i i c School» ijke Stand. Dr. H. NANNING's HAEMOFFERRIN Verkoopingeti. Marktberichten. I I In m f'! I a I f: 1 lil 1 ■:y I Gemengd Nieuws. Bloedvormend versterkingsmiddel. f 2.6O'p.'/i flesch, ƒ1.60 p Vz flesch Laatste Berichten. -11 II H- i !v. R ah-MaatschapplJ. §ng van vruchten te velde inAchthuizen op 22 Ju]i Vtot 230,— per gj. tiet. Alles opgehouden, in den polder ,,Ga]a. ijnd door M. van Bale„ Gegund. Zangvereen. ,,Sursum ,1s lid van den Bond van in Zangvereenigingen. Je woningen van klein- ^keurd en door de eige nen van 4,4.20 voor aardappelen, an J. Schouwenaar is er gearriveerd welke door |is gelopt. De heer S. v. d. Velde Itigd als handelaar in rij- auto's in het pand aan We wenschen hem veel peming. (Zie advertentie en alhier verkocht voor huis is thans totaal afge- |evestigde beeld is er heel er in het nieuwe worden le gehouden aanbesteding uur van het afbreken van hter is dit gegund aan den heer I. Mosselman te [werpen. Enkele huissleu- Inlichtingen ter secre- bij den heer Vermeulen, werden van uit deze ge- >en van dezen oogst ver- 2,40 per 60 kilo. |aris Van der Sluijs alhier een woonhuis, enz. ten H. Schaaff is dit afge- jjor L. de Gast op 2610. oek voor de dienstplich- i915 en 1918 zal alhier L. School op Vrijdag nenkort zal den heer A. bwe kneedmachine in zijn jr langs de huizen der in gehouden worden voor Ie stormramp. lehouden schietoefeningen Velde het hoogst aantal 100 punten. Er worden jaoge punten behaald. De plaats op Vrijdag a.s. ten j Lagere school. gemeenterekening over Aug. a.s. ter gemeenu ate is men aan het z.g.n. idien er geen hooger prij- ial er weinig meer worden side zangvereenigingen en I hebben Zaterdag voor listerend publiek te zamen i vanaf een podium, tijde- het gemeentehuis. Zoo- de muziek en zangstukken nee de drie vereenigingen en behaald op het con- Ze zijn door den Bur- |en, waarin gewezen werd zijn gemaakt. jschers vingen de vorige kilo per vaartuig in de n. i bediening van den doop geschieden op a.s. Vrij- in de cosistorie. druk bezig met het rooi' Aardappelen, fJet beschol rrijs 3.— per 70 kilo. pgerij „Onverwacht" heeft campagnejaar 1926 per 17.12. Ouders die hun kin» lerv. Kerk het Sacrament (enschen te laten bedienen, id 8 uur hiervan aangifte riekamer. rd in de Geref. Kerk alhier f 10,— gecollecteerd voor IE. A.s. Zondag zal in de zoowel des voormiddags eden de Eerw. Heer H. v. iderwijzer te Oude Pekela. e heer P. Ruit is op zijn n den Keikeraad der Ned. teruggekomen uur der Chr. School»Ver< Donderdag 28 Juli, des het koor der Kerk een gadering belegd, waarin zal plaats hebben van een tooi. t.s. Woensdag 27 dezer n ure voor de Ger. Gem. eviet. Alsdan zal er Bedie» oop plaats vinden. Doop» ocht tijdig aangifte te doen Graaf, onderwijzer aan de alhier, komt in aanmer» ng tot onderwijzer aan de bij Middelburg. MELSDIJK. Joppe, 65 j., echtgenoot ELHARNIS. Emiel Edmond, z. van en A. C. J. de Lattre ngejan en M. Mackloet. Bom, 75 j., (ongehuwd). IKSLAND. tje, d. v. Poulus de Jong Hendrikse. VIERVOUDIGE MOORD. Een 18-jarige moordenaar. Te Baab bij Weenen heeft een uit Bosnië afkomstige 18-jarige jongen, Johan Sourada, die in weerwil van zijn jeugd al een paar maal gestraft w^s, den cipier van de gevangenis, waar hij opgesloten zat, vermoord, daarna diens vrouw verkracht en gewond en ten slotte de twee kleine kinderen van het echtpaar dood geslagen. Na deze misdrijven heeft hij uit de kas van den cipier 10.000 schilling gestolen. De dader is gepakt. ZIJN VROUW VERMOORD. Te Stendal heeft een handelaar zijn vrouw met een bierflesch de hersens ingeslagen en haar vervolgens de keel doorgesneden. Na het plegen van de misdaad begaf de man zich naar de politie om mede te deelen, dat een onbekende zijn vrouw vermoord had. Uit het onderzoek bleek echter spoedig wie de ware schuldige was. De man schijnt de daad te hebben gepleegd om in het bezit te komen van een bedrag van 15.000 mark, waarvoor hij het leven van zijn vrouw verzekerd had. De moordenaar is in hechtenis genomen. ONGELUK MET ELECTRISCHEN STROOM. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur wilde de monteur A. Landstra van de A. P. C., te Vee- nendaal, op de markt een niuwe lamp op de benzinepomp zetten. In de ijzeren kolom kwam hij hij meende dat de stroom afgezet was in aanraking met de koperen fiteting van de lamp, waardoor hij de volle stroom door zijn lichaam kreeg. Op zijn gegil werd de stroom uit geschakeld en door zijn kameraad werd hij opgevangen en in de nabijstaande garage ge dragen. Geneeskundige hulp was spoedig aan wezig langdurige pogingen om de levensgees ten op te wekken, mochten echter niet baten. De ongelukkige was 27 jaar en ongehuwd. DE VERMISTE NOTARIS. In een kreupelbosch te Kinholt onder Zuid- wolde is Zaterdagmiddag het lijk gevonden van notaris H. S. uit Groningen, die sedert eenige dagen werd vermist. MUSEUM-DIEFSTAL. Volgens de Nieuwe Koerier is uit het museum te A^selt (Limburg) een Mariabeeldje van groo- te kunstwaarde gestolen. ONWEER. Vrijdagmiddag heeft te Neede een hevig on weer gewoed. In verschillende gebouwen is de bliksem geslagen, brand is echter niet veroor zaakt. Bij den arbeidder K. is een varken lam geslagenhet dier moest worden afgemaakt. TWEE JONGENS VERMIST. Te Zaandam worden sedert Zaterdagochtend de 17-jarige K. en de 18-jarige S. vermist. Het vermoeden bestaat, dat zij zich op het stoom schip Rosa Luxemburg hebben verstopt om de reis naar Rusland mee te maken. Eenige dagen voor het vertrek van het stoomschip hebben zij er een bezoek gebracht, doch zijn toen door den kapitein weggestuurd. Een der jongens die op een fabriek te Zaan dam werkt, heeft Vrijdag j.l. zijn loon opge vraagd en is niet meer teruggekeerd. Het te Rotterdam op het schip ingestelde onderzoek heeft geen resultaat gehad. POGING TOT MOORD. Twee veldwachters hebben, naar de Ct. meldt, te Oss A. v. d. H., echtgenoote van J. v. V., gearresteerd en voor den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch gebracht. Zij had haar man in een strooien schuurtje, waar hij lag te slapen, opgesloten en daarna het schuurtje in brand gestoken. Van V. kon zich echter nog bijtijds redden, door een gat in den wand te maken en er door te kruipen. DE VERDWENEN BRANDKAST. In een dennenboschje aan den weg Ommen- Balkbrug, in de buurt van Withaar, hebben Zondagmiddag kinderen uit een woonwagen 25 M. van den weg de brandkast ontdekt, die bij de inbraak in het kantoor van De Automaat te Zwolle was meegenomen. Men had in het kantoor de brandkast van achteren aangeboord en toen gemerkt, dat het geld zich bevond in de bovenste afdeeling, zoo dat een nieuwe plaat doorgeboord moest wor den. Omdat dit een zeer langdurig werk zou zijn, hebben de dieven de brandkast maar mee genomen en zich op een kalme plek den tijd gegund voor de verdere operatie. Hoe het ge lukt is, is een raadsel, maar tusschen een stalen wand en kast heeft men een voorwerp weten te krijgen om het doel te bereiken. De massieve deur is geheel verbogen. De officier van justitie, mr. Van Hasselt, en de waarnemende commissaris van politie, de heer Leettinck, zijn uit Zwolle naar de plaats gegaanl om den toestand in oogenschouw te nemen. De renteboekjes lagen nog in de brandkast. Het geld was verdwenen. De brandkast is naar Zwolle overgebracht. Van de dieven op het oogenblik nog geen spoor. EEN GEHEIMZINNIG STERFGEVAL. Toen de lijkschouwer van het gerecht Don derdag te Penge, in Kent, het lijk van een 15- jarigen jongen schouwde, moest hij verklaren dat hij niet kon zeggen, wat de doodsoorzaak was. Dit was hem in zijn ervaring van dertig jaar nog noiit gebeurd. Getuigen halden medegedeeld, dat de jongen melk uit een kokosnoot had gedronken en dachten dat die misschien een vergiftiging had veroorzaakt. Dr. Roche Lynch, de