PUROL er op DERDE BLAD Zaterdag 24 Sept. 1927. No. 3366. Gemengd Nieuws. Kerk en School. V erkoopingen, Marktberichten. -V"gg«K O Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Het verzacht en geneest Hoeden- en PettenmagazIJn fit TWHOCSIGNOWSES IN EENVOUD, A. Rannah schrijft in het verloren hoekske van Het Laatste Nieuws: Zaten vlak voor mij: twee jonge vrouwen, een donkere en een klare. Zei de donkere: Ik ben getrouwd sedert Don derdag. Vroeg de klare: En zijt gij gelukkig? Zei de donkere: Kijk mij aan. De klare keek de donkere aan en ik ook deed zoo. Er ging licht uit van de donkere: haar don kerheid lag alleen in haar nachtzwarte haren. Zij was Ophelia, geloovend in Hamlet. Juliet te was zij, Heloïse en Eurydice. De Bertha van Ernest Staes, zooals zij hem in een droom ver scheen in zijn werkkamer. De Elise van Charles De Coster, zooals ik mij haar indenk na het lezen van zijn brieven aan haar. De brand van haar blijde bloed scheen over haar wezen. In haar oogen blonken twee har monieuze sterren, met den serenengloed, welke sterren hebben als men ze bekijkt op een avond van liefde en vroomheid. Zij was schoon zoo. Zij gaf licht op de klare, die stil lachte en alleen dit zegde Ik ben blij om u. Ik gis, dat zij ook blij was om zich zelf: zij wist dat er nog geluk bestaat door twee men- schen samen gemaakt. Ik wensch de donkere, dat zij gelukkig blij ven zal. En dat zal zij. Want ik zag dat haar liefde er een was van alles overheerschenden eenvoud. Daar kon geen berekening zijn in haar. Haar liefde was een mystisch zich geven, zon der verwikkeling, zonder ziekelijke ontleding, zonder waarom noch hoe, zonder zich zelf te zoeken, evenwichtig naar lichaam en naar ziel. Zij zal gelukkig blijven. Want de man, die haar heeft gevonden, heeft rust gekregen, in haar frischheid, haar goedheid. De man ontmoet niet vaak meer een vrouw, die hem rust geeft. De vrouw is een wezen ge worden met geverfde lippen en geverfde ziel. De man zoekt zijn rust in de boeken of in zijn droom, waar hij haar dan ontmoet dit zijn ideaal is, troostend en naderbij. Kijk mij aan Als hij die de donkere vrouw heeft gevonden, haar aankijkt, dan gis ik dat hij nooit verder kijken zal, want dat voor hem staat een blinkend wezen, schoon van geluk en schoon geluk ge vend, zonder wikken, zonder wegen in eenvoud. GESTRAFTE PAPENHAAT. Wat volgt, is historisch, meldt de „Limbur ger". 't Gebeurde dezer dagen langs de lijn Ble- rick—Grubbenvorst. Twee broers, van wie de een priester, wan delden op langs de spoorbaan. Uit het portier van een naderenden trein steekt het hoofd van een blijkbaar net-geklee- den en schijnbaar wel-opgevoeden heer, dien het landschap erg te boeien lijkt. Hij heeft oog voor het mooie Peelland en een tong voor den naderenden priester. Welke tong hij beleefdheidshalve zoover mogelijk uit ^de keel laat hangen. Totdat, o schrik, de binnenbekleeding van zijn onderste kakebeen, 'n keurig stel kunst- tanden de beweging van de uitgestoken tong volgt en aan den wijd-opengepperden mond ontvalt. Een wanhopige poging het weerbarstig klei nood op diens weg tusschen portier en spoor- kiezel nog te grijpen, mislukt deerlijk en het onmisbaar kunstgebit bereikt niet ver van de voeten van den priester den grond. Met den noodigen eerbied raapt deze het met behulp van een vel schoon papier op en wik kelt het zeer zorgvuldig in. De stationschef wordt behoorlijk van de vondst verwittigd; de priester laat zijn volle dig adres achter, zoodat de eigenaar zonder heel veel moeite zijn verloren schat kan terug bekomen. Wij hebben een stil vermoeden, dat