Bij Scheren EJJBIfcT HOEKTE T7"©©E3 IES"U""W" SIT S1ITS Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. H Si pi Plaatselijk Nieuws. inn a na a géén Pijn en naschrljnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL zaken buiten de raadszaai houden. Hij ziet thans 3 zetels ingenomen door anderen dan de afge treden heeren Koese, van Oostenbrugge en van de Ree. Bij dezen aanblik kan hij dan ook niet nalaten aan de afgetreden heeren dank te be tuigen voor hetgeen z in 't belang der gemeente hebben gedaan en in volle harmonie en aan gename samenwerking hebben helpen tot stand brengen. Hij spreekt dan ook de hoop uitt dat deze Raad de voetsporen zal mogen volgen van den ouden raad en hij twijfelt niet of ook dan weer zal de gemeente er wel bij varen. Daaarop wordt overgegaan tot de benoe ming van de Wethouders. Bij eerste stemming worden uitgebracht 7 stemmen, n.l. op den heer P. D. Holleman 5 stemmen, op den heer P. Biemond 1 stem, en 1 stem blanco, zoodat met meerderheid van stemmen is benoemd P. D. Holleman. Bij tweede stemming warden uitgebracht 7 stemmen, n.l. op den heer P. Roon 4 stemmen, P. Biemond 2 stemmen, en 1 blanco .zoodat gekozen is de heer P. Roon. De beide heeren nemen deze be noeming aan. De VOORZITTER wenscht beide heeren geluk met hunne benoeming tot Wethouder en geeft den heer Biemond zijn persoonlijken spijt te kennen over het feit dat deze zijn zetel heeft moeten afstaan aan den heer Holleman, en be tuigd zijn dank voor hetgeen hij als wethouder voor de gemeente in hunne zittingsperiode heeft gedaan, welke periode zich altijd heeft geken merkt door de bijzondere buitengewone en aan gename wijze waarop de zaken werden afde- daan. H haopt dan ook dat dez everstandhou ding in het nieuwe college zal bestendigd blijven daar dit niet anders dan de gemeente ten goede kan komen. De heer HOLLEMAN dankt daarop in de eerste plaats den Voorzitter voor zijn geluk- wensch en hoopt dat deze vervuld moge wor den. Ook kan h niet nalaten een woord van hulde te brengen aan he tvorige college van B. en W. voor hetgeen zij in hun zitting hebben voorbereid en tot stand gebracht. Hij zegt dat daaraan ook wel fouten kleven, doch die niet werkt maakt geen fouten. Daarop richt hij een woord tot den heer Biemond en zegt dat zijn val als wethouder niet te wten is aan hem als persoon, doch geheel komt op rekening van de politieke richting in den raad, en hoopt dat dit geen aanleiding voor hem moge geven tot on aangenaamheden. Tevens dankt h zijn medeleden voor de op hem uitgebrachte stemmen en hoopt dat hij het in hem gestelde vertrouwen moge waardig zijn. Alsdan wordt overgegaan tot het lezen der notulen der vorige vergadering, welke onver anderd worden vastgesteld. Daarop wordt door de Voorzitter mededee- ling gedaan van een ingekomen miss. van H.H. Ged. St. houdende toezending van een uittrek sel uit het Kon. Besl. van 6 Juli houdende goed keuring van het vastgestelde heffingspercentage van de plaatselijke inkomstenbelasting voor 1927 -1928. Vervolgens wordt door den VOORZITTER mededeeling gedaan van een ingekomen miss. van H.H. Ged. Staten, daarbij toezendende een ontwerp algemeene regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in de provincie, waarin thans zijn opgenomen alle regelingen daaromtrent loopende, "zonder dat eenige verandering komt in de bestaande jaar wedden. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten Ged. St. te advieseeren tot vaststelling van deze regeling over te gaan. Hierop leest de VOORZITTER voor een schrijven van Dr. P. J. Mulder, gemeentegenees heer, waarin deze zijn dank betuigt voor de inwilliging van zijn verzoek voor het bouwen van een autogarage en deelt tevens mede, dat hij accoord gaat met de jaarlijksche huurprijs van 15.Dit stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. In behandeling komen thans 2 ingekomen re- clames tegen aanslagen in de schoolgeldheffing en wel van W. Brinkman en Adr. van den Nieuwendijk. De VOORZITTER zegt dat deze tengevolge van hunne aanslagen in de Rijksin komstenbelasting zijn geplaatst in de klasse waarin zij thuis hooren, zoodat geen redenen aanwezig zijn de aanslagen te verminderen. Op zijn voorstel wordt dan ook met algemeene stem men besloten afwijzend te beschikken. Thans stelt de VOORZITTER aan de orde vaststelling van de vergoeding bedoeld in art. 101 der wet op 't L. O. over 1925 aan het bestuur der Bijz. School alhier. Aan de hand van de goedgekeurde rekening over 1925 zijn de kosten aan de O. L. School geweest juist 10 per leerling, zoodat het bestuur der Bijz. sch. recht heeft op 70)4 X 10.- of 705.— ver minderd met het door hen geinde schoolgeld van 603.55 is 101.45. Met algemeene stemmen wordt op voorstel van den Voorzitter dit be drag aldus vastgesteld. Alsdan leest de VOORZITTER voor een ingekomen schrijven van mej. J. Roon, waarbij deze eervol ontslag verzoekt uit haar betrek king van helpster in de nuttige handwerken. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten haar dit te geven op de meest eervolle wijze met ingang van 1 Nov. a.s. onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld eene wijziging der gemeente- begrooting dienst 1927. De VOORZITTER benoemt thans tot leden der commsiie tot nazien van de gemeentereke ning dienst 1926 de heeren Biemond, Jansen en Hoek, die deze benoeming aannemen. Nu komt weder aan de orde het in de vorige vergadering door Burgemeester en Wethouders ingediende voorstel tot verleening van subsidie aan de vereeniging voor Chr. Bewaarschool- onderwijs alhier, waaromtrent de stemmen staak ten. Dit voorstel luidde aldus Ie. tot wederopzegging te verleenen een sub sidie van 0.10 per ingeschreven leerling per week en de voorwaarden van hun voorstel van 12 Maart 1927; 2e. te besluiten dat het subsidiebedrag nimmer de 500.mag overschrijden; 3e. dat desgevraagd de Raad aan de hand van de gegevens der exploitatierekening jaar lijks een toeslag geve, evenwel met inachtneming van 't bedrag van 500.—. De VOORZITTER zegt, dat hierover in de vorige vergadering voldoende is gediscussieerd, doch geeft de nieuwe leden gelegenheid inlich tingen te vragen. De heer JANSEN zegt zich in geen geval te kunnen vereenigen met 't verleenen van sub sidie. Hij acht dit in strijd met zijn juist afge- legden eed, daar hij deze bewaarschool niet acht een algemeen, doch een particulier belang, n.l. een school waarvan slechts een V« gedeelte der bevolking profijt trekt. Indien dit een school was, die door de gemeente werd geëxploiteerd, en de Raad zeggenschap had, en zoodoende iedereen daarvan kon profiteeren, dan kon wor den gesproken van een algemeen belang, doch thans niet. De VOORZITTER zegt, dat hij destijds in de meening verkeerde, dat zoon school zeer gewild en gewenscht werd, wat ook wel bleek uit't kindertal en daar zoon school, van ge meentewege geëxploiteerd, te duur werd, acht hij deze oplossing voor den Raad wel gewenscht. De heer JANSEN blijft echter bij zijn mee ning en waarschuwt den Raad zich niet op dit hellend vlak te begeven, daar dit de ge meente duur kan komen te staan. 