Dr.H.NANNING's HAEMOFFERRIN Buitenland. VARIA. Verkoopingen. Marktberichten. Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60*p.1/i flesch, ƒ1.60 p Zz flesch kreeg waardoor een zijner gewrichten werd gebroken. K. is in het Academisch ziekenhuis opeenomen. Zijn oom is na verbonden te zijn. door de politie in verzekerde bewaring gesteld De oudste luchtceizlgster. De moeder van den Oostrijkschen bor>ds» president Hainisch, de 88»jarige mevrouw Hainisch, heeft, vergezeld van haar zoon een vlucht van drie kwartier gemaakt Zij is de oudste passagier, die totnogtoe in de lucht is geweest. AUTO-ONGELUK TE WOERDEN. Twee personen verdronken. Zondagmorgen tegen 7 uur reden de heer J. C. Vermeulen, scheepsbouwer te Woerden, en echtgenoote, in gezelschap van hun ruim 60-jarige buurvrouw mej. de wed. Compier. per auto kerkwaarts. De zöon, de 27-jarige Joh. Vermeulen, chauffeerde. Op den hoek van de Voorstraat, waar een bocht moest worden genomen over de hoogte nabij het Centraal Magazijn, weigerde de nieuwe Chevrolet een oogenblik. De chaffeur probeerde den motor op de groote versnelling over te brengen, en plots schoot de auto vooruit. Het was de eerste tocht, dien de heer V. maakte met dezen autovroeger had hij steeds met een Ford met rempedaal gereden. Ver moedelijk is hij nerveus geworden bij zijn po gingen, den motor op een andere versnelling over te brengen en heeft hij, in 't midden van de hoogte gekomen, een verkeerd pedaal inge drukt, zoodat „vol gas'' gegeven werd. De auto maakte een zwenking, schoot pijlsnel tegen de zeer zware ijzeren brugleuning, welke verbrijzeld werd, en sloeg over den kop in den Ouden rijn. Daar hulp lang uitbleef, probeerde de chauf feur met inspanning van al zijn krachten den auto in het water om te werpen, hetgeen hem gelukt is. Hij heeft toen eerst zijn moeder uit den auto gehaald en aan wal gebracht. Daarop zijn vader en mej. Compier, maar bij hen waren de levensgeesten reeds geweken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een motorfietsrijder gedood. De trein, welke om half tien 's avonds aan de halte Heendorp aankomt, heeft Zondag avond tusschen die halte en de halte Lange Ruige Weide een motorrijder, gekomen uit de richting Utrecht, op een onbewaakten overweg overreden en gedood. Het lijk was geheel ver minkt. Het uitzicht bij dezen overweg is Vrij goed. DE MEUBELFABRIEK TE OOSTERBEEK AFGEBRAND. Zondagnacht omstreeks 4 uur werd brand ontdekt in de meubelfabriek van de L. O. V., gelegen aan den Jan van Embdenweg te Oos terbeek. De politie werd door eenige voorbijgangers gewaarschuwd. Onmiddelijk rukte de politie- brandspuit naar het terrein van den brand. Toen ze daar was aangekomen, bleek al spoe dig, dat hier met slangen op de waterleiding niet veel te blusschen viel. De druk was daar voor veel te laag en het vuur nam steeds groo- tere afmetingen aan. Toen de motorspuit ter plaatse kwam, stond de geheele fabriek nage noeg in lichte laaie. Onder leiding van den hoofdbrandmeester Van Buren werd het vuur krachtig bestreden. De fabriek kon echter niet meer gered worden. Ook de teekenlokalen gingen geheel in vlammen op. De toonkamer en kantoren bleven evenwel gespaard. Ongeveer half zeven was het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken. Den ge- heelen morgen werd echter het blusschingswerk nog voortgezet. Ongeveer 80 arbeiders zullen als gevolg van tzen brand vermoedelijk voorloopig zonder werk komen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Tegen 1 uur Zondagmiddag laaiden de vlam men op. Het bleek, dat