Het Vulpenhuis SS1T HOEKJE VOOR VROU E Rechtzaken. ROTTERDAM. Gemengd Nieuw», Marktberichten V erkoopingen. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. VULPENHOUDERS VULPOTLOODEN Christus in ons, een uitstorting van Zijn leven in ons. Dat door en in Christus het leven is voor degenen, die van nature dood zijn, is de getuigenis, die God getuigt in Zijn Woord. Dat moet door ons geloof worden. Wel moeten wij de gansche Schrift als Gods Woord aannemen. Maar wat God getuigt van Zijn Zoon is het middelpunt, de kern der waarheid Daar komt de heele Schrift op neer, dat Jezus Christus in de wereld ge komen is om de zondaren zalig te ma ken. Er is niemand, die den geheelen Bijbel kent en in alle deelen verstaat. Wij zijn daarin nooit uitgestudeerd. Bij het onderzoek daarvan komen altijd weer nieuwe dingen aan het licht. Maar dit moet gekend, dat er buiten Christus geen leven is. Het leven moet bij Hem gezocht, van Hem begeerd worden. Wij moeten als geloofwaardig aannemen met verstand en hart de be lofte Gods, dat er voor een arm heil- begeerig zondaar, redding van den dood en een eeuwig leven is door den Zoon van God. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Arrond.'Rechtbank. Ruzie In Den Bommel. Omdat hij leelijke woorden zou hebben gebezigd tegen mcj. Hermans, te Den Bommel werd de 21»jarige chauffeur A. D., van daar, conform den eisch, veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Idem ie Oude Tonge. De 28>jarige koopman L. I. de W., uit Oude Tonge kreeg f 15 boete, omdat hij den gemeente» veld wachter W. L. Koppenhol zou hebben beleedigd. Verduistering van kleedingstof. Terzake van verduistering van een coupon kleedingstof (welke verduistering intusschen ongedaan is gemaakt door het vergoeden van de schade) werd de 49.jarige kleermaker R. V. uit Sommelsdijk, veroordeeld tot f 15 boete of 5 dagen hechtenis. DE VOORDEELEN DER INVALIDITEITS WET, le. Invaliditeitsrente. Men moet 150 premiën in rekening kunnen doen brengen en invalide zijn, om op deze rente aanspraak te kunnen maken. Invalide is de arbeider, die door ziekte of gebreken niet meer in staat (s, om door voor hem passenden arbeid 1/z te verdienen, van hetgeen gezonde arbeiders van dezelfde scort (dus b.v. van denzelfden leeftijd en van dezelfde opleiding ter plaatse gewoonlpk verdienen. De wet onderscheidt tijdelijke en blijvende invaliditeit. Tijdelijke invaliditeit wordt aangenomen,' in dien de arbeidsongeschiktheid zes maanden heeft bestaan. Bij blijvende invaliditeit kan de rente dadelijk ingaan, bij tijdelijke invaliditeit kan de rente eerst in gaan als de invaliditeit zes maanden heeft geduurd. 2e. Ouderdomsrente op 65-jarigen leeftijd. Deze rente is afhankelijk van het aantal en het bedrag van de betaalde premiën en van den duur der verzekering. Zij, die op het tijd stip, waarop hun eerjste rentekaart geldig is, den leeftijd van 35 jaar hebben bereikt of over schreden, moeten om op Oudersdomrente aan- sraak te kunnen maken, 1248 premiën in reke ning kunnen doeir brengen. Voor hen. die den 65-jarigen leeftijd spoedig zouden bereiken, zou dit echter een eisch zijn, die zij moeilijk zouden kunnen vervullen. Want 1248 premiën wil zeg gen, dat men 24 jaar ieder jaar 52 premiën moet hebben betaald. Daarom heeft de wetgever voor hen een overgangsbepaling in de wet neer gelegd, die hierop neerkomt, dat zij recht hebben op 3.Ouderdomsrente per week op 65- jarigen leeftijd, indiëh vanaf 3 December 1919 hun 60ste jaar per jaar 47 en van hun 60ste tot hun 65ste jaar per jaar 39 premiën zijn betaald. Wij raden hem, die in het bezit is van een rentekaart en spoedig 65 jaar wordt, aan, om twee maanden voor zijn 65ste