Gemengd Nieuw® Verkoopingen. Marktberichten. 3 NS j.i,..,- jjuv^cufii uveruruy" gen. Terwijl een mislukte staatsgreep in Litauen aan de wettige regeering de gelegenheid gaf om met de onfustig roode elementen af te rekenen, heeft ook de Fransche regeering den strijd te gen het communisme aangebonden. Geheel overbodig was dit niet, want de pro paganda der bolsjewiki nam in den laatsten tijd vooral onder de troepen bedenkelijke afmetingen aan. Zoo gaat het nu eenmaal wan neer de heeren uit Moskou niet worden ge stoord bij hun sloopingswerk. Dan worden zij hoe langer hoe driester in hun optreden en daarom behoeft het ook eigenlijk geen verwon dering te wekken dat Rokofski, de Russische gezant te Parijs, openlijk aan de ondermijning van den Franschen staat ging meedoen door in een manifest de arbeiders op de bekende wijze aan te sporen tot ontketening van de wereld revolutie. Men kan het Poincaré niet kwalijk nemen dat hij dit toch wel een beetje al te bar vond. Protesten tegen zulk optreden helpen natuur lijk niemendal, want dan heet het dat Rokofs ki dit manifest heeft opgesteld als particulier communist en niet in zijn functie van gezant Met zulke drogredenen tracht Moskou zich er uit te praten - waarmee dan echter tevens wordt toegegeven dat de bolsjewiki menschen zijn met twee aangezichten, waarvoor men niet genoeg op zijn hoede kan zijn. Na Engeland krijgt Frankrijk een ernstige waarsduwing om voorzichtig te zijn en vele Franschen zouden niets liever zien dan dat aan Rokofski het eenige antwoord werd gegeven dat hier mogelijk is n.l. het verzoek om zoo gauw mogelijk het Fransche grondgebied te verlaten en er nooit meer terug te keeren. Ook de ministerraad was in zijn meerderheid voor zoo'n maatregel, maar Briand toonde zich ver gevingsgezind en wist te bewerken dat de Rus sische gezant zijn congé niet kreeg. Rokofski heeft zich echter door zijn optreden aan de oevers van de Seine onmogelijk gemaakt en daarom is het heel goed mogelijk dat hij bin nenkort uit eigen beweging „om gezondheids redenen" ontslag zal nemen. DOODELIJK ONGELUK. Door de tram overreden. Men meldt uit Bergen op Zoom Zondagmiddag even voor half drie heeft op den Antwerpschen straatweg, juist voor het café „de Raayberg", een ernstig ongeval' met doodelijken afloop plaats gehad. Toen op dat moment de autobns, welke voet bal-supporters naar den Raayberg bracht, ar riveerde, sprong de 17-jarige koopman uit de bus op de tramrails, zonder er op te letten, dat van de tegenovergestelde richting juist de tram passeerde. Hij kwam onder de tram terecht met het noodlottig gevolg, dat een van zijn beenen werd afgereden en "hem de borstkas werd ingedrukt. Na in het café „de Raayberg te zijn ver bonden, werd hij naar het Algemeen Burger gasthuis vervoerd, alwaar hij enkele uren later aan de bekomen verwondingen overleed. GEVAARLIJK INDIVIDU. In de afgeloo'pen week zijn twee verschillen de dames in een der lanen nabij Wijk aan Duin door een voorbijgaanden wielrijder met een scherp voorwerp in den rug gestoken, zoo dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De politie stelt een onderzoek in naar den onbekend gebelven steker, aan wiene geestver mogens men eenigszins twijfelt. BRAND. Maandagnacht is te Aalst nabij Eindhoven het voormalig slot, thans als boerderij in ge bruik en bewoond door cl enheer J. ten Velde, totaal afgebrand. De brand moet te wijten zijn aan het omvallen van een lamp, die bij het voeren van het vee in de stallen werd gebruikt. Wegens gebrek aan materiaal viel aan blus- schen niet te denken. Mag een dienstmeisje rooken? Het arbeidsgerecht te Berlijn had zich dezer dagen af te vragen of een dienstmeisje dat rookt, zonder opzegtermijn mag worden ont» slagen. Het meisje dat prachtig in bont uit« gedost was verschenen, had nl. 2 maanden