hij niet spoedig zal komen opdagen. BOM ONTPLOFT IN EEN HOTEL. Drie hotels in brand geraakt. Zeven dooden. Een politieke wraakneming. Te Gevgeli, aan den spoorweg Nisj»Saloniki is Vrijdagavond om 7 uur in het hotel Nieuw» Belgrado een bom ontploft, waardoor het hotel dadelijk in brand geraakte. De bom doodde zeven menschen en kwetste nog ver» scheidene anderen. Voordat de brandweer ter plaatse was, had het vuur ook de beide be« lendende hotels Saloniki en Kroonprins aan» getast. Om middernacht stonden de drie ho» tels nog in lichterlaaie. Men denkt met een politieke wraakneming te doen te hebben. In Nieuw Belgardo was het verkiezingsbureau van de democratische partij gevestigd. Vijf vliegers verdronken. Uit Belgrado wordt gemeld, dat bij oefe» ningen een watervliegtuig, bemand met 5 aspiranhonderofficiereo, in zee is gestort. Al» len zijn verdronken. BRAND IN EEN LONDENSCH VEEM. Aanzieenlijke schade. Maandag werd in een der grootste veemen van Londen, waarin offie, specerijen en ver schillende brandbare stoffen opgeslagen waren, brand ontdekt. Terstond werd de brandweer gewaarschuwd, welke door den rook genoodzaakt was van haar gasmaskers gebruik te maken en al dadelijk het vuur met een groot aantal slagen bestreed. Gelukkig slaagde men er in, den brand tot dit eene pand te beperken. Na drie uur waren de vlammen gedoofd. Det schade is aanzienlijk. RUGGEMERG-VERLAMMING. Bij kinderen. Te Leipzig zijn bij kinderen 79 gevallen van ruggemergverlamming geconstateerd, waarvan 12 met doodelijken afloop. Op het oogenblik worden 51 patiëntjes in het ziekenhuis ver pleegd; de meesten hunner zijn nog geen jaar en van de 12 in het ziekenhuis overledenen waren er 7 die dien leeftijd nog niet hadden bereikt. De gemeenteraad van Leipzig zou in buitengewone zitting vergaderen om te over wegen, welke maatregelen ter bestrijding van de epidemie zullen kunnen worden getroffen. Het is niet uitgesloten, dat zal worden besloten de scholen tijdelijk te sluiten. Vele geneesheeren achten dit wenschelijk. VLIEGONGELUK. Tijdens de legermanoevres zijn bij Chaba- rofsk twee militaire vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing gekomen, met het gevolg, dat beide machines nederstortten. Een der aviateurs is gedood. LIJST 4 van de 49ste jaarcollecte voor de Scholen met den Bybel. Transport van lijst 3 f 10647,42 Lauwerzijlf 115,05 Munnekezijl met ged. De Waarden f 129,85 Berlikumf 178,65 Bolswardf 177,50 Boornbergumf® 61,12 Holwerd e of 83,35 Idse?ahuizen>Piaam (Kerkcoll.) f 35,56 Old» boom (Geref. Kerk)f 50,— Een (Dr.) f 105,- Hollandscheveldf 70,15 Haart gem. Aalten. f 93,19 Bloemendaalf 29,01 Buiksloot Nieuwendam e o,f 248,90 Wormerf 82,66 Ameide (Ned. Herv. Kerk). .f 54,21 Bolnesf 115 65 Dubbeldam (noordelijk deel) .f 115,56 Giessen-Nieuwkerk caf 114,56 Hazerswoude (dorp)f 295,10 De Lier f 322,40 Rotterdam (oud Charlois) (Geref. Kerk) f 230,89 Schoonrewoerd f 98,— Grijpskerke (Z f 70,94 Spui bij Terneuzenf 108,55 Zoutelandef 63,61 Totaal van 100 Loc. Com.f 13726,88 De opbrengst der collecte is bij deze eerste 100 Locale comité's bijna f 500 hooger dan in 1926, Deze stijging is e'chter veroorzaakt, door» dat hieibij 5 Locale comité's zijn, die in 1976 niet gecollecteerd hebben (op deze lijst Idse» g?huizen»Piaam en Buiksloot.Nieuwend m). Ware dit niet geschiedt, dan zou de collecte bij de eerste 100 Locale comité's een daling van ruim f 100 vertoonen. Wij hopen, dat de volgende lijsten dit verlies weer zullen goed» maken. Mr. J. TERPSTRA. Secretaris van de Unie »Een School met den Bijbel L. S. Groote zorgen dringen ons tot dit