1 c/); 8 co s 2 o o co UI X O O w SÉ Gemengd Nieuws. Verkoopingen. Zater Dit nu< Pri ,TW1 ft l Vi Hoeden- en PeitenmagaziJn Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. s°-< z SCHf li- 'li' i' |ji j|i j J"':| zaad worden de verzenen vermorzeld. De hel is tegen Jezus losgebroken. Hem worden diepe wonden geslagen. Satan spant zijn uiterste krachten in, om Hem ten val te brengen. Het komt hier tot beslissing. Maar Satan lijdt de neder- laag. Door het kruis wordt zijn kop ver morzeld, hem de heerschappij ontnomen Voor de discipelen scheen alles even donker te zijn. Bijna alle hoop ontzonk hun. De vijand scheen zijn doel bereikt te hebben. Maar later hebben zij ver staan, dat 't door de duisternis naar het licht ging, en door het kruis het werk onzer volkomen zaliging volbracht is. De schuld der zonde is met den dood van Christus betaald, haar heerschappij is vernietigd. De banden der hel zijn losgemaakt, de kerker is ontsloten. Nu is voor allen die gelooven, de vloek in een zegen veranderd. In Christus keert de Vader hun Zijn gunstrijk aangezicht toe. Nu zijn zij, gelijk als in het paradijs, weer gunstgenooten des Allerhoogsten. Ja het is hun beter, dan het den eersten mensch in het paradijs was. Daar kon de zegen in een vloek verkeeren, het leven verzondigd worden. Daar moest nog gehoorzaamheid bewezen worden om tot het eeuwige leven te komen. Maar in Christus heeft God een eeuwi'g verbond der genade opgericht. Het heil, dat Jezus verwierf, kan nimmer verlo ren worden. Door Hem heeft al Zijn volk Gode de vereischte genoegdoening gegeven en een volkomen gehoorzaam heid bewezen, zoodat zij nu erfgenamen van God en mede-erfgenamen van Christus zijn. Zal dan dat kruis op Golgotha niet dierbaar zijn aan allen, die daardoor den toegang tot den Vader in de heme len hebben aan allen, die verstaan, vooo ctK ar'iN ki>u9 u, uui giuu UIU, Kipstraat 85«87 - Rotterdam gST ZIE DE 5 ETALAGES Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, HENI6ER *Jl*. dat zij van nature onder den vloek zijn en onmachtig dien van zich af te wen den Zonder dat kruis was er geen troost voor hen onder het leed, geen opzien tot een almachtigen God en trouwen Vader, maar moesten zij alleen den last des levens torsen. En daarbij geen hoopvol uitzicht in de eeuwigheid. Geen andere verwachting dan als een gevloekte het rechtvaardig oordeel te dragen, van God verlaten. Geen andere toekomst, dan, gescheiden van de bron van het hoogste goed, met de duivelen in de hel geworpen te worden. Dat zijn dingen, die wij hier nog maar ten deele kennen. Wie kan de heiligheid van God en de verschrikke lijkheid van Zijn toorn tegen de zonde ten volle verstaan? Wie bevatten al wat er in dien vloek ligt opgesloten Niemand heeft, zooals Jezus, gevoeld wat die vloek op de zonde inhoudt. Niemand heeft ooit, zooals Hij, de bit terheid der hel gesmaakt. Onder het gevoel van al den last van Gods ont zaglijken toorn kermde Hij: „Mijn God, mijn God waarom hebt Gij mij ver laten Maar door de verlichting des Gees- tes wordt toch een beginsel daarvan gekend en wordt 't erkend, dat er geen grooter ellende is dan zonder Gods gunst te leven en met Zijn toorn be laden te sterven. Voor hem, die God liefheeft is 't ondragelijk buiten Hem te leven, Zijn gemeenschap te ontberen, gescheiden te zijn van Hem, den Vol- zaligen en Algenoegzamen, die van wege Zijn deugden zoo beminnelijk is. Door het kruis van Christus is de ge meenschap met God herstelt, die de zonden Zijns volks niet meer gedenkt. Daarom zien wij dat kruis liefst in zijn naaktheid en onoogelijkheid. Sommi gen hebben