UIATERSTORERU IMÉHFMIuliiri BROOD-, BESCHUIT- EO KLEIIIGOEDBIKHERU liiooiiHOis en erf Burgeruioonhiiis met En en Ouiogarage bi ziieriienti faj. Boekhoven zonen geneest vewfiocut dejtuid ie PUROL Verkooping Advertentiën. belonnen Draineerbuizen Marktberichten. flinkeDienstbode L. van der Ham NAAIMACHINES d Nieuws?,, na de onlusten te weenen. onnoozele kromo. stowaways. modern wiegeliedje. DE ROTTERDAMSCHE VEILING ^CZ3SC3SC33Cï> osc; p. nagtegaal nette DIENSTBODE L. nSTEHBIOEK SOMIKMHJK Te koop aangeboden een goed rendeerende Brieven aan A. BRINKMAN, Sommelsdijk. 29050 Tevredenheldsverklarlng. De Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. MIJS te Rotterdam zijn voornemens in het openbaar te vellen en te verkoopen op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag, telkens des avonds zeven uur (zomertijd) in het hotel Zaaijer, nabij het tramstation te Middelharnis, het aan de Oostzijde van de Voorstraat te Middelharnis, plaatselijk ge merkt nr. 13, met SCHUUR, uitkomende aan den Oostelijken Achterweg aldaar, kadaster Sectie B nr. 179 groot 2 Aren 01 c.A. Betaling en aanvaarding 1 Oc tober 1927. Nadere informatiën ten kantore van Notarissen Mr. A. MIJS en J. S. MIJS, Leuvehaven 107 te Rotterdam. 29047 Openbare Vrijwillige i i UERMEULEIt'S ISAAIMAGHINEHAflDEl HEETMAN heetman - oostplein 8 ROTTERDAM. Verschenen van de iiederiandsche Spoorwegen prijs 25 cent. franco per post 30 cent. Sommelsdijk E GEIT. tste slachtoffers der heden- e coquetterie is wel de geit in het bijzonder het jonge geofferd wordt. De fijne lke zoo mooi genuanceerd even erg „en vogue" als de oodgeboren kalf. Men ge. dezelfde doeleinden, voor alle mogelijke garneering tures, handtasschen, schoe- uieknoppen enz. Zij komen jonge dieren, die gedood ij vijftien dagen oud zijn en gevoed worden, want zoo- zou het leer zijn soepelheid zij het meest gewaardeerd land en Tyrol leveren aan fte exemplaren, sen, van welk verschrikke- ter- en tijgervellen komen, woordig japon, mantel en trooken gladharig bont zijn n de mode om weefsels te duurste Deze zijn eenvou- e huid van Chineesche gei- genaamd, omdat zij nooit n; haar huid is grijs of wit, Chineezen gelooid en dan onden, waar men ze verft ineesche geitje geeft ook het arvan men shawls en man- het z.g. „Mongolië". Men zen de jonge geiten in lin- n, opdat zij hun blankheid len behouden eft men den voorkeur aan golie, welke in alle tinten ing geverfd wordt. Ook be- adde Mongolië, e Russische geit bootst men «n genezing van stuk» zadelpijn, schrijnen en muggebeten en zonne» op reis voorzien zijn van ct. llenhuiden op wonderbaar- eit met zijn lange, zeer zijde arte haren dient om een an de apenharen te maken, oquetterie zoo kostbare geit den ons bont te leveren en uitensporige en mooie vach- zij geeft ons ook het leer ijnleder, voor de fabricage en bovendien nog hand en. Voor deze laatste indus-^. I n de Franpche geitjes d.®| nnonay en Chaumont leve- n voor geheel Europa, niet alles wat wij aan de geit Zij geeft ook nog haar haren magnifieke kashmirshalws, oeders met recht zoo trots a nhet dons van een Indi- ns dient tegenwoordig voor assement-voorwerpen fran- ergelijke. Met de lange en an de Thibetgeit maakt men speciale fluweelsoorten, baarlijke en aandoenlijke ge- geit met haar spottende, ichte oogen. Wij stellen ons op een scherppnutige rots, kje, een bloem, een blad of razende, haar fijne silhouet tegen den helderen hemel, apsbeeld Arm lief geitje totongeluk. e aanhangwagen van een ee een gezelschap van 80 tstapje deed, van