II HEI VULPEHNUIS goor den |ondn$ UI. H. BEIIERLOO 8 ZOU RIZinBïMHTBNHL ECGOümiscii uieemroerziciiL Het is niet hetzelfde waar U Uw Vulpen houder koopt. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. e A '-.LEVERTRAAI Verkoopingen. 5, HOOFDSTEEG 5 ROTTERDAM 122 BEMERLANDSGHELAAlf 122 RORDOLAAH 21 - HEYPLAAT ROTTERDAM i Te Schiedam: reijerlardschestraat 63. iwn.peruieeli op gemahheiijKe betaiingsuoorwaarden Ieder fabrikant adverteert dat zijn fabrikaat het beste is. Wij hebben al de bekende en prima fabrikaten te samen gebracht, waarbij vele soorten welke speciaal voor ons zijn gemaakt en ook welke alleen bij ons verkrijgbaar zijn. Voor het koopen is het noodig le dat U uit eene groote sorteering een keuze kunt doen naar eigen smaak en beurs. 2e dat U daarbij geholpen wordt door iemand, die deskundig is en weet wat voor Uwe hand geschikt is. 3e dat iedere Vulpenhouder voorzien is van een 14 Kar. gouden pen met iridium punt en ten volle gegaran» deerd. Dit alles vindt U UITSLUITEND in GEEN FILIALEN Naam graveeren gratis, terwijl U wacht. Vraagt Prijscourant, gratis en franco. grip wordt ondermijnd. Wie in zijn kinderjaren geen gezag leerde kennen, zal het op volwassen leeftijd niet meer willen kennen. Ook de eerbied gaat weg voor ouderen en meerderen. Gezag en eerbied, twee steunpilaren der samenleving, worden door deze moderne begrippen ondergraven 1 bedenkelijke verschijnselen 1 't Zijn verschijnsellen van onzen modernen tijd. En ze staan niet alleen. 't Huwelijk en 't gezinsleven zijn er niet alleen door aangetast. We noemen het neo-mathusianisme, de ver vaging van het zedelijkheidsbegrip, het uitbundig hartstochtelijk verlangen naar zingenot, de groo te uithuizigheid, het wellustig zwelgen in pu blieke vermakelijkheden. Uitgaan en pret hebben schijnt het hoogste doel van 's menschen be staan. Dan wijzen we op de groote sportmaniakken van onze eeuw. Ook iets echt moderns, wereld kampioen te zijn in het voetballen, boksen of wedrennen Dit alles wijst op verwildering der geesten, verbastering der zeden, waarbij het middelpunt is het „ik zelf". Hoe krijg ik het schoonste van wat de wereld geeft en ieder zoekt het op zijn wijs. 't Zijn bedenkelijke verschijnselen, die onze moderne samenleving bedreigen. En wanneer hierin geen verandering komt, gaat het ver keerd. Want op bruut egoïsme is de samen leving niet ingericht. Zij moet rusten op hech ter grondslagen. Moet het zichzelf zoeken in alles de overhand krijgen, dan zal de menschheid verdierlijken, zal straks het recht van den machtigste trium- feeren en zal de zwakkere verpletterd worden onder den harden voet van den sterkere. Zagen we hier niet reeds iets van in den grooten wereldoorlog En in de houding van den overwinnaar tegenover den overwonne Inderdaad, er doen zich bedenkelijke ver schijnselen voor in de moderne samenleving. En wanneer hierin niet spoedig van huis uit kentering komt, vreezen we het ergste. De samenleving, waarin de vrede, de rust en de welvaart van alle standen, van den sterke en van den zwakke, gewaarborgd worden, moet rusten op de pijlers van de trouw, de liefde en de zelfovergave. En die worden bij de moderne opvattingen niet gekweekt. UITKIJK. HEBREEN 12 11. „En alle kastijding, als die tegen woordig is, schijnt geen zaak van vreugde, maar van droefheid te zijn; doch daarna geeft zij van zich een vreedzame vrucht der gerechtigheid dengenen, die door dezelve geoefend zijn". (Vervolg). II. „En alle kastijding, als die tegen woordig is, schijnt geen zaak van vreug de, maar van droefheid te zijn". Even wel, er komt een tijd, dat Gods kind, hetwelk gekastijd woridt, anders zal oordeelen, de kastijding een zaak van vreugde zal achten, ja God daarvoor danken. Ons schriftwoord