analyst van het de- partement van binnenlandsche zaken, zeide, dat hij den inhoud van de maag van den jongen onderzocht had, maar geen spoor van eenig vergif had kunnen vinden. Hij meende, dat de dood misschien veroorzaakt was door inheem- sche slaapziekte. Dan moet het een foudroyant geval geweest zijn. EEN INVAL VAN „WILDE BEESTEN", De boeren in Swazieland hebben zwaar te lijden van een inval van ongeveer 30.000 „wilde beesten" gnoes of Zuid-Afrikaansche antilopen), die in de kudden van ongeveer 2000 stuks uit de door droogte geteisterde streken van Lebom- bo zijn gekomen. Zij verwoesten alles op hun weg. De jagers schieten hen bij honderden dood NOODWEER. Boven den Zuidoosthoek van Drenthe heeft Vrijdagmiddag een hevig onweer gewoed, dat ongeveer 2 uur aanhield. Onder Klasienaveen werd de 17-jarige B. Kamping In huis door den bliksem getroffen hij was op slag dood. Zijn moeder en zijn zuster werden bewusteloos ge slagen zij kwamen na eenigen tijd bij en bleken geen letsel gekregen te hebben. In de woning werd verder geen schade aangericht. Tengevolge van den hevigen slagregen is de trambaan der Eerste Drentsche Stoomtrammij. onderspoeld, zoodat het tramverkeer gestoord werd. De oogst heeft veel geleden door hagelslag, waarmee het onweer gepaard ging. Te Erica zijn, tengevolge van het inslaan van den bliksem, de woningen der families Scholten en De Vries afgebrand. Bij de familie Scholten werden twee kinderen bewusteloos geslagen eerst laat in den avond kwamen ze bij. Het electrische net is ernstig beschadigd, zoo dat de stroomvoorziening belemmerd is. De lucht was tijdens het onweer angstwekkend donker, doch door het bliksemlicht scheen het, alsof de hemel een vuurkoepel was. Vele menschen ontvluchtten uit angst hun woning, totdat de inktzwarte wolken naar het Noord oosten afdreven. EEN NOODLOTTIGE WEDDENSCHAP. Te Kolberg in Pruisen wedde een kleermaker met een dorpsgenoot, dat hij 50 glazen brande wijn achter elkaar zou opdrinken. Hij won de Weddenschap ook, maar is aan de gevolgen van de opgedane alcoholvergiftiging bezweken. AUTO-ONGELUK. Op den Utrechtschen weg nabij Crayenhorst is de auto van dr. Melchior uit Bilthoven op onverklaarbare wijze tegen een boom gereden. De bestuurder, dr. Melchior zelf, werd uit den wagen geslingerd en was bijna onmiddelijk dood. Bij het ongeluk werd een wielrijder, ze kere Anema, aangereden hij kreeg een wond aan het been en werd naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. Nader meld men Maandag middag is op den Amersfoort- schen weg bij den buitenplaats Kampoord op de grens van Amersfoort en Soesterberg een ernstig-auto-ongeluk gebeurd. Dr. W. H. Mel chior uit Bilthoven wa£ om half zes uit Amers foort, waar hij dien middag bij den raad van arbeid was geweest, naar zijn woonplaats Bilt hoven teruggekeerd. Daar zijn eigen auto een herstelling onderging, gebruikte hij een vreemde open wagen. Door een nog onopgehelderde oor zaak vastgesteld is wel dat er een band van de auto is gesprongen, doch niet uitgemaakt is, of dit voor of tijdens het ongeval is geschied heeft de auto ter hoogte van Kampoord eerst een wielrijder aangereden, die vrij ernstig werd verwond, en is toen naar de rechterzijde van den weg geslingerd en tegen een boom aangere den, waardoor de auto geheel werd vernield. Dr. Melchior werd uit de auto geslingerd, kreeg een oogenschijnlijk onbeduidende schaafwond aan het hoofd, bleef echter liggen, en is na eenige oogenblikken overleden, na slechts en kele woorden te hebben geuit. Geneesheeren en verscjhillende autoriteiten waren spoedig ter plaatse. De politie-auto uit Zeist heeft het lijk naar Bilthoven gebracht. ONGEVAL OP ZEE, Maandag middag is te Vlaardingen binnen- geloopen het Noordzee-visschersvaartuig Kat wijk 149, genaamd Aria, schipper A. Vooijs en toebehoorende aan de Katwijksche reederij en haringhandel voorheen A. van der Duik, met aan boord het lijk van den 25-jarigen C. van den Oever uit Katwijk aan Zee, die door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen. Zondag j.l., terwijl hij zich tusschen de voor- en middenmaat bevond, kwam plotseling een hijschblok, dat niet gebruikt werd, naar beneden waardoor hij geraakt werd. Zwaar gewond werd hij opgenomen en enkele uren later overleed hij. Het schip was op weg naar Vlaardingen, daar het een zieke matroos aan boord had. De oorzaak van het ongeval is vermoedelijk het losraken van de moer, waarmee het blok was vastgezet. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. Bij een beklimming van de Pierre Caboz, een berg van ruim 2700 meter, in de buurt van Aigles, kanton Waadtland, door den Neder- landschen toerist mr. J. van Walré de Bordes, lid van het Volkenbondssecretariaat, begeleid door een gids, is aan den laatste een ongeluk overkomen. Terwijl de twee bergbeklimmers, door een touw verbonden, een steile rotswand beklommen, waarbij de gids voorging, brak een steen, waaraan de gids zich optrok, af, waar door deze naar beneden stortte. Mr. de Bordes slaagde erin, zijn val te breken, door middel van het touw, waardoor de gids na een val van 30 meter bleef hangen. Mr. de Bordes kon hem daarna neerlaten op een even lager gelegen platte rots, waar hij zich zelf ook in veiligheid kon brengen. De gids heeft vermoedelijk een dijbeen ge broken, waardoor de twee toeristen genoodzaakt waren, boven te blijven en hulp af te wachten. Het ongeluk gebeurde Donderdagmiddag om half twee en den volgenden morgen om acht uur werden beide bergbeklimmers opgemerkt door passeerenre toeristen. Daarna kwam een hulpcolonne uit de vallei, welke den gids naar beneden bracht. Mr. de Bordes is zelf niet ge wond, hij heeft slechts zijn hand licht bezeerd door het schuren van het touw op het oogen blik van den val. De Zwitsersche pers is vol lof over het op treden van mr. de Bordes, die door zijn moed en volharding den gids het leven heeft gered. MOORDAANSLAG. Maandagochtend heeft zich aan het politie bureau te Nieuweramstel aangemeld de 23-jarige boerenarbeider B. H., die kwam mededeelen, dat hij in den afgeloopen nacht een 36-jarigen slager uit Amstelveen in het hoofd had ge schoten. Uit een ter plaatse ingesteld onderzoek bleek, dat de getroffene zich in een schuur van H.'s patroon had bevonden, waar hij wel vaker kwam. H. was door zijn komst in zijn nachtrust gestoord en als gevolg daarvan was een woor denwisseling ontstaan, welke daarmee eindigde dat hij een dubbelloops jachtgeweer op den slager richtte. Het eerste schot miste, doch het tweede schot hagel trof het slachtoffer in de keel. De toestand van den getroffene is ernstig, hij moest onmiddellijk naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam worden vervoerd. De dader, die gunstig bekend staat, heeft een volledige bekente nis afgelegd. MISHANDELING. Maadagmiddag, toen de hoofdcommies Sch„ werkzaam op een der departementen van alge meen bestuur op hef Plein, uit Den Haag, tegen twee uur, het departementsgebouw wilde bin nen gaan, werd hij aangehouden door de ge broeders M., die per auto waren gekomen om den heer S. af te ranselen, blijkbaar naar aan leiding van een familiekwestie. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de heer S. zich echter weinig scheen te verdedigen. Ongeveer een half urn- heeft de schermutseling geduurd toen was de heer S. danig toegetakeld. Hij belde aan de con ciërgewoning aan en daar binnengelaten kon hij zijn kantoorkamer bereiken. De politie was nog tusschenbeiden gekomen en het drietal was verzocht, aan het bureau Prinsestraat te komen, waar van het gebeurde proces-verbaal werd op gemaakt. De heer S. heeft aan de politie meegedeeld, dat hij geen vervolging tegen de gebroeders M. wenscht. Ontsnapte tuchtscholleren. Uit de tuchtschool te Göttingen zijn Zater» dagavond elf