een steile, doordat de koppeling bra ijn doodelijk gewond. ende inbreken. eitenzaak in de Münzstrasse inbrekers, die vermoedelijk hebben kunnen forceeren, t, die 500 K.G, woog, met» oud bestond uit goud en rde van 25000 Mark. elders overreden. t een trein van de Berlijn» t station Hohenzollérndamm op de rails twee zwaar ge» die daar op nog niet opge» eraakt waren. Een hunner len. pleegzoon vermoord. lugk is dezer dagen de vrouw secretaris Laurisch vermoord de woning werden tal van ist. De Berlijnsche politie en 25»jarigen voormaligen t echtpaar Laurisch die we» eenige maanden geleden uit as, aangehouden en op zijn verschillende der vermiste iden. De man heeft bekend LOGICA. voir gevonden voorwerpen zich dezer dagen, de vol' Manchester Guardin" verze- denis afgespeeld, welke een werpt op de denkmethode van dit bedrijf. een paar spiksplinterniewe en trein laten liggen en ging voor gevonden voorwerpen, ndom te zoeken, eau binnen ging, zag hij reeds ermiste handschoenen liggen, een andere heer, die deze als ug eischte. de werkelijke eigenaar aan' ndschoenen en verlangde ze echter schudde het hoofd, mijnheer, maar ik kan aan oldoen. Deze heer daarbij deren aanwezige was voor de handschoenen zoo precies moet aannemen, dat het hij verloren heeft. Ik moet verhandigen". merkelijke eigenaar en verlie- jn tegenstander met de mooie, nen zeer bevredigd heenging, erdwenen bezit bedroefd had e hij zich tot den beambtt den ander met mijn goede vertrekken, dan zult u toi) ten minste een ander paar laten Zien. Mis schien vind ik dan mijn verloren handschoe nen weer terug". Weer schudde de beambte het hoofd. „Ook dezen wensch kan ik u tot mijn spijt niet vervullen. U hebt zooeven uit drukkelijk verklaard, dat de handschoenen, waarmede de andere heer is weggegaan, de uwe zijn. Twee paar hebt u er toch .niet laten liggen". Door den bliksem gedood. Drie meisjes, ui< Litzerath'Hunsruck, die, door onweer verrast, onder een eik vluchtten, zijn door den bliksem gedood. Lijk opgehaald. Uit de Dijksgracht te Amsterdam is het lijk opgehaald van een persoon, die sedert 7 Maart werd vermist. Vervolging van de Rote Fahne en andere bladen. De begrafenis van de gevallen ordebewaarders. De Tiroler boerenbond eischt niet alleen de verhuizing van de centrale regeering van Weenen, naar Innsbruck, gelijk wij Woensdag» avond reeds gemeld hebben, maar verder ook nog de uitvaardiging van een anti»stakingswet, de verontpolitieking van de politie en de gendarmerie, de instelling van een militaire spoorwegtroep, uitvaardiging van een wet tegen het verwekken van onlusten en beper» king van de persvrijheid, gelijk men ziet een heel reactionair programma, dat bij uitvoering precies geschikt zou zijn om nieuwe onlusten te verwekken. Natuurlijk zal er ook van een verhuizing van de regeering niets komen; alleen de daaraan verbonden kosten maken zulks reeds onmogelijk. Naar de Weensche correspondent van de N.R.Ct. meldt, heeft het openbaar ministerie een vervolging ingesteld tegen de communis» tische Rote Fahne, de antisemitische Volks» kampf en de dito Tageszeitung, alles wegens opruiing. Naar de Neue Freie Presse meldt, is verder een instructie geopend tegen Pieck, het Prui» sische Landdaglid, dat wegens communistische ophitsing aangehouden is. De begrafenis van de politiemannen. Woendag zijn te Weenen de vier politie» mannen en de luitenant van het bondsleger begraven, die bij de onlusten van Vrijdag gevallen zijn. President Hainisch, de bonds» kanselier, de minister, Schober, de directeur van politie, een vertegenwoordiger van den gemeenteraad en zeer vele belangstellenden woonden de plechtigheid in de Luegergedach» teniskirche (de kerk ter eere van de nagedach* tenis van burgemeester Lueger) op het kerk» hof bij. De gemeenteraad hield een korte rouwzitting waarin burgemeester Seitz, die dus zijn werk» zaamheden weer hervat beeft, uit naam van alle partijen in den raad de slachtoffers van de onlusten met gevoelige woorden herdacht. 