.— tot f 6.25, idem Eigenheimer pote tt f 3.75 tot f 4.—, idem Bravo poters f 3.75. Spuische Eigenheimers f 5.25 tot f 5.30, idem Blauwe Eigenheimers f 4.50 tot f 4.75, idem Eigenheimer poters f 4.20 tot f 4.30. Zeeuwsche Bonten f 6.— tot f 6.75, idem Blauwen f 5.— tot f 5.75, idem Bravo's f6,25 tot f 6.50, idem Blauwe Eigenh. f 4.50 tot f 4.75, idem Redstar f 4.— tot f 4.25, idem Blauw Bonte poters f 3.10 tot f 3.25, idem Eigenheimer poters f 3.75 tot f 4.25, idem Bravo poters f 3.75, idem Industrie f 3.90 tot f 4.25, idem Eigenheimers f 4.90 tot f 5.25, idem Bontenstar f 480 tot f 5.—. IJ polder Eigenheimers f 4 90 tot f 5.25, idem Bravo's f 6.25 tot f 6.50, idem Blauwe Eigenh, f 4.50 tot f 4.75, idem Eigenh. poters f 3.75, idem BonteDstar f 4 80. Friesche Borgers f 4.50 tot f 4.60, idem Blauwe Borgers f 4.— tot f 4.50; Drentsche Eigenheimers f 3.50 tot f 4.50 Marktoverzicht der vorige week. Door mindere aanvoer van Flakkeesche en Spuische Eigenheimers liepen de prijzen hooger alhoewel toch nog niet de prijs te maken is, volgens de inkoopprijs in het land, dit komt doordat er nogal groote aanvoer was van Friesche borgers en voor dit soort kon hoogs» tens 4.60 gemaakt worden. Daar de kwaliteit ook best is doen de koopers het hiermede en dat is de oorzaak dat de Groothandel de gevraagde prijs van het land niet kunnen be» talen. Voor Eigenheimer Poters blijft goede vraag. Industrie gaat de verkoop veel beter dan eenige weken geleden. Drentsche van donkere grond en Nieuwlandsche maken een verschil in prijs van f 1,—. Deze week werd een wagen Bontenstar uit IJpolder vlot ver» kocht, Zeeuwsche Bonten zijn meer gevraagd dan de Blauwen, deze laatste soort is moeilijk te verkoopen evenals Blauwe Eigenheimers, en als men wil verkoopen moet dit tegen elk bod. Voor Roodstar is geen vraag. Duinzand weinig aanvoer. Bravo's uit Klundert en Zee» land blijven gevraagd. Koopers hebben ze liever dan Bonten, welke aan dezelfde prijs komen. Voor grove bonken is veel vraag. Een ieder die iets op A'dam wil ondernemen kan zonder eenige kosten of verplichting inlichtin» gen krjjgen bij Makelaar Jac. Knoop, telefoon 28622, Amsterdam. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 No /ember. Ter Vee» markt waren heden aangevoerd620 vette rundereD, 180 vette kalveren, 2371 schapen of lammeren, 1211 vaikens. Prijzen per '/i kilokoeien 30 34 ct., 40 4 44 ct.. 49 51 ct„ ossen 38 ct., 41 44 ct., 47'/2 50 ct., kalveren 55 60 ct., 70 4 75 ct., 85 90 ct., schapen 30 a 32 ct., per hg»; lammeren f 19 H f 24 per stuk; varkens 31—32 ct. per '/2 k.g. Koelen en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was traag en in de prijzen was niet veel verandering. Een enkele puik beste koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren gewoon aangevoerd. De handel was matig en de prijzen waren iets stijver. Een enkel puik best kalf ging nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met zeer grooten aanvoer en slechten handel. De prijzen waren gedrukt. Varkens waren iets minder ruim aan» gevoerd. De handel was tamelijk en de prij» zen waren vrijwel gelijk aan die der vorige week, zouters gingen tot 31 