Slapeloosheid V ergaderingen. Burgerlijke Stand. Visscherij. Rechtzaken. Binnenland. Gemengd Nieuw». Verkoopingen. geen antwoord meer. M ij n h a r d I's Zenuwtabletten Dat 's Heeren zegen Op II daal, Zijn gunst uit Sion U bestraal. Hij schiep 't heelal Zijn naam ter eer, Looft, looft dan aller heeren Heer. Na het zingen van Ps. 84 3 en 6 richtten vervolgens de heeren Van Ooy, inspecteur van het lager onderwijs, C. de Graaf en J. Rooy, harteiije woorden tot den heer Van Oversteeg, waarna de heer Van Oversteeg aan de ver schillende sprekers dank bracht voor het gespro kene en aan de gemeentenaren voor de cadeaux en voor al het goede, dat hij gedrende 36 jaren die hij hier mocht arbeiden, heeft ondervonden. Vervolgens eindigde men met dankgebed, waarna velen de heer en mevr. Van Oversteeg de hand drukten. HERRINGEN. A.s. Zondag D.V. zal er in de Ned. Herv. Kerk slechts eenmaal dienst worden gehouden en wel des n.m. ten 2 ure (o.t.), waarbij hoopt voor te gaan de Eerw. Heer Bouman van Stellendam. OUDDORP. De beroepen predikant bij de Herv. Gem., Ds. Goverts van Oldebroek, hoopt a.s. Donderdag deze gemeente te bezoeken en des avonds te half zes in de kerk op te treden. De heer P. Veenstra, voormalig onder wijzer aan onze Chr. School, thans hoofd der Chr. School te Schraard (Friesland), is als zoodanig benoemd te Chaam (N. Brabant). God is een Hoorder des gebeds. Hij, diet de stem der jonge raven hoort, als ze tot Hem roepen, hoort ook de stem der merischen, wanneer ze tot Hem biddeff.. Hij is de Hoorder der gebeden in den meest uitgebreiden zin van het woord. We weten van den Heere Jezus, hoevele kranken, die Hem om genezing vroegen, door Hem ook zijn gezond gemaakt. Ook zulke kran ken, die later nooit meer naar Hem hebben getaald- Het hooren der gebeden door God gaat heel ver. Wij kunnen ons geen voldoende denkbeeld vormen van de groote goedheid Gods in het luisteren naar de menschen, wanneer ze hun stem tot Hem verheffen. Er zijn onbekeerde menschen geweest, die, wanneer ze in den nood tot God riepen, door Hem zijn geholpen geworden. Maar er is toch een grens. Dat zien we bij koning Saul. Saul vroeg den Heere, maar de Heere ant woordde hem niet. Zoo lezen we in 1 Samuel 28 6. God hield zich voor Sal als doof. Noch door droomen, noch door de urim, noch door profeten antwoordde de Heere op Sauls roepen. Er was geen stem en geen antwoorder, als bij de Baaisprofeten, toen die in wanhoop schreeuwden tot hun afgod. at on ook niet anders. Afgoden zijn doof en stom. Ze hebben ooren, maar hooren nietze hebben een mond, maar ^preken niet. - Want God is de Hoorder, de Verhoorder der gebeden. De Bijbel zegt ons dat en geeft er tevens talloos vele bewijzen voor. Elia ontving ook antwoord op den Karmel. De Heere hoorde hem en antwoordde zóó, dat heel het volk moest uitroepen„De Heere is Gód, de Heere is God". De psalmist weet er ook van „Ik heb lief, want Hij hoort mijne Stem, mijn smeekingen want Hij neigt zijn oor tot mij dies zal ik Hem in mijne dagen aanroepen. Vroeger had de Heere ook wel naar Saul geluisterd. Deze koning had wel vaker den teDgevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Heere gevraagd en ook wel antwoord gekregen. Maar nu deed de Heere het niet meer. God hoorde Saul wel, maar Hij a n t- Nv o o r d d e niet. Hoe wanhopig is dat, als de Heere niet meer antwoorden wil aan een mensch, als deze tot Hem roept. Als aan Zijn lankmoedigheid een einde'komt. Als Hij zich afkeert van den mensch en niet meer luisteren wil. Wanneer de grens er is, weten we niet. Voor sommigen eerst op het sterfbed. Maar ze kan er ook reeds e e r de r