,15 ets. pst half sis VAN ROSSEM's m Lichte Baaitabak Gemengd Nieuws. V erkoopingen. Marktberichten. 1 m i Land- en Tuinbouw. PLUIMVEETEELT. In patent verpakking Morst niet, scheurt niet Maakt geen kort .EcoDomiscii weekoverzicht No. 2 10 tlx naar ons omgezien. Hij wil met ons te doen hebben en getuigt, dat Hij geen lust heeft in onzen dood, maar in Zijn Zoon voor ons een weg heeft ontsloten Wie zou dat mogelijk achten, als God zelf 't niet gezegd had 't Scheen een onmogelijke zaak, dat er nog red ding was. Schandelijk had hij over treden, de weldaden zijns Gods niet geacht. Het leven was verbeurdde mensch had den dood over zich ge haald. Maar toen heeft God getuigd, dat 't nog niet reddeloos verloren was. Er was nog herstelling in Zijn gunst, nog een leven in Zijn gemeenschap. Dat leven is in Zijn Zoon voor dege nen, die aan den dood onderworpen zijn. Wie getuigt dat Dat getuigt God, die niet liegen kan, die Zijn woord niet breekt. En omdat God dat zegt, is dat getuigenis waar. Hoe zullen wij dan aan de waarachtigheid daarvan twijfelen Daarom is er hoop voor een verloren zondaar, die 't van God ver wacht. Wij hebben alles verzondigd; wij staan tegenover Hem als des doods schuldigen. Wat zullen wij Hem aan bieden om Zijn gunst te winnen Hoe zullen wij bestaan, als Hij met ons in het gericht treedt Maar God van den hemel getuigt, dat er voor u, die met uw zonden verlegen zijt, zaligheid is. Het is niet buiten hoop. Aan die hon gert, wordt verzadiging beloofd. Die geen vrede heeft met de wereld en dorst naar het water des levens, vindt bevrediging bij God. Gij, die geen ge rechtigheid in uzelven hebt, versaag nietin Christus zijt gij rechtvaardig voor God. Het leven door u verbeurd, is door Hem weer verworven. Denk niethoe is 't mogelijk, dat ik zalig word Van uw zijde is dat onmogelijk. Maar alle dingen zijn mogelijk bij God. Door Zijn Zoon is de hemel weer ont sloten. En uit kracht van dat getuigenis Gods heeft een arme zondaar niet te vertwijfelen. Het geloof is, voor waar houden wat God zegt, hoe onmogelijk 't ook schijnt, en zich daarop verlaten. Wij moeten dus gelooven op gezag van Gods getuigenis. Gelooven is niet iets aannemen, omdat wij 't zien of de waarheid er van inzien, maar omdat God 't verzekert. Wij gelooven niet, omdat wij begrijpen of ervaren, maar omdat wij Gods Woord betrouwbaar achten. Velen maken bezwaar tegen geloo ven op gezag. Dat is goed voor on kundigen, die niet in staat zijn zelfstan dig te oordeelen, maar zij willen door eigen oogen zien. Zij nemen alleen aan wat ze zien, tasten of begrijpen kun nen. Toch komen zij in de praktijk vaak met de théorie in strijd. Zij ge looven zooveel op gezag van wat de geleerden als waarheid verkondigen. De ongelooflijkste dingen worden soms op grond van het getuigenis van men- schen aangenomendingen, waarach ter een nadenkend mensch een vraag- teeken zet. Hoeveel is er, dat wij zelf niet gezien of onderzocht hebben of begrijpen kunnen, en dat wij toch aan nemen, omdat de persoon, die 't ons zegt, betrouwbaar geacht wordt. De apostel zegt, dat wij het getuigenis van menschen, die geloofwaardig zijn, aannemen. Hun woord heeft voor ons gezag. Daarin steekt niets vernede rends. En niet anders is 't met het geloof in geestelijke dingen. Ja, het ge loof des christens heeft een nog veel vaster grond. Indien wij het getuigenis van menschen aannemen, hoeveel te meer hebben wij dan het getuigenis van God voor waar te houden. Gods ge tuigenis toch is meerder, geloofwaar diger dan dat van een mensch. Een