Het Vulpenhuis - Hoofdsteeg5 - Rotterdam Vreest geen examen! Economisch weekoverzicht Uit de Pers. MIJNHARDT's Rechtzaken. Gemengd Nieuwe. Verkoopingen. Marktberichten. VULPENHOUDERS VULPOTLOODEN PLUIMVEETEELT. ZENUWTABLETTEN in den naam van den Heere Jezus. Slechts een enkele daarvan wordt ons vermeld. Zoo lezen wij van de genezing van een kreupelgeborene door Petrus. Petrus en Johannes begaven zich op zekeren dag naar den tempel. Het treft ons beiden te samen te vinden. Petrus de vurige, driftige, voortvarende dici pel en Johannis, de meer kalme, stille, peinzende jonger des Heeren. Hoe groot echter het verschil in karakter is, zij zijn toch één in liefde tot Jezus. In dat opzicht is Johannes niet de mindere Zijn liefde is als een vuur, diep onder de aarde verborgen, dat slechts een gelegenheid noodig heeft om naar bui ten uit te barsten. Zij gaan op naar den tempel. De ge meenschap met het volk Israels is nog niet verbroken. Het is nog niet tot een openlijke breuk gekomen tusschen de Joden en de christelijke kerk. De apos telen getuigen met vurigen ijver en groote kracht van Jezus, hopende het volk voor Jezus te winnen en grijpen elke gelegenheid daartoe aan. Maar 't is toch uitgeloopen op een scheiding. Toen zij niet ophielden in den naam van Jezus te prediken en Gode gehoorzaam wilden zijn dan de menschen, zijn zij uit den tempel geworpen, vervolgd en gedood geworden. Zoover is het thans nog niet geko men. Omtrent de ure des gebeds, zijnde de negende ure, volgens onze tijdreke ning des namiddags drie uur, als wan neer het avondoffer gebracht wordt, maken zij zich op om naar den tempel te gaan, waar het volk vergaderd is. 't Was van den Heere, dat zij daar he nen gingen. Al des menschen gangen worden door Hem bestuurd. Groote dingen zal Hij doen. De verhoogde Jezus zal op treffende wijze Zijn heer lijkheid openbaren. Aan een der tempelpoorten, de Schoone genaamd, zit een man, die daar eiken dag te zien is een diep on gelukkige, die medelijden opwekt. Kreu pel van de geboorte af, is hij aan beide beenen verlamd, zoodat hij niet loopen kan. Wellicht werd hij eiken dag daar door vrienden of bekenden naar de tempelpoort gedragen. Niet in staat in eigen onderhoud te voorzien, moet hij van de liefdadigheid leven. Gelijk men nu soms in onze groote steden op de drukste punten ongelukkigen ziet om aalmoezen in ontvangst te nemen, zoo vinden wij dezen man bij den tempel, waar dagelijks velen samenkomen. De toestand van dezen man is wel geschikt om deernis te wekken. Meer dan veertig jaar oud zijnde, heeft hij geen jeugd gekend. Met de jaren heeft hij geleerd zich in 't onvermijdelijke te schikken, en voelt wellicht niet meer het krenkende, gelegen in het uitsteken van de hand om van de barmhartigheid te leven. Hoe zien wij hier de jammerlijke ge volgen van de zonde. Al is 't niet om bijzondere zonden, dat deze man zoo zwaar bezocht is, toch wordt ons hier iets te aanschouwen gegeven van de ontzettende verwoesting, die de zonde te weeg gebracht heeft. Wat is de mensch, die naar Gods beeld is gescha pen tot een heer der schepping gesteld, diep gevallen. Hij is een spotbeeld ge worden van het geen hij vroeger was. Wat een lijden op de wereldWat wordt hier gekermd en gezuchtHoe- velen zijn dagen, weken, maanden aan het ziekbed gebonden Wij zien er lij den door krankheden, die ons met hui vering en afgrijzen vervullen. Velen