jongens ontsnapt, nadat zij twee bewakers overweldigd en hun de sleutels af» handig gemaakt hadden. Eenige jongens boden zich vrijwillig aan om hun kameraden op te vangen en de directeur nam dit aanbod aan. Vijf jongens zijn dientengevolge 's nachts nog ingehaald en teruggebracht. De 6 anderen, waaronder de aanvoerder, die pas ingeleverd was na het ondergaan van 2 jaar gevangenis straf, bevinden zich nog in vrijheid. Een kindermoord. Te Berlijn Wilmersdorf heeft in een aanval van krankzinnigheid een dienstmeisje een aan haar zorgen toevertrouwd kind van 1 jaar verdronken in de badkuip. Zij begaf zich daarop naar een vrouwelijke arts, deelde mede wat zij gedaan had en vroeg vergif om zelf» moord te plegen, daar zij anders, volgens haar beweren nog meer kinderen zou moeten ombrengen. De arts waarschuwde de politie, die het dienstmeisje arresteerde. De methylalcoholvergiftiging. Einde van het proces. In het proces te Offenburg inzake de me thylalcoholvergiftigtng is Maandag uitspraak gedaan. De hoofdschuldige Julius Brachsalen is tijdens het proces krankzinnig geworden en hij bevindt zich in een gesticht. Zijn medeplichtigen, die hem bijgestaan hadden in den verkoop der methylalcohol voor goede moutwijn, zijn tot 11 jaar tucht» huis veroordeeld. Ie Offenburg, Kehl en Munster zijn 26 personen tengevolge van ver» giftiging gestorven en verscheidene van hen bun leven invaliede of blind. MIJNONGELUK BIJ DORTMUND. Vijf mijnwerkers omgekomen. Bij het aanleggen van een nieuwe schacht in de mijn Augusta Victoria zijn Maandag de stutbalken gebroken waardoor een deel van den bovenbouw met de kooi in de diepte zijn gestort. Groote massa's water zijn hier» door de reeds in werking zijnde schachten I en II binnengestroomd, zoodat de arbeiders zich in allerijl in veiligheid moesten stellen. Alle hebben de oppervlakte bereikt met uit» zondering van 5 die door het water moeten afgesneden zijn. De reddingswerkzaamheden zijn onmiddellijk begonnen. Volgens nadere berichten uit Essen is van» morgen de hoop opgegeven de 5 door het water verraste mijnwerkers nog te kunnen redden. De toevloed van het water is niet te stuiten en de mannen moeten verdronken zijn. Dieven aan het Bloemendaalsche strand. De strandexploitant Paau, die des nachts in zijn tent logeert, bemerkte Zondagmorgen om uur, dat ongewenschte bezoekers waren binnengekomen. Hij stond op en zag twee personen, vanwie een uit een kastje een doosje haalde en daaruit een bankbiljet van f 40 ontvreemdde. Het gelukte aan P. dezen man te grijpen en de f 40 terug te krijgen, waarna hij trachtte de mannen aan te houden om ze aan de politie over te leveren. Er ontstond een formeele vechtpartij, waarbij P. in het gelaat werd gewond en tenslotte voor de overmacht moest zwichten. De mannen ont» snapten. SOMMELSDIJK.* Begrafenis Wethouder G. JOPPE. Heden, Dinsdagmiddag, werd onder groote be langstelling het stoffelijk overschot van den heer G. Joppe ter aarde besteld. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. den Oudsten, Ned. Herv. Predikant te Mid delhar nis, consulent van Sommelsdijk, die er op wees, dat er in Gods Woord van een begrafenis van een der koningen gezegd wordt, dat hij een ezelsbegrafen^s kreeg, omdat deze man niet begeerd en niet gemist werd. Anders ging het bij vader Jacob, een over wien groote rouw gedreven werd. Zoo ook is het hier. Het stoffelijk overschot van wethouder Joppe wordt onder groote be langstelling aan den schoot der aarde toever trouwd. De heer Joppe was algemeen bemind en geacht. Spr. herdenkt zijn leven voornamelijk als kerkvoogd dezer gemeente en wijst op het groote voorrecht, als wij evenals de overledene de ware belijdenis mogen vasthouden en hier voor strijden. Toch is dat nog niet genoeg. Het komt aan op het beleven van wat wij belijden, zullen wij eenmaal zalig kunnen sterven. Daarom hoopt ppr., dat alle aanwezigen