ORBETTFpïflnl I BIJBELS Advertentiën. HAAST U Kerk en School. Visscherij. V ergaderingen. Gemengd Nieuwe. Rechtzaken. Burgerlijke Stand V erkoopingen NET MEISJE H.H. BAKKERS CIGHOREIZAAD (SMtfi) Verloofd MARIE DEK BRABER JOlld. en 28927 JOHAItllES WILLEM UAR PUTTEIt Hz. Ondertrouwd GIJSBERT EVERT GREEVE GRIETJE SPÉE PEEZAAD JUBILEUM HORLOGES f 4,90 F.t. STELLENDAM.' Uitslag van de op 31 Mei i 1 gehouden verkiezing voor drie Heem> raden van den Polder de Generale Dijkagie stellendam, ter voorziening in de vacatures D Lodder, A. Blokland en P. B Crezee. Vacature D. Lodder. Eerste Candidaat. D. Lodder 308, Joh. Koese 6, D Breen 10 en D. Goekoop 2. Gekozen D. Lodder. Tweede Candidaat. Joh. Lodder 129, D. Lodder 41, P. Voogd 6, A. Blokland 12, F. C Goekoop 10, D. Goekoop 2, C. Hameete. man 5, Joh. Koese 1, J. A. Koese 12, T. v. d. Wende 46, A. van Seters 5 en A. Human 5. Herstemming tusschen Joh. Lodder en T. v. d Wende. Derde Candidaat. Adr. Kreeft 177, D. Lodder 27 P. Voogd 10, A. Human 10, A. van Seters 9 T. v. d. Wende 10 M. van Oostenbrugge 6, Joh. Koese 5, M. Jansen 3 en P. Roon 1. Gekozen Adr. Kreeft. Vacature A. Blokland. Eerste Candidaat. A. Blokland 302, P. Voogd 10, M. Jansen 5, A. Human 11, F. C. Goekoop 10, D. Lodder 8, D. Goekoop 6 en M. Meyer 6. Gekozen A. ^Tweede Candidaat. Joh. Lodder 129, T. v. d. Wende 46, A. Blokland 26, Joh Koese 16, A. Human 11, P. Rhoon 11, D. Goekoop 11, d' Breen 10, J. van Soest 5, L. Koese 5, A. van Seters 3, A. Kreeft 4 en A. Verhoeve 4. Herstemming tusschen Joh. Lodder en T. van der Wende. Derde Candidaat. Adr. Kreeft 182, A. Blok» land 15, D. Goekoop 12, L. Koesse 12, P. Koon 13, A. van Seters 11, M. Jansen 9, T. van der Wende 10, P. Voogd 9, M. van Oos. tenbrugge 4, C. van Oostenbrugge 1. Gekozen Adr. Kreeft. Vacature P. B. Crezee. Eerste Candidaat. P. Voogd 172, D. Goekoop 66, A. van Oosten» brugge 23, A. van Seters 65, D. Lodder 8, A. Kreeft 2 en Joh. Lodder 2. Gekozen P. Voogd. Tweede Candidaat. Joh. Lodder 128, T. van der Wende 46, A. van Seters 26, J. Koese 16, A. Human 14, D. Breen 10, P. Voogd 9, A. Blokland 8, A. Verhoeve 5, L. Koese 5, A. Kreeft 3 en D. Goekoop 3. Herstemming tus» schen Joh. Lodder en T. van der Wende. Derde Candidaat. Adr. Kreeft 181, P. Voogd 15, A. van Seters 17, P. Roon 16, A. Verhoeve 11, T. van der Wende 10, Kooremans 7, M, Jansen 6, D. Goekoop 3, Joh. Lodder 1, A. van Oostenbrugge 1. Gekozen Adr. Kreeft. De herstemmingen zijn bepaald op Donder» dag 9 Juni 1927 des namiddags van 6-8 uur (zomertijd.) - Het zoontje van Jb. Brinkman viel 1.1. Woensdag spelende in de haven. Door spoe» dig toegeschoten hulp werd het ventje gered. - De vrouw van schipper G. J. Osmeijer uit Werkendam, die in de haven grint ligt te lossen met zijn motor, werd Donderdagmor» gen door die motor in haar rokken gegrepen. De rokken werden haar van het lichaam ge» rukt, daarna werd zij tegen het dek gedrukt en bekwam daarbij verschillende wonden en werden een paar ribben gekneusd. Het in» roepen van geneeskundige hulp bleek nood zakelijk. - De heer J. de Blok Nzn. alhier heeft zijn woonhuis met erf, gelegen aan de Nieuwe weg onderhands verkocht aan F. de Geus. -• Onze vroegere dorpsgenoot, den heer A van der Vlugt, thans Notarisklerk te Ooit» gensplaat, is benoemd tot le Notarisklerk te Rotterdam. GOEDEREEDE. Woensdag sloeg de bliksem in de telefoonlijn Goeree-Oostdijk. Een paal werd verbrijzeld. - Ter secretarie zijn vier gevallen van broe« derdienst aangegeven. - De