Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden. No. 3358 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1927 42STE JAARGANG IN HOC SIGNO VINCES NI VA TANDPASTA W. BOEKHOVEN ZONEN A91e stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te asenden aan de Uitgevers Laad- en Tuinbouw. Buitenland. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's-morgens en's-avonds met Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.— bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. latere. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel- DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend aaar de plaatsruimte die z5 beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. 31 Augustus. Heden voltooide onze geëerbiedigde Vorstin, Koningin Wilhelmina, Haar 47ste levensjaar. Een feit, dat ons volk in zijn groote meerder heid dankbaar gedenken zal. In zijn groote meerderheid Dat moet reeds tot vreugde en dankbaarheid stemmen. Want al is er onderling veel gekijf en veel verdeeldheid, zeker is toch, dat in ons land nog maar één kwart der bevolking anti- Oranje gezind is, en al het overige met liefde tot ons Vorstenhuis bezield is. Vaster dan in alle andere landen wortelt ons Koninklijk gezin in het hart onzes volks. Op 31 Agustus geeft ons volk aan deze ge voelens weer uiting. En laat ons dat tot dankbaarheid noopen, want in vele landen is het anders. Daar over stemde het Revolutie-lied, het volkslied, de zang der historie. Maar er is meer. .fT Onze Vopstin leeft nog uit het geloof der Va deren. Hoor slechts Haar belijdenis, kort na de Revolutiedagen van 1918„Uit het Evangelie mijn kracht puttend in den nieuwen tijdkring, die zich voor ons Vaderland ontsluit, is het mijn wensch, met mijn geheele volk samen te werken, ten einde op te trekken het vele, waar voor thans de hoeksteen gelegd is". En dan denken wij aan Haar woorden, uit gesproken in September 1923 „God heeft zich over het volk van Nederland ontfermd, niet alleen in het verleden, doch ook in den tijd, die ons allen nog versch in het geheugen ligt. Verleden en heden reiken elkander de hand, ons volk heeft in de geschiedenis een roeping te vervullen. Mochten wij allen, ziende op den Vader des Vaderlands en willende ons zelf zijn en blijven, onverpoosd voortbouwen op de grondslagen door hem gelegd en puttend uit de schatten, ons door een voorgeslacht nage- i t'ten, vooraangegaan op den weg van bescha- - f, g en vernieuwende kracht en met de hulp van God het woord in toepassing brengen „Wees een zegen". Koninlijke woorden I Inderdaad, daar is reden voor dankbaarheid en vreugd 1 En wat een dichteres eenmaal van een der voorzaten onzer Vorstin zöng, past op onze lippen „Verheven Vrouw 1 plante uw geliefde spruit Den zegen voort dien wij genieten En tot Gods hand (eerst spadel) uw oogen sluit, Doe ze U geen traan dan die van vreugd [ontvlieten 1" V De electrische dood. Het spreekt vanzelf, dat het sociaal-demo cratisch dagblad „Het Volk" naar hartelust meedoet aan de agitatie tegen de veroordeeling van de twee Italianen. Met pen en teekenstift werden de lezers op gehitst tegen het kapitalisme, dat hier een „rechterlijke moord" pleegde. Ook „Het Volk" deed precies alsof het kennis genomen had van alle processtukken uit deze rechtzaak en daarin het-onschuldig-zonneklaar bewezen vond. Om de afschuwelijkheid van dezen „gerech terlijken moord" nog maar te verergeren, nam het socialistisch hoofdorgaan een artikel op van circa 4 kolommen druks, waarin de schrijver een tafereel ophangt van de ontzettende mar teling, die de slachtoffers van den electrischen stoel ondergaan. Deze man stelt het voor, als of er geen smartelijker dood dan de electrische denkbaar is. Natuurlijk is al dat geschrijf er