zijn, zooals wij dat bij Saul zien. En dan is het iets huiveringswekkends, wan neer reeds vóór het sterven de deur voor iemand gesloten blijkt. Als reeds bij het leven de bui tenste duisternishet van God verlaten zijn, begint. Saul heeft het gevoel gekend, van God ver laten te zijn. Vandaar, dat hij het in de laatste dagen van zijn leven zoo benauwd had en zelfs ten slotte in wanhoop de hand aan 'zich- zelven sloeg. Zoo kan het worden, wanneer menschen wel tot God bidden en toch maar door gaan met hun zonden. „Heere, Heere" roepen, maar aan God hun hart niet geven. Zeker, wij blijven allen zondaars tot onzen dood toe. Als ik het goede wil, ligt het kwade mij bij, klaagt Paulus. Enwat ik niet wil, dat doe ik. Maar dat is een zondigen uit zwakheid, dat is de worsteling van den ouden mensch, die niet sterven wil. Maar het is een zondigen tegen onzen bekeerden wil. Een zondigen, waar oprecht berouw op volgt. Waartegen we strijden en die we overwinnen willen. Maar er is ook een zondigen, omdat de menschen niet anders willen, hoewel ze beter weten. Dan hebben ze de zonde liever dan Gods gebod. Hoogstens vreezen ze voor de gevolgen na zulk zondigen, maar van waarachtig berouw is geen sprake. Het is een zondigen uit moedwil. Zulke menschen willen dan hun kwaren weg niet verlaten en evenwel houden ze niet op den Heere te vragen. Ze willen twee heeren dienen. Dat kan soms jarenlang zoo duren, tot het eindelijk tot een crisis komt. Dan knapt er iets in de ziel. En dan is het contact verbroken. Dan gaat van binnen het licht voor goed uit. En begint de eeuwige duisternis reeds, voordat de dood zijn werk nog heeft verricht. Dat moet wel vreeselijk zijn, als van iemand naar waarheid gezegd kan worden: God ant woordt hem niet meer. Tot het laatst toe gebeden te hebben en tot het laatst toe de zonde gekoesterd te hebben en dan te ervaren, dat de deur des hemels straks gesloten zal zijn, wijl God niet meer hooren wil. Welk een vreeselijk baken in zee is Saul voor allen, die doen als hij. Uitwendig mee leven met de kinderen Gods, zelfs tot God wel roepen om uitkomst in nood, en toch een slaaf der zonde zijn. In Sauls einde zien zij hun droevig lot weer spiegeld, tenzij zij zich alsnog bekeeren. Maar ook, rijkdom der genade Gods, dat dit vreeselijk einde ons is meegedeeld ter waar schuwing. Wij weten, welk lot den zondedienaar wacht, die wel tot den Heere roept, maar Hem niet wil dienen. Die als Bileam gaarne met Gods volk zou sterven, maar met de wereld wil leven. Alleen waarachtige bekeering, oprechte liefde tot God, een gedurig bestrijden van de zonde in en om ons geeft zekerheid, dat God steeds, zal blijven hooren en antwoorden en dat een maal de poort des hemels zich zal openen, als de ziel van het lichaam is gescheiden. (De Vrije Westfries). JUBILEA. Het 40<jarig ambtsjubileum van Ds. C. W. J. van Lummel, Geref. pred. te Zuidland, valt niet op 20 Juli, maar op 24 Juli en zal Woensdag 27 Juli, 's avonds half zeven, met de Gemeente worden herdacht. Ds. van Lum» mei hoopt dan een gedachtenisrede uit te spreken, welke later in druk verschijnen zal. GOEDEREEDE. Vergadering van de landbouwvereen. »Eiland Goedereede® op Donderdag 21 Juli des avonds 7 uur (zomertijd) in het logement »De Gou< den Leeuw*. Te behandelen: 1. Bespreking en bestelling alle soorten kunstmest voor het najaar2. Als voren voor het voorjaar 1928 3. Enz, OUDDORP.f Algemeene vergadering van leden der Ci» choreidrogerij »Onverwacht« op Dinsdag 19 Juli 1927, des nam. 7 uur (O.T.) in het hotel van den heer G. Spee. Agenda 1. Uitbetaling 2. Opening 3 No» tul:n; 4. Rekening en verantwoording