Het Vulpenhuis - Hoofdsteeg 5 Rotterdam EEU HOEEJE VOOE VEOI7W JfcE Z^TID DERDE BLAD balsem en Zaterdag 25 Juni 1927 No. 3340. Binnenland. Gemengd Nieuws Rechtzaken. V erkoopingen. k«re d£i!£ zoo goed Marktberichten. Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Ingezonden Stukken. VULPENHOUDERS VULPOTLOODEN fl SPOORWEG-LECTUUR. Sedert eenigen tijd is het een verblijdend ver schijnsel, dat in de kiosken aan de spoorweg stations ook Christelijke lectuur verkrijgbaar is. Het heeft ons dikwijls bedroefd, in den trein niets anders te zien lezen, dan neutrale lectuur. Met veel moeite is het gelukt, de kioskenonder nemingen er toe te brengen, ook christelijke boeken ten verkoop te bieden. Dit is echter een proefnemingwant wanneer er van deze boe ken niet verkocht wordt, zal na eenigen tijd de christelijke lectuur vanzelf niet meer verkrijg baar worden gesteld. Daarom moet nu het chris telijk publiek mobiel worden gemaakt. Ieder, die iets over heeft voor het groote belang van de verspreiding van Christelijke lectuur, vrage aan de kiosken of aan de courantenjongens een der werken van Schippers, Roy, Madsen, Binde, Van Bergen, enz. Het is de Guldens-editie, zoo dat men dus voor elk werk één gulden heeft te betalen. Door zulk een werk te koopen, helpt men mee aan 't voortdurend in depot hebben van christelijke lectuur aan de stationsen door ze in den tein te lezen, worden anderen op de ti tels opmerkzaam en licht tot koopen opgewekt. Men kan de boeken zelf voor zijn bibliotheek bewaren of ook weer in den arbeid der Evan- geliesatie gebruiken. DRIE KINDEREN VERBRAND. Te Offenbach a. d. Main zijn Dinsdag drie kinderen verbrand. De moeder had ze verrast bij het plukken van aardbeien in den tuin en ze opgesloten in een houtschuurtje. Daar vonden de kinderen een doosje lucifers, waarmee ze zijn gaan spelen en de brand veroorzaakt hebben, waarin ze omkwamen. DE WORGER NAAR DE RECHTBANK VERWEZEN. De lijkschouwersjury te Winnepeg heeft Earle Nelson, alias Virgil Wilson, meer bekend als de worger of de „gorilla" verantwoordelijk be vonden voor den dood van de 14-jarige Lola Corvan en de 27-jarige vrouw Patterson, die verleden week geworgd zijn gevonden onder vrijwel gelijksoortige omstandigheden. Nelson wordt nauwletend bewaakt. Hij is geboeid in een cel opgesloten, met vier wachters ter zijner bewaking. Deze strenge bewaking is gelast op grond van het feit, dat Nelson, toen hij voor het eerst te Killarney in Ontario opge sloten was, er in korten tijd in was geslaagd te ontvluchten. Als zijn proces te Winnepeg afgeloopen is, staat Nelson bloot aan uitlevering aan de Ver. Staten, waar hij vervolgd wordt voor een reeks van soortgelijke moorden als hij in Canad heeft gepleegd. MUITERIJ IN EEN GEVANGENIS. In de staatsgevangenis te Lansing (Kansas) is Dinsdag een muiterij onder de gevangenen uitgebroken, omdat de directeur het cigaretten rooken niet wilde toestaan. Woensdag werd gemeld, dat de muiterij on derdrukt zou zijn .Er zijn echter nog 328 ge vangenen en 16 door hen gevangen genomen cipiers gebarricadeerd in afgelegen vertrekken en in de mijnschacht van de gevangenis. De gevangenen weigeren uit hun schuilhoeken te komen. De autoriteiten vreezen niet voor de veilig heid van de cipiers, noch voor de mogelijke gevolgen van de muiterij. STREMMING VAN HET VERKEER. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland brengt ter kennis van belangheb benden, dat wegens het uitvoeren van werk zaamheden op den Rijksweg tusschen Heinen- oord en den Boonsweg het verkeer daarover zal zijn gestremd van 23 Juni tot en met 27 Augustus 1927 of zooveel korter of langer als de werkzaamheden zullen duren. Het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal gedurende dien tijd de route kunnen volgen in de richting naar Rotterdam over den West- Zomerlandschen weg, den Gorzenweg en den Boonsweg, en in de richting Numansdorp en Oud-Beijerland over den Boonsweg, den Vrou- wenhuisjesweg en den Wintersweg. De West-Zomerlandsche weg is door Gede puteerde Staten daartoe tijdelijk voor motor- verkeer opengesteld. MOORD EN ZELFMOORD. Een man schiet zijn gescheiden vrouw dood en pleegt zelfmoord. In de Delfgaauwstraat te Rotterdam is Woens dagmiddag een drama gebeurd. In pand no. 13 woonde de 53-jarige C. C. H., gescheiden vrouw van den 47-jarigen A. D. v. S. De echtschei ding was eerst sedert kort uitgesproken, de boedel bevond zich nog in het huis aan de Delfgaauwstraat. Den laatsten tijd is de man herhaaldelijk bij de vrouw op bezoek geweest, om over de verdeeling van den inboedel te spreken. Daarbij is meer dan eens twist ont staan. Zoo was het ook Woensdagmiddag. Tijdens deze ruzie greep den man eensklaps zijn revolver en loste hij kort na elkaar twee schoten op de vrouw. Zij werd door beide kogels in het voorhoofd getroffen. De vrouw vluchtte de kamer uit en ging via de veranda naar het achterplaatsje. Daar is zij in elkaar gezakt en kort daarop overleden. De man is de vrouw tot op de veranda gevolgd. Daar gekomen heeft hij het wapen op zichzelf ge richt en zich een kogel door het hoofd gejaagd. Een toevallig voorbijkomende inspecteur van politie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld. De man is stervende naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar hij Woensdag avond is overleden. Het lijk van de vrouw en de revolver zijn in beslag genomen. VERDUISTERING VAN 60.000 De te Haarlem aangehouden beheerder van een begrafenisfonds van spoorwegpersoneel te Amsterdam, die naar Amsterdam is overgebracht heeft bij den commissaris van politie, die hem een verhoor heeft afgenomen, bekend, zich groote bedragen, die het bezit van het begra fenisfonds waren, te hebben toegeëigend en het geld te hebben verteerd. DIAMANT GESTOLEN. Dinsdagmiddag is uit een kantoor op de Dia mantbeurs te Amsterdam een partij diamant ter waarde van eenige duizenden guldens gestolen. De diamantjes lagen in een pot met vitriool om daarin gereinigd te worden. De pot stond in de wachtkamer, die grenst aan het kantoor van den eigenaar. Vermoedelijk heeft iemand, terwijl de deur tusschen de wachtkamer en het kantoor even dichtgevallen was, van de ge legenheid gebruik gemaakt om de diamantjes mee te nemen. Vermoedt wordt, dat de dader een vreem deling, iemand uit Uruguay is, die kort te voren bij den benadeelden diamanthandelaar is geweest om ondersteuning te vragen. De politie heeft opgesloten den Urugayer, die ervan verdacht wordt, Woensdag uit een kantoor op de Diamantbeurs te Amsterdam een partij kleine diamantjes, ter waarde van ngeveer 6000, te hebben gestolen. De vreemdeling heeft ontkend, zich aan dit feit te hebben schuldig gemaakt en heeft daarbij meegedeeld, dat hij op den dag, toen de ont vreemding plaats had, niet in htt gebouw van de Diamantbeurs is geweest. Een kantoorjuf frouw ttr beurze heeft tchter den vreemdeling wel in het gebouw gezien. Vrijdag zou de ver dachte ter beschikking van de justitie worden gesteld. MOTORONGELUK. De motorrijder ernstig