hebben maar weinig gezonde dagen. Wat een moeite en verdriet, wat een tobben en peinzen, wat een zielskwel lingen, die banger zijn dan lichamelijk lijden. Er zijn zorgen, die soms het le ven tot een last maken en doen uitzien naar den dood. Men hoopt steeds op betere tijden, maar wordt altijd weer teleurgesteld. Waarlijk, 't wordt onder vonden, dat God de zonde niet licht acht. Die ongelukkinge was een aanklacht tegen Israël. Een bedelaar aan de poort des tempels 1 En dat, terwijl in Israël geen bedelaar mocht gevonden worden. De wet drong sterk aan op het oefenen van barmhartigheid. Voor de ellendige moest gezorgd, in zijn nooddrufd voor zien worden. Die ongelukkige, bedelen de om een gave, getuigde daarom tegen het volk, dat 't het gebod Gods niet hield. Was deze kreupelgeborene diep el lendig vanwege zijn lichamelijk gebrek wij moeten niet vergeten, dat er nog een grooter ellende is, waarin wij allen van nature verkeeren. De zonde had nog erger gevolg dan een tijdelijken jammer. Ze bracht ons onder den toorn Gods, ze heeft ons aan de eeuwige ver doemenis onderworpen. Het grootste ongeluk is niet dat dit leven vol moeite en smart is. Maar dit maakt onze ramp zaligheid uit, dat wij overtreders van Gods wet zijn en den vloek over ons gehaald hebben. De zonde heeft ons van God gescheiden en uit Zijne gunst gestooten, ons van beelddragers Gods tot dienstknechten van satan gemaakt. Alle ellende in en na dit leven is een ge volg van onzen afval van God. Wij ▼an 3 gulden tot 250 gulden ALLE MERKEN VOORRADIG Alle voorzien van 14 kar. gouden pennen Naam graveeren gratis van 35 cent tot 115 gulden GEEN FILIALEN hebben Hem de gehoorzaamheid opge zegd, wij staan tegenover Hem, die Allerhoogste Majesteit als opstandelin gen. Daarom is er geen reden om ons zeiven te beklagen, alsof ons onrecht geschiedt. God doet met ons niet naar onze zonden, maar is lankmoedig over ons en betoont Zijn genade, als Hij door Christus ons weer een leven in Zijn gunst wil schenken. Klagen wij dan over onze zonden en doen wij daar van ootmoedig belijdenis en hopen wij op Zijn genade in den Zoon van Zijn welbehagen. Is dit leven vol leed, dat wij ons daarin niet verdiepen, maar dat 't ons doe zoeken den weg, waarin wij een veel grooter, een eeuwige ellende kunnen ontkomen. DE PLUIMVEETEELT OPFLAKKEE. Goed beschouwd, heerscht op Flakkee een eigenaardige toestand op het gebied der Pluim» veeteelt. Wanneer men denkt, dat de land» bouwers de pluimveehouders zijn, dan heeft men het mis, de goede niet te na gesproken. Hoofdzakelijk hebben arbeiders en pariculiere menschen raszuivere kippen, en wordt door hen met belangstelling gevolgd, hetgeen op het gebied der moderne pluimveeteelt wordt uitgevonden en bereikt, terwijl juist de boeren een allegaartje over hun erf hebben loopen, waaraan weinig of geen aandacnt wordt be» steed. Hierin nu komt wel eenige verandering. Door het aanhoudend geschrijf in week* en maandbladen gaan de oogen toch wel eenigs» zins open. Men gaat inzien dat een belangrijke winst uit het bedrijf verloren gaat. Gezien de pogingen, welke in het werk worden gesteld, eenige verandering in dezen tak van bedrijf aan te brengen, maakt het noodzakelijk, dat nauw contact verkregen wordt met pluimveedeskundigen. Wanneer men echter de pluimveeteelt ratio» neel gaat beoefenen, dan is het ook nood» zakelijk, dat alles gedaan wordt, wat voorge» schreven