enz. SOMMELSDIJK. Geboren: Gerrit Pieter, z. v. Leendertjon» gejan enPietertjeSuzann NeeltjeGrootenboer. Maatje Cornelia, d. v. Klaas Grootenboer en Cornelia Stoutjesdijk. Overleden: Lena Boon, 72 j., echtgenoote van Wdlem Fun. M1DDELHARNIS. GeborenLina Cornelia Adriana, d. v. I. C. Zaaijer en j. A. de Mooij. Getrouwd: A. J. Maurik, 36 j. (Resteren) en A. Koote 25 j. DIRKSLAND. Geboren Hendrika, d. v. Cornelis Johannes Goedegebuure en Neeltje de Zout. GOEDEREEDE. Door een zevental visschers werd de vorige week schade gemaakt a?n hunne netten van f 30 tot f 100. De garnalenvangst bedroeg de vorige week tot 70 Kg per vaartuig. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 250 tot 400 kilo garnalen per vaartuigin de weervisscherij 20 zalmen. Brlelle's trots. De 31>jarige bloemenkoopman G. V., uit Brielle, zou op 23 Mei uit een plantsoen in de plaats zijner inwoning hebben weggenomen een aantal meidoorntakken die in vollen bloei stonden Daarom stond hij terecht. Er waren in deze zaak niet minder dan zes getuigen gedagvaard, onder wie de wethouder van Brielle de heer H. Sjouke. Deze heeft gezien dat V. de takken meenam, nadat hij hem- er nog eenige dagen van te voren voor had gewaarschuwd. Kleine meisjes waren naar get, toegekomen en hadden gevraagd Meneer Sjouke, mogen wij ook wat mei» doorntakken hebben want die man daar plukt alles afl Zoo was het misdrijf aan het licht gekomen. Door kindermond 1 Verd. gaf toe dat hij de takken heeft mee» genomen met het doei om ze op de Rotter» damsche markt te verkoopen. Van het verhoor van vier getuigen werd afgezien. Nadat wethouder Sjouke nog had verklaard, dat Brielle bijzonder veel zorg besteedt aan z'n plantsoenen en alles in het werk stelt om die intact te houden, eischte het O M. tegen V. 1 week gevangenisstraf, met het oog op de omstandigheid, dat deze thans niets verdient wegens z'n faillissement. Overeenkomstig den eisch werd V. veroor» deeld. DE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Ged. Staten stellen voor, aan den heer H. de Wilde, die 11 jaar de functie van Gedeputeerde heeft beleed/ het maximum-pensioen ad 2000 toe te kennen. De commissie uit de Provinciale Staten, in wier handen is gesteld het voorstel om de her ziening van het provinciaal werkliedenreglement voor één jaar te verlengen, kan zich met het voorstel van Ged. Staten vereenigingen. In zake de restauratie van den gevel van het Spinozahui|6 achtte de grootst mogelijke meer derheid der daarvoor ingestelde commissie uit de Staten het gevraagde subsidie gewenscht. oen lid was van meening, dat het niet ge wenscht is de gedachtenis van dezen wijsgeer in eere te houden. De commissie kan zich vereenigen met de voordrachten betreffende de restauratie van de kerk te Rijswijk en pan den toren te Niew- Helvoet. De terzake ingestelde Staten-commissie heeft instemming betigd met het voorstel, met het buitengesticht te Zeist van de stichting Het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Utrecht te contrarteeren voor 100 plaatsen (40 voor mannelijke en 60 voor vrouwelijke pa tiënten). Ged. Staten deelen mee, dat voor het tijdvak 1 Juli 19271 Juli 1928 de verpleeg- prijs is vastgesteld op 720.20 per patiënt en per jaar, met inbegrip van kleedgeld. ZEDENMISDRIJF. De dader na V/i jaar opgespoord. Op een Zondagmorgen in Januari 1925 werd op het Arnswalderplein te Berlijn het lijk ge- vond envan een jong meisje, dat geworgd en beroofd was. Uit een nader onderzoek kwam vast te staan, dat het meisje dienstbode was geweest en het slachtoffer was geworden van een lustmoord. De politie nam het onderzoek krachtig ter hand, doch