loon en 2 maanden kostgeld van haar vroe» gere gebiedster geëischt, omdat deze haar op staanden voet gedaan had gegeven. Dat kwam omdat het meisje voortdurend sigaretten rookte en daarmee doorging ook toen het haar ver» boden was. De rechtbank besliste, op raad van een bij» ritster, dat rooken ondanks verbod, wel een reden is voor ontslag, maar niet voor ontslag op staanden voet. Het meisje had dus recht op schadevergoeding, doch daar ze 14 dagen na het ontslag al een andere betrekking had gevonden, werd haar 14 dagen loon en 14 dagen kostgeld toegekend. Mopperend over de «allures van de hedendaagsche meisjes* betaalde de mevrouw het bedrag dadelijk uit. De aanhouding van politieagenten in Den Haag. In verband met de arrestatie van de agenten van politie W. en B. in Den Haag wordt nog het volgende meegedeeld W. was tweede penningmeester van het Haagsche politiemuziekcorps Onderling Kunst» genot. De bedragen, die hij ontving en die bestemd waren voor de viering van het a.s zilveren feest noteerde hij in een kwitantie» boekje. De souches daarvan leverde hij bij bet bestuur in. Toen het eindelijk op afrekenen aankwam, had W. allerlei voorwendsels om het tijdstip daarvoor zoo lang mogelijk uit te stellen. Toen tenslotte eenig geld werd afgedragen, bleek er een tamelijk groot tekort te zijn. Bijvoorbeeld werd er voor een bedrag van f 300, f 200 verantwoord. Het tötale be» drag, dat op dezfc manier verduisterd is, be» draagt f 720. De verdachte heeft voor de politie een volledige bekentenis afgelegd. Het verduisterde geld had hij ten eigen bate aangewend. Zaterdagochtend is V-. ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. De agent B., die zich nog in politiebewaring bevond, is vandaag daaruit ontslagen. Mishandeling met doodelljk gevolg. Naar men uit Eindhoven meldt, heeft Vrijdagmiddag de sectie plaats gehad op het hjk van den 32»jarigen grondwerker G. v. d. Wal. Er is vastgesteld, dat de verslagene ten» gevolge van bloedvergiftiging (infectie op de kaak) is overleden. De twee verdachten blijven ontkennen. De Politie moet over verschillende bezwaarlijke getuigenissen beschikken. Llletstallen, inbraken enz. Met gebruikmaking van een valschen sleute^ heeft iemand Zaterdagnacht ingebroken bij de firma G. en J. aan den Mathenesserdijk te Rotterdam. Gestolen zijn er een partij fiets» onderdeelen en fietslampen, benevens op het kantoor de aanwezige voorraad postzégels en een vulpenhouder. De dienstbode L. H. is aangehouden als verdacht van verduistering van ongeveer f70 ten nadeele van den heer B. T. aan de Leede te Rotterdam, bij wien zij in betrekken was. Uit de woning van den winkelier P. B. aan het Burgemeester Hoffmanplein te R'dam is een biljet van f 20 gestolen. Wegens het stelen van een motorfiets uit een keet aan den Bermweg te Rotterdam, ten nadeele van J. A. V. uit de Speelmanstr., is de 22<jarige lossen werkman T. R. zonder vaste woonplaats, aangehouden en opgesloten. Ongelukken. Vrijdagavond laat is een vrachtauto van den heer Huisman uit Rotterdam op den Rotter» damschen weg onder de Zwet door het defect raken van het stuur bij het afrijden van de Zwetbrug in volle vaart tegen het Zwethotel gereden. De veranda van het hotel werd zwaar beschadigdhet ijzeren hek werd ge» heel vernield en een groot aantal ruiten viel in scherven. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgeval» len. Het wrak van den auto is met een kraan» wagen van den heer De Graaf naar Rotter» dam gesleept Juffrouw B. v. D. uit Utrecht is op de Maasbrug te Rotterdam door een autobus aan» gereden en met schaafwonden in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Het 5>jarige meisje J. V. uit de Meubel» straat is op den Boezemsingel te Rotterdam door een auto, bestuurd door G. D. aangereden en met inwendige kneuzingen ter observatie in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Bij de noodbrug over de Dommel te Bostel is de vrouw van S. te water geraakt en ver» dronken. Haar lijk is onder Gestel gevonden. Doodelyke val. Bij het verrichten van acrobatische toeren met zijn sportvliegtuig boven het vliegveld te Teheran, is Vrijdag de Duitsche vlieger Wagner omlaag gestort en gedood. In een trein beroofd? In den trein, die Zaterdagavond 8 uur 2 min. te Dordrecht van Lage Zwaluwe aankwam, werd in een derde»kIasse»coupé een bewuste» looze reiziger gevonden. Hij werd uit den trein in de goederenbewaar.plaats gedragen, waarna de geneeskundige dienst werd gewaar» schuwd. Na ongeveer een half uur is de man tot bewustzijn gekomenhij miste toen een portemonnaie met f 35 uit zijn achter.broekzak. Hij heeft aan de politie het volgende verhaal gedaan. Hij zeide te heetten H. d. H„ 30 jaar oud te zijn en colporteur, wonende te Amsterdam, en van Antwerpen te zijn gekomen om Daar huis te gaan. Hij was 's middags 5 uur te Antwerpen ingestapt in een derde>klasse>coupé, waarin even later drie hem onbekende personen stapten, van wie twee Duitsch en één Fransch spraken, naar hij vermoedde waren het twee Duitschers en een Belg. De H. raakte met ben in gesprek, en vóór Esschen bood een der Duitsch sprekende personen hem uit een flesch, waarop een aluminium bekertje geschroeft zat, iets te drinken, van welk aanbod de H. gebruik maakte. Te Esschen zijn de Duitschers uitge» stapt, en de H. heeft hen niet meer teruggezien. Den Belg ontmoette hij eehter weer na de douane te zijn gepasseerd. Deze stapte met De H. in dezelfde coupé en bij het overstappen le Lage Zwaluwe volgde ook de Belg hem in een compartiment, waarin nog twee andere reizigers zaten, die blijkbaar met den Belg niets uitstaande hadden. De H die zich vóór Lage Zwaluwe in den trein al niet lekker ge» voelde, werd na dit station zoo ongesteld, dat hij zich niet meer herinneren kon, wat er met hem gebeurd is en hoe hij te Dordt uit den trein is gekomen. Wel staat hem voor den geest, dat de Belg hem, toen hij in den coupé in elkaar zakte, heeft vastgehouden en hem heeft gezegd: Ik zal je portemonnaie maar in je zak steken. De H zegt echter, zijn porte. monnaie niet uit den zak te hebben gehaald, en hij vermoedt, dat de Belg zijn portemannaie heeft gestolen en een andere, leege portemon» Daie, die in zijn zak gevonden was, daarin heeft gestopt. De H. vermoedt, dat een der hiervoor vermelde personen hem vóór Esschen opzettelijk iets heeft laten drinken, om hem ongesteld of bewusteloos te maken, teneinde hem te berooven. Van de Duitsch sprekende personen gaf hij het volgende signalement De eerste ongeveer 34 jaar oud, kaalhoofdig, donker haar, geen knevel, litteeken op de linkerwang, gekleed met blauw colbert»costuum, lichtgrijze regenjas en grijze jockeypet. De ander ongeveer 37 jaar oud, donker haar en wenkbrouwen, geen knevel, gekleed met bruin» achtig costuum, zwarte overjas en bruinachtige jockeypet. De Belg ongeveer 26 jaar oud, blond, kort kneveltje, bol gezicht, gekleed met zwarte jas en gestreepte broek, zwarte lage schoenen en zwarte hoed. De politie stelt naar aanleiding van het vorenstaande een onderzoek in, en de com» missaris van politie te Dordrecht verzoekt daarom bekendmaking met de twee reizigers, die te Lage Zwaluwe in den coupé derde klasse zijn gestapt, waarin de H. met den Belg zou hebben gezeten, en er getuigen van kunnen zijn geweest, dat De H. tusschen Lage Zwaluwe en Dordrecht bewusteloos is geraakt en door den Belg is overeind geholpen en ondersteund. Graaf von Lusl pleegt zelfmoord. Men meldt uit Berlijn: Graaf von Lusi, procureur.generaal van het gerechtshof te Spandau, heeft zelfmoord ge» pleegd. Hoewel zijn vrouw hem smeekte zijn voornemen niet ten uitvoer te