KINADRUPPELS VisscherlJ. V ergaderingen. Burgerlijke Stand. Posterijen. Binnenland. Gemengd Nieuws Hoofdpijn, Kiespijn Verkoopingen. Marktberichten. Dr. h.MANNING'S EETLU5T-0PWEKKEMD. /l.30p.fl. Op verzoek van eenige leden der Coöp. Suiker fabriek „Pu(tershoe?*" zal voor de leden van bovengenoemde fabriek, bij voldoende deelname, den 9en November a.s., na aankomst der tram die S.34 uur v.m. op Middelharnis-haven aankomt, een boot varen naar de fabriek. De leden die hieraan wenschen deel te nemen, kunnen zich aanmelden bij ondergeteekenden en de wegers der fabriek vóór 30 October a.s. 39341 J. BREEN Pz., Ouddorp. J. A. SLIS Dz., Middelharnis. Er is altijd reeds oppositie tegen geweest, dat I de Synode zooveel macht had en dit is dan ook aanleiding geweest, dat verschillende gemeen ten zijn weggeloopen. Dat is ook in deze procedure de ondergrond. Pleiter zette uiteen, welke de positieve grond slag is, waarop de bevoegdheid van de Synode berust. PI. betoogt voorts, dat er in het geheel geen sprake van is, dat de Synode de vrije beschik king over de beurzen der gemeenten heeft of krijgt. Immers pleiter blijft bij het beginsel, dat ten deze van toepassing is, en wel dat ge handeld moet worden te goeder trouw. En nu is de thans ingestelde actie heelemaal niet opgebouwd op strijd met de goede trouw, of op het feit, dat de aanslagregeling in het bijzonder voor de gemeente Ouddorp onredelijk zou zijn. De nu aanhangige zaak komt dus alleen neer op de bevoegdheidsquaestie. Daarbij dienen we goed vast te houden, dat het zedelijk lichaam de Ned. Herv. Kerk ten tijde der Republiek niet bestond, en dat het bestaat sinds 1816, zoodat we alleen te maken hebben met de reglementen, die toen zijn vast gesteld. Waar de eischende partij (of wel de vereeni- ging van protesteerende kerkvoogdijen) zich beroept op en tot grondslag der procedure maakt de betoogen van een erkende autoriteit, althans op zeker deel van het kerkrecht, was pleiter wel genoodzaakt, zich om advies te wenden tot andere historici, ten einde de recht bank van juiste voorlichting te kunnen dienen. De conclusie van het advies van de beide hoogleeraren Meyers en de Blécourt, dien men autoriteit toch wel niet zou durven ontzeggen, en die dan toch ook een naam hebben te ver liezen, luidt, dat h. i. de vastgestelde regeling voor de gemeente Ouddorp volkomen bindend is. Het reglement, goedgekeurd bij K. B. van 30 Juli 1816, is thans vervangen door een regle ment voor de kasten van het beheer, aangezien thans niet meer, zooals vroeger, de kosten van de algemeene en van de provinciale synodes worden betaald door het Rijk. Pleiter weet wel, dat dit laatste nieuwe regle ment door Mr. Van Kuyk niet bindend wordt geacht, maar dit komt altijd weer op hetzelfde neer, n.l. op het verzet tegen de macht van de Synode. Bovendien kunnen tal van de bezwaren teruggebracht worden tot niet anders dan rich tingkwesties. PI. wenschte er nog eens den nadruk op te leggen, dat al deze betoogen tegen de reglemen ten neerkomen op distructie van de Ned. Herv. Kerk. v Om deze distructie gaat het, en wanneer de tegenstanders daarbij gelijk mochten krijgen, zou er niet veel meer van de Ned. Herv. Kerk overblijven. Er is zegt pl. geen enkele reden, waar om niet de Synode in het algemeen belang der kerk de stoffelijke belangen op voor de gemeen ten bindende wijze zou kunnen regelèn, mits daarvan wordt uitgezonderd de in art. 90 ge noemde administratie van gemeentelijke zelf standige fondsen. Pleiter betwistte daarop ten stelligste, dat het algemeen vaststaat, dat 't reglement op in- formeele wijze zou zijn tot stand gekomen, en dat de quota onwettig zouden worden geheven. Mr. van Kuyk repliceerde. Na dupliek van Jhr. Mr. de Brauw werd de conclusie van het O. M., waargenomen door Mr. Enger, bepaald op 17 November a.s. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en per vaartuig gevangen 40 K.G. garnalen. OUDDORP. De visscherij is de vorige week slecht ge> gaangarnalen nietskuilvisscherij van 5 tot 20 kilo schubben per vaartuig. OOLTGENSPLAAT. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 26 October, des na» middags half drie. OUDDORP. De Raad dezer gemeente is ter vergadering opgeroepen op a.s. Woensdag, des voorin, te half elf. De agenda houdt in1. Ingekomen stukken2. Vaststelling gemeentesbegrooting 19283. Besluit aangaan geldleening voor aankoop Auto»spuit4. Wijziging verordening heffing opcenten Person, belasting5. Wijzb ging begrooting dienst 1927. MIDDELHARNIS. GeborenSimon Frans, z. v. L. de Vogel en L. KooteMaria, d. v. J. v. d. Wende en L. van Beek; Johannes z. v. J. de Vos en A. Neels. OverledenM. M. J. Vletter, 75 jechtgen. van W. Brooshooft. DIRKSLAND. OverledenHuibert Groenendijk, 62 jaar, echtgenoot van Wilhelmina Troost. POST. EN TELEGRAAFKANTOOR TE OUDE TONGE. Telefoonstation te Achthuizen. Bijgekomentelefoon no. 9, Joh. van Pe» perstraten, winkelier. Motorryder en automobilist. Rijd niet hard en rijd niet onvoorzichtig. Gij hebt anderer recht op veiligheid te eer. biedigen. Denk nimmer, dat Gij door een signaal te geven, geheel Uw plicht hebt gedaan uitkijken en voorzichtig rijden, blijven toch geboden. GEZONDHEIDSRAAD. DE RECHTSCHE ZENDER TE HUIZEN. De opening. Zaterdagmiddag te 2 uur had de opening van „rechtschen zender" te Huizen plaats. De Minister van Waterstaat hield de openingsrede. Spr. wees er op, dat de nieuwe zender voldoet aan de met den dag groeiende behoefte aan zendruimte. De mogelijkheid bestaat nu om meer dan tot nu toe „elk wat wils" te kunnen geven. Deze opening is ook te beschouwen als 'n gunstige omstandigheid bij de oplossing van de vraag, welke taak de Staat ten aanzien van een goed georganiseerden omroep heeft te ver vullen. Maar er zijn ook moeilijkheden. Elke nieuwe stem in het stemmenkoor van den aether brengt met betrekking tot het vast stellen van de golflengte ernstige moeilijkhe den mede. En de voor dezen zender bepaalde lengte van 1840 M. wordt min of meer bedreigd door stemmen uit schier alle landen van Euro pa Scheveningen, Parijs, Königswusterhausen, Norddeich, kunnen alle werken op een golf lengte van 1750—1950 M. terwijl storing ook van minder bekende stations in België, Dene marken, Noorwegen, te veel om op te noemen, niet tot de onmogelijkheden behoort. Daarbij moet ik nog wijzen op de omstan digheid, dat de radiotelegrafische Conferentie welke thans te Washington plaats vindt en welke zich o.a. bezig zal houden met het vraag stuk van de verdeelng der golven, hare goed keuring kan onthouden aan de toewijzing van meer dan een lange golf voor algemeene om- roepdoeleinden aan Nederland. Maar Nederland bezigt dan toch op het oogenblik in ieder geval twee golflengten. Spr. brengt hulde aan den bouwer, die in zoo korten tijd dit product van Nederlandsche nijverheid tot stand bracht. Door samenwerking van verschillende stroo mingen in ons volk is deze zender verkregen, ter behartiging van groote religieuze en cul- tureele belangen. Met het volste vertrouwen schakelt spr. zijn stem in dit onzichtbare wereldverkeer. Moge hij met goed beleid zijn roeping vervullen, ter valvoering van de taak, welke de samenwer kende organisatoren zichzelf hebben opgelegd. In het belang van Nederland en van het Ne derlandsche volk. Hierna werd het woord gevoerd door den Voorzitter der Tweede Kamer, Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. Spr. begon met op dezen voor de Chr. luisteraars zoo heugelijken dag met God te danken, dat Hij in Zijn goedheid dit werk van Christelijke beschaving zegende. Dit