m Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Ingezonden. Kerk en Schooi Burgerlijke Stand Visscherlj* Posterijen. Bi V ergaderingen. Rechtzaken. Plaatselijk Nieuws. DE WESTHOEK' verbonde Suez-kan Maar to< letsel on brengen, de voord schoots Met de gesteld, kosten, vergelekt ren, dier is. Zorg bliek me bekendis m 1 s PI Sarraut nabootsende, den directeur der Santé opbelde, voegde hij aan zijn mededeeling aan gaande het „besluit van het kabinet" de op merking toe „U kunt zonder schriftelijke for maliteiten handelen, evenals verleden week bij de invrijheidstelling van den commnunist Girar- din. Binnen een half uur wachten wij rapport van U". Hoe is het mogelijk, dat een der camelots zich in het ministerie bevond en daar den directeur, toen deze nadere inlichtingen vroeg, de opmerking toevoegde, dat hij wat moest voort maken, omdat de pers al de lucht van de zaak had gekregen, is nog een raadsel De directeur der gevangenis wist na deze opmerking niets beter te doen, dan de drie gevangenen van hun middagmaal weg te roepen, hen de koffers te doen pakken en de poort der gevangenis voor hen open te zetten. De drie gelukkigen dankten den directeur hartelijk voor de in deze 13 dagen genoten gastvrijheid. Daudet en Delest werden opgewacht door een aantal camelots, die hun vertelden, hoe de vork in den steel zat en hen met groote snelheid naar een .onbekende bestemming' buiten Parijs brach ten. De regeering is woedend en met reden. Want gehlel Frankrijk lacht haar uit en niets is zoo ergerlijk als belachelijk te worden gemaakt. De perfect van politie, die dcor den directeur van de Santé op de hoogte was gesteld van de vrijlating en geen bevestiging kreeg van het z.g. besluit van den ministerraad, moest minister Sarraut wegroepen van de begraafplaats van Montmartre, waar hij een monument aan het onthullen was. Er had terstond een kabinets raad plaats, waar men trachte een oplossing van het mysterie te vinden. Dat de camelots ook den communist Semard in vrijheid hebben gesteld is gedeeltelijk geschied omdat zij de „opdracht" daardoor geloofwaar diger dachten te maken anderzijds geschiedde dit uit sportiviteit. Het onoplosbare mysterie is echter, zooals reeds gezegd, hoe de camelots er in konden slagen de telefonische inlichtingen die de gevan genisdirecteur inwon bij den Kabinetschef van minister Sarraut op het ministerie, door een hunner kameraden te doen beantwoorden. De telefoonbeambte aan het ministerie van Binnenlandsche Zaken is bereid onder eede te verklaren, dat hij den directeur direct heeft verbonden met de kamer van den chef. Dit geeft de regeering een onbehagelijk gevoel. Een andere kwestie waarover de regeering het hoofd breekt is, wat zij moet doen met de vrijgelatenen. De „Humanité" deelde mede, dat Semard zich ter beschikking der autoriteiten stelt, indien zij dat wenschen. Daudet en Delest zijn verdwenen. Een regeeringsambtenaar medeplichtig. Het mysterie-Daudet wordt minder geheim zinnig, maar meer verontrustend voor de re geering, als men de mededeeling van een der redacteuren van de „Action Frangaise" ge- looven mag, die met onverholen trots beweerde dat de man, die den directeur van de gevangenis te woord heeft gestaan, toen deze het ministerie van Binnenlandsche Zaen opbelde, inderdaad een ambtenaar van het ministerie is, die dus in het complot was betrokken. Deze veronder stelling, dat er ontrouwe ambtenaren in het ministerie van Sarraut zouden zijn, wordt ge steund door enkele andere incidenten. Niet lang geleden namelijk kon de „Humanité" een vertrouwelijke circulaire publiceeren, door mi nister Sarraut tot de politieperfecten gericht betreffende de actie der communisten, alvorens deze circulaire het ministerie verlaten had, ter wijl eenigen tijd later afschriften van brieven