1 Over de schuld en de verantwoordelijkheid, zei de burgemeester, mag hier niet gesproken worden. Er dient een streng onderzoek inge» steld te worden, dat onder de volle waarborgen van de openbaarheid de verantwoordelijkheid dient vast te stellen. Vandaag gedenken wij slechts de dooden en gewonden en hun na» bestaanden, voor wie de gemeenteraad, voor zoover zij kan, zal zorgen. De burgemeester dankte vervolgens alle gemeente«ambtenaren, die zich met toewijding en doodsverachting in dienst van het algemeen gesteld hebben. De gemeenteraad komt vanmiddag om vijf uur weer bijeen. Men verwacht in deze ver» gadering een protest van de christelijk-sociale raadsgroep tegen de vorming van de gemeen» telijke (socialistische) burgerwacht. Een Hongaarsch minister aangevallen. Woensdagavond is dr. Jozef Vass, de waar» nemende Hongaarsche ministerpresident voor zijn huis aangevallen door een man met een stok, 's Ministers secretaris kon den slag tijdig C afweren. De aanvaller wat een oud»notaris. Bij het geneeskundig onderzoek van de politie is gebleken, dat de aanvaller een dronk» aard en recidivist is, die gevaarlijk gek is. Hij is naar een krankzinnigengesticht overgebracht. Ernstige havenongevallen te Rotterdam. Donderdagmiddag is de eerste stuurman W. C. D. van het in dc Rijnhaven aan paal 11 liggende Duitsche stoomschip »Clara Blu» menfeld« op het dek uitgegleden en terecht gekomen tegen de afsluiting der stoominrich» ting van een lier. De lier ging hierdoor draaien <tn D, raakte tusschen rol en staaldraad be» kneld. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel op» genomen. De 59»jarige P. W. wonende in de Adams» hofstraat is op het in de Waalhaven aan boei 5 liggende stoomschip »Berglijn« bekneld ge» raakt tusschen een schot en een ijzeren plaat, waardoor zijn beide onderbeenen braken. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Hoe Kromo op den passar door handige spelers van zijn contanten wordt verlost. De Landraad te Mr. Cornells heeft de vo« ïige maand een uitbuitingszaak behandeld, welke zaak een schel licht werpt op de wijze, hoe sedert jaren, de argelooze Inlander, door een goed georganiseerde dobbelaarsbende, die oen passar onveilig maakt, geëxploiteerd wordt. Men ging in dit geval, naar wij in de Lo» comotief lezen, als volgt te werk Tot de bende behoort een handlanger (man of vrouw) die zich, bij voorkeur op trakte» mentsdagen, nabij het loket van een der gou» vernementspandhuizen ophoudt. Bemerkt hij dat onder de lieden, die hun goed komen atlossen, er zich een bevindt, die voldoende contanten bezit om voor exploitatie in aan» merking te komen, dan is het slachtoffer ge» kozen. Op den passar is ergens in een ver» borgen hoekje het spel in vollen gang, het beruchte drie kaarten»spe), dat slechts enkele seconden duurt, zoodat tijdige ontdekking «door de politie zoo goed als uitgesloten is. De bankhouder is aan het verliezen, blijft ai® bfl verliezen. Geen nood, de oogen» schijnlijke winners zijn eveneens handlangers. Het slachtoffer kan de verleiding niet weer» staan, zal ook een