coalitie-werk in de lucht gebouwd evenwel geen luchtkasteel, maar een sterke burcht, dien de Christelijke, aan elkander ver trouwde volksgroepen heden gezamenlijk gaan bewonen, zal uit zijn torens in harmonieuze samenwerking de stemmen van het Christelijke beschavingsleven laten klinken. Deze burcht symboliseert dien ouderen vasten burcht, welke de God van den Christen is. De torenspits wijst als een reusachtige vinger ten hemel, naar welken hij ons volk richten wil. Zij, die tot dusver in het openbare leven vereend arbeidden, om den Naam des Heeren geëerd te zien door onze natie, hebben dit, Zijn huis, niet gebouwd in het losse zand van de stranden aan de Zuiderzee, maar op den Hoeksteen, dien de eerste bouwlieden van ons volk hebben gelegd. Aan dien Hoeksteen Christus, den Koning der tijden en van het menschelijk leven, dan ook allereerst een Te Deum van eere en er kentelijkheid, nu de christelijke volksgroepen hun eigen zender officieel in gebruik nemen. Spr. bracht hierna dank aan hen, die dit grootsche werk tot stand brachten, in het bij zonder pastoor Perquin en Mr. van der Deure. Het heeft moeite gekost velen er van te overtuigen, dat iedre groote geestesstrooming recht had zich door de radio te uiten. De radio zal ons volk niet verder splitsen, maar zij is middel om elkaar beter te leeren kennen en waardeeren. De geestelijke eenheid van ons volk is ruim drie eeuwen geleden verbroken. Lange jaren hebben de verschillende volksdeelen naast el kander geleefd, zonder elkander te kennen, zon der elkander in hun geestelijke en godsdienstige strevingen te begrijpen. Waar alle persoonlijke aanvallen worden vermeden, waar een ieder zich bepaalt tot de eenvoudige verkondiging van zijn denkbeelden, zal strijd gemeden worden, zullen veel voor- oordeelen worden weggenomen. Onze radio-arbeid zal vruchtdragend zijn, in dien het Katholieke Volk zijn vollen, onvoor- waardelijken steun geeft aan den K. R. O., maar bovenal, indien de leiders de uitzendingen op hoog peil houden. Uitvoerig schetste spr. de beteekenis daarvan. De harten, die in dezen tijd naar het stoffelijke neigen, worden er geopend voor de onzichtbare doch daarom niet minder werkelijke wereld van het geestelijke. Ook de missie zal er van profiteeren. De missionairen, die het geweldige offer der een zaamheid brengen, zullen er door worden ge sterkt. En de zieken zullen niet minder deelen in de mogelijkheden, welke deze eigen uitzending opent. De gevoelens van alle luisteraars meende spr. ten slotte niet beter te kunnen vertolken, dan door het uitspreken van den hartgrondigen wensch Moge de nieuwe zender, door vader- landsche kracht en nijverheid gebouwd, door de luchten een nieuwe drijfkracht worden tot rationale saamhoorigheid van moederland en overzeesche gewesten 1 DE VROUWENMOORDENDE MODE. Het rooken en de kleeding als doodsoorzaken. Volgens een officieel bericht vermeldt de sterfte- statistiek in Engeland een schrikbaren de stijging van het aantal sterfgevallen van vrouwen op den leeftijd van 18 tot 27 jaar. De „Wissenschaftliche Nachtrichtendienst" heeft nu te Weenen ook terzake gegevens ver zameld, die weinig verblijdend zijn, meldt de Weensche „Reichspost". Van medische zijde wordt de toenemende sterfte onder de vrouwen op jeugdigen leeftijd ten deele aan het vele rooken toegeschreven. Gebleken is, dat vrouwen in sterkere mate dan mannen onder het (sigarettenmisbruik lijden. In zonderheid ernstige ziekten der ademhalings organen en hartziekten zijn bij de vrouwen van dit vele rooken het gevolg. Maar ook de moderne vrouwenkleeding draagt in de koudere en vochtige maanden schuld aan het toenemen van ziekten der adem halingsorganen en van rheumatische aandoe ningen, die vaak blijvend de gezondheid scha den en zelfs den dood