schrijven 1 Tot nu toe hebben wij ons nog nimmer recht streeks tot U gewend om U een bijdrage voor het Zendingswek te vragen. Dat wij het nu doen vindt zijn oorzaak in de groote financieele moeilijkheden, waardoor het Zendingswerk ge drukt en in zijn voortgang bedreigd wordt. Wij verkeeren menigmaal in de moeilijkheid, dat wij niet weten hoe wij aan de Zendelingen en de inheemsche werkkrachten hun salaris moe ten uitkeeren. Mogen zij, die zijn uitgegaan om het werk te doen, dat door den Heiland aan ons allen is opgedragen, niet verwachten, dat de achter- blij venden zorgen voor hun levensonderhoud en dat hun de mogelijkheid tot arbeiden gegeven wordt Dat is hun recht. Het is toch altijd nog gemakkelijker om te geven, dan om zelf het werk te moeten doen. Dringend vragen wij U daarom naar Uw vermogen hulp te willen verleenen. Overweegt U s.v.p. ernstig wat door U gedaan kan worden, wat Uw aandeel is in het volbrengen van de opdracht van den Heiland om aan alle volken het Evangelie te prediken. Vóór den len October moet er 90.000. zijn bijeengebracht om de gelden voor Indië ge durende het laagste kwartaal 1927 beschikbaar te stellen. Kunnen wij dat bedrag niet zenden, dan kan aan de Zendedingen en de inlandsche arbeiders het hun totkomend salaris niet worden uitgekeerd. Dan lijden alle takken van arbeid schade. Verder hebben wij geld noodig voor de opleiding der aanstaande zendelingen en voor wat hier te lande in het belang van het Zendingswerk gedaan moet worden. Een dreigend tekort, dat groote schade zou doen aan den voortgang van het werk en de arbeidsvreugde van de Zendelingen, moet wor den voorkomen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. De tijd dringt De Geest des Heeren leide U bij het over- Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand» en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei H uidverwondingen. wegen van het antwoord, dat Gij op deze dringende vraag om Uw hulp geven zult I Bij voorbaat betuigen wij U onzen zeer hartelijken dank. Namens de besturen der, Samenwerkende Zendingscorporaties, Ds. JOH. RAUWS, Ds. B. J. C. RIJNDERS, Ds. D. CROMELIN, Zendingsdirectoren. Postrekening No. 6 0 7 4. Zendingsbureau Oegstgeest P. S. U is wel zoo vriendelijk op Uw giro biljet te schrijen„Extra Bijdrage". DE KRACHT VAN HET GEBED. Abrahams dienstknecht bidt Rebekka komt. Jacob bidt de Engel des Heeren wordt overwonnen en Ezau's haat wordt in liefde veranderd. Jozef bidt hij wordt uit de gevangenis bevrijd. Mozes bidt de Amaiekieten worden ver» slagen. Jozua bidt de zon staat stil, de zegepraal wordt bevochten. David bidt Achitofels raad wordt tot dwaasheid. Elia bidt de kleine wolk wordt gevolgd door een overvloedigen regen. Elisa bidt de Jordaan wordt gescheiden, een kind wordt tot het leven teruggeroepen. Hiskia bidt de schaduw op den zonnewij» zer keert achterwaarts. Daniël bidt de muil der leeuwen wordt toegestopt. En gij, mijn broeder en zuster, zoo vraagt Dr. Gunning aan het einde van deze opsom» ming, in »Pmël«, weet ook gij van gebeds» verhooringen mede te spreken Zaterdag 24 September, des avonds 6.30 te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving voor den tijd van 10 jaren, ingaande 11 November 1928, van 0.98.20 H.A. of 2 G. 41 Vz K* V. M. bouwland te Ouddorp in het \kest Nieuwland, thans in pacht bij Joh. Tams Hz. Ten verzoeke van den Heer D. H. de Boer te Antwerpen. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 24 September bij inzet en Zaterdag 1 October bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek van een woonhuis en een volledig ingerichte stoomviasserij met groote schuur en bijgelegen bouwland te Ouddorp, aan den Broek weg, kadaster Sectie E Nos. 2630 en 2721, samen groot 0.57.45 H.A. of 1 Gemet, 75 R. V. M., of 4 koopen, combinatie en massa. Het huis is 15 Nov. 1927 of eerder, en bet overige dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer C. K. Lodder te Ouddorp. Inmiddels uit de hand te koop Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 28 September, des namiddags 2 uur (zomertijd) te Goedereede, in de Kerkstraat, voor de woning van wijlen den heer P. de Vos, van meubilaire goederen, benevens een brandkast, 2 ijzeren brandkisten, een schrijf» bureau, enz., om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 29 September 1927 te Ooit» gensplaat, in Hotel Hobbel bij veiling en op Donderdag 6 October 1927 in Hotel Moelkcr, bij afslag, beide dagen des avonds om zeven uur, openbare vrijwillige verkooping van een iandbouwschuur met erf en ajuinschuur aan de Stoofstraat te Ooitgensplaat, ten ver» zoeke van Mej. de Wed. A. van Rossum— J. C. Donkersloot. Aanvaarding schuur dadelijk na toewijzing, ajuinschuur 1 Januari 1928. Betaaldag 1 December 1927. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 1 October, des avonds 6i/2 uur (Zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving, ten verzoeke van den Heer Anthonie Meijer, voor 8 jaren, ingaande blootschoof 1927, van a. 0.86.80 H.A. 1 G. 267 R V M bouw. land te Ouddorp in het West Nieuwland, in den derden blok, in 3 perceelen b. 0.48 00 H.A. I G. 14 R. V. M. bouw» land te Ouddorp in het West Nieuwland, in den Zuidhoek, onder den West Nieuwland» schen dijk in 1 perceel en c 0.53 57 H.A. 1 G. 50 R. V. M. bouw» land te Ouddorp op Preekhil (thans lucerne wei) in 1 perceel. Notaris VAN DEN BERG. i. z-'r* kcus 'i Kipstraat 8J«87 - Rotterdam HT ZIE DE 5 ETALAGES 'WU Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, J* HENiGER Jr. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 21 Sept. 1927. Bloemkool f 8,70 tot f 10,—. Savoye kool f 7,— tot f 14,10. Rooüe kool f 2,70 tot f 5,40. Komkommers f 3,60. Alles per 100 stuks. Kroten f 3,70 per 100 bos. Selderij f 3,70 per 100 bos. Andijvie f 0,80 tot f 3,— per 100 krop. Dubbele pnncessen f 7,20 tot f 12,70. Enkele pnncessen f 10,10 tot f 14,—. Stoksnijboonen f 13,— tot f 20,—. Stamsnijboonen f 2,50 tot f 10,—. Eigenheimers f 7,—, Uien f 2,90. Claps Favorite f 26,—. Maagdeperen f 19. Jutten t 13,— tot f 18,—. houvenir de Congres f 5,60 tot f 11,20. William Duchesse f 6,50 tot f 11,—. Conseiller a la Cour f 6,40 tot f 12,—. Diverse handpcren f 7,60 tot f 12,40. Appels f 3,60 tot 14,—. Stoofperen f 5,30 tot f 10,—. Curec's f 9,40. Gieser Wildemans f 9,20 tot f 9,70. Lauwtjës f 10,—. Ponsperen (val) f 4,— tot f 4,40. Alles per 100 K.G. Meloenen f 0,13 tot f 0,45 per stuk. Tomaten f 4,70 tot f 7,— per 100 pond. Pruimen f 0,16. Druiven f 0,24 tot f 0,32. Kaas (komijne) f 0,30 tot f 0,32. Kaas (volvet) t 0,51alles per pond. VEEHANDELAREN. De Zuid-Hollandsche Bond van Vee» handelaren heeft dezer dagen een iedenver» gadenng gehouden, in hootdzaak ter bespre» king van de plannen tot atscheiding van den Nederl. Bond, in verband met ontevredenüeid met handelingen van het hoofdbestuur. Volgens »De Vee en Vleeschhandei« bleek de vergadering te staan achter het bestuur van den Zuid»Hollandschen Bond, welks handelingen zij algemeen goedkeurde. Met aigemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen. De Z.»H. Bond enzspreekt een sterk protest uit tegen de handelingen van het hooidbestuur van den Ned. Bond van Vee» handelaren en eischt