'Thans is er een tekort van 500.Zoo de gemeente het tekort gaat dekken, zullen de vrijwillige bijdra gen aan die vereeniging van de ingezetenen spoedig ophouden en wordt het tekort aanmer kelijk hooger, en wat dan als dit 1000.— is. Hij acht dan ook tevens een bedrag van 500.— te veel voor een zaak, die niets anders is dan een bewaar school, om de ouders van hun kinderen te ontlasten. Daarop wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Vóór stemden de heeren Biemond en Roon. Tegen-de heeren Blokland, Holleman, Hoek en van Dam. De heer Jansen stemt blanco. Alzoo wordt het voorstel van B. en W. verworpen. Als dan wordt het voor stel van den heer Holleman, hetwelk wordt ondersteund door den heer Hoek, n.l. het ver leenen van een subsidie van 0.15 per leer ling per week tot een maximum van 1500.— en verdere voorwaarden neergelegd in 't voor stel van B. en W. van 12 Maart 1927, ïn stem ming gebracht. Vóór de heeren Hoek, Holleman, 'Biemond en van Dam. Tegen de heeren Blok land en Roon. Blanco de heer Jansen, zoodat dit voorstel met 4 tegen 2 stemmen wordt aan genomen. Bij de gebruikelijke rondvraag, wijst de heer VAN DAM op het snelle rijden met auto's over den buitendijk, en vraagt of 't niet moge lijk is maximum-snelheid in te voeren. De VOORZITTER verwacht daarvan niet veel heil en voor de gemeente kostbaar. De heer HOLLEMAN vraagt de Voorzitter of hem iets bekend is omtrent een verschil om trent de uitvoering van het havenreglement door den havenmeester en den baajs van de baggers- molen. De heer VAN DAM verzoekt den Voor- zietter eenige verandering te willen bewerstel- ligen in het innemen van een ligplaats door de baggermolen aan de zijde van het jaagpad, wat voor de visschers zeer hinderlijk is. De VOORZITTER zegt beide heeren een onderzoek toe. Verder niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente 4 OOLTGENSPLAAT, op Dinsdag 6 September, ten 4 uur. De Voorzitter opent de vergadering met ge bed. In een oogenblik van plechtige stilte verheffen allen zich van hun zetel en leggen de vereischte eeden af. De VOORZITTER feliciteert de leden met 't vertrouwen, dat de kiezers hun schonken. Ook de nieuwe leden wordt een welkom toegeroepen. En al mogen de politieke inzichten verschillen, toch hoopt spr. als voorgaande jaren, dat allen in het belang der gemeente werkzaam zullen zijn, en alleen de ware belangen zullen dienen. Dan teekenen der presentielijst en lezen der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Bij de verkiezing van een Wethouder worden 8 stemmen uitgebracht op J. Jacobs (R.K.), 1 op Hobbel en 2 blanco. Gekozen Jacobs. Voor de volgende Wethouder worden uitge bracht op B. Noordijk (V.B.) 5 stemmen, op H. P. Waling (A.R.) 4 stemmen, de Vos 1 stem en 1 blanco. 2de Vrije stemming Noordijk 5, Waling 4, de Vqs 1 en 1 stem blanco. Herstemming, waaraan Noordijk en Waling niet mogen deelnemen. Noordijk 4, Waling 3 2 blanco stemmen. Gekozen Noordijk. De VOORZITTER feliciteert de gekozenen, inzonderheid de heer Jacobs, welke reeds lang Wethouder der gemeente was. Voorstel van Ged. Staten, schoolgeldveror dening in de vreemde talen, besloten een wijzi ging aan te brengen. Mochten er nog bezwaren bij Ged. Staten bestaan, zal men deze intrekken. Een verzoek van de Arbeidsbeurs om sub sidie. Wordt op voorstel van B. en W. af gewezen. De heer