wordt. Men moet niet denken, dat bij meer ver» lichting in bet hok de kippen zullen gaan leggen. Hierbij komt nog zindelijkheid op elk gebied, goed materiaal, waarvan men mag verwachten eieren te rapen enz. Aan oppassing en voeder wordt nog te weinig aandacht geschonken. Wanneer men een nieuw hok laat zetten, of een oude laat verbeteren, moet vooral niet vergeten worden een mestplank onder de zitstokken aan te brengen. Nog te veel wordt vergeten, dat een kip tijdens haar slaap evenveel of nog meer mest produceert als overdag. Haar krop, maag en ingewanden zijn immers nog geheel gevuld en dit wordt des nachts verteerd. De mest kan dan gemakkelijk verwijdert worden, ter» wijl de grond niet verontreinigt wordt. Ook het verschaffen van drinkwater laat nog veel te wenschen over. Wil men eieren rapen, dan mag dit nooit ontbreken en wil men eieren krijgen van zeer goede kwaliteit, dan moet het drinkwater ook steeds zuiver zijn. In een ei zit een hoog percentage water, wat men het best kan merken, als men zijn kippen een dag geen drinkwater gegeven heeft, want al zullen ze dan niet ophouden met leggen, dan zullen de eieren toch kleiner van stuk zijn als den anderen dag. Wanneer eenden in vies water gezeten heb» ben, dan hebben de eieren een moddersmaak, dus ook alweer aen bewijs, dat de eivorming in nauw verband staat met de watervoorziening. Doch om al deze dingen maalt een doorsnee Flakkeesche landbouwer niet. Wanneer de tarwe en suikerbieten goed staan, als de aard» appelen gul opkomen en men heeft geen kroeft in de uien of brand in het vlas, dan is men al tevreden, en de kippen? Nu ja, in de courant staat, dat van ochtendvoer de kippen eieren leggen, zoodat dit bij den molenaar of winkelier besteld wordt. De boerin zorgt in den zomer zoo goed en zoo «waad als dat gaat voor jonge kippen, en waneeer er eieren zijn, heteekend dit een voordeeltje voor de vrouw. Maar geachte lezer(es), is dit een toestand welke mag blijven voortbestaan Neen, im» mers. Hebt ge U er al eens rekenschap van gegeven, welk een rijkdom de pluimveeteelt in de streken gebracht heeft, welke rond de Roermondsche eiermijn, de Barneveldsche en Rotterdamsche veilingen liggen? Hebt U al eens nagerekend uit de veilingsberichten hoe* veel gela die pluimveehouders rond zulk een veiling in een week beurden? En wordt er niet algemeen geklaagd over hooge pachten, dure landprijzen en haast niet te betalen exploitatie»rekeningen Dan moet men toch tot de slotsom komen, dat, wanneer de pluimveeteelt rendeerend is, deze toch als elk onderdeel van het landbouw» bedrijf intensief dient beoefent te worden. En nu komen we vanzelf op het terrein van de organisatie. Evenals dit in het land» bouwbedrijf geschied, dient het benoodigde voor pluimveebehoeften zoo goedkoop mo> gelijk aangeschaft te worden, terwijl de mate» rialen de allerbeste behooren te zijn. Hiervoor zorgt op uw gebied toch uw Iandbouwcoöpe» ratie. Het ligt voor de hand dat men, om werkelijk winst op dezen tak van bedrijf te kunnen boeken, men in de eerste plaats op het artikel ochtendvoeder dient te bezuinigen, in ieder geval zoo goedkoop mogelijk in te slaan. Er zijn weinig artikelen in den handel, on» verschillig van welke stof ook, die met zulk een verscheidenheid aangeboden worden als opvokvoeder en ochtendvoeder en het is ook geen wonder, dat een pasbeginnend pluim» veehouder, de tallooze aanbiedingen