zegt 't „doch daarna geeft zij van zich een vreedzame vrucht der gerechtigheid dengenen, die door dezelve geoefend zijn". De kastijding duurt niet altijd. Zij houdt op, als het doel bereikt is. God heeft geen lust in kastijden, maar Hij zoekt de vrucht en die is een vreed zame vrucht der gerechtigheid. Vreed zaam in den zin van vrede aanbren gend. De vrucht der kastijding is gerech tigheid, d. i. een toenemen in heilig making, een afsterven van de zonde, een Gode leven, een bedenken van de dingen, die boven zijn, een wandelen in de wegen des Heeren. De Heere kastijdt Zijn volk niet met hardheid, omdat Hij daarin een wel behagen heeft, niet gelijk een heer zijn slaaf, maar zooals een vader zijn kind kastijdt. Hij beoogt het welzijn Zijner kinderen. Hij wil hen daardoor her inneren aan zonden, hen opmerkzaam maken op dwaalwegen, opdat zij daar van terugkeeren en de zonde vreezen en haten. Het doel is hen te louteren, zooals de goudsmid! het edele metaal beproeft door het vuur. Veel moeten zij afleeren, hoogmoed en eigenzinnig heid heerschen nog vaak in hun hart, veelszins staan zij nog in eigen kracht, zoovele afgoden moeten nog verbrijzeld worden. Üm hen van die aanklevende zonden te reinigen, dient de kastijding. Pijnlijk mag ze zijn, ze geschiedt echter met een vaderlijke bedoeling, ze is een blijk van Gods liefde, die, als 't noodig is, Zijn kinderen de roede niet spaart. En de vrucht der kastijding is, dat zij, meer aan zichzelven ontdekt, de zonde vreezen, zich buigen onder God en Hem kennen in hun wegen. En waar die vrucht geplukt wordt, is het einde der kastijding vrede en blijdschap. Zoo wordt ze voor hen, die daardoor geoefend zijn, een oorzaak van vreugde, en wordt God gedankt, die hen aldus bewaarde voor veel zon den of ook van den dwaalweg terug bracht. Zoo geeft ze hun stof tot blijd schap, wijl ze daarin bezitten het be wijs van hun kindschap. Gelukkig de mensch, bij wie de kas tijding zulk een uitwerking had. De Heere heeft hem wel hard gekastijdt, maar stortte hen niet in den dood. Zulk een ervaring noopt hem de trouw van zijn God te loven. Wanneer wordt die vrucht geplukt Wanneer zal de kastijding een oorzaak van vreugde zijn Ons tekstwoord zegt dat met het woordje „daarna"; als de kastijding voorbij is, als het doel be reikt is. Bij den een duurt dat langer dan bij den ander. De oorzaak daar van ligt bij ons. Hoe langer wij ons verzetten, hoe meer wij tegen God in woeien, des te zwaarder wordt de kas tijding. De Heere neemt de vrede niet weg zoolang als wij ons niet onder Hem buigen. Hoezeer is 't dan in ons be lang, dat wij ons vernederen onder Zijn krachtige hand, want alleen, die zich vernedert, zal verhoogt worden. Dat „daarna" ziet zowel op het leven op aarde, als op het hiernamals. Hier rijpt de vrucht, maar de volle oogst wordt eerst na dit leven binnengehaald. Sommigen hoort ge getuigen, dat hun laatste beter is dan hun eerste. Zij lie pen uit Gods weg, ze vergaten den Heere; maar Hij kwam hen tegen, en toen zij zich onder Zijn hand verneder den, nam Hij de kastijding weg. Mis schien hebt ge donkere wegen bewan delt; 't was er zeer bang; alles, waarop ge uw betrouwen steldet, ontzonk u; ge waart bijna der wanhoop nabij. Maar de Heere gaf een wending ten goede, toen ge met schuldbelijdenis tot Hem terugkeerdet. En nu dankt ge Hem, dat Hij zulke wegen met u ge houden heeft. De kastijding heeft u nader tot Hem gebracht. Dat „daarna" ziet echter inzon derheid op het hiernamaals. Soms moe ten wij een bepaald kruis dragen tot onzen dood toe. Wat God doet, is vaak zoo raadselachtig. Wij krijgen geen antwoord op zoo vele vragen. Maar eenmal zal het licht voor ons opgaan, zoo niet hier, dan na dit leven, en zal Gods trouw blijken