de gewoonte om het kruis een krans van rozen te vlechten, de akeligheid daarvan onder bloemen te bedekken. Maar wij doen zoo niet. Wij zien het liefst, zooals het is, als het hout der schande, waaraan onze vloek werd gedragen en dat ons alzoo eere en zegen bracht. Kent gij de kracht en den troost, die van het kruis afdalen Is het u lief Brengt 't u de blijde boodschap gij zijt verlost van den vloek, een gunst genoot van God, een deelgenoot des eeuwigen levens Wie er dezen troost uit mogen put ten Zij, die zien op Christus, die, ge lijk de slang in de woestijn door Mozes, door God is verhoogd geworden aan een kruis, opdat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebben. Gij, die in uzel- ven een vloekwaardige zijtgij, die het leven niet bij uzelven vindt, wijl ge gevoelt midden in den dood te liggen, en 't daarom buiten u zoektgij, die u vastklemt aan het kruis, omdat door het sterven van uw Heiland de dood overwonnen isgij, die Jezus liefhebt, omdat Hij u heeft liefgehad tot den dood, en Hem het dankoffer van uw leven wijdt, weest getroost. Hij heeft den vloek van u weggenomen. Laat Satan niet toe, dat hij u deze troostvolle wetenschap ontneme en uw hart on rustig make. Geef den duivel geen voet door op u zeiven te zien. Laat u niet verschrikken en ontmoedigen door de inwonende zonde. Zie en blijf steeds zien op Jezus, wiens kruis u een eeuwi gen zegen bracht. Wees ten allen tijde welgemoed en vrees niet, al dreigt het leed en wenkt de dood. Want voor allen, die in Christus Jezus zijn en als vrucht daarvan niet naar het vleesch, maar naar den Geest wandelen, is er geen verdoemenis. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (2de helft April), Nadruk verboden. Het voorjaar geeft in den hof zoowel als op den akker en het grasland overvloer van werk. Een dier werkzaamheden is ook het kalken. Wel is het najaar daarvoor de meest geschikte tijd, omdat de kalk dan gedurende den winter zich door den bodem kan verdeelen, maar in vele gevallen kan het bekalken nog in 't voorjaar gebeuren. Zoo b.v. op het bietenland. Men doet het echter vóór het zaaien, waarna het land over en weer geëgd wordt om de meststof in den grond te verwerken. Na het kalken mag geen zw. ammpniak of super uitgestrooid worden want dit zou verlies kunnen geven. Die mest stoffen kunnen later, wanneer de bieten er al een poosje op staan, als overbemesting worden gegeven. Het algemeen kunstmestgebruik heeft in vele streken geleid tot den aanleg van kunstweiden, n.l. daar, war men voor den veestapel te weinig grasland bezat. Na 2, 3, 4 jaar of langer wordt het grasland dan weer gescherd. Wie in deze omstandigheden verkeert, kan nu suiker- of voederbieten verbouwen, en vervolgens gerst of erwten. Is de kunstweide in den herfst reeds gescheurd, dan kan men ook net succes erwten telen en daarna tarwe, rogge, enz. Ook ver bouwt men op het gescheurde land met goed resultaat haver, aardappelen of koolrapen, t Laatste jar zaait men veelal haver, waarin dan voor nieuw aan te leggen kunstweide klavers en grassen worden gezaaid. Men neme hierbij vooral in acht, dat eerst het klaverzaad of het mengsel van klaverzaden dient te worden uit gezaaid en daarna het graszaad of 't mengsel der graszadende klaver- en graszaden dus elk afzonderlijk. Evenzoo handelt men bij den aanleg van blijvend grasland. Na het zaaien wodrt het land niet geëgd, maar gerold. Welhaast gaan onze staldieren nu naar bui ten, dit geeft een groote verandering der levens omstandigheden. Uit den vaak benauwenden half duisteren stal in de vrije lucht en het volle lichtVan het droge