gewond. Donderdagnacht omsteeks half een is op den Haagweg ter hoogte van de houtzagerij der firma Noordman te Leiden de heer Giljam, di recteur der Noord-Zuidholl. Verzekerings Mij. uit Voorburg met zijn motorfiets in vollq vaart tegen een boom gereden. Met hoogst ernstige verwondingen is hij naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Een heer. die in den zij- spanwagen zat, kreeg eenige lichte verwondingen De motorfiets kwam dwars over den weg te staan, tengevolge waarvan deze werd aangere den door een auto, waardoor deze gedeeltelijk werd ontzet. ONGELUKKEN. Op den hoek van den Goudschensingel en den Boezemsingel te Rotterdam waren Woens dagmiddag gemeentewerklieden bezig met het leggen van buizen. Daarbij gebruikten zij een stelling. Een van de pooten van de stelling is uitgeschoten, waardoor de baas P. v. O. uit de Oranjeboomstraat viel. Met een gebroken linkerbeen en een hersenschudding is hij in het zieken huis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur is een auto van de firma de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam op den Noldijk te Barendrecht door een Fransche auto aangereden. Nadat de auto van de firma Van Nelle van den dijk ge slagen was, is de Franschman int zijn wagen gestapt, heeft even gekeken en is toen door gereden. De politie te Barendrecht heeft nog getracht den Franschen auto te doen aanhouden, doch de telefoonlijn met Numansdorp was niet in orde. De chauffeur, die een stuk glas in het hoofd gekregen had, is door den dokter uit Rijsoord behandeld en daarna naar Rotterdam vervoerd. De wagen is later door het bergingsbedrijf Maller Co. opgetakeld en naar Roterdam vervoerd. Een militair vliegtuig, bestuurd door sergeant majoor Van der Grient, is Wiensdagmiddag 4 uur nabij het vliegveld te Soesterberg bij een landingsmanoevre in aanraking gekomen met een heuvel op het terrein. De machine kwam met den kop in het zand terecht. De schroef was vernield en het landingsgestel in elkaar gedruktde onderdraagvlakken werden bescha digd. De vlieger en de waarnemer bleven on gedeerd. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Geachte Redactie 1 Verzoeke beleefd plaatsruimte voor het on« derstaande, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Van bevriende zijde wordt onze aandacht gevestigd op het feit, dat men als regel bijen» zwermen, welke aan slootskanten, in boomeD, schoorsteenen etc. neergestreken zijn, docr vuur of rook tracht te vernietigen, althans te doen verdwijnen. Wij zijn er van overtuigd, dat niemand op ons eiland uit moordzucht of baldadigheid dit doet, doch dat men op deze manier zich van deze onwelkome gasten tracht te bevrij» den. Het is ons daarom een behoefte U te wij» zen op het verkeerde van deze handelwijze, want de bijen zijn zeer nuttige dieren. Hier komt nog bij, dat een bijenzwerm vooral in de maanden Juni, Juli en half Augustus groote waarde heeft voor den imker, zoodat de zeU gaarne op deskundige wijze van zulk een zwerm wil verlossen. Indien U dus een zwerm vindt, verzoeken we U beleefd dit voortaan een plaatselijken imker mede te deelen. Het Bestuur der Flakkeesche Bijenvereeniging, Hoogachtend, A v. SETERS Jzn., Voorzitter. C. KEIJZER A.Wzn., Secretaris. Dirksland Herkingen 22 JunI 1927' Arrondissements»Rechtbank. Zitting van den politierechter. Maandag 20 Juni. Een ▼reeselljke beschuldiging. Zachtjes snikkend zat daarna de 38--jarige mej. Maria A.