mensch is leugenachtig, hij kan dwalen; maar God is waarachtig, Hij vergist zich niet. Daarom verlate Gods kind zich op de beloften van Zijn hemel- schen Vader en aarzele niet door Chris tus tot Hem te gaan. Hij late zich niet terughouden door zijn zonden, waar God hem de verzekering geeft van de vergeving van al zijn zonden door het bloed van Christus. Wat God getuigt, is veel zekerder dan wat de geloof waardigste mensch zegt. Dat Gods getuigenis waar is, wordt daarenboven nog bevestigd door de ervaring. In het 10de vers lezen wij „Die in den. Zoon van God gelooft, heeft de getuigenis in zich zeiven", d. w. z. die Gods getuigenis in Zijn Woord voor waar houdt en in den Zoon gelooft, zal ook de waarheid on dervinden. Hij leert bij bevinding Christus kennen als den eenigen Zalig maker. De Heilige Geest doet hem ver staan, dat alles wat God van Zijn Zoon zegt, niets dan de waarheid is. De waarheid, die wij belijden, is maar niet een bloote verstandszaak, maar in de ziel wordt het getuigenis Gods vernomende Heilige Geest doet ons de beginselen des eeuwigen levens smaken en vrede met God genieten. De kracht der waarheid wordt aan eigen hart ondervonden. En dat is tot versterking van het geloof. Wij ge looven niet, omdat wij de waarheid ervaren. Wat God in Zijn Woord zegt, Staat niet vast voor ons, omdat wij 't aan onze ziel ervaren. Neen, de grond van ons geloof ligt buiten ons ziele- leven, in wat God getuigt in Zijn Woord. Het getuigenis van Zijn Geest in ons binnenste, waardoor wij de waar heid proeven en smaken, bevestigt ons geloof en doet ons hoe langer hoe meer wat God zegt als waarachtig er kennen. (Slot volgt). Wat elke maand te doen geeft. (Ie helft Augustus.) Nadruk verboden. 't Is alweer oogstmaand. Niet, dat we eerst nu beginnen te oogsten, dit geschiedt, en in 't bizonder in den hof, den geheelen zomer door. En ook op den akker is reeds een begin ge maakt de vroege aordappelen zijn al gerooid en vele graanvelden laten reeds den stoppel zien. Waar dit het geval is, volgt direct de voorbereiding van den akker voor het vol gend gewas. Daar wachte men niet lang mee, van ouds heeF'het terechtde ploeg zit vast aan de zicht. In de eerste helft dezer maand zaait de boer de herfstknollen: Wie knollen wil eten, moet Sint-Laurens (10 Aug.) niet ver geten." Dadelijk na het zichten van het graan volgt een ondiepploegen van den stoppel of een lqsmaken met een viertandcultivator. Daarna mesten, zoo noodig eggen, vervolgens matig diep omploegen. De bouwvoor is dan vochtig en terstond wordt deze dan fijn gemaakt en be zaaid. Dat zaaien geschiedt meestal breedwer- pig. en men gebruikt dan 2 kilo zaad per Hect are, dat licht wordt ondergeëgd of onderge- sleept. Men kan evenwel de knollen ook op rijen zaaien, men is dan in de gelegenheid ze eens te schoffelen de afstand kan dan 25 tot 30 c.M. genomen worden. Velen bemesten nog met stalmest, maar beter doet men deze voor het winterkoren te gebruiken en aan de knollen kunstmest te geven, al of niet met- gier. Zoo zoetjejS aan krijgt de aardappelverbouwer kijk op de z.g. degeneratieziekten in het gewas, als bladrol en topbont. Welnu hij geve goed acht op afwijkingen. De bladrollers gooie men uit indien men 't volgend jaar van 't gewas wil poten, want ze brengen bijna niets op en slechts knollen van poter groote. Ge kunt ze kennen aan smerig-donkergroene kleur, de blad randen krullen naar boven om, ze blijven klein en gaan er steeds meer ziek uitzien. Ook de topbonten brengen veel minder op ze hebben