door onbekenden in de Kamer verspreid zijn en de origineelen nog op het ministerie be rustten. Op de royalistische vergadering te Perpignan is Daudet niet verschenen. De enquête naar het telefoonmysterie heeft niets positiefs opgeleverd. De „Action Fran- qaise" zegt, dat haar trawanten elf lijnen in beslag hadden en dat aan de twaalfde een pseudo-chef van den gevangenisdienst zat. Doch vele journalisten belden juist toen het ministerie op. Men denkt nu aan een camelot in de tele fooncentrale. Trouwens, de politieke historie der laatste tijden is vol afgeluisterde minister- gesprekken en ontfutselde documenten. Verklaring van den directeur der gevangenis. De „Matin" maakt melding van de volgende verklaring door den directeur van de Santé Catry, afgelegd omtrent de mystificatie, waar van hij het slachtoffer is geworden. „Ik bevond mij in mijn woning en was juist bezig de lunch te gebruiken, toen men mij mede deelde, dat er telefonisch naar mij werd ge vraagd. Ik begaf mij naar het toestel en hoorde de stem van iemand, die zeide, dat hij uit naam van den minister van Binnenlandsche Zaken sprak. Zijn verdere mededeeling kwam hierop neer, dat zoo juist een ministerraad was gehouden en dat besloten was Daudet, Delest en Semard in vrijheid te stellen. Toen het gesprek was afgeloopen, belde ik het ministerie van Binnenlandsche Zaken op, vroeg naar den kabinetschef en verlangde een bevestiging van het bevel tot vrijlating van de genoemde gevangenen. Deze bevestiging werd mij wederom telefonisch gegeven. De bladen melden nader, dat vijftien camelots du roy aan het plan hebben deelgenomen. Een bvgaf zich naar het ministerie van Binnenland sche Zaken, wist zich in een der vertrekken te installeeren en belde de Santé op, terwijl veer tien anderen het ministerie van Binnenlandsche Zaken bleven opbellen en zoodoende alle lijnen blokkeerden. Catry vroeg nog waarom de ook communist vrijgelaten moest worden, doch de pseudo-kabi- netschef, waarvoor de camelot zich uitgaf, zeide op hoogen toon „Dat zijn niet uw zaken, maar die van de regeering, later krijgt u naderen uiüeg, voor het oogenblik is deze order vol doende". Toen Catry daarop het ministerie opbelde, was het duidelijk, dat hij slechts verbinding kon krijgen met het eene toestel waaraan zich de camelot bevond, daar alle andere lijnen nog steeds geblokkeerd werden. De „chef" was na tuurlijk verstoord en antwoordde Catry Ik heb u zoo juist telefonisch instructies gegeven, maakt u toch voort, anders krijg ik last met den minister, het nieuws is reeds bij de bladen be kend en wij krijgen zeker moeilijkheden". Zooals in elke goede Sherlock Holmes-ver telling was de chauffeur van de tari, die voor de gevangenis kwam aangereden, een mede plichtige, die full speed wegreed. De „Action Franqaise" deelt mede, dat Daudet zich buiten Parijs bevindt en dat ze naar hem kunnen zoeken. Onder voorzitterschap van Poincaré is ka binetsraad gehouden, waarin werd besloten den directeur van de gevangenis te schorsen, terwijl hij zich voor een disciplinaire commissie van onderzoek zal hebben te verantwoorden. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd» en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. Daudet no g niet Volgens de bladen gevonden. wordt in kringen der Action Frangaise verklaard, dat Daudet Parijs verlaten heeft en zich in veiligheid bevindt. De regeering heeft maatregelen genomen om te voorkomen, dat Daudet de grens passeert. Zijn vrienden verklaren evenwel, dat hij zulks niet voornemens is. Het royalistische orgaan publiceert een artikel onderteekend door Léon Daudet. Aan de ouders van zwakke kinderen. Nog een paar weken scheiden ons van de zomervacanties. In de afdeelingen van het Centraal Genoot» schap en in de plaatselijke vereenigingen