Zomerwarmte ill Gemengd Nieuws. VARIA. Ecannmiscti uueehauerzicm NIVA TANDPASTA No. V er koopingen. Voor de Vrouw* Voor de Jeugd. ■V I Hoeden- en PettenmagazIJn VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'smorgens en 5-avond5fcmet ul I 'I i it I en den overtreder straffen. Ook in de betooning van Zijn liefde is Hij recht vaardig. Hij heeft Zijn Zoon gezonden opdat Deze aan Zijn geschonden recht genoegdoening zou geven. Het aanbid delijke in den weg der verlossing is, dat Zijn recht gehandhaafd wordt Eerder dan de zonde ongestraft te laten heeft Hij Zijn eigen Zoon gestraft. Zijn liefde komt hierin uit, dat Hij Zijn Zoon niet gespaard maar Hem voor ons overgegeven heeft. Wat een liefde is dat Zoo groot, dat niets ons daarvan kon scheiden, geen dood noch leven, geen engelen noch overheden, geen tegenwoordige noch toekomende dingen. Het is duur zame liefde. Ware God door iets in ons bewogen tot de liefde, dan werd onze zaligheid onzeker. Want dan zou Hij ook iets in ons kunnen zien, dat Zijn liefde weer uitbluschte. Maar nu het alles eenig en alleen uit God is, nu kan Hij zelf niet door onze ontrouw, op houden ons lief te hebben. Kipstraat 85«87 Rotterdam ■v ZIE DE 5 ETALAGES Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, J. HENIGER Jr. De stad der gouden bruiloften. Te Gent hebben Maandag 25 echtparen hun gouden bruiloft gevierd. De bruidsparen werden vergezeld van al hun nakomelingen en verwanten, pHchtig ten stadhuize ontvan» gen, waar de wethouder van den burgerlijken stand hen gelukwenschte. Aardschokken op Sicilië. Op het eiland Sicilië zijn in den afgeloopen nacht 4 maal hevige aardschokken gevoeld. Onder de bevolking brak een paniek uit. Het grootste gedeelte der bevolking heeft den nacht onder den blooten hemel doorgebracht. Tien personen verdronken. In verband met de hittegolfkwellingen to> gen duizenden bewoners van Chicago Zondag naar buiten om aan de oevers van de meren DIPHTHERIE. Men schrijft uit Beilen aan de N. R. Ct. De diphtherie breidt zich in deze gemeente thans weer snel uit. Reeds in het begin van dit jaar zijn kort na elkaar vier kinderen aan deze ziekte bezweken. Omdat de patiëntjes bijna zon der uitzondering leerlingen waren van de o.l. school alhier, is toen aan die school een bac- teriologish keelonderzoek ingesteld, en als ge volg daarvan zijn eenige leerlingen, die bacillen dragers bleken te zijn, geruimen tijd van school geweerd. Uit de feiten is gebleken, dat die maat regel goed is geweestgestadig namen sinds dien de diphtheriegevallen af, tot plotseling, de laatste week, de ziekte weer een verkeerde wending genomen heeft .In weinige dagen tijds zijn zes nieuwe gevallen vastgesteld, waaronder reeds een geval met doodelijken afloop. Het gemeentebestuur heeft nu besloten de bestrijding krachtig ter hand te nemen. Bij een lezing over het nut van de inenting tegen diph therie, hier in April van dit jaar door dr. Be enkamp, den inspecteur van de volksgezondheid te Groningen, gehouden, had de burgemeester al toegezegd, de gelegenheid voor kostelooze inenting van schoolgaande kinderen te zullen openstellen, maar tot nu toe was deze maat regel niet ten uitvoer gebracht. Donderdag werd hiertoe de gelegenheid geboden. Aan de ouders der leerlingen van de o.l. school en de beide bijzondere scholen is vanwege het gemeente bestuur een circulaire gezonden, waarin de in enting warm wordt aanbevolen. De inenting zal bij afwezigheid van dr. Bekenkamp geschie den door diens collega dr. Doyer te Hilversum, met assistentie van de plaatselijke geneesheeren. VOO» CLK Z^'IN KCUS koelte te zoeken. In het Michiganmeer zijn bij het zwemmen 10 personen verdronken, vijf mannen, vier jongens en en meisje. Vijf der slachtoffers, waaronder het meisje, zijn omgekomen bij hun pogingen om de andere drenkelingen te redden. Brug Ingestort. Bij het afbreken van een brug over de