VERMAAS (R.K.) vindt het jam mer. De VOORZITTER zegt, dat er nimmer ge bruik van wordt gemaakt; betrof het landarbeid dan was het wat anlers. Mocht evenwel iemand zich aanmelden, dan kan hij toch door den correspondent geholpen worden. Een verzoek van de landbouwschool te Som- melsdijk, wordt eveneens op voorstel van B. en W. afgewezen, met het oog op de financien. Een aanbieding betreffende stoombrandspuit van de firma Bikkers, van der Ploeg, Apel doorn, en de Fiat-Maatschappij, zal later be handeld worden. De heer VAN ES A.R.) wil de „Gemeente stem" laten circuleeren. De heer VERMAAS klaagt over de lantaarns in Achthuizen. Aan zijn verzoek zal voldaan worden. In het dorp branden ze al, wat in Achthuizen ook moest zijn. Van B. en W. kan binnenkort een voorstel verwacht worden, om een postkantoor te bou wen naast de woning van Voogd, welke de woning spoedig verlaten zal, en kan dan worden verhuurd aan den heer Verschoor voor 5.60 per week. Het kantoor er naast zal 2000.- kosten, hetwelk dan ook gehuurd zal worden. Op voorstel van den heer DE VOS (S.G.P.) krijgen B. en W. machtiging om spoed te maken De heer VAN ES wil echter de teekenlng en den prijs aan de goedkeuring van den Raad onderwerpen. Publieke besteding zal plaafs hebben. De heer VAN ES wilde het Rijk laten bou wen, doch dit gaat niet. De heeren DORSMAN en VAN GURP wil len de gemeentewoningen verkoopen. De VOORZITTER vindt het toevallig, dat juist de 2 nieuwe leden dit wenschen; de oude leden hebben hier al zooveel van vernomen, dat ze beter op de hoogte zijn, doch ze zijn eenmaal te duur; de groote en kleine kosten door elkaar 4800.—. De heer VAN NIEUWAAL vreest, dat ze bij verkoop geen 2000.— zouden opbren gen. In de Prins Hendrikstraat koopt men voor 2200,— een nieuwe woning met flink grond er achter; dit zouden de menschen natuurlijk veel liever doen. De VOORZITTER zegtwe hebben met den Minister te maken, wij kunnen niets doen, alleen veel schade bij verkoop en dan zeker alle woningen tegelijk verkoopen, en daar ziet spr. geen kans voor, •evenmin als de leden dit zou den kunnen. Dan komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten, betreffende de salarisregeling van Burgemeester, Secretaris en Gemeente-Ontvan ger, waarin geen belangrijke wijzigingen worden aangebracht. Wordt aangenomen. Af- en overschrijvingen. Aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde, dankt de VOORZITTER voor het aangename samenzijn en sluit de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente DEN BOMMEL op Dinsdag 6 Sept., des nam. half drie. Tegenwoordig de heeren J. P. Mast, W. A. Lokker, J. Hokke, J. P. Segers, A. L. Houthui zen, B. C. Jongeling en W. J. Rosmolen. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formuliergebed. Hierna wordt overgegaan tot beëediging der Raadsleden. Nadat door den Voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden zijn voorgelezen, worden deze achtereenvolgens in zijn handen afgelegd door de heeren J. P. Mast, W. A. Lokker, W. J. Rosmolen, B. C. Jongeling, J. P. Segers, J. Hokke en A. L. Houthuizen. Hierop roept de VOORZITTER de leden in de eerste zitting welkom toe, en spreekt den wensch uit, dat in een goede verstandhouding mag worden samengewerkt, dit in het belang der gemeente. Vervolgens leest de voorzitter de notulen der vorige vergadering voor, welke na een kleine wijziging onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. In behandeling komt 1. Schrijven van den