COHEN ommpiJVGo- jf-7-P 'r AMANDELTJES Kerk en School. MOESELINE CHANTUNG CREPE DE CHINE EO LI EN N E VOILE WASCHECHTE KATOENEN Z E P H I R S VOOR ZOMERJURKEN DIRKSLAND Visscherij. V erg ader ingen.^ IE ZEILT H O IE IKZ T IE VOOR VROTJVT ZEILT ZRO ICZLTID Voor de Vrouw. mmmami n bbbbbbb in Voor de Jeugd. MET CPATIS^PENAD/NESA US 0.50 KL Tanis Kmz. II Een-jarige melkgeiten17 gtuks. Medaiile Kr. Grinwis Pz le prijs 1.50 WHameete- man Klz.2e prijs 1.— P. J. Breen Dz. III. Oudere geiten35 stuks. Medaille C. Pikaart Lz.le prijs 2.50 W. Hameeteman Klz.2e prijs 1.Tanis (Klarenbeek) bondsprijs 1.— H. v. d. Wende. IV. overloopers5 stuks, le prijs 1. P. Breen C.Gz. Zeven eenjarige melkgeiten werden afgekeurd. Ze waren te slecht van beenen. De bok Frank heeft kan s op een onderhouds- prijp. —Hoogstwaarschijnlijk tengevolge van koude en feilen wind, was het bezoek aan ons dorp, met zijn schoone omgeving en het strand met de duinen, op den 2den Pinksterdag minder druk dan we dat op vorige jaren gewoon zijn. Door de muziekvereen. „Juliana" werd op het concours te Zuider-Tuindorp, Rotterdam, in de 3e afd., met 26 punten, een 2de prijs behaald. Bij de verkooping van landerijen, ten ver zoeke van den heer C. Lodder J.Cz., zijn per- ceelen 1, 2 en 3 aangeloopen, perc. 4 en 5 werden door M. Tanis C.Jz. afgemijnd op 5410 en perc. 6 tot 9 door J. Breen Pz. op 9620 en het 10de perc. door G. Padmos Mz. op 3670. Door den storm van Zondag op Maandag is bij J. v. Splunder een boom omgewaaid, moesten enkele daken het ontgelden en zijn van het nieuwe strandpaviljoen een paar luiken weg gerukt. Van D. V. lag een koe dood in de weiide. Van deze gelegenheid maken wij ge bruik er aan te herinneren, dat van elk stuk vee, dat gestorven is, daarvan aangifte moet worden gedaan op het secretarie der gemeente. Op 15 Juni, des nam. te 3 uur bestaat ten huize van den geneesheer gelegenheid tot kos- telooze inenting. De Rijksontvanger verzoekt ons te be richten, dat de tabaksbelasting, met Juni ver schenen, dezer dagen moet worden voldaan. t Door W. W. is een stuk duingrond, groot 100 roeden, ondershands verkocht aan A. Br., bestemd als bouwterrein. -J De cichoreidrogerij „Vooruitgang" heeft een partij gedroogde wortelen verkocht en ver scheept. Wij vernemen, dat er eenige hausse der prijs valt te constateeren in dit product. 1f De aardappelen (blauwen) worden hier verhandeld tegen 4per mud van 70 kilo. -f De werkman M. M. beeft zijn vingers ernstig geklemd tusschen rioolbuizen. Terstond was de hulp van den geneesheer noodzakelijk. DE CITROEN-KARAVAAN Zooals de vorige week in ons blad was aan gekondigd, verscheen Woensdag j.l. de Citroen- karavaan op ons eiland, bestaande uit negen prachtige wagens, luxe- en transportwagens. Er werd een rondrit gemaakt over het geheele eiland. Des v.m. 9 uur werd afgereden van de auto-garage der firma W. Knöps te Middel- harnis, richting Ouddorp, vervolgens langs Nieuwe- en Oude Tonge naar Ooltgensplaat en over Stad aan 't Haringvliet terug. Om kwart over zes was de reis volbracht, zonder eenige de minste stoornis of hapering. Het is niet mogelijk van alle wagens een afzonderlijke beschrijving te geven. Wij gelooven, dat de Citroen op ons eiland wel dermate bekend is, dat opsomming van zijn goede hoedanigheden overbodig is. Het is een wagen met zeer groote comforts, met een schier geruischloozen gang en sierlijken bouw. Vooral het Cabriolet-model