Scheschuppe, een zijrivier van de Memel, nabij Galbrasten, is alles ingestort. Ruim 80 arbei» ders stortten in de rivier, die daar gelukkig zeer ondiep is, 37 hunner werden door de neervallende balken ernstig gekwetst. Van Achmed en Saleh, die zoo gierig waren. In Bagdad woonden eens twee broeders zij heetten Achmed en Saleh. Beiden verkoch» ten rozen-olie en verdienden daarmee ruim hun brood, doch beiden waren zij zóó ver» bazend gierig, dat zij dit brood steeds droog aten en dat met water doorspoelden. Zoo deden zij reeds jaren. Maar op een dag, toen ze met het inkoopen en weer verkoopen van hun rozen-olie goede winsten hadden ge» maakt, kreeg opeens Achmed grooten lust om het er dien dag eens goed van te nemen, dat wil zeggen, om geen droog brood te eten. Hij begon daarom tot Saleh «Broeder, nu we voor onze rozen«olie zooveel geld kregen moesten we vandaag toch eens iets bijzonders eten. Wat zoudt ge er van denken, als we vandaag eens wat honing kochten, om op ons brood te smeren «Wel, dat lijkt me nog zoo slecht niet,« was Saleh's antwoord. «We hebben in geen tijd zoo iets fijns geproefd, maar laten we dan ook veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. dadelijk naar den honingverkooper gaan, want ik val gewoon om van den honger*. Zoo vlug ze op hun versleten sloffen voort konden (want natuurlijk droegen zij beiden óók versleten kleeren en ze waren te gierig om iets nieuws te koopeD) liepen zij naar den honingverkooper, die hen verbaasd aankeek en toen vroeg «Vieren jullie vandaag feest En komen jullie mijn heerlijken geurigen honing koopen Kijk maar eens hoe heerlijk en blaok hij er uitziet 1 En hy is geel als verschgekarnde boter1* «Als verschgekarnde boter evenzoo mooi van kleur is als deze honing, dan kunnen wij even goed wat boter koopen en die op ons brood eten,« begon weer Achmed, «boter is toch ook veel voedzamer en vetter dan ho» ning «Als je denkt, dat boter voedzamer en vetter is dan honing, broeder Achmed, laat ons dan ook dadelijk naar den boterverkooper gaan®, bromde Saleh, die ergen honger had. Natuurlijk werd toen de honingverkooper woedend op de beide gierigaards. «Akelige vrekken zijn jullie I* riep hij hen na. Doch de broeders waren er reeds lang aan gewend, om uitgejouwd en nageschreeuwd te worden, dus gingen ze, nu ook in dit geval, doodkalm verder en wel regelrecht naar den boterver» kooper, die óók de twee gierigaards best kec de en daarom heel verbaasd opkeek, toen hij Achmed hoorde vragen«Heb je vandaag verschgekarnde boter, Joesoef?* De boterkoopman scheen over deze vraag wel eenigszins beleedigd, want hij sprak op norschen toon«Denk jij misschien dat ik mijn klanten oude bater zal verkoopen Neen hoor ze is altijd even versch I Kijk maar eens, hoe prachtig ze er uitziet! Ze is zoo helder als versche olijfolie «Mij dunkt dat we dan maar beter doen met olijfolie te koopen en daarin ons brood te doopen*, fluisterde Saleh tot zijn broeder. «Olie is toch veel voordeeliger dan boter en ook even vet «Ja, je hebt waarlijk gelijk, broeder,stemde Achmed toe. «We kunnen veel beter olie ne» men. Kom laat ons naar den olieverkooper gaan Hij keerde toen den boterverkooper den rug toe, en Saleh deed als zijn broeder. Woedend was de boterverkooper op de twee gierigaards, doch Saleb nóch Achmed stoorde zich aan de verwenschingen, die de man hen nariepze liepen beiden rustig verder, totdat ze op de markt kwamen, waar zij al dadelijk een olieverkooper zagen met twee lederen zakken vol olijfolie. «Komt ge olie koopen begon de olie» verkooper, zoodra hij zag, dat Achmed zijn broeder aanstootte en op de zakken wees. «Ja, mogen wij de olie eens zien vroeg Saleh Tot antwoordt opende de koopman een der zakken, liet eenige druppels olie in zijn hand» palm druppen en begon meteen te vertellen over de hoedanigheden van zijn olie. «Ze is zuiver van smaak, en den geur der olijven heeft