een groote voorraad kapok uit een der verwoeste magazijnen had vlam gevat. De brandweer greep krachtig in en bedwong het vuur ten slotte geheel. De aanzienlijke schade wordt door verzeke ring gedekt. Aan De Cour. wordt omtrent dezen brand o.m. gemeld Doordat de wind in een andere richting woei, konden twee groote opslagplaatsen, waar voor een ton hout opgeslagen lag, behouden blijven. En misschien zouden deze nog door het vuur aangetast zijn, als men niet toevallig een week of zes geleden een houten schuur, die tusschen de fabriek en deze loodsen stond, had afge broken. Hoe fel het vuur woedde, kan hieruit blijken, dat de opslagplaats voor meubels in een kwar tier tijdp totaal uitgebrand was. Een groote partij meubels voor het Troelstra-oord, die juist fabrieksklaar was, werd ook een prooi der vlammen. Een groote partij Chinamatten verbrandde geheel. Alleen in de stoffeerderij was voor on geveer 80.000 a 90.000 gulden materiaal opge slagen. Alle machines zijn vernield. Zware ijzeren balken werden alp blik verbogen. De nog staand muren toonden Zondagmorgen bedenkelijke scheuren, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat deze omvergehaald zullen moeten worden. Verschillende stalenboeken, teekeningen, enz. die niet door het vuur aangetast werden kregen belangrijke waterschade. De brand is vermoedelijk ontstaan door broei ing in de houtwol. Nader wordt uit Oosterbeek gemeld: Den geheelen Zondag en den nacht van Zon dag op Maandag is nog water gegeven. Maan dagochtend om 8 uur is het laatste personeel van de brandweer ingerukt. Het uitgebrande gedeelte beslaat een opper vlakte van 1000 M2. De schade wordt geschat op ongeveer j 110.000 a 120.000. Er is geen verzekering; tegen bedrijfsschade gesloten; 90 arbeiders zijn werkloos. Enkele mannen zijn Maandagmorgen begon nen met het opbouwen van een noodloods De fabrieksgebouwen zijn tegen brand ver zekerd op beurspolis. De directeur, de heer Pelt, die in het buiten land vertoefde, is Zondag telefonisch van den brand op de hoogte gesteld. Maandagmorgen r>UUr 'S k'i te Oosterbeek aangekomen. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. LAWAAIBESTRIJDING. De moderne wereld is een verontrustende plaats om in te leven vanwege het lawaai, dat er in wordt gemaakt. Prof. H. J. Spooner, een bekend technisch geleerde in Engeland kan wor den beschouwd als de kampioen voor stille activiteit van menschen en machines. Hij is van meening, dat nagenoeg al het lawaai kan worden vermeden. In een praeadvies over „de vorderingen van de beweging voor verminde ring of voorkoming van schadelijke geluiden dat hij dezer dagen voor een congres in Chicago heeft klaargemaakt, verklaart hij, dat de kwade gevolgen van lawaai veel ruimer verspreid en veel ernstiger zijn dan gewoonlijk wordt aan genomen. Lawaai is niet alleen een dief van menschelijke gezondheid en bekwaamheid. La waai, verklaart hij, is een vorm van arbeids vermogen en vertegenwoordigt dus, indien het opzettelijk is, vermorsing en verliep. Luidruch tige machinerie is in het algemeen minder pro ductief dan stille. Oude, versleten machines, die moeten worden hersteld, maken lawaai. De bronnen dus, waaruit zooveel menschelijk on gemak voortvloeit, vormen op zichzelf een be dreiging voor industrieel vermogen. De pro fessor neemt aan, dat de industrieele schade alleen, door noodeloos gerucht veroorzaakt, in Engeland per week een millioen pond sterling moet bedragen. Het verlies tengevolge van slechte gezondheid en te vroegen dood kan on mogelijk worden geschat. De geleerde