reorganisatie, op grond» slag van de voorstellen der studiecommissie. In de verwachting, dat die voorstellen zullen worden aangenomen, schort de vergadering haar plannen tot afscheiding tot reorganisatie: vergadering op 30 November a.s. Wat kunnen we van sommige dingen toch een geheel verkeerden indruk hebben Daarbij kan ik in t geval wat ik nu op 't oog heb, mezelf niet uitsluiten. We zijn allemaal zoo gewend over Frankrijk te praten als over het modeland. Daar wordt de toon aangegeven. En hebben we eens een chique costuumtje bemachtigd, dan is het onze trots te kunnen zeggen; het is volgens de Pa- rijsche mode. Frankrijk is in onze gedachten alleen vertegenwoordigd door Parijs. En wie het woord Parijp hoort, denkt alleen aan mode, weelde en verkwisting. Het is mij nog nooit in de gedachten gekomen om Fransch en zuinigheid eens bij elkaar te denken. Maar die meening heb ik toch moeten her zien. Een artikel van T. D. in het tijdschrift „Opgang geeft een beeld te zien, geheel ver schillend van wat we zoo al dachten. Deze T. D„ een Hollandsche dame, die nu in Frankrijk woont, vertelt iets over de zuinig heid van de Fransche huisvrouwen en dienst boden. Nog nooit, zegt T. D„ heb ik in Holland een dienstmeisje meegemaakt, dat zoo zuinig de groenten schoonmaakte als mijn meisje hier t doet. Elk buitenste sla-, elk koolblaadje wordt zorgvuldig bewaard, de prei gaat bijna in zijn geheel in de pan. Groentedeelen die niet mooi of niet zacht genoeg zijn om te eten, kunnen volgens haar nog altijd dienen om er de dagelijsche soep van te koken. Maar iets weggooien beschouwt ze als doodzonde. Daar denkt ze niet over. En juist zoo als mijn meisje bij ons met de etenswaren omgaat, gebeurt het in elk Fransch huishouden. Er wordt nooit overvloedig en nooit teveel ge kookt en op een onverwachten gast is het Fransche huishouden heel niet ingericht. Maar niet alleen met de levensmiddelen is men zoo zuinig. De spaarzaamheid strekt zich uit op elk gebied. Van elk lapje weet men nog iets te maken, de kleinste vodjes worden bewaard. Mijn gedienstige bewaart zelfs leege garenklosjes en stukjes carton om er de kachel mee aan te maken. Voor elk lorretje, dat ik weggooi, heeft ze nog een bestemming. Als ze naar huis gaat, voert ze in haar mandje tal van schatten mee, oude kranten, leege apothekersfleschjes, eindjes touw, afgetrokken theeblaadjes, leege doos jes, van de havermouth en de maïzena, enz. Nooit zal ze de prullemand zóó maar in den vuilnisbak omkeeren. Die wordt eerst zorg vuldig nagezocht ,of er zich niet iets „waar devols" in bevindt Dat is nu zoo geheel anders, dan we het in onze gedachten hadden voorgesteld. In het verdere van het artikel vertelt T .D. ook nog, dat de arbeid in den eigen tuin, rond om het huis ,in gegoede wijken, door mevrouw zelf wordt verricht. Dat is daar iets heel ge woons. Als het noodig is, trekt mijnheer een oude plunje aan en arbeidt naar hartelust in zijn tuin en verricht daar alles wat er maar noodig is, zonder dat iemand daar iets vreemds of vernederends in ziet, T .D .zag de bewoonster van een villa dap per haar eigen tuinhek verven, op klaarlichten dag. Dat is onder ons geen gewoonte. Is het tuintje grooter dan eenige vierkante meters, dan moet er noodzakelijk een tuinman aan te pas komen. En werkt men er zelf aan, nu dan gebeurt het in een verscholen oogenblikje, waarin toch niemand aankomt. Maar dan nog in het huishouden zelf, als we daarmede eens gaan vergelijken met wat T. D. er van schrijft ,nu dan zijn we niettegen staande onze naam van zuinigheid toch eigen lijk heelemaal niet zuinig. Ik