slaagde er niet in den dader te -yinden. Meer dan honderd personen werden in den loop van den tijd gearresteerd en aan een streng verhoor onderworpen. Tal van personen, die zich aan sexeele misdrijven schuldig hadden gemaat, werden door de politie ondervraagd. Onder dezen bevond zich ook de vormer Oppenkowski, die in 1925 wegens on zedelijke handelingen met een kind van vijf jaar tot zeven maanden voorwaardelijk was ver oordeeld. De verdenking was opgekomen, dat hij de vermoedelijke dader van het eerste mis drijf zou zijn. Zijn gangen werden zorgvuldig nagegaan en eindelijk meende de politie tot zijn aanhouding te moeten besluiten. Terwijl hij zich op het politiebureau bevond, werd zijn heele huis doorzocht en men vond er een sleutelbos, die aan het vermoorde meisje had toebehoord. Toen deze vondst aan Oppenkowski werd mee gedeeld, bekende hij de daad te hebben ge pleegd. Hij verklaarde echter de daad in dron kenschap te hebben begaan. Uit een nader onderzoek is gebleken ,dat hiervan geen woord waar is. Een dolle man in een bioscoop-restaurant. De geweldige hitte die Woensdag te New- York heerschte had vele bewoners van de hoofdstad naar het strand gedreven. Daar was het echter ook warm en een kok op Coney Island werd plotseling gek van de hitte en rende met een vleeschmes het gecombineerde restau rant en bioscoop theater, waarin hij werkzaam was, binnen. Onder de eters, die juist een span nend drama op het witte doek volgden, verwekte de verschijning van de kok een paniek. Stoe len en tafels werd en omgeworpen en vtle be zoekers namen de vlcht. Vervolgens bedreigde de kok buiten, op een stoel staande de voorbij gangers. Hij sloeg een van hen een arm stuk en verwondde twee anderen met een mes. Ten slotte zag de politie zich genoopt op den kok te schieten. Zij loste negen schoten, waarvan één een toeschouwer trof in de buik. De kok werd doodgeschoten. Wie het langste wakker kan blijven. Wat hier volgt, is geen verhaal van kleine jongetjes, die 's-avonds in hun bed een wed- denscha papngapn, maar deugdelijke groote menschenernst. Een 40-jarig heer te San An tonio, een verzvkeringsagent, is 150 uur achter een, 614 dag wakker gebleven. Vijf en dertig koppen koffie en zes pakjes cigaretten per dag hebben hem geholpen om den slaap te ver drijven. De man gaat er thans prat op een record geslagen te hebben. Er zijn echter al stadgenooten, 'die hem die eer niet gunnen en hem tot een wedstrijd in het waken hebben uitgedaagd. Er heerscht te San Antonio veel belangstellin gvoor deze sport. Drie mannen in een kelder gestikt. De buurt van de hallen te Parijs is Vrijdag ochtend in opschudding gebracht door den dood va ndrie mannen, die in een groentekelder het leven hebben verloren. Om zes uur verzocht een vrouw aan den- eigenaar van den kelder haar een bos bananen te verkoopen, waarop de man met zijn knecht in den kelder afdealde. Zij keerden niet terug. Na verloop van 10 minuten daalde een derde man, die mét het bedrijf te maken had in den kelder af. Hij besefte, dat er gevaar bestond en wist nog terg te keeren en ging bij den broer van den eigenaar van de groentekelder hulp halen. Deze broer daalde haastig in den kelder af en ook hij keerde niet terug. Toen de brandweer met gasmaskers voor in den kelder doordrong vond zij er twee lijken de derde man leefde nog maar stierf na korten tijd. Er hadden zich in den kelder giftige gassen ontwikkeld, die de drie mannen hadden gedood. Op zoek naar 12 mannen, die een vrouw ter dood' wilden veroordeelen. Texas, dat geen vrouwelijke juryleden toelaat is op zoek naar 12 mannen om een jury te vin den, die een vrouw, zoo