verjaardag een aanvrage om ouderdomsrente aan den Raad van Arbeid te zenden 1 3e. Weduwenrente. De weduwe van een verzekerde op wiens rentekaart .minstens 40 zegeijs geplakt zijn, heeft recht op deze rente, indien zij 60 jaar of in valide is. 4e. Weezenrente. De kinderen beneden 14 jaar hebben op deze rente recht a. Indien hun verzekerde vader overleden is en deze 40 premiën in rekening kan doen brengen. b. Indien hun verzekerde moeder, die 40 premiën in rekening kan doen brengen, over leden is, als hun vader reeds gestorven was of hun moeder hun kostwinner was. c. Indien hun vader overlijdt en hun moeder verzekerd was en 40 premiën in rekening kan doen brengen. Voorts kan het bezit eener rentekaart nog aanleiding geven tot vrije geneeskundige be- HOOFDSTEEG 5, GEEN FILIALEN ▼au 3 gulden tot 250 gulden ALLE MERKEN VOORRADIG van 35 cent tot 115 gulden Alle voorzien van 14 kar. gouden pennen Naam graveeren gratis handeling en tot een uitkeering tijdens opname in een ziekenhuis of sanatorium, als aan de voorwaarden hieronder omschreven is voldaan. De Rijksverzekeringsbank heeft de bevoegd heid aan een verzekerde vrije geneeskundige behandeling te verleenen, indien gevaar dreigt voor blijvende invaliditeit en dit gevaar door die behandeling kan worden afgewend. Het voorstel daartoe doet de Raad van Arbeid. Het gebeurt echter vaak, dat de Raad geen voorstel aan de Rijksverzekeringsbank doet, omdat het aan hem voorgelegde geval niet onder de omschrijving te brengen is, die de wet voor vrije geneeskundige behandeling stelt. De Rijksverzekeringsbank kan aan een ver zekerde die voor rekening van het Invaliditeits- fonds in een inrichting is opgenomen, een uit keering geven, indien hij kinderen beneden 14 jaar of een invalide vrouw heeft. De verzekerde moet in dat geval 150 premiën in rekening kunnen doen brengen. Over ieder der hier besproken punten licht de Raad van Arbeid den verzekerde gaarne in. Laat ieder, die ophoudt in loondienst te wer ken, niet verzuimen zich van deze voordeelen goed op de hoogte te stellen. Hij zal dan niet licht overgaan tot het doen vervallen zijner verzekering, een daad, die na het bereiken van den 35-jarigen leeftijd onher roepelijk is. NIEUWS UIT DE ROTTERDAMSCHE DIERGAARDE. Nieuwe orang-oetang, reptielen en schitterende paradijs-vogels. Nu binnenkort de diergaarde weer op een aantal dagen hare poorten opent voor alle stad- genooten, meenen dat het nut kan hebben in korte trekken te memoreeren, waaraan men goed doet in de eerste plaats aandacht te besteden. Menigeen, die niet geregeld de diergaarde be zoekt, ziet door de veelheid van' indrukken allerlei over het hoofd wat uit het oogpunt van kennis der levende natuur verdiende opge merkt te worden. In het apenhuis ziet men een der voornaamste vertegenwoordigers der menschapen, de flegmatische orang-oetang, die eenigen tijd in de verzameling ontbrak, weer vertegenwoordigd naast de acrobatische gibbons die vooral in de morgenuren hun muzikale en gymnastische prestaties vertoonen. Men lette hier voorts op de meerkatten verzameling, waar onder enkele zeer zeldzame exemplaren (ge kuifde meerkat, zwartkamaap, brazza-aap en andere) In het roofdierengebouw hebben een paar fraaie jonge jaguar s of Z.