ERK I i gen. :en. N Gemengd Nieuw**. erkoopingen Markt berichten V de vergelijking de regeerings. zen. Dat is wel» bsitie, de zende» :rkers, maar het jienende zaak am, als Een, die bpreker bedankt istructieve voor» een soortgelijke Nederland, sloot vergadering 6e. :enferaad alhier nam. 2 uur. zer gemeente is des voorm. 10 lering belegd. 'IJ- i de vorige week daarbij slechts artuig gevangen C Helder verblij» gen hebben ge» en per vaartuig vorige week van vaartuig. 3e visschers van lag en per vaar» 1MELSDIJK. a r t 1927. Nieuwe Tonge, ischt werd 5,— Irdeeling idem. ■er te Melissant, htwet. Geëischt Itenis. |e Melissant, we- perceel grond. Veroord. idem. W. werd de be- volgende zitting. Jiddelharnis, had bevel van de^SE I om brandhakt*/ J sbs. 5 dagen subs. 3 dagen itterdam, wegens t 25,subs. :eld tot 10,— Ja wegens zelfde dorp, loopen op liouden. te Ouddorp, we- vild in de oost- hechtenis. Ver- Sagen hectenis. (ld W. W. we- subs. 5 dagen idem. W. V. en motor zonder igen hechtenis. §derland. et Handelsinfor» AF Co's Bujfl in de afgeloopen"*' 1927;in Neder, ementen tegen» :elfde week van Maart 1927, 770 over hetzelfde tid. swet. oassing, de heer Bakker Binnenlandsche -nde vragen ge» kend, dat som» oodanig de uit» de Landarbei» ntwoording aan wenschelijk zou mige gemeente» tnt in art 3 on» et, de bevoegd» stichten van een aeer dan 10 pet. eischen van de an oordeel, dat, ing niet in abso» letter der Land» och de geest en miskend er het dan niet maatregelen te kenning van de al kunnen wor» voorts niet ge» een ruime toe» rswet, dat meer wordt verleend, zer wet? bij /an jge Ing 'Werving voor het vreemdelingenlegioen in Algiers. Uit Zuid-Limburg schrijft men De laatste maanden werd de bevolking van de Nederlandsch-Duitsche grensgemeenten meermalen verontrust door een bericht, dat weer een jonge man in dronkenschap gewor. ven was door een ronselaar als soldaat bij het vreemdelingenlegioen in Algiers. Een jeugdige mijnwerkers, de 21»jarige W. Mohr, is nu ook het slachtoffer geworden van een agent van het vreemdelingenlegioen. Sinds half Januari hadden zijn ouders niets meer van hem vernomen zij wisten niet waar hij was, alle nasporingen bleven vruchteloos. Tot enkele dagen geleden de post een brief bracht van hun zoon, gepost te Sidi»Bel> Abbes. Hij berichtte zijn ouders, dat hij, toen hij zich in Aken bevond en wat gedronken had, werd aangesproken door een mijnheer, die hem en zijn kameraad sprak over werk in Frankrijk, dat goed betaald werd. Zij moesten zich echter voor twee jaar verbinden. Daarna werd er nog flink gedronken, en toen hij nuchter wakker werd, bevond hij zich te Euskirchen. (Dit is een plaats bij Keulen, waar de geronselde vrijwilligers bijeenkomen.) Hier moesten ze eenige dagen blijven, en daarna ging de reis naar Metz. Daar moest geteekend worden. Eerst toen bleek Mohr, dat hij zich voor 5 jaar had verbonden als soldaat bij het vreemdelingenlegioen. Hij schrijft verder nog, dat in zijn compagnie 20 Duitscners van 20 tot 24 jaar zijn. Er wordt iederen dag druk geëxerceerd, want spoedig moeten ze naar Marokko. De soldij bedraagt 25 centimes per dag. Kleine over» tredingen worden zwaar gestraft. Iedere week worden er een paar soldaten gefusilleerd. Als het heel heet is, wordt overdag geslapen en des avonds en des nachts geëxerceerd. Ook wordt onderricht gegeven in de Fransche taal. ANONIEME BRIEVEN. Het dorpje Consignat in de Creuze, nabij Gueret, is de laatste jaren vergiftigd door een reekp anonieme brieven, die vaak bedreigingen inhielden en af en toe gevolgd werden door de zending van vergiftigde bonbons. Ook moet eens een bedreiging met brandstichting inder daad ten uitvoer zijn gelegd. De schrijfster van deze brieven, want ook in dit geval, evenals dat van Tulle, dat eenige jaren geleden de Fransche gemoederen heeft bezig gehouden, waren de brieven het werk van een vrouw, blijkt een gescheiden vrouw van 40 jaar te zijn. Toen de poolitie haar op het spoor meende te zijn, iiet de inspecteur haar op zijn bureau komen en dic teerde haar een brief. Zij bleek daarin dezelfde