prijs der cichorei is gestegen tot 19,60 pet 100 Kg., waarvoor alhier een partij is verkocht. Door dhr. P. Struijk zijn 1.1. Zaterdag dn zijn tuin de eerste nieuwe aardappen ge» rooid en gegeten. OUDDORP. Wegens den 2den Pinksterdag wordt dezen keer de ouderdomsrente uitbe» taald op Woensdag en Donderdag a.s. - In de maand Mei zijn tien kinderen ge» boren, waarvan twee levenlooszijn vijf per» sonen overleden en werden 5 huwelijken ge» sloten. Ingekomen zynCornelia de Jong uit Middelharnis en Jannetje Georgea van den Berg uit Ede. Vertrokken zijn: naar's.Graven» hage, Leente Krijntje Meijer; naar Rotterdam, Lucretia Akershoek en naar Nieuwe Tonge, Krienlje Sperling. - Door 17 ingeschreven voor de Nat. Militie, lichting 1928, is vrijstelling wegens broederdienss aangevraagd. - Vanaf 1 Juni wordt door het musschen» gilde betaald voor een gevangen oude musch 2 cent en voor een jonge 1 cent. -f Voor de eieren besteedt men f 4,50—f 5,— per 100 stuks. De vraag is weer toenemend. f Zij was de eerste l Naar men verneemt was de 86.jarige wed. B. van Spl. de aller» eerste die nieuwe aardappelen van den kouden grond heeft gegeten. -f Van .den werkman K M. viel een kind van den zolder, waarvoor geneeskundige hulp dadelijk noodig werd geacht. HELLEVOETSLUIS. De gemeenteraad heeft het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting vastgesteld op 1.25, hetzelfde •cijfer van het vorige jaar. HEKELINGEN. De heer L. Schelling, ge kozen tot lid van den gemeenteraad, heeft voor die benoeming bedankt. GODSDIENSTOEFENING EN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 5 Juni 1927. NED. HERV. KERK. 'Somtnelsdijk, v.m. 10 en 'sav. 6,30 uur dhr. v. d. Pauw van Onstwedde (Pinkstercoll Middelharnis, v.m. 10 dhr. Vetter v, Langstr. en 's av. 6,30 uur Ds. Den Oudsten. Den Bommel vm. Ds. van der Zee. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 leesdienst en n.m. 2 2 uut Ds. den Oudsten. Oude Tonge, v.m. Ds. Bax en n.m. leesdienst. Nieuwe Tonge v.m. 9,30 Ds. den Oudsten en 's av. 6 uur dhr v. Yperen. Herkingen, v.m. 9,30 dhr. van Yperen en n.m. 2 uur Ds. Baarslag (Doop. en coll Dirksland, v.m. 10 uur leesdienst en 's av. 6,30 uur Ds. v. d. Zee van den Bommel Melissant, v.m. 9,30 uur Ds. Baarslag nam. geen dienst. Goedereede, n.m. 2,30 uur Ds. Polhuijs v. Stad Ouddorp, v.m. leesdienst, n.m. Ds. B x van Oude Tonge. (Doop. en coll) GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 en 'sav. 6,30 uur Ds. van Velzen. Den Bommel voorm. en 'sav. Ds. Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av, 6 uur Ds. de Lange Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur leesd. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. Ds. Schoppenhauer. Predikbeurten op Maandag 6 Juni (2e Pinksterd.) NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 10 uur dhr. v. d. Pauw van Onstwedde. Middelharnis, v.m. 10 uur Ds. den Oudsten. Den Bommel, v.m. Ds, van der Zee. Oude Tonge, v.m. Ds. Bax. Herkingen, v.m. 9,30 dhr. van Yperen. Mellisant, geen dienst. Ouddorp, v.m. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. Ds. v. Velzen. Den Bommel, v.m. Ds. Schaafsma. Ouddorp, v.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Herkingen, v.m. 9 uur leesdienst. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddoip, v.m. Ds. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK. Woensdagavond 1.1. trad in de Ned. Herv. Kerk alhier op de nieuw» beroepen leeraar Ds. F. van Asch. Als tekst nam ZijnEerw. 