ruw- en krachtvoer naar het malsrhe sappige weidegroen Deze groote overgang mag niet te plotseling zijn, maar moet zoo geleidelijk mogelijk gemaakt worden. Dit kan geschieden, door in dezen tijd, nu de dieren nog in den stal zijn, dit verblijf goed te ven- tileeren en de staltemperatuur niet te hoog te doen zijn, want in de wei kan nog menig kouden dag en nacht volgen, waartegen de beesten dan beter bestand zijn. Zorg er voorts voor, dat zij tot het laatste toe wat sappig voer krijgen, als knol- en wortelgewassen, kuilvoer, snijrogge, gras, enz. Houd de dieren door een goede voeding in krachtigen staat houd de huid rein door geregeld borstelen, waardoor ze straks buiten minder gevoelig voor het weer zullen zijn. -- In den tuinIndien ge aardappels teelt en mogelijk hinder hebt van „blauwe" aard appelen, moogt ge vooral de kali (in den vorm van patentkali) niet vergeten. Te Groningen, Klaaswaal en elders heeft men n.l. de ontdekking gedaan, dat het „blaw" in sterke mate voorkwam op perceelen waar geen kali was gegeven, terwijl het verschijnsel veel minder voorkwam daar, waar met Kali was bemest. Denk steeds aan de nachtvorstenis het overdag nog al warm, dan kan toch de vorst Neem liefst elk jaar nieuwe takken eikenhout is anders het beste, dit duurt het langst. Zacht jesaan wordt nu onze tuin geheel zwart, d.w.z. omgespit, dus ook het kool en boonenland wacht men er langer mee, dan wast er te veel onkruid op, bovendien is het goed lucht en licht nu reeds in den flink diep omgespitte grond te laten in werken. Komen uw eerst ge zaaide wortelen er goed uit, dan kunt ge deze groente nu voor de 2de maal zaaien. Ook de laatste tuinboonen kunnen nu gelegd worden. Loop tusschen de rijen uwer andere groenten (b.v. bloemkool enz.) bij droog weer eens met den schoffel, dit bevordert den groei en houd het onkruid weg. Zijt ge een liefhebber van radijp (een gezonde groente, vooral voor men- schen met een zieke lever), dan kunt ge ook nu nog zaaien in de bakken zaaide men kortlof broeiradijs, die weinig loof maakt en de vroegste soort is. In den koden grond kan men eerst witte broeiradijs, later, in den zomer, roode of met wit ondereinde nemen. De roode broeiradijs groeit wilder en is voor de bakken niet zoo geschikt. Spinazierecept Van deze heerlijke ijzerrijke groente neemt men op 3 K.G. 5 gr. zout, 45 gr. (dus bijna een half ons) boter, 40 gr. oudbakken broodkruim, 2 eieren en 12 reepjes gefruit brood. Zoodra ze gaar is, op een vergiet laten uitdruipen en daarna zoo fijn mogelijk hakken. Om de groente bijzonder fijn te krijgen, wordt ze wel eens door een grove zeef gewreven. Om het al te sterke stinken te voorkomen, wrijft men in de pan het broodkruim fijn met een weinig vocht van de Spinazie, voegt daarbij de fijngehakte groente met de boter en laat alles op zij van de kachel nog ongeveer 10 a 15 minuten stoven. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge« plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers 'k Was IK C. K. nu ben ik C. K. IK. Toen ik het „Ik C. K. gedicht op mij eens las In deez' rubriek, door velen steeds begeerd, Toen leefd' ik in de hoop, dat ik toen was, Van mijn stoute daan te zijn bekeerd. Helaasmijn eigenschap was niet geweken, Al maakt ik mij tot vrind, die vroeger vijand scheen. Mijn haar zou 'k eer verliezen dan mijn streken Door veel gepeins van politieke slimmigheen. Raadsverkiezing is thans mijn eenlgst doel, Dat mi] tot wit staat, in deez' verkiezingstijd, Vooral nu ik na dit Braat-gewoel Niet wedden deed, bij koek noch ei. Mijn eenigst streven is „het doel dat 't heiligt 't middel