en zullen wij ons verblijden over Zijn daden. Voor al Gods kinderen, komt een „daarna", als wanneer 't kru is hun wordt afgenomen, geen roede meer noodig zal zijn, en alles, wat duister was, zal opgehelderd worden. Door het geloof wordt reeds hier de vrucht der kastijding genoten in den vrede des harten, die God Zijn kinderen geeft te smaken. En al zal niet alle kastijding hier op aarde voor ons een zaak van vreugde zijn, eenmaal zal 't wel zoo zi jn, als wij Gods doen recht verstaan e.n 't duidelijk en klaar door ons zal genien worden, hoe lief derijk en trouw Hij was in al Zijn we gen jegens dwaak:ieke en onverstandige kinderen. Dan znlen wij erkennen: ja, die weg was mij noodig, dat kruis was goed voor mij; wat mij tegen scheen te zijn, heeft toch inderdaad mij ten goede moeten medewerken. En het einde zal zijn, dat God den lof zal ontvangen, welke Hem toekomt als de bron van al ons heil. Wij zullen 't van ganscher harte erkennen; Hij heeft alle dingen wel gemaakt. (Slot volgt). BEMOEDIGING. Zij winnen 't niet en nimmer meer, Die strijden tegen God den Heer Zijn Woord, hoe vurig ook gehaat, Moet overwinnen, vroeg of laat. God gaf ter wereld Zijnen Zoon, Zij pchonk haar Heiland spot en hoon, Maar 't einde van haar bitt'ren strijd Is toch Gods zege in eeuwigheid. De vijand lastert, maar de Geest Werkt aan de harten, onbevreesd, Hij komt, ook waar men Hem belacht En schept de hêirten om met kracht. Dan lokt Hij met Zijn teed're stem Naar Golgotha en Bethlehem Zijn liefde is sterk, Zijn macht is groot, Hij overwint den diepsten nood. Dies zien wij opwaarts naar den Troon, Waar Jezus heerscht, des menschen Zoon Hij houdt in Zijn doorboorde hand Den schepter over 't verste strand. Laat komen 's vijands legerschaar, Laat alle duiv'len met elkaar Zich zaam'leri tot den laatsten strijd Mijn Jezus heersciht in eeuwigheid l GUNNING. OPENBARE KENNISGEVING. MOTOR. EN RIJWIELWET. VERNIEUWING RIJBEWIJZEN. De Burgemeester van SOMMELSDIJK brengt nader het volgende ter kennis van be« langhebbenden. In het Koninklijk Besluit van 8 October j.l. (Staatsblad No. 330) is bepaald, dat het ge» stelde sub II van het Koninklijk Besluit van 19 Augustus d.a.v. (Staatsblad No. 287) wordt aangevuld met de woorden»met dien ver» stande, dat voor zooveel betreft rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 November 1925 en 1 November 1927, bedoeld tijdvak wordt uit» gebreid met een termijn, gelijk aan het tijdvak tusschen 1 November 1925 en den dag van afgifte van het rijbewijs.» Hetgeen met zooveie woorden sub II van het Koninklijk Besluit van 19 Augustus 1.1., zooals dit is aangevuld bij dat van 8 October d.o.v., wordt gezegd, komt dus practisch hierop neer, dat rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 November 1925 en 1 November 1927, hunne geldigheid verliezen twee jaren en acht maan den na den datum van afgifte. Daar thans de geldigheidsduur van alle rij» bewijzen is bepaald, herinner ik er derhalve aan, dat: le. rijbewijzen, afgegeven vóór 1 Mei 1924 1 Juli 1928 (bij aanvrage om vernieuwing be< hoeft geen rij vaardigheidsdiploma, doch wel een geneeskundige verklaring te worden over» gelegd) 2e. rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 Mei 1924 en 1 November 1925 hunne geldigheid verliezen op 1 Juli 1928 3e. rijbewijzen, afgegeven tusschen 1 No° vember 1925 en 1 November 1927 hunne gel» digheid verliezen twee jaren en acht maanden na den datum van aigifte 4e. rijbewijzen, afgegeven op of na 1 No> vember 1927 hunne geldigheid verlezen twee jaren na den datum van afgifte. (Bij de aan» vragen om vernieuwing onder 2e en 3e ver» meld moet naast een geneeskundige verklaring het rij vaardigheidsdiploma worden overgelegd, evenals bij de aanvragen om een rijbewijs, bedoeld sub 4e.). Sommelsdijk, 14 November 1927. De Burgemeester voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. OPGERICHT 1899 IDAASKODE 111 ROSESTRÜST 50 Telef. 