technicup plaatst het mechanisch kabaal van trams bovenaan de lijst van zenuw- vernielende geluiden. Hij vindt, dat deze voer tuigen (hij heeft de meeste ervaring van de afschuwelijke Londensche trams) hun bestaans recht lang hebben verloren en dat zij gedoemd zijn gauw te verdwijnen. De ondergrondsche treinen acht hij niet veel beter en kunnen op den duur alleen recht van bestaan houden, indien ze aanzienlijk worden verbeterd. Ten slotte wijst hij op motorvoertuigen, die versleten en daarom luidruchtig zijn, als een voortdurende born van noodeloos lawaai. De professor ad viseert, dat rijden in een ptad met versleten wagens strafbaar zal worden gesteld, omdat het thans mogelijk is mechanisch voortgedreven voertuigen zoo goed als geluidloos te laten rijden. Hij wil voorts, dat geluidsignalen van motorvoertuigen dezelfde toonhoogte zullen heb ben, een lage en welluidende. Het meest helsche lawaai van de Londensche straten is dat van de electro-mechanische pik- houweelen, die oud betonnen straatdek opbre ken. Aangezien men in Londen permanent stra ten opbreekt, is ook dat geluid, dat aan sterk vergroot en even verschrild mitrailleurgeknal doet denken, bijna voortdurend in de ooren der Londenaars. Ook tegen dit lawaai komt de professor krachtig op. Weinigen zullen de wijsheid van 's professors opvatting betwisten. Zijn wenschen zijn geens zins onbereikbaar. De zaak is, dat men tot nu toe niet de noodzakelijkheid heeft ingezien om de wetenschap te hulp te roepen voor de taak, lawaai te verminderen of te voorkomen. Kabaal wordt nog te zeer beschouwd als een onvermij delijke bijkomstigheid van een reeds inspannend bestaan. Men zegt, dat zwijgen goud is. Zwijgen is stilte. Dat stilte ook goud is, niet alleen in zedelijken, maar ook in stoffelijken zin, bewijst deze jrofessor, pionier in den strijd voor rust in de stadslucht. HET ONWEER IN HET ERTSGEBERGTE. Vele menschen omgekomen. Huizen en bruggen weggespoeld. Een trein overstroomd. Voor millioenen schade. De regeering zal steun verleenen. Men meldt uit Berlijn Het Ertsgebergte is van Vrijdag- op Zater dagnacht getroffen door een verpchrikkelijke ramp, waarbij volgens de laatste nog oncon troleerbare berichten 100 tot 150 menschen om het leven zijn gekomen. Omstreeks 11 uur had een wolkbreuk plaats, zooals men in deze streek nog nimmer had aanschouwd. In enkele oogenbiikken tijds steeg het water van de Müg- litz en van de Gottleuba, twee beekjes, die door nauwe dalen naar de Elbe stroomen, eenige meters en vulden de dalen geheel. Met don derend geweld sleurde het water alles wat het op zijn weg vond mede, zware, eeuwenoude boomen werden ontworteld, bruggen en huizen omvergeworpen, telegraaf- en telefoonpalen mee gesleurd. De spoorweg werd vernield. De ver schillende stadjes en dorpjes in deze streek zijn alle zeer ernstig geteisterd. Het zwaartst had Berggieshübel te lijden, waar volgens de laatste berichten 45 menschen om het leven zijn ge komen. Te Rotterndorf telt men 20 dooden, te Neuendorf 14, te Gottleuba 10 en in het wereld beroemde Glashütte, het centrum van de hor- logefabricage, eveneens 10 dooden. Het ge hucht Oelsengrund is geheel verwoest, alle 25 huizen zijn volkomen door het water wegge vaagd. In alle dorpen vermist men tal van lieden en men vreest, dat vele vermisten in het water zijn omgekomen. Een inwoner van Glashütete vertelde aan het Acht Uhr Abenblatt, dat de ramp zich in slechts enkele minuten afspeelden. Het had den geheelen avond geonweerd en de menschen hadden den indruk, dat er een tweede zond