spelfout gemaakt te hebben als in een van de anonieme brieven. Intusschen houdt de vrouw haar onschuld staande en haar buurtgenooten kunnen ook niet in haar schuld gelooven. De politie daarentegen houdt haar wel schul- .jfiKig. Zij zou dan uit jaloezie en verbittering om .PtHaar ongelukkig huwelijksleven gehandeld heb- 1 ben. Inderdaad schijnen vooral jonge mannen en vrouwen, die in het huwelijk willen treden, het mikpunt van de bedreigingen van anonieme schrijfster zijn geweest. ERNSTIG MIJNONGELUK. Zes dooden. Gister morgen om 6 uur is een bluschcolonne van zes man naar een plaats in de Bluchermijn bij Beunthen gegaan om een in brand geraakte gedeelte van een schacht af te dammen. Alle zes de manschappen schijnen in een rookkolom te zijn geraakt en geen uitweg te hebben kunnen vinden. Een reddingscolonne heeft ze, later, alle zes door den rook gestikt gevonden. HET NIEUWE ROCHETTE-SCHANDAAL. Een kracht van 40 millioen. De Parijsche correspondent van De Maas bode schrijft Gisteren gaven de Parijsche bladen in zeer bedekte termen onthullingen over een uitge breide zmendelarij, waardoor meer dan 10.0Ü0 ...spaarders en kleine beleggers, voornamelijk uit ;,.fljÈfe provincie, voorniet minder dan 40 millioen ^Francs zouden zijn opgelicht. Aan hetgeen men nog onder vrij bedekte termen hield, was toch reeds te bemerken, dat men opnieuw met de vindigrijkheid van den beruchte Rochette, die vóór den oorlog reeds zooveel over zich deed spreken, te doen heeft. In den avond vernam men dat Rochette in den loop van den dag gearresteerd was met twee van zijn voornaamste medeplichtigen Thorel, zijn kasier, Mexando, zijn „démarcheur" Deze arrestatie wekte groote beroering, aange zien men zeer goed begreep, dat wederom dui zenden van den sluwen oplichter het slacht offer zouden zijn geworden. Rochette schijnt zijn klassiek procédé te heb ben gebruikt, een bank te hebben opgericht, die tal van financieele bladen uitgaf en deze in de provincie zond met valsche voorstellingen omtrent waardelooze fondsen en met vervalsch- te beursnoteeringen. Daardoor kon hij een ge- heele clientèle bewerken om die te bewegen, de goede staatsfondsen te ruilen voor waardelooze stukken. De vele klachten die den laatsten tijd uit de provincie kwamen, hebben het parquet tot ingrijpen genoopt. De tijding van de nieuwe Rochette-kracht ging als een loopend vuurtje door Parijs, waar iedereen zich verwonderde dat het mogelijk is geweest een zoo berucht individu opnieuw een bank te laten exploiteeren. Rochette was de „leerling" van den bankier, die omstreeks 1900 de beruchte Rio-Tendio lan ceerde. Na diens failliet zette Rochette, die zonder een cent begonnen was, in 1904 het „Crédit minier" met een kapitaal van meer dan een half millioen op en tevens het financieele blad „Ia Finance Pratipe". Van dat oogenblik richtte hij maatschappij na maatschappij op, in twee jaren tijds niet minder dan twintig, elk met voor millioenen aandeelen aandeelen, ter wijl de mijnen slechts in zijn verbeelding be stonden. Toen hij 23 Maart 1907 gearresteerd werd, beliepen zijn oplichterijen meer dan 100 millioen. Tal van invloeden schenen hem te beschermen, doch ten slotte werd hij tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij wist ech ter te verdwijnen, daar gedurende de langdu rige instanties zijner procesen, hij om „ge zondheidsredenen" op vrije voeten was gesteld, en werd eerst 17 October 1916, dus tijdens den oorlog, gearresteerd. Daar hw dienst had weten te nemen (onder valschen naam), voor welk feit hij twee maanden gevangenisstraf heeft ondergaan) kwam zijn straf te vervallen. Doch nog tijdens den oorlog moest de justitie zich weer methem bemoeien, n.l. tijdens het proces- Boh. Onmiddellijk na den vrede trad hij weer in het zakenleven en kreeg het met de justitie aan den stok betreffennde het „musée commer cial", waarvan hij secretaris was geworden, doch werd toen van rechtsvervolging ontslagen. Sindsdien heeft hij zich weer op financieele transacties toegelegd met het gevolg, dat hij thans weer een tekort van 40 millioen heeft kunnen