it mi1 lilt üw lil li Economise!! uleeHouerzicnL Hel Geheim uan den Haargroei. iü BEREID VOLGENS^ s REEPEN ONZE NIEUWSTE METHODE I DE UIIIED MOERT DOORBRAAK-UITUEIIKOOP HASELAAR DE KOLFF H. MEEUWS ■DM1 N - BMW* K - lasts M en oroigas IS L KELISSE KL te KIEUUIE T0N6E F. ZQDEH enz. joes. LEUiE, Mimen, ma Dr. HEMMERS Etui voor HleoeiRieiasiingiiaaii Fa. UI. BOEKHOIIEn ZD. - Dri ■1 H/ i: HAEMOFFERRIN J. J. VAN GILS JONKER FRMISSTMAT 55- 57 ROTTERDAM Draineerbuizen hdmugpaleu, immrn en TW HL t Ht éi Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.V\ flesch, ƒ1.6Op fleach •m kn Jumötti JESAJA 66 2b. No. 3 Een opening deer uieienscnappeniK onderzoen Telef. 3765 - Rotterdam Permanent Nestor Martin Beckers en Bongers E. M. Jaarsma Jan Jaarsma f 85. f 85. f ÏOO. f 110. f 120. calorifères met binnenHachel12.45 Salamander Kachels7.75 is het Uw eigen belang onze Etalages te komen bezichtigen. Wij hebben groote 50 MOLTON DEKENS 26 c. WOLLEN DEKENS, groot 2-persoons, mooie fantasie patronen f 7,75. 2-persoons SATIJN DEKENS f 8,75, en 100 andere artikelen voor spotprijzen. Alleen zijn deze koopjes te bekomen bij BOTERSLOOT 91, hoek Meent, Tel. 9036, Rotterdam Gasfornuizen, Gasselen, Waschmachlnes, Wrin gers, Houwaren, Emallle. Lampen voor Peroleum, Gas, Electrlcltelt, Nikkel waren, Huishoudelijke artikelen. Telef. 3946 - - Telef. 2854 JE ADRES URINE-ONDERZOEK f 1,—. Fl. 2.-] Verkrijgbaar In den BOEKHANDEL van buitenl/ afzonde vol^e or. h. nu hadden zij geen last en als de avond gekomen was, bevond zich niemand meer zonder nood zaak op de* straten of de wegen. In hun huiselijk leven lag hun kracht. Zp bezaten weerstandsvermogen en hun energie was ontuitputtelijk, van „zenuwachtigheid" had den zij geen last. En nu is het zeer zeker waar, dat wij dien tijd nooit meer terug krijgen, daar het geheele leven anders is ingericht. De eischen des levens zijn veelhooger dan voor een paar eeuwen. Het „intellect" vindt tegenwoordig in bijna ieder huisje een grootere of kleinere vertegenwoordi ger. 't Is avond aan avond lessen halen en lessen geven, waar het huiselijk leven bij in schiet. Verder heerscht over het geheele terrein van het menschelijk leven de organisatie opper machtig, ook al iets waarvan onze vaderen nog geen last hadden. De kerk was zoo onge veer hun eenige organisatie en die eischte slechts een gedeelte van den Zondag. Maar o, die organisatie-koorts van het mo derne leven Maandagavond acht uur heeft va der bestuursvergadering van de een of andere patroonsorganisatie, Dinsdagavond moet hij noodzakelijk naar een politieke vergadering, Woensdag komt er een redenaar spreken, die hij beslist hooren wil, Donderdagavond 7 uur is er een conferentie, waarbij hij tegenwoordig moet zijn, Vrijdagavond zou hij feitelijk naar twee vergaderingen tegelijk moeten, maar aan gezien dat nog niet gaat, woont hij er maar twee half bij, de e'ene de eerste helft, de twee de de laatste helft. Met zoonlief is het niet beter gesteld. Be halve de muziekvereeniging, de voetbalclub, de postzegels-verzamelaars-vereeniging (die zijn er ook!), de reciteervereeniging en nog een half dozijn andere noodzakelijke organisaties, heeft hij de noodige bioscoop-avonden, wier program ma's zooveel schitterends beloven. Dr. H.NANNING'S Dienzelfden weg gaat het met de dochter op. Gelukkig zijn het nog wel geen voetbal clubs en muziekvereenigingen, die haar welwil lende aandacht vragen, maar daarvoor in plaats