voor kinderuitzending beijveren de besturen zich om alles gereed te maken voor het vertrek der groepen kinderen naar strand of bosch. De ouders dringen steeds aan op vacantie» uitzending in de meening, dat een verblijf in de koloniehuizen midden zomer de beste re» sultaten geeft. Gij dwaalt, vaders en moeders! Zeer zeker is de zomerlucht heerlijk en heilzaam voor Uw verzwakte, bloedarme, suk» kelende kind, dat zonder steun, dat zonder meerdering van kracht en weerstand, gemak» kelijk een prooi wordt van de tuberculose en andere kwalen. Vraagt ge me echter, wanneer Uw zwakke kind het allermeest den steun der uitzending naar een gezond oord noodig heeft, dan kan ik U zeggen op grond van een veeljarige er» varing: in den winter. Het kind en vooral het zwakke kind heeft boven alles noodig zon, licht en lucht, eetlust en goede voeding, reinheid en regelmaat, om tot blijvend herstel te geraken. 's Winters, als Uw gezonde kinderen met kleur op de wangen, hongerig aan tafel komen, kniest het zwakke kind, te warm gekleed, zon» der fleur en eetlust bij de kachel in duffe kamerlucht of versuft en verkwijnt onder de wol. Bij honderden en duizenden heb ik die kindertjes tijdens het verblijf in de kolonie» huizen kleur en gezondheid zien terugwinnen in het besneeuwde duin en de berijpte bosschen. Telkens als ik de wondere werking der winterlucht in de volle natuur zag, dan dacht ik aan U, vaders en moeders en dan wenschte ik, dat ook gij dat wonder zoudt aanschouwen. Ik weet zeker, dat het dan uit zou zijn met het de besturen der uitzendings»vereenigingen en artsen en wijkzusters en onderwijzers lastig maken om vacantie»uitzending. En de school dan Och kom, we zijn het nu toch wel ontgroeid om de zwakke stumpers naar school te sturen. Eerst kracht en daD kennis I Dat bevordert het tegenwoordige en het toekomende welzijn van uw kind I A. C. BOS. Egmond aan Zee, Juli 1927. De vooruitgang van het Centraal Genootachap. Het aantal verpleegde en voor verpleging opgegeven kinderen is tot begin October reeds even groot als het aantal, dat in 1926 het ge» heele jaar werd opgenomen. De phenomenale groei der laatste jaren zet zich dus nog onverminderd voort. Dit is met de bestaande 9 huizen mogelijk, door de toe» nemende verpleging vanaf 1 October tot en met 50 April, den tijd dat voorheen de huizen gesloten waren. Gesteund door de heilzame resultaten, wordt een hardnekkige propaganda in de afdeelingen gevoerd om te komen tot een doorloopende verpleging, het geheele jaar door, in alle te» huizen. Het ideaal der permanente verpleging blijkt dichter bij, dan voor enkele jaren werd vermoed. Het sociaahhygienisch en economisch juiste stelsel van doorloopende exploitatie wordt zeer bevorderd door de provincies Noord»Holland, Limburg, Overijsel en Zeeland, die voor de verpleging van 1 October tot en met 30 April een veel hooger subsidie per verpleegdag geven, dan voor de z.g. zomeruitzending. sommelsdijk, Bij gunstig weer hopen de leerlingen der Bijzondere lagere school alhier, volgende week een uitstapje te maken naar Oud- dorp. Een dochtertje van C. K had het ongeluk zoodanig tegen een stoep te vallen, dat een gapende wonde ontstond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In het huis gemerkt B 298 is de besmette lijke ziekte Roodvonk geconstateerd. Voor de zwarte bessen besteedt men in deze gemeente 46 cent uer K.G. In de maand Juni 1.1. kwamen zich alhier 11 personen vestigen 37 personen verlieten de gemeente 6 kinderen werden geboren 5 per sonen stierven en 4 hwelijken werden vol trokken. Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat de geneeskndige S. Knöps, alhier, a.s. Don derdagmiddag 2 uur gelegenheid zal geven tot kostelooze inenting. Maandagmiddag omstreeks half vier cir kelden boven onze gemeenten een tweetal mili taire vliegtuigen. Ze kwamen uit westelijke rich ting, voerden gedurende een kwartier verschil lende acrobatische toeren uit en verdwenen dan naar het oqsten. Het schouwspel bracht heel wat toeschouwers op de been, door de mo toren opmerkzaam gemaakt. middelharnis. Als gevonden is op het gemeente-secretarie gedeponeerd een geldstuk. De leerlingen van de hoogste klassen der O. L. School zullen Vrijdag 8 Juli onder leiding van hun onderwijzers een reisje maken naar Rotterdam. Zij zullen de Diergaarde en het vliegveld aan de Waalhav bezoeken. De uitslag van de wedvlucht door de P. V. „Seinpost" vanuit Corbeil (Frankrijk) afstand 370.536 K.M., is als volgt: 1ste prijs Joh. Nipius 2e en 5e A. Schuurman 3e B. Jongjan 4e L. Bund 6e P. van Heemst7e en 8e J. J. Nipius; 9e D. Kardur10e en 11e F. Redauer. Aankomst 1ste duif 11.20.15, laat ste duif 4.29.11. De collecte alhier gehouden ten bate van den stormramp heeft opgebracht 671. den bommel. Gevonden voorwerpen een dezeiltje van 1 bij 2 Meter. Gedeponeerd bij den rijksveldwachter G. M. Tichelman. De regenmeter gaf in Juni een neerslag van 128,8 m.M. tegen 40,6 m.M. in Juni 1926. Alleen op 30 Juni teekende de meter na een on weersbui een neerslag van,35,4 m.M. Vorige week zijn de laatste 770 H.L. aardappelen, teelt 1926 vervoerd. Zaterdagnacht 1 uur j.l. werden de dor pelingen gewekt door het luiden van de klok. Al spoedig bleek dat een schuur van P. Luijen- dijk staande aan de Julianastraat in brand stond. De brandspuit die uitgerukt was, kon hoewel ze geheel in orde was, het vuur niet meer bedwin gen. In de schuur bevonden zich 100 kuikens, 30 kippen, die verbrandden. Ook ging nog in vlammen op een broedmachine of kunstmoeder. Naar men verneemt dekt assurantie gedeeltelijk de schade. Schipper van Gent heeft de eerste nieuwe aardappelen vervoerd. Het beschot is berekend naar 110 H.L. per gemet. De prijs 0,09 per kg. ooltgensplaat. De collectebus bij het sluiten van huwelijken heeft opgebracht 27,21. Terwijl de knechts van beurtschipper van Gent met een benzinelamp bezig waren, ontplofte deze waardoor de eene persoon zich onder behandeling van den doter moest stellen, en de ander direct te water sprong. Gevonden een tabaksdoos, een pijp en een jas. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. oude tonge. Door den heer W. J. Ge- buijs zijn de eerste nieuwe aardappelen aan boord van schipper Pulleman geleverd. Door de gemeente zijn er een aantal werklooze arbeiders te werk gesteld aan de haven. Een drietal landbouwers zijn van plan een aardappelbewaarplaats te bouwen om in den winter hun aardappels in te bewaren. nieuwe tonge. Zaterdag 9 dezer zal door de P. V. „de Gevleugelde Bgde" alhier een vlucht worden gehouden vanuit Wunstdorff. Afstand 366,910 K.M. MELISSANT. Zaterdag werd door de leer lingen der Dordtsche Landbouwschool, die een excursie maakten, per autobus der R.T.M. een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde aard appelenbewaarplaats der Landbouwvereeniging alhier. Naar we vernemen zal alhier Donderdag morgen vanwege de firma Bikkers te Rotterdam een demonstratie worden gegeven met een mo torbrandspuit. De leden der C. J. M. V. „Sursum Cor- da" alhier zullen op Woensdag 13 Juli a.s. deelnemen aan een boottocht naar Schoonhoven en omstreken. HERRINGEN. Zeer ten gerieve der scheepvaart zijn aan de haven alhier een 5»tal groote nieuwe bakens geplaatst ter vervanging van de oude. Binnenkort zullen op nader te bepalen datums de schietoefeningen van den Bijz. Vrijw. Landstorm weder aanvangen. Zij die den dienst met groot verlof hebben verlaten en nog geen lid der afd. zijn, worden uitse» noodigd zich aan te melden bij den plaatse» lijken leider Serg. Witvliet Uitslag aanbesteding centrale