vloed op til was. Dit bleek echter nog slechts een inleiding te zijn. Omstreeks 11 uur drong plotseling een golf van wel twee meter hoogte het dal binnen. In enkele oogenbiikken tijds stond het station twee meter onder water. Een stampvolle trein, die op het punt stond te ver trekken, werd door het water ingesloten. In enkele seconden tijds steeg het water in de wagens tot een meter hoogteeenige passa giers, die in hun doodsangst uit den trein spron gen, werden door den stroom meegesleurd en kwamen in de golven om. De andere passa giers bleven echter in den trein en moesten eenige uren tot aan het middel in het water blijven zitten, voor zij gered konden worden. Het dorpje Berggieshübel is verreweg het zwaarst getroffen. Men vreest dat er van de 130 inwoners 60 a 80 zijn verdronken of door het instorten van huizen zijn gedood. Op het oogenblik zijn politie en /soldaten aan het werk om de puinhoopen op te ruimen. Men vindt onder het puin nog voortdurend lijken. 12 huizen zijn spoorloos verdwenen, van tal van andere huizen zijn de gevels of zijmuren inge stort. Te Pirna zijn tot dusverre reeds 21 dojoden komen aandrijven. Al deze dooden zijn afkomstig uit de hooger gelegen bergdorp jes en zijn vele kilometers door het water mee gesleurd. Voorts drijft er voortdurend zeer veel verdronken vee aan. De schade in het Ertsgebergte wordt door de Saksische regeering op gemiddeld 12 mil lioen mark geschat. Alleen te Gottleuba be draagt ze 3 a 4 millioen. De dalen van Goettleuba en van de Müglitz zijn thans, nu het water weggestroomd is, ge heel bedekt met een laag (slijk van wel een halve meter dikte. Ujt alle deelen van het land zijn rijksweerbaarheidstroepen naar de ernstig getroffen streken onderweg om hulp te ver leenen. Later meldde men uit Berlijn Uit nadere hier ontvangen berichten blijkt, dat bij de ramp in Saksen 130 menschen om het leven zijn gekomen. Nadere mededeelingen zijn uiterst moeilijk te verkrijgen, daar het tele grafische verkeer met het gebied van de ramp geheel verbroken is. Glashütte, de beroemde stad van de horlogeindustrie, schijnt vooral te hebben geleden. Te Pirna zijn veel lijken aan gespoeld en te Dresden is veel dood vee uit de Elbe opgehaald. De Saksische regeering heeft een eerste bedrag van 125.000 mark uitgetrok ken voor de (slachtoffers. De spoorwegdirectie te Dresden deelt mee, dat op de lijn Heidenau—Altenberg, de trein, die 's avonds om 9 uur uit Altenau vertrokken was, te Glashuette is opgehouden. De reizigers konlen, tengevolge van den plotseling gewel digen was van de Mueglitz den trein slechts ten deele verlaten. Het heele station stond drie meter onder water. De reizigers, die in den trein achter moesten blijven, konden eerst om 1 uur s nachts verlost worden. ARMOEDE DER WERELD. 'k Wil u een verhaal vertellen dat mij ver» teld werd. Ik wil trachten het zoo sober mogelijk te doen. Want de schoonhe'd en de armoede van het verhaal is zóó, dat toch mijn woorden die niet weergeven kunnen Ook is het me niet om de schoonheid te doen. Niet de schoonheid van het verhaal wil ik u doen voelen, alleen de huiver van armoe en angst wil ik trachten weer te geven, die mij doorvaarde bij het aanhooren er van. Arm is het verhaal, omdat het zonder God is. Een klein, sterfelijk mensch wil iets hebben dat boven hem staat. Dat z'n lot bestuurd en gangen regelt. Nu zijn er menschen, die Gods bestaan loochenen. Zijn ons»besturende» kracht ontkennen en allerlei fabelen navolgen. Deze fabelen, hoe rijk in schoonheid, hoe verheven van voorstelling, zijn arm als naakte