had dan ook veel bekijks. Het is een wagen met twee breede deuren, twee verstelbare en naar voren omklap- bare zitplaatsen, toegang gevende tot een derde zeer comfortabele zitplaats achterin. Het is dus een drie-zit. Een prachtwagen. Ook de bestel- en expeditiewagens van de Citroen mogen er zijn. De superioriteit van de Citroen bestaat wel hierin, dat zij gebouwd is met geheel stalen carrosserievoorts onderscheidt zij zich door zuinigheid in gebruik, zoowel van benzine als olie. De Citroen-fabriek bouwt luxe vracht- en bestelwagens in verschillende uitvoeringen, open en gesloten modellen, in prijzen van 2000. tot 2800.De verkoop kan op zeer coulante voorwaarden plaats hebben. Wij raden liefhebbers aan eens een kijkje bij de firma Knöps te gaan nemen. GODSDIENSTOEFENING EN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 12 Juni 1927. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6,30 uur Ds. Bax van Oude Tonge. Middelharnis, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur Ds. Den Oudsten. Den Bommel vm. Ds. van der Zee. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 leesdienst en 's;v. 6 uur Ds. Polhuijs van Stad a. 't Haringvl. Nieuwe Tonge v.m. 9.30 leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Polhuijs van Stad a. 't Haringvl. HerkingeD, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. van Yperen. Dirksland, v m. 10 uur leesdienst en 's av. 6,30 uur Ds. Baarslag van Melissant. Melissant, v.m. 9,30 uur Ds. Baarslag nam. geen dienst. Goedereede, n.m. 2,30 uur Ds. v. d. Zee van Den Bommel. Ouddorp, v.m. leesdienst, n.m. Ds. den Oudsten van Middelharnis. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis,, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur Ds. van Velzen. Den Bommel voorm. en 's av. Ds. Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange Melissant, v m. 9,30 en 's av 6 uur Ds. Dekker. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m. 9, n.m. 2 en 's av 6 uur leesd. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. Ds. Schoppenhauer. SOMMELSDIJK. Ds. F. van Asch van Den Ham heeft voor het beroep naar de Ned, Herv Kerk alhier bedankt. MIDDELHARNIS. Zondag heeft de coll. voor de Zending in de Herv. Kerk opgebracht ruim 86 gulden. De 1.1. Zondag in de Geref. Kerk ge» houden collecte voor de Zending heeft ruim f 73,— opgebracht. OUDE TONGE*. De Pinkster»collecte, ge» houden in de Ned. Herv Kerk, ten behoeve van der Gereformeerden Zendingsbond, heeft opgebracht de som van f 91,95. De collecte langs de huizen ten behoeve van de Tehuizen voor zeelieden te Rotterdam enz. heeft opgebracht de som van f 52,50. I MELISSANT. De! in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de Zending heeft f 40,— opgebracht. In de Ned. Herv. Kerk is Zondag j.l. ten bate der Kerk gecollecteerd een gift van f 10,—. GOEDEREEDE. De Pinkstercollecte voor de Zending heeft f 8,60 opgebracht. ONVOLDOENDE VOOR BIJBELKENNIS. De Kerknieuws-redeacteur van de N. R. Ct. vestigt de aandacht op een ontboezeming van Prof. Hepp in de Reformatie, die aldus luidt ,,'s Heeren stem ontblootte opnieuw de wouden. Zal men hem nu erkennen Zal men Hem in Zijn tempel eer geven Zal men zijn zekerheden nu laten varen De liefdadigheid zal ongetwijfeld zich weer openbaren. Dat is kostelijk. Maar 't kostelijkst is, dat men belijdt, dat de Heere vreeselijk is in Zijn daden. Dat de gerusten onrujsttig worden. Opdat zij leeren rusten in Gods Majesteit". De Kerknieuws-redacteur van de N. R. Ct. zetr er bij„Aldus de Hoogleeraar, voor wiens rekening een „Steem" blijft, die „wouden ont bloot". Wij behoeven allerminst Prof. Hepp een handje te helpenalleen merken we op, dat deze Kerknieuws-redacteur op een Christelijke lagere School beslist onvoldoende zou krijgen voor Bijbeelkennis; entoch praat de man mee. („St.") LOSSE GEDACHTEN OVER OPVOEDING „doch de meeste van deze is de Liefde". 