verwekken. De slachtoffers, die geen rente zagen komen van de aandeelen, die hun waren aangesmeerd, reclameerden en richtten onder zulke aanlokkelijke voorspiegelingen zelfs een vereeniging tot verdediging huner be langen op. De justitie bemerkte weldra, dat zij met de bekende methode van Rochette te doen had en haar nasporingen leidden ten slotte tot zijn adres en tot zijn arrestatie. DE DRANK EN DE BAJONET. Een slachting te Boedapest door dronken soldaten. Uit Boedapest wordt geseind Op een der drukste punten van Boedapest namelijk op de kruising van de Andrassystraat en den Theresien-ring, hebben in den afge- loopen nacht drie dronken soldaten een vecht partij uitgelokt, waarbij niet minder dan 30 per sonen werden gewond, één burger werd gedood. De drie soldaten vielen de voorbijgangers lastig en toen een detective zich met het geval bemoeide, bracht een der soldaten hem met de bajonet een ernstig wond aan het hoofd toe, die een onmidellijke zenuwverlamming ten ge volge had. De detective zakte ineen, waarna de soldaten hem verder mishandelden. Toen andere voorbijgangers de onverlaten trachtten te ontwapenen, kwam het tot een algemeen ge vecht. Een der voorbijgangers kreeg met de bajonet een levensgevaarlijke steekwond, een ander werd gedood. Tenslotte snelde een sterke afdeeling politie-agenten te hulp toen ontstond tusschen de soldaten en de agenten een ware veldslag met sabel en bajonet. Aan den strijd kwam eerst een einde, toen alle drie soldaten gewond waren en dientengevolge konden wor den gearresteerd. Van de dertig gewonden moesten vijf in het ■ziekenhuis worden opgenomen, terwijl de an deren na verbonden te zijn huiswaarts konden keeren. Een der soldaten is door een klap met een sabel levensgevaarlijk gewond, terwijl ook de toestand van den detectieve die behalve de zenuwverlamming ook een herschenschudding en een beenbreuk heeft opgeloopen, hopeloos is. Een gemeente-secretaris gearresteerd. Verduistering van gemeentegelden. Zaterdag heeft de politie gearresteerd en naar Doetinchem overgebracht G. M. v. d. G„ ge meente-secretaris van Hummelo en Keppel, ter zake van verduistering van gemeentegelden. Omtrent deze arrestatie wordt nader gemeld Het vermiste bedrag wordt in totaal geraamd op ongeveer 1200 eerst vandaag zal men in staat zijn het bedrag precies vast te stellen. De zaak kwam aan het licht, doordat de ontvanger der registratie te Doetichem het gemeentebe stuur van Hummelo en Keppel aanmaande, de ontvangen jachtrechten over 1926, ten bedrage van ruim 500, te storten. Een tweede aanma ning hiertoe werd door den secretaris onder schept, maar dit kwam uit, toen den burgemees ter in een dato 10 Maart aan zijn privé adres gerichten brief om storting werd verzocht. Waar het ter secretarie bekend was, dat de secretaris in het jaar 1926 ook alle legesgelden, ruim 600 uit de kas had genomen, ging de burgemeester Zaterdag naar Arnhem om den officier van justitie in te lichten en advies te Vragen hoe te handelen. Intusschen was de offi cier van justitie door een anoniemen brief uit Doetinchem reeds volledig van de feiten op de hoogte, en deze had onmiddelijk den brigade commandant der marechaussee te Dcetinchem met een onderzoek belast. Dat onderzoek duur de Zaterdag den geheelen dag en leidde er toe, dat de secretaris om 9 uur 's avonds in zijn woning een woonschuit, werd gearresteerd. Hij heeft volledig bekend, de gelden ten eigen bate te hebben aangewend. De aangehoudene is ook penningmeester van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer en had als zoodanig een kas van 125 onder zich die eveneens verbruikt zijn. De arrestatie waarvan het bericht als een loo pend vuurtje rondging bracht het geheele dorp in opschudding. Naar verluidt, is van particuliere zijde aan geboden het tekort te dekken, zoodat de ge meente waarschijnlijk geen schade zal lijden. De aangehodene wordt vandaag naar Arn hem overgebracht en ter beschikking van den justitie gesteld. Hij is veertig jaar cud en sedert eind December j.l. gqfrouwd. De burgemeester zal den raad binnen eenige dagen