Visscherij. Uit de Pers. Sproeten komen vroeg in Verknopingen Marktberichten. Gemengd Nieuws, het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. OUDDORP. De Raad dezer gemeente is ter vergadering bijeengeroepen op Woensdag 23 Maart des nam. te half drie. Agenda 1 Ingekomen stuk ken 2 Af- en overschrijving begrooting, dienst 19263 Benoeming leden stembureau4 Be noeming leden schattingscommissie Rijks Inkom stenbelasting. f De stemgerechtigde ingelanden van den polder „De Plas'' worden opgeroepen ter ver gadering op Donderdag 7 April 1927, des v.m. ten 10 ure in de Raadkamer. Het agenda is als volgt samengesteld: 1. Stem ming verkiezing van één persoon vacature dhr. C. Breen Pzn., wegens periodieke aftreding. 2. Denzelfden dag herstemming nam. ten 12 ure. 3. Vaststelling der rekening over 1926. 4. Idem der begrooting voor 1927. 5. Machti ging tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrootingsposten. 6. Idem tot onder- handsche aanbesteding of uitvoering van wer ken in eigen beheer. 7. Benoeming leden en plaatsvervangende leden van de commissie voor het onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening belangende de „Plaspolder". OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 30 tot 50 kilo garnalen per vaartuig, per dag; in de stallen 8 zalmen. 't Friesch Dagblad driestart Op hooger plan. In de »Notenkraker« ontzag de Redactie zich niet, een karikatuur van «God* te geven. Een soort van Oostersch despoot met vreese» lijke oogen en afschuwelijke snorrebaarden, gezeten op een troon, moest God voorstellen. Er stond boven»God en de opstijgende gebeden*. Onder de Gods-figuur de verschillende «gebeden*, aldus sGod, o God, laat die ellendige schuld» eischers stikken*. «Lieve Heer daarboven, geef Ina een brui» gom*. »God zij met ons en met onze veilige gul» den*. «Heer der heirscharen, zegen onze wapenen.* «Almachtige God, geef de stembus-zege aan de griffermeerden*. Zelfs een Socialist ging dit toch al te ver. Hij waarschuwde de Redactie. Maar wat krijgt hij ten antwoord In steê van anti Go»sdienstig te zijn, strekte de plaat veeleer, om het Godsbegrip ophoo» ger plan te verheffen*. Wij vragen ons echter af, of zulke afschu» '''welijke en godslasterlijke wijze van het «op V Vfjhooger plan verheffen* van het Godsbegrip toelaatbaar is in een land als het onze, waar toch ook nog een belangrijk aantal Christenen wonen. En waar gewetensvrijheid heerscht. Ons lijkt het meer dan tijd, dat er paal en perk gesteld worde aan zulk een soort van krasserij in een Christenland. En zoo de Socialist de laatste arbeider van Christelijken huize, die er nog over dacht naar hun te luisteren, voorgoed wil genezen, dan late hij hem zijn niets ontziende Noten» kraker lezen. Dan weet bij meteen, wat de godsdienst staat te wachten, als de S.DA.P. eens het roer in handen kreeg. Gronlngsche Hypotheekbank voor Nederland. Onder voorzitterschap van den heer Prof. Mr. D. P. D. Fabius werd in de heden ge» njhouden vergadering van aandeelhouders der - Groningsche Hypotheekbank voor Nederland, gevestigd te Groningen, verslag uitgebracht omtrent den toestand der Vennootschap en van hare verrichtingen in het afgeloopen boek» jaar 1926. Wij ontleenen daaraan het volgende. In het afgeloopen jaar werden wederom gunstige resultaten bereikt. Op 31 December 1925 was aan Pandbrieven in omloop een bedrag van f 12.033.650.— Ver» kocht werd in 1926 voor f 4 962.350.—, inge» kocht en uitgeloot werd totaal f 3.053,250.—, zoodat de geheele vooruitgang bedroeg f 1.909.100.