Uw Haar Kerk en School. Visscherij. Burgerlijke Stand Cietnengd Nieuws. V koopi o gen. Marktberichten. af van het gewone, doch van het linker perron. Dit komt een enkelen keer wel eens voor en op zichzelf schuilt hier hoegenaamd niets ab normaals in. De seinhuiswachter in Den Haag moet eenvoudig de wissels bij de Vaillantlaan in normalen stand brengen, zoodat de trein op het afaande spoor komt. Nu lagen deze wissels van het afgaande op het opgaande spoor en de seinhuiswachter heeft ze ten onrechte in dezen afwijkenden stand laten liggen. De electrisch-mechanische constructie is ech ter zoodanig, dat het bij een verkeerden wissel stand onmogelijk is een sein op veilig te stellen Dit lukte den wisselwachter dan ook niet. Nu is het voor mij zoo volslagen onbegrij pelijk, dat de man toen niet onmiddellijk er aan heeft gedacht, dat het niet functieoneeren van het jsein oorzaak kon hebben in den foutieven stand van de wissels. Inplaats van op deze, nog al voor de hand liggende oplossing te komen, vermoedde hij, dat er een defect was aan het bloktoestel. Hiervan deed hij mededeeling aan den opzichter aan het station, die den wagen- voerder de schriftelijke vergunning gaf door on veilig sein over het normale spoor te rijden. In dat geval moet de hoofd-conducteur-trein- chef naast den wagenvoerder gaan staan om mede acht te slaan op hetgeen zich op de baan kan voordoen. Deze laatste instructie is stipt opgevolgd, doch er is door beide mannen een fout begaan. Vermoedelijk hebben zij de schriftelijke vergun ning niet nauwgezet genoeg gelezen. Hierin stond toch uitdrukkelijk, dat zij over normaal spoor moesten rijden. Door den verkeerden wis sel stand kwamen zij op 't andere (Spoor aan de linkerbaanzijde, waar zij den trein van uit Rot terdam moesten ontmoeten. Zij hadden toen onmiddelijk moeten stoppen en terugrijden. Dat hebben zij niet gedaan en de gevoigen van deze onachtzaamheid ziet u hier. Dit betreurenswaardige ongeval vervolgde ir. Verschoor heeft niets uitstaande met de electrische tractie. Ook bij stoomtractie had het kunnen gebeuren. Het is zelfs de vraag, of de gevolgen dan nog niet ernstiger zouden zijn geweest dan thans. Want de stalen wagons der electrische treinen hebben bewezen, dan zij te gen een stootje kunnen. De botsing is toch vrij hevig geweest en de schade beperkt zich in hoofdzaak tot de uiteinden der wagons. De wan den zijn heel gebleven en zijn er zelfs maar weinig ruiten gebroken. N. R. Ct. MIDDELHARNIS. De Catechisatie's nemen in de Getef. Kerk weder een aanvang. Maan» dagavond van 6—7 uur meisjes tot 14 jaar, van 7—8 uur jongens tot 14 jaar Dinsdagavond van 6—7 uur meisjes van 14 tot 18 jaar, van 7—8 uur jongens van 14 tot 18 jaar. Woens- dagavond van 5,30—6,30 uur meisjes van 18 jaar en daarboven, van 6,30—7,30 jongens van 18 jaar en daarboven. De laatst genoemde catechisatiën zullen door Ds. Schaafsma van Den Bommel gehouden worden. Ds. A. M. den Oudsten alhier heeft het beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Elburg aangenomen. DEN BOMMEL. In den vervolge wordt eiken Maandagavond 6,30 uur in de Geref. Kerk een cursus in Kerkrecht gegeven door Ds. Schaafsma. Woensdagavond 6,30 uur hoopt Ds. Schaafsma een zendigsrede ia de Geref. Kerk te houden. De Catechisatie's in de Geref. Kerk worden gehouden op Dinsdag, voor meisjes van 12—15 jaar van 3—4 uur, voor