noodig ter dood willen veroordeelen. De vrouw om wier hals het gaat, is mevrouw Rebecca Rogers, de typiste en stu dente aan de universiteit van Tevas, die in December „uit de grap" een bank voor 10.000 gulden beroofd heeft. Mej. Bradley, zooals zij aan de universiteit heette, had zich als jour naliste bij de bank aangemeld en bevraagd om gebruik te mogen maken van de schrijfmachine. Zij tikte totdat het grootste deel va nhet per soneel weg was gëgban om koffie te drinken en haalde toen een revolver voor den dag, waar mede zij de beide overgeblevenen dwong in een kluis te gaan, waarin zij ze opsloot. Zij stal toen 4000 dollar en ging er met haar auto van door. Het autonummer heeft haar verraden en thans moet zij terecht staan voor een misdrijf, waarop in Texas de doodstraf staat. Totdus- ver heeft de rechter in Austin geen man, laat staan 12 kunnen vinden, die een eventueele ter doodveroordeeling op zich willen nemen van het jonge vrouwtje, dat een jaar voor dat zij haar misdaad pleegde in het geheim in het huwelijk was getreden met mr. Rogers, een jong advo caat uit Amarillo. De rechter heeft de zaak dan ook voorloopig moeten uitstellen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee personen ernstig gewond. Vermoedelijk ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting is Zaterdagavond op den Goudpche weg onder de gemeente Zwammer- dam een huurauto, waarin gezeten waren de kaashandelaar P. v. d. Kooy uit Rotterdam met 3 zijner zoons en hun dames, in volle vaart tegen een boom gereden. Alle inzittenden wer den van him plaats geslingerd. Een der zoons werd met zeer ernstige verwondingen aan het hoofd en in bewusteloozen toestand opgenomen. Zijn echtgenoote Kwam er weinig beter af en bovendien brak zij een been. De overige pas sagiers bekwamen allen min of meer ernstige kwetsuren. De twee zwaar gewonden werden naar het ziekenhuis te Bodegraven overgebracht, nadat eerst doctoren hen ter plaatse voorloopig ver bonden hadden. Zondagmiddag was de heer v. d. K. nog steecjs niet tot het bewustzijn teruggekeerd. De toestand van zijn echtgenoote is niet direct verontrustend. De auto werd geheel vernield. EEN „AANHANG"-WAGEN. Door een muur een woonkamer binnengereden. Zattrdagmiddag geraakte naar het „Hbd." meldt een „aanhang"-wagen van een transport auto op het Kleine Noord te Hoorn los. Terwijl de auto het Kleine Noord op reed, nam laatst genoemde wagen zijn weg naar de woonkamer van het hotel „Het Wapen van West-Friesland" De buitenmuur werd geheel ingereden en de wagen kwam zóóver, dat zelfs de aan het plafond hangende lamp werd stukgereden. Ra men enz. werden geheel vernield. Er werden terstond proeven genomen met het bevestigen van den wagen, onder toezicht van de politie, die constateerde, dat de beveiliging heel goed was. Toch is vermoedelijk door snel rijden de koppeling los geraakt. De auto was verzekerd voor het' aanbrengen van schade. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Een ernstig ongeluk te Hillegom. EEN DAME GEDOODVIER PERSONEN ERNSTIG GEWOND. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op den Leidschenstraatweg te Hillegom epn ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto, waarin be halve de chauffeur, drie heeren en twee dames gezeten waren, wilde, komende uit de richting Leiden, uitwijken voor een uit de tegengestelde richting naderende wielrijdster en reed daarbij in volle vaart tegen een aan den kant van den weg ipgeslagen stapel rioolbuizen. De auto sloeg tweemaal over den kop. Een naast den chauffeur zittende dame werd op slag gedood, terwijl de vier overige passagiers ernstige