geloof ,dat we met de etenswaren vrij wat roekeloozer omspringen, terwijl we het toch heusch zoo zuinig bedoelen. Die zuinigheid der dienstbaren lijkt me om wat jaloersch op te worden. In de meeste burgergezinnen waar men ge noodzaakt is een dienstbode te houden, be houdt de huisvrouw de geheele zorg voor het eten maar voor zich, omdat er anders veel te veel wordt weggegooid. Ik zou me hier geen meisje kunnen voor stellen, dat met leege fleschjes enz. met een tevreden gezicht zou naar huis gaan. Het is nog wel anders, want afgedragen kleedingstukken gooien we maar liever dn de lorren, we durven ze in de meeste gevallen niet eens weg te geven, uit vrees, dat we belee- digen in plaats dat het dankbaar wordt aan vaard. Hier vindt een meisje haar meesteres meestal overzuinig. T. D. zegt ,dat haar Fransche hulp de Hollandsche meesteres niet zuinig genoeg vindt. We zien wel, dat zuinigheid daar regel is. Men heeft er geleerd op de Heine dingen te passen .Dat is in een huisgezin zoo heel veel waard .Daar gaat het toch maar over kleine dingen. Elke dag een paar dubbeltjes groenten. elke dag een kleinigheid hier en daar voor. Zoo gaat het maar, altijd maar voor eenige dub- beltjep, of een paar kwartjes, maar die dagelijks terugkeerende kleinigheden vormen bij elkaar toch een aardige som. En weet men nu op al die kleinigheden iets ,al is het maar een paar centen, te besparen, dan vormt dit over het verloop van een tijd bij elkander tqfh nog een aanmerkelijk bedrag. We hebben er soms ge heel geen erg in, totdat we opeens zien: hé, dat kon wel iets anders ,dat bespaart weer heel wat. Daarom moet ik wel eens denken aan wat Mevrouw Hoogstraten-Schoch schreef over de besturing van een huishouden. Zij schreef ook dat de verzorging van een gezin zoo maar niet met een handomdraai te leeren is. Ook in het gezin is het een dagelijksche school, waarin men lessen leert, die aan het gezin ten goede komen. M'n beste nichtjes en neefjes 1 Het gebeurt wel eens, dat de post brieven voor mij aan het bureau brengt, waar geen postzegél meer op is, en dan moet er strafport voor worden betaald. Ik denk, dat het komt, omdat sommige neefjes en nichtjes de post zegels er niet stevig genoeg op plakken, waar door de postzegel er af gaat, en dan zegt de post: dubbel betalen, of ik neem den brief weer mee. Denken jullie er dus om, om de zegel er goed op te plakken, dan blijft hij wel vast zitten. Nu nog even vertellen wie de gelukkige i»; NELLIE WAGNER, te Stad aan 't Haringvliet, EEN MOOIE DOOS. Gefeliciteerd met je prijs, hoor Begint nu allen maar met nieuwen moed aan deze raadsels. Tot een volgenden keer. Gegroet van, TANTE TRUUS. Lien Z. te Middelharnis. Een niuw nichtje Je mag natuurlijk met ons meedoen, hoor. Het is geen kleinigheid zoo lang uit te gaan. Ik ben zoo lang niet uit geweest. Jaantje B. te Middelharnis. Jij bent ook van harte welkom in onze krantenfamilie. Jij hebt je vacantie op dezelfde plaats doorgebracht als ons andere nichtje. Hebben jullie elkaar nog gezien Zoo n buiteling in het zoute water lijkt me niet zoo prettig, ik heb het tenminste maar niet geprobeerd. Dat is me al te nat. Claartje U. te Middelharnis. Het is best, dat je met ons meedoet. Wat weet jij een fijne plaats uit te zoeken, om er de vacantie door te brengen. Ik denk, dat je toen wel dikwijls langs de villa's gewandeld hebt, waar de Prinses gaat wonen. Vind je ze mooi Greta S. te Middelharnis. Jij bent de vierde van onze nieuwe nichtjes, die ik er natuurlijk ook graag bij wil hebben. Het is een rare datum om jarig te wezen, maar je zult je ver jaardag toch wel