van ochtendvoeder ziende ons vroeg, hoe het kwam, dat van graan of graanmengsels zoo weinig óffertes gedaan werden. „De Maasbode" schrijft: WETHOUDER DE WILDE. Een dezer dagen meldden wij, dat mr. J. A. de Wilde zich in verband met drukke werk zaamheden elders niet meer herkiesbaar zal stellen voor het wethouderschap. Met die „werkzaamheden elders" blijkt bedoeld te Zijn het Kamerlidmaatschap. Als wethouder van financiën en bedrijven wordt hij zoozeer in beslag genomen, dat er voor zijn ambt als Kamerlid niet voldoende tijd meer overblijft. Men heeft van den heer de Wilde wel eens gezegd hoe meer functies hij heeft, hoe meer tijd hij overhoudt om zich nog aan andere zaken te geven, zonder dat dit zijn overige werk schaadt. Wie den heer de Wilde in zijn veelzijdigen en veelomvattenden werkkring kent, zou dit werkelijk gelooven, maar nu schijnt hij toch zelf tot de overtuiging te zijn gekomen, dat een mensch maar één lichaam heeft, en niet van alles tegelijk kan doen en dat er aan het vermogen en de activiteit van den menschelijken geest, met hoevele voortreffelijke kwaliteiten deze ook door den Schepper zijn toegerust, een grens is. Bovendien vordert de belangrijke functie, welke hij in de leiding van zijn partij inneemt hij is vice-voorzitter van de anti-revolutio naire partij tegenwoordig een zeer belang rijk deel «van zijn werkkracht op voor de lands- politiek. Ofschoon het besluit van mr. de Wilde alles zins te billijken is, betreuren wij toch ten zeerste zijn heen gaan als wethouder van Den Haag, want in de 8 jaren, dat hij aan het hoofd stond van de afdeeling Financiën in deze gemeente, waarbij de laatste jaren nog kwam "3e leiding ijan de bedrijven, heeft hij voortreffelijk werk verrichtvriend en vijand heeft de heer de Wilde eigenlijk wel vijanden zal dit moeten erkennen. De groote verdiensten van mr. de Wilde voor onze gemeente is geweest, dat hij de Haagsche gemeente-financiën heeft gezond gemaakt, nadat zij in zeer zorgelijke omstandigheden verkeerden. Toen hij in 1919 zijn intrede deed in het college van B. en W. en hem het wethouderschap van financi2n werd toegewezen, zag het er door allerlei omstandigheden met onze financiën aller bedroevendst uit. Onverschrokken heeft hij echter den toestand onder de oogen gezien en met zijn scherpen geest en gezond optimisme beraamde hij de middelen, die verbetering moes ten brengen en ook gebracht hebben. In de vergadering van 25 November 1919 ontwikkelde hij voor den Raad zijn financietl program, dat duidelijk en klaar de richting aangaf welke het gemeentebestuur had te gaan, Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten om uit het financieele moeras te geraken. Zijn begrootingsrëde was zoo magistraal en overtuigend, dat alle financieele specialiteiten in den Raad de door hen ter verbetering van den financieelen toestand aanbevolen lapmidde len lieten varen en zich gewillig schaarden on der zijn leiding. Een enkele passage uit zijn begrootingsrede van 2' November willen wij hier aanhalen, om dat hij daarin zich zelf en het door hem te voeren beleid zoo scherp heeft geteekend. Hij zeide daarin ojn. „Van huis uit ben ik optimist. Ik heb echter een afkeer van alle optimisme, dat zich verliest in luchtbespiegelingen. Daarvan heb ik nooit gezien dat het op den duur goede vruchten af wierp. Maar ik houdt van een gezond optimisme, dat begint met zich te plaatsen op