ver wondingen bekwamen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De gewonden werden naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl het lijk van de dame voorloo pig naar het politiebureau werd overgebracht. De auto was afkomstig uit Amsterdam. Omtrent het ernstig auto-ongeval, dat Zon dagmiddag omstreeks vijf uur op den Leidschen straatweg te Hillegom heeft plaats gehad, ver nemen wij het volgende De auto reed zeer snel en waarschijnlijk is dit de oorzaak van het ernstig ongeval. Ge dood werd de 20-jarige mejuffrouw A. Visser. Gewond werden de heeren B. en J. Visser, broers van mej. A. Visser, mej. E. van den Berg, allen uit Amsterdam en de heer J. Kat uit Londen. Het meisje, waarvoor de chauffeur wilde uit wijken, is toch nog door den wagen aangereden. Het is de 12-jarige dochter van den heer Beu- mer uit Lisse. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Alle gewonden zijn Zondagavond per auto naar het Academisch Ziekenhuis tg Leiden overgebracht. De heer Kat kon, na verbonden te zijn, huiswaarljs keeren. De overige gewon den moesten worden opgenomen. Maandag morgen was de toestand van het 12-jarig meisje Beumer zeer ernstig. EEN GEHEEL GEZIN VERDRONKEN. Een auto stort in de Drentsche Hoofdvaart. VADER, MOEDER EN DRIE KINDEREN KOMEN OM. Maandagmorgen omstreeks half 11 uur is Dr. S. Tonkens, wonende Zuidersingel 29 te Gro ningen, die om 9 uur uit Groningen met zijn gezin, bestaande uit vrouw en drie kinderen, vertrokken, was voor een autoreis naar Gel derland, waar zijn broer ds, Tonkens geref. predikant te 3Epe is, (s met zijn auto in de Drentsche Hoofdvaart bij Dieverbrug geraakt. Ondanks dadelijk toegeschoten hulp kon geen der drenkelingen worden gered. De omgekomenen zijn Drs. Tonkens, 49 jaar, zijne echtgenoote 48 jaar, twee zoontjes Ge- rhardus en Johannes, respect.. 14 en 11 jaar, en zijn dochterje Ludina, bijna 3 jaren oud. Dr. Tonkens had een zeer drukke praktijk in Groningen en was onder meer voorzitter der Vereeniging voor Christelijk middelbaar onderwijs. HET HOOG WATER TE BORCULO EN MARKF1LO. Dijk Tan de Bolksbeek doorgebroken. Voor de derde maal binnen eenige maanden heeft weer een ernstige doorbraak plaats ge» had van een der dijken van de Bolksbeek en wanneer we de minder ernstige dijkbreuken meetellen, dan heeft men hier bijna elke maand hoog water, dat nu juist niet erg verkoelend werkt op de gemoedsstemming van de gedu» peerde bevolking. Wie dan ook de schade waarneemt, vooral ditmaal door het water aangericht aan bouw» en hooilanden, en aan den lijve het ongerief ondervindt van ondei-eeloopen wegen, waar» door boerderijen in het water en geïsoleerd kwamen te liggen, kan zich eenigszins de on» tevredenheid dier menschen indenken. Men hoopt algemeen, dat het bezoek, 't welk Minis» ter Kan de vorige week te Markelo mede aan de broeklanden bracht, thans tot spoedig ge» volg zal hebben, dat van regeeringswege wordt ingegrepen en het steeds hier weerkeerend onheil voor goed binnen de perken wordt gebracht. Thans is het de dijk aan de Noord«Oost» zijde van de Bolksbeek, die in de buurschap Nettelhorst, (gemeente Borculo) bezweek on» der den druk van het water. En het gevolg was, dat een groot aantal landerijen in Nettel» horst, Stokkumerbroek en Markelo onder water liggen. Sommige boerderijen zijn slechts met moeite te bereiken en in vele landwegen sloegen groote gaten door het zich een weg banende water. Verscheidene boeren waren genoodzaakt hun vee in veiligheid te brengen. Hooi drijft overal rond. Zaterdag j 1. zou in het Geldersche gebied een deputatie van boeren, den burgemeester van Borculo, namens