kansje wagen en wint. Het eind van het liedje is echter, dat hij met leege zakken naar huis gaat. Deze exploitatie duurt, zooals uit het on« derzoek gebleken is, al jaren. De aandeelhou» ders in de kongsi, dikwijls gegoede eigenaren van kleine winkels, spinnen er zij bij. Door een uitgebreid spionnenstelsel weet men de mogelijkheid tot ontdekking tot een minimum le reduceeren, Met het s.s. »Bureerdijk« zijn uit Amerika de Spanjaarden J. D. O. en M. S. meegeko» men, die eenigen tijd geleden te Lissabon als verstekelingen op de »Vechtdijk« wisten te komen en meevoeren naar de nieuwe wereld. De Amerikaansche regeering zond hen met de Burgerdijk naar ons land, daar dit schip eveneens van de H. A. L. is. Thans zijn zij ter beschikking van de Vreemdelingendienst gesteld en zullen naar Lissabon worden terug» gebracht. VERLOREN OP DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Twee visschers afgedreven in een open boot, zonder eten of drinken, en eerst na 12 dagen door een stoomschip opgepikt. Woensdag zijn te Tilburg twee visschers aan gebracht, die twaalf dagen in een open boot op den Atlantischen Oceaan hebben rondgezwalkt, totdat zij eindelijk door het stoomschip Abuera werden opgepikt. De mannen zijn naar een zie kenhuis overgebracht. Het zijn de 50-jarige Charles Williams en de 49-jarige George Robert May. Zij waren den 27en Juni met een schoener Donald A. Cressy uit Poolcove in New Found- land ter vischvangst uitgevaren. Om 3 uur den volgenden ochtend waren 14 man, twee aan twee, in zeven booten van het schip weggeroeid om het vischwant uit te zetten. Plotseling ge raakten zij in een dichten mist en verloren het contact met hun makkers. Zij wachtten het aan breken van den dag af, maar het bleef mistig en zij konden het schip niet terugvinden. Ten slotte heschen zij het eenige zeiltje, dat de boot bevatte, en trachtten zij naar het land te sturen. De wind stak echter op en dreef hen verder weg den Atlantischen Oceaan in. De mannen hadden als eenig voedsel een blikje met 20 bis cuits bij zich en niets te drinken. Hun dorst werd verschrikkelijk en de mannen raakten langzamerhand uitgeput. Williams gaf May, die er het ergste aan toe was, alle biscuits. Acht dagen lang at noch dronk hij. Toen dreven de mannen door een gelukkig toeval tegen een ijsberg op. Dat redde hun het leven. Met behulp van mes sneden zij groote stukken uit het ijs en zogen die op. Dat gaf hun nieuwe krachten. Zij stuwden een heeleboel ijsblokken in de boot en dreven verder. De moorddadige hitte liet het ijs echter spoedig smelten en weer waren de mannen aan honger en dorst ten prooi. Het meest van al kwelde hun echter de stilte. Al waren de nachten mooi, toch leden de menschen vreeselijk, niet slechts van honger en dorst, maar ook van de inwerking van het zeewater, dat op hun huid op droogde. Daarbij bleef het steeds mistig, zoodat zij geen schip in het zicht kregen. De elfde nacht bracht hun het toppunt van ver schrikking. Toen blies er een hevige Zuid-Oosterstorm, die hun boot als een notedop heen en weder wierp. Het stortregende en telkens sloegen er zware zeeën over de boot heen. De laatste riemen, waarover de mannen nog beschikten, gingen in dezen storm verloren. Tegen den och tend bedaarde het weer en Williams heesch het noodsein, zij het ook zonder veel verwach ting, want er heerschte weer een dichte mist. Toch was thaqs het einde van de beproeving den beide mannen nabij. Dienzelfden dag dook 's middags plotseling het stoomschip Albuera uit den mist op nog geen 