2 Sam. 22 36b. De kerk was matig gevuld. MIDDELHARNIS. De maandelijksche col» lecte welke gehouden is in de Ned. Herv. Kerk, ten bate der Kerk, heeft opgebracht f 38,32. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Zondag a.s. zal in de Geref. Kerk de jaarlijksche Pinkstercollecte voor de Zending worden ge» houden. OUDE TONGE. Dinsdag 7 Juni's avonds 6 uur (oude tijd) hoopt in de Oude School alhier op te treden Ds. Boone van St. Filipsland NIEUWE TONGE. Men verzocht ons mede te deelen dat a.s. Zondagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier zal optreden dhr. A. H. van leperen te Herkingen. Oorspronkelijk was bekend gemaakt dat er leesdienst zou worden gehouden. DIRKSLAND. Ds. J. H. van Paddenburgh te Elspeet heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Ds. A. de Blois alhier heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. te Nieuw»Beijer« land bedankt. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben thans met de peilersbazen een overeenkomst getroffen, waar» bij hun tot November a s. een prijs is verzekerd van f 0,20 per K.G. Daardoor wordt nu weer aan de pelleryen geleverd. DEN BOMMEL. Vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim op heden Zaterdag 4 Juni 1927 des avonds 6,30 uur. Dhr. de Wilde bedankt als Gedeputeerde De Residentiebode schrijft Met groot leedwezen zal in breede kringen de tijding worden vernomen, dat dhr. H. de Wilde, de bekende antirevolutionaire politicus in de Residentie, door zijn gezondheidstoe» stand genoopt, op medisch advies zijn ontslag heeft moeten nemen als Gedeputeerde. Dhr. de Wilde, die in de jongste verkie» zinsgcampagne nog zooveel strijdlust en werk» kracht ten toon spreidde, waarbij hij voor vele jongeren een voorbeeld was, is daarna vrij plotseling door een ernstige kwaal aange» tast, waardoor hem herhaaldelijk duizelingen overvallen en hy op medisch advies absolute rust moet nemen. Dat dit voor zijn werkzame natuur een buitengewoon zwaar offer is, zal ieder die het voorrecht heeft Dhr. de Wilde te kennen, volkomen begrijpen. Maar ook voor de Staten is zijn heengaan een groot verlies. Na de schitterende verkiezingscampagne in 1901, waarin ook Dhr. de Wilde de groote stuwkracht was en de Staten van Zuid«Holland recht werden, kwam ook Dhr. de Wilde in de Staten, waarin bij dan ook meer dan 25 jaren zitting had. Na eerst als wethouder* van sociale aange» legenheden in onze gemeente buitengewoon verdienstelijk werk te hebben gedaan, werd hij in 1916 tot lid van Ged. Staten gekozen, welke belangrijke functie hij tot nu toe met volle waardeering van vriend en tegenstander vervulde. Dat hij thans gedwongen wordt deze be» langrijke taak neerteleggen, terwijl nog zulke groote verwachtingen op hem waren gebouwd, is voor ons gewest een groot verlies, te meer waar het ook niet uitgesloten is, dat de heer de Wilde zijn onlangs hernieuwd lidmaatschap van de Staten van Zuid'Holland niet zal kun» nen aanvaarden. Geve God echter, dat hij nog vele jaren, zij het dan helaas als ambteloos burger, de rust moge genieten, die hem na een zeer werk» zaam leven zeker toekomt en door ieder gaarne zal worden gegund. OPROEP VAN ROODE KRUIS. Het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis zendt de volgende oproep Cycloon. Evenals bij de Stormramp in 1925 en den watersnood in 1926 het geval was doet het Ned, Roode Kruis thans weer een beroep op het Nederlandsche volk ten einde den nood der slachtoffers te kunnen lenigen. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27 te's»Graven» hage, neemt gaarne gelden per postwissel of per giro (No. 22120) onder vermelding »Cy« cloonramp« in ontvangst. Bedenk |dat snelle hulp, dubbele hulp is. EEN STOKER IN BRAND GEVLOGEN Gevolg van eigen onvoorzichtigheid. Woensdagochtend omstreeks 9 uur werden de politie en de geneesk. dienst gealarmeerd voor een ontploffing, welke plaats gehad zou hebben in de wasscherij-fabriek der fa R. aan den Loosduinschen weg te 's»Gravenhage. Een ter plaatse ingesteld onderzoek wees echter uit, dat men hier niet met een explosie te doen had, maar dat toeh groote ongeluk» ken hadden kunDen gebeuren. De oven in de wasscherij wordt met heete lucht verwarmd. Met een handle wordt de luchttoevoer door den stoker geregeld. De stoker moet de luchtventilatie.klep sluiten, al» vorens hij de deur van den vuurhaard opent. Verzuimt hij dit, dan slaan door den grooten trek de vlammen naar buiten. Indien hij ech» ter de handle tevoren omdraait, is dit onmo» gelijk. De stoker was reeds eenige malen door den directeur der wasscherij en door den hoofd» machinist gewaarschuwd, dat hij vergat de handle om te draaien. Ook Woensdagochtend, toen hij kolen op het vuur wilde doen, sloot hij den luchttoevoer niet af, maar opende dadelijk den oven. Terwijl hij zich omdraaide, sloegen de vlam» men naar buiten en tastten den stoker in den rug aan. In een oogenblik stond de man, de 50»jarige G. v. d. B. in lichte laaie. De hoofdmachinist, die in de nabijheid was en het ongeluk zag gebeuren, snelde dadelijk toe met een deken, waarin hij den stoker wik» kelde en bluschte op deze wijze de vlammen. De stoker was over het geheele lichaam deerlijk verbrand en moest naar het zieken» huis vervoerd worden. Hij gaf later zelf toe, dat het ongeluk ge» heel aan zijn eigen onvoorzichtigheid te wijten is. Een griezelige ontmoeting. Een duiker uit Seattle, heeft Zaterdag, toen hij op 15 Meter onder water, bezig was met het herstellen van een vischnet, een lugubere ontmoeting gehad met een reusachtigen inkt» visch. Dit monster bewoog zich langs den bodem der zee voort met het lijk van een man in zyn vangarmen. De duiker viel den visch met een piek, dien hy bij zich had aan. De visch streed met al zijn kracht om den piek af te weren en zijn buit te behouden. Hook, de duiker, richtte zijn aanvallen vooral op het midden van het lichaam van de octopus en hakte dit ten slotte aan stukken. Na een verwoeden strijd, die meer dan een half uur duurde, zonk de inktvisch op den bodem der zee ineen, waarna de duiker de vangarmen van het lichaam afsneed. Hij bracht het lyk, waarvan de inktvisch zich had meester ge» maakt, aan land, waar het werd herkend als dat van een kok, die de vorige week verdronk bij de schipbreuk van de sleepboot «Warren*. Zeventig krokodillen op een bovenhuis. Te Parijs woont een vroegere koloniale ambtenaar, een zonderling. Zyn vrouw kwam zich een dezer dagen hevig verontwaardigt bij den commissaris van politie vervoegen. Haar man had n.l. toen hij onlangs uit IndoiChina terugkwam, 70 jonge krokodillen meegebracht, die hij huisvestte in zijn badkamer. De vrouw jammerde, dat zij aanvankelijk de zaak als een grap had opgevat, maar dat «die vieze dieren« thans door de geheele woning kruipen, den kinderen doodsangsten aanjagen en het leven in huis tot een hel maken. Zij zeide, dat zij haar man voorgoed wilde verlaten en bij haar moeder, die op het platteland woont, zal -intrekken. Autobus tegen een boom gereden. Volgens