aardappelen» bewaarplaats voor rekening van de Landb. Vereen. »Herkingen«. Architect A. v. Oosten» brugge te Stellendam. Laagste inschrijvers waren Timmerwerk, Osseweijer, Oude Tonge. Metselwerk, J. G. Noordijk, Dirksland. Schilderwerk, J. Buth, Goudswaard. Smidswerk, J A. de Lignie, Dirksland. Eteruit dakbedekking, Esselink, Middelharnis. Aantal biljetten 19. De verschillende be» dragen zullen nader bekend gemaakt worden Door het Gemeentebestuur zijn vooi de Chr. zoowel als voor de O. L. School ter uitreiking aan de leerlingen geschonken een aantal zeer fraaie foto's van H. K. H. Prinses Juliana. Door het hoofd der Chr. School zijn ze echter geweigerd. Door de Gebr. Tanis is aan den timmer» man J. G. Noordijk alhier, opgedragen het bouwen van een graan» of hooiberg. Tot leden der Gezondheidscomm., geze teld te Middelharnis zijn herbenoemd de H.H. C. A. de Later te Stellendam en Chr. F Hos sen te Middelharnis. Een groep leerlingen der landbouwwin- terschool te Dordrecht die een excursie over Putten en Overflakkee maakte, onder leiding van een 2»tal leeraren, n.l. den Directeur dier school ir, v. Riel en een leeraar in dieren» kunde, bezochten j.l. Zaterdag ook deze ge» meente. Het doel was een bezoek te brengen aan het Hoenderpark »Dolphijn« met fruitkwee» kerij. Tot in de kleinste bijzonderheden werd alles bezichtigd wat betrekking heeft op de pluimveeteelt. Het bezoek duurde langer dan aanvankelijk de bedoeling was, mede om de belangrijkheid van vele dingen op tuinbouw gebied en ook enkele landbouwgewassen, welke ook nog bezichtigd werden. Het gezel schap vertrok daarna per autobus naar Oude Tonge om ook daar nog een bezoek af te leggen. goedereede. De weegbruggen aan den Oudendijk en die der chichoreidrogerij zijn af gekeurd. In het tweede kwartaal 1927 zijn ter secre tarie 15 aanvragen voor huisslachting ingeko men. Vorige week werden 100.000 kilo gedroog de cichoreiwortelen verscheept. ouddorp. Wegens broederdienst zijn zes jongelingen voor goed vrijgesteld van den mi litairen dienst en elf voorloopig. De collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht 16.80. In den loop van de maand Juni zijn uit deze gemeente vertrokken J. G, Grinwis naar Dirksland A. Bakelaar naar Sommelsdijk G. Speé naar Wageningen en M. Verduin naa:= Goedereede. Alhier gevestigd hebben zich K. Tanis en gezin it Hardingsveld en M. Jansen uit Stellendam. f Frisch bad. Aan de Klaversche weg ge raakte Mej. M. met de fiets in de sloot. Met een nat en bemodderd pak begaf zij zich huis waarts. f De zwarte-bessen campagne n.l. het pluk ken is in vollen gang. De afkomst blijkt alge meen mee te vallen. Men besteedt 45 ct. per kilo tegen 6080 ct. in het vorige jaar, hetgeen een aanmerkelijke prijsdaling is in twee campag- SOMMELSDIJK. De nieuwberoepen leeraar bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, den Wei- Eerwaarden heer Ds. Ph. J. Vreugdenhil van Gorinchem, hoopt morgen (Woensdag) avond 7 uur in de N.H.Kerk op te treden. MIDDELHARNIS. Ds. A. M. den Oudsten alhier heeft een beroep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk te Randwijk. OOLTGENSPLAAT. Dappvaders kunnen zich Donderdagavond ten 6.30 uur in de Kerke- kamer der Herv. Kerk aanmelden. NIEUWE TONGE. Alp volontaire op de O. L. School alhier is toegelaten Mej. J. Nelisse alhier. A.s. Donderdagavond 6.30 uur zullen en kele zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk publiek worden verkocht. DIRKSLAND. Schoolreisje van de kinderen der Chr. School, alhier, naar Rotterdam. Wat voor weer is het? Hoe staat de baro meter Wat zegt de krant Wat denkt U voor morgen Zij, die zich nooit om 't weer bekommerden, toonden nu groote belangstelling. Geen wonder, we moesten op reis naar Rotter dam. Donderdagavond kwam. De lucht zwart, de regen viel