goed. Al ben ik weer de vriend van Burgervaar of ander heeren Desnoods ga ik op stap met ieder die den hoed, Verwisseld voor de pet of andere werkmans- kleeren. Mijn streven is, vermindering van 't ambte narendom. Ofschoon nu booze tong mij zelfs verwijting maakt. ttLüm LÜI-I- Ü-2u UJ N LIJ H H O -J m Dat 'k als een andere Wijnkoop nu zoo stom Bescherming zoeken wil, bij dienders van den Staat. Zoo doend' als 'k weer kom in den Raad, Dan zal in plaats van mindering van politie Een oproep tot versterking en tot wering van het kwaad. Noodzakelijk wezen, neemt daarvan goed notitie! Vermindering van ambtenaars, staat ook op mijn devies. Maar de werkelijkheid zal ook wel anders wezen Want door mijn beter weten en door mijn veel gespeech (gespiets) Zal men van veel teruggekomen stukken lezen. Ik al maar eindigen met de hoop „bij leven". En liet maar na het „welzijn" daarop te laten rijmen, Bij 't stukje dat ik schreef, dat de boeren zouden beven, Wanneer ik in orakel taal zelfs theologen tracht te lijmen. Ja, 'k was Ik C. K. en ben ook C. K. Ik En voeg m' in elke bocht zooals het moet. Bedenkt toch wel,, dat 'k ook wel wik, Want ik gevoel mij als een rasecht paspertoet. Proeve van rijmelarij van Barden uit het Oudeland van DIEPENHORST. April 1927. HET OPVIJZELEN VAN DE WILLEMS BRUG TE ROTTERDAM. Des nachts. De leiders van het werk hadden aanvankelijk de verslaggevers er in het geheel niet bij willen hebben. Op de houten vlonders onder de brug, bij de electro-motoren, de vijzels en de houten en ijzeren stapelingen had men wel wat anders te doen, dan steeds maar in den weg loopende krantenmenschen op alle mogelijke vragen ant woord te geven. En rond het werk, op het afgezette terrein dacht men ook alle ruimte hard noodig te zullen hebben, en zoo hadden de directeur van de gemeentewerken en de chef- ingenieur van de hoofdafdeeling V, de heeren H. S. de Roode en ir. Van Dunne, bepaald geen pers. Maar daarmee moet men nu juist bij een krantenman aankomen, als een heel be langrijk en belangwekkend werk zal worden verricht. Na eenig over- en weer gepraat had het Timmerhuis ten slotte een middenweg ge vonden en de Dokwerken ter beschikking van de verslaggevers gesteld. Aan boord van deze drijvende stoombrandspuit welke boot op stroom zou gaan liggen, dicht bij de plankieren onder de brug zou men een aardig uitzicht op het werk hebben, niemand in den weg kunnen loopen en niemand met vragen kunnen lastig val len. Maar spoedig al bleek, dat men op de Dokwerken staande, van het werken met de vijzels niet veel zag en bovendien geheel on kundig bleef van wat er nu eigenlijk precies ging gebeuren, zoodat den kapitein al spoedig verzocht werd, maar weer aan te leggen, en de verslaggevers weldra hun kwartier hadden opgeslagen in Fritschy, waar zij weliswaar evenmin iets van het werk zagen, maar waar zij vrij geregeld vraa gaan vallen konden onder nemen op iederen argeloos binnenstappenden chef of toezichthouder, die even van het werk kwam overwippen, om eens op zijn verhaal te komen. En een van hen was het, die het ver haal bracht van de klemgeraakte brug. Naar later bleek, is dit verhaal niet heele maal juist. Naar ir. Van Dunne ons mededeelde, is in het begin, bij het omhoog brengen van de brug gebleken, dat twee binten, welke wat ver uit staken, wel eens last zouden kunnen veroor zaken. Daarom heeft men even gestopt, om een stuk van deze binten af te branden, waarna het opvijzelen werd voortgezet. Van klem raken is evenwel geen sprake geweest. Toen in den voornacht bleek, dat het werk vlot zou verloopen, hebben de heeren De Roode