oneffen, lichtgroen, smaller blad met ronde geelachtige vlekjes. Door al die zieke rollen te verwijderen, kan men zich voor groote scha bewaren. De ziekten onder de aardappelen zijn zoo talrijk geworden, dat sommigen als volgt gaan handelenvroegtijdig steken ze eenige istruiken uit, die er op het oog volmaakt ge zond uitzienzóó tijdig dus, dat ziekte nog niet te zien is, maar de struiken toch reeds vrij groote knollen dragen, die als-poters gebruikt kunnen worden. Deze poters laat men goed op drogen, om ze daarna te bewaren in bakjes, of op den zolder in een dunne laag. Bij sterke struiken, die men rooien wil, wordt een stokje gestoken. Het ongestadige weer speelt boer en tuinder parten. Wie met het hooien blijft voortsukke len, krijgt slecht hooi, dat bovendien veel aan arbeidsloon kost, en krijgt straks minder gras. Daarom is het beter in natte zomers voo een deel van het hooigras klaverruiters te gebruiken, en een ander deel te bereiden tot persvoer. Men zij nu vooral bedacht op hooibroei, om zich zelf en zijn omgeving onrust te besparen. Het hooi regelmatig in dunne lagen uitspreiden, is aan te bevelen, waarop men na iedere laag wat ziut uitstrooit: 4 a 5 Kilo per 1000 Kilo hooi. Hierdoor wordt niet alleen de broei getemperd, maar het hooi ook smakelijker voor de beesten. Wij zijn in de vruchten- en groententijd en moeten er, in 't belang onzer gezondheid zoo veel mogelijk van profiteerenze zijn bloed zuiverend en geven aan ons lichaam de mine rale zouten en de vitaminen. Sla, huismoeder, niet te veel groenten in eens in hoe verscher de groenten (èn vruchten) des te beter. Maar hebt u ze in voorraad, maak dan ook niet alles direct in 't is beter een deel te bewaren in manden op den zolder, in bakken met ietwat vochtig gemaakt zand in den kelder. Bloemkool hangt men op, in haar bladen gewikkeld an dijvie kan men ook ophangen, bij bossen saam gebonden. Eet vooral sla de gewone sla, andij vie, komkommers-, tomaten-, koolsla, enz. To maten worden door velen nog niet gegetenwie ze heeft leeren eten, (evenals meloenen en ba nanen, die ook niet iedereen direct lust) is in den regel verzot. Men maakt tomatensla op de zelfde wijze als komkommersla, men kan ze dan ook op de boterham etenbij gewone sla is ze ook overheerlijk. Wilt ge komkommersla maken proef dan eerst of de punt ook bitter is. Schaaf dan de vrucht met een komkommerschaafje en bereidt het gerecht toe met slaolie. (2 eetlepels op 'n groote vrucht), 3 eetlepels azijn (beter is citroensap) iets peper en zout. Daar zijn er, die er wat fijngehakte peterselieblaadjes over stroo ien. Verkeerd is het, om de komkommers met zout te bestrooien en dan een poos weg te zetten om niet te lekken. Het zout trekt dan niet alleen het vocht uit de vrucht, maar hiermee gaan tevens waardevolle bestanddeelen verloren. Nog even iets over tomatenslau kunt uw huisgenooten of gasten een feestschotel voor zetten in het volgende gerechtneem eenige mooie kropslabladen, leg op ieder blad een groote, gave plak tomaat, hierop een plaatje zoete kaas, en dan als topversiering een halve zure augurk met twee rozijnen dan in 't mid den een halve (gepelde) noot. Dat is een mooi- kleurig smakelijk .gerecht. Als het schillen van tomaten niet gemakkelijk gaat, leg ze dan op een dun doekje, neteldoekje b.v. Pak de vier punten bij elkaar en dompel doekje met inhoud een minuut in kokend water, daarna direct on der de koudwaterkraan houden, en u zult zien, dat het schillen nu geen moeite geeft. Over moderne Pluimveestallen en nog wat. In ons vorig