—van A. uit Middelharnis, in de verdachtenbank te luisteren naar wat haar aanklaagster, mej. Groen, beweerde. Op 30 April zou ze tegen deze gezegd hebben: »Je hebt je moeder vergiftigde medi» cijnen ingegeven Mej. A. vond de beschuldiging van mej. Groen vreeselijk. Maar de laatste vond de beschuldiging van mej. A. nog veel vreeselijker. Hierin vond zij steun van den officier en van den politie» rechter 't Kwam in geen geval van pas, dat verdachte zooiets zei, al meende zij er ook niets van. Overeenkomstig den eisch werd de juffrouw veroordeeld tot f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. Zaterdag 25 Juni, des avonds 6 uur (Zomer» tijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 98 perceelen grasgewas onder de gemeen» ten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 22 Juni bij inzet en Woensdag 29 Juni bij afslag, telkens des namiddags 3 uur (zomertijd) te Goedereede, in het loge» ment »de Gouden Leeuw», van een perceel bouwland, nabij het Oostersche bosch onder Ouddorp, kadaster Sectie C. no.'s 507 en 508, samen groot 1 05.20 H.A. of 2 G. 90'/2 R.V.M. verhuurd aan Mozes Hoek tot 11 Nov. 1934 ft f 42 per jaar en van 2 17.50 H A. of 4 G. 221 R. V. M. tuingrond, nabij Goedereede, in den polder onder Oostdijk, genaamd »Faaiersland«, kadastraal bekend gemeente Ouddorp, Sectie C. no.'s 221, 627,716 en 717, verhuurd tot 31 Dec. 1949 aan verschillende personen voor f 247.36 per jaar, in 32 koo» pen, combinatiën en massa. Ten verzoeke van de familie Koeijers. Notarissen E, C. VAN DISSEL te Goes en P. T. VAN DEN BERG te Goedereede. Op Dinsdag 28 Juni 1927, des avonds om 7,30 uur (zomertijd) ten koffiehuize van J. Bezemer te Zuidland, publieke verkooping van 2,78,70 H.A. hooigras, om ééns te hooien, in 3 kavels, op een perceel in den polder Velgersdijk in den Moolhoek aan den Kromme» dijk te Zuidland, en verhuring der naweide daarvan in één perceel. Betaling 2 Nov. 1927 mits soliede borgen stellende. Notaris LOEFF. Op Donderdag 30 Juni 1927 des voormid» dags 10 uur (oude tijd) te Ooltgensplaat, in hotel Moelker publieke verkooping van on« geveer 80 Gemeten Hooiland om eenmaal te hooien en het hooigras van de kade en bui» ▼an 3 gulden tot 250 gulden ALLE MERKEN VOORRADIG Alle voorzien van 14 kar* gouden pennen N a a m g r a v e e r e n g r a 11 s I ▼an 35 cent tot 115 gulden GEEN FILIALEN tenveld van den* Weipolder onder Ooltgens» plaat (kade in vier perceelen, schenkelkade en buitenveld in vier perceelen, ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop te den Haag en de adm. van het Weip. Gors, aldaar. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 30Juni 1927, des avonds half 7 (oude tijd) publieke verkooping van Raskippen, twee broedmachines, kuikenrennen, 3 nieuwe jalouziën, pannen, hout, afbraak en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, alles om contant geld ten verzoeke van den heer L. A. Hobbel, voor de droogschuur van den heer C. W. Hobbel, aan den Oudel. dijk te Ooltgensplaat. Notaris AKKERMAN. Welke tak van sport ge ookft beoefent Akker's Klooster» balsemzalUwaarde- SS is) B* vo"e diensten bewij- zen. Masseeren met Akker's Kloosterbalsem (60 cent) maakt Uw spieren lenig en sterk en vergroot Uw uithoudingsvermogen. En als heelmiddel bij won den en open plekken (blaren in de handen door roeien en tennissen, doorzitten en doorloopen, stuk gevallen knieën, schrammen en andere kwet suren) is Akker's Kioosterbalsem onovertroffen. Zuiverend, genezend en ontsteking-werend-datzijn de eigenschappen, waaraan Kloosterbalsem, naast zijn verrassende