300 M. van de boot af. Aan boord van het schip had men het nood sein al opgemerkt, nog voor dat de uitgeputte mannen de Albuera gezien hadden. Zij waren dan ook vrijwel bewusteloos toen zij aan boord geheschen werden. Williams voeten waren zoo gezwollen, dat er drie man noodig waren om zijn zeelaarzen uit te trekken. Het gelaat van de mannen was zoo geschonden, dat het nauw- lijks meer herkenbaar was. Aan boord van de Albuera zijn de visschers liefderijk behandeld. De bemanning hield een inzameling, die vooreik hunner ongeveer 100 gulden opbracht. Men verwacht, dat May en Williams bi) een zorgvuldige verpleging de gevolgen van hun avontuur wel te boven zullen komen. Droevig ongeval. Woensdagmiddag om 5 uur stortte een vrouw uit een der bovenvensters van het Kaufhaus des Westens in de Tauentzienstrasse te Berlijn naar beneden op straat. Haar dochter werd medegesleurd. Beiden zijn in den loop van den avond gestorven. O, slaapt toch mijn kindje en schrei maar [niet meer; Je stem is al heesch en je oogjes doen zeer. Blijf rustigjes liggen, woel niet in je bed, Pas op of je brandt je aan Ma's sigaret I Nee, grijp nu niet naar me, wet heb ik je [geleerd, Als Moeder haren haren pas heeft gefriseerd Ga droomen, mijn engel, doe je oogjes maar [dicht, 't Is buiten al donker; nu word het gauw [nacht, Er wordt, lastig kind I op je Moeder gewacht De taxi staat voor en de motor loopt warm I Kom, leg nu je hoofdje bedaard op je arm. Wees rustig, mijn engel I maak niet zooveel [praats, Jij hoort nu in Droomland, elk heeft zoo [zijn plaats. Het paardje in de weide, het koeitje op stal Mijn kindje naar beden Mama naar [het bal. (P. K. in de »Ind. Post«). Een wonderlijke reden tot echtscheiding. Helen Wainwright, een bekende zwemster, heeft echtscheiding aangevraagd op de volgende ongetwijfeld wonderlijke reden Zij is indertijd opgetreden met Gertrde Ederle, die, naar men zich herinneren zal, het kanaal is overgezwommen. Deze had haar in het open baar geplaagd met den organist van een bios coop te Oklahoma, Leonard Holland genaamd. Om de grap vol te houden kocht Helen toen in een bazaar voor enkele stuivers een ring, die zij achter de schermen van het theater, waar zij zouden optreden, aan haar vinger stak. De directeur van het theater meende toen, dat zij juist getrouwd was, en deelde dat den volgenden avond aan het publiek mee, dat haar, volgens het aloude Engelsche gebruik, met rijst bestrooi de. De Oklahomasche blaren publiceerden fan tastische verhalen over haar huewlijk en om opspraak te vermijden trouwde Helen den or ganist, dien zij twee uur daarna weer verliet. Thans heeft zij, als gezegd, echtscheiding aan gevraagd. KRONIEK VAN DEN ARTS. De verantwoordelijkheid der ouders. In medische kringen heb ik dikwijls dezen korten zin hooren herhalen„Ieder heeft de ge zondheid, welke hij verdient". Dit zou onge twijfeld waar zijn, waneer men den volwassen leeftijd bereikte geheel vrij van elke overerfe lijke belasting en van elk gevolg van een ziekte uit de kinderjaren. Maar dikwijls is dat niet het geval. In de werkelijkheid komt het daarop neer, dat onze ouders voor onze gezondheid verantwoordelijk zijn. Want het is vooral ge durende de eerste levensjaren, dat het organisme bewaakt moet worden en alleen de vader en de moeder zijn dan bevoegd om in te grijpen, wan neer er zich iets abnormaals bij het kind zou voordoen. Maar deze ouderlijke verantwoorde lijkheid schijnt niet erg doordrongen te zijn bij velen, en zij denken er geen oogenblik aan, dat hn zoon of