bij stroomen. Zelfs de grootste optimist kon daar geen mooi weer van maken. Ja toch, wat vandaag valt, kan morgen niet vallen. Ook waar. Vrijdagmorgenbewolkte lucht. Nu en dan een buitjeMaar alle kinderen presentNa een versje gezongen te hebben, naar 't station. De tram liet zich wachten. Die reed voor 't eerst van Ouddorp't Begon te regenen, eerst zachtjesharder, nog hardereen flinke bui. De weerprofeten zeiden„Slecht weer den heelen dag We hadden graag terug gekeerd en 't reisje uitgesteld. Maar de kin deren redden de positie. Terugkeeren Geen sprake van Dus op reis En gelukkig, want we hebben dien dag heerlijk weer gehad, geen druppeltje regen, behalve op de terugreis, bij Zuidland, een flink buitje, en toen zaten we in de tram. Van Dirksland reden wij naar Middelhar- nisse Hoofd, waar de boot ons reeds wachtte. Dadelijk kregen wij toestemming op 't ruime promenadedek te komen en te blijven. En tot aan Rotterdam, Maaskade, raakten de kinderen niet uitgekeken, over al de schoone natuur. Eerst 't breede Haringvliet, en aardig klonk het lied der kinderen over de breede wateren Zalig hij, die in dit leven, Jacobs God ter hulpe heeft. Na 't breede Haringvliet, 't smalle Spui. Nu land- en watergezichten. En weer was in ons hart de gedachte Hoe schoon zijn Hollands landouwenWat is er in ons land nog veel te genieten, wat men in 't buitenland niet vindt. Nu de drukke Maqs opgestoomd. Schepen, schepen en nog eens schepen Groote en kleine, in snelle vaart of stil liggend. Bij de fabrieken vele op de helling en een oorverdoovend ge rammel van de electrische klinkmachines. Vlaar- dingen Schiedam Rotterdam Maaskade Daar stonden de electrische trams ons reeds te wach ten. Nu een rit door de stad. De dorpsjeugd had geen oogen genoeg, om alles op te nemen. Even stil gehouden voor 't standbeeld voor Van 't Hoff, geboren te Middelharnis. De man die zijn naam wereldberoemd heeft gemaakt door zijn onderzoekingen op scheikundig gebied, het onderzoek van het ontzaggelijke kleine, voor het bloote oog o:nzigbare en toch zoo'n groote rol spelend in 't leven van mensch en dier. 't Aardige van 't geval is, dat Van 't Hoff op diezelfde school als leerling heeft gegaan, waar voor nu zijn standbeeld staat. Verder door Rotterdams drukke straten. Ein delijk stilgehouden voor de Diergaarde, waar de jeugd de honderden verschillende dieren en schoone bloemen kan bewonderen. Leeuwen, tijgers, beren, slangen, krokodillen en vooral de apen. Voor de apenhokken stijgt steeds een oorverdoovend gejubel van de hier altijd ver zamelde jeugd omhoog. Gegeten, gedronken en weer een uur getramd door de straten van R. Sommigen zeiden „De Diergaarde is wel mooi, maar trammen is tóch het leukst". Maar 't mooiste moest nog komen De elec- etrische tram hield te Hilligersberg stil voor den speeltuin „LommerrijkNu dachten de jongens en meisjep niet meer aan eten en drin ken, maar renden naar de verschillende toe stellen. Nu eens klimmen, dan schommelen, de tijd vloog om, enmet ons allen moesten we er op uit, toen de conducteur ons kwam zeggen, dat de trams op den weg stonden, om de kinderen uit den tuin te krijgen. Naar de Rozestraat. De directie had ons goed bedachttwee wagons waren voor ons ge reserveerd. Nog wat gegeten, sommigen wat gesnoept en nu in snelle vaart naar de boot te Hellevoetsluis. Op 't voordek had de kapitein een prachtig hoekje voor ons gereserveerd. Pratende, lachende en zingende .werd de over tocht volbracht. Op 't Hoofd weer twee wagons. Ruimte in overvloed. Nu naar Dirks land, waar een groote menigte ons wachtte. Welkom thuis En dankbaarheid in ons hart, dat de tocht, die zoo slecht begon, zoo'n uit stekend verloop had gehad. 