Adjudant van Dienst van H. M. de Koningin houdende dankbetuiging voor de gelukwenschen op 31 Augustus j.l. aan H. M. door den Raad aangeboden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Aan de orde wordt gesteld benoeming wethouders. Als stemopnemers fungeeren de heeren J. P. Mast en W. A. Lokker. Bij de eerste stemming worden uitgebracht 4 stemmen op J. P. Mast, 1 stem op W. J. Rosmolen, 1 stem op J. Hokke en 1 blanco, zoodat gekozen is de heer J. P. Mast. Bij de tweede stemming verkrijgt de heer J. P. Segers 4 stemmen, 1 stem op W. J. Rosmolen, terwijl 2 briefjes blanco worden ingeleverd. Gekozen is dus de heer J. P. Segers. De VOORZITTER vraagt aan de benoemde wethouders of zij de benoeming aannemen. De benoemden verklaren hunne benoeming aan te nemen. Nadat de VOORZITTER de benoemde wet houders heeft geluk gewenscht, wordt de ver gadering gesloten. SOMMËLSDIJK. Op de 1.1. Woens ag gehouden weekmarkt waren 10 biggen en eenig pluimvee aangevoerd. Een zoontje van den winkelier P. K. had het ongeluk met een riek in zijn voet te ste.ken, waardoor deze zoodanig werd verwond dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De prijs der aardappelen is stijgende. In deze gemeente levert men ze reeds voor f 4,- per H L De Bijzonder Vrijwilligen Landstorm zal binnenkort een afdeelingsvaandel aanschaffen. Een collecte hiervoor gehouden op de boot bij de terugkomst van den Landdag te Oud» Beijerland, bracht een som op van f 3,71. MIDDELHARNIS. Op het gehouden concours te Rozenburg behaalde de «Volks, zang» n de afd. Uitmuntendheid de le prijs en het Mannenkoor in de 2e afdeeling de 2e prijs, Uitslag wedv ucht door de P.V. «Seinpost» vanuit Lier, afstand 75,400 K.M.le en 6e prijs F. Redauer, 2e H. Blok, 3e en 19e P. de Gans, 4e, 10: en lie D. Kardux, 5e J. Jordaan, 7e en 14e J. J. Nipius, 8e P. Hommel, 9e, 17e en 18e A. SchuurmaD, 12e en 15e F. Koote, Aankomst eerste duif 9,0,42, laatste duif 9,14,28. Men besteedt thans voor aardappelen f 4,— de 70 kilo, ajuiD f 3,— en koepeen f 1,- de 60 kilo. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot Wethouders alhier zijn benoemd A. Koppenaal en L. Braber J.Lz In het huis, plaatselijk gemerkt B 44 doet zich een geval van besmettelijke ziekte «rood. vonk« voor. J. J. Nipius en M. v. d. Plaat hebben een woning onderhands verkocht aan M, Trommel, alhier. OOLTGENSPLAAT. Aan K. v.ReeJz. is vergunning verleend tot het bouwen van 2 woningen in de Prins Hendrikstraat. OUDE TONGE. Tot Wethouders voor deze gemeente zijn benoemd de heeren J. Prince (V.B.) en C. L. de Wit (R..K.) DeD heer J. Kievit heeft zijn boeneming tot lid van den Raad aangenomen, Het «Hoogerhuis» alhier is bij afslag aan. geloopen zoodat A. Kanters eigenaar is. De prijs van de boter is met f 0,10 per K G. verhoogd. De prijs is nu f 2 50 per K.G, De prijs van de koepecn is f 1,— per 60 K.G. met veel aanvoer. NIEUWE TONGE. De erven van wijlen P. van Alphen, hebben de woning aan den Molendijk A 205, onderhands verkocht aan dhr. A. Mans. J.l. Woensdagavond gaf de Muziek vereen «Apollo» alhier een in alle opzichten goed gesiaagd concert. Tegen D. d. W. is proces, verbaal opge. maakt wegens het rijden zonder licht. Door enkele inwoners alhier is aan den Raad een verzoek ingediend om aan het nieuwe Raadhuis een klok aan te brengen. MELISSANT. Tijdens het onweder sloeg Maandagavond de bliksem op verschillende plaatsen in, alleen met eenige materieele schade doch zonder persoonlijke ongevallen