brengen, schoot hij zich in haar tegenwoordigheid een kogel in den slaaphij was op slag dood. Graaf Lusi die zijn loopbaan als officier was begonnen had zich nog in den oorlog aan de studie van de rechten gezet en was er in geslaagd de hooge .functie te bereiken die hij sinds eenige jaren te Spandau bekleedde. Hij was een overtuigd aanhanger van het oude regime gebleven en had zich reeds eens voor het gerechtshof te verantwoorden wegens het overtreden van de wet ter bescherming van de republiek, daar hij zich op beleedi» gende wijze over de rijkskleuren zou hebben uitgelaten. Hij werd toen vrij gesproken maar de procureur»generaal ging in hooger beroep in tweede instantie had de zaak nog niet ge» diend. Voor den oorlog beschikte graaf von Lusi over een enorm inkomen van ongeveer 1000 mark per dag. De oorlog en de inflatie had» den hem echter geheel geruïneerd. Dit was een der oorzaken waarom hij besloot zich aan de studie van het recht te wijden, ten» einde zich aldus een bestaan te verzekeren. Zijn woning te Spandau was versierd met alle mogelijke herinneringen aan het keizerlijke Duitschland. Verzekerd wordt dat graaf von Lusi drukke correspondentie voerde met Doorn. De oorzaak van den zelfmoord is geheel onbekend. Hij was gelukkig gehuwd en vader van een 9<jarig dochtertje. Men vermoedt dat het tegen hem gevoerde proces zijn zenuwen sterk in de wa- heeft gebracht. Kort voor dat hij Daar de revolver greep had hij aan tafel een woordenwisseling met zijn vrouw gehad misschien heeft hij dus in verregaande opge» wondenheid gehandeld Te Spandau werd eerst het gerucht verspreid dat graaf von Lusi, die in deze industrieele gemeente vele poli» tieke tegenstanders telt, vermoord was. Uit het onderzoek is intusschen afdoende gebleken dat de graaf zelf een einde aan zijn leven heeft gemaakt. St. Bureaucratius. Een Engelschman, die sedert een jaar aan de Berlijnsche universiteit studeerde, heeft onaangename ervaringen opgedaan met de Duitsche pas»autoriteiten. Zijn pas was geldig tot 4 Juli en moest dus op de 3e vernieuwd worden. Den dag tevoren werd hjj ziek en zoo kwam het, dat hij pas den 5en om een nieuw visum kwam. Dat werd hem geweigerd, ook toen hij met een doktersattest bewees, inderdaad ziek te zijn geweest. Later heeft de student zich voor den rechter te verantwoorden gehad en die bleek al even onvermurwbaar als de pas»ambtenaar, hoewel de geneesheer, die den beklaagde had behan» deld en zijn hospita kwamen getuigen, dat ziekte inderdaad de oorzaak van het verzuim was geweest. De student werd tot 50 mark boete veroordeeld. Tegen dat vonnis is hij in hooger beroep gekomen. Het ergste is echter voor hem, dat het pas» bureau hem zijn visum blijft weigeren, zoo» lang hij de boete niet heeft betaald. Men wil hem blijkbaar uit Duitschland weg hebben, zegt het Berliner Tageblatt, dat zich afvraagt, hoeveel moreele schade Duitschland van zulke pietluttigheden lijdt. KINDERMOORD. Uit wanhoop. Men meldt uit Berlijn De Berlijnsche gezworenen hebben Vrijdag het 20-jarige van moord bestichte dienstmeisje dat haar pasgeboren kind in de Havel had verdronken, vrijgesproken. Als 17»jarige was de beklaagde door haar ouders naar Berlijn gezonden om te trachten zelf aan den kost te komen. Zij viel weldra in handen van iemand die haar in den steek liet, toen zij zwanger was. Na haar bevalling dwaalde zij dagenlang door de straten zonder betrekking en zonder inkomsten. Zij besloot eindelijk met haar kind zelfmoord te plegen. Nadat zij de zuigeling in het water bad geworpen, miste zij de moed het kind na te springen. Een paar dagen daarna kreeg zij een betrekking. Haar tegenwoordige mevrouw was over haar tevreden, maar bet meisje werd voortdurend gekweld door de gedachte aan haar kind en op zekeren dag bekende zij haar mevrouw wat zij op haar