menschen, die ons helpen en troosten willen. Hun troost bezwaart ons met meerder el» lende. Doet ons vreezen voor nieuwe smart, sidderen voor harder lot als waaruit we ons verheffen willen. Ik zat op mijn zonnigste kamer. De zomer» zon overglansde er alles en toch, toen het verhaal daarbinnen kwam, werd het nacht. In den nacht werd een leed geleden. Het onnoemelijk zwaar leed van een moeder, aan het sterfbed van haar eenigst veelgeliefd kind. De wijsheid der doktoren had het jonge leven opgegeven en de harde waarheid van de dood stond klaar om het meest ideële geluk der aarde (moederliefde) te vernietigen. «Mijn Bela, mijn Bela 1» weeklaagde de smartkreet door de schemerdonkere kamer. «Mijn Bela, o God help I» Maar God was niet de God dezer moeder. Ze had nooit naar Hem gevraagd. Hem nooit gediend. «lik ben uw God 1« klinkt uit de schemer» duister van de verste kamerhoek de stem van Satan, die in zijn vreeselijk gewaad van schub» ben en verschrikking tot haar kwam.. »Mij hebt ge gediend. Ik kom nu hier om u te helpen». Angstig staarden de moederoogen naar den Vorst der Duisternis. Doch eigen angst vergetend voor het veelgeliefde kind sprong ze op en strekte haar moederlichaam bescher» mend uit over den kranken knaap. Woest vlamde baar blik en schel klonk haar stem «Neen Satan, nog niet. 't Is nog mijn Bela I» «Zwijg vrouw. Gij hebt me geroepen om te helpen en daarvoor kom ik.« Toen Satan onder het lamplicht kwam was hij schoon als een Grieksche held. Vreeselijkmaar schoon. «Sta op vrouw en ik zal u zeggen wat ge doen moet om uw zoon te behouden.» Wat er toen gebeurde in het moederhart weet ik niet. Maar ze stond op en de an^t» blik uit haar oogen maakte plaats voor die van hoopvol vragen. Toch klonk er ongeloof uit haar woord: «GijI» o «Ja ik. Ga naar De Dood en vraagt hem het leven van uw kind Een straal van hoop drong in de moeder» ziel en glansde uit haar oog. «De Dood 'Maarwaar woont De Dood 1 Waar vind ik de Verschrikkelijke Ik wil alles doen, de zwaarste tocht is niet te zwaar terwille van mijn jongen. Maar waar woont Dood Pijnlijke stilte hing in de kamer. Slechts het angstig kreunen van den knaap drong daardoor, verwondend nog meer het gefol» terde moederhart. «Zeg het me, zeg het mewaar woont De Dood?» «De Dood,» even nog zweeg Satan «De Dood woont in het laatste huis der we» reld Toen is de moeder gaan zoeken. Een ho» pelooze tocht niet waar? Over bergen en door wouden. Langs zwaar bruischende rivieren, over gapende afgronden. Denk evenwel niet dat hier het verhaal eindigt. Dan zou zelfs de wereld het troosteloos vinden. De troost komt. Het meest onwaarschijnlijke gebeurd. De moeder vindt het laatste huis der wereld. Het huis, waar De Dood woont. Dat het een vreemd huis is, waar een ster» veling niet gaarne binnentreedt, behoef ik niet te zeggen. Maar wat daarin gebeurd, diene nog verhaald. De moeder vindt een kamer, waar dui» zende kaarsen branden. Voor ieder mensch een kaars Als een mensch geboren wordt, ontsteekt men hier een kaars Deze brandt er licht tot ze uitgebrand is. Dan maakt De Dood zich op en gaat zijn gruwelijken plicht vervullen. Voor ieder mensch één. Wat zou de kaars van haar Bela zijn Ze ziet het dadelijk. Dat kleintje daar, flikkerend nog in laatste poging tot branden. Nu roep ik uw fantasie te hulp, meer dan anders. Want de toestand van de moeder te beschrijven, die een nieuwe kaars neemt, heel lang, en het stervend licht van het haast uit» gebrande leven op die kaars doet overgaan, is geen mensch gegeven. Maar ze volbrengt haar taak. En