zijn er gemakkelijk drie of vier andere vereeni- gingen te noemen, met geen minder nuttig doel en grondslag. Zoo schiet moeder-de-vrouw alleen met de kleinen over. Indien ze tenminste niet bij machte is haar kroost in handen van anderen achter te laten, want is dit het geval, dan zijn er ook voor haar vereenigingen en instellingen te over die haar steun en medewerking onmogelijk ont beren kunnen. En zoo wordt het huis een plaats waar men slechts komt om te eten en te slapen en veelal ookom er z'n slechte buien te luchten. 't Wordt een miniatuur-hotelleven, waar de gasten langs elkander heen leven en waar een ieder zijn eigen wereldje er op na houdt, waar in een der andere huisgenooten nooit komen kan. Men vervreemdt van elkander. De ouders hebben hun gezag en invloed over hun kinderen verloren en de kinderen bemoeien zich niet met vader, die toch nooit thuis is, en evenmin met moeder, die haar buiten-het-huis-levende-kinde- ren toch niet begrijpen kan. En wat het mooiste, het fijnste, het edelste is, in ons menschelijk leven, het intiem verkeer, ligt gebroken, aan scherven Hier ligt een zware taak en een dure roeping voor de ouders- Vader, uw eerste werk in uw maatschap pelijk leven is Uw huisgezin, niet alleen stof felijk, maar bovenal ook geestelijk te ver zorgen. Uw kinderen vooral in rijpere jeugd jaren behoeven uw leiding, uw zorgen, zij heb ben noodig het vruchtgebruik van uw levens ervaring. 't Is goed en nuttig, dat ge u geeft aan het openbare leven en uw krachten wijdt aan kerk, staat en maatschappij, maar uw huisgezin gaat voor. Bedenk, het gezin is de kleinste cel, de eerste cel van het rijke volle leven, zooals zich dit rondom ons openbaart. Omring die cel met uw vaderlijke zorgen en de rijkste vruchten zullen er van gezien worden op alle levensterreinen, waar ge u nu zoo druk over maakt. Onze tijd heeft behoefte aan het gezinsleven. Lichamelijk zullen we er wel bij varen, als we er naar staan een zoo groot mogelijk deel van ons leven in ons huis doo rte brengen. De rust en de ware ontspanning zullen ons evenwicht herstellen en ons bekwamen voor onzen arbeid. Stoffel ij k geeft het ons ge win, want een uithuizige familie is een dure familie. Maar bovenal geestelijk zullen we winste boeken van een rijk huiselijk leven. De verhoudingen in het huisgezin tusschen man en vrouw, vaders en kinderen, broers en zusters, meesteres en dienstbaren, kunnen bij een intiem huiselijk leven tot hun volste recht komen. En waar dit zoo is worden de meest gees telijke reëele eigenschappen in onze ziel ge kweekt. Wij leeren het gezag in rechtvaar digheid en liefde uitoefenen en handhaven, te genover onze kinderen, wij leeren te gehoor zamen tegenover onze ouders, we leeren so lidariteit, toegevendheid, hulpvaardigheid in on ze verhouding tot broeders en zusters, we leeren waardeering voor den arbeid van onze dienst baren. En welke geestelijke eigenschappen zijn er meer noodig, om op het publieke levenster rein in staat en maatschappij het leven tot het meest idëele op te voeren UITKIJK. „Maar op dezen zal Ik zien, op den arme en verslagene van geest, en die voor mijn woord beeft". III. (Slot). Ons schriftwoord bevat een waar schuwing voor allen, die rijk en ver rijkt zijn in eigen oogen en niet beven voor het woord Gods. De Heere is groot van genade en ontferming voor de nederigen, de armen en verslagenen van geest maar Hij is een gestrenge Rechter, een vreeselijk