voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antirevolutionair Orgaan GLANSVERF IN HOC SIGNO VINCES Drie Bladen. TWEEDE BLAD. No. 3310 ZATERDAG 12 MAART 1927 42STE JAARGANG Pers- A. WSELHOUWER W. BOEKHOVEN ZONEN &lle stukken voor de Redactie bestemd, Adverteutiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Dit nummer bestaat uit Plaatselijk Mleww®. H.H. Landbouwers en Huiseigenaars Ring Sommelsdijk Flakkeesche Brieven. Deze Coura it veischijnt eiken WOENSDAG en 7 ATERDAG. ABONNEM -.NTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1.- bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLI,KE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SoMMELSDIJX Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENT1ÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die zQ beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. HET BELGISCH VERDRAG. De N. Leidsche Crt. (A.R.) driestart De laatste spreker. Heden ving in de Eerste Kamer de openbare behandeling van het Belgisch Verdrag aan. Als sprekers zijn reeds ingeschreven de hee- ren Polak, de Muralt, Blomjous, van der Hoe ven, de Savornin Lohman, Briët, Rink, van der Linde, van Wassenaer van Catwijck, Kos ter, Westerdijk, van den Bergh, Michiels van Kessenich, van Embden, Verkouteren, Dobbel- Siann, de Zeeuw, Heerkens Thijssen, Wibaut, 'Janssen, Lindeijer, Hermans en Colijn. 't Is een lange lijst en er zullen nog wel en kelen bijkomen. Is het niet opmerkelijk, dat de heer Colijn de laatste van het rijtje is Als de heksluiter ook hier een goede kans heeft, dan mogen wij verwachten, dat wanneer het Verdrag zou val len, er toch wel op gewezen zal worden, dat de dolle actie er tegen allerminst overtuigend is. Wij mogen gerust aannemen, dat de heer Colijn er heel wat meer van weet, dan ver schillende zelfs van de vooraanstaande tegen standers. Maar de heer Colijn was met die al- gemeene kennis niet tevreden. Hij heeft een langdurige studiereis naar België, Frankrijk en Duitschland gemaakt, om het vraagstuk nog eens ernstig te overwegen. Wij mogen dus aannemen, dat de 23ste spre ker van deze eerste lijst met wel overwogen argumenten zal komen. Wij zien met belangstelling vooral naar zijn betoog uit. ws» SOMMELSDIJK. De buitengewoon vrijwil lige landstorm breidt zich in deze gemeente sterk uit. Gisteravond werd alhier een vergade ring gehouden, waarop wel een 25 nieuw-toe- getreden leden aanwezig waren. De handel in landbouwproducten is in deze gemeente bijzonder slap. Naar uien en peen is heel weinig vraag, terwijl de handel in aardappelen niet groot is. L.l. Woensdag waren op de weekmarkt 6 biggen aangevoerd. De dienstplichtigen M. Pranger en J. van der Sluijs zijn tegen 22 Maart a.s. opgeroepen om bij hun garnizoen te worden ingelijfd. De heer M. Buth heeft een woonhuis, staande aan de 1ste Weistraat, ondershands gekocht van den heer J. P. Nieuwland uit Dirksland. MIDDELHARNIS. Tot voorzitter van de Antirev. Kiesvereeniging alhier is gekozen de heer M. Gideon. Door de firma K. Vermaas Zonen is aan Burgemeester en Wethoders een verzoek ingezonden, om in het achterste gedeelte van hun pakhuis een Kofiebranderij op te richten met plaatsing van een V/ P-K. benzine-motor. Naar men ons mededeelt zal worden ge tracht om de werkloozen in deze gemeente zoo veel mogelijk geplaatst te krijgen aan 't werk, dat met April een aanvang zal nemen van de nieuwe breede weg van 't dorp naar 't haven hoofd. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De Rijks ontvanger zal in deze gemeente op Zaterdag 12 Maart des v.m. van 10—12 uur ten Gemeen tehuize zitting te houden. De verkiezing van leden van den Gemeen teraad zal in deze gemeente plaats hebben op 18 Mei a.s. W. v. d. Welle alhier heeft het woonhuis, staande op de Kaai, ondershands verkocht aan A. M. van Nierop. Dit huis zal n worden ver bouwd tot modemagazijn. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Al. gemeene vergadering van de Coöp. Boeren» leenbank alhier op Donderdag 3 Maart 1927, des n.m, half zeven ten huize van M. Kap. tein. Tegenwoordig en vertegenwoordigd 95 Ie. den. De Voorzitter, de heer C. Arensman, opent de vergadering en zegt: Bij de opening van deze algemeene vergadering zij het mij ver. gund U te herinneren aan het verlies dat onze bank geleden heeft door het overlijden van den beer I. Scherpenisse, die vanaf 1913 lid van den Raad van Toezicht is geweest en zoo lang zijn gezondheid het hem toeliet al. tijd trouw onze vergaderingen, die vooral in den winter nogal dikwijls met het bestuur gelijk gehouden worden, heeft bijgewoond en wiens adviezen dan ook zeer op prijs wer« den gesteld. Ik meen dan ook wel de tolk van Bestuur en Raad van Toezicht te zijn als ik zeg, dat zijn nagedachtenis bij ons in dankbare herinnering zü blijven en ik hoop dat wanneer straks Uw aller medewerking zal gevraagd worden om die ledige plaats te vervullen, dat Uw keuze een gelukkige moge zijn, opdat de aangename samenwerking, die onze vergaderingen zoo zeer noodig hebben, niet gestoord worde. En hiermede verklaar ik de vergadering te hebben geopend en geef nu het woord aan den secretaris, tot voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke, na voorlezing, onveranderd werden vastgesteld en geteekend. De commissie belast met het onderzoek der rekening en balans heeft schriftelijk meége. deeld dat alles in orde is bevonden en wordt na voorlezing van deze rekening en balans besloten deze onveranderd vast te stellen als volgt Ontvangsten Inhoud kas 31 Dec. vorig jaar f 16305,47 Ontvangen van de Spaarbank f 118944,65 Terugbetaalde voorschotten f 22112,50 Ontvangen van de Centrale Bank f 78469,34 Op de reserve gebrachte winst f 552,73 Ontvangen rente van voorschotten f 5171,84 Ontvangen rente Centrale Bank f 1479,30 Ontv. provisie van voorschotten f 95,96 Diverse ontvangstenf 72,89 Totaal. .7T 243205768 Uitgaven Uitgegeven aan de Spaarbank f Gegeven voorschottenf Uitgegeven aan de Centrale Bank f Uitgegeven rente aan spaargelden f Bijdrage Centrale Bankf Salaris van den Kassierf Diverse uitgavenf Op de reserve gebrachte winstf Inhoud kas 31 Dec. van dit jaar f TotaalA 112812,41 33200,- 85630,56 5461,72 43,40 500,- 494,22 552,73 4502,74 243204,68 Vorderingen Inhoud kas 31 Dec. van dit jaar f 4509,74 Uitstaande voorschotten f 107710,— Tegoed in loopende rekening C. B.f 51992,20 Aandeelen Centrale Bank f 60,— Nog te vorderen rente v. voorsch. f 45,— Totaal 77194316^4 Schulden Schuld aan de Spaarbank f 158854,85 Schuld in loopende rekening Reservefonds f 5096,34 Saldo winstf 365,75 Totaalf 164316^4 Verslag toestand bank. De Voorzitter brengt verslag uit over den toestand der bank als volgtHet jaar 1926 was voor onze vereeniging een jaar dat voor Bestuur en Raad van Toezicht veel werk me. debracht, zoodat het Bestuur 34 maal moest vergaderen. Er zijn 10 leden bijgekomen zoo. dat er nu 150 zijn26 nieuwe spaarders zijn er bijgekomen, zoodat er nu zijn 234, 29 nieuwe voorschotten werden gegeven, maakt met de reeds uitstaande 107. Nog zij U her. innerd aan de oprichting der afzonderlijke spaarbank, waardoor de zegelkosten voor de inleggers bespaard blijvenook kreeg de Sta. tutenwijziging haar beslag. Verder had de verwisseling van kassier plaats, wat voor Be. stuur en Raad van Toezicht veel werk en voor de Bank kosten medebracht, aangezien een uitgebreide contröle moest worden inge. steld en een tijdelijk kassier moest worden aangesteld, wat ten gevolge heeft dat de winst niet zoo groot is als wij de laatste jaren ge» woon zijn. Hiermede, M. H., meen ik de za» ken, die van belang kunnen worden geacht, U te hebben meegedeeld. Nu volgt de verkiezing van een bestuurs. lid, wegens periodiek aftreden van den heer Abr. Braber, die met 50 van de 90 geldige stemmen wordt herkozen. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens overlijden van den heer I. Scherpenisse. Bij de le stemming verkreeg D. Vogelaar 36 stemmen, D. Huizer 20, terwijl de rest der stemmen over een 18»tal personen was verdeeld. Aangezien niemand de meerderheid verkreeg werd een nieuwe vrije stemming gehouden en verkreeg D. Vogelaar 45 stemmen, D. Hui. zer 26 en de rest op verschillende personen, zoodat D. Vogelaar bij merderheid van stem» men werd gekozen. Op de vraag van den Voorzitter of de hee> ren Braber en Vogelaar hun benoeming aan» nemen wordt bevestigend geantwoord, onder dank aan de leden voor het in hen gestelde vertrouwen. Op de vraag van den Voorzitter of de hee» ren L Maliepaard, A. C. Korvink en P. Bra. ber Mzn. bereid zijn de rekening 1927 na te zien wordt bevestigend geantwoord. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver. gadering van de Centrale te Utrecht wordt benoemd de kassier J. van den Boogert. Bij de rondvraag wordt nog gesproken over de rente van spaargelden enzwaarna de Voorzitter meedeelt dat de rente onveranderd is gebleven, n.l. 33/4 voor spaargelden en 5 voor voorschotten. De Voorzitter sluit de vergadering onder dank aan de leden voor de goede opkomst en de gehouden orde. DEN BOMMEL. Aan de haven werden de voorige week vervoerd 500 H.L. aardappelen, 1000 H.L. uien en 150 H.L. peen. J. B. had het ongeluk in den Schaapsweg met hit en kar in den sloot te geraken. Met eenige moeite werd alles weer op het droge gehaald. De stemming voor den Gemeenteraad zal alhier plaats hebben op Woensdag 18 Mei a.s. OOLTGENSPLAAT. Door de A.R. Kiesver eeniging N. en O. zijn officieel candidaat ge steld voor den gemeenteraad1 P. van Es, 2 H. P. Waling, 3 J. van Nieuwaal, 4 Cor Korte- weg Lz., 5 Anth. van Dam Lz., 6 A. de Vos Az., 7 W. C. van Kempen, 8 L. A. Neels, 9 J. C. de Ruiter, 10 C. J. Ooostdijk. Door dë R.K. Kiesvereeniging zijn candi daat gesteld voor den gemeenteraad 1 J. Ja cobs Jz„ 2 J. C. Vermaas, 3 A. Jansen Tz., 4 A. J. Camphens, 5 L. A. Jacobs, 6 J. Hui- brechtse, 7 M. J. G. Koenraadt, 8 G. van Ber gen, 9 A.1J. van Vugt Thz. Tot kasier der Coöperatieve Boerenleen bank is benoemd dhr. C. J. Oostdijk. Uitslag verkooping 2 woningen van T. Remus, door notaris Akkerman Gemijnd door A. Wagner op 2910. NIEUWE TONGE. Het dameskoor Cecilia hoopt op 30 Maart a.s. haar eerste uitvoering te houden. De begrooting van den polder Duiven- waard ligt gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ten kantore van den heer J. P. de Wilde alhier. De landbouwer C. K. heeft dezer dagen reeds vroege aardappelen gepoot en de land bouwer D. T. heeft reeds haver gezaaid. De heeren M. Vreeswijk, L. Nelisse, K. Prinse en D. J. Breesnee hebben him benoeming tot lid der schattingscommissie aangenomen. Wij brengen in herinnering dat de rente- kaarten van de arbeiders die in Nieuwe Tonge werken en wonen, moeten worden ingeleverd aan den Raad van Arbeid te Brielle, voor of op den vervaldag 29 Maart a.s. OUDE TONGE. Naar men verneemt heeft W. Westdorp zijn woonhnis ondershands ver kocht aan A. Hage uit Tholen. Kort