en Van Dunné de verslaggevers uitgenoodigd niet alleen eens op het terrein te komen kijken, maar ook op de plankieren naar het werken van de vijzels te gaan zien. Maar een agent van politie dacht er anders overhij had order ontvangen, geen persmenschen toe te laten, en of de heer De Roode den politieman nu al bezwoer, dat hij zelf den commissaris van politie had verzocht, deze regeling te treffen, maar dat hij haar nu wenschte op te heffen, het hielp niet. De verslaggevers moesten buiten blijven. Gelukkig waren er nog speciale toegangs kaarten voorradig, en zoo kwamen wij toch nog op het terrein. Het was toen ongeveer 3 uur en met het opvijzelen was men al over de helft. Wel het eerste wat opviel, als men op het werk kwam, was de rust, waarmee werd ge werkt. Geen geschreeuw, geen heen- en weer gedraafallen op hun post. Slechts af en toe een doffe slag, als een zwaar blok ijzer werd gekanteld, of als een stuk gereedschap viel, En telkens weer rateldfji» de motoren, werd het water naar de vijzels geperst en steeg de brug milimeter voor milimeter. Als men scherp toe keek, zag men de brug inderdaad omhoog komen Op den uitersten vertikalen hoofdligger was een rood-wit geschilderde lange lat loodrecht aangebracht. In een tentje op den oprit zat iemand met een meetinstrument en volgde de beweging van de brug. Dit diende om een horizontale verschuiving tijdig te kunnen op merken. Toen de brug eenmaal omhoog was, bleek de toegangsbrug aan de zijde van den oprit slechts één centimeter naar het Oosten verplaatst te zijn. Met behulp van een winch en een paar dikke rollen was dit weer spoedig hersteld. Men vijzelde niet op alle punten tegelijk, maar werkte in twee groepen. Eerst werd het Zuid einde enkele centimeters omhoog gebracht, dan volgde het Noordeinde, en zoo vervolgings. Dit werd gedaan, om de zaak beter in de hand te kunnen houden en het werk overzichtelijker te maken. De leiders van Noord- en Zuidgroep waren telefonisch met elkaar verbonden en behoefden dus niet heen en weer te loopen. Bij eiken motor stond een man, die op een teeken van den groepsleider de machine liet draaien, waardoor telkens vier vijzels in werking wer den gesteld. Bij eiken vijzel waren enkele man nen bezig, om, naar mate de vijzel klom, deze te onderstoppen met platte ijzeren platen. Zoo dra zoon stapeltje platen hoog genoeg was, werd het vervangen door een zwaren yarre- houten balk, de waterdruk in den vijzel werd op geheven, de stempel veerde weer naar binnen, ook deze werd met yarrehout onderstopt, en de vijzel kon dan weer opnieuw beginnen. Naast de plaatsen, waar de vijzels stonden, werden, naar mate de brug rees, de ijzeren onderstop pingen aangebracht. Gelijk bekend is, worden, als het werk voltooid is, de vijzels en de houten onderstoppingen weggenomen, en wordt de pijler, waarop zij hebben gestaan, opgehoogd met gewapend beton. Op die houten vlonders onder de brug heeft men even een benauwd oogenblikje mee gemaakt. Dat was, toen een van de 45 monteurs van de Gute Hoffnungshütte, die daar werkten, misstapte en in de Maas terecht kwam. Men had hem evenwel weer spoedig op het droge en de man betuigde zijn spijt, dat een van de pers-fotografen het oogenblik van zijn te-water- lating niet even voor hem had opgenomen. Terwijl men aan de Willemsbrug druk in de weer was, was het personeel van de Rotterd. Electr. Tramwegmij. op verschillende plaatsen op het Noordereiland hard aan het werk, om de noodige railsaansluitingen te maken. Bij den hoek van de Van der Takstraat en de Prins Hendrikkade, bij de Feyenoordstraat, de Leliestraat en de