dochter eens zich tot hen zou kunnen wenden en zeggen „Zietdaar, wat jullie van mij gemaakt hebben". In de wijk, waar ik woon, ontmoet ik eiken dag kinderen, die aan Engelsche ziekte lijden. Baby's met een groot onderlijf, met een enorm hoofd, die niet kunnen loopen en ondanks hun twee jaren nog niet kunnen spreken. Deze arme kleinen, aan wie verdanken zij hunne ziekte Aan hun ouders, die hun den maag met allerlei voedsel volgepropt hebben, in plaats van hun een rationeele voeding te gevenaan hun ou ders, die, om den tuin geleid door hun floris sant uiterlijk, hen niet verzorgen en een ver ontrustende kwetsing zich rustig laten ontwik kelen. Wat betreft de verwaarloosde klierge zwellen, ik zou ze niet kunnen tellenDeze kinderen met hun verstopte neuzen hebben de eene angina na de andere, de eene bronchitis na de andere hun enorme hoofd wordt wan staltig en hun intelligentie verandert in luiheid. Laat uw jongen toch opereeren Maar hoAl leen bij 't woord „opereeren" schreeuwt de moeder moord en brand, en eerst bij den derden of vierden dokter die men consulteert, onder den indruk gekomen door den eenparig gegeven raad, besluit zij de hulp van een specialist in te roepen. In den tusschentijd zijn er dagen, weken, zelfs meestal maanden verloopen en het kind, dat toch heupch niets er aan kan doen heeft, zich steeds verder abnormaal ontwikkeld. En de Engelsche ziekte en gezwollen klieren zijn heusch niet de eenige waarom het gaat! Welk een over geërfde ziektes welk een op andere wijze ver kregen ziektes hangen niet alle boven het hoofd van het arme kind als even zoovele zwaarden van Damocles. En van al deze niet- of slecht verzorgde kwalen hangt de toekomstige gezond heid van het jonge wezen af De dokters waarschuwen, leggen den nadruk op het gevaar, maar in de meeste gevallen ontmoeten zij onwetendheid of willen de ouders hen niet begrijpen. Zij durven sommige woor den niet uit te spreken, omdat de familie deze als een onbeschaamdheid zouden opvatten. Wanneer zij een behandeling voorschrijven die niet in den smaak valt, geen nood, dan neemt men een anderen dokter. En zoodoende, om niet hun geheel practijk te verliezen, laten zij de zaak ten slotte op haar beloop en beperken hun zorgen tot de symptonen van het oogenblik zelve. Welke dokter, beu ervan om steeds hetzelfde te herhalen, heeft nog nooit tot zich zelve gezegd, terwijl hij het huis van een zijner cliënten verliet„Welno, als zij dan absoluut niet hun jongen willen laten behan delen, dan moeten zij het weten". Ik herhaal, het grootste kwaad komt uit on wetendheid voort. Zij weten werkelijk niet. Men vergeeft het hun. Maar men zou graag willen, dat zij wat leerden. Éf is een zeker minimum van kennis der hygiëne en der geneeskunde, dat iedereen diende te weten. Dat de arbeiders klasse onwetend is van zekere theorieën, dat kan ik desnoods begrijpen, maar dat er ontwik kelde kringen zijn waarin men de meept elemen taire dingen nog niet weet, dat gaat boven mijn verstand Maar het zou zeker heel wat nuttiger zijn een beetje daarvan af te weten, dan dat men op een piano een wals van Chopin kan afram melen. En 't eene verhindert bovendien heele- maal niet 't andere Men kan daarom slechts zeggen, dat de menschelijke gezondheid goed beschermd is van af het oogenblik dat het kind door nauwgezette ouders wordt opgevoed, die, wanneer ik het zeggen durf, georganiseerd zijn op het stand punt van de elementaire waarheden der medische hygiëne. Er zullen altijd nog genoeg ziekten overblijven, maar men zal, tegen