een bericht uit Erkelens (Rijnpro» vincie), is Zondagnacht een autobus met 36 brandweerlieden, die terugkeerden van een brandweerfeest te Kreuznach, op den provin» cialen straatweg tegen een boom gereden. De chauffeur en 4 inzittenden werden ernstig gewond. Noodweer. Dinsdagavond heeft te Axel een zwaar onweer gewoed, dat gepaard ging met storm» acbtigen wind en hagelslag. Honderden ruiten werden vernield. Vooral de Julianastraat is ernstig geteisterd. Nabij de Sassing, aan het kanaal naar Sluiskil, werd de landbouwschuur van den heer Dekker omvergeworpen. Enkele arbeiders die daar een schuilplaats gezocht hadden, werden gewond onder den puinhoop vandaan gehaald. Verscheidene boomen werden ontworteld Het noodweer duurde ongeveer 10 minuten' In den duim gebeten. De veehouder S. T., uit V'outerswoude, werd dezer dagen te Groningen in den duim gebeten door een veekoopman van daar, met wien hij ruzie had. Het kwam vrij ernstig aan. Heelkundige hulp werd dadelijk verleend. Het bleek, dat een tand van den bijtenden veekoopman in den duim was achtergebleven. Vrijspraak tengevolge van een overtreding. Op den 21sten April van dit jaar zou de 22-jarige landbouwersknecht J. de J., uit Den Bommel, den ll.jarigen Daniël Fris hebben mishandeld. Neen, zegt verd., ik heb hem niet mis» handeld, alhoewel hij me erg sarde. 'k Heb wel een beweging gemaakt alsof ik hem wilde slaan. Waarscbynlijk is hy toen van schrik ondersteboven gerold. Als getuige moest het jongetje optreden. Zijn vader stond achter hem. Je bent te jong, om den eed af te leggen, aldus mr. Wïjnveldt. Maar toch moet je de heele waarheid zeggen. Je weet toch wel wat dat beteekent, nietwaar? In welke klas zit je Je bent toch nog op school Heftig hoofdschudden van neen. Waarom ben je niet op school? Vader heeft 'r op tegen mineer I Is dat zoo, Fris? Stuur je je zoon niet naar school Wel jongen, heb je thuis les Ja, mineer. Privaatlessen ja, mineer. Van wien? Van me vader, mineer! Watblief? Ben je gediplomeerd onder» wijzer, Frits? Neen meneer, landbouwersknecht. Dan overtreedt je leelijk de leerplichtwet, de officier zal daar goede nota van nemen. Wacht maar I Hoe kom je daartoeOok nooit op school geweest Neen edelachtbare heer. Ook van je vader les gehad Ja, meneer. Was die onderwijzer? Ook landbouwersknecht. Je jongens zullen op die manier wel vooruitkomen in de wereld 1 vermoede mr. Holsteyn. Nu vent, zei de politierechter, ik kan je heelemaal niet als getuige hooren, omdat je niet zult begrijpen wat ik bedoel. Je hebt niet genoeg geleerd. Ga maar zitten. Vader Frits verklaarde, uit de verte gezien te hebben, dat J. de J. een slaande beweging naar zijn zoon maakte. Mr. Holsteyn vond dit wel genoeg om tot bewijs te dienen voor verd.'s schuld, en requireerde f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter vond de mishandeling niet bewezen en sprak De J. vrij, dank zij de overtreding van Frits Sr. om z'n zoontje niet op school te laten gaan. Beleediglng in Ouddorp. De politierechter, mr. dr. J. Wïjnveldt, ver» oordeelde den 49»jarigen P. B. C. uit Ouddorp, wegens beleediging van zekeren K. Mulder, tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het feit is gebeurd op 19 Maart, als gevolg van een kwestie over cichorei, met als achtergrond politiek. C. verklaarde er spijt van te hebben. SOMMELSDIJK. GeborenPieter Johannis, z. v. Jan Blok en Maria Noordyk. OndertrouwdGerard Guldemeester 27 jaar te Dirksland en Jannetje van der Baan 24 jaar alhier. GehuwdJan Mackloet 25 jaar en Lijntje Noordijk 30 jaar, beiden alhier. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren: Elizabeth, d. v. D. Saarloos en J. van BiertDammus, z. v. T. Wesdijk en M. Vroegindeweij. GehuwdAbram Cornelis Koppenaal 20 jaar en Jannetje Cornelia Smits 21 jaar. OverledenTannetje van Wageningen 87 jaar, Wed. van W. van Rossum Jannetje Ko' ningswoud 79 jaar Wed. van Johannis Melaard. DEN BOMMEL. Geboren: Cornelia, d. v. A. de Wit en L. HokkePetrus, z. v. W. van der Maden en M. Jacobs; Neeltje, d. v. C. van der Sluijs en T. SnijderMaria, d. v. M. Vervloet en W. van der Heiden. OndertrouwdC. van Sintannaland jm. 23 jaar en J. Berkhof jd. 27 jaar. Gehuwd: Ant. Vervloed 25 jaar en A. M. van Wijk 20 jaar. Overleden Cornelia van Eek 89 jaar, Wed. van L. VerkerkeCornelis Wagemans 49 jaar echtgen. van Cath. Huijsmans OOLTGENSPLAAT. GeborenEliza, z. v. Marinus Kreeft en Maaitje Hotting. Ondertrouwd: Anthonij Edeling, oud 43j. en Pieternella Maria van Gurp, j. d. 38 j. Leendert Kreeft, j. m. 25 j. en Jannetje Duim, j. d. 22 j.Johannis Gerardus Knops, j. m. 22 j. en Stoffelientje Cath. Quist, j. d. 21 j. Marinus van Gurp, j. m. 26 j. en Annetje Beket, j. d. 23 j. Getrouwd: Jacobus Veri/loed, j. m. 31 j. en Elizabeth J. Moerenhout, j. d. 22 j.Wil» lem Neels, j.m. 19 j. en Willempje van Dam, j. d. 18 j.Anthonius Vervloed, 25 j. en Agatha Maria van Wijk, j. d. 20 j.Leendert M. Dotsman, j.m. 23 j. en Cornelia de Vos, j. d. 21 j. Overleden: Adrianus Troost, oud 71 j., on» gehuwd. NIEUWE TONGE. GeborenLeuntje, d. v. Pieter van den Houten en Cornelia Johanna BreurLeendert Marinus, z.v. Nicolaas Kievit en Cornelia Koppenaal; Willem, z. v. Arij Johannes Tim. mer en Jannetje Hanenberg; Hendrik, z. v. Aren Doornhein en Hester de JongAnna Elizabeth, d. v. Cornelis van Loon en Fygje Mans. OndertrouwdChristiaan van der Veer, oud 30 jaar en Maria Lugtenburg, oud 29 jaar. GehuwdI, van Zielst, oud 37 jaar en A. Kom, oud 32 jaarR. Loop, oud 35 jaar en en C. Luchtenburg, oud 27 jaarH, Broos» hoofd, oud 25 jaar en D. W. van Alphen, oud 24 jaar. OverledenEen levenloos kind van het mannelijk geslacht van P. Holleman en L. van HeemstJacob Verseput, oud 85 jaar, weduwnaar van Hendrikje van der Hage. GOEDEREEDE. Geboren Nicolaas Cornelis, z. v. J. Krijger en M. Troost; Jannetje, d. v. C. Melissanten en P. Groenendijk. OUDDORP. GeborenRieternella Johanna, d. v. A. C. Aalbregtse en C. BoelaarsNeeltje Grietje, d. v. C. Tanis en J. Westhoeve Siemon, z.v. P. Bezuijen en K. Westhoeve Krijntje Neeltje. d. v. W. van 't Geloof en H. Heerschap Kom» mertje. d. v. C. van Erkelens en E. Verduin Klaas, z. v. P. C. Breen en W. VoogdKlaas Kommer, z. v. W. Tanis en K. E Pikaart Martijntje, d. v. A. W. Moerkerk en M. Hoek. OndertrouwdT. Breen jm. 20 jaar en J. van der Wal jd. 19 jaar. GehuwdT. Tanis jm. 21 jaar met A. C. Tanis jd 20 jaarE. Witte jm. 29 jaar met D. Flikweert jd. 25 jaar; T. Aieman jm. 24 jaar met C. Tanis jd. 20 jaarC. van Heest jm. 33 jaar met M. Verduin jd. 21 jaar; T. Breen jm. 20 jaar met J. van der Wal jd. 19 j. OverledenLene Kasseband, 75 jaar, echt» genoote van Teunis Breen; JacomijntjeWest» hoeve, 83 jaar, weduwe van Pieter Tanis; Johannes Bruggeman, 1 jaar, zoon van M. Bruggeman en E. Bakelaar;Ja ob Kasseband, 86 jaar, weduwnaar van Elizabeth de Vogel Pietertje Arjaanije Sperling, 41 jaar, echtge» noote van Johannes Pikaart; Levenloos aan» gegeven kind van J. Pikaart en P. A. Sperling; levenloos aangegeven kind van E. Hoek en E. Tanis. Op Donderdag 9 Juni 1927, 's avonds 6 uur (oude tijd) te Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schipper, van 11 perc. Roode Klavers (om 2X te maaien), wassende op landen onder Nieuwe Tonge, in de polders «Battenoord en «Klinkerland*, ten verzoeke van de Heeren Iz. Vreeswijk en Gebrs. Dorst. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 15 Juni 1927, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek van 24 perc. klavers (om éénmaal te maaien), wassende op landen onder Stellendam, in kavels 12, 25,31 en 37 van den Eendrachtspolder en in kavel 7 van den Hals» polder, ten verzoeke van den Heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 15 Juni 1927, des avonds 7 uur (oude tijd) verkoop van 8 meeden lucerne klavers, om 2 maal te maaien, staande op een perceel land aan den Klinkerlandschen» of Maartensweg in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, ten verzoeke van den Heer D. Breesnee, aldaar, in het Café van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 11 Juni 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van diverse perceelen klavers en grasgewas te velde, onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Dinsdag 14 Juni 's morgens 10uur(zomer» tijd) te Stellendam, in het Logement Kaashoek, van diverse perceelen klavers en grasgewas te velde, in den Adriana», Eendracht», Hals» en Wbutrinapolder onder Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. In plaats van kaarten. Den Bommel, Zuidzijde^ Dirksland, Oudendijk '1 "elissantl post Melissant Mei 1927. IN Wageningen 1 Postjesweg 51 Ouddorp (Z. H).i 2 Juni 1927. Huwelijksvoltrekking te Ouddorp Donder dag 16 Juni, nam. 3 uur. 28920 DIRECT GEVRAAGD in de huishouding. Voor dag en nacht. Werkster aanwezig, v g.g.v. 28925 STRANDERS, Goudscheweg 14, Rotterdam. TE KOOP AANGEBODEN een met flink erf aan den Oostdijk te Mid» delharnis. Koopsom billijk. 28924 Adres: J. BUIJSSE, Middelharnis» Als gelegenheid aangeb.een nieuwe eiken Plano, kruissnarig, van f 700,— voor t 525,— tevens een orgel met doorloopend harp a f 290,— beiden met 5 jaar garantie. 28919 W. KOOI, Tollensstraat 49, Rotterdam. Gevestigd sedert 1884. Bakkersolie »RENS« is niet alleen van fijne kwaliteit doch bovendien UITERST BILLIJK IN PRIJS Een proef, dezer dagen genomen, viel zoo SCHITTEREND uit dat men onmiddellijk 6 vaten (ca. 1200 K.G kocht. Neem s.v.p. een beschei» den proef en U bemerkt dat Bakkers» olie «RENS* VERHOOGT smaak van uw baksel, VERLAAGT uw productiekosten. Buss.n van 5 tot 50 Liters. Vaten van ca. 180 K.G. Post» monster en prijs gratis en franco. H. VAN RENSSEN, Rotterdam Tel. 31218. A. Paulonastr. 51a. TE KOOP 28926 Flakkeesch stomppunt bij GEBRS. WITTE, OUDDORP TELEF. DO. IB in GOUD - f 40.- 45.- 50.- mooi plat model. Anker uurwerk met garantie. HE ET MAR - OOSTPLEM 0 - TEL. 6374 Graveeren gratis. ONTVANGEN een groote voorraad IN OUDE SPELLING die den Statenbijbel in taal en spel ling onveranderd naar een editie van PIETER KEUR weergeeft Het is van geen geringe beteekenis, dat de Bijbel onder ons volk blijve voortspreken in dezelfde taal, waarin hij meer dan twee eeuwen ons volk heeft gevoed. Ongetwijfeld zullen velen dezen Bijbel welkom heeten. Het is een prachtwerk I De prys is slechts IVOOR. «Is deze knop van echt ivoor?* «Ach mevrouw, wie kan daar voor instaan? Wie zegt u dat heden ten dage ook de olifanten geen valsche tanden hebben.*

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 9