nummer hebben we in korte trekken gehandeld over de voorgeschiedenis welke onze moderne pluimveestallen hebben meegemaakt, en zooals reeds gezegd is het erg moeilijk elk wat wils te geven op het gebied van hokkenbouw. Alvorens echter tot ons onderwerp over te gaan is het noodzakelijk enkele vragen, welke mij gesteld werden te beantwoorden, omdat er velen zijn, welke zonder in de gelegenheid te zijn te vragen, over dezelfde moeilijkheden struikelen Het komt nog al eens voor, dat men zijn half- wassche hennetjes verschillende soorten opfok- voer verstrekt. Wanneer dit opgebruikt ia, en men is in de gelegenheid opfokvoer van een an der fabrikaat te betrekken, gaat men hier maar al te dikwijls toe over. Dit nu is zeer afkeu renswaardig, want nog afgezien van de ver schillen in voedingswaarde komt het heel dik wijls voor, dat het een iets grover zal zijn dan het ander, zoodat de kuikens, wier oogen even als dit bij de meeste vogels het geval is de eigenaardigheid hebben de voorwerpen, welke zij zien tot 7 maal te vergrooten de gelegenheid te baat zullen nemen, er een morspartij van te maken daar zij bij voorkeur de grootste stukjes uit het meel zoeken, zeer tot schade van den eigenaar. Verder mag het als een verheugend verschijn sel worden gerekend dat onze Flakkeesche pluimveehouders meer en meer gebruik gaan maken van het Standaard Opfokvoeder en oiermeel der V. P. Z. H. Zij, die hiertoe nog niet overgingen, is het aan te bevelen, zooals trouwens bij verandering van elk ochtendvoer of opfokvoer dit geleidelijk aan te doen, d.w.z. men make bij verandering voor de eerste maal een mengsel van beide meelsoorten, bij een vol gende maal laat men een weinig van het oude voer in het nieuwe en daarna kan men wel over gaan tot algeheele veranderingvHet beste is na tuurlijk, om voor de jonge kippen direct het beste en meest voordeeiige op te zoeken en niet meer te veranderen. Ook met het vrwisselen van opfokvoer in ochtendvoer moet men hier op letten. Verder heb ik op verschillende plaatsen waar genomen dat men toelaat, dat groote koppels kuikens, welke nog niet roesten, 's nachts moe- ten verblijven in een hoek van het kippenhok, dikwijls onder de kippen. Dit geeft aanleiding dat velen voor hun leven bedorven worden door dat ze bij voortduring gedwongen waren in den broei te zitten. Reeds eerder waarschuwde ik hiervoor. Diegenen, welke hier geen erg in heb ben gehad zien er nu (telaat) de gevolgen van. Een goed middel om de nok van een hok weg te werken is, een breede plank, welke schuin in den hoek gezet wordt, tefwijl de kuikens door schotjes van elkaar gescheiden worden. Hierdoor bevordert men tevens het roesten, want de flinksten onder hen zullen al spoedig boven op de schotjes gaan zitten. Verder speelt de atmosfeer een belangrijke rol in den groei der hennen. Dat de oudere kippen soms plotseling dood blijven of kwijnen, kan verschillende oorzaken hebben. De dit jaar buitengewoon vroeg inval lende rui kan aanleiding geven, dat verkoud heid het gevolg is, welke dikwijls in snotziekte overgaat, die zeer besmettlijk is, en waaraan velen kunnen sterven. Verder kan het gebeuren dat de koppel besmet is door T.B.C. Kenmerken zijn Diarhee en ondanks gulzig eten sterk verma geren. Bij sterfte wordt de kam dikwijls blauw van kleur. Wanneer men ziet dat de koppel door en blijkbaar besmettelijke ziekte is aange tast, doet men het beste, een besmet exemplaar ter onderzoek op te sturen naar de Rijksserum- inrichting te Rotterdam, die dit kosteloos voor u doet. Wil men in