liep alles af. -ii Hedenmorgen werden de kinderen de beide scholen, ter gelegenheid van hethuwe* lijk van den Edelachtbaren Heer Burgemeester, getracteerd. Van gemeentewege zal naast de hand. brandspuit een motorbrandspuit worden aan. geschaft, welke binnenkort zal arriveeren. HERRINGEN. Naar we vernemen bestaan hier plannen om ter gelegenheid van het hu. welijk van onzen Burgemeester, ook nog een kleine feestelijkheid te doen plaats vinden. I De kinderen der Bijz. en der O. L. School I werden heden rijkelijk getracteerd, namens IS den Burgemeester. Verheugd trokken de klei. I nen met hun gave huiswaarts. Aan J. G. Noordijk is vergunning ver. H leend tot het bouwen van een woonhuis aan h den Peuterdijk. Nu de oogstdrukte wat voorbij is, zullen de schietoefeningen van den Bijz. Vrijw. Land. storm binnenkort weer worden hervat. STELLENDAM. De schipper van de S.L. 25 W. de Jager alhier had Donderdag j.l. het ongeluk door 't losschieten van een touw waaraan hij trok buiten boord terecht te ko.wfl, men. Door spoedige hulp van zijn knecht: wist hij weer aan boord te klouteren, zoodat f hij er met den schrik en nat pak afkwam. Als een bijzonderheid kan worden ge< meld dat alhier gedurende de maand Augus. Een oud'Hollandsch spreekwoord zegt «een vrouwenhand en een paardentand mogen nooit stilstaan». Een spreekwoord waarop, zooals op vele spreekwoorden nog wel iets zou zijn af te dingen. Toch bevat het een kern van waarheid. En de vrouw, de deugdelijke huisvrouw, zooals Spreuken 31 ons die teekent, kan moeilijk anders dan als de altijd bezige huis» vrouw voorgesteld worden. «Zij zoekt wol en vlas en werkt met lust harer handen. Zij staat op als het nog nacht is en geeft haren huize spijze en haren dienstmaagden het be* scheiden deel». Toch mag het boven aangehaalde oud» Hollandscfae spreekwoord een écht oud Hollandsch spreekwoord niet zoo opgevat worden, als zou de huisvrouw een sloofje moeten zijn, wier eenige taak het is te werken en te zwoegen van den ochtend tot den avond Ook de vrouwen ook de huisvrouw is een mensch met ziel en lichaam. Ook zij heeft dus eischen niet alleen voor het lichaam, maar voor haar ziel te vervullen. De Heiland heeft hiervoor een treffende les gegeven in de twee gezusters Maria en Martha, de stille Maria aan de voeten haars Heeren wordt ten voorbeeld gesteld aan de altijd dienende Martha, die zich met veel dienens vermoeid. Niet Martha, maar Maria had het goede deel gekozen. Een vrouwenhand moet wel eens stil zijn, niet slechts om te slapen, maar evenzeer om zich met andere dingen dan die van het dagelijksch leven bezig te houden. En hiermede bedoel ik niet slechts de geeste» lijke dingen, de dingen die het zieleleven be» treffen. Zeker, deze gaan voor alles en ook voor de huisvrouw geldt: «Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid», maar er zijn toch nog meer dingen in het zieleleven van de huisvrouw, die ook recht op belangstelling en aandachf hebben. De dagelijksche beslommeringen en zorgen zijn zoovelen, dat het gevaar groot is er in onder te gaan. De vrouw beheerscht dan niet meer de omstandigheden, maar de omstandig» heden beheerschen haar. Wij allen kennen wel van die vrouwtjes, heel brave zieltjes, die altijd voor ieder klaar staan, maar toch zichzelve en de omgeving onrecht aandoen. Zenuwachtige menschjes, die nooit meer zonder werk zitten kunnen, altijd iets te doen moeten hebben, nooit klaar zijn, altijd tijd tekort komen en al zuchtend door het leven