God voor de hoogmoedigen, die zich verheffen op hun ingebeelde deugdzaamheid, in plaats van zich door Zijn woord te laten leeren en leiden. Staan wij daarom naar 'n nederigen geest, naar het kleed van den ootmoed. Maar daartoe is zelfkennis noodig, en die juist ontbreekt zoovelen. Zij beel den zich in, dat zij rechtvaardig voor God zijn, en weten niet, dat hun ge rechtigheid in Zijn oogen een wegwer- pelijk kleed is. Hun hoogmoed belet hen voor God te buigen. Zij willen zich niet vernederen voor Hem, noch voor de menschen. Zij beven niet voor Zijn woord. Zij nemen 't niet nauw met de zonde. Zij kennen hun hart niet als boos en vijandig. Jezus, een Zaligma ker van hetgeen verloren is, is hun een steen des aanstoots. Er is bij hen geen ernstig voornemen om met de wereld te breken. Het aangezicht des Heeren is tegen dezulken, indien zij zich niet bekeeren, in dit leven reeds en straks in den dag des oordeels. Wat zal 't zijn als God tegen hen opstaat in het gericht. Wat zal er overblijven van hun gerechtigheid, waarmede zij meenden voor Hem te kunnen bestaan.. Die voor Zijn woord niet beven, zullen vergaan, het einde der goddeloozen zal uitgeroeid worden. De hoogmoedigen zullen vernederd worden. Buigen wij dan nu nog voor den Heere, onderwer pen wij ons aan Zijn woord, nemen wij de hand van verzoening, ons toegesto ken, aan, en gelooven wij de belofte Gods, dat er heil is voor een iegelijk zondaar, die tot Jezus komt en zich van zijn boosheid bekeert. Die God niet eeren, zullen door Hem niet geëerd worden; die Hem versmaden zullen licht geacht worden. Maar welk een troost ligt er in dit Schriftwoord voor den ootmoedigen zondaar, als hij daaruit verneemt op wie de Heere in gunst ziet. Arm, ja dat is hij. Dat belijdt hij maar niet ver standelijk, maar zoo gevoelt hij zich tot het einde zijns levens toen. Hoe ouder hij wordt, des te armer wordt hij. Ver slagen van geest, ja, dat is hij. De zonde doet hem leed; zijn onheiligheid is hem een oorzaak van smart. Hij wordt niet, die hij wezen moet. Zoo gaarne zou hij anders zijn, heiliger in zijn denken, spreken en doen. Zijn ide aal is: volmaakt, zonder eenige zonde voor God te leven .Maar dat volmaakte grijpt hij niet. Het blijft hier een jagen. Soms zelfs is 't hem,alsof hij hoe lan ger hoe verder van het ideaal verwij derd wordt. Voor Gods Woord beven, ja, dat doet hij. Met eerbied daarvoor vervuld, heeft hij 't lief en kiest 't tot zijn leidsman. De beloften Gods zijn hem tot troost en sterkte, en zijn bede is, dat de Heilige Geest hem steeds meer inleide in Gods heilgeheimen. Welk een voorrecht heeft hij, die arm en verslagen van geest, voor dat woord beeft. Immers hij zal ervaren, dat de Heere naar Zijn belofte in gunst op hem ziet. Het zalige van Gods ge meenschap zal hij smaken. Het zal aan hem bewaarheid worden, dat de Heere bij de nederigen wonen wil. Nooit is 't ons beter, dan wanneer wij arm van geest zijn. Wat zijn wij dan rijk; rijk, omdat wij zulk een mach tigen en getrouwen God voor ons heb ben; rijk, omdat wij in Jezus een vol komen Zaligmaker hebben, die voor al onze zonden betaald en ons een eeuwig leven verworven heeft. Wel hem, die verslagen van geest treurt over de zonde en ze met hartelijk leed wezen voor God belijdt. De Heere zal zijn Heelmeester zijn, de Heilige Geest hem troosten met de verzekering, dat al zijn ongerechtigheden verzoend zijn en hij eenmaal, van alle zonde en lijden verlost. God