-Amerikaansche tij gers, de plaats ingenomen van den op hoogen leeftijd overleden vertegenwoordiger dezer soort. De steltloopervoliere naast het Sociëteitsge bouw vertoont een ongekend aantal vormen uit de families der kraanvogels, ooievaar^, reigers, rallen, enz. Deze b evolkingsdichtheid hangt grootendeels samen met de aanstaande voltooi ing van de nieuwe groote vliegkooi, die tegen over den ingang aan de Kruiskade verrijst en een groote verbetering belooft te worden. Reeds bij een vorig bericht in het afgeloopen voorjaar werd gewezen op de aanvullingen die de antilopencollectie en de berenverzameling had gekregen, wij. komen hierop dus niet terug. In het middelpunt van de aandacht zullen terecht staan de zuidpoolpinguins in het zee leeuwenbassin, en de verzameling van struisen, emus en nandoes daartegenover. De koude voor zomer heeft helaa<s het broedinstinct der struisen in den aanvang reeds doen verdwijnen. Goed bedoelde pogingen om de vogels over te halen wegens den regen en de koude hun. eieren in het nachthok te gaan broeden, hebben schip breuk geleden. In het reptielenhuis wordt thans het Begin sel in toepassing gebracht, dat koudbloedige dieren gelegenheid moeten hebben afwisseling van licht en warmte te zoeken al naar hun behoefte. Zoo is de kooi der waranen, waarin de befaamde komode-wgraan zich bevindt voor zien van een verlichtings- en verwarmingsin stallatie, waarmee men in het buitenland reeds gunstige resultaten meent te hebben gekregen. Wellicht gelukt het door intense warmte de enorme waterboa die reeds meer dan een jaar met groote volharding alle voedsel weigert, (welke hongerkunstenaar doet haar dat na tot eten te krijgen. Aguariumliefhebbers zullen met groote be langstelling de talrijke tropische zoet- en zout water visschen aanschouwen die ten deele wel licht voor het eerst zijn ingevoerd in Europa, zoodat het op naam brengen een bijzonder tijd- roovend en lastig werk is. Ten sloette zijn het nog eens de vogels die de aandacht vragen, en wel in het aloude vogel huis. Het glanspunt der tropische vogelwereld vor men onbetwist de paradijsvogels, die uit ons Nieuw Guinea en omliggende eilanden afkom stig zijn. Was de diergaarde dank zij hare re laties met de jeugdige zusterinstelling te Soe- rabaia verleden jaar reeds in staat in het vo gelhuis een tweetal groote gele paradijsvogels te vertoonen, wonderen van kleur en sierlijk heid, vooral als ze „pronken'.', thans zijn daar nog vijf andere soorten bijgekomen, dank zij de onvermoeide belanglooze bemiddeling van den heer K. J. ter Marsch, gezag voeder van het s.s. „Tabanan", die zelf ook weer een exem plaar schonk, èöodat onze diergaarde met haar zes paradijsvogelsoorten in 9 exemplaren ver moedelijk met de beroemde collectie van den rijken Londenschen „Zoo" wel de schoonste van Europa zal beziteten. Stuk voor stuk zijn deze vogels zoo schitterend van kleur en zoo feeëriek van verschijning dat men steeds weer in extase moet geraken over de wonderen die de natuur voortbrengt. Men kan nauwelijkszeggen welke van de nieuwe vogels de kroon spant. Is het de draden- paradijsvogel (Seleucides ignotus) of Wilson s paradijsvogel (Schlegelia Wilsoni) of de ge- kraagde paradijsvogel (Diphyllodes magnificia) waaraan men de voorkeur geven moet? We kunnen het niet beslissen. Ook van het geslacht paradisea zijn weer twee nieuwe vormen mee gekomen, maar deze zijn nog niet geheel in volle pracht. Blijkbaar hebben ze wat geleden van de lange reis. We zullen er van afzien deze pronkjuweelen der schepping te beschrijven. Men kan slechts een indruk krijgen met eigen oogen. Zoo heeft de Diergaarde, naast de aanwin sten door geboorten als daar zijn bij de leeuwen, de Indische antilopen, de gazellen, de kanga- roes, ook dit jaar weer dieren van uiterst zeld- zamen aard te vertoonen, die het bezoek ten volle loonend maken. DE MOORD IN DE DE RIEMERSTRAAT TE 's-GRAVENHAGE. De dader gevat Woensdagmiddag is door een inspecteur van politie van de afd. E. te 's-Gravenhage alhier aan boord van het s.s. „Volendam" te Rotter dam aangehouden de 40-jarige varensgezel L. H. S., verdacht van