meisjes van 15—20 jaar van 4—5 uur. Alie jongens van 6—7 uur. DIRKS'LAND. Woensdagavond 6.30 uur zal Ds. C. van der Wal van Rijnsaterswoude in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden. HERRINGEN. A.s. Zondag zal D.V. in den namiddag-godsdienstoefening in de Ger. Gem. teen collecte worden gehouden voor de Op- r leiding van jonge Predikanten aan de Theolo» gische School te Rotterdam. Uit 33 sollicitanten is tot onderwijzer aan de Bijz. School alhier benoemd dhr. Nijssen thans onderwijzer aan de O. L. School te Wolphaartsdijk. Aan de beurt van periodieke aftreding als Ouderling en diaken in de N. H. Kerk zijn dit jaarj B. de Gast en J. v. d. Wende. STELLENDAM. De lijst van stemgerech tigde lidmaten in de Ned. Herv. gemeente alhier, ligt gedurende deze week voor belang» hebbenden ter inzage bij den heer K. A van Wageningen. De opbrengst van de in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte voor de Bijzondere Bewaarschool is f 99,95. GOEDEREEDE. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres aan de School met den Bijbel aan het Havenhoofd, is tot 39 gestegen. De lijst van stemgerechtigden der Ned. Herv. kerk zal van 16-22 Oct. bij den heer J. Roos, ouderling, ter inzage liggen. OUDDORP. De predikant, Ds. Rappard, van Batneveld, die Maandagavond van de vorige week bij de Ned. Herv. kerk beroepen is, heeft Vrijdag d.a.v. met zijn echtgenoote een bezoek aan deze gemeente gebracht. Des avonds trad hij voor een volle kerk op, en hield eene predikatie naar aanleiding van Jesaja 54: 11—14 met de volgende punten: le een vaste grondslag, 2e eenige kennis en 3e een groote veiligheid. De prediking in de Herv. kerk op Zondag a.s. des voormiddags niet om 9 uur maar om half tien aanvangen, zulks in verband met het optreden van Ds. Bax van Oude Tonge. Naar wij vernemen heeft de jaarlijksche collecte voor de Chr. School f94,— opgebrachs. Deze week worden in de Herv. kerk geen catechisatiën gehouden. Ook op de Openb. school 1 zal dezen winter vervolg»onderwijs worden gegeven; aanmelding er voor deze week bij het hoofd der school. LIJST 8 «CTBB ▼an de 49ste jaarcollecte ▼oor de Scholen met den Bijbel. Transport van Lijst 8 f 29258,90 Stedum443,— 't Zandt (Gr.)307,- Anjum353,25 Bergum150,20 Reitsum 144,65 Scharnegoutum83,05 Terzooi71,65 Wij njeterp c.a140,50 IJsbrechtum19,— Langeslag c.a66,48 Ermelo550,51 Silvolde41,35 Amerongen96,76 De Bildt174,36 Vreeland 120,— Helder (Kerkcollecte)169,17 Santpoort (Kerkcollecte)23,55 Wormerveer129,60 Den Briel80,45 's.Gravendeel144,60 Hoog-Blokland60,— Krimpen aan de Lek47,35 Rijswijk (Z.-H.) (nagiften) 8,— Sassenheim220,57 Schoonhoven98,74 Voorburg295,96 Totaal van 200 Loc. Com. f 29258,90 Te Amerongen en te Santpoort is in 1926 niet gecollecteerd. Mr J. TERPSTRA. Secretaris van de Unie Een School met den Bijbel OUDDORP. Door de visschers is de vorige week de vangst op garnalen niet uitgeoefendaan schubben bracht men per vaartuig op den wal van 10 tot 80 kilo. SOMMELSDIJK. GehuwdArend Vroegindeweij, 22 j., te Middelharnis en Cornelia Korteweg, 22 j., alhier. OverledenCornelis Troost, 88 j., weduw» naar van Maatje Hollaar; Jannetje Hameete» man, 79 j., weduwe van Jan van der Meide. MIDDELHARNIS. GeborenNeeltje, d. van C. v. Gurp en I. Koppenaal. DEN BOMMEL. GeborenWilhelmina Francina, d. v. P. Saarloos en E. LuijendijkJelier, z. v. Joh. Vervloet