het leven van haar zoon vlamt weer op met nieuwe kracht en De Dood kan zijn werk aan het sterfbed niet verrichten. Gered. Bela is gered. Hij heeft een nieuw, lang leven. Toen ik dat verhaal gehoord had, vulde een groote droefheid mijn ziel. O, arme, arme mensch. Is dat Uw troost? Is er geen andere? Over mijn dorpske was de nacht gedaald. Ik bleef peinzen tot het klare manelicht hoog van den hemel daalde. Toen zag ik het vast starrelicht, getuigend van Gods onwankelbare trouw en ik verge» leek het met het wakkerend onzekere lichtje van den kaars, waar de mensch zijn troost zocht, liever dan bij de Zonne der Gerech» tigheid. Omdat hij niet gelooven wil«Die in den Zoon gelooft heeft het Eeuwige Leven I» Op Woensdag 13 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek veiling en op Woensdag 20 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van M. Mijnders afslag van 2.45.50 H.A. (5 Gemet 104 Roeden V. M.) bouwland te Stellendam in Kavel 22 van den Eendrachts» polder, schietend van den Buitendijk tot den Langeweg, Kad. Sectie B No. 1922—1924, in 4 perceelen en combinatie. Blootschoof 1927 te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. Jb. van Seters te Stellendam. Notaris VAN DER SLUYS. Aangiften voor de te Dirksland te houden korenverkooping, worden ingewacht vóór of op Donderdag 14 Juli 1927, ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdagen 8 en 15 Juli 1927, des v.m. 11 uur (zomertijd) in het café het Wapen van Zuid» Holland, bij veiling en afslag openbare vrijwillige verkooping van een huis met werk» plaats en erf, in de Barakken, groot 94 een» tiaren. Verhuurd tot 1 Mei 1928 voor f 4 per week. Bet. koopp. 1 Sept. 1927. Notaris LOEFF. Op Maandag 18 Juli 1927, 's avonds 7,30 uur (z t.) te Dirksland, ter herberge van J. Keuvelaar, afslag van een in 1926 nieuw ge» bouwd huis met schuurtje, erf en grond (eeuwigdurende erfpacht) te Sommelsdijk, nabij Dirksland, op Kralingen, Kad. Sectie D no. 874 gedeeltelijk, ten verzoeke van den heer H. Schaaf, te aanvaarden I November 1927. Notaris VAN DER SLUYS. Zij die vruchten te velde wenschen te ver» koopen gelieve daarvan opgaaf te doen vóór of op Maandag 18 Juli. Notaris AKKERMAN. Op Dinsdagen 19 en 26 Juli 1927,'s avonds 7,30 uur (z t.) te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van M. Kapteijn, van een woon» en winkelhuis met erf, te Stad aan 't Haringvliet aan de Nieuwstaat, Kad. no. 1063, groot 2A. 20 cAwaarin sinds meer dan 25 jaar met succes handel in Kruidenierswaren, manufac» turen en glas en aardewerk werd uitgeoefend, ten verzoeke van den heer J Haksteen te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 22 Juli, des avonds 7 uur (oude tijd) te Achthuizen in café Koenraadt openbare verkooping van vruchten te velde, ten verzoeke van den heer C. van Everdink, aldaar, wassende in den polder de Galathee, in het z.g. «Boschje», 5 perceelen tarwe, te zamen groot 2 Gemeten en 50 Roeden. Ten verzoeke van den heer M. J. G J. Koenraadt tarwe in den polder de Tille in den Hooiblokschen dreef, 14 perceelen teza» men groot 6 Gemeten 191 '/2 Roeden en een perceel gerst, groot 120 Roeden. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 20 Juli 1927, voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 69 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 6, 12, 25, 31, 37 en 45 van den Een» drachtspolder en in kavels 6 en 7 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goeder.