6660 Telef 7575 Eiken, dubbelveerig, Zwits. binnenw. vanaf f 45.— en hooger. Geen handgeld en geen bijkomende kosten. Vraagt onze geïllustr. prijscourant. Alle mer» ken Gramophoonplaten Vraagt onze compl. 4 en 5 1. Radio, toestellen, geen dak»antenne, vanaf f 175.- Voordeelige aanb. Hoorn» en Tafel» Gramaphoons en Pathéfoons. EEN MOORDAANSLAG. Een drama op de boompjes. Een liefdes tragedie. Een man steekt een vrouw met een dolkmes. Sedert eenigen tijd is de 29-jarige vrouw F. H„ een Duitsche van origine, werkzaam ge weest als keuken-werkmeisje in het Maashotel aan de Boompjes te Rotterdam. Zij was daar niet intern, maar woonde in de Predrikstraat op kamers. Zij is gehuwd en heeft een kind, omstandigheden welke hier vrijwel geheel onbe kend waren, omdat zij haar man met wien zij on geveer een jaar geleden gehuwd, gescheiden leefde. De vrouw heeft hier kennis gekregen met den 33-jarigen opperman H. P. N uit Nij megen. Tusschen deze twee ging het den laat sten tijd niet al te best en daarom was bij de vrouw het plan gerijpt de relatie te verbreken. De man voelde daar evenwel niets voor. Zaterdagavond zijn N. en de vrouw in een café aan de Weste Wagenstraat geweest. Zij hebben daar ruzie gekregen en de vrouw zei, den omgang te willen verbreken. Zondagavond hebben beiden weer' ruzie gehad en daarbij heeft N. haar geslagen. Den volgenden morgen heeft de vrouw tegen haar vriendin gezegd, dat het nu zeker uit was, want dat zij beslist niet langer om wilde gaan met een man, die haar sloeg. Dienzelfden avond hebben de man en de vrouw weer ruzie gehad. Opnieuw heeft de man toen aangedrongen op een voortzetting van den omgang, maar opnieuw heeft de vrouw geweigerd. Toen schijnt bij den man het plan gerijpt te zijn, de vrouw te dooden. Dinsdagmiddag, omstreeks 5 uur, heeft hij een dolkmes gekocht. Het is een geducht wa pen, waarvan het lemet ongeveer 15 c.M. lang is. Het heeft een houten heft en een stootplaat. Het is een mes, zooals slagers veel gebruiken, maar iets kleiner. Met dit mes is N. Dinsdagavond tegen 7 uur naar den oprit van de Willemsbrug gegaan en daar heeft hij de vrouw, die omstreeks dien tijd het hotel zou verlaten, opgewacht. Inderdaad is de vrouw kort na zevenen bui ten gekomen, Het schijnt dat zij al een voor gevoel heeft gehad, dat V. iets ernstigs in den zi nhad, want zij had tegen haar vriendin, die ook in het Maashotel werkzaam is, gezegd „Ik ben zoo bang, laat mij niet alleen gaan. Qa met mij mee". Deze vriendin heeft de vrouw dan ook verge zeld. Nauwelijks waren beide vrouwen buiten, of N. kwam van achteren toeloopen. Hij greep vrouw H. beet en bracht haar met een dolkmes twee krachtige stooten toe. De vrouw riep: „Mijn hart, o mijn hart, en zakte ineen. Toen zij op den grond lag, heeft N. haar nog eens tot tweemaal toe gestoken. Van alle kanten kwam dadelijk publiek op dringen en terstond is de zwaar gewonde vrouw het pakhuis van de firma J. H. D. binnen ge dragen, waar dr. J. M. Dutilh, die onmiddel lijk was ontboden, haar heeft onderzocht en haar de eerste hulp heeft verleend. Het bleek, dat de toestand van de vrouw zeer ernstig wt^. Het schijnt dat de dader, dadelijk na het ple gen van zijn misdrijf, tot bezinning is gekomen. Hij liet het mes, waarmede hij den aanslag had gepleegd, vallen, en liep, klaarblijkelijk zeer onder den indruk, langzaam weg. Een van de voorbijgangers, de heer Z„ is de dader op den voet gevolgd. N. is langs het Bolwerk naar de Koningsbrug gegaan en zoo naar het oude Hoofdplein. De heer Z„ die gezorgd had, steeds in zijn