den winter gevrijwaard blijven van diphteritus en pokken, dan late men zijn jonge dieren door den plaatselijken dierenarts hiertegen vaccineeren. Dat men tegenwoordig verbazend op moet passen, dat luis en andere ongedierte niet de overhand krijgen in uw kippenhok hoef ik zeker nauwelijks te zeggen. Het spreekt vanzelf, dat deze lieve diertjes onze kippen tijdens hun slaap geen oogenblik rust gunnen, zoodat van rusten dan natuurlijk niet veel komt. Behalve dat de eierproductie hierdoor lijdt, loopt men kans, dat alles ontijdig in de rui valt. Dat was het voornaamste wat ik op mijn hart had en wat beantwoord moest worden voor tot ons onderwerp over te kunnen gaan. In de allereerste plaats dan zou ik willen spre ken over hef verbeteren of inrichten van een nachthok in wagenhuis of schuur. De zijde dan welke wij uitzoeken voor ons kippenverblijf moet altijd aan de oostzijde gelegen zijn en mag onder geen beding ooit zuidelijk of westelijk zijn De binnenwanden en zoldering moeten van glad hout gemaakt worden, en dus niet van vlotde- len o. i. d. zooals maar al te vaak voorkomt. Het spreekt vanzelf, dat hierin bloedluis en ander ongedierte een veilige schuilplaats vindt. Terwijl de open naden zooveel tocht door kun nen laten dat men altijd ziekte onder de kippen heeft.Indien dan het hok de geheele zijde van de schuur beslaat, kan men aan beide zijden vaste ramen aanbrengen, welke zorgen, dat op zij geen donkere hoeken gevonden kunnen wor den. De voorzijde trachten we zoo in te richten, "dat ze geheel van glas wordt. Dit nu dan op verschillende wijze plaats vinden. Sommigen ge bruiken hieroor z.g. eenruiters. Meestal kan men door laag bij de grond staande te zetten dan kan men bovenaan nog wel enkele gebrui ken. De bovenste laat men dan van boven draai en, en gebruikt ze dan als ventilatieinrichting. De ondersten staan naar buiten open. VoOr de geheele frontzijde brengt men kleinmazig kip pengaas aan, om het stukvliegen te voorko men. Dat men altijd het glas yan de frontzijde zoo laag mogelijk bij de grond tnoet aanbrengen is hiervoor, dat zich onder de ruiten geen don kere plaatsen bevinden. Wemneer men de frontzijde aan den oostkant heeft, zal men zien, dat het grootste gedeelte van het jaar deze open kunnen blijven. Hoe groote beteekenis dit voor ons pluim vee heeft, bijlkt wel hieruit, dat op boerderijen, welke een geheel donker kippenhok hebben de kippen half den middag op stok gaan, terwijl men door kunstmatige verlichting de kippen als het moet een heele nacht op kan houden. Daarom kan men door kunstmatige verlichting oude kipgen in zeer korten tijd door de rui hel pen. Door een langeren dag kuBfleh 2e zooveel voedsel meer tot zich nemen dat al deze be zwaren spoedig overwonnen zijn. Aan de op passing mag vanzelf dan niets mankeeren. De mij toegemeten plaatsruimte is alweer bijna verbruikt en nog is zooveel te zeggen van de inventaris en inrichting van het inwendige van het hok, dat ik dit in een volgend artikel hoop te doen. Dat men toch niet denkt, dat op zulk een wijze geen winst uit de kippen te halen is. In Zevenhuizen legde de beste kip voor een waarde van ongeveer 7.