bijeenroepen ter behandeling van een voorstel om den secretaris in zijn functie te schorsen. INBRAAK TE DELFT. Te Delft is Zaterdagavond tijdens de afwe zigheid van de bewoners ingebroken in de wo ning van den heer Verhaar, aan de Heemskerk straat. Een groote hoeveelheid tafelzilver en gouden en diamanten sieraden ter waarde van eenige duizenden guldens zijn er gestolen. KOLENDAMPVERGIFTIGING. In den nacht van Zaterdag op Zondg zijn de heer H„ diens echtgenoote en nog twee perso nen, die in een perceel aan het Slijkeinde in Den Haag onwel waren geworden tengevolge van kolendampvergiftiging, naar het ziekenhuis aan het Slijkeinde overgebracht. Hun toestand is redelijk wel. VERKEERSONGEVALLEN. Motorfietsrijder dood. Gistermiddag i|S op het kruispunt van de we gen ApeldoornDeventer en ApeldoornZut- phen de ongeveer 20-jarige motorfietsrijder Egbert Bos, uit Apeldoorn, door een auto, die achter een autobus vanaan kwam, aangereden en onmiddelijk gedood. De auto werd zwaar beschadigd. TOONEELWEDSTRIJD. De uitslag van den tooneelwedstrijd, door de Utrechtsche Kon. rederijkerskamer Jan van Beers ter-gelegenheid van haar 65-jarig bestaan gehouden onder drie daartoe genoodigde ver- eenigingen, iseerste prijs Inter Amicos, te Dordrecht, met Motor tweede prijs Varia, te Vlaardingen, met De opgaande Zon derde prijs Vondel, te Antwerpen, met Pomarius. De prijzen voor de beste uitspraak en het best samenspel werden behaald door Inter Ami cos de prijs voor de beste regie kraeg Varia mevrouw Haesen, van Vondel, kreeg den prijs voor de beste dilettante de heer J. van Rand wijk, van Inter Amicos, den prijs voor den besten dilettant, en de publiekprijs werd be haald door Inter Amicos. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Een man, die zijn geheugen kwijt is geweest, wordt door twee families opgeëischt. Eenige weken geleden werd eein mon, die 1 Yi jaar lang verpleegd was in een gesticht in den omtrek van Turijn, herkend als dr. Canella uit Verona, een hoogleeraar in de philosophie, die 10 jaar geleden in den oorlog aan het Mace donische front als vermist was aangegeven. Mevrouw Canella verklaarde zoowel aan zijn uiterlijk en zijn stem, als a.an verschillende kenteekenen op zijn lichaam, den man als haar echtgenoot te herkennen. De man, die lang zamerhand zijn geheugen scheen terug te krijgen, ging met mevrouw Canella mee en vertoefde een week lang in haar gezin te Verona. Ver leden week kreeg hij echter bevel naar Turijn terug te keeren, waar mevrouw Bruneri en haar verwanten hem herkenden als Bruneri, een Tuuurijnschcomponist, die al drie maal wegens zwendelarij veroordeeld is. Intusschen houdt mevrouw Canella vol, dat de man haar man, zooygoed als mevrouw Bru neri, dat hij de hare is. Geheel Verona staat aan de zijde van de Canella's, geheel Turijn aan die Politie acht het waar schijnlijk, dat de man Bruneri is. DE UITBREKERS. Dramatische gebeurtenis in een Amer. gevangenis. Als het om het dierbare leven gaat, staat de dirten d!°T "fV11 bi' ^merikaansche ban dieten die ter dood veroordeeld zijn en wier )nne°sfdr,aad h'nnen enkele uren of op zijn aekmnt hT °,nherroePe,iik worden door- beboeft m geen zachtzinnigheid en t ^rupules te verwachten, n Mei 1.1. hadden zes bandieten, die in de strafgevangenis te Stateville (staat Illinois) te hrek iuaÜeD,i e.6n poging gedaan om uit te breken. Medeplichtigen buiten en in de ge vangenis hadden hen voorzien van wapens en 9 ,7' en, hechts door een toeval gelukte het de politie den boeven de baas te blijven, van wie er stechts enkelen buiten de gevangenis kwamen doch weer gepakt werden. Hetzelfde zestal, opgesloten in de gevangenis te Joliet zou naar aanvankelijk was gelast Zaterdagochtend om vijf uur worden terecht gesteld, want bij hun inbreekpoging in Mei hadden zij den onder-directeur van de gevan genis doodgeschoten. Echter was ter elfder ure nog eenig uitstel gebracht in de terechtstelling, hetgeen er toe leidde, dat de gebruikelijke voortdurende on middellijke bewaking van de veroordeelden die om een sportterm te gebruiken aan hun laatste