werking het eensluidende oordeel der ontelbare gx t Op Woensdag 13 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek veiling en op Woensdag 20 Juli 1927, 's avonds 7 uur (n.t.) te Stellendam, ter herberge van M. Mijnders afslag van 2.45.50 H.A. (5 Gemet 104 Roeden V. M.) bouwland te Stellendam in Kavel 22 van den Eendrachts» polder, schietend van den Buitendijk tot den Langeweg, Kad. Sectie B No. 1922—1924, in 4 perceelen en combinatie. Blootschoof 1927 te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. Wed. Jb. van Seters te Stellendam. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare vrijwillige verkooping van paar» den en landbouwwerktuigen, ten verzoeke van den heer JoaD Pollemans te Oude Tonge, op Woensdag 3 Augustus 1927. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 22 Juni 1927. Bloemkool le soort f 11,40 tot f 16,60. 2e 8,60 10, 3e 6,50 8,40. uitschot 3,60 5,60. Komkommers 7,— 14, Perziken 7, 14, Alles per 100 stuks. Rabarber 7,80 Peen 1,80 9,70. Zilveruitjes 1,90 Alles per 100 bos. Postelein 30, Spinazie 14, 18,— Doperwten 15, s> 18,— Peulen 36, Aardapp. (nieuwe) 9, 13,— Alles per 100 Kg. Asperges 0,50 per bos. Kropsla f 2,60 tot f 3,— per 100 krop. Aardbeien f 0,14 tot f 0,20 per pond. Druiven 0,90 ROTTERDAM, 21 Juni 1927 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 4,50 tot f 6,35 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren4,75 tot 5,40 Ganseieren tot Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 210.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Daar zaten ze gezellig te redeneeren, de twee ouderen en ze waren het in alle gemoe delijkheid natuurlijk gansch en al niet eens. Over en weer gingen de argumenten om elkaar te overtuigen van het verkeerde standpunt dat men innam. Ik deed er het zwijgen nog maar aan, want 'k wilde liever eens luisteren hoe die twee ouderen het met elkaar klaar maakten. Het verschil van meening ging hierover. De een beweerde Je kunt de jongens net zoo goed mee laten helpen in het huishouden, terwijl de ander dat veroordeelde. Twee meeningen dus loodrecht tegenover elkander. De een gaf nu beschouwingen, gestaafd met ervaringsfeiten, de ander ook. Zoo ging dat dus tegenover elkaar, alles heel knus, onder het genot van kopjes thee. Eindelijk moest ik ook eens zeggen wat ik er van dacht, 'k Had al zoo lang stil zitten luisteren, nu moest ik ook eens voor den dag komen. Toen ik zeide, dat ik het met haar eens was, die beweerde, dat ook de jongens konden mee helpen, ging het gesprek nu met z'n drieën weer met frisschen gang verder. Ik ben blij, dat ik dit schrijf in een vrouwen hoekje, zoodat ik geen kans krijg, dat een of ander opgeschoten jongen dit leest, anders had ik het voorgoed verbruid, maar daar zou ik toch mijn meening niet om kunnen wijzigen. Ja, k ben er echt voor, dat de jongens ook eens een handje uitsteken, maar wel moeten we bepaalde omstandigheden in het oog houden. k Zie het wel eens, dat in een gezin met schoolgaande kinderen zoowel jongens als meis jes, wel steeds de meisjes uit het spel geroepen worden om een boodschap voor moeder te doen, even op briertje of zusje te passen of nog meer van die kleine werkjes, die zoon meisje inderdaad best voor moeder doen kan. Natuur lijk, als moeder het druk heeft, moet zoon meisje dat doen, daar ben ik 't wel mee eens, maar waarom worden de jongens steeds over geslagen, die kunnen maar heerlijk doorspelen en ravotten urenlang ongestoord. Die wordt niet geroepen, wel nee, dat