tengevolge hebben. De gezondheidsdienst der stad Weenen stelt op grond van vergelijkende statistieken der laatste jaren eenzelfde resultaat als het int Engeland gemelde vast. Men is intusschen van meening, dat de veiikregen gegevens waar schijnlijk nog een ernstiger aspect zullen krij gen, daar de door tabak veroorzaakte schade aan het lichaam zich binnen 2 a 3 jaar nog niet, of slechfs in geringe mate naar buiten vertoont. Een definitief resultaat zou dus eerst na meerdere jaren vallen te constateeren, daar de op het oogenblik beschikbare statistieken over slechts weinige jaren loopen. EEN DURE RECLAME. Een kruidenierszaak, die haar 25-jarig jubi leum viert, zoo schrijft men aan het H b 1. uit Amersfoort, wil ook haar cliëntele in dit heuge lijk feit laten meeleven. Per advertentie heeft de jubileerende firma aangekondigd, dat men in de week van 2027 October bij ieder pond koffie nog ssuiker kon krijgen a 8 cent per pond. Hoeveel suiker men bij ieder pond kon krijgen, stond niet aangegeven. Zoo kwam dezer dagen iemand den winkel binnen, be stelde een pond koffie en vroeg daarna 20 pond suiker a 8 cent. De winkelier weigerde echter zulk een groote hoeveelheid te geven. De klant kon wel één pond krijgen, doch geen 20 pond. Dat was de bedoeling niet. De bezoeker wilde echter met de goede be doeling niets te maken hebben en hield zich aan den advertentietekst. De politie werd in den arm genomen, doch deze verwees, omdat het een civiele quaestie betreft, den man naar een deurwaarder. Het gevolg was, dat de klant zijn twintig pond suiker a 8 cent kreeg. Als alle klanten zulke bestellingen doen, dan kan dit 25-jarig jubileum de firma duur te staan komen. BOEFJE-INBREKER. De politie te Overschie heeft Zondagmiddag aangehouden den 15-jarigen jongen P. B., wo nende te Delft, wiens aanhouding door den commissaris van politie aldaar was verzocht. De jongen was n.l. de vorige week de ouder lijke woning ontloopen, nadat hij zich uit een kast door verbreking een bedrag aan geld had toegeëigend. Bij zijn aanhouding bekende hij eenige dagen geleden des nachts te hebben in gebroken in het Evangeliesatielokaal aan de Jan v. Dijkstraat te Delft en daar de collecte bussen te hebben gelicht. Voorts had hij zich Zondagmorgen door inklimming toegang ver schaft tot een boerenwoning onder Rijswijk op het tijdstip, dat de bewoners, behalve de dienst bode, naar de kerk waren. Bij het zoeken naar wat van zijn gading was, waarbij hij reeds een kast had geforceerd en een portemonnaie met geld had ingepikt, werd hij door de dienst bode opgemerkt Hij bedreigde haar toen met een stok en had bij voorbaat de knippen aan de binnenkant van de buitendeur gegrendeld. De dienstbode zag echter kans om te ontkomen, Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. waarna ook de dief het veiliger achtte te vluchten. Daarna werd hij door de politie te Over schie gearresteerd en te Delft in arrest ge steld. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer Ilbrink te Voorst, die ter» wijl hij op 't land aan 't werk was, een trap van zijn paard kreeg, is, zonder tot bewust» zijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis over» j :den. Verdronken. De 68-jarige R., aan den Nijverheidssingel te Breda, is aan de voormalige Waterpoort te water geraakt en verdronken. Brand. Men meldt uit Groningen Hedennacht is de stal verbrand van den heer A. Wit, Kerklaan te Groningen. Vijf paarden kwamen om. Zes gered. Het materiaal als wagens, gereedschappen en broeikasramen verbrandden. De oorzaak is onbekend. Moord. Zekere E. heeft den te Herzogenrath wo« renden D. met drie revolverschoten van het leven beroofd. Reeds het eerste schot ging den aangerande door het hoofd. De reden van dezen moord, is dat E. wegens huur» 1 chuld