eeuwig loven en prijzen zal. Zalig de mensch, die beeft voor Gods Woord. Dan zal hij bewaard zijn voor afdwalingen; en wakende en biddende is hij bestand tegen den vij and .Hij zal zich vasthouden aan Gods beloften en staande blijven. Den Heere in het oog houdende, zal hij zijn weg bewandelen, in de troostvolle weten schap, dat God met hem is. In dien weg wordt 't ervaren, dat de Heer in genade ziet op den arme en verslagene van geest. In Zijn gunst te daelen js beter dan het kostelijkste dat de aarde geeft. Het is oneindig meer dan de gunst van menschen te genieten. De gunst Gods maakt rijk. Zij is een bron van sterlkte en blijdschap. Ze geeft strijdensmoed en heft het hoofd van den moeden strijder omhoog. De wetenschap, dat de hooge en verhevene God op ons ziet; op ons, in onderschei ding van zoovele anderen; op ons te midden van millioenen menschen; op ons, die bij de menschen geen naam hebben, die wetenschap maakt ons ge lukkiger dan het bezit van aardsche schatten, zoodat wij met den rijksten wereldling niet willen ruilen. Naar de koersen, die men dagelijks in de krant ziet is er weer een ongewone beweging geweest in aandeelen Jurgens, die voor enkele weken, op 165 genoteerd stonden zonder eenigen handel van beteekenis en thans een ruim 50 hoogeren koers kuirnen bedingen. Vermoedelijk heeft men hier te doen met ge- daelftelijk bona-fpde, gedeeljtelijk speculatieve vraag, de eerste waarschijnlijk komende van Engelsche zijde, de tweede van de zijde der angstig geworden contramineurs, die aan deze affaire een geduchten strop hebben gehad. Of de hoogere koers plausibel is, wordt een open vraag genoemd, aangezien een fonds, waarin zooveel wordt gemanipuleerd, niet te over zien is. Het andere fonds, dat zich in de belangstelling mocht verheugen, is H.V.A., dat in een paar dagen tijds een 50-tal percenten naar omhoog liep, op grond van verwachtingen van een bo- nus, in den claimvorm, welke geruchten echter ook hardnekkig worden tegengesproken. De gewoonte dezer maatschappij is, om zich niet uit te laten over hare kapitaalbeweging, zoo dat men nog tastende is. Intusschen is de koers zelfs 854 geweest Dinsdag j.l., zoodat er niet zoo heel veel meer voor noodig is, om de voorspelde 1000 te halen. Van Rubber slecht nieuws, dalende prijzen, heden 1 sh. 3% pence, met trage stemming, door groot aanbod in verband met grooter wordende voorraden en ruimen aanvoer uit Azië. Verder schijnt er onder de groote rub berverbruikers de autobandenfabrikanten oneenigheid te zijn gekomen, want er worden aanbiedingen gedaan onder de vastgestelde prij zen van dezen zomer. Een veeg teeken 1 De scheepvaartmarkt is rustig gestemd, doch niet onvastof deze toestand zoo zal blijven hangt echter uitsluitend af van de vrach- tenmarkt. Voor de reederijen schijnt het jaar echter niet slecht te zijn, zoodat er tenminste behoorlijke dividenden verwacht kunnen wor- den. Men zal zich de beweging herinneren in aandeelen Kali Bakor eenige weken geleden, welke koersreizing gebaseerd was op een bod, I dat op de bezittingen der maatschappij was gedaan. Volgens een financieel redacteur van één onzer goede financieele bladen, was dit een geheel nieuw recept voor een gewoon dob- belarijtje. „Men" laat door een of anderen ontsider een bod doen op de bezittingen eener maat schappij. „Men" zorgt, dat over dit feit eerst ge heimzinnig gesproken wordt. „Men" vermenigvuldigt het aangeboden be drag met twee