is immers, een jongen. Ik was het met die eene moeder heelemaal eens, toen ze zei, dat zoo n jongen net zoo goed om een boodschap kon gaan of schoenenpoetsen, als een meisje. Mis schien wordt wij in gedachten al tegengesproken, dat jongens het toch nooit goed doen, altijd boodschappen verkeerd, of 't werk niet precies, ja maar ,dat is heusch de schuld niet van zoo n jongen. Het is best te begrijpen, als het eens gebeurd is, dat zoon jongen midden onder z'n spel weggeroepen wordt om een boodschap te doen, maar met een half oor luistert en dan z'n boodschap verkeerd doet. Nogal natuurlijk, maar dan moet ook moeder hem niet naar de straat terug sturen met de vriendelijke mede- deeling, dat een jongen dat toch eigenlijk niet kan, om zusje maar weer te roepen, die belast wordt met het herstellen van het verkeerde. Neen, als men dan zoo'n jongen zelf terug stuurt om z'n verkeerde zaakje op te knappen, al was het ook tweemaal, dan leert hij wel luisteren naar moeders bevel en kan hij net zoo goed boodschappen doen als z'n zus. Zoolang de omstandigheden gelijk zijn, dan zou ik aanraden het werk te verdeelen. Na de wasch kan een handig meisje al heel wat kleine naaiwerkje^ doen. In een groot gezin kan en moet zoo'n kind wel een paar uur daarmee bezig zijn. Dat is in veel gezinnen noodig, omdat moeder verder alles alleen moet doen. Ook als het niet overdreven wordt, kan dat best, maar laat dan ook de jongen, zij het in werk meer naar hun aard, ook meehelpen. Dat is eerlijk tegenover zoo'n meisje, dat haar speel- uurtje voorbij ziet gaan. Anders wordt het, als de omstandigheden niet meer gelijk zijn, dan kunnen we zonder meer niet eischen, dat ook de jongens mee helpen op alle oogenblikken en tijden. Maar nu gebeurt het in gezinnen waar dit noodig is, dat de jongens mee gaan verdienen en zoo ze voelen, dat hun inkomsten noodig zijn, dan vinden ze zichzelf al heel gauw iemand waarmede gerekend moet worden en in plaats nog te helpen wat ze kunnen, vinden ze het een eisch bediend te worden door hun zusters, „die zijn er immers voor". Van die jongens niet onaardig bedacht, een mensch is nu een maal in de levensrekenkunst zoo ,dat hij gaarne naar zich toe rekent, maar dan is er toch moeder, die daar de grens moet stellen. In onze tegenwoordige maatschappelijke toe standen geloof ik niet, dat het zoo erg is, dat de jongens als ze werken overdag, 's avonds zoo afgetobt thuis komen, dat anderen moeten worden gecommandeerd om hun schoenen te poetsen en nog meer van die werkjes voor ze te doen. Zoo erg afgetobt zijn de jongens niet, ook al te oordeelen naar de groote gezelschap pen opgeschoten jongens, die 's avonds nog vol levenslust en van vermoeidheid geen spoor, langs de straten slenteren. De moeder heeft regel in te stellen ,dat de jongens in de eerste plaats hun eigen zaak verzorgen en zoo noodig ook voor een ander even helpen. Een verstandige moeder zal wel begrijpen, wat ze haar jongen als hij wat grooter is, wel en wat ze hem niet kan laten doen. Dan stuurt ze hem natuurlijk niet naar een winkeltje, om een pond zout, maar wel als er een zware bak met kleeren naar boven moet, zal ze hem even waarschuwen, dat hij dit wel even voor haar doen kan. Het is het beste hiermee maar vroeg te be ginnen, anders krijgt men zoo'n onverkwikkelijk soort wezens, dat bij gebrek aan kennis van zaken minachtend over alle werk in huis oor deelt en bij wien het woordje behulpzaamheid niet in het woordenboek staat. M'n beste nichtjes en neefjes I De