den rieëelen bodem der feiten en dat, ook in het politieke leven, gelooft aan de doorwerking van gezonde denkbeelden. „En dan geloof ik, dat naar oud-Hollandschen trant onze allereerste daad moet zijn het gat te stoppen, dat de stormen der laatste jaren in den dijk van onze finantiën geslagen hebben. Dat zal geen kinderwerk zijn. Daarvoor zal kracht en moed en volharding noodig zijn. En ik kan daarbij niet volstaan met itsluitend een be roep te doen op den steun die mij zoo welwillend door onderscheidene Raadsleden is toegezegd, mara ik moet daartoe ook een beroep doen op d gansche Haagsche burgerij.." De woorden van 8 jaar geleden zijn daden geworden. Het beroep van Wethouder de Wilde op den Raad is niet tevergeefsch geweeststeeds heeft hij van zijn medeleden den grootst moge lijke medewerking ondervonden.; Door woord en daad wist hij het vertrouwen van den Raad te winnen want hij speelde steeds open kaart en ook legde hij bij meer dan één gelegenheid een groote welsprekendheid aan den dag, die zijn hoorders wist te overtigen. Zijn redevoe ringen bij de begrooting zijn 8 jaar lang het hoifdmoment geweest der begrootingsdebatten. 8 jaar geleden deed hij ook een beroep op de brgerijhij vroeg offers en ze zijn gebracht in den vorm van hooge belastingen. Hij heeft ech ter die zware offers niet langer gevraagd dan strikt noodzakelijk was en thans zal de burgerij hem dankbaar zijn, dat hij eens als harde heel- mester is opgetreden. Daardoor toch heeft hij aan de Haagsche finantiën de gezondheid terug gegeven. Dat is zijn groitste verdienste geweest, die wij thans bij het neerleggen der wethouders- functie dankbaar memoreeren en ons altijd zul len blijven herinneren. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Strafzitting van 28 Juni. Sport In Dirksland. Na den wedstrijd. A. v, d. H„ arbeider, 39 jaar, te Dirksland zou op 26 September ter gelegenheid van een voetbalwedstrijd te Dirksland, H. A. de Jong, uit Schiedam, tegen het hoofd hebben geslagen en gestompt en tegen het lichaam geschopt. Verdachte ontkende, hij was wel van plan geweest te slaan, doch zoo ver was hij niet gekomen. Getuige De Jong verklaarde, gestompt en geslagen te zijn na afloop van den wedstrijd. Zijn voetbalcostuum was deerlijk vernield, Verdachte beschuldi {de hem ervan gemeen gespeeld te hebben. Getuige Van Walsem verklaarde gezien te hebben, dat verdachte De Jong sloeg. Ver» dachte merkte daartegen op, dat bij op een afstand van vijf meter is blijven staan van de Jong. Hij trok wel zijn vest uit, doch dat bleef op zijn polsen hangen. Toen werd hij tegengehouden. J. H. Riets had wel gezien dat er een klap gegeven werd, maar wie dat gedaan heeft kan hij niet. pertinent verklaren. De veldwachter H. Kramer zag, dat de wed» strijd niet goed afliep. Toen de scheids» rechter het eind floot, stroomde het publiek naar het doel, op de Jong toe. De mishan» delitg had plaats, voordat getuige erbij was, verdachte trok zijn vest uit, maar geslagen heeft deze niet. Het O. M. maakte de opmerking, dat het hem zeer zonderling voorkomt, dat getuige niet onmiddellijk een grondig onderzoek heeft ingesteld en dat zijn proces»verbaal zoo laat is ingekomen. Getuige De Jong zei, door den veldwachter weggeduwd te zijn. Deze weigerde aanvanke» lijk procesverbaal op te maken. Dat heeft hij eerst later gedaan. Een andere getuige, J. C Osseweyer, ver» klaarde pertinent, dat