ze behouden*, zei hij. «En zie toch eens, hoe helder en vloeibaar ze is; ze is dun en vloeibaar als water «Als die olie dan toch zoo op water lijkt, dan kunnen we wel zooals we iederen dag doen, ons brood in zuiver bronwater doopen*, zei Achmed lachend tot Saleh. «Kom broeder, laat ons dan maar naar huis teruggaan en ons brood eten, wat ik heb vreeselijken honger*. «Ja, ik vind het ook beter, om ons brood te eten, zooals we dit gewend zijn, broeder*, stemde Saleh toe. «Maar nu we vandaag zulke goede winsten met onze rozen»olie hebben gemaakt, moesten we toch eens iets bijzonders doen. Laten we daarom vandaag eens een bad nemen in het groote badhuis, waar ook de kadi (rechter) altijd gaat baden.« «Als jij een bad wilt nemen, doe het dan gerus«t, sprak Achmed, «maar ik doe liever een slaapje onder de palmen. Als ik mijn brood in water heb gedoopt, dan heb ik geen bad meer noodig, dan ben ik van binnen al zóó nat, dat ik van buiten niet nog wat natter wil worden »'t Is zooals je zegt, broeder«, zei Saleh. «Dan is het nemen van een bad ook heelemaal niet noodig, en een slaapje ondei de palmen is óók best, en 't kost ons niets Zoo pratend waren Achmed en Saleh thuis gekomen. Daar aten ze toen met smaak het droge brood in water gedoopt en daarna liepen zij naar buiten, legden zich neer onder de palmen, en weldra sliepen de twee gierigaards rustig in. HET GELD. Het geld is een ruilmiddel .Niet altijd hebben de menschen voor den ruilhandel ge bruik gemaakt van metalen munten, van bank papier enz. Veel vroeger werd het vee wel als ruilmiddel gebezigd. Wij noemen het geld ook wel eens „pecunia". Welnu, dit Latijnsche woord duidde oor spronkelijk het vee, de kudde aan. Dit wijst er op, dat eertijds het vee meermalen dezelfde rol vervulde als in dezen tijd het geld. In Japan is rijst wel de derde koopwaar ge weest, die bij iederen ruil dienst deed, om de waarde tegen elkander af te wegen. In Midden-Azië gebrujkt men vierkantjes thee, in het gebied van de Hudsonbaai pelte rijen, in Midden-Afrika katoenen stoffen of zoutstaven. Toen heeft men al vroeg de edele metalen als ruilmiddel aangewezen. En in alle beschaafde landen hebben de edele metalen de andere ruilmiddelen verdron gen. De natuurlijke eigenschappen van goud, zilver en koper maken deze metalen dan ook buitengewoon geschikt om als ruilmiddel en waardemeter dienst te doen. Men heeft hooge waarde ook bij klein ge wicht. De kwaliteit is gelijk. Er is geen ver schil tusschen goud uit Australië en goud uit den Oeral. Terwijl vervalsching niet gemak kelijk is. Al verdeelt ge een staaf goud in honderd deelen, de totale waarde vermindert er niet door. Dit kan van niet een ander artikel gezegd worden. Dank zij him chemische eigenschappen kunnen goud en zilver ook heel lang bewaard blijven. Het gebruik dezer metalen begon in den vorm van ruwe stukken baar. Uit het Oude Testa ment weet men, dat men bij een ruil wegen en keuren moept. In China droegen nog in de vorige eeuw de kooplieden aan hun gordel een weegschaal en een toetssteen. Later bediende men zich van stukjes goud en zilver, gewaarborgd door een officieel zegel of merk. Nu behoefde men niet mee rte wegen, maar slechts te tellen. Zoo ontstonden de munten, waarvan gewicht en gehalte door den Staat ge waarborgd en gewaarmerkt door de ongeschon- denhmei dder afdrukken, die de oppervlakte be dekken. Het is bekend, dat naar het bezit van geld het verlangen van vele menschen uitgaat. Meer- maolen heeft men vroeger goud met rijkdom verward. Een dwaling vooral eigen aan de Mercantelitische regeeringen van de 16e en 17e eeuw. De economisten dachten er heel anders over. Geld op zichzelf is niet n staat om te voorzen n eenige behoefte. Overvloed of zeldzaamheid van dit artikel is dus vrij onverschillige zaak. Zijn er weinig geldstukken, dan zal elk er van een grootere koopkracht bezitten zijn er veel, dan