— wat wel iets ander? klinkt dan de resultaten bij de meesten onzer landbouwers. DE MEID. Een uur in betrekking geweest. Over de verrassend snelle opeenvolging van dienstmeisjes, die om de maand, soms elke week en een enkele keer bijna dagelijks van betrek king plegen te veranderen, zijn al heel wat grappen gemaakt. Een pensionhoudster aan den Schiedamsche singel te Rotterdam heeft nu ech ter vermoedelijk het record op haar naam ge vestigd. Daar is Dinsdag een dinestbode ver schenen, om na een uur weer te verdwijnen. Alles had zoo mooi geschenen de inlichtingen welke het meisje over zich zelf gaf, haar be scheiden wenschen omtrent loon en uitgaans- avondjes, haar verschijning, knap, degelijk en schrander, kortom, men meende het ideaal na bij te zijn. Maar, zooals gezegd, één uur is het pronkjuweel in betrekking geweest. Toen is zij verdwenen en met haar bleek een bedrag aan geld, dat aan het tweede meisje toebehoorde, verdwenen te zijn. De politie, die met het geval op de hoogte werd gebracht, meent, dat de jonge dame in kwestie, al meer dergelijke stre ken heeft uitgehaald. Zij heeft opgegeven Sophie Estekamp te heeten en 22 jaar oud te zijn. Ver moedelijk heet zij anders en is zij 30 jaar oud. Zij heeft een bol gezicht, een blozende gelaats kleur, blond haar, zware, met een groote boog ineenloopende wenkbrauwen, blauwe oogen, een kleinen mond, en opvallend dunne beenen. Ove rigens is zij van een flink postuur. Zij is ge kleed in een bruinen mantel en draagt een dito hoed met twee afhangende linten. Zij heeft zalm kleurige koqsen aan en zwarte lage schoentjes, met hooge hakken en een riempje over de wreef Verder draagt zij een bijzonder groote handtasch met zwaar koperen sluiting. De Commissaris van politie in de 4e afdeeling bureau Witte de Withstraat, Rotterdam, waar schuwt het publiek tegen deze diensbode en verzoekt medewerking tot haar aanhouding. EEN VERJAARDE DIEFSTAL VAN TWEE TON UITGEKOMEN. Naar wij vernemen is dezer dagen bij een bankier te Amsterdam een pandbrief aangeboden die bij onderzoek afkomstig bleek te zijn van een in 1909 te Vlaardingen gepleegden diefstal Ook zijn te Amsterdam coupous aangeboden van pandbrieven, die eveneens van dezen diefstal afkomstig zijn. Het betreft hier, een diefstal, 18 jaar geleden te Vlaardingen, gepleegd. Er is toen uit het kan toor van de firma Kikkert een haringhandel, te Vlaardingen een geldtrommel gestolen, inhou dende ongeveer twee ton aan effecten. De diefstal had onder zeer bijzondere gmstan- digheden plaats. De geldtrommel was nl. opge borgen in de brandkast en toch was deze kast niet verbroken. Een bekende moet in elk geval de hand in het spel hebben gehad en kans ge zien hebben, die geldtrommel uit de brandkast te halen, terwijl ze geopend was. Een langdurig en nauwkeurig onderzoek had niet tot resultaat dat de dader (s) gevat kon (den) worden. Enkele dagen na den diefstal echter werd in het kantoor de geldtrommel ge vonden met een gedeelte van de effecten. Effec ten aangeboden in verschillende plaatsen van ons land werden in beslag genomen, maar nim? mer kon uitgemaakt worden, van wie de effecten afkomstig waren. De zaak bleef tenslotte rusten, nadat een groot gedeelte van het geld (het gold hier het geheele vermogen in geld van genoemde firma) terecht was. Ongeveer \x/i ton werd in beslag genomen. Bij het thans ingestelde onderzoek bleek dat de laatstelijk te Amsterdam aangeboden pand brief en coupons ter verzilvering zijn aangeboden door een vroegeren kantoorbediende van de firma. Deze verklaarde, die pandbrieven (vijf stuks, elk ter waarde van 1000.indertijd te hebben gevonden, en er nu een van te heb ben willen verzilveren. De vijf pandbrieven zijn in beslag genomen. De diefstal is intusschen verjaard. OUWE JAN. Men schrijft uit Texel aan de N.R.Ct. De heer Jan Kalis, op Texel en ver daarbui ten beter bekend als Ouwe Jan, is heden, na een ziekbed van eenige weken, hier