— en op 31 December 1926 in om» loop was een bedrag van f 13.942.750 Op 31 December 1925 stond uit op hypo» theek een bedrag van f 12.752 931 26. In 1926 werd gesloten voor een bedrag van 7.242 790 afgelost werd f 5.322.830.26, zoodat de ver» meerdering bedroeg f 1.919.959.74 en op 31 Dec. '26 dus uitstond op hypotheek f 14 672.891 De bruto-winst bedraagt f 219,075,71 de salarissen, onkosten, zegelkosten en koersver» schil pandbrieven, koersverschil effecten, re» dame, reis» en verblijfkosten, belastingen, enz. bedroegen f 105.047.99. De netto»winst bedraagt derhalve f 114.027.72. Behalve het statutair bepaalde deel werd besloten extra f 13000.— aan het reservefonds toe te voegen (het totaal der reserves bedraagt dan ruim f 310000.aan het pensioen» fonds te doteeren f 4261.— en op nieuwe re» kening over te brengen f 5.863.95. Besloten werd een dividend uit te keeren van 17 (v.j. 16 De heer Prof. Mr. D. P. D. Fabius, die als commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. EEN VLIEG-VERHAAL, Isaac Schlossback, een vlieger bij de Ameri- kaansche marine, heeft een merkwaardig avon- tur gehad. Het gebeurde in de Amerikaansche kuststad Norfolk. Schlossback voerde met zijn vliegtuig in de lucht een kopduikeling uit toen hij los schoot en uit het schuitje gleed. Gelukkig kon hij een paar spijlen te pakken krijgen ;en terwijl het vliegtuig viel, kroop hij terug, kre eg de stuur inrichting te pakken, wist het vliegtuig onder zijn controle te krijgen en veilig te landen. Hij had een val in delucht gedaan van 700 a 800 M. We hebben het geval niet gecontroleerd en zullen Schlossback maar op zijn woord geloo- ven. In ieder geval gelooven wij hem, waar hij schrijft, „dat het een heel onplezierige gewaar wording was". EEN VREEMDE BEGRAFENIS. De brgers van Napels genieten de welver diende reputatie, een vindingrijk brein en een snelwerkenden geest te bezitten, waarover zelfs de plaatselijke politie op een morgen verbaasd stond. Toen zij dezer dagen een begrafenisstoet, op weg van een buiten de stad gelegen zieken huis, visiteerde, tengevolge van een aanwijzing, welke haar door middel van een anoniemen brief bereikt had, vond zij in de doodkist niet den gebruikelijken inhoud, doch 60 pond van het fijnste wittebrood. Daar brood uit zuiver meel bereid in Italië niet is toegestaan, werd de koetsier gearresteerd. Deze bekende, dat hem de kist was meegegeven door een welbekenden aanneriier van begrafenissen, die hem het adres opgaf van een bakker, welke de kist met den luxueuusen inhoud gevuld had. Men heeft na gegaan, dat deze vreemdsoortige vennootschap haar bedrijf reeds eenige maanden uitoefende tot profijt van de deelgenooten en tot vreugde van vele welgestelde families. Gelukkige redding. Door een der woonwagenbewoners van het woonwagenkamp aan «Het Bon* te Roermond werd Donderdag een man drijvende in de Maas opgemerkt. Het hoofd met de handen kruiselings daarboven, stak boven water. Met behulp van de politie, die inmiddels gewaar» schuwd was, werd de man op het droge ge» bracht. Het bleek te zijn de 56»jarige werkman J. B. De toepassing van kunstmatige adem haling mocht aanvankelijk niet baten en in bewusteloozen toestand werd hij naar het hospitaal gebracht, waar het mocht gelukken den man weder tot bewustzijn te brengen. Vanmorgen was de toestand van den man redelijk wel en bestaat gegronde hoop, dat hij het leven behouden zal. GASVERSTIKKIN G. Drie kinderen dood. De vrouw van den caféhouder Kiers, uit de Noorderstationstraat te Groningen, heeft Zater dagavond haar drie kinderen, een van drie jaar en tweelingen van vijftien maanden, tusschen 7 en 8 uur in een slaapkamertje gebaad en daar bij gebruik gemaakt van een gaskacheltje. Zij heeft vervolgens de kinderen te slapen gelegd, het kacheltje meegenomen en schijnt vergeten te hebben de gaskraan te sluiten. Toen zij 's avonds 11 uur weer in het slaapkamertje kwam, stond dat vol gas, en waren de kinderen door