zal elk stuk een geringere koopkracht hebben. De zucht naar geld hoewel af te keuren is wel verklaarbaar, als men zich plaatst op individueel standpunt. Want ja, voor geld kan men zich veel begeerlijks koopen. Doch van algemeen maatschappelijk standpunt be zien, hebben de economisten gelijk. Bijvoorbeeldwordt de hoeveelheid geld ver tienvoudigd, maar vermeerderen de goederen niet, dan wordt eenvoudig alles tienmaal zoo duur. De geldvermeerdering baat dus niets. Nu gaat het in werkelijkheid niet zoo, dat bij vermeerdering va nden geldlvoorraad allen in precies glijke verhouding van dien meerderen voorraad een deel ontvangen. Amerika is op 't oogenblik het meest rijke werelddeel en toch wordt er hier en daar ge brek geleden. Er kan allerlei verschuiving plaats hebben. Evenmin staat het zoo, dat de hoeveelheid goederen gelijk blijft. Maar het blijft een niet te weerspreken feit, dat vermeerdering van den geldvoorraad, van de ruilmiddelen de prijz endoet stijgen. Het hoofdstuk „acquisitie", waarover wij 't dezen keer zullen heben is een zeer belangrijk onderdeel van den koophandel in het algemeen en van het levensverzekeringsbedrijf in het bij zonder. Het Fransche woord acpuissition, dat hier gebruikt wordt beteekent verwerving, aanwinst, waarmede dus de bedoeling duidelijk wordt. Door de acquisitie wordt de productie verkregen dus door aanwinst van verzekerden breidt het verzekerd bedrag der maatschappij en daarmede de omvang, zich uit. Hoe en op welke wijzen wordt die aanwinst nu verkregen. Bezien wij eerst een uitzonderingsgeval, dat in ons land bij slechts één maatschappij wordt toegepast, n.l. het sneeuwbal- of stamboom systeem. Dit systeem berust op medewerking van alle verzekerden om tot uitbreiding te ge raken. Men verzekert zich dus en krijgt voor de verzekerden, die men aanbrengt een premie, welke nieuwe verzekerden weer dezelfde rechten hebben enz. enz. Men begrijpt licht welk enorm aantal medewerkers dit systeem kan geven, doch de practijk wijst uit, dat de medewerking aller droevigst is, en wel omdat de premie meestal niet opweegt tegen het werk, en de moeite, die er voor gedaan moeten worden. In theorie is dit systeem zeer mooi, doch practisch op den duur onhoudbaar. Het normale acquisitiebedrijf berust op ac tiviteit van provisieagenten in samenwerking met inspecteurs en directie. Een der hoofdfactoren van de acijuisitie is vertrouwen. Bij iedere transactie is de factor vertrouwen aanwezig en wel tweezijdig, n.l. van de zijde van den agent en van de zijde van den candidaat verzekerde. In korten tijd moet alles worden uitgelegd en duidelijk gemaakt, en het is begrijpelijk, dat dit geheel onmogelijk is, er moet vertrouwen zijn in hetgeen wordt gezegd en in de soliditeit der vertegenwoordigde maat schappij. In de verzekeringsbranche is dit meer noodig dan in andere takken van bedrijf, aangezien eene verzekering wordt aangegaan op langen termijn, waarbij men dus zijn zuur of minder zuur verdiende duiten aan een ander toevertrouwt. Nu kan de maatschappij nog zoo goed zijn, als 75 q*pw tube, 23d».p. l» tube. de vertegenwoordiger geen vertrouwen wekt, dan krijgt hij de verzekering niet en als die vertrouwsfeer wel bestaat, dan zal die vanzelf worden overgedragen op de maatschappij en zal de post wel worden gesloten. Er bestzan assuradeurs, die voor kleine dik wijls zwak-kapitaalkrachtige maatschappijtjes sluiten en goed vertrouwen bezitten bij hunne dienten en een zeer ruime productie hebben zonder veel moeite, tegenover assuradeurs, die voor groote, zeer kapitaalkrachtige maatschap pijen werken en daarvoor enorme moeite moeten doen zonder veel resultaten. Er bestaat een spreekwijze, n.l. om vertrou wen te wekken, moet men het zelf bezitten. Dus iemand, die bezield is met alles-overheerschend vertrouwen in het goede, dat hij heeft aan te bieden, heeft daarin een hulpmiddel om ook anderen