hier toe nog eens mogen komen, dat zij met den tollenaar de handen op de borst slaan en uit roepen „O God, wees mij zondaar genadig 1" Vervolgens sprak de heer Den Hollander, burgemeester van Sommelsdijk en Middelharnis, die den overledene herdenkt als wethouder dezer gemeente. Spr. werkte niet alleen ambtelijk met hem samen, maar ook als vriend. In den heer Joppe verliest spr. een grooten steun. Hij was een goede raadgever, die nooit zichzelven, maar altijd het heil en hêt belang der gemeente zocht. Aan zulke personen heeft onze tijd behoefte. Het regeeringsambt £s in onze dagen zeer moeilijk, en dan is het veel waard, wanneer men ter zijde wordt gestaan, door mannen als de heer Joppe, die nimmer zichzelven zoeken, doch steeds het algemeen belang op het oog hebben. Zich niet verliezen in kleine dingen, of eigen eer bedoelen. Daarom zal spr. veel in hem missen. Vervolgens sprak de burgemeester ook na mens het college van Wethouders, de gemeente raad en de gascominispie, waarin de heer Joppe zeer gezien en hoog geacht was. De heer Joppe had een ruimen blik, een helder verstand en daarom werden zijn adviezen steeds hoog gewaardeerd. Het ligt niet ip spr.'s bedoeling de voor treffelijke eigenschappen van den overledene hier breed uit te meten, maar stelt hem als voorbeeld voor anderen. Dan gedenkt spr. ook de zwaar beproefde weduwe, die voor de tweede maal in zoo heel korten tijd het weduwenkleed moet aantrekken. Moge, de Heere haar troosten in dit zwaar verlies. Het leven is een damp en de dood wenkt ieder uur. Spr. wijst er op, dat hij nog niet zoo heel lang geleden met wethouder Joppe op dit zelfde perceel grond, toen zijn eigendom, liep, en de plannen besprak, om hier de nieuwe be graafplaats te vestigen. Toen ruischte hier nog het graan, symbool van het leven en van de kracht. Thans is dit perceel herschapen in een doo- denakker. Nu heerscht er de dood, is alles stil en getuigt van rust. Wie had kunnen bevroeden, dat de heer Joppe zoo spoedig in dezen doodenakker zou nederdalen om er zijn laatste rustplaats te vinden Het leven en werken van den overledene zal bij spr. en het college van B. en W., zoowel als bij den geheelen Raad, in aangename her innering blijven voortleven, en wie ook zijn plaatst in dit leven zal innemen, wethouder Joppe zal nimmer vergeten worden. Namens de weduwe en de familie sprak een der familieleden een kort woord van dank en waardeering voor de woorden aan deze groeve gesproken. Ten slotfe herdacht de heer Van den Broek, gemeentebocje, nog even den heer Joppe als wethouder «n merkte op, dat de heer Joppe een groote plaats in het hart van het gemeente- personeel innam. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Op 'Woensdag 27 Juli 1927, des avonds 7 uur (oude tijd) verkoop van te veld staande tarwe in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den Heer D. Breesnee, aldaar, in het logement van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 27 Juli 1927, 's avonds 6'/2 uur (z.t.) ten herberge van H. v. d. Doel van diverse perceelen tarwe, haver en erwten, ten verzoeke van diverse personen. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een huis met erf, aan de verlengde Visscherstraat te Middelharnis, Kad. Sectie B no. 3340, groot 91 cA., op Donderdag 28 Juli 1927 bij inzet en op Donderdag 4 Aug. 1927 bij afslag, tel» kens des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN Vrijdag 29 Juli 's morgens 10 uur (zomer» tijd) te Stellendam, in het Logement Kaas» hoek, van 47 perceelen tarwe, haver en rogge, wassende ODder de gemeenten Stellendam en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verkooping op Donderdag 28 Juli^ 1927, 's avonds 7'/2 uur (zomertijd) ten koffiehuize van J. Meiborg, te Zuidland, van 0.79.64 H.A. Haver en 0.80.14 H.A. tarwe in den polder Zuidland, aan den Ramshilsche» weg, in 8 perceelen, zooals is