geweten had. Deze raadde haar, zich ter bei schikking te stellen van de politie, wat het meisje ook gedaan heeft. De procureur»gene< raai had 9 maanden gevangenisstraf geëischt. In de motiveering van het vonnis zeide de voorzitter dat de wanhoop van het slachtoffer op het oogenblik van haar daad zoo groot was, dat ze niet wist wat ze deed. Haar man gedood. Het proces tfgen mevr. Frieda Gebauer, die een jaar geleden tijdens een twist haar man met revolverschoten heeft gedood, nam Vrijdag een verrassenden keer ten gunste van de be» klaagde, daar alle getuigen verklaarden dat de gedcode een buitengewoon oploopend ka» rakter had, zoodat er geen land met hem te bezeilen viel. Uit Mexico had bij in vroeger jaren motten vluchten omdat bij in drift een Mexiaan had doodgeslagen. Zijn personeel behandelde hij hondsch. Er waren ook ge» tuigen die hadden bijgewoond dat hij zijn vrouw afsnauwde, beleedigde en bedreigde. De lezing van de beklaagde, dat zij uit zelf» verdedigiDg had gehandeld, vond ook steun in de omstandigheid dat op het lijk van Gebauer een revolver is gevonden. De be» klaagde nad n.l. verklaard dat haar man had gezegd: Als je me mijn dochter niet meegeeft, schiet ik je dood. Onder aanneming van verzachtende om» standighedeD heeft de officier van justitie ten slotte 3 jaar gevangenisstraf tegen beklaagde geëischt. Nadat de verdediger vrijspraak had gepleit, veroordeelde de rechtbank haar tot l'/j jaar. Mijnongeval. In de mijn Moltke bij Essen zijn Vrijdag drie mijnwerkers door vallend gesteente be» dolven. Twee heeft men na 18 uur arbeid ODgedeerd gered, de derde die nog niet ge» vonden is, is waarschijnlijk gedood. Een eigenaardige diefstal. Toen Vrijdagmiddag de heer H., directeur van de kunstzaal De Sirkel in de Laan van Meerdervoort te den Haag zich in zijn kan» toortje begaf om de werkster uit te betalen, kwam hij tot de ontdekking, Hat een geld» kistje, inhoudende 200 gulden, verdwenen was. Terwijl z:ch bezoekers in de kunstzaal bevonden, was het kantoortje eenigen tijd onbeheerd geweest. De heer H. stelde de po» litie van het geval in kennis. Het was echter zoo gauw niet uit te maken, wie van de be» zoekers het kistje gestolen kon hebben. Omstreeks 6 uur werd de heer H. opgebeld door het Theater.Heerengracht, waar zich intusschen het volgende had afgespeeld. In dat gebouw waren vele handen bezig om de laatste werkzaamheden te verrichten aan de daar plaats gehad hebbende verbouwing, die Zaterdag gereed moest zijn omdat dien avond de eerste voorstelling moest plaats hebben. Zoo was daar ook een timmerman bezig aan het in orde brengen van een privaat. Dit heeft hij vijf minuten verlaten voor het ver» richten van andere werkzaamheden. Toen de timmerman terug kwam was de W. C'deur gesloten en het gelukte hem eerst na herhaald duwen haar open te krijgen. Er viel een lat, die aan den binnenkant tegen de deur was geplaatst en tegelijk kwam er een man te voorschijn, die het privaat verliet en zich naar den uitgang van het gebouw spoedde. De timmerman zag op den grond een tafel» kleed liggen en toen hij dit opraapte lag daar een opengebroken geldkistje. Zijn eerste ge» dachte was den man, die dit moest hebben achtergelaten, te achterhalen, doch dit gelukte niet, want de dief had zijn fiets voor de deur staan en was er daarop vandoor gegaan. Het geldkistje was opengebroken met behulp van den beitel, dien de timmerman daar met an» der gereedschappen had achtergelaten. Het geldkistje bevatte nog verschillende papieren van de kunstzaal De Sirkel. Zoo kwam men ertoe, de directie der kunstzaal onmiddellijk telefonisch te waarschuwen. Wat den dief ertoe geleid heeft, op deze zonder» linge wijze het geld van zijD hulsel te ont» doen, blijft voorloopig een raadsel. De ver» onderstelling ligt voor de hand, dat hij met de