op 83-jarigen leeftijd overleden. Gedachten aan Jan rijzen op bij wie denkt aan de diligence de „delie'' die eenmaal het verkeer van den Burg met Oudeschild, de haven, onderhield. Jan is oud geworden op de delie. Den tweeden Juli van 1863 ving hij als koetsier zijn levensloop aan. Hij heeft vier pa troons gekend, allen van denzelfden stam, van wie hij den ondernemer G. D. Kooiman het langst heeft mogen dienen. Hij deed het op een voorbeeldige wijze en men begrijpt, dat de dag, waarop hij 50 jaar geleden de delie beklom, feestelijk is herdacht. Een commissie uit de burgerij heeft ouwe Jan op 2 Juli 1913 een feestdag bereid, die er mocht wezen. Tot vei buiten fexel's grenzen had de faam Jan s roem verbreidde jubilaris werd vereerd met een gift van de Koninklijke familie en werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Feli citaties kwamen binnen uit alle deelen des lands. Wij vervolgen onze beschouwing over Le vensverzekering in verband met de zomerstilte ter beurse, waar zoo weinig bijzonders ge schiedt, dat een overzicht daarvan de moeite niet loont. Voor levensverzekering en lijfrente zijn er candidaten van diverse pluimage, maar het meest eigenaardige geval werd misschien door een inspecteur meegemaakt, die indertijd een dorps geestelijke bezocht, waarvan hieronder het re laas. „Toen ik onlangs een geestelijke bezocht, die zijn standplaats had op een klein dorp, ver klaarde deze mij, lat hij principieel afkeerig was van alle verzekerings-instituten, omdat zij een gevolg waren van gebrek aan vertrouwen in de voorzienigheid. God gaf immers voedsel aan de vogelen des velds, en zou Hij dan een mensch van honger laten omkomen En zonder mij tijd te laten om een paar woorden te zeggen richtte Z.Eerw. rijn gansche welsprekendheid tegen de hedendaagsche maatschappij, gevortugl als zij werd door menschen, die in opstand kwa-l men tegen God, door zeiven de toekomst vai l zich en die hunner families te willen verzekeren F Enkele eenviudige woorden uit den catechismus „Hij ziet alles, Hij weet alle?niets gescheidtl zonder Zijn wil en zonder Zijn toestemming T schenen Z. Eerw. echter tot nadenken te stem-l men, want hieruit zou kannen worden afgeleid, dat het Gods wil is, dat de menschen voor hun I ouden zorgen en voor hun nabestaanden. Het resultaat was dat er tarief werd gevraagd I voor een lijfrente van 300.Of de post ge. sloten werd is onbekend, doch het meegedeel- de is historisch. Men hoort thans veel minder dan vroeger, dat I de geestelijkheid tegen verzekering gekant is, dcch in sommige streken zijn er nog bezwaren, evenwel niet tegen sparen in de kous, wat toch ook voorzorg voor de, toekomst is. Een ander verschijnsel, dat dikwijls wordt I waargenomen, is de ijver, waarmede getracht wordt om hoogere leeftijden te verzekeren wel als kapitaalverzekering, niet voor lijfrente, I Het is duidelijk, dat hier zeer belangrijk ver hoogde risico's zijn, zoodat de premies veel hoc- ger zijn, aangezien de ondervinding heeft g leerd, dat deze soort verzekeringen niet tot normale risico's behooren. Er zullen steeds wel I omstandigheden zijn, die aanleiding geven tot het zich verzekeren op hoogen leeftijd, als b.v. treffend sterfgeval in de familie of in de buurt; het gevoel dat men niet zoo sterk is, en dus I het aandringen van de huisgenooten om toch nog tot verzekering over te gaan ,doch dat is verre van juister wordt daar feitelijk gespe culeerd op de kans van spoedig overlijden vat I een ouder, waarvan de nabestaanden de vruch-| ten plukken. Voor de