gasverjstikking overleden. AANRIJDING. Een voerman gedood. Te Vught heeft Maandag bij mist een aan rijding plaats gehad tusschen een auto en de met kalveren geladen kar van voerman M. Backx uit Liempde. Backx werd gedood. De kar werd in een sloot gaslingerd. De bestuurder van den auto is zeer licht gewond. EEN KINDERLIJKJE GEVONDEN. Te Amersfoort is Zondagmiddag aan den Heiligenbergerweg nabij het Zwanewater een kinderlijkje gevonden, dat vermoedelijk reeds eenige dagen in de sloot had gelegen, in een stuuk krant gewikkeld en in een doos gepakt. De marechaussee uit Leusden heeft het lijkje in beslag genomen. Bij de Schiedan^sche politie heeft zich aan gemeld de 26-jarige A. J. K., die verklaarde te zijn weggeloopen uit de inrichting Waldhuis, bij Apeldoorn, van de Vereeniging tot zedelijke verbetering. Onderweg had hij een van den op zichter B. gestolen ring te gelde gemaakt. De man is op transport gesteld naar Apeldoorn. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT IN DEN HAAG. Naar aanleiding van de aanhouding van de weduwe G. geb. Z. wordt nader gemeld Op den dag, dat de misdaad gapleegd werd, rees reeds bij de politie een fluaw vermoeden, dat de bovenbewoonster er misschien wel iets van weten zou. Een onderzoek had echter geen enkel resultaat. Maar de politie gaf het niet op en korten tijd na den bewusten Maandag werd aan de over zijde van den winkel van den heer Wilk door de politie een kamer gehuurd, van waaruit eenige rechercheurs het perceel en de bewoners onafgebroken hebben gadegeslagen. Niets bij zonders werd echter opgemerkt. In dien tijd leidde een ander spoor naar Brus sel, dat echter, zooals bekend, op niets uitge- loopen is. Gedurende het onderzoek te Brussel werd de bovenbewoonster nauwkeurig nagegaan en werd zij zelfs door de politie aan een lang durig verhoor onderworpen. Commissaris Bes- seling heeft haar op een Donderdag van des ochtends 10 uur tot ruim 2 uur 's middags ondervraagd. Alles leverde echter niets op. De zaak kreeg evenwel een ander aanzien, toen Wilk met een verklaring kwam, welke hij als naar zijn meening niet-ter-zake-doende, eerst niet opgegeven had, maar welke van groot ge wicht bleek te zijn. Deze verklaring komt, volgens mededeeling van Wilke op het volgende neer De weduwe G. is de eigenares van het per ceel, den winkel had zij aan Wilk verhuurd op mondeling contract. Wilk meende echter, dat het voor zijn zaak beter was, als hij in een ander stadsgedeelte zich vestigde. Hij kon een voor zijn branche zeer geschikten winkel in de Witte de Whit- straat huren, en ook zijn vrouw voelde daar veel voor. Zij besloten daarom, de huur van het perceel Bezuidenhout 165a op te zeggen. Echter hadden zij een borgsom van 180 bij de weduwe G. gestort, en deze zou nu dit bedrag terug moeten betalen. De weduwe had echter doorloopend geldgebrek, en het gebeurde meermalen, dat zij bij Wilk, die, zooals men weet, enkele dagen in de week met een kraam op de markt stond, kwam om een voorschot op de huur te vragen. Wilk en dieqs vrouw oordeelden het dan ook raadzaam een gedeelte van de huur in te houden daar zij vreesden, anders hun borgtocht niet terug te krijgen. Dit besloten Wilk en zijn vrouw op Zondag 16 Januari. De bovenbewoonster placht 's Maandags in den loop van den ochtend de huur te komen halen, en de afspraak luidden, dat juffrouw Wilk dan meteen een gedeelte zou inhouden. Wilk zei nog tegen zijn vrouw „Ik benijd je morgen niet, als je dit tegen haar zegt. Wat zal ze te keer gaan". Wilk vreesde n.l. voor het twistzieke karakter van zijn buurvrouw en voorzag een hevnige ruzie. Enkele dagen na den moord kreeg Wilk een brief van zijn buurvrouw, waarin deze mede deelde, dat zij het gebeurde voor Wilk treurig vond, temeer, daar