verslag van de algemeene vergade ring van den Kolenbond „Ons aller Belang" alhier, op Woensdag 9 Maart in het hotel Van Veen alhier. Opgekomen waren 64 leden. De Voorzitter G. C. van Schouwen opent de vergadering met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst. Spr. memoreert in het kort de werkzaamheden die in het afge- loopen jaar hebben plaats gehad. Spr. haalt de Engelsche kolenstaking nog aan,waar ook de koopt Uw voor a.s. seizoen bij A. WIELHOU. WEE, Ring 99.100, Sommelsdijk. PRIMA G L A N S V E R F uit zuivere grondstoffen vervaardigd, zoowel voor buiten als voor binnen reeds f 0,70, 1,- en f 1,20 per K.G. Vraagt kleurenkaart ter inzage. Let op het j u i s t e adres: Kolenbond leden de nadeelige gevolgen van hebben ondervonden, doordat de kolen uit de Duitsche en Belgische industrie vrij hoog in prijs waren. Dan werden de notulen van de vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. De rekening sloot zich met een som van 19399,38 in ontvangsten en uitgaven. De commissie tot nazien der rekening over 1926 brengt bij monde van A. van Noord verslag uit dat de boeken en bescheiden van den secretaris- penningmeester in orde waren, waarvoor de secr.-penningm. dank wordt gebracht. Daarna kwam aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden door periodiek aftreden van de heeren A. Tuns en W. Ouwens. De heer A. Tuns kreeg 46 stemmen en W. Ouwens 52 stemmen. Daar de heeren niet aanwezig waren wordt den secretaris verzocht om de heeren te vragen, of zij hun benoeming weder aannemen. Daarna kwam aan de orde regeling bezoldi ging secr.-penningm. Het voorstel van het be stuur om 2 van de inkoopprijs te heffen tot en met 180 en dan V/z wordt bij accla matie aangenomen. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening over 1927 worden benoemd de heeren F. Tuns en P. Fluit Cz. welke hun benoeming aannemen. De regeling kolenlossen wordt even als het vorige jaar weer goedgekeurd, namelijk als het contract afgeloopen is ploegen van 7 man te laten loten naar een gezetten prijs. Bij de rondvraag werd door enkele personen nog eenige vragen gesteld welke door den voorz. worden beantwoord. Niets meer te verhandelen zijnde wordt het presentiegeld uitgereikt en sluit de voorzitter met een woord van dank voor de bespreking dezen avond gevoerd, de vergadering Wij brengen in herinnering dat de rente- kaarten van de arbeiders, die in Oude Tonge werken en wonen, moeten worden ingeleverd aan den Raad van Arbeid te Brielle, voor of op den vervaldag 12 April a.s. DIRKSLAND. Tot bestuursleden van het „Groene Kruis" zijn gekozen de heeren J. Rooy en A. Knops. Van uit deze gemeente werden ver scheept 2000 balen uien, 2500 balen peen en 2200 H.L. aardappelen. In de j.l. Maandagavond alhier gehou den vergadering van het „Groene Kruis" werd besloten tot het oprichten van een vereeniging Steunverleening bij Ziekenhuisverpleging. De gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee zijn thans allen geweken ver klaard. Aan de keuring voor den dienstplicht lichting 1928 zullen van uit deze gemeente 33 ingeschrevenen zich moeten onderwerpen. Het huis met metselaarspakhuis thans bewoond door metselaar Duhen is ondershands verkocht aan den heer A. de Ruiter. De stemming voor den gemeennteraad zal voor deze gemeennte plaats hebben op Don derdag 19 Mei a.s. De heer Poortman, opzichter bij het wa- Door den winter heeft het gestel aan weerstand verloren en is minder bestand tegen het gure weer der lentemaand. Zij, die influenza of griep gehad heb. ben, loopen veel kans op nieuw ziek te worden. Neemt U in acht en gebruikt Akker's