1 Cor. 13 13b. Voor ik iets over tucht ga schrijven, wil ik eerst eenp een poosje mijn oor te luisteren leggen naar dien leeuwerikenjubel van den apostel Paulus „Al ware hetJa zijn ziel is vol. Hij weet nog een beteren weg. En die weg is de liefde. O hoe gelukkig, dat het in den Bijbel staat, anders zou menige uitgedroogde school meester, menige gierige duitenteller, menige zwartgallige pessimist zeggen „niets dan dich terlijke overdrijving". En het is niet de gepassio neerde apostel der liefde, neen maar Paulus, de dialecticus, de schrijver van den Romeiner brief, welke dien nachtegaalslag doet hooren. Het is dan ook het nieuwtestamentische Hooge Lied, Salomo's zang maar gesumblimeerd. O hoe heerlijk, dat we dit heele hoofdstuk van 1 Cor. 13 kunnen uitjubelen tegenover alle fabrikanten van azijn, tegenover alle handelaars in mosterd en peper, tegenover alle nurksen en egoïsten, tegenover alle bestaliteiten der realisten, tegen over al die lui, die geel zijn van haat, nijd en afgunst. Duivelskinderen zijn dat. Houd ze als-je-blieft verre van de kinderen. Zij vooral, zij in de eerste plaats, maar immers wij allen ondanks dat wij ons pantseren met een harnas van ongevoeligheid ondanks dat wij zakken ijs op het hart leggen, dat al te hevig klopt zij en wij allen of we het be kennen of niet hongeren en dorsten naar Liefde. Arme kleinen, wier jeugd voorbijgaat, zonder dat ze die koestenrende zon gekend heb ben. Dat is vaak het groote gemis van weezen. O ja, wijze en welmeenende regenten en nog wijzere regentessen zorgen wel voor kleertjes, voor voedsel, voor behoorlijke uitbesteding, maar wie hunner kan kussen zooals een echte moeder kust, wie hunner ziet het kind aan met oogen van warme liefde doorgloeid En meen nu niet, dat ik alles weer dooreenhaspel, aard- sche liefde en hemelsche liefde. Neen, alle aard- sche liefde kan alleen nog bestaan, omdat er geschreven staat„Alzoo lief heeft God de wereld gehadAlle aardsche liefde is slechts flauwe weerspiegeling van de hemelsche liefde en zij heeft haar ideaal in de volmaaktheid. Het is alleen door onze zonde, dat onze natuur lijke liefde nog geadeld moet worden tot deugd en verheven tot godsdienst. Maar alzoo was het in den beginne niet. En dat alles is slechts moge lijk geworden door onzen eenigen, onvolprezen Heiland. Wanneer Hij door het zenden van Zijn Heiligen Geest ons hart wederbaard. krijgt de compasnaald van ons leven weer haar juiste richting en al gluurt nu de duivel over mijn schouder, al grijnst hij met zijn helschen lach, al rinkelt hij met al de bellen van zijn narrekap, al vraagt hij spottend „En de werkelijkheid 7" dan antwoord ik, luid, zoodat hij het goed hooren kanJij liegt het, jij, zoon der ver derfenis en ik zing hem 1 Cor. 13 jubelend in zijn oor. Dat loopt warm, hoor ik al zeggen. Ach ja, 't is waarkalmte kan een mensch redden. Maar wanneer ik niet jubelen mag, wanneer ik zie, dat alleen, ook al is het slechts in