datzelfde bij te brengen. De eischen aan den acquisiteur te stellen moeten niet gering zijn. Grondige vakkennis door vakopleiding is een eerste vereischte. Onmogelijk is immers eenig vertrouwen in niet-vakkundige aanbren gers. Verder komt daar nog wat meer bij en wel algemeene ontwikkeling. Een acquisiteur moet net zoo goed over belasting en successie weten te praten als over het verzekeringsbedrijf, omlat daarover bijna steeds gesproken wordt. Verder kern het nooit kwaad, dat men meepraten kan over het vak of de branche, waarin de candi daat werkzaam is, doch eerste vereischte is, dat men op verzekeringsgebied alle vragen, soms heele rare vragen, kan beantwoorden zonder eenigen twijfel, waarit de candidaat kan proeven dat daar iemand zit of veelal staat, die het klappen van de zweep kent. Dat geeft het ver eischte vertrouwen en daardoor is succes te verwerven. Op Dinsdagen 19 en 26 Juli 1927,'s avonds 7,30 uur (z t.) te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van M. Kapteijn, van een woon» en winkelhuis met erf, te Stad aan 't Haringvliet aan de Nieuwstaat, Kad. no. 1063, groot 2 A. 20 cA, waarin sinds meer dan 25 jaar met .succes handel in Kruidenierswaren, manufao turen en glas en aardewerk werd uitgeoefend, ten verzoeke van den heer J. Haksteen te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 23 Juli 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 37 perceelen tarwe, haver, erwten en rogge, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 27 Juli 1927, des avonds 7 uur (oude tijdverkoop van te veld staande tarwe in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den Heer D. Breesnee, aldaar, in het logement van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 27 Juli 1927, 's avonds 6% uur (z.t) ten herberge van H. v. d. Doel van diverse perceelen tarwe, haver en erwten, ten verzoeke van diverse personen. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een huis met erf, aan de verlengde Visscherstraat te Middelharnis, Kad. Sectie B no. 3340, groot 91 cA., op Donderdag 28 Juli 1927 bij inzet en op Donderdag 4 Aug. 1927 bij afslag, tel» kens des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 29 Juli 's morgens 10 uur (zomer» tijd) te Stellendam, in het Logement Kaas» hoek, van 47 perceelen tarwe, haver en rogge, wassende onder de gemeenten Stellendam en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verkooping op Donderdag 28 Juli 1927, 's avonds 7'/2 uur (zomertijd) ten icoffiehuize van J. Meiborg, te Zuidland, van 0.79 64 H.A. Haver en 0.80.14 H.A. tarwe in den polder Zuidland, aan den Ramshilsche» weg, in 8 perceelen, zooals is gekaveld. Betaling kooppenningen 2 November 1927a|| mits soliede, presente borgen stellende. Ii*jl lichtingen geven de verkooper de Heer M. Bevaart te Abbenbroek en ondergeteekende te Zuidland. Notaris C. LOEFF. Vrijdag 29 Juli te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, bij inzet en Vrijdag 5 Augustus te Stellendam in het Logement Mijnders bij afslag, telkens des nam. 4 uur (zomertijd) van een woon» en winkelhuis te Stellendam aan de Voorstraat, kadastraal bekend in sectie B No. 1974, groot 1 Are 51 centiaren, bewoond geweest door A. van de Ree, dadelijk te aan» vaarden. Ten verzoeke van de erfgenamen van Mej. de Weduwe Kuyper. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 3 Augustus 1927 bij Inzet en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij Afslag, telkens des avonds zeven uur (Zomertijd) in Hotel Zaaijer, nabij het tramstation te Middel» harnis, verkooping van Woonhuis met Erf en Schuur, aan de Oostzijde van de Voorstraat, uitkomende aan den Oostelijken Achterweg te Middelharnis. Notarissen Mr. A. M1JS en J. S. MIJS. |s| Openbare vrijwillige verkooping van paar» den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer Joan Pollemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een