Trompstraat moesten oude rails worden weggenomen, nieuwe bochten wor den gelegd en op de rest worden aangesloten. Tegelijkertijd was men met enkele montage wagens in de weer om in de bovenleidingen de noodige voorzieningen te treffen. Straatma kers hielden zich klaar, om dadelijk alles wat de R. E. T. M. had opengebroken, weer dicht te maken. Op en bij de brug was voorts personeel van den telefoondienst en van de gasfabriek voort durend bezig, om te zorgen, dat het omhoog brengen van de brug geen stagnatie zou ver oorzaken in aan hun takken van dienst toe vertrouwde leidingen. Zondagmorgen. Langzaam was de nacht in het Westen weg gezonken, en in fijn kleurenspel van blauw en violet, van groen en wit en rose was de jonge dag in 't Oosten opengebloeid en geklommen langs den effen hemel. Allengs werden de lam pen gedoofd en werkte men bij daglicht verder. Het wegdek van de toegangsbrug was dat van den oprit hoe langer hoe meer genaderd de helling in de zuidelijke overspanning van de Willemsbrug was langzamerhand van flauw oploopend in langzaam dalend overgegaan en kwart over zes was men boven pijler één op volle hoogte en kon het voetgangersverkeer worden hersteld. Op de hulptoegangsbruggen waren trappen gebouwd, zoodat men van de brug komende, om op de nu laag liggende hulp- toegangbrug kon komen en zoo zijn weg ver volgen. Een uur later sloot de toegangsbrug bij den oprit aan en werd de vlag geheschen. De opvijzeling was volbracht 1 Toegangsbrug en het Zuidelijke uiteinde van de Willemsbrug lagen op het nieuwe peil. Onmiddellijk werd daarop begonnen met het aansluiten van de rails en het sluiten van het wegdek. Over de oude rails van de toegangsbrug, welke nog een bocht naar buiten maken, werden voor- loopig z.g.n. straatrails, welke boven op den weg liggen, aangebracht. Binnen enkele dagen zullen deze weer worden weggenomen, zullen de oude rails worden uitgebroken en dan zul len de nieuwe rails worden gelegd. Men heeft dit nu niet kunnen doen, omdat men dan te veel werk in een korten tijd zou hebben gekregen. Kwart vóór negen kwam de proeftram over de Willemsbrug aanrijden. Nadat deze wagen onder een luid hoera van de omstanders den eersten tocht over den nieuwen oprit had ge maakt en de nieuwe bochten op het Noordec eiland had beproefd, kon hij om kwart vóór tienen al over het andere spoor, dat in dien tusschentijd gereed was gekomen, naar den rechter-Maasoever terugkeeren. Dadelijk daarop is het tramverkeer tusschen linker- en rechter oever hersteid en hervatten de lijnen 2, 12 en 12a haar oude route's en begon lijn 6 haar nieuwen kringloop op het Noordereiland te beschrijven. In den loop van den morgen zijn daarop eerst de voetpaden in orde gebracht en aange sloten op die van den oprit en van de brug, waarna de trapjes naar de hulptoegangsbrug gen buiten gebruik werden gesteld en het pu bliek voor het eerst van den nieuwen oprit gebruik kon maken. Nadat voorts nog de tij delijke straatrails op de toegangsbrug met plan ken waren veranderd en beschermd kon ook het rijverkeer weer worden hersteld. Om half vier in den middag waren alle werkzaamheden verricht en konden de leiders en werklieden van een welverdiende rust gaan genieten, in het streelende besef, dat een in teressant, moeilijk werk, uitstekend was verricht. De belangstelling. Behalve de chef-ingenieur L. J. van Dunné van hoofdafdeeling V gemeentewerken en ir. Ingenerf va de Gute Hoffnungshütte welke maatschappij het werk zoo vlot heeft volbracht, die met de opperste leiding waren belast, heb ben de directeur van de gemeentewerken, de heer H. S. de