GLANSVERF Doorzitten PUROL Kerk en School. Vergaderingen. Visscherij. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuw». A. WIELHOUWER E-EIfT HOEKJE VOOE T7"E£0"CT "XX7" ZEIST ZESLI EST XZ Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Reclame-Mededeellngen. smaakt als room. H.H. Landbouwers en Huiseigenaars Ring Sommelsdijk xxxxx xxxxxx 40 cent per regel Voor de groene cichoreiwortelen werd deze week besteedt 16 gulden per 1000 kilo. Vanwege de groote voorraad oude oogst nog aanwezig in de fabrieken, is de uitzaai eenig- zins beperkte. f De polderweilanden hebben bij verhuring dit jaar resp. van 80 tot 90 gulden per gemet opgebracht. f Door stemgerechtigde ingelanden van den polder Nieuw-Stellendam alhier is besloten den weg onder den damdijk te begrinten, het welk een flinke verbetering zal aanbrengen. GODSDIENSTOEFENING EN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 8 Mei 1927. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. Baks van Oude Tonge. Middelharnis, v.in. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. Den Oudsten. Den Bommel vm. Ds van der Zee. Ooltgensplaat, v m. 9,30 leesdienst en 's avonds 6 uur Ds. Polhuis. Nieuwe Tonge, v m. 9,30 leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Polhuis. Herkingen, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur dhr. van Yperen. Dirksland, v m. 9,30 leesdienst en n.m. 6,30 uur Ds. Baarslag. Melissant, v.m 9,30 uur Ds. Baarslag (Voorb. H. A), nam. geen dienst. Goedereede nam. 2 uur Ds. van der Zee van den Bommel. Ouddorp, v.m. leesdienst n.m. Ds. den Oud' sten (Bev. nieuwe lidmaten). GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Den Bommel voorm. en 's av. Ds. Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Lange Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur leesd. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. Ds. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf. MIDDELHARNIS. Onze vroegere dorps» genoot de heer A. Beversluis thans onderwij' zer aan de Chr. School te Ouderkerk a. d. IJsel behaalde te Utrecht de akte voor den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel. De maandelijksche collecte Zondag in de Ned Herv. Kerk heeft opgebracht f44,59 DEN BOMMEL. Aan de Bijz. School zijn per 1 Mei 20 nieuwe leerlingen toegelaten, terwijl er aan de beide O. L. Scholen 17 zijn toegelaten. DIRKSLAND. Ds. A. de Blois alhier komt voor op een tweetal bij de Geref. Gem. te Nieuw Beijerland. Ds. J. Ch. W. Kruishoop te Arnemuiden heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt HERKINGEN. Tot de O. L. School alhier zijn met Mei slechts 2 nieuwe leerlingen toe» gelaten. GOEDEREEDE. Met 1 Mei zijn 23 kinde. ren op de O. L. School toegelaten. DEN BOMMEL. Vergadering der Commissie tot Wering van Schoolverzuim op heden Zaterdag des avonds 6,30 uur. GOEDEREEDE. De vorige week werd van 120—150 Kilo garnalen gevangen. SOMMELSDIJK. Geboren Jannetje, d. v. Teunis van Heemst en Wilhelmina Nieuwland;MattheusGommert, z. v. Adrianus Bruggeman en Lientje van Lenten OndertrouwdBastiaan du Pree. 25 jaar, te Melissant, en Arentje van der Veer, 22 jaar, alhier; Beschier van der Slik, 25 jaar, te Mid» delharnis, en Grietha Dingena Looij, 19 jaar, alhier. Gehuwd: Dirk Bastiaan van Erkel, 25jaar, en Dirkje Knape, 27 jaar, beiden