nabijheid te blijven, hoorde hem een paar maal zeggen „Wat heb ik gedaan Wat heb ik gedaan Toen heeft de heer Z. zijn hand op de arm van N. ge legd en hem rustig gevraagd, liever met hem mee terug te gaan, dan zoo maar door te loo- pen. N. gaf aan dit verzoek dadelijk gevolg en samen zijn zij teruggeloopen, naar het pakhuis van de firma D. T oen N. de vrouw terug zag OKADfïiA'VAN'VAU-vci ifsüitG' en getuige was van wat hij gedaan had, barstte hij in snikken uit. De vrouw, die hem nog heeft herkend, heeft kort daarna het bewustzijn ver loren. Even later kwamen de geneeskundige dienst en de politie ter plaatse. De vrouw is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. Nog Dinsdagavond is de vrouw geopereerd. Haar toestand is zorgelijkzij is nog niet gehoord kunnen worden. De man is naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het gevecht tusschen een vrouw en een dollen hond. In de wachtkamer van het station Clitheroe had een dame, mevrouw Ellis, een hond, die in elkaar was gezakt, binnengedragen, toen het dier plotseling teekenen van dolheid vertoonde. De vrouw greep het beest bij de keel en hieid met de andere hand zijn lijn vast. De aanwe zige mannen renden de wachtkamer uit en ble ven voor de gesloten glazen deur toezien, hoe de vrouw een wanhopig gevecht met de hona leverde. Een man kwam haar daarna te hulp, maar ging weer heen toen zijn trein voorreed. De vrouw werd herhaaldelijk gebeten. Inmiddels was een veearts ontboden. Eerst sloeg het verwoedde dier een flesh met vergit, die hij het in de keel wilde gieten, uit zijn hand, zoodat de flesch brak. Maar tenslotte, toen de vrouw aan het eind van haar krachten was, lukte het. den hond een voldoende hoeveelheid vergif in te geven en viel hij dood neer. DE HOND EN DE KROKODIL. Een gezelschap automobilisten was aan den oever van de Lundi-rivier, in Ihodesië, gaan zitten, toen de fox-terrier, dien zij bij zich had den, naar het water toeging om te drinken. Een krokodil, die op den loer lag, greep hem bij de neus en het lot van het hondje zou bezegeld geweest zijn, indien niet een tweede krokodil den ander zijn prooi had trachten te ontrukken, met het gevolg, dat de fox, toen zij samen in gevechtwaren, er van door kon gaan. Alleen had hij een deerlijk gehavenden neus. KINDERMOORD. Te Glatz in Silezië heeft de rechtbank een 23-jarige weduwe tot zes jaar tuchthuis ver oordeeld, omdat zij haar minnaar had geholpen, haar zoontje van anderhalf jaar te vermoorden. De man, die later in het huis van bewaring zelfmoord heeft gepleegd, had het kind met een bijl bewusteloos geslagen, waarop de vrouw het in het vuur wierp. Later, toen .zij oneenigheid met haar minnaar kreeg, had zij hem wegens moord aangeklaagd. OOK DE VROUWEN. Onderwijl Europa met ernst het vredesvraag stuk onder de oogen ziet, is in Moskou duide lijk een zinnen op oorlog op te merken. Zoo veel werd althans zeker, dat de Sowjet zich voorbereid en ten allen tijde paraat wil zijn. Reeds heeft Sowjet-Rusland meer manschap pen in 't geweer dan eenige andere mogend heid Doch daarmee niet tevreden wil het nu ook de vrouwen in de weermacht betrekken. Worosjilof de commissaris van den oorlog, kwam er rond voor uit, dat dit zijn bedoeling is. Hij bepleitte de noodzaak om de Russische vrouwen te oefenen voor den toekomenden strijd met den „kapitalistischen vijand". Het roode leger is volgens Worosjilof het eenige leger ter wereld, waar de vrouwen op denzelfden voet werken als de mannen. Reeds voltooiden acht vrouwen haar opleiding op de militaire academie. Als politieke commandan ten deden twee en zeventig vrouwen dienst. Zelfs ontbreekt onder de militaire vliegers een vrouwelijke piloot niet. De regeering zal er nu op uit moeten zijn, dat