Roode, ir. J. J. I. Sprenger, ir. C. Franr, ir. J. P. van Bruggen en ir. J. W. F. Burky, allen van hoofdafdeeling V, met den hoofdopzichter van de afdeeling bruggen, den heer A. Strookman, ir. Cox van de Nederland- sche Spoorwegen, belast met het toezicht op den bouw van de spoorweghefbrug over de Koningshaven, ir. Sommerstadt, den uitvinder van de perpetuumvijzels en ir. Moritz, van de Gute Hoffnungshütte, benevens vele chefs, hoofdopzichters en opzichters van die takken van dienst, welke direct met het werk iets uit staande hadden, gedurende den geheelen nacht het werk bijgewoond. Zaterdagavond zijn de burgemeester, mr. J. Wytema, wethouder mr. A. de Jong, het lid van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de heer Th. Heukels, de commissaris van politie in de vijfde afdeeling, de heer T. Albarda, de chef van de rivier politie, de heer E. van Binsbergen, en de chef van den gemeentelijken dienst in de vijfde af deeling, de heer C. P. Kuiper, het werk in oogenschouw komen nemen. Van te voren is de heer Bohni, directeur van de Gute Hoffnungs hütte te Oberhausen, die op zijn doorreis van Ierland naar Duitschland was, naar het voor bereidende werk komen kijken. Het bestuur van de vereeniging Linker Maas oever heeft eveneens een geheelen nacht blijk van belangstelling gegeven. Wegens het gebrek aan plaats waren ditmaal jjeen technici uitgenoodigd, om het werk te komen bijwonen. In den vooravond hebben honderden be langstellenden langs de afsluithekken gestaan. Toen evenwel meer en meer bleek, dat van het werk niet veel te zien was, luwde de drukte langzamerhand. Toch hebben nog enkele tien tallen er den geheelen nacht aan geofferd. De belangstelling voor de Willemsbrug en den nieuwen oprit ip overweldigend geweest. Duizenden en duizenden hebben een tocht over de verhoogde brug gemaakt. In de v. d. Tak straat, welke een feestelijken tooi van vlaggen en groen droeg, ter eere van de winkelweek, was het vooral in de namiddaguren druk. Het aantal dergenen, die tusschen twee en vijf uur over de Koninginnebrug zijn gekomen, werd op ver over de vijftig duizend geschat.Enkele cafés in de v. d. Takstraat hadden het zoo druk, dat zij tegen den avond totaal uitverkocht waren en gesloten moesten worden, omdat men het pu- pliek niet meer kon bedienen. Ook den volgenden dag zijn nog honderden naar het verrichte werk komen kijken. De winkelweek in de v. d. Takstraat belooft een succes te worden. In Juni komt het volgende stuk aan de beurt. Opnieuw zal dan in een nacht van Zaterdag op Zondag een toegangsbrug en een stuk van de brug n.l. het noordelijke eindeworden omhoog gebracht. Dan zal ook de oprit in de Willemsbrug zal dus van de beide oevers schuin naar beneden loopen. Daarna worden achtereenvolgens de overige overspanningen, in het geheel in drie tempo's, op het nieuwe peil gebracht. VECHTPARTIJ. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een vechtpartij plaats gehad in het woonwagen kamp aan de Loozerlaan in Den Haag, waarbij de messen getrokken werden. De 42-jarige stoe- lenmatter R. kreeg 4 messteken in den linker arm, en zijn vrouw kreeg een messnede over de rechterhand. In verband hiermede zijn aangehouden 3 mSP^J nen wonende in het woonwagenkamp vier mes sen zijn in beslaggenomen. De beide gewonden werden in het ziekenhuis verbonden en konden daarna naar hun woning terugkeeren. Valsche rij wiel belastingplaatjes. De recherche te Haarlem heeft aangehouden den 32-jarigen M. D. aldaar, die valsche rijwiel- belajStingmerken verkocht. Acht van deze plaat jes, die nog in zijn bezit waren, zijn in beslag genomen. Volgens