zij nog dien Maandagochtend een „kort maar hartelijk onderhoud" met zijn vrouw had gehad, en dat „niet over de huur had geloopen". Deze laaste opmerking verbaasde Wilk zeer. Immers, hij verklaarde stellig, dat als de buurvrouw een onderhoud met zijn vrouw had gehad, er ongetwijfeld over de huur gesproken zou zijn Op zijn zachtst uitgedrukt vond hij dezen brief zonderling. In een en ander vond de politie aanleiding, een huiszoeking te doen in de woning van de weduwe G. Daar werd het volgende gevonden Een schort, dat didelijlk de sporen vertoonde, zeer onlangs itgewasschen te zijn. Een plek was uitgebeten, waarschijnlijk door het reinigen met een scherp bijtend vocht. Ook werd nog meegenomen een jumper, welke de weduwe G. dikwijls droeg en even eens sporen vertoonde, korten tijd geleden ge- wasschen te zijn. Nog kwam de politie een getuigenverklaring ter oore, welke er op wees, dat de gearresteerde altijd een donker schort droeg, dat in beslag genomen is op den middag na den moord is zij met een schoon schort gezien. Een andere aanwijzing is de volgende Op eetn verborgen plaats werd een bijl gevonden. Aan den steel van de bijl- zaten bloedsporen. Drie deskundigen hebben een zeer nauwgezet onderzoek ingesteld om na te gaan of dit men- schenbloed was. Sr is een apart serum ver vaardigd om zonder eenigen twijfel den aard van het bleod te kunnen vaststellen. Maandagavond j.l. hebben deze deskundigen hun rapport uitgebracht. Eenstemmig waren zij van oordeel, dat het bloed, dat aan den steel van den bijl kleefde, menschenbloed was. Tenslotte is nog het volgende gebleken. De sectie had indertijd reeds uitgewezen, dat de schedel van het slachtoffer met een hard voor werp, een hamer of den achterkant van een bijl, ingeslagen was. De achterkant van de bijl paste nu precies in de wonden, welke op den schedel zijn toe gebracht. Al deze feiten hebben er toe geleid, dat Zaterdag tot de gevangenneming van de vrouw is besloten. Vechtpartij In den Gemeenteraad. De Edelachtbare Coremans debatteert met de vuisten. Toen Donderdagavond het Raadslid Core» mans te Rotterdam, wegens zijn gewone on« hebbelijkheden, weer van de zitting uitgeslo» ten was, ging hij niet zoo gemoedereerd heen als wel bij vorige gelegenheden. Hij verzette zich tegen zijn verwijdering en ging zelfs bui ten het Raadhuis met dit verzet voort, zoodat de politie genoodzaakt was hem naar het Hoofdbureau te brengen, waar hem een ern» stige waarschuwing werd gegeven. Dit schijnt op den Rapaljeman een nega» tieve uitwerking te hebben gehad, want Vrij» dagavond kwam hij in een kennelijken staat van opgewondenheid het Stadhuis binnen, ditmaal vergezeld van zijn vrouw. De eerste, dien hij in de gang ontmoette, was de heer Warmenhoven, op wien hij spe» ciaal gebeten is, omdat deze voorzitter is van de Huurcommissie, die zijn verzoek om uit stel van huuropzegging heeft moeten afwij» zen. Onder de scheldwoorden, zonder welke C. nu eenmaal niet schijnt te kunnen spreken, voegde hij den heer 'Warmenhoven toe Als je twintig jaar jonger was, dan sloeg ik je op je kop 1 Vervolgens begaf hij zich naar de Ra dzaal, steeds gevolgd door zijn vrouw. Het had juist halfnegen geslagen en de burgemeester stond op het punt de vergadering te openen, toen hij het echtpaar C. zag binnenkomen. Nog in de ruimte voorin het voorzittersge» stoelte met eenige Raadsleden staande, zeide mr. Wytema op zijn officieelen toon Mijnheer Coremans, ik verzoek u uw vrouw de zaal te doen verlaten. Het antwoord klonk in het officieel Rapal» jaansch. Vloekend verweet C den burgemees» ter, dat hij hem den avond te voren de boeien aan had laten doen en met opgeheven vuisten kwam hij op den burgemeester af, De heer Lürhs snelde toe en gaf C. een stoot, waarop