Gedeputeerden om hu'p gaan vragen, terwijl in het Overijsselsche ge» bied den Commissaris der Koningin telegra» fisch werd verzocht den toestand in oogen» schouw te komen nemen. Resultaten van deze stappen waren bij de afzending van dit bericht nog niet bekend. Een roman. De stad Tyrnau in Slowakije heeft dezer dagen haar sensatie gehad. Een meubelmaker, die nu niet den alle rbesten roep genoot, Sten, een der armste ingezetenen, ontving een offi» cieelen brief, waarin hem werd meegedeeld, dat een zekere Midwood te Sydney gestorven was, en hem tot universeel erfgenaam had aangewezen. Sten kwam op deze voor hem voorloopig onverklaarbare wijze aan een ver» mogen van 100,000 pond sterling en aan een landgoed. Hij had zelf vroeger beter dagen gekend, was een zoon van zeer welgestelde ouders, maar geraakte na zijn huwelijk ach» terop, pleegde een aantal diefstallen en ver» duisteringen, en kwam, na zich ondertusschen in Austrailië te hebben opgehouden, in aan» raking met de rechtbank. Na het uitzitten van zijn straf vond hij zijn huis verlaten: zijn vrouw was gestorven, en de andere familie» leden waren naar Slowakije teruggekeerd. Ook hij keerde tenslotte daarheen terug. In de stad zijner geboorte geraakte hij echter hoe langer aan lager wal, hij dronk veel en veronacht» zaamde zijn werk. Zoo :stond het met hem, toen hij den brief ontviyg, die hem tot een rijk man man maakte. Doch zooals gezegd verklaren kon hij zich de zaak niet. Dezer dagen nu ontving hij een anderen brief, ditmaal van de hand van de overledene zelf, die licht in de zaak bracht. De inhoud luidde ongeveer als volgt»Je zult je mijn naam misschien niet eens meer herinneren. Twintig jaar geleden dongen wij samen naar de hand van een meisje jij was de gelukkige uitverkorene. Eerst wilde ik mij een kogel door het hoofd schieten, toen besloot ik mijn tijd af te wachten. Ik verdween uit je ge» zichtskring: met je vrouw bleef ik in ver» binding. Na een jaar bereikte ik mijn doel ik werd haar minnaar. Je had je vrouw lief ofschoon zij het niet verdiende, want zij was hef, die je in je verderf joeg. Om haar beging je je verduisteringen, die je in de gevangenis brachten. Toen jij in het tuchthuis zat, door» leefde ik de gelukkigste uren mijns bestaans. Je vrouw hielp mij met raad en daad, en zoodoende kon ik een groot vermogen ver» werven. Zeer plotseling stierf zij. Van dat oogenblik af, was mij mijn rijkdom een last. Herhaaldelijk heb ik naar je toe willen ko< men om je uit de misère te helpen ik had je geen moment uit het oog verloren maar ik was te laf, ik dacht dat je me misschien zoudt neerschieten. Nu wil ik met mijn testament alles goedmaken, wat ik je bij mijn leven heb misdaan. Ik heb je tot erfgenaam van het vermogen gemaakt, dat je rechtens al lang toekwam, omdat het zijn ontstaan aan je vrouw te danken had. John Charles Midwood*. Lijk opgehaald. Te Linne (L.) is opgevischt het lijk van P. H. B uit Stein. De man was Woensdag al» daar vertrokken en werd sinsdien vermist. Verdronken. Men meldt uit Hoek van Holland Van het aan Poortershaven liggende Zweed» sche s.s. »Osterland« is de 41>jarige opvarende Oskar Johansson Zaterdagavond bij het aan boord gaan van de loopplank gevallen en verdronken. Zijn lijk werd korten tijd later opgehaald. Zaterdagmiddag is de 23»jarige E. K. uit Hengelo (O die tijdelijk te Roeden werk» zaam is, bij het baden in de Waak aldaar verdronken. Een vriend van hem trachtte nog tevergeefs hem te redden. Het lijk is later opgehaald. De jongen kon niet zwemmen. Aanslag op een politieagent. Zaterdagavond arresteerde de agent van po» litie G. T. te