-ede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 Juli 1927, des avonds 7 uur (oude tijd) verkoop van te veld staande tarwe in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den Heer D. Breesnee, aldaar, in het logement van T H. Holleman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Vrijwillige Verkooping van een huis met erf, aan de verlengde Visscherstraat te Middelharnis, Kad. Sectie B no. 3340, groot 91 cA., op Donderdag 28 Juli 1927 bij inzet en op Donderdag 4 Aug. 1927 bij afslag, tel» kens des avonds 7 uur (z.t.) in Hotel Meijer te Middelharnis, ten verzoeke van den heer M. Taaie te IJmuiden: Notaris VAN BUUREN. Openbare vrijwillige verkooping van paar» den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer Joan Foliemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 8 Juli. Kipeieren 59—61 kg. f 5,55 tot f 5,65. 50 kg f 4,60. bruin 61 kg f 5,70 tot f 6,50. Eendeieren f 4,60 tot f 5,25. Bloemkool f 3,— tot f 11,50. Komkommers f 10,50 tot f 15,50. Kropsla f 0,50 tot f 2,— alles per 100 stuks. Peen f 4,60 tot f 7,—. Rabarber f 5,60 tot f 8,20. Radijs f 0,40 tot f 2,50 Per 100 bos Aardappelen f 6,— tot f 10,—. Poters f 6,—. Kriel f 2,- tot f 2,40. Postelein f 13,60 tot f 25, Spinazie f 12,— tot f 14,60. Peulen f 12,— tot f 23,—. Doppers f 4,— tot f 15,—. Tuinboonen f 5,— tot f 12,—. Kruisbessen f 4,— tot f 13,—. Per 100 kg. Aardbeien f 4,50 tot f 13,10. Frambozen f 10,— tot f 21,60. Roode bessen f 11,— tot 16,—. Witte bessen f 9,—. Alles per 100 pond. Meloenen f 0,66 per pond. Kaas f 0,27 tot f 0,30. Kaas (volvet) f 0,46. Boter f 0,87 tot f 0,95. Alles per pond Zwarte bessen f 21,— per 100 K.G. Aanvoer 1200 K.G. Veiling van Maandag 11 Juli 1927. Kipeieren 58—60 kg. f 5,55—5,75 51 kg. f 4,60 tot f 4,80 bruin 61 kg. f 5,90 tot f 6,30. Eendeieren f 5,— Bloemkool f 3,60 tot f 14, Komkommers f 8,60 tot f 14,70 Perziken f 17,—. Meloenen f 30,— tot f 73,— Alles per 100 stuks. Sla f 0,70 tot f 2,80 per 100 krop. Rabarber f 7,70 Peen f 6,60 tot f 9,60. Per 100 bos Spinazie f 9,— Tuinboonen f 9,— tot f 10,— Peulen f 23,— tot f 26,— Doppers f 6,50 tot f 15,60 Postelein f 17,— tot 23,10 Aardappelen f 8,20 tot 11,60. Poters f 2,60 tot f 5,— Kriel f 2,- tot f 2,20 Kruisbessen f 14,— tot f 18,— Spaansche kersen f 40,— Tomaten f 7,— tot f 14,— Alles per 100 K.G. Aardbeien f 10,90 tot 15,60 Roode bessen f 6,— tot 14,— Witte bessen f 9,— Frambozen f 13,— tot 18,— Alles per 100 pond Boter f 0,87 tot f 0,92 per pond Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 11 Juli 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Andijker Muizen f 8,— tot f 9,—Andijker Kleine Muizen f 6,— tot f 7,—Langedijker Muizen f 8',— tot f 9,— Langedijker School» meesters f 9,— tot f 10,— Noord.Holl. Blauw Eigenheimers f 12,— tot 14,—Rijper Muizen f 7,— tot f 8,— Rijper Drielingen f 5,— tot f 7,— Anna Pauwlowna Zand Muizen f 15,— tot f 16,—Hillegommer Muizen f 15,— tot f 16,—Hillegommer Zand Kleine f 12,— tot f 13,— Zeeuwsche Blauwe Eigenh. f 5,50 tot f 6,— Zeeuwsche Eigenheimers f 5,30 tot f 6,— IJ polder Eigenheimers f 8,— tot f9,— IJ polder Blauwe Eigenh. f 13,— tot f 14,— IJ polder Muizen f 7,— tot f 8,— IJpolder Eigenh. poters f 3,— tot f 4,— Westl. Muizen f 11,— tot 16,— Westl. Muizen ronde f 9,— f 12,- Westl. KI. Muizen f 10,- tot f 13,- Westl. KI. ronde f 7,— tot f 8,—Westl. Blauwe Eigenh. f 13,— tot f 14,— Westl. Blanke f 8,— tot f 9,—. Marktoverzlcht van de afgeloopen week. Dinsdag 5 Juli was de eerste lading met 250 H.L. Zeeuwsche Eigenheimers aan de markt te Amsterdam en werden vlug verkocht v or f 7,— per H.L. Wanneer de kwaliteit beter is als de