ronde waren -nog niet was ingetreden. De zes mannen hebben nu Zaterdagnacht om één uur een tweede poging gedaan om weg te komen en aan een hunner is het ook gelukt voor zoover thans bekend is, natuurlijk. De andere vijf zitten weer opgesloten. Maar er heeft weer bloed gevloeid. Het zestal bestond uit drie Mexicanen en Amerika nen. De Mexicaan Robert Torrez, 26 jaar oud, kreeg een schotwoond en was om vijf uur 's ochtends al weer gepaktde Mexicaan Rizo, 22 jaar, werd later op den dag bij een revolver gevecht met de politie levensgevaarlijk ge wond de derde Mexicaan Bernardo Roa is nog op vrije voeten. De drie Amerikanen kwamen in het geheel niet buiten de gevangenis. De toedracht van den coup der bandieten men zou bijna aan een voorstelling der film ge looven was als volgtTerwijl de bewakers zich voor de cellen der Mexicanen bevonden, die geen deur maar een traliehek hebben, haal den de bandieten revolvers te voorschijn, be dreigden de bewakers en dwongen hen de cellen te ontsluiten. Roa bleef de bewakers intimi- deeren en Torrez en Rizo gingen naar een hoo- gere gang, waar Charles Schrader (19), Charles Duchowski (28) en Walter Stalewski (28) samen in één cel zaten. Er werden den Ameri kanen revolvers en metaalzagen toegestoken en spoedig waren ook zij uit hun cel. Intusschen waren de Mexicanen naar buiten gegaan en hadden den zoon van den onder-directeur Kirinich gedwongen hen met een auto naar Chicago te rijden. Onmiddellijk werd naar Chicago geseind, dat de bandieten in aantocht waren en toen de auto de stad wilde binnenrijden stond op den weg (zooals trouwens ook aan alle andere toe gangswegen) 'n politie-patrouille gereed. Er ont stond een gevecht, waarin twee politie-agenten en 'n taxi-chauffeur zwaar gewond werden. De chauffeur had nl. gepoogd met z'n auto den weg te versperren voor de auto met de Mexicanen. Inmiddels waren de Amerikanen in de gevan genis zelf druk bezig. Zij namen de inwendige directie van de gevangenis op zich, sloten de bewakers in de cellen, en hoopten met behulp van de 30 andere gevangenen weg te komen. Maar voor dat zij hiertoe bij machte waren, kwam er van buiten versterking en was de kans verkeken. De drie bandieten werden overmand, zonder dat er bloed vloeide. Zij waren met gasbommen bestookt Het belangrijkste bij deze gebeurtenis is echter dat het voor de hand ligt te vermoeden, dat de uitbrekers den oogluikenden steun hebben ge had van lieden, die tot het gevangenispersoneel behooren. De staats-atterney-generaal, R. E. Crowe, is onmiddellijk met een onderzoek in de gevangenis begonnen, dat hij persoonlijk leidt. Donderdag 10 Maart bij inzet, in het Loge» ment Mijnders te Stellendam en Donderdag 17 Maart bij afslag, in het Logement Kaashoek te Stellendam, telkens des namiddags 4 uur, van een hofstede te Stellendam, bestaande uit Woonhuis, Landbouwschuur, Boomgaard, Erf en Weiland, in den Eendrachtspolder, groot 1.61.90 H.A. of 3 G. 158 R. V. M. in 2 koopen en combinatie, en van een perceel bouwland te Stellendam, in Kavel 38 van den Eendrachts» polder, groot 0.84.45 H.A. of 1 G. 252 R. V. M. De gebouwen zijn op 1 Mei 1927, overi» gens zijn de perceelen dadelijk na de toewijzing te aanvaarden. Ten verzoeke van den Heer J. M. Kreeft te Oud-Beijerland. Notaris VAN DEN BERG. Donderdag 10 Maart te Stellendam, in het Logement Mijnders, bij inzet, en Donderdag 17 Maart te Stellendam, in het Logement Kaas hoek, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, van 1.06.50 H.A. of 2 G. 96 R. V. M. bouwland te Stellendam, in kavel 14 Eendrachtspolder, verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Joh. Koese a 162.50 per jaar, en van 1,49.30 H.A. of 3 G. 75 R. V. M. bouwland te Stellendam, in kavel 28 Adrianapolder, verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Joh. Koese a 162.50 per jaar, ten verzoeke van den heer A. Zaaier te Hilligersberg. Notaris KLOOTWIJK en VERLINDEN te Rotterdam en VAN DEN BERG te Goedereede. Verhuring bij inschrijving voor 5 jaren, van 2 44.00 H.A. bouwland te Zuidland aan den Kerkweg, 1.78 80 H.A. bouwland, aldaar, aan den Dwarsweg. In huur geweest bij Johs. de Labije, en van 1.63.20 H.A weiland te Spij» kenisse, in den Brabantschepolder aan den Slikweg, en iangs de Lage Watering en 4.41.30 H.A. weiland, aldaar, aan den West» dijk. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 16 Maart 1927, ten kantore van ondergeteekende Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 17 Maart 1927 des namiddags 3 uur te Stellendam, aan het tramstation, van een partij timmerhout, als planken, delen, latten, ribben, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 18 Maart 1927 des namiddags ten 1 ure te Achthuizen, aan het tramstation, van een partij timmerhout als planken, delen, latten, ribben, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 19 Maart 1927 des namiddags ten 2 ure te Ooltgensplaat, aan het tramstation, van een partij timmerhout als planken, delen, latten, ribben, baddings enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 18 Maart 1927 des namiddags 3 uur te Stad aan 't Haringvliet, aan den Zee» dijk, voor de schuur van J. Kamerling, van een paard, varkenskar, veerkar enz. enz. en meubelen. Deurwaarder GROENENDIJK Op Dinsdag 15 Maart 1927 veilingen Op Dinsdag 22 Maart 1927, afslag, beide da» gen 's avonds half acht uur, te Melissant ter berberge van M. van der Werf, van een huis met erf en grond (eeuwigdurende erfpacht), te Melissant, aan den Molendijk, kad. Sectie A ns. 579 en 711, tez. groot 2 aren, 65 een» tiaren. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer C. Oorbeek Jzoon. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 16 Maart 1927 's voorm. 10 uur te Melissant op de hofstede bewoond door en ten verzoeke van de Heeren Gebr. Buys van16 merriepaarden (5 veulen dragend), waarvan 4 oud 10 jaar en 1 ingeschreven in stamb. B 1 oud 9 jaar (ingeschreven veulen» boek); 1 oud 8 jaar; 2 oud 6 jaar; 3 oud 5 jaar; 3 oud 3jaar (allei. geschreven veulen» boek; 1 oud 2 jaar en 1 oud 1 jaar; 2 jaar» ling Hengsten 13 melkkoeien 3 vette schot ten 2 kalfdragende schottenkalfdragende vaars; 6 2<jarige vaarzen; 2 jarige st;er (inge» schreven in het Nederl, Rundvee Stamboek 5 jaarling vaarzen kalveren drachtige zeug 4 mestvarkens7 loopbiggen 4 boerenwagens 2 stortkarren wielslede karos op veeren zaaimachine kunstmeststrooier (merk Westva» lia) hooihark aanaardploegnaaimachine stroosnijder rolblok 4 wielploegen 2 2»scha» rige ploegen 2-scharige wentelploegdiverse eggen sleeper paardebeulgraanmolen en benzinemotor (7 P.K.) dorschmachine diver» se schuur» en stalgereedschappen centrifuge tuimelkarn en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 16 Maart 1927, des namid» dags ten 1 ure te Middelharnis aan de kaai van een groote partij timmerhout als planken, delen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 16 Maart 1927, des namid dags ten 3 ure te Sommelsdijk aan de kaai van een groote partij timmerhout als planken, delen, ribben, latten, schroten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Openbare Vrijwillige Verkooping op Woens» dag 23 Maart 1927 bij inzet en op Woensdag 30 Maart 1927 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis vaneen huis met schuur en erf benevens 3 perceelen bouwland aan den Boomgaardweg en Bolletjesweg te Middelharnis tezamen groot 2,96,44 H.A in 4 perceelen. Ten verzoeke van den heer L. van der Baan te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij Inschrijving naar de Beneficie van een Boerderij met 5.51.09 H.A. (12 Gem. Voornsche Maat) bouwland, aan den Duiven» waardschendijk te Nieuwe ToDge, toebehoo» rende aan Gezusters Segers te Sommelsdijk. Voor den tijd van ZEVEN jaren Direct te aanvaarden. Huurprijs der Boerderij f 416.—, van het land f 65.—, per Voornsch Gemet, alles per jaar. Inschrijvingsbiljetten r :oeten worden inge» leverd vóór of op 24 Maart 1927 bij Notaris P. A. VAN BUUREN te Middelharnis, al. waar verdere inlichtingen te bekomen zijn. Woensdag 30 Maart, 's voormiddags 10 uur, ten verzoeke en op de hofstede van den Heer J. L. Kwak te Melissant, van 6 paarden, 18 runderen, 5 varkens, 50 kippen, 3 boerenwa» gens, veerwagen, veerkaros, wielkar, gierkar met vat, zaaimachine, maaimachine, hooihark, hooischudder, wiedmachines, verschillende ploegen en eggen, rolblok, dorschtafel, zeven, een partij bieten, zetpoters, hooi, stroo en haver, eenige meubilaire goederen enz. enz. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 26 Maart 's avonds 6 uur te Oud» dorp in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving, voor het seizoen 1927, van 4 meeden geploegd bouwland te Ouddorp, in het Oudeland aan den Breedeweg, bij de Kruisweg, met beding van vrije cultuur, voor den Heer Job Bosland Janszoon. e Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 26 Maart bij inzet en Zaterdag 2 April bij afslag, telkens des namiddags 5 uur te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van A. Een hofstede te Ouddorp in den polder het Oudeland, nabij de Westduinen, aan den Dijkstelweg en den Stelleweg, groot 10.09.50 H.A. of 21 G. 294 R. V. M. in 7 perceelen, combinatie en massa, de gebouwen zijn op 1 Mei 1927 overigens dadelijk te aanvaarden. B. 2.85.00 H.A. of 6 G. 62 R. V. M bouwland te Ouddorp, in den polder het West Nieuwland in 5 koopen, dadelijk te aanvaarden. C. 3.89.90 H A. of 8 G. 147 R. V. M. bouw» en gerstland te Ouddorp in den polder het Oudeland, in 4 koopen, dadelijk te aanvaarden. D ongeveer 4 80.00 H.A. 10'/2 Gemeten bouwland te Ouddorp, in den polder het Oude Nieuwland, in 6 koopen, waarvan het perceel in den Nieuwenoord blootschoof 1927 te aanvaaarden is, overigens dadelijk. E. 1.61.20 H.A. of 3 G. 153 R. V M. weiland te Ouddorp, in den Ouden Oostdijk, verhuurd tot 11 November 1928 aan Cornelis Tanis K. Wz. 4 f 204 per jaar Ten verzoeke van den Heer Jan Masten» broek Janszoon te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 2 April 's avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1927, van een loods (bergplaats voor auto s en rijwielen) met den grond, te Ouddorp, in het Oude Nieuw» land, nabij het strand, ten verzoeke van den Heer Jan Mastenbroek Janszoon. Notaris VAN DEN BERG. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 11 Maart 1927. Kipeieren 59-63 Kt. f 5,— tot f 5,25. Kipeieren 50-53 Kg. f 4,10 tot f 4,20. Kipeieren (bruin) 60-62 Kg f 5,30 tot f6,10 Eendeieren 70—75 Kg. f 4,45 tot f 5,45. Ganseieren f 10,—. Aanvoer eieren 25000 stuks. Roode kool f 3,80 tot f 4,10. Savooye kool f 4,60 tot f 10,50. Alles per 100 stuks. Spruiten f 16.30 tot f 17,—. Boerenkool f 5,— Knolselderij f 1,—. Alles per 100 K.G. Boter f 0,75 tot f 1,04 per pond. Kaas 20 plus f 0,40 per pond. Honing f 0,65 tot f 0,66 per flacon. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 14 Maart 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Noord»Hollandsche Andijker blauwen f4,90 tot f 5idem Bonten f 5 tot f 5,20Noord» Holl. Eigenheimers f 4,50 tot f 4,75idem blauwe Eigenheimers f 4,75 tot f5; idem Roode Star f 4,80 tot f 5Anna Pauwlowna Zand f 5 tot f 6idem Rooden f 4,80 tot f 5 Hillegommer Zandaardappelen f 5 tot f 6 Flakkeesche Eigenheimers f 5 tot f 5,25 idem Roodstar f 4,90 tot f 5idem blauwe Eigen» heimers f 4,90 tot f 5 idem Bravo's f 5,25 tot f 5,40; idem Juin 60 kilo f 2,50 tot f 2,60; idem Eigenheimer poters f 3,50 tot f 3,75 idem Roode star poters f 3,25 tot f 3,50 idem Bravo poters f 3,25 tot f 3,50Spuische Eigen» heimers f 5 tot f 5,25; idem Roodstar f 4,90 tot f 5idem blauwe Eigenheimers f 4,90 tot f 5idem Bravo's f 5,25 tot f 5,40idem Eigenheimer poters f 3,50 tot f 3,75 tot f4; idem Roode star poters f 3,25 tot f 3,50idem Bravo poters f 3,25 tot f 3,50; Zeeuwsche bonten f 5,25 tot f 5,50; idem blauwen f5,20 tot f 5,50idem Bravo's f 5,25 tot f 5,40idem blauwe Eigenheimers f 4,75 tot f 5idem Redstar f 4,80 tot f 5 idem blauwe en bonte poters f 3,25 tot f 3,50idem Eigenheimer poters f 3,50 tot f 3,75idem Bravo poters f 3,25 tot f 3,50; idem Eigenheimers f 5 tot f 5,20; idem Bevelanders f 4,90 tot f 5,10; Winter Malta f 13 tot f 14Friesche Borgers f 5 tot f 5,10. 