Hendrik»Ido»Ambacht een twee» tal stroopers P. v. D. en C. v. K. Bij het overbrengen naar het Gemeentehuis viel v. D. den agent aan en sloeg hem met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor de agent werd verwond. Na een vechtpartij wisten de twee stroopers te ontkomen. De politie»agent werd door een passeerenden motorrijder naar een geneesheer gebracht, die hem verbond. De stroopers zijn later weer gearresteerd. DRIE KINDEREN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. EEN 16»JARIGE JONGEN DOOR DEN STROOM MEEGETROKKEN. Twee andere, die hem door handtoerel» king trachtten te redden, mee in de diepte gesleurd. Zondagmiddag omstreeks 4 uur heeft onder de gemeente Jaarsveld een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij drie kinderen om het leven zijn gekomen. Een aantal kinderen was in de Lek aan het baden. Op zeker oogenblik hoorde de veld» wachter van Lexmond aan de overzijde van de rivier om hulp roepen. Hij zag een aantal kinderen, die, toen hij zich in een roeiboot begaf en de rivier overstak, vluchtten. Toen hij op de plaats kwam, waar de kinderen gestaan hadden, ontdekte hij drie pakjes klee» ren. Bij onderzoek bleek dat drie der kinde» ren, die hier gebaad hadden, waren verdron» ken Het zijn de 9 jarige Kool en de 12» en 16'jarige Molenaar. Het schijnt, dat een der kinderen dreigde door de rivier te worden medegesleurd en om hulp heeft geroepen, waarop de beide anderen hem wilden helpen. Hand in hand zijn de beide kinderen de rivier ingegaan om hulp te verleenen met het noodlottig gevolg, dat ook zij in den stroom zijn weggesleurd. Zondagavond en Maandagmorgen is naar de lijken gedregd, doch tot nu toe tevergeefs. De verslagenheid in het dorp is groot Nader wordt gemeld, dat in het geheel zeven jongens uit Jaarsveld aan het zwemmen waren. De 16-jarige Molenaar trachtte om een krib heen te zwemmen. Buiten de krib was de stroom evenwel veel sterker en is de rivier diep, zoodat hij spoedig in de diepte verdween. De beide andere kinderen, die hem aan de hand vasthielden, trok hij met zich mee in de diepte. Op Woensdag 13 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek veiling en op Woensdag 20 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van M. Mijnders afslag van 2.45.50 H.A. (5 Gemet 104 Roeden V. M.) bouwland te Stellendam in Kavel 22 van den Eendrachts» polder, schietend van den Buitendijk tot den Langeweg, Kad. Sectie B No. 1922—1924, in 4 perceelen en combinatie. Blootschoof 1927 te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. Jb. van Seters te Stellendam. Notaris VAN DER SLUYS. Op Dinsdagen 19 en 26 Juli 1927,'s avonds 7,30 uur (z.t.) te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van M. Kapteijn, van een woon» en winkelhuis met erf, te Stad aan 't Haringvliet aan de Nieuwstaat, Kad. no. 1063, groot 2 A. 20 cAwaarin sinds meer dan 25 jaar met succes handel in Kruidenierswaren, manufac» turen en glas en aardewerk werd uitgeoefend, ten verzoeke van den heer J. Haksteen te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 20 Juli 1927, voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 69 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12, 25, 31, 37 en 45 van den Een» drachtspolder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 21 Juli 's middags 2 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, bij de smederij van den heer J. de Mooij, op den Molenblok, van tafels, stoelen, spiegels, kachels, keukengereedschap j en ijzerwaren, ten verzoeke van den heer i J. de Mooij. Notaris VAN DEN BERG.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3