en E. D. LosGerarda Johanna, d. v. A. J. Jacobs en A. M. Heestermans. OndertrouwdLeendert Hugo Floorijp, 24 jaren en Lena Maria Kerpel, 27 jaren. DIRKSLAND. GeborenBarend Arie, z. v. Barend Arie van Lenten en van Adriaantje Kasteleyn. MELISSANT. OndertrouwdM. Driesse, j.m. 26 j. en E. M. Kastelein, j.d. 18 j. OverledenC. Keizer, oud 65 jechtgen. van A. Tieleman. Een gewiekst journalist Is een equilibrist Op 't gaspannene koord der opinies. Wat de mensch intresseerd Heeft hij in»gestudeerd En beslist hij gevoelvol of cynisch. Hij schrijft even zoo goed Over 't zure als het zoet Zoo hij 't inziet, zóó is het in waarheid. Zonder aarzelen geeft Hij zijn meening en leeft Bij elk vraagstuk in d'uiterste klaarheid. Over ieder probleem Zonder eenigen zweem Van slechts in het blinde te tasten, Maakt de dagblad«docent 't Juiste standpunt bekend, Waaraan zich 't puhliek kan vergasten. Hij verslaat politiek En voert fel polemiek Critiseert heel een heir diplomaten. Hij begrijpt elk conflict, Hoe in 't duister verstrikt; Hij kan er wèl klaar over praten. Over wetenschap, sport Van wat is, van wat wordt Over volkenbond, radio, leger Over paedagogiek Of de nieuwste muziek Het rassenprobleem van den neger. Wat de geesten beroert. Wat de harten vervoert, Hij kan 't al zeer zaakkundig bespreken. D'economische wet Explikeert hij gezet, En hij kan beurtlings schelden en preeken. En geen ramp of geen smart, Of, bewogen van hart, Wekt hij deernis met 't bittere lijden. Iedre calamiteit Weet hij, wèhvoorbereid, Op de juiste manier te bestrijden. In den dienst van de krant, Koningin van het land, Kan hij heel z'n publiek suggereeren. Eerste»rangs paedagoog, Etaleert hij voor 't oog Zijn principes, die predomineeren. Een echt kind van z'n tijd In z'n complexiteit De drager der nieuwste gedachten Wiens beïnvloedingssfeer, 't Al omcirkelt, ja meer, Zich uitstrekt tot in de geslachten. Zoo de man, zóó z'n kracht I Wéé hem, als hij zijn macht Tot de gruwlijkste schade doet blijken. Wèl hem, als hij, bewust, Beidt den dag, blij»gerust, Al sde Hemel zijn vonnis zal strijken. (Prot. Noord-Brab.) JAN VAN HEELU. ERNSTIGE BOTSING MET EEN AUTO. Prof. Mr. Dr. Tin Roy overleden. Men meldt uit Leiden Zaterdagmiddag omstreeks half vier reed prof. mr. dr. C. M. A. R. van Roy, advocaat te Leiden, waar hij geassocieerd is met mr. P. E. Briët, lid van de Eerste Kamer, bij de Maaldrift onder Wassenaar ter hoogte van het buitengoed Zuidwijk op zijn motorfiets achter een auto in de richting Den Haag, waar hij woonachtig is, toen hij, dezen auto willende voorbijrijden, werd aangereden door een van den anderen kant komenden auto. Zwaar gewond, met een dubbele beenbreuk en verschillende kwetsuren aan armen en hoofd, werd hij opgenomen en na voorloopig verbonden te zijn, naar het gemeentezieken» huis in den Haag overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. Een der inzittenden van den auto, welke zwaar is beschadigd, liep eenige verwondin» gen op. Op last van de justitie is het lijk van prof. Van Roy in beslag genomen. DE MOORD TE ESBEEK. Het lijk van den verdachten moordenaar gevonden. In den nacht van 8 op 9 Februari j.l. werd vrouw de Kort, wonende aan het Hoogeind te Esbeek (N.B in haar bed doodgeschoten, door iemand die van buiten door het venster een schot loste. De verdachte J. G. een buurman, verdween sedert