gaan. Ze zijn blind geworden voor het mooie van het leven, voor de poëzie, voor het vele goede en heerlijke dat God den mensch in Zijn schepping nog gelaten heeft, 't Zijn bekrompen menschjes geworden, wier blik beperkt is tot de huiselijke zorgen en •zorgjes, nergens anders meer over praten kunnen en al hun aandacht concentreeren op het kleine cirkeltje van haar dagelijksch werk. Ontegenzeggelijk heeft ook de man hier een roeping. Als hij ziet dat zijn vrouw een zwak heeft voor dit gevaar, dient hij haar te steunen, er op te wijzen en behulpzaam te zijn om haar leven op te heffen op hooger peil Nu heeft de Christen»vrouw ook in dit opzicht oneindig veel voor op de ongeloovige vrouw, die niet anders kent en heeft dan het aardsche bestaan. De Christen«vrouw heeft in haar kerkelijk leven, in baar meeleven met de dingen die die verband houden met de belangen van Gods Koninkrijk, vooral ook in haar Bijbel veel, dat haar blik verruimt en haar opheft boven de dagelijksche beslommeringen. Maar toch ontkomt ook zij niet altijd ge» heel aan het gevaar, hierboven bedoeld. En het ligt op haar weg er tegen te strijden. En dat kan zij, mits zij de mooie dingen in het leven maar zoekt, de zonnige zijde van haar bestaan steeds weer in haar gedachten brengt. Er zijn zooveel hulpmiddelen die haar hierbij van dienst kunnen zijn. Iemand heeft eens gezegd dat er in elk huisje, ook in het allerarmste, toch één ding behoorde te zijn dat mooi was, b.v. een prach» tig schilderstuk 't behoeft niet groot te zijn een schoone vaas, een ruiker heerlijke bloemen. Zoo'n kleinigheid kan reeds ophef» fen. Dan is er onze rijke Christelijke literatuur Onze boekenschat is heusch niet zoo be» krompen als het wel eens wordt voorgesteld. Er zijn vele prachtige boeken van gezonde Christelijke auteurs, die in veel te weinig handen komen. Ook de huisvrouw moest iedere week een paar uurtjes afzonderen om van onze degelijke, opbouwende Christelijke literatuur te genieten. Dat kan, mits er maar wil is. Meent zij geen keus te kunnen doen, dan zijn er wel in haar omgeving die haar helpen willen, b.v. de predikant, een onderwijzer enz. Het lezen van goede lectuur verheft ook, verruimt den blik en geeft iets van den rijkdom van het leven te zien. Wanneer zoo het leven op wat hooger plan gebracht wordt, zal ook het dagelijksch werk gemakkelijker vallen. Er komt meer afwisse» ling, men komt weer boven den arbeid te staan. En ten slotte zal ook het geestelijk leven er rijker door worden. Christus ging ons er in voor aandacht te schenden aan het rijk scheppingswerk van Zijn Hemelschen Vader. Hij wees op de leliën des velds en hun rijken bloei, op de vogelen des Hemels. O, dat zesde hoofdstuk van het Mattheüs» evangelie bevat ook voor de huisvrouw toch zulk een schoone schat 1 Het bevat de groote les dat óók de huis» vrouw hoewel zorgzaam, toch niet bezorgd behoeft te wezen, dat zij niet in haar zorgen behoeft onder te gaan, maar haar leven stellen mag op hooger plan. Laat ons deze les van den Heiland ter harte nemen 1 M'n beste nichtjes en neefjes, Het begin is er dus weer. Onze vacantie is ten einde. Alle schoolvacantie's zijn nog niet voorbij, tenminste dat schreven enkele nichtjes en neefjes mij. Ik zal ook maar goed beginnen en vertellen dat ik zal geven aan JACOBA G. KOPPENAAL te Stad aan 't Haringvliet een portret van Koningin Emma, Aan ABRAM WAGNER te Stad aan 't Ha. ringvllet een Teekenboek en aan: HENK SCHIPPERS te Middel» harnis een