't Geld, voor 't reisje benoodigd, wag voor een deel door de kinderen zelve bijeengebracht. En voor een ander deel gecollecteerd bij in woners van Dirksland, wien wij bij dezen onzen hartelijken dank betuigen. GOEDEREEDE. De collecte tot ondersteu ning en verbreiding van het Evangelie in het Noorden van Groningen heeft 25.52 opge bracht. OUDDORP. De kerkeraad der Herv. Gem. heeft heden Maandag avond als predikant be roepen Ds. S. Goverts van Oldenbroek. De godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk op a.s. Zondagmorgen, en waarin hoopt op te treden Ds. Bax van Oude Tonge begint niet om 9 uur maar om half 10. (o.t.) 25-jarig jubileum, Wij ontvingen het jubileum-nummer van „De Westhoek", ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dit blad. Dit persorgaan verschijnt te Klundert en is het locale blad voor de Westhoek van Noord- Brabant. Het jubileum-nummer is uitstekend verzorgd en bestaat uit niet minder dan vijf en een half blad, is verlucht met vele foto's en verschei dene artikelen, gewijd aan het tijdvak dat werd afgesloten. De firma De Vries uitgeefster van dit blad komt voor de uitvoering alle lof toe. Van belang ook vcor onze streek is, dat dit blad zich aansluit bij ons eigen orgaan. Be strijken wij Flakkee tot aan het Volkerak, aan de andere zijde te beginnen bij Dinteloord be gint dit blad zijn lezers te tellen. Zoo hebben we dus in sommige opzichten belangen gemeen. Wat b.v. ook uit dit jubileum-nummer blijkt, daar het een flink artikel heeft over de uit breiding van het veer Ooltgensplaat-Dinteloord. Moge dit blad voortgaan op den ingeslagen weg en de geestelijke en stoffelijke belangen van de locale gemeenschap van Brabants West hoek blijven behartigen SOMMELSDIJK. GeborenCornells, z. v. Anthonij Brijs en Hendrikje DonkerslootLeenjje, d. v. Tannelje Vijfhuize. Overleden Arend van der Sluijs, 23 jaar, echtgenoot van Frarcina Cornelia Vroegindei weij Johanna Hendrika Spee, 10 jaar, d. v. Johannes Spee en Aaltje Koote. MIDDELHARNIS. Geboren: Jan, z. v. G. Verhage en A. de Korte Adrianus, z. v. J. Witte en D. Bakelaar; Adriana, d v. K. Auperlé en C J. Bruggeman! Getrouwd: J. J. Volwerk 23 j. en A. R.C. Buijs 20 j. NIEUWE TONGE. GeborenLeuntje, d.v. M. Slinger en P. Breur; Cornelis, z.v. G. Knops en G. van Driel; Jannetje Cornelia d.v» A. Visbeen en M. KoppenaalTeuntje, d.v. J. de Jong en M. Klapmuts; Martijntje, d.v» J. Scbellevisen E. C. Westdijk. Overleden: Arendje K, 11e, 77 jaar, wed, van Mattheus Vroegindew eij. OUDDORP. GeborenPietertje, d. v. W. van Splunder en A. A. VisserWillem, z. v. W. Bakelaar en G. KlijnJan z. v. A. Witte en J. van Splunder; Jacob, z v. H Hoek en M Breen; Cornelis, z. v. H. Bosloper en M. Witte; Jacob, z. v. L. van Koppen en E. Grinwis; Catharina Mathilda Hermina, d. v. S Visser en M. J. Derichs. Ondertrouwd: G. E. Greeve j m. 27 j. en G. Speé j.d. 28 j.F. Sperling j.m 26 j. en P. Boelaars j.d. 26 j.L van Dam j.m. 29 j en J Bakelaar j d. 25 j.J. de Geus j m. 26 j. en M. van Dam j.d. 22 j. GetrouwdG. E. Greeve j m 27 j. en G. Speé j.d. 28 j.F. Sperling j.m. 26 j. en P. Boelaars j.d. 26 j. Overleden Dirk Flikweert, 21 jz v. N. Flikweert en C. Verhage. GOEDEREEDE. De garnalenvisscherij heeft de vorige week 10—100 kilo per getij per vaartuig opgebracht. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf had een Noordzee-visscher 60.— schade aan netten. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 350 tot 450 kilo garnalen per vaartuig in de stallen 24 zalmen. NIEUWE TONGE. Aan het hulppost telegraafantoor alhier wer den over de maand Juni j.l. behandeld 20 tele grammen, 175 uitgaande- en 158 inkomende tele foongesprekken, terwijl 6 telefoon-oproepbe richten werden ontvangen. gedep. st f Gei aangi heer Aldu natt gro MIDDELHARNIS. Donderdag 7 Juli, des namiddags 2.30 uur zal er een gemeenteraadsvergadering gehouden worden. Vrijdag 8 Juli, namiddags 3.30 uur, zal er in de zaal van Mej. Meijer een algemeene ledenvergadering gehouden worden van de Cen trale Veiling Goeree en Overflakkee. Periodiek zijn aan de beurt van aftreding de heeren S. Zeedijk, J. P. de Wilde, P. D. Sieling, en J. Breen, welke weder herkiesbaar zijn. OOLTGENSPLAAT. Openbare vergadering van den raad dezttó gemeente op Donderdag 7 Juli, des namiddags 4 uur (Zomertijd). GOEDEREEDE. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 6 Juli, nam. 7.30 uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken.. 2. Onderzoek geloofsbrieven der Raadsleden. 3. Leening verstrating losplaats „Bekaf". ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ROTTERDAM. Zitting van Vrijdag 1 Juli. Ruzie in Dirksland. Op 5 Mei heeft de 60-jarige K. van 't H., zich noemende „koopmannetje", te Sommelsdijk, ruzie hebben gehad met juffrouw Witvliet, in woonster van Dirksland. Bij die gelegenheid zou Van 't H. de juffrouw hebben uitgeschol den. Vandaag stond hij terecht. Hij werd veroordeeld tot ƒ10 boete of 20 dagen hechtenis, omdat hij de geëischte 15 niet zou kunnen betalen. De 21-jarige A. B., uit Dirksland had zich te verantwoorden wegens de hem ten laste ge legde mishandeling van den 11-jarigen scholier C. Poortvliet. Hij zou het jongetje zoo hebben geslagen, dat dezen de tanden door de lippen drongen. Het feit was daarom des te ernstiger, omdat het vorig jaar reeds eens wegens mis handeling tot 30 boete zag veroordeeld. Hij staat als een ruwe klant bekend. Mr. Rombach eischte nog 35 boete of 35 dagen hectenis, maar de politierechter achtte de mishandeling te erg en al die entorage te ongunstig, dan dat hij zich met een geldboete kon vereenigen. B. werd veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Een hond mishandeld, maar door wien? Beschuldigd wegens mishandeling van een hond, toebehoorende aan den bakker J. C. de Ruiter, stond terecht de 38-jarige landbouwer P. B„ uit Ooltgei]|Splaat. Na het hooren van een aantal getuigen, achtte het O. M. de instructie in deze zaak onvoldoende en requt- reerde verwijzing naar den rechter-comraissaris. De politierechter meende, dat het wel vrij zeker is, dat verd. en niemand anders het pinchertje van De Ruiteer heeft geslagen. Het dier dat staat vast is gewond geraakt vóór B. s schuur en er was niemand in de buurt dan ö- alleenen diens hond. De zaak was raadde' achtig. De politierechter stelde de behandeling erv uit tot 7 September a.s. Op uitnoo S. D. Statenc zitters der samenkomst zetels der over rechts worden 1 A. R„ thans 2 R. van den en 1 S. D. De rechtse onder alle dat in de va A. R. wordt zetel voor stellen. Het is rechtsche S. D. A. P ten wij het mem zal wc Het is w fractie den Wilde zal i dat de heer Ie R. K. zoc geven, is nc Wij zien kiezing der zetel een vr Echter d verrassingen het geval zij het coli V In de Za de soc.-dem zoo meldt c rechtsche sl van het col] De voorzitt heer J. ter I de Rechtsch „In de he S. D. State) mededeeling overeenkom stelling van grondslag, c xj »gewezen do door de fra lid door de bespreking Het resul S. D. Statei eenkomst t< samengestel stemming Provinciale beteekenis c der S. D. ir beduidend Partij blijve Op grom S. D. State dat zij haai dat twee zc door soc.-d( volledig ha trouwen da punt opniei Verder fractie als Schaper er heer Ter I is vastgest) vacature-Sc stemmen o; vervulling men zullen Laan". Van dez de vrijzinni prinse Maandac nificus der L. M. Mer dragen aar sinck. Dan cursus aan ook Prinst Leidsche L is begrijpe en meer sp groote bels die des t< nadert, we Studiosoru Reeds h Prinese Ju gebouw ee nieuwen r den acadei de verschi vernemen doel maatr ■wanneer z doen op meisjes-stu van een z volkomen wenscht

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2