Burgerwoonhuis mit erf en autogarage aan den Ring te Nieuwe Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927 bij inzet in Café Witte, en op Woensdag 10 Augustus 1927 bij afslag in Café Schippers, telkens des avonds 7 uur (oude tijd). Ten verzoeke van den heer S. Koppenaal, aldaar. Notaris VAN BUUREN. -xy Q -Q- sJW 2Ë3 ~fe~ x 33 7I I 1 *1 In ons vorig praatje hebben we het eens gehad over logé's en uit logeeren gaan. Dat is in vele gezinnen nu ook wel het onder» werp van den dag, want het is nu eenmaal de vacantietijd en men gaat verlangen weer eens als het kan er uit te gaan, om familie of vrienden te bezoeken. Gelukkig dan zij wier familie woont in de met natuurschoon rijk bedeelde streken van ons land. Dan heeft men dubbel genot. «Uitgaan*, dat is vooral voor kinderen een tooverwoord. Dagen van heerlijkheid stellen zij er zich van voor. En gelukkige kinderen, nog tevreden met alles, genieten nog zonder de schaduwzijde van iets te zien of te on» dervinden. Het woord «uitgaan* brengt de kinderen al in een vroolijke stemming en de voorpret is dikwijls niet minder dan het eigenlijke uitgaan. Ik denk dat vele moeders met zoo'n ru» moerig groepje om zich heen wel eens het hoofd schudden en denken«Wat moet dat worden als ze uit zijn.* Het is het beste maar, zich daar niet al te bezorgd over te maken. Dat valt wel mee. Als de kinderen thuis orde, regel en gehoorzaamheid gewend zijn, zullen ze ook in de nieuwe omgeving zich wel ge» dragen als 't behoort. En ziet moeder thuis geen kans de kinderen in 't gareel te houden nu, dan zou ik wel willen aanraden: «Ga er dan niet mee uit*, want ge bezorgt u zelve en het gezin waar ge komt een ware schrikperiode, waarvan men 't einde met verlangen tegemoet ziet. Het ergste is dan nog dat alle booze buien zich ontlasten boven de hoofden der kinde» ren, die het eigenlijk niet verdienen, want het is de schuld der ouders, die de kinderen geen gehoorzaamheid en manieren geleerd nebben. Men maakt het wel eens mee dat vooral moeders met nadruk vertellen dat die kinde» ren van haar toch maar niet luisteren willen en vooral als ze bij een ander zijn, zich dub» bel ondeugend gedragen. Ik heb altijd maar heel weinig medelijden met zulke geplaagde moeders. Hoe zouden die kinderen luisteren naar moeders gebod als ze het niet geleerd zijn. Zoo hoeft het niet te wezen. Eenigen tijd geleden kreeg ik ook logé's met kinderen, een alleraardigste boy van on» geveer drie jaar en een wiegekindje. Nu, dit laatste bracht de dagen door met slapen en eten. Dat bracht natuurlijk geen drukte aan. En die kleine jongen, net op zoo'n kwaden leeftijd, die was ons geen oogenblik tot last. Toen moeders koffer was uitgepakt, kwam zijn doosje speelgoed er uit, wat moeder aan hem gaf en tevens vroeg of dit rustige hoekje van de kamer zijn hoekje mocht wezen. »'k Heb dat speelgoed maar voor hem mee» genomen, dat had ik weer eens een poosje weggezet en nu is 't weer iets nieuws voor hem. Hier m'n kleine vent, dit is jou huisje hoor, daar mag jij spelen.* 't Kereltje amuseerde zich best in z'n eentje. Af en toe ondernam hij eens een ontdek» kingstocht door 't huis en z'n ervaringen kwam hij dan aan moeder vertellen als die niet in 't gesprek was. Toen ik m'n verwondering te kennen gaf, dat het ventje zoo zoet was, zei de moeder: «O, hij is hier net als thuis, hoor I Daar moet hij zich ook alleen vermaken, als ik aan 't werk ben. 's Middags probeer ik zooveel mo» gelijk steeds een oogenblikje vrij te houden om mij met hem alleen te bemoeien, maar als er bezoek is, moet hij z'n eigen spelletjes maar spelen.* Daar heb je 't nu, dacht ik. Het kind is hier net als thuis, di&t heeft moeder geleerd hoe 't hoort. Toch moet men niet denken dat hjj een ideaal zoet jongetje was. Gelukkig niet, want dat vind. ik zulke in»vervelende exemplaren. Neen hoor, toen we meespeelden met hem, was 't een echte leuke robbedoes. Maar 't kind was al jong geleerd dat kinderen niet allen 't woord moeten hebben als er grooten zijn. 