Abdijsiroop. Deze zal vastzittende, ont» steking veroorzakende slijm zonder in» spanning losmaken, borst, keel en longen van ziektekiemen zuiveren, waardoor de ademhaling ruimer wordt en het gestel bestand zal zijn tegen deinvloe» den van het weer. Akker's Abdijsiroop heeft een even snelle als verrassende werking bij bron» chiti.', slijm» en kinkhoest, keelpijn en kortademigheid, kortom bij alle aan» doeningen, die in verband staan of het gevolg zijn van een minder goede wer» king der ademhalingsorganen. Akker's Abdijsiroop mag nimmer in een gezin ontbreken, maar in de maand Maart kan zij ieder oogenblik van pas komen. terschap De gemeene uitwatering van Dirks land is benoemd tot opzichter bij den Rijks waterstaat. MELISSANT. De keuring van dienstplich tigen der lichting 1928 zal voor deze gemeennte gehouden worden op Donderdag 17 Maart a.s. nam. 1 uur in de bewaarschool te Middelharnis. De motorrijder L.K. uit Dirksland kon aan het einde van den Staakweg zijn bocht niet nemen, wardoor hij met zijn motor kwam te vallen. K. bekwam lichte verwondingen, terwijl van de motor de voorvork brak. De heer G. K. Lodder te Ouddorp zal op Dinsdag 15 Maart a.s., des nam. 3 uur, aan besteden het bouwen van een houten schuur. (Zie voor verdere bijzonderheden de advertentie voorkomende in het nummer van 5 Maart j.l.) HERRINGEN. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van den polder Oud-Herkingen ligt ter inzage bij den secretaris van dien polder J. C. de Gast tot en met 14 Maart. Vorige week werden van hier vervoerd 1600 balen uien en 1100 balen peen. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat bij den heer P. Hogerwerf een kool op 't land gegroeid is, waar niet minder dan 13 mooie roode kooien op gegroeid zijn. De kleinste was ongeveer 10 c.M. in doorsnee. Bevolking. Ingekomen A. v. d. Meide en gezin van Den Bommel, L. Hogerwerf en gezin van Dirksland, Jac. de Korte en gezin van Dirksland, A. H. van Ieperen en gezin van Oosterwijk. Vertrokken A. van Dam en gezin naar Nieuwe Tonge. De keuring van de Militieplichtigen der lichting 1928 zal voor deze gemeente plaats hebben te Middelharnis in de Bewaarschool aan den Ring, des v.m. ten 9 ure, op Vrijdag 18 Maart. De eieren aan de Rotterdamsche Veiling brachten deze week op 5,30 tot 5,45 per 100 stuks, terwijl die te Middelharnis resp. op brachten 4,90 per 100 stuks. (Officieel van den secretaris E. F. P. V.) Voor de uien besteedt men op 't oogenblik weer een lagere prijsop 't oogenblik besteedt XXXII. Vuuventwintig jaer geleeje, schreef 'k flee» weke, zag 't ur in de Provinciaola Staeten van Zuud Holland aores uut as noe, of liever gezeid, zevenentwintig jaer geleeje, want in 1901 gienge de Staeten om, dat wil zegge, toen wier de meerderheid deur de uutspraak van de stembus verleid van lienks nae rechs. De liberaole, die oal nae onheugelukken tied de meerderheid gehad hadde, in mee daerdeur ons heelemaele nae heuljes zin re» geerende, leeje bie de stembus van 1901 de nederlaeg in moste mee daerdeur plekke maeke voor mannen van onze vereenigde Kristelukke partiejen. Dat jaer 1901 is vooral belangriek in de geschiedenis van ons Vaoderland, want de liberaole wiere niet alleen bie de Staeten», mar aok bie de Kaemer.verkiezung glansriek versloge, zoodat mun aok een Kristeluk Ministerie krege mit onze haogbegaefde leider Dr. Kuuper as MenistepPrezendent. Onnoemeluk veul goes heit dat onder Gods zegen voor ons land tot stand magge brienge. 