alhier. OverledenSimon Teunis Koote, 1 jaar, z. v. Simon Teunis Koote en Arendje Aup- perlee. MIDDELHARNIS. Geboren: Cornelia, d v. L. v Eek en J. Huizer; Jannetje, d. v. B. Driesse en D. v. d. Jagt; Arendje, d. v. J. Oosterling en P. Brussaard. OndertrouwdA. v. Broekhoven (O. T 24 j. en H. Verweij, 25 j. OverledenHester Verbiest, 76 j., echtge» noote van C. C. Bruggemanlevenloos aan» gegeven kind van C. v. d. Sluijs en J. Aup» perlee. DIRKSLAND. OndertrouwdDirk de Korte, 23 jaar, en Jannetje Lugtenburg, 21 jaar. MELISSANT. Geboren Janna Cornelia, d. v. L. van Ouden aarden en J. MastNeeltje Juliana, d. v. A. J. Baart en J. C. Struik. OndertrouwdC. Molenaar, jan. 28 j. en P. Nagtegaal, j.d. 23 j. HERKINGEN. GeborenLaurens, z. v. Jac. Drooger en L. Klem. OndertrouwdDirk Melissant, 24 j., te Me lissant, en Aagje Witvliet, 22 j., alhier. GehuwdA. Doornhein en H. de Jong (Nieu we Tonge) C. Otte (Melissant) en D. Bestman GOEDEREEDE. Geboren: Aagje, d. v. L. Moerkerke en M. 't Mannetje. Getrouwd J. Tanis, 23 jaar, en C. v. Heest, 21 jaar. Overleden Maatje de Reus, 62 jaar, echtg. van Leunis van der Wende. OUDDORP. GeborenElizabeth Maartje, d. v. J. Knape en K. M. Boslooper Jacomijntje, d. v. W. Tanis en K. MeijerKommer, z. v. K. Mierop en N. v. d. WendeLena, d. v. K. Grinwis en J. Grinwis Lena, d. v. J. de Vogel en P. Meijer; Klaas, z. v. D. Voogd en A. Tanis. OndertrouwdC. Vlietland, j.m. 31 j., en N. Vlietland, j.d. 26 j.C. van Heest, j.m. 33 j., en M. Verduijn, j.d. 21 j.E. Witete, j.m. 29 j., en D. Flikweert, j.d. 25 j.T. Tanis, j.m. 21 j., en A. C. Tanis, j.d. 20 T. Aleman, jm. 24 j., en C. Tanis, j.d. 20 j. GeterouwdC. Flikweert, j.m. 26 j., en N. Westhoeve, j.d. 20 j.C. Vlietland, j.m. 31 j., en N. Vlietland, j.d. 26 j. OverledenCornells van Haaien, 83 j., we duwnaar van Elizabeth van Pelet. DE MOORD AAN DE PRINSEN GRACHT TE AMSTERDAM. Acht jaar gevangenisstraf tegen ver dachte geëischt. Na verhoor van den verdachte voor de Amsterdamsche rechtbank begon het verhoor der getuigen. Een politeie-agent verfklaart hoe hij den tiestand in de kamer na den moord aantrof. De vrouw had vreeselijke won den, waaronder een gapende wonde aan den hals. Uit de verklaringen van mej. dr. Scholte blijkt, dat de hals over een lengte van 13 c.M. was opengesneden en dat het lijk op vele plaatsen steek en suijwonden vertoonde De dood moet zeer spoedig ingetreden zijn. De verhuurder van de kamer, waar de moord heeft plaats gehad, get. Lam berts, verklaart, een gunstigen indruk van de beide huurders gekregen te hebben. koopt Uw voor a s. seizoen bij A. WIELHOU» WEK, Ring 99» 100, Sommelsdijk. PRIMA GLANSVERF uit zuivere grondstoffen vervaardigd, zoowel voor buiten als voor binnen reeds f 0,70, f 1,— en f 1,20 pec K.G. Vraagt kleurenkaart ter inzage. Let op het j u i s t e adres: Er vielen wel eens woordenwisselin gen voor, maar deze waren niet van dien aard, dat iemand er zich iets van zou aanterekken. Op den dag zelf etrok de woordenwisseling ook niet de aan dacht. Hij hoorde daarna echter een val en een zacht, tweemaal herhaald geroep Hij is daarop naar boven gesneld en trof beide personen in worsteling aan. Hij probeerde den man van de vrohw af te houden, maar dit lukte hem niet. Verdachte heeft hem heel kalm ge vraagd de srhuifdeuren te sluiten. Get. heeft