of drie. Waaruit dan voor iedereen te berekenen valt, dat de aandeelen minstens het dubbele waard zijn van de momenteele noteering. En voila de bal is aan het rollen. Het goe dige publiek zorgt er wel voor, dat zij blijft rollen. Totdat plotseling door een nuchtere verla ging blijkt, dat er feitelijk van al het vertelde fraais maar weinig of niets waar is. Het is te hopen, dat dit fraais niet is ge komen uit den boezem van het bestuur, want zoo zou het vertrouwen in onze solide Hol- landsche leiding een geduchten knauw krijgen. Over het algemeen is de beurshandel uiterst stil en onbelangrijker wordt door de meeste effectenkantoren steen en been geklaagd en de „lok"-advertentiën prijken dagalijks in de groote bladen. Men weet, wat wij daarmee bedoelenaanbevelingen om te schrijven og nummer zooveel, waarna men voor een paar gulden een tip krijgt om een duister fonds te koopen. Verder is er weer gestadig vraag naar re- misiers, die tegen vergoeding van retourpro visie, effectenorders aanbrengen, wat ook een bewijs is, dat de beursmakelaars middelen zoe-, ken om hunne zaken te verbeteren en daal voor wel een gedeeltelijke provisie-restitutit over hebben. Ook worden er tegenwoordig betrekkingen aangeboden, zelfs onder het lokmiddel„le venspositie". Meestal blijkt dan, dat de can- didaaat, die wordt opgeroepen, zich zelf de levenspositie moet scheppen met een proeftijd van enkele maanden op provisiebasis, en als het den werkgever dan voldoende is, kan er over salaris gesproken worden. Alles wijst op slechte economische toestan den, men durft niets meer aan, zelfs vacante gesalarieerde plaatsen moeten op die wijze wor den aangevuld, dat er voor den werkgever geen enkel risico meer is. Over het algemeen bevat de menschelijke hoofdhuid 75000 haren, die per dag ongeveer 0.2 m.M. groeien. Ieder mensch brengt dus dagelijks 15 M. haar voort. Dit natuurwonder verschaft ons niet alleen het schoonste sieraad, maar ook een zeer waardevolle bescherming voor het hoofd. In normale gevallen blijft deze enorme groeikracht tot in hoogen ouderdom behouden. Wanneer die groei met het 16e jaar be gint te verminderen, zooals tegenwoordig bijna regel is, dan is dit onnatuurlijk. De verminderde haargroei wordt meestal na het 20e jaar eerst bemerkt. De oorspronkelijke meterlange vlecht van de bakvisch is de helft korter geworden en de schedelhuid van den jongen man begint zichtbaar te worden. Zonder goede haarver- zorging wordt men kaal.1 Ongelooflijk veel wordt in dit opzicht gezondigd uit onwetend heid. De grootste vijanden van uw haartooi zijn de onzinnig samengestelde middelen die men gebruikt. Opwekking van den celgroei moet volgens Prof. Friedenthal het A. en Z. van alle haargroeimiddelen zijn en hij bewijst dat de door Dr. Weidner met Silvikrin inge slagen weg de eenige is die hiermede rekening houdt. Het bijgeloof, dat een uitgeputte haarwortel dood is, bleek in den loop der jaren door Dr. Weidner's vinding onwaar, daar na gebruik van Silvikrin op kale plekken weer nieuw haar groeide. Zeker een troost voor hen, die door haaruitval en slechten haargroei geplaagd worden. Van veel gewicht is de weg, dien Dr. Weidner aanwijst, hoe het haar op na tuurlijke wijze te verzorgen en groei-aanzetting en schoonheid van het haar te verkrijgen is. Aanzetting van den celgroei, bestrijding van de vergrooting der vetklieren en opheffing van de verhoorning der schedelhuid vormen het middelpunt van