verdachte niet geslagen heeft, daar kreeg hij de kans niet toe. De Jong is wel geslagen, doch niet door dien verdachte. Het O. M. zei, dat in de instructie niet veel licht in de zaak gekomen was. Spreker hoopte dat ter terechtzitting opheldering gegeven zou worden. Dat is niet gebeurd. Het ten laste gelegde is niet gebleken, zoodat spreker vrij» spraak moet vragen. Het spijt spreker, dat de politie niet on» middellijk werk van deze zaak gemaakt heeft. De instructie is daardoor onnoodig moeilijk gemaakt. Men zegt wel eens, dat de sport veredelend werkt en den geest verfrischt. Als men echter van zoo'n wedstrijd hoort, zou men toch wel twijfelen, of dit heelemaal juist is. De president maakte tegenover de Dirkslan» ders de opmerking, dat de Dirkslanders zich geblameerd hebben, door de gastvrijheid aldus te schenden. Het heeft er niets mee te maken, of er gemeen gespeeld is. De Dirkslanders moesten zich schamen. De volgende zaak hield onmiddelijk ver» band met de vorige. M. A., smidsknecht en J. G. Azn., koopman, stond terecht, beklaagd van mishandeling van De Jong, op 26 Sept. te Dirksland. De eerste verdachte zei, in de herrie geweest te zijn. Hij kreeg een klap en heeft, om zich vrij te maken, om zich heen geslagen. Het kan zijn, dat daarbij De Jong geraakt is. De tweede verdachte zei, niet te weten, of hij geslagen heeft. Getuige Groenendijk zei, gezien te hebben, dat A. den Schiedammer een klap gaf. Hij kan niet verklaren, of dat opzettelijk gebeurd is. T. Dijkgraaf had gezien, dat zoowel de eerste als de tweede verdachte met zijn vuist sloeg in de richting van De Jong en dat zij hem raakten. Of zij met opzet sloegen weet ook deze getuige niet. De andere getuigen legden gelijkluidende verklaringen af. De ambtenaar achtte ook hier het overtui» gend bewijs niet geleverder was een zekere nijd tegen de Jong; al is deze geslagen, dan blijkt daaruit nog niet de ten laste gelegde mishandeling. De president, mr. Van Vierssen Trip drukte den verdachten op het hart, voortaan spor» tiever te handelen. Uitspraken 30 Juni. EEN FAMILIEDRAMA. Men meldt uit Berlijn aan de N. R, Ct. Te Berlijn Steglitz heeftDinsdagochtend een 19-jarig gymnasiast, Günther Scheller, met een revolverschot zijn gewezen vriend, een koks maat, doodgeschoten om vervolgens zelfmoord te plegen. Hij overleed weinige oogenblikken nadien. De ouders van den gymnasiast waren onlangs naar Zweden' gereisd, waar de vader voor zaken heen moest. Zij hadden hun jongste kind meegenomen en den 19-jarigen zoon met de 16-jarige dochter alleen achtergelaten. De zoon vertoefde meestal in de kleine villa die de familie kort buiten de stad bezat. Sinds de ouders Berlijn hadden verlaten had Günther Scheller het gymnasium niet meer bezocht. Hij had geruimen tijd geleden vriendschap gesloten met een in de buurt wonend koksmaat Hans Stephan. De vriendschap was echter van korten duur. Hans maakte er een einde aan en zocht toenadering tot de zuster van zijn gewezen kameraad. Maandagavond ontving het meisje bezoek van Hans Stephan, zij had hem uitgenoodigd in de overtuiging dat Günther wel weder in de villa zou doorbrengen. Om 8 uur 's avonds verscheen Günther echter onverwacht in de woning in gezelschap van een studievriend, waarmede hij den heelen nacht in de keuken van het huis fuifde, terwijl Hans Stephan zich met de doch ter des huizes in de slaapkamer van de ouders ophield, 