op berekend, de gruwelijke wreedaardigheid van het kapita lisme aan te toonen. En het behoeft niet te verwonderen, dat de eenvoudige lezers, die van de „hoogere politiek" ■welke achter al dit geschrijf steekt, geen benul hebben, zich laten opwarmen tot volksopstootjes e. d. g. Nu bevat hetzelfde blad ook een hygiënische kroniek, welke naar alle waarschijnlijkheid door een arts verzorgd wordt. Of deze dokter nu evenmin als de andere lezers iets van de „politiek die achter de ar tikelen van „Het Volk" schuilt beseft, of dat hij te eerlijk is om er aan mee te doen, weten wij niet, maar een feit is, dat hij in een flink artikel aantoont, dat de electrische dood in 't geheel geen marteldood is. Hij schrijft„Uit een en ander af te leiden, dat de electrische* stroom schijndood en niet de dood tengevolge heeft, is fantastisch en riekt naar de schrijftafel". Wij zouden er nog een woordje aan willen toevoegen, n.l.„riekt naar de schrijftafel van den socialistischen demagoog". 't Is echter begrijpelijk, dat deze arts dit in „Het Volk" niet schrijven kan. Hij besluit zijn artikel met deze woorden „Wij hebben de overtuiging, dat de elec- trocutie inderdaad de snelste en zekerste vorm is om iemand het leven te benemen een heftige marteling wordt aan de slachtoffers op het laatste oogenblik bespaard". Weg is alle effect van het 4 kolommen lang Volk-artikel 11 Heeft die arme Volk-schrijver nu daarvoor zoo lang op zijn duim zitten zuigen 7 WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (Ie helft Sepember). Nadruk verboden. Van half Augustus tot half September oogst men de paarde- en duiveboonen. Dit geschiedt zoodra de peulen en de toppen der stengels zwart zijnhet gewas wordt dan gesneden of gezicht. Met banden van haverstroo worden de garven of schooven gebonden en daarna op hoopen ter drooging gezet. Men denke er aan de schooven niet naar binnen te halen aleer ze terdeeg, geheel droog zijn zijn ze nog ietwat vochtig ,dan gaat de boel schimmelen. Men maakt bij het oogsten der boonen ook wel ge bruik en met goed resultaat van een zelfbinder, welke veel arbeid bespaart. Ook de tijd tot het oogsten (voor pootgoed) van stamboo- nen is daar: als namelijk de bladeren afvallen en de peulen geel worden. Men trekt de boo nen met wortel en al uit en bindt ze in bosjes. Tot verdere droging, om de boonen goed hard en droog te krijgen, legt men ze over gaas- of hekwerkheeft men er veel, dan wordt het gewas rondom een stevigen staak op hoopen gestapeld de staak dient stevig in den grond te staan. Men noemt deze hoopen „tollen", die rusten op een laag stroo ,de peulen naar buiten, sterk afhellend tegen inwateren. De koppen worden met stroo gedekt. Het dorschen kan bij goed weer op het land op een kleed gebeuren of het gebeurt later als ze in de schuur gebor gen zijn. Wie in 't bezit is van ruiters, kan hierop het boonengewas drogen. Aardap pelen worden, naar de soort en tijd van rijp heid gerooid tot in October. Bij levering aan de aardappelmeelfabrieken moet rekening wor den gehouden met de campagne, welke duurt van half September tot December, men heeft daarom middelvroege en latere rassen. De win- ter-eetaardappelen rooit men als het loof dood is, niet eer. Maar dan mag ook niet langer ge wacht, ten eerste, omdat anders ,het rooien vooral als er veel onkruid op den akker staat, lastig wordt, en ten tweede, om het onkruid niet de baais te laten worden. Men rooit op ver schillende wijzen met spa of 4-tandige vork, of in de echte aardappelstreken met een rooi- machine groote prijzen zijn sinds jaren uitge loofd voor een ideeal-machine, die alleszins bruikbaar is, de knollen niet enkel bovenbrengt, maar ook verzamelt in zak of mand. Hoeveel vorderingen zijn gemaakt is nog geen machine