den moord op 24 Juli 1924 op den heer van der Stijl inde De Riemerstraat te 's-Gravenhage. S. was aan boord als „opstapper" (hiermede wordt bedoeld iemand, die zijn overtocht ver dient met het verrichten van werzaamheden aan boord). Hij werd destijds reeds door de politie verhoord. In den loop der jaren heeft de politie verschillende aanwijzingen tegen hem gekregen, welke haar voldoende toeschenen om tot zijn arrest-stelling over te gaan. Kort na den moord was S. naar Amerika vertrokken. Hij bevindt zich thans in het arres tanten-lokaal aan het Alexanderveld en zal dezer dagen aan de justitie worden overge leverd. DE MOORDAANSLAG IN DE ANNA PAULOWNASTRAAT te 's-GRAVENHAGE De 23-jarige fabrieksarbeider J. R. uit Delft, die Maandagavond in de Anna Paulownastraat is aangehouden, verdacht van poging tot dood slag op zijn meisje, zal dezer dagen ter be schikking va nde justitie gesteld worden. Het scheermes, waarmede hij zijn daad pleegde en dat hij zeide weggeworpen te hebben in den vijver van het Haagsche Bosch, is niet teruggevonden. Wel is gevonden het etui, waar in het mes zich moet hebben bevonden. EEN REDDER GEHULDIGD. De heer H. M. A. de Wijs, lid van de Haar- lemsche Reddingsbrigade heeft uit handen van den burgemeester van Haarlem het diploma van het Carnegie Heldenfonds ontvangen, we gens een goed geslaagde redding van een schip persknecht uit het Spaarne te Haarlem. TEGEN DE SMOKKELARIJ. Men meldt, dat met het oog op het sterk toenemen va nde smokelarij in Oostelijk-Gro- ningen het aantal rijksambtenaren zeer wordt versterkt. In de gemeente Finsterwolde zijn met 1 Augustus 1 kommiezen gestationneerdver der wordt het aantal te Beerta uitgebreid tot 4 (thans 1), te Drieborg tot 7 (3) enz. DE PSEUDO-MELKBOER. Een handige dief. Reeds geruimen tijd heeft in de binnenstad te Roteterdam een man rondgeloopen, hygië nisch gekleed in een wit proper jasje met een proper mandje, die als pseudo-melkboer zijn kost „verdiende". Zoo op het oog leek hij waarlijk op een melkboer, hoewel bij nadere beschouwing zijn werkkring gansch anders is gebleken. Hij loerde namelijk in de straten der binnenstad, waar de melkbezorgers dikwijls een huis moeten binnengaan en daar eenigen tijd blijven om de klanten op de bovenver diepingen te helpen, naar onbeheerd staande melkwagens en nam de gelegenheid te baat, zonder dat hij dank zijn kleeding argwaan wekte, inde ze wagens te neuzen, er eenige pakjes roomboter uit te halen, deze in zijn mandje te doen en bedaard, doch met den ijv erigen stap van den werkgragen melkboer, weg te kuieren. Reeds ahdden verschillende melkbezorgers aangifte gedaan, bestolen te zijn van pakjes roomboter, toen kantoorbedienden uit een raam, dat uitzicht op de Wijnstraat geeft, zagen dat iemand met een wit jasje uit een melkwagen nam en toen hij bemerkte dat men naar hem keek eenigszins schichtig verdween. De politie werd gekaarschuwd. Een recher cheur slaagde er Woensdag in den boterdief op heeterdaad te betrappen. Hij bleek de 42- jarige A. I. B. te zijn en heeft bekend. De man is in verzekerde bewaring gesteld. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Oveiflakkee. Veil'ng van Woensdag 27 Juli 1927. Bloemkool f 2,60 tot f 19,—. Roode kool f 12,60 tot f 17,—. Komkommers f 8,— tot 12,-. Perziken f 7,— tot f 10,—. Meloenen 46,— tot f 54,—. Alles per 100 stuks. Rabarber 5,- tot f 6,60. Peen f 4,50 tot 8,—. Beiden per 100 bos. Aardappelen f 2,40 tot 6,80. Drielingen f 2,— tot 3,-. Kriel 0,40 tot f I,—. Postelein f 10,— tot f 13,80. Uien f 2,—. Augurken f 8,— tot f 28,—. Tomaten f 10,— tot f 22,—. Dubbele princessen f 12,— tot f 20,—. Wagenaars f 8,— tot f 15,—. Stoksnijboonen f 15,— tot