't Brocht de geliekstellung van ons Kristeluk onderwies, dat aoltied een voorwerp van kommer in van zurge was voor ons, een endje vaorder in de goeje richtung, 't bedwong mit iesdere vuust de reveluusjenaire spoorweg» stacking van 1903. In 't stelde tegen die bruiaole eisch van 't rooje leger de eenvoudige onwankelbaere be» liedenis van Gods Woord in kwam op voor de souvereiniteit van ons Oranjehuus. Deur 't optreejen van 't Ministerie.Kuuper kwam dur, in dat is wel de hoofdzaek van zun erbeid, un geliekstellung voor aole bur» gets van 't Nederlandsche volk, zoodat niet alleen de. liberaole in anmerkung kwamme voor aole betaelde baentjes van de Staet, mar dat aok onze menschen gékoze wiere in ver» schillende ambten in betrekkungen. Want wiele wiere aoltied mar in den hoek getrapt, onze mannen wazze met bekwaem. Mun zag eigenluk mit medeiiejen op ons, as op een troepje achterlukke in domme men» schen neer. Mun wazze net goed genog om belastung te betaelen, om daerdeur 't meugeluk te maeken, dat mun feiteluk mit ons eige geld, weer deur middel van de openbaere schoole in andere mooie neutraole instellingen die gebroke hadde met God in Zien dienst of waer Zien Naem verzwege most worre, daerdeur bestookt wiere, in wiele gedwonge wiere om te betaelen an inrichtingen die ons volk meer in meer van de ouwe paejen of« voerde, om ons strakjes wis in zeker over te leveren an 't rooje gevaer. Mun bevonde ons eige op un hellend vlak dat ons zacbjes an voerde in de ermen van Ongelaof in Reveluusje. Want rechtens binne 't onze geestelukke voorvaoders geweest, die ons land mit op» offering van goed in bloed tegen Spaensche overheerschung in laeter tegen Fransche dwiengelangdieje vriegevochte haawe. Wiele binne de naezaeten van dat echte geuzegeslacht, dat deur God mit heldebloed in de aedren begiftigd was In de geestelukke voorvaoders van de libe» raole hadde daer niks mee gemeen, want die haawe, toen onze voorvaoders dehaggelukke kamp in 1572 mit Spanje angienge, in laeter aok nog. ons rechtdeur dwors gezete, dienk mar, an Hoofd, burgemeester van Amsterdam Joh. van Oldenbarneveld in zun tied tegen de Geriffurmeerde, Hugo de Groot, de grond» legger van 't mederne staetsrecht dat niet meer rekende mit God, an Baruch Spinoza, de on. gelaovige jood, voorlaoper van de mederne filosofie inz. inz. Op de beginsels van die mannen was de libraole staetkunde gebouwd. Daerom most'ur un aore richting gekoze worre, aores was strakjes voor ons Kristenvolk 't pleit voor» goed verlote. Want 't soosjelisme was in die jaeren in zun opkomst, in zou wis in zeker as 't wettig kind van 't liberaolisme de schoone erfenis in bezit neme Mar dan was voor ons aole boop op behoud ofgesneeje, want daer mun mit geeselen gekastied wazze, zouwe mun dan mit schorpioenen getuchtigd worre. In dat mocht in dat zou niet gebeure. Zoo lange as de meerderheid van ons volk nog ootmoedig voor God boog in daerdeur toonde nog een geestelukken ondergrond te bezitten, most dat goeje dat'ur nog in ons volk leefde opgewekt worre, opdat 't weer zun roeping zou voele in God om uutkomst zou leere bidde. Daerom was eigeluk de stembus.uutslag van 1901 de kreet van een lang getergd in gesard volk, dat weer deur Gods genaode zun roe» ping ten opzichte van ons land ten vollen beseffende. Dur wordt tegenwoorug wel us gevraegd, in meschien hei joe dte vraeg aok wel us beluusterd: Mar wat haawe die Kristelukke regeeringen dan toch tot stand gebrocht? In dan kanne mun in de eerste in in de voornaemste plekke daerop wieze, dat deur 't optreejen van de vereenigde Kristelukke partiejen dur een nieuwe koers, un heele nieuwe richting in 't regeerbeleid van ons land gekomme is. 't Jongere geslacht weet daer zoo niet meer

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3