omstandigheden in het theater goed op de hoogte is geweest. Het station D. P. De lijn Amsterdam—Rotterdam is geëlectri» ficeerd. De perrons van het Centraal station te Rotterdam, het oude getrouwe D.P., zijn in verband daarmede opgehoogd en Zaterdag begon de groote krachtproef, werd de lijn Amsterdam—Rotterdam door een honderdtal treinen in beide richtingen bereden. En zoowaar, als de dienst een weinig is ingereden, als het nieuwe er af is, dan zal het met de ruimte op het station nog wel meevallen. Slechts een nieuwe uitgang daar ter hoogte van de derde klasse wachtkamer zou gewenscht zijn om dat tot lokaalverkeer gedegraneerde verkeer hoofdstad»hofstad»ha» venstad zoo spoedig mogelijk zijn verlengstuk tot op het Stationsplein te geven. Dat de Nederlandsche Spoorwegen ook te dien op» zichte hun bekende voortvarendheid betrach» ten 1 Want voortvarend zijn ze! Hebben ze nu weer niet de loketten in de hal van het Cen» traal Station keurig veranderd en up to date gemaakt? De oude benauwde hondenhok» deurtjes, waardoor jarenlang ambtenaar en reiziger vergeefsche hardnekkige pogin gn hebben aangewend om elkaar van aangezicht tot aangezicht te aanschouwen, met geen an» der resultaat dat de een een hand met geld en de ander een hand met een kaartje zag bewegen, zonder er zelfs Ahnung van te krijgen of die hand een man of vrouw toe» behoorde als altemet de lieflijke of minder lieflijke vormen van gezegd lichaamsdeel dat dan niet uitwezen de oude benauwde poortjes dus zijn weggebroken. En fiksche, ferme groote glazen ruiten zijn er voor in de plaats gekomen, met een spreekopening er in. Ter weerszijden kan men nu elkaar in de oogen kijken. Als de directie van de Nederlandse'-eSpoor» wegen de rest van het gebouw nog laat af» breken en in den stijl van de nieuwe loketten een nieuw D.P.»station laat optrekken, dan heeft Rotterdam een centraal station, de eerste koopstad des lands waardig, dat men met evenveel trots den vreemdeling kan toonen, als men hem nu in de burgerzaal van het raadhuis ontvangt. Maar waarschijnlijk ligt de verwezenlijking van dit denkbeeld nog in een even verre toekomst als de uitzetting van de Rotterdam» sche grenzen van Krimpen tot Maassluis. Maar in elk gevalde loketten hebben nu een behoorlijk aanzien gekregen. En het ligt in de bedoeling, de loketramen van gordijnen te voorzien ook. Dan heeft de onervaren rei» ziger, die aan een kartonnetje «gesloten* niet genoeg heeft, een aanwijzing te meer, als het gordijntje dichtgeschoven is, dat er aan dat of dat loket vandaag niet verkocht wordt. Muitende zeelleden. Toen Vrijdagmiddag het Zweedsche stoom» schip Argo, dat voor de papierfabriek te Vel» sen hout had gelost, te IJmuiden aankwam, zijn drie leden van de bemanning aan het muiten geslagen. In de kombuis, het volks» logies en de hut van den kok hebben zij den boel kort en klein geslagen en verscheidene dingen overboord geworpen. De kapitein gaf last, de drie zeelieden te overweldigen, maar de anderen durfden dit, uit vrees, niet te doeD. Kort daarop zijn de drie woestelingen van boord gegaan, waarna de Argo naar Rot» terdam vertrok. De politie te IJmuiden heeft de drie zee» lieden aangehouden en 's nachts opgesloten. Zaterdag zijn ze naar Rotterdam overgebracht en daar ter beschikking van den Zweedschen consul gesteld. Brandstichting Donderdagnacht is de kapitale boerderij van Van de Corput te Rijen een prooi der vlammen geworden. De bewoners konden met moeite uit de vlammen gered worden. Eenige varkens werden gered, maar de koeien kwamen in het vuur om. De vermoelijke brandstichter is, zoo meldt het Dgbl. van N.»Br., een landlooper uit Til» burg, die in de hoeve gewerkt heeft, maar met ruzie is weggegaan. Hij is Donderdag» nacht onder hevig verzet gearresteerd. Moord aanslag. Onder Oude Niedorp is, gelijk