f 31,—. Tuinboonen f 3,—. Doppers f 15,—. Heinrichboonen f 3,80 tot 4,60. Oomskinderperen f 24,— tot f 31,—. Yellow Transparant f 8,— tot f 36,—. Kruisbessen f 7,— tot f 23,—. Zwarte bessen f 51,— tot 56,—. Alles per 100 K G. Morellen f 42,— per 100 pond. Sla f 3,50 tot f 4,— per 100 krop Frambozens f 0,14 tot 0,21. Diu'ven f 0,63. Roode bessen 0,07 tot f 0,16. Kaas 0,30 tot f 0,32. Boter f 1,— tot 1,02; alles per pond. ROTTERDAM, 26 Juli 1927 Op de heden in ons Veilingsiokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer. den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 5,30 tot 7,30 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren 5,20 tot 5,80 Ganseierentot Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 145.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Openbare Vrijwillige Verkooping van een huis met erf, aan de verlengde Visscherstraat te Middelharnis, Kad. Sectie B no. 3340, groot 91 cA., op Donderdag 28 Juli 1927 bij inzet en op Donderdag 4 Aug. 1927 bij afslag, tel» kens des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping op Donderdag 28 Juli 1927, 's avonds 7uur (zomertijd) ten koffiehuize van J. Meiborg, te Zuidland, van 0 79.64 H.A. Haver en 0.80.14 H.A. tarwe in den polder Zuidland, aan den Ramshilsche» weg, in 8 perceelen, zooals is gekaveld. Betaling kooppenningen 2 November 1927, mits soliede, presente borgen stellende. In» lichtingen geven de verkooper de Heer M. Bevaart te Abbenbroek en ondergeteekende te Zuidland. Notaris C. LOEFF. Vrijdag 29 Juli te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, bij inzet en Vrijdag 5 Augustus te Stellendam in het Logement Mijnders bij afslag, telkens des nam. 4 uur (zomertijd) van een woon» en winkelhuis te Stellendam aan de Voorstraat, kadastraal bekend in sectie B No. 1974, groot 1 Are 51 centiaren, bewoond geweest door A. van de Re dadelijk te aan» vaarden. Ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. de Weduwe Kuyper. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 3 Augustus 1927 bij Inzet en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur (Zomertijd) in Hotel Zaaijer, nabij het tramstation te Middel» harnis, verkooping van Woonhuis met Erf en Schuur, aan de Oostzijde van de Voorstraat, u'tkomende aan den Oostelijken Achterweg te Middelharnis. Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. MIJS. Openbare vrijwillige verkooping van paar» den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer Joan Pollemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Burgerwoonhuis m t erf en autogarage aan den Ring te Nieuwe Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet in Café Witte, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag in Café Schippers, telkens des avonds 7 uur (oude tijd). Ten verzoeke van den heer S. Koppenaal, aldaar. Notaris VAN BUUREN. HU Wa: interfei dan ferentii public nog ee| feitelij" interfei ondera fameul waard intern. Wil pb6, Zw; Box ontpei terstu' C A. Eggii J. Er Dezer dagen liep ik eens door Rotterdam en van alle kanten probeerden schreeuwende biljetten mijn aandacht te trekken. «Uitver» koop*, «Reuzen uitverkoop*, «Koopjes halen*, waren de opschriften, die in sommige straat» gedeelten aaneengerijd, winkel aan winkel, de menschen wilde doen weten, hoe nu alles schier voor niets te bekomen is. En mocht men dan alle prijskaarten gelooven waarop in den uitverkooptijd staat vanvoor en natuurlijk zooveel minder, nu dan kon men inderdaad goedkoop koopen. Voor sommige vrouwen schijnt zoo'n bord of doek met het woord «Uitverkoop* een wondere aantrekkingskracht te hebben. Nau» welijks is in een of andere populaire zaak zoo'n