dien uit zijn woning en keerde daarin niet meer terug. Zaterdag is zijn lijk gevonden, tijdens een drijfjacht op de goederen van de maatschappij «Utrecht*, bij den Appelberg te Lage-Mierde. De man had door ophanging een eind aan zijn leven gemaakt. Het lijk dat in verren staat van ontbinding verkeerde, is ter plaatse gekist en naar de woning van de wed. G. overgebracht. Het geweer, waarmede vermoedelijk het schot gelost is, lag vlak in de nabijheid van het lijk. Brand. Te Princenhage brandde Zondagavond het huis van L. in de Liesboschstraat af De be» woners waren naar de kermis te Breda. Oud* munten gevonden. Men schrijft uit Noordwijk Op het terrein achter de Hervormde Kerk, dat van de eerste helft der 17de tot het begin van de 19de eeuw een kerkhof is geweest, zijn bij het graven oude munten, waaronder wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. een van goud uit den tijd van George III, omstreeks 1870. De andere waren gegoten. De munten zijn gevonden in de nabijheid van een lijk. Vanwege het Museum van Oudheden zal op dit terrein een nader onderzoek worden ingesteld. Botsing tusschen motorrijwiel en auto. Te Overschie is Zondagmiddag een inwoner van Zwijndrecht met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen een luxe-auto gereden. De man brak een arm en een been en werd in zorg. wekkenden toestand naar het ziekenhuis in Dordrecht gebracht, nadat dr. Donkersloot eerste hulp had verleend. De broeder van den motorrijder werd van de duo geslingerd, doch heeft geen letsel bekomen. Het motor rijwiel werd geheel vernield. In den luxe-auto zaten de heer van H. en zes personen, allen van Rotterdam. Dezen hebben echter geen letsel bekomen, doch de auto kreeg groote schade. Het ongeluk, is hieraan te wijten, dat de luxe-auto moest uitwijken voor een ande ren auto om een aanrijding van achter te voorkomen. Daardoor lette men niet op het geen mogelijk van den anderen kant zou kunnen komen. De toestand van den motor rijder blijft zorgwekkend. OF MEISJESBESCHERMING NOODIG IS! Handelaar' n blanke slavinnen? Vrijdagavond kwam aan he station te Ede een met sterk Duitsch accent sprekend heer schap, die een spoorwegarbeider vroeg of hij soms een dienstmeisje voor hem wist. In de plaats waar hij vandaan kwam, n.l. Duiven, kon hij niet slagen. De man stuurde hem naar een eenigs'zins behoeftige familie, waar hij wist, dat een dochter zonder betrekking was. De man ging er heen en spiegelde het meisje en hare familie allerlei moois voor Ze zou 6. per week verdienen, maar ze moest direct met hem medegaan, want zijn vrouw zat erg verlegen en verwachtte spoedig logees boven dien. Al pratende vernam hij nog, dat de vader van het meisje erg om geld verlegen zat. Hij haalde daarop een bankbiljet van 1000 voor den dag, verzekerend dit even te zullen gaan wisselen in den tijd, dat het meisje zich gereed maakte, waarop hij dan den vader 300 zou geven. Inmiddels was echter een familielid thuis ge komen, wien het zaakje verdacht voorkwam. Hij waarschuwde de moeder haar kind niet mee te geven. Onder voorwendsel, dat er eerst een nieuwen mantel moest worden gekocht, waarna men het meisje wel zenden zou, wist men den vreemdeling weg te krijgen. Toen de familie later te Duiven informeerde, bleek dat iemand van den naam van den heer daar ner gens bekend was. Zeer waarschijnlijk heeft men te doen gehad met