vroeger ge» meld werd. in den nacht van 23 op 24 Sep» tember een moordaanslag gepleegd op P. J., waarvan diens vrouw werd verdacht. De politie heeft thans een scheermes gevonden, dat met bindtouw was omwonden, zoo, dat het in ge» openden toestand noch voor», nog achteruit kon vallen. De vrouw is naar Alkmaar over» gebracht en in het huis van bewaring opge» sloten. Zij blijft ontkennen. Een liefdezuster vermoord. Nader meldt men ons, dat S., die 57 jaar oud is, verklaard heeft, dat hij in de meening verkeerde, dat de zuster hem reeds tweemaal had willen vergeven. Het lijk is door de ju» stitie in beslag genomen. Dr. Keus uit Leiden zal de sectie verrichten. De vermoorde zuster Fernandus heet E. Kroes; zij was sedert 1898 in het Louisahuis. Zij was 52 jaar oud en uit Franeker geboortig. In het Louisahuis is ook een zuster van haar werkzaam. De oude mannen van het Louisa» huis zijn diep onder den indruk van den vreeselijken moord. Op Donderdag 29 September 1927 te Ooit» gensplaat, in Hotel Hobbel bij veiling en op Donderdag 6 October 1927 in Hotel Moelker, bij afslag, beide dagen des avonds om zeven uur, openbare vrijwillige verkooping van een landbouwschuur met erf en ajuinschuur aan de Stoofstraat te Ooltgensplaat, ten ver» zoeke van Mej. de Wed. A. van Rossum— J. C. Donkersloot. Aanvaarding schuur dadelijk na toewijzing, ajuinschuur 1 Januari 1928. Betaaldag 1 December 1927. Notaris AKKERMAN. Op Maandag 10 October 1927 te Dirksland ter herberge van H. van Doel bij veiling en op Maandag 17 October 1927, aldaar, ter her» berge van j. Vermeulen bij afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, van a. Een huis, bestaande uit 4 vertrekken, te Dirksland, aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie B. Nos. 120 7 1201 en 1263, tezamen groot 2 Aren 16 centiaren, in één perceel en b. 5 Aren 33 centiaren (35 R. Voornsche Maat) tuingrond, te Dirksland, nabij den Stationsweg. Kad. Sectie B. No. 1477. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de erven van wijlenMej. de Wed. C. v. Oostenbrugge. Notaris VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Maandag 2 October 1927. Kipeieren 60—61 K.g. f8,45—f8,70 p. 1C0 stuks Kipeieren 50 K g. f 5,50—f 6,55 Kipeieren br. 61 K.g. f8,75 Eendeieren f 8,40 Bloemkool f 7,— tot f 19,80 Savoye kool f 9,10 tot f 18,—. Roode kool f 4,90 tot f 12,— Andijvie f 1,80 tot f 2,60, alles per 100 krop. Sla f 1,80 Dubbele princessen f 8,60 tot f 20,— p. 100 K.g. Stoksnijboonen f 45,—. Uien f 3,60. K William Duchesse f 8,70 tot f 12,60. Handperen 15.60. Stoofperen f 5,— tot f 6,50. Gieser Wildemans f 6,40 tot f 10,—. Ponsperen f 8,—. Zoete appels f 2,50 tot f 16,—. Tante Dora f 9,50. Zure appels f 2,40 tot f 12.—. Kroten f 3,70 tot f 4,60 per 100 bos. Peen f 1,— tot f 2,—. Druiven f 0,32 tot f 0,38 per pond. Kaas f 0,33 tot f 0,57 per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 3 Oct. 1927 werder» de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord«Hollandsche Andijker Blauwen f 7— 8, dito And. Bonten f 7—8, dito And. kleine Muizen f 4- 5, dito Eigenheimers f 5,50—6, dito Blauw Eigenh. f 6—7, dito Roode Star f 6-6,50, dito Anna Pauwl Zand f 9—11, dito Hillegommer f 9—11 per 100 K.G. Zeeuwsche Bonten f 6,25—6,75, dito Blauw f 5,50-4,75, dito BI. eigenh. f 4,50-4,75, dito Redstar f 4,25-4,50, dito Bonte poters f 3- 3,50, dito Eigenheimer poters f 3,25-4, dito Eigenheimers f 4,40—4,60, Vlaamscbe Eigenh. f 3,50-4, Vlaamsche Industrie f 3,60—3,75 per H L. Ij polder Eigenheimers f 5,50—6, dito Bravo's f 7—9, dito BI. Eigenh. f 6—7, dito eigenh. poters f 5,—, dito Roodstar f 6—,6.50 per 100 K.G. Friesche Borgers f 4,25—4,50 per H.L. Drentsche Eigenh. f 3,50—4,75 per H.L. Spuische Eigenh. f 4,70—4,75, dito Eigenh. poters f 3,90-4, dito Blauwe Eigenheimers f 