door D. uit zijn woning was gezet. E. was hierdoor zoodanig verstoord, dat hij bij D. binnendrong om hem ter verantwoor» ding te roepen. D. wees den man de deur, waarop E. plotseling een revolver trok en hem dood schoot. De dader, die niet ongunstig bekend staat heeft zich bij de politie aangemeld. In een kelder gevallen. De 63'jarige landbouwer G. v. H wonende te Azewray-Maasniel bij Roermond, had Za» terdag in het café van den heer R. aan de Markt te Roermond het ongeluk in een diepen kelder te vallen. Met ernstige verwondingen is de man naar het hospitaal vervoerd, waar hij Maandagochtend aan de gevolgen is over» leden. Paarden onder een auto. Terwijl de heer en mevrouw W. uit Twello, die per auto naar Hengelo (O.), waren geweest, op den terugweg ter hoogte van de Dellen tusschen Hengelo en Delden waren gekomen, reden zij een koppel paarden achterop, toebe» hoorende aan den paardenhandelaar Ten D. uit Goor. Bij het passeeren der paarden, die links van den weg liepen, sprongen er plot» seling een tweetal terzijde en geraakten onder den auto, waardoor de dieren vreeselijk werden verminkt, zoodat ze moesten worden afgemaakt. Door den schok kantelde de auto en kwam in een sloot terecht, tengevolge waarvan me» vrouw W. aan hoofd en handen werd gewond. De auto werd licht beschadigd. RECTIFICATIE. VOOR DE JEUGD. In het eerste raadsel zijn e nige zetfouten ingekomen, daarom zal ik het hier nog eens overschrijven. 1. Verborgen diernamen. Die koek is mij te zoet. Dirk at er ook niet van. Die jongens gaan roeien in dat mooie vaarwater ginds. Roep Huib, eer wij gaan eten. Moe kocht een paar donkerbruine hand» schoenen. Het neefje dat nog een briefje stuurde om er mijn aandacht op te vestigen dank ik har» telijk. TANTE TRUUS. Bij veiling op Woensdag 26 October 1927 en bij afslag op Woensdag 2 November 1927, beide dagen des avonds om 6 uur, in het café van dhr. A. P. de Weerd te Oude Tonge, vaneen kort geleden nieuw gebouwd huis aan den Kolffweg of Stationsweg no. 33 te Oude Tonge, met erf en tuin en het eeuwig» durend erfpachtsrecht van den grond, groot 4 aren 45 centiaren, ten verzoeke van Mej. de Wed. Heestermans aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdagen 27 October en 3Novem< ber 1927, beide dagen des v.m. 11 uur ten koffiehuize van J. Bezemer te Zuidland, pu» blieke verkooping bij veiling en afslag van twee huizen en erven te Zuidland a/d Mo» lendjjk groot 05.70 areneen tuin aldaar, groot 0.35.10 H.A. en een tuin aldaar groot 0.41.30 H.A. Betaling koopp. 15 Dec. 1227. Notaris LOEFF. Donderdag 20 October, te Stellendam, in het Logement Mijnders, bij inzet, en Donder» dag 27 October, te Stellendam, in het Logement Kaashoek, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, ten verzoeke van de Weduwe en erven Mattheus van Lenten, a. een perceel bouwland te Stellendam, in kavel 13 van den Eendrachts» polder, kadaster Sectie B No. 1890 groot 47 aren 90 centiaren of 1 Gemet 13 Roeden Voornsche Maat. b. de Blazerschuit, gemerkt »S. L. 26», met vischtuig en inventaris, liggende in de Haven van Stellendam. Alles dadelijk na de toewijzing door de koopers in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Openbare vrijwillige verkooping van eene bouwhoeve met landerijen in den polder Battenoord gemeente Nieuwe Tonge, groot 10.3106 HA. of 22 Gemeten 136 Voornsche Roeden, bewoond door den heer J. Voor» winden. In diverse perceelen en combinatiën op Donderdag 27 October 1927 bij inzet in het Café Witte en op Donderdag 3 November 1927 bij afslag in het Café Schippers, telkens des avonds zeven uur. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 29 October bij inzit en Zaterdag 5 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek a. ten verzoeke van de erfgenamen van de weduwe Pieter Tanis J.Mz., van een huis met schuur, erf en bouwland genaamd »de Kleine Hofdijk», ter grootte van ongeveer 0.28 70 H.A. of 187'/2 R. V. M. te Ouddorp in den polder het Oudeland aan den Nieuwenweg, dadelijk na de toewijzing door den kooper in gebruik te aanvaarden b. ten verzoeke van den Heer Jacob Aleman te Voorburg, van een huis met schuurtje, tuin en bouwland te Ouddorp, aan den Bokweg en den Dirk Doensweg, groot 0.4 740 H.A. of 1 G. 9,/2 R. V. M. in 2 perceelen en massa, 'dadelijk na de toewijzing in gebruik te aan» vaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 29 October, des avonds 7 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving: a. ten verzoeke van den heer D. L. Booger» man te Amersfoort, voor 7 jaren, ingaande blootschoof 1927, van 0,90,70 H.A. 1 G. 292V2 R.V M. bouwland te Goedereede in Oud» V»esterloo in den Varkenshoek, in huur ge» weest bij H. van Tigcbelen b. ten verzoeke van den heer Krijn Nie» man te Ouddorp, voor 8 jaren, ingaande bloot» schoof 1927, van 0,33,80 H.A. 221 R.V.M. omgezet bouwland te Ouddorp aan Hazers weg en 0,70,70 H.A. 1 G. 161 R.V.M. bouwland te Ouddorp aan Hazersweg in 2 perceelen. c. ten verzoeke van Mej. de WeduweTeunis Voogd, voor het seizoen 1928, van drie merden bouwland te Ouddorp, in het West Nieuw» land in den vierden blok, in 3 perceelen. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 29 October des avonds ten 7 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek bij opbod en afslag van een aandeel in de cichoreidrogerij »Ouddorp«, ten verzoeke van den heer W. K. Hameeteman Tz. Notaris VAN DEN BERG. Erfhuis te Oudenhoorn aan den Ruigendijk, voor den Heer L. van Marion Ez., op Vrijdag 4 November 1927 v.m. 10 uur, van 2 paarden, een hengstveulen, 8 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 4 kalveren w.o. een srier, partij kippen, boerenwagen, karos op veeren, ploegen, eggen, pl m. 5000 K.G. slaghooi, stal», bouw» en melkgereedschappen en wat verder te voor» schijn zal worden gebracht. Notaris C. LOEFF. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 21 October 1927. Kipeieren 90—61 Kg. f 9,60 tot f 9,85. 50-51 Kg. f 7 tot f 7,05. bruin 50-62 Kg. f 9,55 tot f 9,80 Eendeieren 67—69 Kg. f 7 tot f 7,15. Bloemkool f 2,40 tot f 17. Roode kool f 1,40 tot f 5,70. Savoye kool f 8,50 tot f 10. Witte kool f 8,20alles per 100 stuks. Andijvie f 1,40 tot f 3,20 per 100 krop. Dubbele princessen f 20,60. Spruiten f 19,50. Beuré Durande f 22 William Duchesse f 20,10. Jodensuikerperen f 4,70 tot f 7. Armgaard f 5.60 tot f 10. Campagners f 3,80 tot f 9,60. Grauwzoete renetten f 5,50. Goudrenetten f 5,50 tot f 20. Stoofperen f 4,70. Foppeperen f 4,70 tot f 8,20. Lauwtjes f 6. Ponsperen f 4,10 tot f 8. Kleiperen f 5 tot f 10,80. Giesser Wildemans f 6,50 tot 11,40. Bergamot f 3,80 tot f 10alles per 100 Kg. Druiven f 0,22 tot f 0,33. Kaas f 0,40 tot f 0,58. Boter f 1,15 tot f 1,21 alles per pond. MIDDELHARNIS. Veiling van Woensdag 24 October. Kipeieren 61 Kg. f 9,50. 50 Kg. f 6.85. 60 Kg. (bruin) f 9,60 tot 9,80. Eendeieren f 6,90. Bloemkool f 4,70 tot f 19,60. Roode kool f 5,79 tot f 6,60. Savoye kool f 11,—. Alles per 100 stuks. Andijvie f 0,60 tot f 4,— per 100 krop. Spruiten f 12,— tot f 20,—. Peen f 3,40. Grauwzoete renetten f 10,40 tot f 10,80. Campagners f 9,40. Armgaard f 10,—. Stoofperen f 9,10. Kleineren f 5,70 tot f 6,80. Giesser Wildemans f 10,60. Bergamotten f 10,50. Alles per 100 K.G. Druiven f 0,20 tot f 0,32. Kaas f 0,40 tot f 0,59 per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 24 Oct. 