een handelaar in vrouwen. In verband met dit bericht verwijzen wij onze lezers nbg eens extra naar de noodza kelijkheid der Meisjes-bescherming. VACCINATIE-DWANG. Opheffing van den indirecten dwang in zicht? De geneeskundige medewerker van de „N. Rott. Ct." meldt, dat tengevolge van het feit, dat zich bij de toepassen van de nieuwe ent stof voor de inenting tegen de pokken eenige gevallen hebben voorgedaan van hersenont steking, in medische kringen is besloten, aan de regeering in overweging te gegeven, den indirecten dwang tot inenting tegen de pokken te herzien. OPHEFFING VAN DEN INDIRECTEN DWANG TOT INENTING TEGEN DE POKKEN. Het adres der Ned. Mij. tot Bev. der Geneesknst. Gelijk wij reeds hebben gemeld, is in me dische kringen besloten aan de Regeering in overweging te geven den indirecten dwang tot inëting tegen de pokken te herzien. Het desbetreffende adres, door het hoofd bestuur van de Nederl. Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst gericht aan den Minister van Arbeid, luidt 'als volgt Het hoifdbestuur der Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskurpt, gezien het aantal gevallen van encephalitis, waarvan sommige met doodelijken afloop, op tredende na en klaarblijkelijk in verband met een te voren verrichte inënting tegen pokken; gezien de gevallen van encephalitis in aan- sluitting aan en klaarblijkelijk in verband met vaccinatie met het op de nieuwe wijze be reidde vaccin acht het zijn plicht Uwe Excellentie in over weging te geven den indirecten vaccinedwang tijdelijk op te heffen. Overtuigd zijnde van het groote nut der vaccinatie inzake het voorkomen van pokken, resp. van pokken-epidemieën, zou het hoofd bestuur het op prijs stellen, wanneer de ge legenheid tot kostelooze inënting en herinënting zooals die in art. 18 van de wet, houdende voorzieningen tegen de besmeettelijke ziekten, is vastgesteld, onverminderd bleef gehandhaafd, opdat aan de vrijwillige inënting niet de minste belemmering worde in den weg gelegd. ERNSTIGE DIEFSTALLEN IN DE FRANSCHE BAZAR TE ROTTERDAM. Een expeditie-chef en een gezin van 3 personen gearresteerd. Reeds geruimen tijd viel het de directie van de Fransche Bazar op de Hoogstraat te Rot terdam op, dat er uit haar winkel meer gestolen werd dan vroeger. Thans is men er in geslaagd een persoon te arresteeren, die aan de zaak verbonden was en een gezin van drie personen, die zich allen op vrij groote schaal aan deze diefstallen hebben schuldig gemaakt. Zaterdagmorgen vroeg, voor het openen van de magazijnen, bemerkte iemand van het per soneel, dat uit een etalage een electrische rijlwiellantaarn met toebehooren was verdwenen. De 33-jarige expeditiechef J. A. v. d. M„ die sinds Juli bij de zaak in dienst was, werd van dezen diefstal verdacht. Om zekerheid te krijgen Stuurde men den man plotseling weg om een boodschap te gaan doen. Toen hij de deur uit was, trachtte men zijn lessenaar te openen, doch deze was op slot. De chef kwam na eenige minuten terug, doende alsof hij iets had ver geten, waarop men hem verzocht de lessenaar te openen. Hij beweerde toen, dat hij den sleutel kwijt was, doch later op den morgen zag men hem de lssenaar open maken en een pakje, dat daarin had gelegen, in zijn zak steken, v. d. M. werd hierop aangehouden het pakje bleek de verdwenen lantaarn te bevatten. De politie heeft den dief gearresteerd