uitgevonden, die geheel aan het doel beant woordt. Bij het oogsten met de machine kan per dag een hectare worden gerooid, maar daarbij zijn dan ook 2 paarden noodig, en verscheiden vrouwen of jongens, wel 8, 10 of meer vinden daarbij werk. In den tuin. Zie eens naar de stekjes, welke gij van Pelargoniumzonale en andere planten gestoken hebtze zullen nu wel wortels hebben gemaakt en goed aan den groei zijn. Zet ze dan in kleine potjes, gevuld met zuivere verteerde bladaarde. Deze is voldoende dqs zonder mest, om de jonge plantjes geduren de den winter te doen groeien. Losjes oppotten, den grond niet stijf aandruken Ook nu kunt ge nog zonalen steken, die dan terstond onder glas komen, of afzonderlijk in een potje voorts kan men stek nemen van Lobelia, Agratum, Abutelon, Verbena en andere soorten, welke men koud, d.w.z. vorstvrij kan overhouden. Evenwel verdient het den voorkeur ze te plaat sen in een bak, waarin gestookt kan worden, maar weinigen onzer zijn daartoe in de gele genheid. Om sla z.g. koude sla, in den win ter vorstvrij te houden gebruike men den bak de koude aarde, waaruit het voedsel in den loop van het jaar is verbruikt, verwijdert men en vervangt ze door nieuwe zuivere bladaarde. De gezette plantjes mogen niet gegoten worden. Wie veel kropsla in den winter wil telen, moet niet alleys tegelijk planten, doch b.v. 2 of 4 ramen, naar de hoeveelheid, welke men wenscht te beplanten, en elke week opnieuw te zaaien om telkens weer jonge plantjes te hebben. Voor- loopig worden de ramen hoog opgezet en blijven ook 's nachts zoo staan.Om in 't voorjaar bloemkoolplanten te hebben voor bak of ouden grond, zaaie men thans zie een of meerdere soorten te krijgen, die laag bij den grond blij ven ,den tuinder noemt ze kortbeen. De zaai tijd is ongeveer 8 Septe.mber bij vroeger zaaien ontwikkelen zich soms al vroeg kleine kooltjes waar men niets aan heeft. De bedoeling is te zaaien in den vollen grond, niet in den bak, maar we lop een warm plekje. Zaai vooral niet te dik, dat geeft tengere, slappe plantjes, terwijl wij stevige gedrongen planten moeten hebben. Voor de huisvrouw een recept voor Slasaus wrijf een koud gekookt ei fijn, vermeng het met een rauw ei en 2 deciliter (maatjes) melk, ver warm het mengsel tot het dik wordt, maar draag zorg, dat het niet tot kookhitte komt. Zoodra het dik is, neemt ge het van het vuur, giet het over in een kom om het te laten afkoe len. Is de saus koud, dan roert ge er twee eet lepels citroensap door. In deze mayonaise kunt ge aan stukje^s gesneden tomaten doen, fijnge sneden kropsla (of andere sla), warm gekookte aardappelen, in schijfjes gesneden, een weinig fijngehakte pieterselie, een fijngesneden ui, een weinigje Japansche soyagoed dooreen ge mengd, is dit een heerlijke „Parijsche sla." De Landbouw«Onderltage. De maandelijksche groei van de L.O. en T.O. Op 1 Augustus 1927 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der LandbouwOnderlinge toe Provincie Aantal leden Loon Groningen 14 f 15835,- Friesland 25 f 15883,- Drenthe 26 f 14290,- Overijsel 7. f 2199,- Gelderland 15 5f 10575,- Utrecht 3 f 3284,- Noord.Holhnd 16 f 6467,- Zuid»Holland 5 f 4032,- Zeeland 13 f 12015,- Noord»Brabant 4 f 2478,- Totaal 128 f 84058,- Per 1 Augustus 1927 traden als lid der T.O. toe 42 werknemers, uitbetalende aan loon f 49696,-. Sedert 1 November 1926 vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw'Onderlinge met 1310, uitbetalen» de f 1,240,367,- loon TuinbouwOnderlinge met 350, uitbetalende f 480,640,— loon. De Secretaris van de P.O.C. »Overflakkee«, A. W. KEIJZER. Herkingen, 26 Augustus 1927. Crisissen. Wat doen wij Nederlanders wanneer we het niet eens zijn met de daden van onze regeering? We mopperen eens gezellig met de buren