hun twintigste jaar, een veel grooter aantal robuste jonge mannen en vrouwen zien en misschien kan men zeggen, dat ieder de gezondheid heeft welke hij verdient. Maar zoover zijn wij voorloopig nog niet (N. Leidsche Courant.) MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 20 Juli 1927. Bloemkool f 5,— tot f 20,—. Savoye kool f 4,60 tot f 8,—. Roode kool f 11,— tot f 12, HO, Komkommers 3,— tot f 10,—. Meloenen f 38,— tot f 64,—. Per 100 stuks. Rabarber 2,80 tot 7,60. Kroten f 11,—. Peen f 2,— tot f 7,60. Per 100 bos. Doppers f 2,— tot f 18,—. Tuinboonen f 2,— tot f 5,—. Wagenaars f 42,70 tot f 45,—. Dubb. Princessen f 40,— tot 46,—. Postelein f 17,— tot f 25,—. Spinazie f 16,—. Aardappelen f 3,— tot f 9,40. Poters f 4,50 tot f 5,—. Kriel f 1,- tot 1,70. Zwarte bessen f 38,— tot f 50,— Roode bessen f 24,— tot f 42,—. Kruisbessen f 15,— tot f 25,—. Tomaten 5,70 tot f 14,—. Yellow Transp. f 12,- tot f 17,-. Oomskinderperen f 26,—. Per 100 K.G. Sla f 0,90 tot f 1,70 per 100 krop. Aardbeien f 0,19 per pond. Framboos f 0,17 tot 0,26 der pord. Krieken f 0,36 per pond. Druiven 0,61 per pond. Kaas f 0,28 per pond. Boter f 1,— tot f 1,05 per pond, ROTTERDAM, 19 Juli 1927 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 4,95 tot f 7,— Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren4,85 tot 5,40 Ganseieren tot Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 145.000 stuks. Den 29 Juli a.s. hopen mijn geliefde ouders en C. NAGTEGAAL»van Loo hunne 25 «jarige Echtvereenl» ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo» gen blijven is de wensch van hurt dankbare Zoon en Verloofde. Dirksland, Juli 1927. 29048 Ontvangdag Maandag 31 Juli. :^sc^sogC3 oscrxsc3sc: GEVRAAGD tegen 1 November een bij W. C. LUIJENDIJK, Landbouwer, den Bommel. 29049 GEVRAAGD tegen Nov. een AdresL. v d. BOGAARD, Land» bouwer, Oude Tonge. 29042 ter overname aangebodent wegens vertrek, over 4 weken, in steeds v a or» uitgaande buurt, met alle goederen voor f 1500,-. 29051 Brieven Eversteijn, Boekhandel, Pre» torialaan 28b, Rotterdam. Aangehouden in klasse A H. M. v. L. 15 Juli gerooid, garantie 5 ziek, ieder procent boven de 5, 1 cent per kilo korting. 29041 Ik ben zeer tevreden over de wijze, waarop de Verz.»Mij. »De Oude Zwol» scbe van 1895«, Algemeene Paar» den» en Veeverzekering, te 's»Gra» venhage. Directeur W. Wilmink, de schade van mijn gestorven rund gere» geld heeft. Ook vanwege de eenvoudige en billijke verzekerings»conditiën kan ik deze Maatschappij iederen Paarden» en Veehouder aanbevelen. A. WINKELS, den Bommel, den 21.6»1927. Agent dhr. Adr. Scheepers, Oude Tonge. van een zijn onze en onovertrefbaar. Gratis Demonstratie. Wijdte 5, 6, 8 en 10 c.M. Lengte 34 en 50 c.M. Alleenvertegenwoordiger voor Flakkee. Ook in Heiningpalen en Ruiters. aan den Ring te Nieuwe Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet in Café Witte, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag in Café Schippers, telkens des avonds 7 uur (oude tijd). Ten verzoeke van den heer S. Kop» penaal, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Ieder gewenscht merk beneden con» currentie. Laat U niet misleiden. Ons 25»jarig bestaan is waarborg. Repareeren. Inruilen. KIPSTRAAT 42 - ROTTERDAM, Gelegenheidskoopjes. Verz. Alpac. Rammelaar f 0,65 Kinderbeker f 1,75 Etenschuiver f 0.95 Lepel en Vorkje f 1,20 Bébé Speldjef 0,75 ^Speldje NIET KUSSEN 0,75 Zilver Rammelaarf 1,15 Verkrijgbaar in den Boekhandel van s

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 5