toen ook de buiteendeur gesloten en een bijl daar arhter gelegd, voor het geval, dat er nog ergeer dingen zouden gebeuren. Het is get.'s overtuiging, dat de moord in koelen bloede is gepleegd. Zijn vrouw heeft toen de politie ge waarschuwd. Op den hoek van de Elandtstraat heeft get. den verd., die de deur was uitgeloopen, aan de politie overgegeven. Hij was verdachte in zijn overhemd achterna geloopen. Op de vraag van den officier ant woordt get., dat verd. meermalen heeft gezegd, dat hij het meisje dooden zou, als ze met een andere man werd aange troffen. De verdediger vraagt aan get. of hij tegen verd. niet vooringenomen was. Hij heeft 200 gulden schadevergoeding geëischt, toen de politie de kleeren in beslag kwam nemen. Get. verklaart, dat hij dit gedaan heeft, omdat hij zijn huis door het gebeurde benadeeld acht. Mej. Bruggeman, die ook in het per ceel aan de Prinsegracht woont, ver klaart wel eens woorden gehoord te hebben, maar deze droegen niet het karakter van erge ruzie. Deze get. heeft waargenomen, dat verd. boven op de vrouw lag en een suijdende beweging maakte met het mes. Zij is op hem af gestormd en heeft getracht hem af te houden, maar hij ging door met snijden. Verd. maakte na het bedrijven van zijn op haar een wilden indruk. Ook heeft zij waargenomen, dat hij zeer bleek zag. Get. Vander Valk is op verzoek van verd. naar de bar gegaan, waar het meisje werkte en heeft toen na dit be zoek aan verd. versag gedaan van wat hij daar heeft waargenomen. Er viel niets te rapporteeren, dat verd.'s ver moeden zou kunnen staven. Hij heeft den indruk, dat verd. zeer op de vrouw gesteld was. Mej. Maintz, houdster van de bar aan de Hartenstraat, verklaart dat mej. Snikkers bij haar in dienst is gemeest als buffetjuffrouw zonder loon, alleen tegen vergoeding van kost. Get. ver klaart van de vermoorde vrouw ver nomen te hebben, dat verd. zeer ja- loersch was. Zij verklaart, dat juffrouw Snikkers in het café eerder teruggetrok ken, dan overmatig vriendelijk was tegen de klanten. Get. Montijn, de houdster van het hotel aan de Roelof Hartstraat, bij wie de twee menschen ook eenigen tijd ge woond hebben, verklaart, dat de ver moorde vrouw het geld met handen wegsmeet. De man, hoe groot en sterk ook, was zwak tegenover haar, onder wier hypnose hij stond, zij is van oor- bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet» ten, verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct. deel, dat deze menschen niet bij elkaar hoorden. Zij vindt het jammer, dat de jonge vrouw dood is, maar zij heeft er, aldus get., om gevraagd, zij heeft het ver diend, zou ze bijna willen zeggen. Het was een slechte vrouw. Ze stal geld van verd. en beschuldigde er hem dan later van dit opgemaakt te hebben. Ze zanikte om cadeautjes en als ze ze had, sarde ze hem er mee. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze wordt gehoord de heer Boesscholt, die meermalen de Virtoria- bar in de Hartenstraat bezocht. Get. verklaart, dat hij de vermoorde vrouw gekend en ook wist dat zij kennis had met den verd. Hu ontkent eenige be trekking met mej. Snikkers onderhou den te hebben. De Pres.: Verdachte, u heeft ver moeden, dat deze mijnheer wel betrek king met mej. Snikkers onderhield. Verd.: Ja, dat dacht ik. Pres.: Had u daar eenige aanleiding voor Verd.: Ja, deze heer kwam daar ge regeld en ook trof ik hem een keer in een ander café, waar het meisje toen toevallig was. Get.: Ik kwau in die bar, omdat die in dezelfde straat lag waar ik woonde. Verd.: Ook heb ik dezen heer een maal aangetroffen voor het café na het sluitingsuur. Toen hij mij zag ging hij weg. Hij heeft ons een keer gevolgd toen we een woordenwisseling hadden. Get.Ik ben beiden toen achterna gegaan, in de gedachte, dat ik misschien zou kunnen helpen, want de woorden wisseling liep nog al hoog. Pres.: Later bent u niet meer in dat café gekomen. Waarom deedt u dat? Get.: Omdat ik de vrouw onaange naamheden wilde besparen, daar zij verklaart had, dat verd. zeer jaloersch was. Get. Westhof, die ten tijde, dat de mord gebeurde, huishoudster was in het perceel aan de Prinsegracht, verklaart dan o.a. dat verd. na den mord gezegd heeft, dat hij het gedaan had, omdat hij mej. S. ineen café bij een man op de knie had zien zitten. Een volgende get. deelt mede, op verzoek van verd. tweemaal naar het café te zijn geweest, om te zien wat daar gebeurde. Het eerste verzoek deed verd. hem op den eertsen dag, dat get. in het perreel aan de Prinsegrarh^V was komen wonen. Verd. heeft wér eens tegen get. gezgd, dat hij een on geluk aan de vrouw begaan zou, als hij merkte, dat zij ontrouw was. Dan wordt gehord als getuige a de charge M. Brugmans, kelner, die verd. sedert December 1925 heeft gekend. Hij was werkzaam in een café aan den Nieuwendijk. De verhouding tusschen verd. en vermorde was zeer gespannen, vooral toen het geld opraakte, werd het heel slecht. Get. heeft verd. aange troffen 's ochtends in het café nog in een radelozen toestand. De uan liet zich alles van zijn vrouw welgevallen. Het requisitoir. De officier van justitie, mr. Van Er- De meesten zijn nu wel zoover dat de schoonmaak achter den iug is. Als we zoover zijn zeggen we heel verge» noegd. Ja, met de schoonmaak zijn we klaar, alleen nog wat »nawerkjes«. Maar al die na» werkjes maken dikwijls dat we nog wel een week door het huis ronddraaien. Hier wat verzetten, daar wat veranderen, de gordijnen nog wat verschikt en verplooid, een kleedje eens hier en ginds geprobeerd waar het wel het beste uitkomt. Doch eindelijk is het klaar. Een van die werkjes na de schoonmaak is ook het opbergen van het wintergoed. De fluweelen of wollen japonnen worden opge» borgen. De pluche mantels zorgvuldig weg» gelegd en de bonten veilig verzekerd tot ze weer noodig zijn. Maar aan dien tijd denken we nu het liefst nog maar niet. Het is wel degelijk noodig al die kleedingstukken zorg» vuldig op te bergen opdat de groote vijand, de mot, ze niet vindt en ze verteert. Het is zaak daar niet te lang mee te wach» ten want vooral nu de warme dagen er zijn vliegen de verraderlijke motvlindertjes rond. En heeft de motvlinder eenmaal een bezoek gebracht op uw mooie wollen japonnen of dikken mantel en zijn de eitjes waaruit de rupsjes te voorschijn komen, gelegd, dan is er weinig meer aan te doen. Dit komt omdat men het kwaad dan eerst merkt als het, te laat is. De eitjes door den vlinder gelegd zijn zoo klein dat men ze niet opmerkt. Men ziet het eerst dan als de rupsjes uit het eitje zijn gekomen. Deze rupsjes nu doorgraven de kleederen als met loopgraven, die natuurlijk niet geschikt zijn om de