beginsel, door Jezus Christus de liefde tot God in onze ziel weer vonkelen kan een heer lijke, reine, edele, krachtige liefde tusschen man en vrouw weer bestaan kan de verhouding van ouders en kinderen van liefde doorgloeid kan wezenwetenschap en kunst door die liefde weer gaan bloesemen en rijpe pappige vruchten dragen, dan is het leven mij geen leven meer, want het laatste woord, dat het stervende leven nog lispelt is dat machtige, mysterieuse woord Liefde. En het verkeerde gebruik van dit woord zal mij niet beletten om voor de opvoeding op die eenige krachtbron te wijzen. „Mal moedertje, mal kindje", spot het gezonde volksverstand en heeft een soort liefde op het oog, die we het best door „stroop" kunnen vertalen, maar deze heeft niets gemeen met die heerlijke, kloeke, mannelijke kracht, waardoor, naar Gods bestel, al wat goed, groot en heerlijk is tot stand komt. En wat is de toetssteen van alle waarachtige liefde en dus ook opvoeding De apostel geeft het antwoord Zij zoekt zich zelve niet. Waar echte liefde geboren is en leert, versterft alle egoïsme. De ware liefde is mild, geeft, deelt uit, wil slechts gelukkig worden door gelukkig te maken, ja verkommert liever dan te leven, indien dit moest gaan ten koste van den persoon, dien we liefhebben. En het wonderbaarlijke, pardoxale in de liefde is, dat, hoe meer men geeft, hoe rijker men wordt en de echte pijnbank der liefde is, dat men haar belet zich geheel te geven. Dit wordt haar dood. Hoeveel opvoeders vliegt nu het schaamrood naar het aangezichtIn een gesprek, dat ik nog niet zoo heel lang geleden met een mijner oud-leerlingen had, zei hijIk heb nu zeer veel onderwijzers gehad, maar ik heb niet eens de vijf vingers van mijn rechterhand noodig om ze op te kunnen noemen, die een waarachtig be lang stelden in mij en mijn lot. En naast dit alle daagsche egoïsme van heel wat opvoeders, is er bij kortzichtige, wilskrach tige persoonlijkheden vaak een tyranniek egoïsme om allen, die in hun nabijheid komen, aan zich te onderwerpen, ze te asslmuleeren, d.w.z. aan zich zelf gelijkvormig te maken. Va ders of moeders, die huistyrannen zijn, geen vrije ontwikkeling der persoonlijkheid dulden, die de volmaaktheid, welke zij in zich zelf zien, allen willen deelachtig maken. Onderwijzers met militair commando, wien regelmatigheid een ideaal, wien de veelvormigheid van het rijke leven eigenlijk een gruwel is. Bij dergelijke op voeders is van opvoeden geen sprake. Er is geen liefde. Het brood der liefde is bewondering en zij kennen geen bewondering dan voor zich zelf. Zij zien in anderen slechts gebreken en geven gebod op gebod en maken regel op regel. In hun rijk ziet men niets dan overtreding en straf op straf volgt bij de veronachtzaming der door hen willekeurig gestelde regels. Het is natuurlijk niet mogelijk, maar ieder opvoeder moest getoetst worden aan den keursteen der liefde voor hij een brevet kreeg. Echte parelen zijn zeldzaam, echte diamanten zijn ^chaarsch, echte liefde komt nog minder voor dan deze beide. Hoeveel malen hebt gij het in uw leven gezien, dat ge naar waarheid kondt getuigen: op dien dag werd de ziel van David verbonden aan die van Jonathan Begonnen met een jubelzang, eindig ik nu in mineur Neen al zijn diamanten schaarsch, ze zijn er en daarom van te hooger waardij „Schiedamsch Kerkblad". W. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week 6 dagen gevischt en hebben gedurende 2 dagen aan de pellerijen afgeleverd pl.m. 90 K G. per dag en per vaartuig, de overige dagen werd de vangst voor eigen rekening verzonden. GOEDEREEDE. Vorige week werd er van 300-400 KG. garnalen gevangen. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf kreeg C. Lokker f 50,— schade aan zijne netten. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen in de afge. loepen week van 300 tot 500 kilo per vaar» tuigin de stallen 20 zalmen. SOMMELSDIJK, Vergadering van stemgerechtigde Ingelanden van de polders loozende op de haven van Sommelsdijk (Oudeland en Everdina) op Maan dag 13 Juni 1927, 's morgens 10 uur (n.t.) op den Doele te Sommelsdijk. Te behandelen 1. Voorstel tot wijziging begrootingen 1926. 2. Rekening 1926. 3. Mededeeling inzake reconstructie we/A onder den Nieuwendijk in den Everdina- polder. 4. Ingekomen stukken. 5. Begrooting 1927. 6 Voorstel tot machtiging van af» en over» schrijving op de begrootingsposten. 7. Machtiging tot onderhandsche aanbe. steding of uitvoering van werken in eigen beheer. 8. Benoeming Commissie nazien rekenine 1926. S 9. Verkiezing van een Gezworene in plaats van den heer A. A. Mijs, die met 1 Juli 1927 aan de beurt van aftreding is. De gelegenheid tot stemmen zal open» staan van 's morgens 10-12 uur (n.t) Eventueele herstemming denzelfden dag en op dezelfde plaats, 's avonds van 7-9 uur (n.t.). LEZEN. Van vele kanten hoort men de klachten dat r maar raak gelezen wordt. Rijp en groen oor elkaar. Vooral voor de jonge menschen s er echt een lectuur«gevaar. Men wordt soms angstig, als men ziet welke vunze producten in de boekenwereld het licht zien. Zooals het veelal gaat is de aantrekkings» kracht van die minderwaardige lectuur vooral voor de jongeren zoo groot. Het is voor de ouders wel zaak toe te zien wat er in het gezn komt en wat er gelezen wordt. Ik ben daarom blij dat ik in dit hoekje eens de aandacht kan vestigen op het Chris» telijk geïllustreerd tijdschrift «De Jonge Vrouw* uitgave van Ieder die opgroeiende meisjes in het gezin heeft zou ik wel willen aanradenneem een abonnement op dit maandblad, dan behoeft ge werkelijk met geen angstig hart te denken zou het wel goed zijn, wat ze nu lezen «De Jonge Vrouw« is een positief Christelijk blad. De inhoud is zoo rijk aan verscheiden» I heid en zoo keurig ziet het er uit, dat het werkelijk een genot is dit blad te bezitten. Niet alleen de jonge meisjes grijpen er met graagte naar. Telken male als »De Jonge Vrouw» wordt gebracht grijp ik er al nieuws» gierig naareerst alles vluchtig doorbladeren, om het later rustig te lezen. Alles waarin jonge meisjes belang stellen kunt ge er in vinden. Ik zal alleen de inhoud van het Mei»num» mer eens bespreken, dan zullen de Moeders zien dat dit blad het lezen zoo waard is. Elk nummer begint steeds met een korte meditatie zoo geschreven dat de jongeren het ook gaarne lezen. Het vervolgverhaal, thans geschreven door da bekende schrijfster Mevrouw Westerbrink— Wirtz, is zeer boeiend. Verder volgt een heel gezellig artikel »De Bruid», handelend over uitzet en bruidsklee» ding, geïllustreerd met schitterende foto's. Het behoeft geen betoog dat zulk een artikel met belangstelling gelezen wordt. De rubriek «Boekenschouw» geeft steeds degelijke boekbesprekingen. Het dagboek van Lien is een vervolgverhaal in dagboekvorm. De rubriek «Langs de wegen» geeft telkens Van een onzer lezeressen ontving ik het verzoek een