mededeeling voor het winkelraam ge» hangen of in dichte drommen trekken de vrouwen zoo den winkel binnen om te koo' pen wat ze maar bemachtigen kunnen. Echte koopjes doen ze, tenminste dat wordt altijd gedacht. Al wat er maar aardig uitziet en wat volgens het prijskaartje flink in prijs is te» ruggeloopen wordt gekocht, als er geld ge» noeg in de portemonnaie voorradig is. Zulke uitverkoopperioden veroorzaken dik» wijls een geheele débacle in de huishoudpor» temonnaie. Dat komt doordat sommige vrou» wen koopen enkel en alleen omdat ze mee» nen dat het goedkoop is, dus niet omdat ze het noodig hebben. Het komt later wel eens te pas, wordt gedacht en voor zoo'n paar gulden kun je dat niet laten. Nu ben ik er natuurlijk niet tegen om te koopen als het uitverkoop is. Als niemand dan kocht zou het er voor de winkelzaken treurig uitzien. De verschillende voorraden, die in den seizoentijd niet verkocht zijn, moe» ten opgeruimd worden, eerstens wijl menan» ders plaatsruimte te kort zou komen voorde nieuwe zendingen van het komend seizoen en ook wijl de nog niet verkochte goederen het bedrijfskapitaal vasthouden. Daarom geeft de zakenman liever z'n goederen met minder winst zooals in de bekende uitverkooptijden, dan dat hy z'n oude prijzen zou handhaven en er mee blijft zitten. Dan is alles verlies. Het groote bezwaar van den uitverkoop is echter dat veel vrouwen dan zooveel koopen wat ze niet noodig hebben. Het is dan een ware koopkoorts. En al is het dan waar dat de goederen op zichzelf niet te duur zijn betaald, voor wie ze niet noodig heeft zijn ze altijd te duur. Een echte degelijke oude huismoeder zei eens tegen me«Al kost het maar één cent, als je het niet noodig hebt in een huishou» ding dan is het te duur.* Het gaat in een huishouding meestal over kleine bedragen van enkele guldens Maar die vele kleine bedragen moeten toch betaald worden van het eene huishoudgeld en dan maakt het wel verschil hoe die kleine sommetjes worden besteed. Wat dan aan onnoodige dingen wordt uitgegeven, moet worden be« zuinigd op andere noodige uitgaven. Wie van zich zelf weet, dat ze niet bestand is tegen de verleidelijke aanbiedingen in dezen koopjestijd, zou ik willen radenblijf dan maar uit die buurten weg want er bestaan nu de grootste kansen om koopjes te doen, die voor de huisvrouwen toch eigenlijk geen koopjes zijn. Een aardig japonnetje, een fleurig hoedje bijna voor niets, neen, maar dat moet worden gekocht. In den zomer kan men een vlug japonnetje er wel bij gebruiken. Zoo zijn de argumenten. Vaak wordt ook vergeten dat in den uitverkooptijd het beste van 't seizoen reeds voorbij is. Een enkele maal slechts kan het gekochte gedragen worden en een ander jaar is het weer een mode ten achter, het blijft dan in de kast hangen. Het geld er aan besteed is dus weggegooid. Zoo gaat het zoo dikwijls. Iets anders is het natuurlijk als men inder» daad iets noodig heeft. Wel, dan kan menige huisvrouw met bescheiden beurs voor minder geld dan anders zich voor huishouding en kleeding iets aanschaffen. Dan koopt men wat men zonder uitverkoop toch gekocht zou hebben, met dit voordeel dat men het enkele procenten goedkooper heeft. Men doet dan de huishoudkas toch geen geweld aan, want er was telkens al iets afge» zonderd om een bedrag by elkaar te krijgen, noodig voor aanschaffing van huisraad of kleeding. Dan blijft de begrooting voor gewone en buitengewone uitgaven in moeders huishoud» boekje in evenwicht. Maar ga toch niet koopen omdat het goed» koop is. Dat zijn geen koopjes. Schaf alleen aan wat noodig is, ook in den uitverkooptijd 1 M'n beste nichtjes en neefjes, Ik zou wel eens willen weten hoevelen van mijn krantenfamilie