maatschappij zijn deze posten uiterst I gevaarlijk, en de goede maatschappijen bedanken dan ook liever. Er zijn echter gezonde motieven voor verze-| keren op hoogen leeftijd, b.v. dóórverzekereu I na uitkeering op een bepaalden leeftijd en b.v.l verhooging van begrafeniskosten, enz. Doch dit behoort uitzondering te blijven de candida ten moeten hun tijd niet laten voorbijgaan, aan gezien eenmaal het oogenblik komt, dat de ou derdom alle kans op verzekering uitsluit. Op Woensdag 3 Augustus 1927 bij Inzet en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur (Zomertijd) in Hotel Zaaijer, nabij het tramstation te Middel» harnis, verkooping van Woonhuis met Erf en Schuur, aan de Oostzijde van de Voorstraat, uitkomende aan den Oostelijken Achterweg te Middelharnis. Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. MIJS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Burgerwoonhuis met erf en autogarage aan den Ring teNieuwe Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet in Café Witte, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag Café Schippers, telkens des avonds 7 utST (oude tijd). Ten verzoeke van den heer S, Koppenaal, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 5 Augustus bij inzet en Vrijdag 12 Augustus bij afslag, telkens des namiddags 5 uur (zomertijd) te Goedereede in »de Gouden Leeuw« van een huis met schuurtje, erf en grond te Goedereede, aan de Kerkstraat, ka> daster sectie A No. 618, groot 2.02 Aren, ten verzoeke van den Heer A. de Vos te Leeuwarden. Het perceel is op 1 October 1927 te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 6 Aug. 1927 des namiddags ten 7 uur (zomertijd) te Stellendam aan de Kaai van een partij brandhout. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 10 Augustus 1927 v.m. 10 uur (z.t.) te Stellendam ter berberge van A. Kaas» hoek van 26 perceelen 2e snede klaver, was» sende op landen onder Stellendam in kavel 21 van den Adrianapolder, in kavels 12, 25, 31 en 37 van den Eendrachtspolder en in kavej 7 van den Halspoider, ten verzoeke van dei heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee, Veiling van Woensdag 3 Augustus 1927. Bloemkool f 3,60 tot f 15,—. Komkommers f 6,— tot f 9,—. Roode kool f 8,70 tot f 11,60. Perziken f 6,— tot f 10,—. Meloenen f 15,— tot f 37,—. Alles per 100 stuks Sla f 0,60 tot f 2,—. Andijvie f 0,40 tot f 3,60. Beiden per 100 krop. Peen f 6,10 tot f 6,80. Rabarber f 0,90 tot f 5,60. Kroten f 4,-. Alles per 100 bos. Postelein f 6,— tot f 16,—. Aardappelen t 3,10 tot f 8,20. Poters t 1,60 tot f 3,—. Kriel f 1,—. Dubbele princessen f 17,— tot f 22,60. Enkele Princessen f 19,40 tot f 25,—. Wagenaars f 13,—. Snijboonen f 26,— tot f 28,—. Tuinboonen f 1,—. Oomskinderperen f 15,10 tot f 24,10. Suikerperen f 6,— tot 12,40. Yellow Transparant f 16,60 tot f 19,10. Kerswick appels f 4,40 tot f 7,40. Kruisbessen f 8,— tot f 20,—. Tomaten f 1,— tot f 7,—. Augurken f 7,— tot f 25,—. Alles per 100 K.G. Roode bessen f 0,17 tot f 0,19. Druiven f 0,54 tot f 0,58. Krozen f 0,12 tot f 0,16. Kaas (komijne) f 0,27 tot f 0,30. Kaas 20 plus t 0,28 tot f 0,32. Kaas (volvet) f 0,44 tot f 0,46. Boter f 1,—. Alles per pond. ROTTERDAM, 2 Augustus 1927 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, w«' den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 6,20 tot f 7,35 Idem (klein)tot Idem extra zw. tot Eendeieren 5,25 tot 5,80 Ganseierentot Kalkoeneierentot Kievitseierentot »- Middenprys f Aanvoer 140.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2