de vrouwen in oor logstijd het werk, haar toevertrouwd, zoo goed mogelijk verrichten. Worosjilof zag in de toekomst een klassen strijd, die als oorlog tusschen de natiën een strijd op leven en dood zou worden. De vrouwen mogen daarom niet achterblijven in ernstie studie van het verdedigingsvraagstuk. In Rusland bestaat de „Aerochem' -organisatie. Zij is een vereeniging, die ten doel heeft de chemische oorlog in de lucht te leeren. Daarin zijn een aantal vrouwenstudieclubs, waar vrou wen speciale cursusen volgen. Een nobele bezigheid inderdaad voor deze dames 11 Dan zijn er ook van de zwakke sexe, die deelnemen aan de georganiseerde geweer- en revolverclub. AlleenWorosjilof vond het jammer, dat ze over het geheel maar weinig schietvaardigheid betoonden. Wat is nu zestien punten, die ze behaalden, op de honderd, die hoogste schietvaardigheid uitdrukken. Doch geen nood. Wat men nog niet kan, is nog te leeren. Wie weet, wat enorme schut- teressen deze Sowjet-heldinnen nog worden. In elk geval. Dit is de zaak. Rusland droomt nog geen vredesdroomen. Hoe zou dit kunnen, zoolang de kapitalistische wereld nog stand houdt. En dan Niettemin gaf de regeering te kennen aan de voorbereidende ontwapenings-comt&iMÏe te wil len deelnemen. 't Is een paskwil. Doch een bekend communist moet het heb ben gezegd „Niets is ons te dol 1" Het is in Engeland de gewoonte om bij ver zamelingen van menschen ter gelegenheid van wedstrijden of tentoonstellingen, gezamentlijk te zingen, het z.g. community singing, waaraan zelfs de leden van het Koninklijk Huis zoo zij aanwezig zijn meedoen. Het dagblad „De Telegraaf" heeft het initi atief genomen, om een proef te doen of dit zelfde voor ons Hollanders ook mogelijk was en wel ter gelegenheid van den voetbalwedstrijd HollandZweden, in het Stadion te Amsterdam En deze proef is gelukt, doch niet alleen dat; weinig had het bestuur gedacht, dat deze pro paganda een zoo ruime belooning zou vinden. Dinsdagmiddag werd er ter effectenbeurse een bestuurslid gehuldigd, dit als prijswinnaar j.l. Zondag was uitgekozen, als één van de vier energieke zangers. Er waren een paar toepas selijke liederen gemaakt onder de beursleden en werden die om twee uur uit volle borst meege zongen. Het is een aardig geslaagde reclame waarin iedereen blijkbaar pleizier had. Het is duidelijk, dat dergelijke dingen slechts gebeuren kunnen, als er weinig te doen is en dit is inderdaad zoo, er is weinig handel. Het laatste feit van belang is geweest de plotselinge willige stemming van Rubber, op prijsstijging in Amerika, doch dit is afgeloopen met het be richt omtrent het aan de markt komen van sy- thetische, dus kunstmatige rubber, opgebouwd uit scheikundige verbindingen. Men is blijkbaar bang voor concurrentie en waar het hoofdfonds tot 319 was gestegen, zakte de beurs na deze domper tot 312 in, welk niveau toch nog hoog is in vergelijking met een paar weken ge leden. Voor die daling verbeterden Amsterdam Rubbers van 296 tot 316, Oost Java Rubber van 330 tot 395, Wai Sumatra van 305 tot 328, Lampong Sumatra van 218 tot 235 en Kendeng Lemboe van 412 tot 426. Zooals uit bovenstaande blijkt, is het koers- herstel zeer belangrijk geweest, hetgeen ver oorzaak werd door de daarvoor zoo gunstige marktpositie. Deze is momenteel nog bijzonder goed, daar er betrekkelijk weinig materieel bo ven de markt hangt, en vreag veel meer in vloed op de koersen uitoefent dan aanbod; wel iswaar is er wat contramine reeds gedekt, en hebben de daghandelaren wat meegekocht, maar die laatste posities worden meestal den volgen den dag reeds gerealiseerd, en veroorzaken soms toevallig lagere koersen. Nu het koerspeil echter reeds iets gestegen is, en met de eerste aankoopen alle aandeelen ge