tijd van inzenden van een teekening voor een wedstrijd is nu voorbij. Deze week ga ik ze nakijken en vergelijken, om te zien wie een prijs toekomt. Jullie bent zeker al nieuwsgierig naar de volgende week. Er zijn er in onze krantenfamilie, die het al druk over de zomer- vacantie hebben. Die hebben him plannen al klaar. Het is nog wel wat vroeg, maar de tijd gaat gauw genoeg voorbij. Er zijn er ook die erg klagen over het weer. Nu prettig is het weer niet, ik heb ook meer gezegd, dat ik zoo van zonne schijn houd, maar als we nu toch eens hooren, en daar hooren jullie vader en moeder ook wel eens over praten, hoeveel schade en ellende og andere plaatsen In ons eigen land door verschrikkelijk noodweer wordt aangericht, dan houden we wel op met klagen en zijn nog blij, dat we hier voor zooveel verdriet en schade gespaard bleven, want als je huis heelemaal kapot stormt of als op vaders landen alle vrucht was vernield, dan was dat nog veel, veel erger, als dat je nu niet laat kunt buiten spelen. Maar kinderen, ik maak het praatje weer lang. Ik moet ook nog een handwerkje geven. Daarom allemaal erg veel groeten van TANTE TRUUS. GEBREID KLEEDJE. Kort geleden vroeg mij ie mand of ik wel eens het patroon wilde geven van een erg gemakke lijk kleedje. Het moest heel eenvoudig zijn, werd er nog eens extra bij gezegd. Ik heb het beloofd en nu geef ik het hier, dan kunnen mijn nichtjes het ook namaken. Als we dat gemaakt hebben, zal ik wel eens een moeilijker voor jullie uitzoeken. Dit kleedje komt het aardigst uit als het gewerkt wordt met de bekende zijde, die om kartonnen ringen gewonden zit. De kleuren moet ieder kiezen in overeenstem ming met de omgeving waar het kleedje liggen moet. Men kan de kleurranden net zoo beed of smal nemen als men zelf wil. Men gebruikt 5 gewone breinaalden. Opzet ten 4 steken in de rondte. le toeromslaan 1 recht, omsl. 1 r., omsl. 1 r.„ omsl. 1 r., 2e toer8e recht (de omslagen worden steeds als rechte steken gebreid.) 3e toeromsl. 1 r., omsl. 1 r., omsl. 1 r„ omsl. 1 r„ omsl. 1 r., omsl. 1 r„ omsl. 1 r., omsl. 1 r. 4e toer16 r. 5e toer: omsl. 2 r. (dit 8 maal achtereen het- halen) 6e toer24 r. 7e toer omsl. 1 gedraaid breien, omsl. min deren (dit 8 maal achtereen herhalen). 8e toer 32 r. 9e toeromsl. 1 gedr. beien, omsl. 1 r. mind, (dit 8 maal hehalen). 10e toer40 r. 11e toer: omsl. 1 gedr. breien, omsl. 2 r. mind, (dit 8 maal herhalen). 12e toer 48 r. 13e toeromsl. 1 gedr. breien, omsl. 3 r. mind, (dit 8 maal herhalen). 14e toer56 r. 15e toeromsl. 1 gedr. breien, omsl. 4 r. mind, (dit 8 maal herhalen). 16e toer64 r. 17e toeromsl. 1 gedr. breien, omsl. 5 r. mind, (dit 8 maal herhalen). 18e toer72 r. 19e toeromsl. 1 gedr. breien, omsl. 6 r. mind. 20e toer80 r. Zoo gaat men verder door telkens voor de mindering 1 steek recht meer te breien dan bij de vorige werktoer. Men kan het kleedje net zoo groot maken als men wenscht, of voor een bepaald doel noodig is. Het afkanten moet steeds zeer los geschieden. Verder werkt men den omtrek af met een gehaakt randje. De eerste toer 5 lossen 1 vaste. De tweede toer 7 lossen 1 vaste. De derde toer 9 lossen 1 vaste enz. De vasten neemt men steeds in de middelste steek van de vorige boogjesrij. De derde letter van onze serie B B BBflfll B BBB B B BB fl B 1 BBB B B 1 B fl B BBB B B B BBB B bbb BBB BBB b B BB BB B BBB b B B a BB BB b BBB BBB BBB H 1 B B BBB B B bbb BBB B b a B B B BBB BBB B B B B B B B BB B BB B 1

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 9