's Ochtends vroeg drong Günther de slaapkamer binnen met de bedoeling de jonge lieden te verrassen. Het meisje had Stephan achter een kast verstopt en wist zelf in de bad kamer te vluchten. Günther ontdekte zijn ge wezen vriend en doodde hem met twee revolver schoten, toen hij daarop tot bezinning kwam, joeg hij zich zelf een kogel door het hoofd. Een geneesheer die (spoedig ter plaatse ver scheen, kon slechts den dood van Hans Stephan constateeren. Günther Scheller leefde nog. Op den eenvoudigsten vorm van levensverze kering „Kapitaal bij overlijden" volgt de z.g. „Gemengde verzekering". Deze vorm is ook bij alle maatschappijen ingevoerd en beoogt een tweeledig doel, n.l.„Kapitaal op vasten ter mijn en Kapitaal bij overlijden", wat ds zeggen wil, det de verzekerde na afloop van een voor- it bepaald aantal jaren het verzekerde bedrag krijgt uitgekeerd of bij zijn overlijden voor ex piratie van den termijn de erfgenamen. In dit geval is er dus een dubbele zorg en wel in de eerste plaats voor de overblijvenden en in de tweede plaats voor het geheele gezin, als de vader, verzekerde, den vastgestelden leeftijd heeft bereikt. Het is begrijpelijk, dat dit tarief duurder is dan het vorige, want de Maatschap pij moet niet aan één, doch aan twee verplich tingen voldoen. Een derde vorm is het „Kapi taal op vasten termijn", dus d.w.z. onverschillig of de verzekerde al dan niet in leven is. wordt het geld Itgekeerdu, doch slehtsc b expiratie vandijen termijn en niet eerder. Deze vorm wordt veelvuldig gebruikt voor vekrijging van studiegeld of een uitzet voor kinderen. Er wordt dus gezorgd, dat het kind over kapitaal kan beshikken, als het op rijperen leeftijd is geko- en en daarvoor wordt betaald zoolang de ver- zorger, dus het gezinshoofd in leven issterft echter de verzorger voor den afloop van den vastgestelden temijn, dan houdt alle premiebe taling op. Een gevolg van dit soort verzekering is de z.g. studiebeurs, rie dus wordt uitgekeerd een aantal jaren, zoolang de studie vermoedelijk zal duren. Het verzekerde kapitaal wodt dus na een vooaf bepaald aantal jaren, b.v. gedurende de jeugd van den a«s. student, uitgekeerd in ge- lijke bedragen, veredeld over enkele jaren. Sterft dus ook weer de vader eerder, dan houdt de premiebetaling automatisch op en wordt torh het kapitaal uitgekeerd. Men voelt duidelijk hieruit het risico voor de maatschappij. Wij komen thans aan het „Ideaal Tarief', dat ook bij de meeste maatschappijen is inge- voerd, doch in het algemeen wegens hooger prijs, weinig wordt gebruikt. Het ideaal tarief garandeert 10 van het verzekerde bedrag jaarlijks aan de weduwe en de volle som na expiratie van den vastgestelden termijn. Ver zekert zich dus een huisvader volgens dit tarief voor Tienduizend Gulden voor 25 jaren, en overlijdt hij door een ongeval of ziekte na ver loop van 5 jaren, dan wordt aan de weduwe 20 jaar lang jaarlijks 1000uitgekeerd en na afloop dier 20 jaren nog 10.000.waarvoor dus slechts 5 jaarlijksche premian zijn betaald in dit geval. Zeer begrijpelijk is de premie hooger, doch niet te duur naar venant het ri sico, dat de maatschappij draagt. De genoemde verzekeringsvormen zijn alle bedoeld op één leven. Er bestaan oik vormen, waar twee of meer levens tegelijk worden verze kerd, hetzij met premiebetaling tot het eerste overlijden of gemengd, dus na een bepaald aan tal jaren of bij overlijden