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord» Holl. Anna Pauwlowna Zand f 7— 7,70, dito Hillegommer Zandaardapp. f 7—7,70. Flakkeescbe E'genheimers f 4,50-4,60. Spuische Eigenheimers f 4,75—5, dito Eigenh. poters f 3,90-4,20. Zeeuwsche Bonten f 6,40—6.75, dito Blauwen f 5,75—625, dito Bravo's f 5,75—6, dito Blauwe Eigenh. f 4,25—4,50, dito blauw en bonte poters f 3,10—3,25, dito Redstar f 4,25—4 50, dito Eigenh. poters f3,75—4, dito Bravo poters f 3,75, dito eigenheimers f 4,40— 4,60, dito Vlaamsche Eigenh. f 3,50—4. IJpolder Eigenheimers f 4,25—4.50, Bravo's f 5,60—6,30, Blauwe Eigenh. f 4,50—4,75, dito Eigenh. poters f 3,50, dito Roodstar f4—4,50. Friesche Borgers 4,40—4,60. Drentsche eigenh. f 3,25-4. De verkoop van alle soorten aardappelen is kalm, de koopers verwachten alle terug» loopende prijzen, vooral daar er geen export is. Zeeuwsche bonten en blauwen zijn niet gevraagd, daar de prijzen te hoog zijn en de kleinhandelaars eigenh. en borgers verkoopen en er ook groote omzet is van Nieuwlandsche Drentsche eigenh. Mag de toestand niet veranderen, dan zullen de prijzen van bonten en blauwen veel lager moeten, en de soorten met eerste kwaliteit een verschil moeten maken van minstens f 1,— met de soorten met geen kwaliteit. Blauwe en bonte poters zijn reeds door de groote aanvoer gezakt f 0,25. Spuische Drielingen grof soort blijven gevraagd. Spuische eigenh. zijn te grof om voor eerste soort verkocht te worden. Een lading Flakkeesche waren beter gesorteerd, maar konden slechts met veel moeite verkocht worden a f 4,50—4,60, De vraag naar Vlaamsche eigenh is afgeloopen. Mooie Industrie zijn moeilijk te verkoopen. Bravo's van Kamper» land zijn bijzonder mooi en zijn zeer gewild deze konden f 5,60 opbrengen. H.H. Lezers die inlichtingen wenschen over andere soorten of iets op Amsterdam willen ondernemen, kunnen zich zonder eenige ver» binding wenden tot Makelaar Jac. Knoop, Amsterdam, Telefoon 28622. 's Maandags te Rotterdam in Hotel Coomans van 12 tot 1 uur te spreken. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 24 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 456 vette runderen, 180 vette kalveren, 1392 schapen of lammeren, 1364 varkens. Prijzen per l/2 kilokoeien 30 30 34 c.. 41 a 44 c., 49 i 51c.; ossen 38 c. 42 44 c47 a 50 c.kalveren 52'/2 a 57'/2 c., 70 a 75 c., 85'/2 87'/2 c.schapen 30 a 32'/2 cent per l/2 k.g., lammeren f 18 a f 25 per stukvarkens 32'/j c. a 33 ct per '/z k.g. Koeien en ossen waren iets ruimer aange» voerd. De handel was traag en de prijzen waren voor eerste kwaliteit beesten iets stij» ver. De prijzen voor afwijkende kwaliteiten bleven ongeveer op dezelfde hoogte. Een enkele puikbeste koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren iets minder aange» voerd. De handel was williger en de prijzen waren iets hooger. Een enkel puik best kalf ging nog van 2l/2 tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met grooten aanvoer. De handel was slecht en de prijzen waren gedrukt. Varkens met gewonen aanvoer. De handel was kalm en de prijzen waren gedrukt. Een enkel puik best exemplaar ging nog iets bo» ven noteering. De afloop is vermoedelijk min» der gunstig. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 24 October. Fijne Zaden. (Boerennoteering) Karwijzaad f 37 39, maan» zaad f 44 A 46, koolzaad f 19 k 20'/2, kanarie» zaad f 12 a f 13, zaailijnzaad f 22 a 24, voer» lijnzaad f 18 A 20, alles per 100 k.g. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 24 October. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBriel» sche eigenheimers f 4,50-5,25, Zeeuwsche blauwe f 5,20—5,70, dito eigenheimers f 4,20 tot f 4,50, dito bonte f 5,50—6, Belgische eigen» heimers f 3,25—3,60 dito blauwe eigenheimers f 4,50—4,75 per H.L. Westl. Schoolmeesters, zand 12 ct. per k.g Bravo's f 5,50-6, drie» lingen f 3—3,60 per H.L, Met Hinken aanvoer tamelijk vr ag.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3