elk jaar vieren. Zoo'n datum zal ik niet licht vergeten, denk ik. Ma K. te Sommelsdijk. Gelukkig dat je Moe weer gauw beter was. Heeft ze er later geen last meer van gehad Als moe ziek is, kun je ze al flink helpen, hè, want je bent al zoo groot. Thomas K. te Sommelsdijk. Geen wonder, dat je graag naar Zeeland gaat, als ze daar zulke fijne spellen hepben. Ik ken ze niet eens allemaal. Je wilde er zeker nog wel een poos blijven Teuntje T. te Goedereede. Eindelijk de prijs ontvangen. Gelukkig hoor. Is je vacantie ook voorbij. Heb je prettige dagen gehad. Nu is het weer een poos naar school gaan voor je weer aan vacantie denken kunt. Theeuw O. te Ridderkerk. Wat kreeg ik van jou een echten langen nieuwsbrief. Je hebt me in de verkeerde straat gezocht in Sommelsdijk. Daar woon ik niet. Dat was ook fijn, de Ko ningin en de Prins zoo bij jullie op 't dorp, en dan zoo vlak langs jullie huis gereden. Dat heb je getroffen. Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet. Als je toch zoo dikwijls uitgaat, heb je geen va cantie meer noodig. Ik ben blij, dat je den prijs zoo gauw ontvangen hebt. Henk S. te Middelharnis. Van jou kreeg ik ook een echten langen brief. Is het lijstje al om het portret ?Was je niet een klein beetje bang in die geweldige drukte Voor een keer vind ik het ook wel aardig, maar gewoonlijk houd ik meer van stilte. Marie C. W. te Middelharnis. Nou, nichtje, wat heb jij een massa werk, maar als dat alle maal kant en klaar is, moet je me maar eens waarschuwen, want dan stuur ik m'n werk naar jou toe, als je zooveel handwerkt, kun je er dat van mij nog wel bij hebben. Ik zou al jou handwerk wel eens willen zien. Corrie G, te Ouddorp. Ja, ik heb een fiets, hoor, en ik ben er vroeger wel eens mee naar Üuddorp gefietst. Als je belooft je kousen heel schoon te zuilen houden, dan krijg je ze mis schien wel op een anderen zomer. iSu is 't niet veel de moeite meer. jannetje G. te Ouddorp. Nou, jij kunt al flinke brieven schrijven, nadat je pas in de derde klasse zit. Dat zal je wel jammer vinden, dat de peren al op zijn. Met handwerken ben je al flink opgeschoten. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet, Welja, jij krijgt ook wel eens een beurt. Wil je Moe van mij groeten. Is broertje al gegroeid? Ik zal als ik in Stad kom, eens naar broertje komen komen zien, want ik ben heusch nieuwsgierig om jou kleinen broer eens te zien. Arie W. te Stad aan 't Haringvliet. Ik heb jou teekening ontvangen en ik vind ze mooi. Je hebt het knap gedaan hoor. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet, Ik zal aan je verzoek voldoen. Tante Riek en Tante Leen worden van Abram hartelijk gegroet. Die groeten van jou maken een heele reis van Stad over Sommelsdijk naar Ooitgensplaat. Je prijs heb je zeker al ontvangen 0 De oplossingen zijn» I. Ka Neel Kaneel. II. Dalia Roos Aster. III. Stopverf. Nieuwe raadsels I. Zet onder elkander de naam van David's vriend; een Moabitische vrouw. een andere Moabitische vrouw; een van Jacobs zonen; een Israëlitisch koning; een Filistijnsche stad; een bekende plaats in Kanaan. De beginletters vormen den naam van een rivier in Kanaan. II. Zet voor de naam van een keukenge reedschap één letter, dan krijgt ge de naam van een plaats in Friesland. III. Zet in de plaats der puntjes letters en leest een bekend spreekwoord. i en a r i g u a r De oplossingen kunnen met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres tot Vrijdag 30 September worden gezonden aan TANTE TRUUS. Bureau „Maa,s- en Seheldebode", SOMMELSDIJK.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 9