portret van Koningin en Prins, Ziezoo ik ben goed begonnen hoor) Als de avonden langer worden zal ik ook weer eens een extra wedstrijd geven. Maar nu nog wat wachten. Jullie kunt nu beter van de buitenlucht genieten. Het is de laatste dagen zulk mooi weer. Maar kinderen voor nu genoeg met jullie gepraat. Allemaal gegroet van TANTE TRUUS. Teuntje T. te Goedereede. Zoo, ben je blij dat we weer aan het raadselen gaan. Heb je dus de krantenvacantie niet prettig gevonden. Ik denk dat je nu je prijs ook wel ontvangen hebt. Die prijs heeft al heel wat gereisd van Goeree heen en terug en nu weer naar Goe» ree. Reis jjj ook zooveel Marie C. W. le Middelharnis. Jij hebt een groote reis gemaakt. Wil ik je eens wat ver» tellen. In mijn vacantie ben ik er ook even geweest. Misschien waren we er wel gelijk. Begin je nu weer te handwerken of genietje nu nog van 't mooie weer. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Zoo spaar je postzegels op en de bandjes. Ja ik zou ze heusch wel willen sturen wat ik heb, maar ik weet niet wat jij hebt en dan zou je het misschien dubbel krijgen. Maar ik beloof je ik zal er om denken. Nellie W. te Stad aan 't Haringvliet. Wel Nel, wat kan jij uitgaan, drie weken lang. Zoo lang ben ik niet uit geweest. En dan moet je nog vacantie krijgen. Hoe is het met broertje. Zal jij Moe de groeten terug doen. Henk S. te Middelharnis. Jij hebt me een langen brief beloofd, dat zal ik onthouden hoorl Het is nu nog zoo echt tijd voor spelen hé? Ma K, te Sommelsdijk. Ik geloof graag dat je tante blij was met dat kussen, 't Was prach» tig ook. Jullie hebt een leuk reisje gemaakt en dat met z'n allen. Is de jurk al af. Het lijkt me wel een mooie kleur. Hoe is die jurk gemaakt Thomas K. te Sommelsdijk. Echt hé zoo'n verre reis te maken. Ja ik ben ook uitgeweest. Je verjaarcadeaux zijn fijn. Is dat een leuk spel? Ken je het al? Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet. Dat gebeurt ook niet veel zeg dat een heele school verhuist. Vind je het leuk zoo'n poosje in een andere school Krijg je nu nog 4 weken vacantie. Dat is nog al wat. Ga je nog uit Ik was je nog niet vergeten al had ik in geen tijd je een briefje geschreven. Corrie A. G. te Ouddorp. Dat was een lange brief van jou. Wat jammer dat je te bed moest blijven. Ben je weer heelemaal beter? Van welke kleur wol heb je die sjaal gebreid? Dat zusje mag meedoen hoor 1 Ik heb wel meer nichtjes en neefjes van 8 jaar. Ben jij naar 't strand geweest. Ik ook, dan ben ik dicht bij je geweest hé? De oplossingen zljn-i 1. Wij wenschen de Koningin nog veel ge» lukkige jaren toe. Koningin, gelukkig, vacantie, oorlog, neen Weenen, wijs, Ede, Jo, h. 2. Beschuiten. 3. De letter U. Nieuwe raadsels t 1, Ingezonden door Maarten G. v. N. te Sommelsdijk. De eerste lettergreep is een verkorte meis» jesnaam. De tweede lettergreep is ook een ver. korte meisjesnaam. Het geheel is een specerij. 2. Verborgen bloemen. Doe je werk goed, Ali, anders mag je niet mee. De matroos klom in de mast. Moe bracht Piet z'n das terwijl zus z'o pet aangaf. 3. Met welke verf kan men niet verven? De oplossingen kunnen met vermelding van naam, voornaam, leeftijd en adres tol Vrijdag 16 September worden gezonden aan TANTE TRUUS Bureau Maas» en Scheldebodt Sommelsdijk. De volgende letters i hbbb amm bbb bb b ms HMI bb bb* H bbb bbb BB aaa b b ibb bbb bb bb bbb bbb BBB bbb b bbb b fl bbb b b b bb ■bb bbb "bbb bb

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 4