diens woede zich tegen hem keerde. In het wilde sloeg C. om zich heen en trof nu met zijn vuist de heer Hermans, die juist binnenkwam en een eenigszins bloe» dende verwonding boven het oog bekwam, waarna C. een glas water opnam en dit naar de Raadsleden wierp, gelukkig zonder iemand te treffen. Eenige rechercheurs waren reeds toegesneld en zij overmeesterden Cwiens woede plot seling kalmeerde, toen hij in politiehanden was. Kalm liet hij zich weggeleiden naar het Hoofdbureau, waar hij zeide dat het hem speet, den heer Hermans geraakt te hebben. Niettemin werd proces-verbaal tegen hem op gemaakt, wegens wederspannigheid, verzet te gen de politie en mishandeling. Wa r tevens bleek, dat hij onder den invloed van drank verkeerde, is hij in bewaring gehouden. 1 MISHANDELING VAN POLITIE. Donderdagavond, ongeveer 11 uur, naafloop van een verkooping in het café van A. v. d. Weg te Harkema»Opeinde, trok een bende van wel 50 personen, sommigen verhit door alcohol, zingende en joelende langs de woning van den veldwachter U. Bekkema. Deze, die op het rumoer was komen toeloopen, trad tusschenbeide, teneinde de rust te herstellen en meteen de namen der ergste herriemakers te noteeren. Onder hen bevonden zich W. F. W. en T. K., die zich al dadelijk tegen den veld» wachter keerden. W. liep op den veldwachter toe onder den uitroep: «Whet scilst dou, ik sjong net« (Wat wil je, ik zing niet) en stootte daarbij den veldwachter herhaaldelijk tegen de borst. Ook K. sprong op den veldwachter toe. Deze, die zonder sabel, alleen gewapend met z'n revolver, de menigte was tegemoet geloopen, zag zich ernstig bedreigd, daar de menigte hem geheel had ingesloten, en trachtte zijn revolver te trekken. T. K. dit ziende, riep «Whet, scilst dou sjitte 1* (Wat, wil je schie ten I) en greep onverhoeds den veldwachter om de middel en wierp hem ruggelings op den grond. Met de eene hand greep hij den veldwachter lij de keel, onder den uitroep: «Dou scilst earst dyn revolver kwyt en oars smoar ik dy, den scilst dou stjerre I« (Je zult eerst je revolver kwijt en anders smoor ik je, dan zal je sterven 1) 'Wel een kwartier bleven de beide mannen worstelen, zonder dat het den veldwachter mocht gelukken, zich te be» vrijden. Hoewel er ongeveer een 100 personen om hem heen stonden, stak niemand een hand tot hulp uit en werd zelfs aan de vrcuw en dochter van Bekkema de weg tot den politie man versperd. Tegen de dochter zei men «Der net hinne, sy dogge jirnme heit naetl* (Daar niet heen, zij doen je vader niets). Zelfs voor het halen van assistentie bleek niemand te zijn te vinden. Eindelijk gelukte het de dochter haar vader de sabel te bezorgen, nadat K. op de vlucht was geslagen. W, die weer op den veldwachter toekwam, kreeg nu op zijn beurt eenige flinke slagen met den sabel en nam hierop ijlings de vlucht. Inmiddels verschenen de chef-veldwachter A Schepel en de rijksveldwachter W. Hiemstra van Sur» huisterveen ten tooneele en arresteerden nog denzelfden avond T. K. in zijn woning. Na een voorloopig verhoor, waarbij hij niets meer van het gebeurde veinsde te weten, is hij naar Buitenpost overgebracht. Vandaar werd hij overgebracht naar Leeuwarden en ter beschik» king van de justitie gesteld. Hij werd in het huis van bewaring opge sloten, verdacht van bedreiging tegen het leven van den veldwachter Bekkema. Tegen W. is proces»verbaal wegens mishandeling opgemaakt Openbare Vrijwillige Verkooping op Woens dag 23 Maart 1927 bij inzet en op Woensdag 30 Maart 1927 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis vaneen huis met schuur en erf benevens 3 perceelen bouwland aan den Boomgaardweg en Bolletjesweg te Middelharnis tezamen groot 2,96,44 H.A in 4 perceelen. Ten verzoeke van den heer L. van der Baan te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij Inschrijving naar de Beneficie van een Boerderij met 5.5109 H.A. (12 Gem. Voornsche Maat) bouwland, aan den Duiven» waardschendijk te Nieuwe Tonge, toebehoo- rende aan Gezusters Segers te Sommelsdijk. Voor den tijd van ZEVEN jaren Direct te aanvaarden. Huurprijs der Boerderij f 416.