en huiszoeking gedaan in zijn woning. Daarbij werd een groote voorraad goederen ontdekt, gestolen uit de Bazar, o.a. fleschjes eau de cologne, sokken, dassen, fles- schen wijn en likeur, glazen, vaasjes, foto toestellen, theelichtjes, vaporisateurs enz. De expeditiechef is wegens deze diefstallen in ver zekerde bewaring gesteld. De arrestatie van het gezin, bestaande uit een vader en moeder op leeftijd en hun 9-jarig kind, is wellicht nog belangwekkender. Dit drietal bezocht de Bazar sinds \]/j a 2 jaar ge regeld, vooral op Dinsdag- en Zaterdagavond als het er bijzonder druk is. Tegen hen had men ssinds geruimen tijd ver denking, zoodat een bediende speciaal belast was, hen in de gaten te houden. Zaterdagavond nu zag deze bediende, dat de vader op listige wijze iets wegnam en het aan de vrouw gaf, die het op haar beurt weer aan het kind overgaf, dat het ding handig onder haar cape verborg. De ouders werden terstond aangehouden, het kind wist echter in de drukte te ontsnappen en vluchtte de Kipstraat op. De bediende, die den diefstal gezien had, wist na een korte achtervolging het meisje op straat te grijpen. Onder de cape bleek zij eenige vulpenhouders, potlooden, een tasch, een paar pantoffels en wat snuisterijen verborgen te houden, alles gestolen uit de Bazar. Een huiszoeking bij het gezin, dat S. heet en aan het Wol venpad woont, had tot resultaat dat hier o.a. kousen en vul penhouders van vorige diefstallen afkomstig, gevonden werden. De vader en moeder worden in arrest gehouden, het kind is heden, na ver hoor, in vrijheid gesteld. Op Donderdagen 27 October en 3 Novem ber 1927, beide dagen des v.m. 11 uur ten koffiehuize van J. Bezemer te Zuidland, pu blieke verkooping bij veiling en afslag van twee huizen en erven te Zuidland a/d Mo lendijk groot 05.70 areneen tuin aldaar, groot 0.35.10 H A. en een tuin aldaar groot 0.41.30 H.A. Betaling koopp. 15 Dec. 1227. Notaris LOEFF. Woensdag 19 October, des namiddags 1 uur te Goedereede, voor de woning van P. Renaud aan de Markt, om contant geld, van meubilaire goederen, ten verzoeke van den heer P. Renaud. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 20 October, te Stellendam, in het Logement Mijnders, bij iDzet, en Donder» dag 27 October, te Stellendam, in het Logement Kaashoek, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, ten verzoeke van de Weduwe en erven Mattheus van Lenten, a. een perceel bouwland te Stellendam, in kavel 13 van den Eendrachts- polder, - kadaster Sectie B No. 1890 groot 47 aren 90 centiaren of 1 Gemet 13 Roeden Voornsche Maat. b. de Blazerschuit, gemerkt »S. L. 26*. met vischtuig en inventaris, liggende in de Haven van Stellendam. Alles dadelijk na de toewijzing door de koopers in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Woensdag 26 October 1927 en bij afslag op Woensdag 2 November 1927, beide dagen des avonds om 6 uur, in het café van dhr. A. P. de Weerd te Oude Tonge, vaneen kort geleden nieuw gebouwd huis aan den Kolffweg of Stationsweg no. 33 te Oude Tonge, met erf en tuin en het eeuwig» durend erfpachtsrecht van den grond, groot 4 aren 45 centiaren, ten verzoeke van Mej. de Wed. Heestermans aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Openbare vrijwillige verkooping van eene bouwhoeve met landerijen in den polder Battenoord gemeente Nieuwe Tonge, groot S0.31 06 HA. of 22 Gemeten 136 Voornsche Roeden, bewoond door den heer J. Voor winden. In diverse perceelen en combinatiën op Donderdag 27 October 1927 bij inzet in het Café Witte en op Donderdag 3 November 1927 by afslag in het Café Schippers, telkens des avonds zeven uur. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 29 October bij inzit en Zaterdag 5 November bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek a ten verzoeke van de erfgenamen van de weduwe Pieter Tanis J Mz van een huis met schuur, erf en bouwland genaamd »de Kleine Hofdijk*, ter grootte van ongeveer 0.28 70 H.A. of 187'/j R- V. M. te Ouddorp in den polder het Oudeland aan den Nieuwenweg, dadelijk na de toewijzing door den kooper in gebruik te aanvaarden b. ten verzoeke van den Heer Jacob Aleman te Voorburg, van een huis met schuurtje, tuin en bouwland te Ouddorp, aan den Bokweg en den Dirk Doensweg, groot 0.4 740 H.A. of 1 G. 9'/a R. V. M. in 2 perceelen en massa, dadelijk na de toewijzing in gebruik te aan» vaarden, Notaris VAN DEN BERG. CENTRALE VEILING TE MIDDELHARNIS Veiling van Maandag 17 October 1927. Kipeieren 58—61 Kg. f 9,10 tot f 9,70. 50 Kg. f 6,75. (bruin) 60 Kg. f 9,65. Eendeieren f 7,85. Bloemkool f 6,60 tot f 16.80 jï.'ïgafwcïsj j. Roode kool f 3,60 tot f 7,50. Savoye kool f 4,50 tot f 10,—. Witte kool f 6,— f 9,50. Alles per 100 stuks. Andijvie f 0,90 tot f 3,— per 100 krop. Stoksnijboonen f 0,42 per K G. Dubbele princessen f 10,60 tot f 12,—. Beurré van der Ham f 13,— tot f 21,—. Jodenperen f 5,— tot f 6,60. Pondsperen f 4,60 tot f 6,20. Kleineren f 1,60 tot f 7,50. Zoete appels f 6,— tot 9,50. Goudrenetten f 10,— tot f 18,—. Lauwtjes f 6,60. Alles per 100 K.G. Druiven f 0,22 tot f 0,31. Kaas f 0 40 tot f 0,57. Boter f 1,15 tot f 1,20alles per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 17 Oct. 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord.-Holl. Andijker Blauwen f 5.— tot f 5.50, idem Bonten f 5.60 tot f 6 30, Noord» Holl. Eigenheimers f 4.— tot f 4.50, idem Blauwe Eigenh. f 4.50, idem Roode Star f 4.— tot f 4.50, Anna Pauwlowna Zand f 7.— tot f7.70, Hillegommer Zandaardapp. f 7,— tot f7.70 Spuische Eigenheimers f 4.90 tot f 5.—, idem Blauwe Eigenheimers f 4.50 tot f 4.75, idem Eigenh. poters f 3.75 tot f 4 20. Zeeuwsche Bonten f 6.40 tot f 6.50, idem blauwen f 5.75 tot f 6idem blauwe Eigenh. f 4.50 tot f 4.75, idem Bonte poters f 3.50, idem Blauwe poters f 3.50, idem Eigenheimers f 4.60 tot f4 70, Vlaamsche Eigenheimers f3.— tot f 3.75. IJpolder Eigenheimers f 4 25 tot f 4.50, idem Bravo's f 5.60 tot f 6 30, idem Blauwe Eigenh, f 4 50 tot f 4 75, idem Eigenh. poters f 3.50, idem Roodstar f 4.— tot f 4.50. Friesche Borgers f 4 40 tot f 4.50Drentsche Eigenheimers f 3.— tot f 4.25. Marktoverzicht der vorige week. De handel is kalm, de aanvoer grooter, vooral van Drentsche Eigenheimers. Vlaamsche Eigenheimers liggen hier nog slechts enkele schepen aan de markt, slechte lossing, wordt zelfs f 2.50 voor geboden. Mooie Bonten en Blauwen blijven gevraagd, ook Z. Eigenheimers hebben deze week 20 tot 50 cent per H.L. meer op kunnen brengen. Spuische Eigenhei» mers hebben zelfs f 5.— kunnen halen. Spuische poters zijn hier geruimd, blijven gevraagd tot zelfs f 4 20. Flakkeesche Eigenheimers geen aanvoer, ook niet van poters. Zandaardappeïen brengen tot f 8.40 per H.L. op. Van Haarlemmermeer en IJpolder geen aan voer, alleen enkele kleine partijen Bravo. Friesche Borgers blijven de prijzen hetzelfde en werd een lading verkocht van f 4 40 tot f 4.50, anders komen hiervan slechts kleine partijen aan de markt. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 17 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 425 vette runderen, 191 vette kalveren, 1250 schapen of lammeren en 1371 varkens. Prijzen per l/2 Kg.koeien 30—33 c., 41-44 c., 48—50 c.ossen 38 c., 42—44 c., 47—49 c., kalveren 52'/2—57'/2 c., 67*/272l/2 c„ 80—85 c.schapen 30—35 c.varkens 32—32'/2 c„ lammeren f 20—26 per stuk. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen waren vast. Een enkel puikbeste koe ging nog tot 2Va cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren met gewonen aanvoer. De handel was redelijk en in de prijzen was weinig verandering. Een enkel puik best exemplaar ging nog van 2J/a tot 5 c. boven noteering. Schapen en lammeren met zeer ruimen aan» voer. De handel was traag en in de prijzen was niet veel verandering. Varkens waren minder ruim aangevoerd. De handel was iets williger tegen ongeveer dezelfde prijzen van vorige week. Zouters gingen tot 33 cent p-r pond. AMSTERDAM, 17 Oct. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd415 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal 96—110 c., 2e kw. 80—92 c., 3e 66-80 c. per Kg. slachtgewicht 120 melk- en kalf koeien f 300—375 per stuk; 78 vette kalveren, le kw. 88—100 c., 3e kw. 76—86 c., 'p. Kg. levend gewicht61 nuchtere kalveren f 14—20, 102 schapen f 30—38, 620 varkens, Holl. 2e kw. 75—77 ct., Overz. en Geldersche le kw. vleesch f 78-80 c., vette varkens 74—77 c. per Kg. slachtgewicht, 17 paarden f 125—225 per stuk. UTRECHT, 17 Oct. Aan de paardenmarkt alhier waren heden aangevoerd 750 paarden en veulens. De prijzen waren als volgt: weeldepaardcn f 400—500, werkpaarden f 250— 350, oude paarden f 100—200,1V2 jarige veulens f 200-275, 2-jarige veulens f 250—325, jonge veulens f 80—225, hitten f 100—225. BOTER, KAAS en EIEREN APELDOORN, 17 October. Eieren. Aan» voer 20,000 stuks. Prijzen van 3/« f 9—f 11, middelmarkt f 10,25. Handel traag. OUDEWATER, 17 October. Kaas. Aanvoer 70 partijen, tezamen 3150 stuks, wegende 15,750 kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 53— f 58, idem mindere qual. f 48—f 51zonder rijksmerk f 46—f 50. Handel vlug. ROERMOND, 17 October. Eiermijn. Aan» voer 1,000,000 stuks. Kippeneieren f 8,70 f 9,70, idem kleine f 5,70 k f 8 eendeneieren f 7,60 a f 8,30 de 100 stuks. TIEL, 17 October. Boter, aanvoer 53 kg., prijs f 2^20—f ^^SO. Voorts 13,000 eieren, 9^10 'af aan lichaam en ziel gestraft moest wor» (O, welke straf nu de Zoon van God ge» agen heeft. Eerst wanneer zóó de opstandigheid onzer 'gen gevoeld wordt is redden mogelijk. 'Mogelijkik zeg niet dat de redding er dan is. !En dan wijs ik op helaas zooveel duizende 'ogmatische* christenen, die het stuk der 'llende« dóór en dóór kennen, er met gemak ;n heele avond bij een kopje koffie en een jp tabak over redeneeren kunnen, óók wel rer zuchten kunnen, maar bij wien het toch aoit tot beleving van dit dogma kwam. En dat is een verfoeisel van onzen tijd, aarover menschen als Mevr. Ammers—Küller 1 misschien ook Mevr. Hoogstraten—Schoch jillen als over een struikelblok in ons Chris» ndom.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3