rand te geven bij het bloemen» patroon dat onlangs in ons hoekje gestaan heeft. Het patroon is gebruikt geworden voor een spreibaan. Hieronder geven we nu een rand die er bij hoort. Door middel van de brieven der kinderen uit het Jeugdhoekje krijg ik ook veel malen het verzoek om een of ander patroon te geven. Indien het gevraagde patroon geen technische moeilijkheden geeft ter zetterij, of de beschrij» ving al te veel plaatsruimte vraagt, dan wil ik gaarne steeds aan alle verzoeken voldoen. Heeft een der lezeressen een vraag in te zenden, het adies is dan Redactie Vrouwenrubriek. Dan komt het direct bij mij terecht. De vraag om een beschrijving van een eenvoudig rond kleedje zal nog een weekje moeten overslaan. bb bbbb bbbbbb bbbbbb bbbbbb bbbbbbb ■BkHkta BB! bbbbbb bb bi bbbb bbbbb bbbbfl bb bb bbb bbb ■bb een soort overzicht van het belangrijkste vooral in het vrouwen» en meisjesleven. Bij de mooie plaat, naar een schilderij van Rembrandt is het artikel «Een flinke Vrouw» een lezenswaard bijschrift. De korte novelle «Zus» is prettig en raak geschreven. Tusschen deze rubrieken staan nog de vaste kleine rubrieken, als: Verzamelhoekje, Por» tretje, Onderlinge correspondentie e.d.g. Handwerken en kleeding worden ook niet vergeten. De foto's komen steeds heel goed uit, om» dat er mooi papier gebruikt wordt. Ge ziet, v rscheidenheid genoeg. Wie eenmaal dit tijdschrift kent, zal er eiken keer reeds naar verlangen dat het komt. Er wordt zooveel gezegd dat ook bij Chris» tenen bladen in huis komen die er niet hooren. Dat hoeft niet ook, de Christelijke, waar die zoo haar krachten inspannen om het beste te geven, behoeven niet onder te doen voor neutrale bladen. Als zij die jonge meisjes in huis hebben een abonnement nemen op «De Jonge Vrouw» en neutrals bladen en tijdschriften bedanken, dan is het een stap in de goede richting. M'n beste nichtjes en neefjes, Ik heb al enkele inzendingen voor onze «Teekenwedstrijd» ontvangen. Dat zijn wel heel vlugge nichten en neven. Maar ook schre» ven enkelen dat ze toch niet konden teekenen of dat ze wel reeds een teekening gemaakt hadden, maar dat die niet mooi was. Zoo gauw moeten jullie den moed niet opgeven. Met opzet heb ik een flinken tijd gegeven. Dan kunnen jullie er rustig aan voortwerken. Zooiets behoeft immers niet in één avond af. Dan wil ik jullie ook nog zeggen, dat ik niet alleen kijk naar de teekening, maar ook hoe oud het nichtje of neefje is dat het werk ingezonden heeft.. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat een neefje van 7 jaar niet een teekening kan maken als een neef van 14 jaar. Maar als een jongen van 7 jaar z'n best doet op een teekening, dan kan hij evengoed een prijs winnen als een der grooteren. Ik zal overal goed op letten, hoor. Een nichtje schreef me dat teekenen eigen» lijk niet zoo voor meisjes is. Waarom niet? Meisjes kunnen wel beel mooi handwerken, zouden ze dan niet kunnen teekenen Het zal best meevallen hoor 1 Doe allen maar flink je best. Ik reken op veel inzendingen van nichtjes en neefjes. Nu, beste kinderen, m'n briefje zou te lang worden als ik nog meer met jullie praatte. Daarom du allen heel veel groeten van TANTE TRUUS. LETTERS MAKEN. Ik ontdekte deze week tusschen handwerk» schatten een serie mooie letters, die in den kruissteek gewerkt moeten worden. Mooie letters op ondergoed of tafellakens staan altijd prachtig. Misschien kunnen jullie ze ook