of met andere gelijkgestemden en gaan weer aan ons werk. Alleen als de ver' ontwaardiging heel groot is grijpen we wel eens naar de pen en schrijven we een grimmig ingezonden stuk in de krant. Maar dat is dan ook al onze uiterste toevlucht. Verder gaan we niet en dat is in de meeste gevallen ook maar het verstandigste. In Portugal gaat het echter anders. Zijn daar eenige menschen niet tevreden met den gang van zaken, dan steken zij de koppen bij elkaar en beramen een opstand. Dat ligt nu eenmaal in de volksaard, gelijk het in de onze ligt om het bij eenig gepruttel te laten. Gevolg is, dat de revoluties in Portugal even talrijk zijn als de seizoenen. Het was dan ook vreemd, dat er dit jaar na het op» standje in Februari geen poging meer werd ondernomen tot omverwerping van het wettig gezag. Dictator Carmona moet zoo langzamer» hand wel zijn gaan denken, dat zijn heer» schappij onbetwist was. De afgeloopen week heeft hem ondertusschen anders geleerd. Op een goeden dag kreeg hij bezoek van drie officieren, die zich weldra als oproermakers ontpopten en hem met de revolver op de borst uitnoodigden, ziïn dic< tatorsbaantje over te doen aan generaal Camara. Dat beteekende een nieuwe revolutie. En de opstandelingen waren reeds zoo zeker van hun zaak, dat zij een berichtje over de regee» ringsverandering in de officieele krant wilden plaatsen. Zij rekenden op den steun van het garnizoen, maar het leger bleek ditmaal niet veel trek te hebben in een avontuur. Deze zeldzame houding werd den heeren revolutio» nairen noodlottig. Inplaats van echter de groene regeeringstafel, kwamen zij in de ge» vangenis terecht en dictator Carmoma kon weer vrij ademhalen. Het heele drama speelde zich binnen enkele dagen af en kon eigenlijk niet eens een revo< lutie worden genoemd, maar toch had de regeering het veiliger geoordeeld om zich op een vliegveld in de buurt van Lissabon terug te trekken. Men kon immers nooit weten. Carmona was er in ieder geval niet erg gerust op. Misschien heeft zijn geweten hem een beetje geplaagd, want als hij eerlijk is zal hij moeten toegeven dat hij in den tijd van zijn dictator» schap bitter weinig heeft tot stand gebracht. De eenige reden waarom een land een dictator noodig heeft, is om orde in de chaos te scheppen, maar in Portugal schijnt iedere nieuwe dictator de wanorde nog grooter te maken. Dat komt natuurlijk omdat elke gene» raai zich daar een Mussolini»:n»den»dop voelt en zijn krachten in de richting van de alleen» heerschappij wil ontplooien. Zoodoende is de eene generaal nog niet aan het bewind, of een collega staat reeds klaar om hem van zijn troon te wippen. En het schijnt niet in een Portugeesch brein op te komen, dat de be. langen van het land door deze sport weinig gebaat zijn. Portugal is ondertusschen niet het eenige land waar het in de laatste dagen vreemd toegaat. In Griekenland is het ook alles be- halve rozengeur en maneschijn. Daar waren het eenige onderofficieren die leven in de brouwerij brachten met hun poging tot herstel der dictatuur van Pangalos. Het verging hen echter nog slechter dan hun Portugeesche meerderen, want voor zij er zelf erg in hadden, zaten zij reeds veilig achter slot en grendel. De Grieken blijven bij hun meening, dat zij geen dictator meer noodig hebben. Aan het eind van het vorig jaar werd generaal Pangalos immers naar huis (of beter: naar een verbanningsoord) gezonden met de bood» schap, dat een gewone regeering het nu verder wel alleen afkon. En het had er aanvankelijk ook allen schijn van alsof de Grieken door schade en schande wijs waren geworden Partijtwisten waren vergeten en het lukte Zaïmis monarchisten samen met republikeinen op zijn regeeringsscheepje aan te monsteren. Het landsbelang had werkelijk