't Waren prettige dagen en van harte kon ik zeggen«Nou je kunt met je jongen ge» rust uit logeeren gaan hoor I* Zulke kinderen zijn geen uitzonderingen. Dat behoeven ze ook heelemaal niet te wezen. Met zulke kinderen uit logeeren gaan is niet alleen een genoegen voor moeder, maar ook voor hen, die zoo'n kleinen gast ont» vangen. M'n beste nichtjes en neefjes, Even een kort praatje met jullie, 't Is van» daag zulk heerlijk weer, dat ik misschien, net als m'n krantenfamilie, zou wenschen al uit te zijn. Jullie hopen natuurlijk allemaal op mooi weer. Ik ook hoor. Maar het zal toch wel verstandig wezen, als je de koffers pakt, ook rekening te houden met een paar regendagen. Een mooi boek of gezellig handwerkje doen de regen wat vergeten. Dan hoef je zelf niet direct met boos gezicht, ik zou haast schrijven regenachtig gezicht, in huis te blijven moppe» ren. 't Is het beste het dan thuis maar aange» naam te maken en maar hopen op zonneschijn. Wel kinderen, nu zou ik toch te lang blijven praten. Daarom nu heel veel groeten aan al m'n nichtjes en neefjes. TANTE TRUUS. Een handwerkzakje. Onlangs zag ik ergens een alleraardigst hand» werkzakje, Ik dacht dat zal ik eens goed be» kijken, dan kan ik het aan mijn nichtjes na» vertellen. Het is heel gemakkelijk en goedkoop na te maken en het heeft bovendien dit voor» deel, dat alles op zijn plaats blijft, garen» klossen, speldenkussen of vingehoed, niets rolt door elkander. Maar nu ga ik vertellen hoor. Neem twee precies ronde lapjes met een middellijn van 20 c.M. Je moet hiervoor stevige stof gebruiken. Die twee lapjes ga je ombooren met een frisch gekleurd bandje. Heb je b.v. donkerblauwe stof, boor dan om met rood band. Neem nu nog een rond stukje sterk carton met een middellijn van 9 c.M. Leg nu die twee lapjes stof precies passend op elkaar. Schuif tusscben die twee lapjes en nauwkeurig in het midden dat rondje carton. Ga nu die twee rondten op elkaar stikken met de machine, vlak rondom dat carton, dat tusschen het goed moet blyven zitten. Ga dan op bepaalde afstanden de randen met een paar steekjes op elkaar, aan elkander vastnaaien. De afstanden tusschen die vast» hechtingen moeten steeds zoo groot zijn dat een klos garen er tusschen kan. Als dat ge» daan is, heb je allemaal afzonderlyke zakjes voor je klossen. Maar als je die er zoo in legt, zouden ze er weer even spoedig uitrollen. Daarom rijg je door de klossen een mooi rood koordje, dat je telkens even pnder die steekjes aan den kant doorhaalt. Als alle klossen aangeregen zijn strik je het koordje vast. Dan blijven de klossen op de plaats. Nu moet in het midden op het carton nog een speldenkussen gemaakt worden, doch zoo groot dat er naast nog een kleine ruimte blijft voor vingerhoed en schaartje. Het laatst wordt een hengsel gemaakt van dezelfde stof die je met het roode boorband heel aardig versieren kunt. Het hengsel wordt aan de kanten vastgemaakt en ons handwerk» zakje is af. We hebben ons naaigerij bij elkan» der en het neemt geen ruimte weg, Je kunt zoo'n zakje meenemen in je ko ffer als je uit gaat, dan kun je alle ongelukjes aan de kleeren direct repareeren, zonder dat je hoeft te vragen om garen en wat nog meer noodig is. Werk er maar plezierig aan. Allemaal gegroet 1 TANTE TRUUS. Twee nieuwe lettere. HB IBflfl Hl I BBB B BBB BJ BBB B BBB BBB B BI B BBBBBB BB S4 Correspoi Daar of altha de vol ge ook 2 gegeven geeft da de stancj den Au Septemtj lossinge: 1 s| De 1. e2. 3. 1. 1. 95 1. 1. De 1. tweezet! 2. 2. 2. 2. C. brugge I L. Eg] J. Enz] J0); We lossers) No. daar sj Egginl met ec le prij en cz Zv pi. Mij Of tembl M< toetri zet oplos (min delijl punt abon een geac Dj seerq succ| het den maal Dr. zijn striji te

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2