'Ut VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 14 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 534 vette runderen, 222 vette kalveren, 126 schapen of lammeren en 1183 varkens. Prijzen per '/2 kg.Koeien 28-31 c., 39-41 c 45 -48 c.ossen 36 c., 40-41 c., 44-46 c. kalveren 50—52'/2 c., 62'/2-65 c72V2-77'/i c.schapen f 20-32, lammeren f 20—30 per stukvarkens 30 c,, 31 c., 32 c. Koeien en ossen waren redelijk aangevoerd. De handel was tameiijk en in de prijzen kwam geen verandering. Een enkele puikbeste koe ging nog tot "2 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd met weinig handel en geen noteering. Vette kalveren waren ruim aangevoerd. De handel was slecht en in de prijzen was geen verandering Een enkel puik best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met weinig aanvoer, stillen handel en onveranderde prijzen. Varkens waren ruim aangevoerd. De handel was redelijk en de prijzen bleven gelijk aan die der vorige week. Een enkel puik best exemplaar ging nog '/2 cent boven noteering. AMSTERDAM, 14 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd524 vette koeien, waarvan de prijzen warenmindere soorten 50-60 c. per kg. slachtgewicht120 melk» en kalfkoeien f 300—345 per stuk122 vette kal» veren le kw. 86—100 c., 2e kw. 70—84 c., 3e kw. 60—70 c. per kg. levend gewicht288 nuchtere kalveren f 6—12, 75 schapen f 30—38 per stuk600 Holl. varkens le kw. vleesch 78—79 c2e kw. 75—77 c., vette varkens 74— 76 c. per kg. slachtgewicht69 paarden f 125 tot f 250 per stuk. GRANEN, MEEL, ENZ. ROTTERDAM, 14 Maart. Binnenlandsche granen en peulvruchten. Tarwe met klein aanbod wederom iets vaster gestemd. Prima f 15—15,40 verder naar kwaliteit f 14,50—14,58. Gerst chevalier flauw onveranderd naar kwaliteit van f 12,25—12,75. Haver onveranderd f 10,25—10,75. Erwten kleine groene iets hooger betaald f 15—24. Schokkererwten tot vrijwel onver» anderde prijzen verkocht. Bruine boonen f 11—13,50, alles per 100 KG. Haver Canada N 3 disp. f 11,75, 50 K.G. Laplata disp. f 9,30, 53/4 K G. Pommersche disp. f 10.85, 54/5 Schotsche disponibel 10.75. Mais per 2000 K.G. Laplata disponibel f 166 id. aangekomen 164, id. stoomend 164, Donau Galfox disponibel 172, id. stoomend 170 Zuid»Russische disp. 165. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 14 Maart. Eieren. Aanvoer 100,000 stuks. Prijzen f 4,75 a f 6,25, middel» markt f 5,25 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 14 Maart. Kaas. Aanvoer 9 partijen, tezamen 405 stuks, wegende 2025 Kg. Eerste soort Gouda met rijksmerk f 48 4 50, tweede soort f 42 a 47zonder rijksmerk niet genoteerd, TIEL, 14 Maart. Boter. Aanvoer 35 Kg., prijs f 2—2,10, voorts 45000 eieren, prijs f 4,50 a 5.50 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 14 Maart. Fijna Zaden. (Boerennoteering) karwijzaad f 34 a 36, maan» zaad f 46 a 48, koolzaad f 23 a 25, geel mos» terdzaad f 24 4 26. kanariezaad f 22 a 23, zaailijnzaad f 24 4" 26, voerlijnzaad f 18 4 20 alles per 100 Kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 14 Maart. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 5—5,50, Zeeuwsche blauwe f 5,30-5,70, dito eigenheimers f 4,75—5, dito bonte f 5,30-5,70, blauwe eigenheimers f 4,80— 5, Bravo's f 4—5,50, Poters f 3-3,50, Red Star f 4,80-5,20, Malta's 12'/2-1372 c. per Kg Met behoorlijken aanvoer kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL, DIVERSEN. ROTTERDAM, 14 Maart. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters) 9900 Kg. blauw schoon f 1—1,35, 4700 Kg. wit Zeeuwsch f 0,85—1, 18000 Kg. Groningsch f 0,95—1,15, 6500 Kg. Holl. geel f 0,95—1,20, 300 Kg. dauwroot f 0,90-1,05 per Kg. In het land was de vorige week de vraag zeer levendig en er werd veel tot vaste prijzen verkocht. De aanvoer aan de markt was daar» door heden slechts klein en bestond uit blauw 9900 Kg., Groningsch 18000 Kg., wit 4700 Kg., geel 6500 Kg. blauwroot 300, welke tot vorige weeksprijzen snel kooper vonden. Lijnzaad. Aanvoer klein. Men besteedde voor witbloem van f 18 tot f 21, voor blauw van f 21 tot f 25. lil i

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3