sterkte en schoonheid van een japon of mantel te verhoogen. Zij knagen de vezeltjes af en ma» ken daarvan een huisje, waarin het rupsje zich weer verpopt. Nu heb ik eens gelezen »het mot vlindertje is een deftig beest«. Nu klinkt dat misschien grappig, maar het is helaas in zooverre waar dat het steeds kostbare stoffen zooals zijde, fluweel, pluche en bont uitkiest om er de eieren in te leggen. Deze stoffen zijn geschikt voor de rupsjes die later uitkomen. Intuaschen kan echter een kleedingstuk be» dorven zijn. Het beste is dus de winterkleeding, zoo ze niet meer noodig is, niet te laten slingeren of zoo maar hangen, dat kon wel eens te laat berouwen. Als ge reclame»advertenties nagaat zult ge zien dat er heel wat onfeilbaar motwerende middelen worden aangeprezen. Zoo ge vrouwenbladen leest of vrouwen» rubrieken in kranten, zult ge bemerken dat tal van middelen en wenken worden gegeven om het kwaad te keeren of geheel uit te roeien. Indien het kwaad in meubelen of kast of kleeding al eenigszins groote afmeting heeft aangenomen, dan is er echter heel weinig aan te doen. Daarom raad ik nog eens: tracht te voor» komen, door tijdig te verzorgen en zoo weg te bergen dat er geen motvlindertjes bij kun» nen komen. Voor ge echter aan net wegber» gen gaat, klop ades nog eens duchtig uit en borstel alles nader stofvrij. In een verborgen plooitje of naadje kan het begin zitten, dat er nu nog uitgeborsteld kan worden. Strooi dan tusschen de kleeren wat motwerende mid» delen die je bij een drogist verkrijgen kunt en berg dan alles in krantenpapier gevouwen in goed sluitende doozen of kisten, die na» tuurlijk van te voren ook eerst goed zijn na» gezien. Nu tijdig te zorgen voorkomt, in het najaar heel wat onaangename verrassingen, als ge b.v. zoudt merken dat een wollen japon op sommige plaatsen open borduursel gelijkt of een bont haarloos is geworden. Het zijn wel niet de prettigste werkjes die er te doen zijn, maar na gedaan werk is het goed rusten in de heerlijke zomerdagen die Mei ons nu geeft. M'n beste nichtjes en neefjes, Heel wat nichtjes en neefjes stuurden mij nieuwe raadsels om te plaatsen in ons hoekje. Dat vind ik heel aardig. Ik kan ze gebruiken. Maar nu zoovelen mij raadsels zonden duurt het wat langer eer men het toegezonden raadsel geplaatst ziet. Dat begrijpen jullie wel. Dus als je in de eerste weken je raadsel niet ge» plaatst ziet moet je niet denken dat het niet goed was. Neen op z'n beurt ziet ieder z'n raadsels geplaatst. De gelukkige is ditmaal CORRIE GRINWIS te Ouddorp. Een boek. Ter eere van de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana geef ik nu nog een portret van Koningin en Prins aan JACOMINA KOSTEN te Dirksland. Nu beste kinderen terwijl ik jullie schrijf is het heerlijk zomerweer. Geniet er maar veel van. Veel groeten van jullie TANTE TRUUS. Thomas van R. te Middelharnis. Jammer dat Ëdie oplossingen toen niet gezonden hebt et gaat heel best op zoo'n blaadje papier. Theeuw O. te Ridderkeik Je vertelt me nu wel dat je van alles in je tuintje poot maar alles lijkt me zoo veel. Vertel me maar eens wat er in je tuintje staat. Misschien heb je wel dezelfde bloemen als ik in mijn tuintje. Ma C. O. te Ridderkerk. Dat is dubbel fijn een tochtje naar de stad en dan nog zooveel nieuws krijgen. Doe mijn hartelijke groeten aan Moe terug. Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Weet je nog niet waar ik woon. Wel ik woon in Sommelsdijk. Ik zal wachten op mijn prijs. Wat aardig dat je vlieger het zoo goed deed. Heb je hem zelf geplakt. Allemaal heel veel groeten terug van mij. Het raadsel krijgt wel eens een beurt. Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet. Zeg wat een fijn tochtje was dat. Daar had ik ook wel met mee gewild. Ik ben nieuwsgierig naar je volgenden brief over de verhooging. Tante veel groeten van me. Jaantje W. te Mellissant. Boos? Wel nee dat was ik niet. Ik was heel blij toen ik het bekende leuke couvertje van jou weer zag. Een aardig vacantie zoo van den een naar den ander. Maria C. W. te Middelharnis. Zoo mooie kaart als jij beschreef heb ik nog nooit gezien. Dat is aardig dat die in een lijstje staat, dan heb je er altigd wat aan. Ik ben er niets bang voor hoor. Jij zult best overgaan. Jannetje V. te Den Bommel. Ja er zijn heel wat bloemen gepoot en geplant in mijn tuintje maar maar er is nog niet erg veel van te zien. Hoe is 't bij jullie Allen veel groeten. Jaantje N. te Dirksland. Dank voor je raad» seis. Ze krijgen vast wel een beurt. Ma K. te Sommelsdijk. Wat een handwerk» stertje ben jij. Al, het kussen heelemaal af is zou ik het wel eens willen zien. Het is een heel mooie wensch op dien boekenlegger. Wat flink van dat kleine zusje om zoo zoet te zitten. Thomas K. te Sommelsdijk Jij bent een leuke baas Onder aan je brief zet je »Tot ziens®. Ben je van plan bij mij op visite te komen. Het mag wel hoor 1 Willem van P. te Melissant. Je hebt je best gedaan hoor met dat raadsel. Die viscbjes kan je thuis zoo moeilijk in het leven houden. Het beste is maar ze in de sloot te laten. Wat een massa kuikens hebben jullie. Dat zal wel een aardig gezicht wezen. Maarten G. van N. te Sommelsdijk. Zoo zijn ze bij jullie nog druk met 't schoonmaken. Dan help je maar mee hoor. Ik doe het ook niet graag maar ik moest wel. Moeder wensch ik spoedig geheele beterschap. Teuntje H. te Sommelsdijk. Een gezellige vacantie heb jij gehad zoo met je vriendinnetjes. Misschien ben ik je dan wel eens voorbijge» loopen als je daar zoo druk aan 't spelen was. Cortie G. te Ouddorp. Met al die jarigen in nu doen nu je van school af gaat. Als ik het dezen maand gefeliciteerd van mij. Wat ga je druk heb kom je mij maar helpen. Ik heb nooit van een hengelspel gehoord, hoe is dat? Hester K, te Ouddorp. Jij komt dan goed van pas a's ze aan den schoonmaak zijn. Heb je veel handwerken meegekregen Pantel van S. te Sommelsdijk. Hartelijk ge» leliciteerd met Moeders verjaardag. Dat is heel aardig bedacht om Moeder die bloemen te geven. Bloemen hooren bij een jariget Lena en Wimmie B te Dirksland. Jij gefeli» citeerd met Vaders verjaardag. Ja na vacantie komt het schoolgaan weer. Arendje S. te Middelharnis. In dat spreipatroon moet je in die toer 20 X omslaan minderen. Dus omslaan minderen en dat 20 X doen. Is het nu duidelijk. Dank voor je raadsels. Doe allen de groeten van mij Pieter B te Den Bommel. Ik denk dat je me niet gezien hebt op de beestenmarkt want ik ben er heel niet geweest. Heb je een pret» tigen reis gehad met de tram Adriana E. W. te Middelharnis. Zoo nichtje ben je er ook weer. Daar doe je goed aan. Dertien punten van dat voetenkussen