4,50-4,75 per H L, Groote aanvoer met kalme handel. De aanvoer van verschillende soorten aard» appelen wordt steeds grooter, vooral wanneer het droge weer blijft, daar uit België volle ladingen komen. Eigenh. waarvoor de vraag kleiner wordt, daar de koopers klagen over ringvuur en door de volle ladingen komt er nat rot in. De prijzen voor deze soorten kunnen niet gehandhaafd blijven en liepen terug tot f 3,50 per 70 K.G. Vlaamsche Industrie van zwarte grond haast niet te verkoopen. Zeeuwsche Bonten blijven gevraagd met zelfde prijzen, evenzoo de blauwen. Spuische drielingen flink gevraagd, dit komt door de mooie sorteering, en werden vlot verkocht voor f 3,90 k 4,—. Spuische eigenh. gaan langzaam. Flakkeescbe Eigenh. geen aanvoer. Haarlemmermeer en IJpolder brengen weinig meer aan, alleen eenige partijen rood» star die moeilijk te verkoopen zijn, daar de koopers het nog te vroeg vinden. Hillegommer zand weinig aanvoer, hiervoor is in de plaats gekomen Nieuwlandsch Zand» eigenh. uit Overijssel en Drente, welke een vlotte verkoop hebben. Uit Friesland komen nog geen Borgers of andere soorten aan de markt. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 3 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 576 vette runderen, 183 vette kalveren, 1.057 schapen of lammeren, 1.288 varkens. Prijzen per '/z kilokoeien 30—33 c„ 41— 44 c., 48—51 c.ossen 35—38 c 41—43 c., 46 —49 c.kalveren 5272—57'/2 c., 65—70c.,7772 8272 c. schapen 30—35 c. per pondlam» meren f 20—26 per stuk; varkens 32—3272— 33 c. per '/a kg. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon met gedrukte prijzen. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren met veel aanvoer. De handel was kalm. De prijzen waren gedrukt en enkel puik best exemplaar ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren waren zeer ruim aan» gevoerd. De handel was zeer slecht met terug» loopende prijzen en de oude prijzen konden met moeite worden bedongen. De afloop is vermoedelijk minder gunstig. Zouters beneden de 100 kg. gingen tot een cent boven noteering. Varkens waren zeer ruim aangevoerd. De handel was slecht. AMSTERDAM, 3 Oct. Vee. Aanvoer en prijzen waren 55 vette koeien, le kwal. 102 —110 c, 2e kw. 86—100 c, 3e kw. 70-81 c. per kg. slachtgewicht180 melk» en kalfkoeien f 300-400 per stuk 102 vette kalveren, 2e kw. 95—105 c., 3e kw. 80—82 c. per dg levend gewicht; 50 nuchtere kalveren f 13—20, 104 lammeren f 30—36 per stuk640 varkens 2e kw. 75—77 c., Overz. en Geldersche le kw. vleesch 78—79 c., vette 71— 76 c. per kg. slacht» gewicht; 45 paarden, f 125—250 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 3 Oct. Eieren. Aanvoer 40,000 stuks. Prijzen f 8,50 tot f 10,50, middel» markt f 9,70 de 100 stuks. Handei traag. OUDEWATER, 3 Oct. Kaas. Aanvoer 104 partijen, tezamen 4,680 stuks, wegende 23,400 kg. Prima Goudsche f 53—58, idem mindere f 48—51, zonder rijksmerk f 44-48. Handel matig. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 3 Oct. Fijne Zaden. (Boeren» noteeriDg). Karwijzaad f 35-37, blauw maan» zaad f 40—42, koolzaad f 20—21, kanariezaad f 12—13, voerlijnzaad f 17—18, zaailijnzaad f 21—23, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN, LOOSDUINEN, 1 Oct. Groentenveiling. Bloemkool le soort f 10—15, rijen komkom» mets le soort f9 50—15.90, witte komkommers le soort f 2.80—5, perziken le soort f 15—18, per 100 stuksroode f 3 70—4, stokprincessen f 16—31, snijboonen f 36—43, spekboonen f 4.70-8,* spruitkool f 15 80—17.50 per 100 kg. schorseneeren le soort f 8 80-11.20, tomaten A f 9 80-13 60, B f 8.80-12.70 per 50 kg.; postelein 54-60 c. per 5 kg.peen le soort f 490-5.20, prei f 2 40-2.70 per 100 bos; andijvie 60 c.—f 1 80 per 100 struikboeren» kool 7—22 c. per kist.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3