zijn overwegingen. Dr. Weid ner nam alp grondstof menschenhaar, dat hij volgens een door patenten beschermd procédé behandelde en dan plaatselijk, d.w.z. op de haararme plekken der schedelhuid, liet inwer ken. Daar steeds meerdere oorzaken haaruitval doen ontstaan schaadden de tot nu toe toege paste middelen meer dan ze baattende be strijding der eene oorzaak verergerde de andere en bijna steeds bleef voortdurende haararmoede als eindresultaat over. Dr. Weidner's vinding nam de onzekerheid op stellige wijze weg. Wie meer omtrent deze belangrijke vinding wenscht te weten, vrage toezending van het zeer leerrijke boekje„De Haargroei, zijn Behoud en Herstel". Het procédé voor de vervaardiging van Silvikrin uit menschenhaar is in alle landen gepatenteerd. Silvikrin is thans ook in Neder land verkrijgbaar, evenals Silvikrin Shampoon, dat het werkzame Silvikrin bevat. Wij zenden U tegelijk met het boekje een hoeveelheid Silvikrin Shampoon, voldoende voor zes hoofdwasschingen, bij wijze van proef. Gebruik daarvoor nevenstaanden bon: Aan het Laboratorium Silvikrin, Rotterdam, Schiekade 104. Als lezer van „Maas- en Scheldebode" verzoek ik om toezending van het boekje „De Haargroei, zijn Behoud en Herstel" en drie pakjes Silvikrin Shampoon. Ik sluit hierbij in 40 cents aan postzegels ter vergoeding van kosten en porto. 113 Naam Straat Plaats Duidelijk schrijven s. v. p. en als brief verzenden. Knip dezen bon direct uit, uitstel is veelal afstel HOtLMtZMIXD LOCARA Fa. S. HAAGMAN Ruime keuze diverse HAARDEN enz. enz. Verder een uitgebreide sorteering LUXE KACHELS In verschillende kleuren KACHELPLATEN - VULEMMERS Mika voor Haarden en Kachels De Bank leent gelden aan leden tegen 4,8 's jaars. Zij neemt gelden op tegen 3,84 's jaars. Voorschotten kunnen dagelijks wor' den aangevraagd bij een der leden van het Bestuur. Kantooruren Donder* dag» en Zaterdagavond van 6—8 uur. Kassier JOH. HOLLEMAN, Dirksland SMEDERIJ IJzeren Damhekken Heiningen, Kruiwagens, Speciaal adres voor Zware Brongasketels, IJzeren pulp< manden, ijzeren sleepen üzeren mudden franco levering alle Stations Telef. 1062 H o moe o pa t is c h e Indische Geneeskundige Inrichting BERGSCHELAAN 218 - ROTTERDAM Annex Laboratorium voor UROLOGISCHE UROSCOFIE (Zuiver wetenschappelijke methode voor URINE'ON DER ZOEK). Nauwkeurigste bepaling van aard en plaats der ziekte. Honderden patiënten vonden met onze methode genezing, zelfs in de meest hopelooze gevallen. Behandeling van alle In> en Uitwendige ziekten (ook geheime ziekten). Aan onze inrichting is verbonden een Medische Specialist voor lichamelijk onderzoek. Spreekuren ZATERDAGS en DINSDAGS van 10—5 uur. Te bereiken met 1 ijn 11 tot voor hnis. Urine kan ook per post gezonden worden (goed verpakt), waarna op verzoek geneesmiddelen worden toegezonden Dubbel transparant celluloid met lederen randen, 18.5 X 25.5 cM. SOLIDE! DUURZAAM Deze Cour abonnew Af lei Dit n SCI Corresponde De pleutc probleem, wereld" he ledig tempc 1. Th5 1. Th5 I volgt 2. C y i Prd p .1 Wit: Kb en f6. Zwart: Mat in Oplossir October. Men ka: toetreden, zet telt vo oplossing 1 (minimum delijksche punten hel abonné's z een geen geacht nie De A, Verb (38); L. mens (14) C. Tieme: Gespeel Wit: Gr 1. 2. Deze sc mering. V de verstar te oefener 3. 4. 5. 6. 7. Hierdoor 7. 8. Dit is Zwart m< hij ontwik merking t zetting vc Literat praepa vermei GRAT

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2