zal met de kleuren niet uitkomen. Dan zal je er twaalf of veertien moeten nemen. Die raadsels zal ik wel eens gebruiken, 't Vtaren er heel wat. Cornelis den B. te Den Bommel. Je had je prijs al gauw. Wat jammer is dat van je hondje. Echt verdrietig zoo iets hé Zorg maar goed voor je nieuwe hondje. Ik kijk in den dieren» tuin ook altijd graag naar de leeuwen maar ik denk er net over als jij, niet al te dicht in de buurt. Jacomina K. te Dirksland. Ja ik ben daar heel dikwijls geweest. Ik vind het zoo'n prach» tig gezicht velden vol fraaie bloemen. Ben je nu van school af? Marie K. te Dirksland. Ik ben ook nieuwsgie» rig naar je volgenden brief. Maar je zult wel overgaan. Je brieven zien er zoo keurig uit. Leendert G. te Dirksland. 'k Heb je geloof ik niet gezien in Sommelsdijk. Zulke dagen zijn gauw voorbij hé? Johannes J. K. te Achthuizen. Dat spijt me echt hoor dat ik vergeten was iets van je keurige werk te schrijven. Natuurlijk was ik er blij mee. Spaar zelf op voor een fietsplaatje, dan kun je eens gauw naar hier komen. Leendert W. H. te Dirksland. Verbazend wat een knappe neef ben jij. Ik ben heusch grootsch op zoo'n familielid, die mij een keurigen langen Franschen brief zendt. Het is werkelijk goed gedaan. Neen op 't bureau zal je mij ook niet zien daar ben ik niet. Dank voor al je raadsels. Daniël van E. te Rotterdam. Zoo ben jij eens op Flakkee wezen kijken. Wil je Moeder van mij feliciteeren. Zoo'n raadsel komt er misschien *wel eens in, Leendert R. te Hoorn. Ik ben blij dat ik niet zoo'n cadeau krijg als je vriendinnetje. Ik zou niet weten wat ik er mee moest be» ginnen. Wat krijgt dat beestje vooi eten. Het rapport van je is uitmuntend hoor. Teuntje T. te Goedereede. Het schrijven was best te lezen hoor. Net als jij heb ik heerlijke Paaschdagen gehad. Gerrit P. te Numansdorp. Nee hoor met Paschen ben je niet dicht bij me geweest want toen was ik niet in Sommelsdijk. Speel plezierig buiten met dat mooie weer. Simina S. te Rotterdam. Hartelijk welkom in onzen kring. Doe maar trouw met ons mee. Marie K. te Achthuizen. Ook welkom bij ons. Je zult eens zien hoe het meevalt met het oplossen. Dat kan je best hoor. P. van O. te Melissant. Wat vriendelijk is dat om mij zoo'n brief vol nieuwe raadsels te zenden. Maar nu mag ik toch wel weten hoe de voornaam is van die vriendelijke in» zender of inzendster. Kommer van R. te Ooltgensplaat. Een nieuwe neef die ook hartelijk welkom is. De oplossingen* zijnt 1. Schiermonnikoog. 2. Klaas Waal Klaaswaal. 3. Lang leve Prinses Juliana, slang Juli paars vinnen veel. Nieuwe raadsels i 1. Ingezonden door Adriana E. W. te Mid» delharnis. Wie kan zonder leden gaan en bovendien dan ook nog slaan I 2. Ingezonden door Leendert W. H. te Dirks land. Hoe heet de bovenste steen van een huis. 3. X XX XXX XXXX Zet op de eerste rij een medeklinker. Tweede rij een lengtemaat. Derde rij een andere naam voor paard. Vierde rjj de naam van een bloem. Vijfde rij een bekende bijbelsche naam. Zesde rij de naam van een geldstuk. De beginletters vormen den naam van een mooie bloem die men nu veel ziet. De oplossingen kunnen, met vermelding van naam en voornaam, leeftijd en adres tot Vrijdag 13 Mei worden gezonden aan TANTE TRUUS, Bureau Maas» en Scheldebode Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 4