Muizen, zal hier vraag voor komen daar de Muizen over het algemeen slecht van kwaliteit zijn. Vrijdag 8 Juli kwam er een groote daling in de prijzen van IJpolder, Andijker en Lange» dijker Muizen. Was de vorige dag nog 13 14 gulden te maken, op dien dag begon men alle soorten Muizen aan te bieden voor f 8,— a f 8,50 behalve Westlandsche Blanke Zand Muizen en Blanke Hillegommers, welke de prijs bleven behouden, en kon men hiervoor nog grif f 16,— k f 17,— 100 Kg. maken. De Drielingen Muizen en andere soorten bleven gevraagd voor f 6,50 k f 7,—. Een 2e lading Eigenheimers kwam aan de markt, en door de goedkoopere prijzen van de Muizen, moest hiervan ook de prijs lager, en werden verkocht voor f 5,80 k f 6,— per H.L. De aanvoer was 400 H.L. en werden vlug verkocht. Houders van vroege Eigenheimers kunnen alle inlichtingen krijgen bij Makelaar Jac. Knoop, Telefoon 28622 te Amsterdam, zonder eenige verbinding. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, II Juli. Ter Veemarktwaren heden aangevoerd: 452 vette runderen, 292 vette kalveren, 706 schapen of lammeren, 965 varkens. Prijzen per V2 kilo: koeien 32'/a k 35 c.42'/2 a 45 c.50 k 54 c. Ossen 40 c. 42V2 k 45 c.50 a 52 c. Kalveren 45 a 50 c. 57'/2 a 62V2 c.67'/2 k 70 c. Schapen f 25 f 33 per stuk. Lammeren f 24 k f 29 per stuk. Varkens 32,/2 c.33 c. Koeien en ossen waren ruim aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen onder» gingen niet veel verandering. Een enkele puik'beste koe ging nog tot 2 cent boven noteering. Stieren waren ohÏJeteekenend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren ruimer aangevoerd. De handel was langzaam en de prijzen waren gedrukt. Een enkel puik best kalf ging nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren waren minder aan» gevoerd. De handel was flink en de prijzen ondergingen weinig verandering. Varkens waren iets meer aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen waren on» geveer gelijk aan die der vorige week. Een enkel puik best exemplaar ging nog tot '/a cent boven noteering, de afloop was minder gunstig. Varkens niet zwaarder dan 100 K G. gingen tot 34 c. AMSTERDAM, 11 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd278 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. f 1.10—1.20, 2e kwal. f 0.92-1.05, 3e kwal. f 0.80-0.90 per kg. slachtgewicht130 melk» en kalfkoeien, f 250—375 per stuk103 vette kalveren, 2e kwal. f 0.74-0.85, 3e kwal. f 0.60-0,77 per kg. levend gewicht; 138 nuchtere kalveren, f 13—19; 26 schapen, f 26—30; 13 lammeren, f 18—24 per stuk700 varkens, Holl. Overz. en Geldersche le kwal. vleesch 79—80 c., vette varkens 75—78 c. per kg. slachtgewicht 55 paarden, f 150—225 per stuk. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 11 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtGeldersche Schoolmeesters 9—11 c., Eigenheimers 9—10, Westl. Schoolmeesters, zand, 12—14 c., dito klei 12—13 c.. Westl. poters 10—12 c., blauw» pitten 13—16 c., Eerstelingen 12—14 c. per kg. Met tamelijke aanvoer, redelijke vraag. AMSTERDAM. 11 Juli. (Veiling De Jong en Koene). Fruit: druiven Frankenthalers f 0.88-1.10, Alicanten f 1.10—1.25, witte drui» ven f 0.90—1, kersen extra 56—62 c., dito I 46-54 c„ aardbeien extra 40—50 c., dito I 32-44 c. per kg., aardbeien 8—12 c. p. pot, Prolefic bessen 60—70 c., gew. roode bessen 34—44, witte bessen 36-42 c., kruisbessen groenrijp 8-14 c., reine Victoria 7—11 p. st„ perziken extra 16-24 c., dito I 8-14 cnet» meloenen 40—76 c.,

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3