cent. AMSTERDAM, 21 Nov. Ter Veemarkt wa» ren heden aangevoerd481 vette koeien, waar» van de prijzen warenle kwal. f 0,96—1,08, 2e kwal. f 0,80—0,96, 3e kwal. f 0,64—0,80 per K.G., 100 melk» en kalfkoeien f 300—400 per stuk, 84 vette kalveren le kwal. f90—104, 2e kwal. f 76—90 per stuk, 45 nuchtere kal» veren f 12—20, 80 schapen f 34—40, 55 paar» den f 100-200 per stuk; 670 vette varkens 2e kwaliteit 73—74 ct., 3e kwal. 72—73 ct., overz. en Geldersche 74—75 ct. per K.G. (en« kele boven noteering). BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 21 November. Eieren. Aan» voer 8000 stuks. Prijzen van f 12 tot f 14, middelmarkt f 13,75 de 100 stuks. Handel traag. OUDEWATER, 21 November. Aanvoer 29 partijen, tezamen 1305 stuks, wegende 6525 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 54 f 57, idem mindere qual. f 50 k 53zonder rijksmerk f 50 a 53. Handel vlug. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 21 November. Fijne Zaden. (Boerennoteering)Karwijzaad f 36 a f 38, blauw mianzaad f 38 a f 40, koolzaad f 20 a f 21, bruin mosterdzaad f 58 a f 60, kana» riezaad f 11 k f 12, voerlijnzaad f 18—f 19, zaailijnzaad f 22 a 23, alles per 100 k.g. ROTTERDAM, 21 November. Binnen» landsche Granen en Peulvruch» ten. Tarwe met kleiner aanbod. De puike soort vrijwel onveranderd verkocht overigens iets lager. Puike van f 13'/2 tot f 15, tusschen» soort f 11 tot f 11'/2. voer van f 10 tot f lO'/s- Rogge f 10'/2 tot f li1/»- Gerst Chevalier van f 11 tot f 12,50. Haver f 10'/2 tot f ll'/2» Erwten Kleine groene iets flauwer f 23 tot f 27,50. Schokkers. Puike f 37 tot f 39 verder naar kwaliteit van f 25 tot f 35. Bruine boonen ruim aangeboden moesten lager worden verkocht. Puike f 27 tot f 28'/». van f 20 tot 25, alles per 100 kg. Nieuwe tarwe f ll-13'/2. Rogge f 11—H'/2, Sevaliergerst f 12'/2, Haver f 11,11 '/a- Dui» venboonen f 12—17, Faardenboonen f 12—13, bruine boonen f 30—40, Groene erwten f 26 tot f 28, vale erwten f 35—40, geel mosterd» zaad f 22—26 alles per 100 kg.karwijzaad f 20, blauwmaanzaad f 22—22'/2 per 50 kg. AMSTERDAM, 21 November. Buitenland» sche Granen: Mais La Plata per stoomschip Montferland en Steigerwald f 186. Dec,»leve» ring f 186, Jan /April f 190. Lijnkoeken. Noord»Am. loco f 13,25, Nov./ Maart levering f 13,30, SK loco f 13,59. In» landsche voorslag loco f 13,10. Dec./Jan.»le» vering f 13,10. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 21 Nov. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 5—5,50, Zeeuwsche blauwe f 5,50—6, eigenheimers f 4,75—5, bonte 5,75— f 6,25, Industrie klei f 4—4,20, drielingen f 3,25—4, bi. eigenheimers f 4,60—5, Westl Schoolmeesters, zand f 0,12 per K.G., bravo's f 5,75—6,25, red star f 4,20- 4,40 alles per H.L. AMSTERDAM, 21 Nov. Aardappelenmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading of 140 H.L. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 21 November. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer vlas, 9650 K.G. blauw, schoon f 1,25—1,65. 17145 Groningsch f 1,55, 2000 Holl. geel f 1,25-170 per K.G. en 152 K.G. Dauwroot. I i M

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3