gekaveld. Betaling kooppenningen 2 November 1927, mits soliede, presente borgen stellende. In» lichtingen geven de verkooper de Heer M. Bevaart te Abbenbroek en ondergeteekende te Zuidland. Notaris C. LOEFF. Vrijdag 29 Juli te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, bij inzet en Vrijdag 5 Augustus te Stellendam in het Logement Mijnders bij afslag, telkens des nam. 4 uur (zomertijd) van een woon» en winkelhuis te Stellendam aan de Voorstraat, kadastraal bekend in sectie B No. 1974, groot 1 Are 51 centiaren, bewoond geweest door A. van de Ree, dadelijk te aan» vaarden. Ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. de Weduwe Kuyper. Notaris VAN DEN BERG Op Vrijdag 29 Juli 1927, namiddags 3 uur te Ouddorp, nabij de Dorpsweg, voor het buis van H. Boslooper Cz. aldaar, verkooping krachtens rechterlijk vonnis van meubilair en verder huisraad, damesrjjwie1, trapnaaimacbine, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 3 Augustus 1927 bij Inzet en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur (Zomertijd) in Hotel Zaaijer, nabij het tramstation te Middel» harnis, verkooping van Woonhuis met Erf en Schuur, aan de Oostzijde van de Voorstraat, uitkomende aan den Oostelijken Achterweg te Middelharnis. Notarissen Mr. A, MIJS en J. S. MIJS. Openbare vrijwillige verkooping van paar» den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer Joan Foliemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Burger woonhuis m-t erf en autogarage aan den Ring te Nieuwe Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet in Café Witte, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag in Café Schippers, telkens des avonds 7 uur (oude tijd). Ten verzoeke van den heer S, Koppenaal, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Veiling van Maandag 25 Juli 1927. Kipeieren 59»60 Kg. f 6,15-6,40. 50 Kg. f 5,-. bruin 60 Kg. f 6,45-6,80. Bloemkool f 5—23,90. Komkommers f 3,70—8,80. Roode kool f 13,50-14,50. Meloenen f 40-76. Alles per 100 stuks. Sla f 3,40—3,50 per 100 krop. Rabarber f 4-6.60 per 100 bos. Peen f 4-9,60 Kroten f 3 70-7,70 Aardappelen f 2,80-8,30. Drielingen f 3-4,60. Poters (landgewas) f 0.90—1,80. Wagenenaars f 25,30—39,50. Doppers f 15,70-16,50. Princesseboonen f 35,80—38,40. Heinrichboonen f 25,70-28,—. Postelein f 22,—, Spinazie f 12—13,40. Boterboonen f 17,—. Tomaten f 10-12. Oomskinderperen 23,60-28,80. Yellowtransparant f 17—32. Kruisbessen f 17,— Zwarte bessen f 54,—. Alles per 100 K.G. Framboos f 14-22 per 100 pond. Roode bessen f 0,19—0,22. Druiven f 0,62. Kaas komijne f 0,29—0,33. Kaas volvette f 0,46—0,47, Kaas 20plus f 0,30, Alles per pond. MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 22 Juli 1927. Kipeieren 58>61 Kg. f 6,15 tot f 6,40. Kipeieren 50»52 Kg. f 4,80 tot f 4.90. Kipeieren (bruin) 60.61 Kg. f 6,25 tot f 6,75. Eendeieren 69»71 Kg. f 5,— tot f 5,25. Poelpetaateieren f 3,40. Aanvoer 17.250 eieren. Bloemkool f 3,40 tot f 23,60. Savoye kool f 2,— tot f 3,10. Roode kool f 10,— tot f 16,—. Komkommers f 5,— tot f 11,—. Meloenen f 52,— tot f 64,—. Perziken f 7— tot f 13,—. Alles per 100 stuks. Rabarber f 7,50. Peen f 5,— tot f 7,70. Kroten f 8,—. Per 100 bos Sla f 1.60 tot f 2,30 per 100 krop. Oomskinderperen f 26,60 tot f 28,—. West Friesche peren f 27,60. Yellow Transparant f 21,—. Aardappelen f 3.80 tot f 8,60. Poters f 2,20 tot f 5,—. Kriel f 1,20 tot f 1,90. Wagenaars f 45,— tot f 50,—. Dubb. princes f 41 tot f 43,—. Postelein f 23,— tot f 27,—. Spinazie f 15,—. Uien f 2,— tot f 4,—. Doppers f 1,— tot 17,—. Stoksnijboonen f 47,— tot f 54,—. Kruisbessen f 3—18. Zwarte bessen f 47. Alles per 100 K.G. Witte bessen f 007 tot f 0,08. Roode bessen f 0,12—0.23. Frambozens f 0,16—0,23. Druiven f 0,67. Kaas f 0,28-32. Boter f 0,97—0,99alles per pond. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Naasaukade 158, Amsterdam. Heden 25 Juli 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Andijker Muizen f 7,— tot f 8,—Idem Kleine Muizen f 4,— tot f 5,— Langedijker Muizen f 7,— tot f 8,— Noord»Holl. Eigen» heimers f 7,— tot f 8,—Idem Blauw Eigenh. f 7,— tot f 8,— Rij per Muizen £7,—tot f8,— Idem Drielingen f 4,— tot f 5,— Anna Pauw» lowna Zand Eigenheimers f 11,— tot f 12,— Hillegommer Zand Eigenheimers f 12,— per 100 Kg. Zeeuwsche Blauwe Eigenh. f 4,25 tot f 4,60 Idem Eigenheimers f 4,25 tot f 4,60. IJ polder Eigenheimers f 7,—tot f8,—Idem Blauwe Eigenh. f 7,— tot f 8,—Idem Muizen f 7,— tof f 8,—Idem Eigenh. poters f 4,— tot f 5,— per 100 Kg. Marktoverzicht van de vorige week. De eerste dagen der week waren de prijzen vaster, dit kwam daar er weer vraag was voor bet Buitenland en de ziekte in de aardappelen niet door schijnt te gaan. De Eerste Zeeuwsche Bonten waren aan de markt en werden met groote moeite voor f 10,— per 100 Kg. verkocht, naar dat soort is nog geen vraag, daar er teveel ander soorten zijn uit Noord»Holland. Alleen Zeeuwsche Eigen» heimers blijven gevraagd. Zeeuwsche Blauwe Eigenh. waren moeilijk te verkoopen, omdat uit deljpolderenander plaatsen ook Blauwe aangevoerd worden. IJpolder Eigenheimers gevraagd om de beste kwaliteit. Een kleine partij Brielsche Eigenheimers was aan de markt in kisten en werden verkocht voor f 8,50 per 100 Kg. Mooie blanke Zand Eigenheimers blijven gevraagd, vooral die, welke zoo'n mooie goud» gele kleur hebben en werden verkocht voor f 12,- per 100 Kg. Aan de Amsterdamsche markt handelt het hoofdzakelijk om IJpolder. Haarlemmermeer en Zeeuwsche Eigenheimers. Muizen zullen na eenige weken niet meer gevraagd worden, omdat men algemeen klaagt over de kwaliteit. Ieder die inlichtingen wenscht kan zich zonder verbinding wenden tot Makelaa Jac. Knoop, Telefoon 28622. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 25 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 615 vette runderen, 224 vette kalveren, 960 schapen of lammeren, 977 varkens Prijzen per J/£ K.G.Koeien 34 a 37 Y c., 45 a 47y2 c., 52 a 55 c.; ossen 41 c., 45 a 48 c., 51 a 53 c.; kalevren 47J-2 a 50 c., 57J4 a 60 c., 70 a 72Yi c.; varkens 32% a 33 c. Schapen per stuk 20 a 33. Koeien en ossen waren veel ruimer aange voerd. De handel was iets luier en de prijzen ondergingen niet veel verandering. Een enkele puitk beste koe ging nog tot 2 cents boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren iets meer ter markt. De handel w^s gewoon en de prijzen voor eerste kwaliteit kalveren bleven op dezelfde hoogte. Afwijkende kwaliteiten waren iets minder in prijs dan de vorige week. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot 7Yz cent boven noteering Schapen en lammeren waren veel minder ter markt. De handel was redelijk en in de prijzen was weinig verandering. Varkens waren ruimer aangevoerd. De handel was stug en in de prijzen was weinig verande ring. De afloop was slecht. AMSTERDAM, 25 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 400 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 112—120 c„ id. 2e 94,10 c„ id. 3e 8092 c. per Kg. slacht- gewicht140 melk- en kalfkoeien 250—375 per stuk; 80 vette kalveren le kwal. 8295 c., id. 2e 70—80 c. per Kg. levend gewicht; 116 nuchtere kalveren 12—19 20 schapen 30 36 89 lammeren 2428 per stuk 660 var kens Moll, 7778, Holl.-Ovez. en Geldersche vleesch 8081 c„ vette varkens 7778 c. per Kg. slachtgewicht31 paarden 150—250 per stuk. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 25 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtGeldersche blauwpitters 7—9 c„ schoolmeesters 6—7>3 c„ eigenheimers 68 c., Overmaasche blauwpitten 8—11 c„ Westl. Schoolmeesters, zand 14—16, id. klei 8— 10, poters 6—9, eerstelingen 811 c., alles per Kg., aanvoer redelijk; vraag kalm. 1Ï I pi l§: i ïpi I m ui

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3