voor een oogenblik over de partijgeest getriumfeerd en de regeeriDg kon zich rustig van haar taak kwijten. Er was genoeg te doen 1 De oorlog en de troebelingen daarna hadden heel wat kwesties achfer gelaten. De meeste zorg vereischten echter nog de geldzaken, die tijdens het be> stuur van Pangalos absoluut in het honderd waren geloopen. Voor het opkalefateren van de schatkist werd zelfs de hulp van den Vol. kenbond ingeroepen. Maar toen Minister Zaïmis de adviezen van den Bond wilde opvolgen, raakten de poppen aan het dansen 1 Toen kwamen de oude veeten weer boven en de leden van bet kabinet trokken zoo heftig tegen elkaar van leer, dat het heele regeeringsgebouw ineen stortte. En thans zit Zaïmis op de puinhoopen zonder te weten hoe hij een nieuw ministerie in elkaar moet timmeren. Terwijl ondertusschen natuur» lijk de toestand der finantiën met den dag hachelijker wordt. Ook boven het Iersche ministerie pakken zich zware wolken samen, tengevolge van een plotselinge koersverandering van de Valéra. De Valéra, de onverzoenlijke, zal met zijn 44 partijgenooten zitting nemen in de Dail, het Iersche Parlement. Dat is iets nieuws in de geschiedenis van Ierland. Want wel werden er bij elke verkiezing eenige tientallen repu» blikeinen gekozen, maar deze wilden niet den eed van trouw aan den koning afleggen en dus moesten zij buiten de vergaderzaal blijven. Daarin is nu plotseling verandering geko» men. De Valéra ziet er geen bezwaar meer in om trouw te zweren aan de macht die hij feitelijk boven Ierland niet erkent. Maar is hij nu ook zoo veranderd, dat hij voortaan ge» noegen zal nemen met de kluisters die zijn land nog aan Groot»Brittannië verbinden? Dat allerminst. De heele koersverandering is niets anders dan een wraakneming op ministerpresident Cosgrave. De regeerings» maatregelen na den moord op O'Higgings hebben zoozeer de verontwaardiging van de uiterste nationalisten gewekt, dat zij een ge» liefkoosd beginsel hebben prijs gegeven om het ministerie dwars te zitten. Dit is de reden van de verandering en de Valéra zal onge» twijfeld succes hebben van zijn politiek, Want de regeering heeft na de intrede der repu» blikeinen geen meerderheid meer in het par» lement, zoodat haar dagen zijn geteld en een ernstige crisis in Ierland voor de deur staat. JAPAN DOOR EEN NIEUWE RAMP GETEISTERD. Uit Tokio wordt geseind, dat de Japansche procincies Nagassaki en Kotsji door een typhoon zijn geteisterd. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten zijn 4000 huizen verwoest. Vele brug gen zijn weggeslagen. De verbindingen zijn verbroken. Het aantal dooden bedraagt meer dan 50, terwijl het aantal gewonden nog grooter moet zijn. De schade is zeer groot en wordt op meer dan 2 millioen jen geraamd. STORM BOVEN NEWFOUNDLAND. Drie-en-dertig menschen omgekomen. Honderdvijftig-duizend dollars schade. Een bericht uit St. John's, in Newfoundland, meldt, dat Donderdag langs de kust een storm heeft gewoed, die aan drie-en-dertig menschen het leven heeft gekost. Bovendien is voor mo gelijk honderdvijftig-duizend dollars schade aan gericht. Vijf visschersschoeners zijn met man en muis vergaan. Andere visschersvaartuigen zijn gezonken, maar hun bemanning is gered. In de haven van Bona Vista zijn vijf-en- twintig visschersschuiten vernield, maar er zijn daarbij geen menschen omgekomen. Ook in de haven van Bay de Verde is bijkans alles verwoest wat voor de vischvangst diende. De kuststoombooten Argyle en Philomela wer den op het strand geworpen, maar passagiers en bemanningen zijn er ongedeerd afgekomen. Men vreest, dat de visschersvloten op de groote banken zwaar geleden hebben, maar be richten hierover zijn nog niet ontvangen. DE CHOLERA-EPIDEMIE IN PERZIE. De cholera-epidemie, die in