woonlijk gelijk op en neer gaan. is het des te noodzakelijker om zich slechts bij de beste soorten te bepalen, om latere teleurstellingen te voorkomen. De New-Yorksche beurs heeft over het alge meen een betere tendenz te zien gegeven, waar door ontwikkeling van de Amerikaansche han delstoestand, weer toenam. Wel is waar werd het herstel zoo nu en dan even onderbroken, doch de marktpositie werd er des te gunstiger door. De berichten uit de Staalindustrie luiden thans weer iets gunstiger, terwijl b.v. het aantal wa gonladingen en de spoorwegontvangsten de laatste weken weer toenemen, en de landbouwers een bunstigen tijd doormaken Wabesh Shares konden weer verbeteren van 64J^ tot 66 ter wijl Steels wederom, na een daling tot 134% ge rezen zijn tot 142 op de mededeelingen dat het aantal onuitgevoerde orders weer belang rijk was toegenomen, wat een bewijs is voor hernieuwde bedrijvigheid in de industrie, als gevolg van meerdere drukte in den handel. Men is thans b.v. in de verwachting wat betreft de nieuwe modellen der Fordwagens en kan dat, natuurlijk als het artikel meevalt, een enorme bedrijvigheid veroorzaken. Het geld hier ter beurze wordt geleidelijk goedkooper, doch komt nog niet onder 4j^ Vrijdag 18 November bij inzet, en Vrijdag 25 November bij afslag, telkens des namiddags 3 uur, te Sommelsdijk, in het Hotel Tabbers, van een huis met schuurtje en kippenhok, staande op en het recht van altijddurende erfpacht aan een perceel grond te Sommels» dijk, aan den Binnenweg, kadastraal bekend gemeente Sommelsdijk, Sectie B no. 1916, groot 1 are 8 centiaren, ten verzoeke van de erfge» namen van Mejuffrouw de Weduwe Jan van der Meide—Hameeteman. Het perceel is dade» lijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG, Zaterdag 19 November, bij inzet, en Zater» dag 26 November, bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 2.07 50 H.A. of 4 Gemeten 155 Roeden V. M. weiland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, aan den Noordweg, genaamd »'s Landswei», kadaster Sectie B no. 68, in 3 koopen en in massa, dadelijk na de toewijzing t; aanvaarden, 0,73.90 H.A. of 1 G. 183 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in den polder het Oudeland, aan het eerste lietje, kadaster Sectie D no's. 317 en 321, in 3 koopen en in massa, verhuurd tot 1 November 1929 h f 147 per jaar aan C. van Huizen Cz. en 0.50.40 H.A. of 1 G. 29 R. V. M. bouwland, genaamd »Oude Spui» te Ouddorp, in den polder het Oudeland, kadaster Sectie D no. 646, verhuurd aan C. van Huizen Cz. en Jacob Meijer Klz. tot 1 November 1929 h f 90.83 per jaar. Ten verzoeke van Mejuffrouw Kaatje Padmos Ld. te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Donderdag 24 November 1927 en bij aislag op Donderdag 1 December 1927, beide dagen des middags om 3 uur, in het Café van dhr. G. van Veen te Oude Tonge van diverse perceelen bouwland aan den Langeweg te Oude Tonge, samen groot 9 H.A. 20 A. 20 centiaren of 20 Gemeten 11 Roeden V. Min huur bij dhr. G. Verwei] te Oude Tonge, in diverse perceelen en combinatiën. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 24 November 1927 te Ooit» gensplaat in Hotel Moelker bij Veiling, en op Donderdag 1 Dec. 1927 te Ooltgensplaat in Hotel Hobbel bij afslag, beide dagen des avonds om 7 uur, openbare vrijwillige ver» kooping van een woonhuis en een winket» huis aan de Slikdijk te Ooltgensplaat, ten ver» zoeke van den Heer A. L. Hobbel te Middel» harnis. Betaaldag 2 Januari 1928. Notaris AKKERMAN. Maak steeds ruim gebruik van ventilatie» middelen. Onzuivere lucht is even schadelijk als onzuiver eten en drinken. Zet in ieder geval in de schafttijdende ramen open. GEZONDHEIDSRAAD.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2