zijn verklaring had hij te Am sterdam twaalf valsche plaatjes van een onbe kende gekocht. BEDRIEGLIJKE BANKBREUK. Op 8 April zijn door de rechtbank te Zwolle failliet verklaard M. B. en H. B„ schilders aldaar Gisteren is eerstgenoemde gearresteerd, verdacht van het onttrekken van goederen aan denfaillie ten boedel. VERMIST. Te IJmiden wordt de keetbaas M. v, S. ver mist. Zondagavond is hij met een kameraad u: geweest en sedert is hij niet teruggekeerd. M,' vermoedt, dat de man te 'water geraakt en v(S* dronken is. Openbare Verkooping op Donderdagen 14 en 21 April 1927, des v.m. 11 uur, ten koffiehuize vaon Essebaggers, bij veiling en afslag, van eene bouwmanswoning met bouw- en weiland, te Spijkenisse, aan de Breede kade, te zamen groot 2.56.00 H.A. in 2 perceelen, tigendom- en bewoond door den heer C. P. Quartel. Aan vaarding van het woonhuis bij de betaling op 1 Juli a.s. en het overige dadelijk. Inlichtingen ten kantore van Notaris I. G. TEN DOESSCHATE te Oud-Beijerland en van ondergeteekende. Notaris C. LOEFF. Op Zaterdag 16 April 1927 des namiddags te twee uur te Stellendam aan de haven van een groote partij timmerhout als planken, lat' ten, schroten, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 16 April bij inzet en Zaterdag 23 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek van de zoogenaamde »Jonkerstee« te Ouddorp in den polder het Oudeland in de Molentienden, kadaster Sectie D Nos. 43, 44, 45, 49, 50 en 728, samen groot 9,41.38 H.A. of 20 Gemeten 150 Roeden V. M. in 5 koopen, combinatiën en massa, ten verzoeke van de weduwe en kinderen K. G. Voogd en den heer P. B, j Ctczcèi Notaris VAN DEN BERG. Bij veiling op Woensdag 20 April 1927 en bij afslag op Woensdag 27 April 1927, beide dagen des namiddags om 3 uur in het café van G. van Veen te Oude Tonge van No. 1. Een huis, schuur en erf aan den Stationsweg te Oude Tonge, groot 7 A. 35 c.A., bewoond geweest door wijlen dhr. A. Slis. No. 2. Een perceel bouwland in den Molenpolder te Oude Tonge aan den Ouden' landschen dijk, -:root 87 A. 60 c.A. of 572 R. V. M. No. 3. Een perceel bouwland, ach' ter no. 2 in den Molenpolder te Oude Tong: groot 89 A. 30 c.A. of 583'/a R. V. M. Notaris VAN ISPELEN. Openbare vrijwillige verkooping van een huis, schuur en erf aan den Oostdijk te Mj® delharnis ten verzoeke van den heer G. van der Meide aldaar, op Woensdag 27 Apt" bij inzet; Op Woensdag 4 Mei 1927 bij afslag, telken' des avonds 7 uur in Hotel Meijer te Mi® delharnis. Notaris VAN BUUREN. Correspondentie! aan F| De oplossing dreigt Pbl-d2 i is, dat de sleuta een „schaakjej niet, hoewel W krijgt, volgt tl Het verdere vi teekenis. Dezei bleemwereld „I Stand vj J. Parree (6 der (6), D. Tiemens (5), (3), G. Bergn CC Aan enkele aandacht op oplossing. HieJ reikte aantal punten is ecl zetten van zi Voor deze van no. 4 twd waaronder eer Wit: Kf7,1 ZwartKf Mat in drie z\ Oplossinge Pril. F Oplossingen Een ander in dreig- als! „Tasks". Hid waarin een o$ is. B.v. Een keus tusscherj de bedoeling heeft om mj, ter toelichting J. Wainwrfl Wit: Keil en h2 (8 stt| Zwart en h4 (8 sti 1. Lb4, 1 1eq looper op h7 1 Nog een staande zijn vooral door alleen om de te maken. Ml het gecompol Een beter| van hetzelfd 1894. Prijs taling van e rikaansch bl WitKc8 en e6 (8 sjj Zwart 1. Lh6 Ik hoop probleem be als ook anc Partij ges; der R. S. Witde 1- e4, e5. 5. d3, d6. 6 I 9- Lc2, d5. Lf8. 13. h3, Ph4, g6. 17. wil d3 nog Met dat pe Ds weer tijc Zwart behe al die paar 21- Pf3, Df( druk op d 25. De2, J 28. bc3 31- Tfcl, Materieel

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2