er al uit zijn en waarheen zouden dan die nichtjes en neefjes verspreid zijn. Een van de nichijes van wie ik deze week een brief ontving schreef al: wat zullen al die nichtjes en neefjes u een massa te vertellen hebben na de vacantie. Nu ik hoop het ook hoor. Ik ben er wel een beetje nieuwsgierig naar. Misschien zie ik, als ik op reis ga nog wel wat uit onze familie. Ik zal de portretten die ik van een paar nichtjes heb eens goed bekijken voor ik weg ga en dan op reis eens opletten. Wie weet, wie ik dan nog zie. Nu kinderen, tot een ander praatje. TANTE TRUUS. Teuntje H, te Sommelsdijk. Je was met je brief een nakomertje, maar-dat neem ik nu niet kwalijk hoor. Ben je met het schoolreisje nog meegeweest 'k Ben blij dat je de doos zoo mooi vond. HENK. XIV. Toen Piet een poosje bij den tuinbaas was zei Frans eens tegen Henk: «Het lijkt wel een andere Piet dan vroeger*. Zoo was het eigenlijk ook, als je dien flinken jongen zag, met roode wangen en van pret tintelende oogen, kon je niet indenken, dat die fiksche jongen dezelfde was als het mager ineengedoken ventje van dien kouden Decern» berdag. Piet vond het fijn bij Jansen en z'n vrouw. Hy zei altyd maar oom en tante. Vrouw Jansen zorgde zoo best voor haar jongen, zooals ze Piet al noemde. In de klas ging bet best. Nadat hij een kort poosje in de klas gezeten had werd Piet zoo maar verhoogd naar een volgende klas. Meester zei«Piet, als je goed je best blijft doen, wil ik je ook wel helpen hoor, dan halen we de scha wel in«. De drie vriendjes waren ook blij met Piet. «Toe jo«, zei Frans, «als je hard opschiet kom je wel bij ons in de klas*. Henk dacht ook dat het wel gaan zou. «Wij zullen je wel helpen, kom vanavond maar bij ons. Van Moe mag 't best Moe heeft nog wel boekjes. Nou dat zou fijn zijn als je bij ons in de klas zat*. De jongens hadden goede voornemens genoeg. Henk beleefde een prettigen tijd. Met het hoesten ging het veel beter dan vorige jaren. Nou, misschien werd het wat beter met hem. Dan zou hij immers Fransche les krijgen. Henk en z'n vrienden vonden het al echt gewichtig. Toen Henk eens in erg verdrietige buien bij moeder zijn verdriet had uitgesnikt, dat hij niets kon wat andere jongens konden, hij kon niet hard loopen, nooit echt meespelen en eens echt stoeien, toen had Moe Henk's magere handje in haar handen genomen en gezegd: «Jongen, er zijn dingen die jij niet kunt als andere jongens, maar er zijn meer dingen die je wel kunt, misschien nog beter dan andere jongens. M'n kind, denk je dat jij, nu je zoo'n on» gelukkige rug hebt, den Heere Jezus minder kunt liefhebben dan andere jongens En dat is toch het allervoornaamste in jou leven en ook van elk ander. Hij zal je niet minder tellen dan gezonde sterke jongens. Maar er zijn nog veel meer dingen, die j(j net zoo goed kunt hoor. Jij kunt immers net zoo goed leeren als ieder ander. Henk, je mag niet altijd kijken naar je verdriet, dan zou je heelemaal vergeten te danken voor heel veel goeds wat je toch wel hebt*. Zoo had Moeder toen tegen Henk gesproken en dat had Henk goed begrepen, en nu pro» beerde hij om wat hij wèl kon ook zoo goed mogelijk te doen. Daarbij behoorde ook z'n schoolwerk. Henk's rapporten lieten dan ook zien dat bij in dit werk niet minder behoefde te zijn dan z'n sterke gezonde vriendjes. Nu hij wist dat hij extra les zou krijgen, nam hij zich voor om echt z'n best te doen, dan zou hij later net zoo goed Fransch kunnen spreken als Pa en Moe. (Wordt vervolgd.) De volgende lettere. HHHBHHHH mmm mm l« Hl ■H HH IHH HHI H H H HH HHH I HHH I HHI I eie mm mmmmm mmmm ^.H H H H H HH HHH HHH HH H HH HH HH

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2