Perzië woedt, is thans ook naar Mesopotanië overgeslagen. In de laatste 14 dagen zijn reeds 252 gevallen met doodelijken afloop voorgekomen. DE PRIDE OF DETROIT VLIEGT VAN AMERIKA NAAR ENGELAND. Broek en Schlee volbrengen den overtocht in 24 uur. Zal het nog zoover komen, dat naderhand met spot en hoon zal gewezen worden op dit menschen, die nog nooit het Kanaal zijn over gezwommen, en die nog nooit in een vliegtuig uit de Vereenigde Staten zijn komen vliegen naar Europa Het valt niet met zeker heid te voorspellen, vaststaat echter, dat er nu al weer een vliegtuig in een rek over den At- lantischen oceaan is gevlogen van Harbour Grace op New-Foundland naar Londen. Het vliegtuig is de „Pride of Detroit, bemand door de Amerikaansche vliegers Broek en Schlee. Dit is nog maar de eerste „sprong" van den voor genomen vliegtocht om de wereld. De overtocht heeft plaats gehad in den fenomaal korten tijd van 24 uur. De route, die deze Ameriaansche vliegers zullen volgen om over den Stillen Oceaan te komen, als zij eerst Tokio hebben bereikt, is uitermate ambitieus. De etappes zullen zijn TokioMidwayeiland—HonoloeloeSan Fran cisco. Van Tokio naar Midway-eiland is maar even 2600 mijl, van Midway-eiland naar Hono loeloe daarentegen slechts 1300 mijl. Wat zou Phileas Fogg van deze prestatie hebben gezegd „De reis om de wereld in tachtig dagen" zal welhaast een medelijdenden glimlach wekken. Trouwens het doel van den tocht is, om het huidige wereldrecord (al lang niet meer het fictieve van Jules Verne's cre atie) n.l. 28 dagen, te verbeteren. Het toestel is er een waarvan alle onder deden van metaal zijn. Het is een z.g. „Stinson- éénvlak". De bestuurder is William S. Broek: t'5 ct+gmr Htube. 2$d».p. V» tube. een voormalig vliegofficier"in het Amerikaan sche leger en een vlieger bij den Amerikaanschen post-vliegdienst. Hij wordt aan de stuurinrich ting af en toe vervangen door den passagier Edward F. Schlee, die den tocht financiert. Schlee is een zakenman uit Detroit. Het vlieg tuig is geel van kleur en glanst in het zonlicht. De aankomst te Londen, d.w.z. op het vlieg veld te Croydon, geschiedde zonder veel uiter lijk enthousiasme van den kant der toeschou wers. Broek en Schlee landden 's ochtends om 10 u. 38, tijd van Greenwich. De nadering van het metalen vliegtuig in het zonlicht was een fraai schouwspel. De landing werd op per fecte wijze uitgevoerd, onder het gejuich van slechts een paar honderd menschen. De uitbun digheid was niet te vergelijken bij die, welke was betoond toen Lindbergh te Croydon aan kwam. Nadat de vliegers door de autoriteiten waren verwelkomd gingen zij per auto naar Londen. Zij zeiden vermoeid te zijn, doch de overtocht was voortreffelijk geweest. Reeds heden (Maan dag) zou om 's ochtends 8 uur de tocht worden voortgezet. Een later bericht stelde het vertrek op „hedenochtend zoo vroeg mogelijk". De be doeling was nog heden München (niet Stutt gart, zooals eerst was gezegd) te bereiken. Na aankomst te Londen heeft Schlee in een interview meegedeeld, dat de vliegers drie uur hadden verloren boven Devon. Zij waren toen op 5000 vt. hoogte boven zware wolken. Aan vankelijk dachten zij boven Ierland te wezen maar het beloop van de kust deed inzien, dat dit niet juist kon zijn. Zij daalden toen en vlogen over dorpen, waar zij briefjes lieten vallen met de vraag, waar zij zich bevonden. Iemand schreef toen met groote krijtletters op den grond: „Seaton Devon". Op een station van de kustbewaking werd een Engelsche vlag geheschen, httgeen mede een hulp was ter oriën teering. Schlee vertelde nog, dat zij gedurende den tocht niets aten, doch wel veel water dronken. Na landing was er nog een voldoende voor-

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 1