gebruiken om een tekst of spreuk voor Moeder te maken. Maar ik kan ze niet allen tegelijk geven. Daarom zal ik eiken keer er twee of drie in ons hoekje plaatsen. Nu komen de eerste: HENK. XII. Wat Henk eindelijk te hooren kreeg, was zoo bedroevend erg, dat hij er telkens over denken moest, «Maar Moe, kan Vader dan daar niets aan doen Toe Moeder, laat Piet niet naar dien vreeselijken man teruggaan 1 Vader kan toch wel helpen. Moeder, vraag u het eens aan Vader.» Mevrouw zag haar jongen liefdevol aan. Wat voelde hij ook met anderen mee. Dat kwam zeker, doordat hij in zijn eigen leven dikwijls zooveel verdrietigs had door z'n misvormde rug en zijn zwakke borst. «Mijn lieve jongen, ik beloof je, dat Vader alles zal doen wat goed is voor P iet. Nu weet ik al, dat hij niet naar zijn Vader terug hoeft. Wees daar nu maar niet verdrietig meer over. Voor Piet wordt goed gezorgd. Laten we de laatste dagen van je vacantie maar eens echt prettig doorbrengen. Vader heeft ook beloofd de laatste dagen' van het jaar vroeg uit de stad terug te komen. Fijn hé, dan zijn we echt gezellig bij elkaar, en zooeven heb ik den dokter gesproker)hij vindt het goed dat Jo verder de vacantie bij ons doorbrengt. Straks zal ik hei meisje naar 't huis van Frans sturen, om te vragen of hij ook bij ons mag komen, dan kun je maar raak spelen.« «Hé, fijn Moes, en meteen pakte Henk z'n Moeder en knuffelde haar zoo, dat ze ver» schrikt lachend zei«Jongen hou toch op, je takelt me zoo toe, o, o, daar komt Lenie ook al helpen.» «Kom zus, help eens Moes pakken.» Dat was wat voor Lenie. Ze stoeide en speelde zoo graag met Moes. «Ik loop weg, hoor» zei Moe, «Jullie maken het te bar.» «Wat is hier te doen, dat Moes wegloopt. O, ben jullie weer aan 't plagen. Arme Moes. Voor straf moeten jullie me helpen om een paar mooie appels op te eten. Zulke ondeu' gende kinderen, die Moes plagen, zal ik wel krijgen.» Lenie had schik in het spelletje. «Iz zal Vader ook plagen hoorl» «Fijn Va, dat u zoo vroeg thuis komt. Helpt u ons nou eens met de groote mecanodoos en de stoommachine, dan kunnen we alles zoo echt laten werken.» Hé, wat was het toch fijn, zoo in de vacantie. Volgende week weer naar school. Die akelige school. Nee, eigenlijk vondt hij'de school wel prettig, alleen die eene jongen was akelig. Als die er niet was. Maar nu is 'tnog vacantie. Gelukkig dat het met 't hoesten ook niet zoo erg was. Anders moest hij dit niet doen en dat weer laten. Alles was nou echt hoor. Maar aan al dat prettige kwam een eind, de vacantiedagen, Kerstfeest, Oud en Nieuw» jaar, alles was voorbij gevlogen. Jo en Frans waren op 't Rozenhuis gelogeerd geweest, alles was weer voorbij. En morgen weer naar school. Moeder had nog eens even met hem gepraat over z'n schoolplaag. Vader zou er ook eens met meester over spreken. Dan viel alles mis' schien nog wel mee. Moes had Henk moed ingesproken. Ze wilde zoo graag alles voor hem doen, hij moest zooveel missen, wat groote, sterke jongens konden doen. Een ding was er, waar Henk erg nieuws» gierig naar was. Volgende week kwam Piet uit de stad naar Jansen, den veenbaas van «Ro» zenhuis.» Daar zou hij blijven wonen en op ttdorp naar school gaan. Daar had Vader voor gezorgd. Hoe zou Piet het vinden bij de aardig' vrouw Jansen. Die zou hem vast niet slaan- Nog maar een paar dagen, dan was Piet er al. (Wordt vervolgd.)

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 4