van den eersten. Deze vorm heet compagnonverzekering en wordt dan ook slechts voor dit doel gebrikt, beoogende om kapitaal te stellen in de plaats van den overe- den compagnon, wiens deel in het maatschappe- lijk kapitaal door de erven wordt opgeëlscht. Aangiften voor de te Stellendam en te Oud» dorp te houden verkoopingen van veldvruch» ten, worden ingewacht vóór of op Woensdag 6 Juli ten kantore van Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 7 Juli s namiddags half vijf (Zomertijd) te Ouddorp, aan de Haven, van een groote partij scheepsafbraak, om contant geld, ten verzoeke van de Heeren Gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Openbare vrijwillige verkooping van Meu» bilaire goederen te Sommelsdijk op Donder» dag 7 Juli 1927, des nam. 2 uur (Zomertijd aan het Korteweegje te Sommelsdijk, t verzoeke van de Erfgenamen van den het J. Snijder aldaar. Meubilaire goederen, alsLinnenkast, Tafels, Stoelen, Schilderijen, Spiegels, Boekenhangers, Kachels, Uurwerken, Kasten, Zeilen, Kleeden en verdere vloerbedekking, Bedden, Ledikan» ten enz., Glas» en Aardewerk, Huishoudelijk' en Keukengerief, Wasch» en Schuurgereedschap, Trap, Strijkplank, enz. Voorts een groote partij boeken. Om contant geld. De goederen zijn te bezichtigen op den dag der verkooping van des voorm. 10 tot 12 uur (Zomertijd). Notaris VAN BUUREN. Op Vrij dagen 8 en 15 Juli 1927, des v.m, 11 uur (zomertijd) in het café het Wapen van Zuid»Holland, bij veiling en afslag openbare vrijwillige verkooping van een huis met werk» plaats en erf, in de Barakken, groot 94 een» tiaren. Verhuurd tot 1 Mei 1928 voor f 4 per week. Bet, koopp. 1 Sept. 1927. Op Woensdag 13 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek veiling en op Woensdag 20 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, te^, herberge van M. Mijnders afslag van 2.45.? H.A. (5 Gemet 104 Koeden V. M.) bouwland te Stellendam in Kavel 22 van den Eendrachts» polder, schietend van den Buitendijk tot den Langeweg, Kad. Sectie B No. 1922—1924, in 4 perceelen en combinatie. Blootschoof 1927 te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed, Jb. van Seters te Stellendam. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare vrijwillige verkooping van paan den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer Joan Pollemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 29 Juni 1927. Bloemkool le soort 14,70—f 24,—. 2e f 12.60—f 15,- 3e f 58,0—f 9,60 uitschot f 3,—f 4,80 Komkommers f 15,70 tot 18,— Spitskool f 5,70-f 10.30 Postelein f 25,— Perziken f 3,40-f 6,- Alles p. lOOst, Spinazie f 16,— Peulen f 30,— tot 42,— Doperwten f 18,60—f 25,70. Aardappelen (nieuwe) f 14,40- tot f 16,- Poters t 7,70 Tomaten f 18,—f 24,— Alles per 100 Kg. Peen f 6,60-f 11,60 Rabarber 9,70. Radijs f 2,— Zilveruien f 1,80 Alles per 100 bos Sla f 0,50 tot f 2, per 100 krop. Aardbeien f 14,60— f 19,20 per 100 pond Druiven f 0,84 per pond Kaas (komijne) f 0,30 tot 0,34 per pond Kaas (vet) f 0,34-f 0,37 per pond. Boter f 0,95—f 0,88 per pond Bloemen f 0,14—f 0,16 per pot. Zwarte bessen f 51.—. Aanvoer 821 K.G. ROTTERDAM, 28 Juni 1927 Op de heden in ons Veilingslokaal, Wat' moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 5,30 tot f 6,60 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren4,75 tot 5,5U Middenprijs f Aanvoer 160.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2