—, van het land f 65.—, per Voornsch Gemet, alles per jaar. Inscbrijvingsbiljetten moeten worden inge» leverd vóór of op 24 Maart 1927 bij Notaris P. A. VAN BUUREN te Middelharnis, al. waar verdere inlichtingen te bekomen zijn. Woensdag 30 Maart, 's voormiddags 10 uur, ten verzoeke en op de hofstede van den Heer J. L. Kwak te Melissant, van 6 paarden, 18 runderen, 5 varkens, 50 kippen, 3 boerenwa» gens, veerwagen, veerkaros, wielkar, gierkar met vat, zaaimachine, maaimachine, hooihark, hooischudder, wiedmachines, verschillende ploegen en «eggen, rolblok, dorschtafel, zeven, een partij bieten, zetpoters, hooi, stroo en haver, eenige meubilaire goederen enz. enz. Notaris VAN DEN BERG. Bij Veiling op Woensdag 23 Maart 1927, in het café van M. Speelman te Oude Tonge, en bij Afslag op Woensdag 30 Maart 1927, in het café van G. van Veen aldaar, beide dagen des avonds 6,30 uur van Een Huis, Schuurtje en Tuin aan den Zuiderlandschen dijk te Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven de Wed. J. C. Osseweijer. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 25 Maart 1927 des namiddags ten 5,30 ure te Ooltgensplaat, aan het tram» station, van een partij timmerhout als planken, latten, schalen, ribben enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 26 Maart bij inzet en Zaterdag 2 April bij afslag, telkens des namiddags 5 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van A. Een hofstede te Ouddorp in den polder het Oudeland, nabij de Westduinen, aan den Dijkstelweg en den Stelleweg, groot 10.09.50 H.A. of 21 G. 294 R. V. M. in 7 perceelen, combinatie en massa, de gebouwen zijn op 1 Mei 1927 overigens dadelijk te aanvaarden. B. 2.85.00 H.A. of 6 G. 62 R. V. M bouwland te Ouddorp, in den polder het West Nieuwland in 5 koopen, dadelijk te aanvaarden. C. 3.89.90 H A. of 8 G. 147 R. V. M. bouw- en gerstland te Ouddorp in den polder het Oudeland, in 4 koopen, dadelijk te aanvaarden. D ongeveer 4 80.00 H.A IOV2 Gemeten bouwland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, in 6 koopen, waarvan het perceel in den Nieuwenoord blootschoof 1927 te aanvaarden is, overigens dadelijk. E. 1.61.20 H.A. of3G. 153 R. V. M. weiland te Ouddorp, in den Ouden Oostdgk, verhuurd tot 11 November 1928 aan Cornelis Tanis K. Wz. a f 204 per jaar Ten verzoeke van den Heer Jan Masten» broek Janszoon te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij Inschrijving voor 5 jaren van 0.76 10 H.A. weiland in den Biertschepolder a/d Smalle Velddam, in huur geweest bij D. van der Werfen voor 3 jaren van 2 36.40 H.A. weiland te Zuidland, in den polder «de Molen» en Binnengorzen*, aan den Kromme» dijk, in huur geweest bij H. Koornneef. Inlichtingen uitsluitend ten kantore van ondergeteekende te Zuidland, alwaar de in» schrijvingsbiljetten gesloten moeten worden ingeleverd vóór of op Zaterdag 26 Maart 1927. Notaris C. LOEFF. Zaterdag 26 Maart 's avonds 6 uur te Oud» dorp in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1927 ten ver zoeke van den Heer Abr. Padmos te Ouddorp van 2 07.50 H A. of 4 G. 156 R.VM. weiland te Ouddorp in het Oude Nieuwland, genaamd »'s Landswei« in 2 perceelen, om te beweiden en van 4 meeden bouwland te Ouddorp aan den Pik de Poeweg in 4 perceelen, met beding van vrije cultuur. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 31 Maart, bij inzet in het Loge» gement Kaashoek te Stellendam en Donderdag 7 Apil bij afslag in het Logement Mijnders te Stellendam, telkens des namiddags'3 uur, van 5.37.40 H A 11 G. 210'/2 R. V. M. bouw- land te Stellendam in den polder Nieuw Stel» lendam, kadaster sectie B nos 1724, 1726 en 1728 in 6 perceelen en combinatie, ten verzoeke van den Heer Adam van Oostenbrugge te Stellendam ;en van 2.57.75 H.A. 5 G. 184 R. V. M bouwland te Stellendam, in den Mo» lenpolder, kadaster sectie B nos 1236, 1237,1241 en 1243, in 4 perceelen en combinatie, ten verzoeke van de Heeren Adam van Oosten» brugge en P. van der Broek. Alles dadelijk te aanvaarden. Notaris \AN DEN BERG Erfhuis te Spijkenisse op Donderdag 31 Maart 1927, v.m. 10 uur, ten huize en ten verzoeke van den Heer T. v. d. Linde publieke verkooping van3 paarden, 10 beste melk koeien, 5 kalfvaarzen, 4 kuishokkelingen, hok» kelingstier en eeni e kalveren en een mestvaalt. Betaaldag 1 October 1927. Notaris LOEFF «Op Vrijdag 1 April 1927 te Achthuizen in Café «Buijs* bij veiling en op Vrijdag 8 April 1927 aldaar in café «Koenraadt*, bij afslag, beide dagen des n.m half acht ure, openbare vrijwillige verkooping van Een woon» en win» keihuis waarin vier vertrekken, te Achthuizen aan den Bommelschen dijk, kadaster sectie B. no's 1329, 1332 en 1375, tezamen groot 2 27 A. Winkelhuis dadelijk te aanvaarden. Overige vertrekken onder gestanddoening der huur. Breeder omschreven bij bil'et. Ten verzoeke van den heer D. Huijsmans te Achthuizen. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 2 April 's avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, verhuring bij in» schrijving ten verzoeke van den Heer Jan 1 Mastenhroek Janszoon te Ouddorp, van de zoogenaamde «Kavel* in het Oude Nieuwland, in 4 perceelen, alsZuid-Westelijk deel groot 0.49 90 H.A. 326 R. V. M. voor 3 jaren da. delijk ingaande, Noord»Westelijk deel groot 0 57.47 H.A. 375'/2 R V. M. voor 5 jaren dadelijk ingaande, Oostelijk deel groot0.86 40 H.A.= 564'/2 R. V. M. voor 5 jaren dadelijk ingaande, en het middendeel met de loods (bergplaats voor auto's en rijwielen) en uitpad over het perceel van Abr. Klijn, voor het seizoen 1927. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 31 Maart 1927 te Ooltgens plaat in Hotel «Moelker* bij veiling en op Donderdag 7 April 1927 aldaar in Hotel «Hobbel* bij afslag, beide dagen des n.m. half acht uur, openbare vrijwillige verkooping vanA. Een hecht en weldoortimmerde Bur gerwoning, benevens landbouwschuur aan den Kerkring te Ooltgensplaat. In 2 perc:elen en combinatie Aanvaarding woonhuis 15 Juli en aanvaarding landbouwschuur 16 Mei a.s. Breeder omschreven bij biljet. Ten verzoeke van den heer Paulus van Kempen aldaar cs. B. Het recht van erfpacht tot 1 Januari 2000 op een perceel dijkweiland te Ooltgensplaat aan den Spuidijk, met daarop nieuw gebouwde schuur. Te aanvaarden 15 April a.s. Breeder omschreven bij biljet. Ten verzoeke van den heer P. Vinke aldaar. Notaris AKKERMAN. Op Zaterdag 9 April 1927 des n.m. ten 4 uur te Ooltgensplaat aan de Spuidijk, publieke verkooping van ongeveer 130 rasechte Witte Leghorns. Betaling contant. Ten verzoeke van den heer P. Vinke aldaar. Notaris AKKERMAN. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 21 Maart 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord»Hollandsche Anna Pauwlowna Zand f 5,50 tot f 6,50; dito A. P. Z. Rooden f 4,75 tot f 4,80 dito Hillegommer Zandaardappelen f 5,50 tot f 6,50. Flakkeesche Eigenheimers f 5,— tot f 5,25 dito Roodstar f 4,75 tot f 5,— dito blauwe Eigenheimers f 4,75 tot f 5,—dito Bravo's f 5,30 tot f 5,40; dito Eigenh. poters f 3,50 tot f 3,75dito Roode star poters f 3,25 tot f 3,50; dito Bravo poters f 3,25 tot 3,50. Spuische Eigenhenheimers f 5,— tot f 5,25 dito Roodstar f 4,75 tor f 5,— dito Blauwe Eigenheimers f 4,75 tot f 5,— dito Bravo's f 5,30 tot 5,40dito Eigenh. poters f 3,50 tot f 3 75dito Roode star poters f 3,25— f 3,50. Zeeuwsche Bonten f 5,50 tot f 5,75dito blauwen f 5,40 tot f 5,75dito Bravo's f 5,30 tot f 5,40dito blauwe Eigenh. f 4,90 tot f 5,—dito Redstar f 4,75 tot f 4,90dito blauw bonte poters f 3,25 tot f 3,50dito Eigenh. poters f 3,50 tot f 3,75 Bravo poters f 3,25 tot f 3,50; dito Eigenh. f4,90 tot r 5,10. Winter Malta f 13,— tot f 14,—. Friesche Borgers f 4,90 tot f 5,20. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 522 vette runderen, 220 vette kalveren, 173 schapen of lammeren en 1299 varkens. Prijzen waren per */2 k g. koeien 30—31 c., 40—42 c., 45—47'/2 c.; ossen 36 c., 40-41 c., 44—46 c.stieren 35 c., 38 c 40-41 c.kalveren 50—52'/2 c., 62'/2—65 c 72'/2—75 c.schapen f 20—36, lammeren f 20 —34, beiden per stuk; varkens 30c.,31—31 '/2 c. per '/2 k g. Koeien en ossen waren flink aangevoerd. De handel was gewoon en de prijzen waren vrijwel gelijk aan die der vorige week. Een enkele beste koe ging nog tot 2'/2 cent boven noteering. Stieren waren meer aangevoerd dan gewoon» lijk op Maandagen. De handel was traag en de prijzen waren gedrukt. Vette kalveren met flinken aanvoer. De handel was tamelijk en de prijzen waren iets lager. Een enkel puik best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren waren weinig aange voerd. De handel was stilin de prijzen was niet veel verandering. Varkens waren ruim aangevoerd. De handel was kalm en de prijzen waren gedrukt. Een enkel puik best exemplaar ging '/2 cent boven noteering. AMSTERDAM, 21 Maart. Ter markt waren heden aangevoerd570 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. f 0,90—1,04, 2e kwal. 80-90 c3e kwal. 70—80 c. per Kg., slachtgewicht140 melk» en kalfkoeien f 300 —375 per stuk; 120 vette kalveren Ie kwal. 85-95 c., 2e kwal. 70-85 c., 3e kwal. 56-70 c per Kg, levend gewicht; 225 nuchtere kal» veren f 6—12; 81 schapen f 30—35 per stuk; 720 Holl. varkens, Overz. en Gelderschele kwal., enkele boven noteering, 77—78 c., 2e kwal. 76—77 c., vette varkens 70—74 c. per Kg., slachtgewicht100 paarden f 100—200 per stuk. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 21 Maart. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 4,50-f 5,20, Zeeuwsche blauwe f 5,30-f 5,70, dito eigenheimers f4,25—f4,90, dito bonte f 5,30—f 5,70, blauwe eigenheimers f 4,50—f 5, bravo's f 5—f 5,50, poters f2,50— f 3,50, red star f 4,60—f 5, malta's 12'/2—14 c. per K.g. met tamelijken aanvoer en stille vraag. BOTER, KAAS en EIEREN APELDOORN, 21 Maart. Eieren. Aanvoer 120,000 stuks. Prijzen f 4,75—f 5,75, middel» markt f 5,25 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 21 Maart. Kaas. Aanvoer 15 partijen, tezamen 675 stuks, wegende 3375 k.g Eerste soort Gouda met rijksmerk f 43 k f 46, tweede soort f 40 k f 42, zonder rijks- merk niet genoteerd. Handel matig. TIEL, 21 Maart. Aanvoer 30 K G. boter, prijs f 2,10 per K.G., voorts 50,000 eieren, prijs 4—5 ct. per stuk. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 21 Maart. Inlandsche Gra nen en Peulvruchten. Tarwe wederom met klein aanbod hooger betaald Prima kwaliteit f 15,35—f 15,95. Overigens f 14,50-f 15. Rogge f 12—f 12,50 Gerst. Chevalier kalm onveranderd f 12,25— f 12,75. Haver blijft vast gestemd f 10,25—f 16,75. Erwten kleine groene bijzonder nu de tus» schenkwaliteit lager verkocht f 17—f 22, extra puike er boven betaald. Schokkererwten met klein aanbod tot belangrijk lagere prijzen moeilijk te verkoopen. Bruine boonen klein aanbod prijshoudend verhandeld f 11—f 13,50, bijzondere gevallen iets meer betaald. Alles per 100 kg.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3