Antirevolutionair Orgaan voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. IN HOC SIGNO VINCES No. 3309 WOENSDAG 9 MAART 1927 42STE JAARGANG W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stttkken voor de Redactie bestemd, Advertentiên en verdere Ad minis tra ti e, franco toe te zenden aan de Uitgevers Leidraad voor de G|em eenteraadsverkiezing Jubileum Bakkerevereeniging. Dr.H. MANNING'S HAEMOFFERRIN Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch, ƒ1.60 p Vz fleseh Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f I.- bij vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÊN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING lOcent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zQ beslaan. Advertentiên worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. V De Prov. Staten. Binnen enkele weken zal de verkiezing der Prov. Staten plaats hebben. Nog vier weken van werken resten ons. Wordt er in die laatste weken inderdaad gewerkt Sprekers zullen er in elke gemeente wel optreden en aan schriftelijke propaganda zal het niet ontbreken. Maar nauwelijks zou dat werken genoemd mogen worden. Een vergadering beleggen en een spreker het woord geven is al heel gemakkelijk en lectuurverspieiding is het werk van hoogstens een paar avonden en dat kunnen een paar menschen af. Gewerkt wordt er pas als wij doen aan huisbezoek. Wanneer wij persoonlijk met de kiezers over de beteekenis der Statenverkie» zing spreken. En hierop komt het nu voor alles aan. Sprekers en propagandalectuur kunnen nuttig »:ijn, te hooge verwachtingen mag men er niet van koesteren. Het kan zijn, dat juist die men» schen die bearbeiding noodig hebben er niet door bereikt worden. Slechts met huisbezoek kan het Anti<Rev. beginsel en de beteekenis der Statenverkiezing gepropageerd en belicht worden bij die kiezers en kiezeressen die op geen andere wijze te bereiken zijn. Wij geven toe dat dit zwaren arbeid is, tijdvergend werk. En tóch zal juist dit werk het meest doel» treffend zijn. Het is dan ook hierop dat de plaatselijke organisatie's in de eerste plaats het oog moe» ten vestigen. Het zal ons nu zoo langzamerhand wel duidelijk zijn, dat er gewichtige dingen op het spel staan. De kans dat onze Provincie na 26 jaren rechtsch bestuur, weer overgaat .^%paar links is groot. En onder dat linksche 1 „/regime zal rood den toon aangeven. Wat hiervan de gevolgen zullen zijn moe» ten alle kiezers weten. Wij weten wel, vele kiezers meenen het niet zoo kwaad en zullen nooit bedoeld hebben wat zij met verkeerd te stemmen toch inder» daad bewerkstelligen. Onkunde en misverstand, verkeerde voor» lichting en valsche voorstelling zijn vaak de oorzaak. Maar als deze niet worden weggenomen is toch het gevolg dat de beginselen van On« geloof en Revolutie in onze Zuid'Holl. Staten zullen zegevieren. Laat ons dus de maand, die ons nog rest, nuttig brsteden, bijeenvergaderen wat samen» hoort, leiding geven aan die dit behoeven, onkunde door heldere voorlichting wegnemen. En dat alles kan door huisbezoek bereikt worden. En voorts vindt meningeen onder zijn da» gelijksch werk genoeg aanleiding het zaad van ons AntiiRev. beginsel te strooien. Een praatje op de kaai, in de barbierswinkel, op de werkplaats en in het land kan zóó geleid worden, dat het totnadenken stemt en is het zaad eenmaal ontkiemd dan zullen de vruchten zich niet tevergeefs laten wachten. Zóó werken de socialisten. Als wij iets van hen kunnen leeren, dan is het wel hoe wij de kiezers moeten bereiken! Naast het gebed moet er gearbeid worden. En slechts dan mogen wij met rustig ver» brouwen de uitkomst afwachten. I. Candidaatstelling. De gewone tijd der candidaatstelling voor den Raad is de 2e Dinsdag in de maand April. De aftreding der oude en het optreden der nieuwgekozen leden heeft plaats op den lsten Dinsdag van Sep» tember. (Art. 7 Gemeentewet). De dag der verkiezing (stemming) wordt door B. en W. vastgesteld. Op den dag der candidaatstelling kunnen de candidatenlijsten worden ingeleverd bij den voorzitter van het Hoofdstembureau (secretarie der Gemeente) tusscben voormiddag 9 en namiddag 4 uur. (Art. 35 Kieswet) Formulieren voor de can» didatenlijst zijn ter secretarie.kosteloos ver» krijgbaar. De candidatenlijst moet worden gete kend door ten minste 25 bevoegde kiezers Wanneer echter het aantal kiezers voor den gemeente» raad in een gemeente minder bedraagt dan 1250, is voor de onderteekening voldoende ten minste v«° deel van dit aantal kiezers. Is het aantal kiezers minder dan 150, dan moet de lijst ten allen tijde door minstens drie kiezers geteekend worden. (Art. 10 Gemeente» wet). Op één lijst mogen ten hoogste 5 candidaten meer worden geplaatst, dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt Wanneer de ge» meente in kieskringen is verdeeld, mogen op elke lijst ten hoogste 5 candidaten meer worden geplaatst, dan x/3 gedeelte van het aantal te vervullen plaatsen bedraagt. (Art. 10a Ge» meentewet). De gemeenten van méér dan 20 000 zielen worden voor de verkiezing van den Raad verdeeld in 3 kieskringen. Gemeenten met een zielental van 20.000 en minder vormen in haar geheel, één kieskring. Wanneer een gemeente in 3 kieskringen is verdeeld, kunnen voor eiken kieskring afzonderlijke candidatenlijsten worden ingeleverd. (Art. 31 Kieswet) De candidaten worden met vermelding van hun voorletters en woonplaats op de lijsten geplaatst in de volgorde, waarin de onderteeke» naar aan hen de voorkeur geven. Een gehuwde vrouw of weduwe wordt op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of over» leden echtgenoot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord «geboren*. In plaats van voorletters mogen ook voornamen worden gebruikt. (Art. 36 Kieswet) Bij de inlevering der lijst kunnen de onder» teekenaars schriftelijk een gemachtigde en diens plaatsvervanger aanwijzen, bevoegd tot het verbinden van de lijst. Op het formulier van de candidatenlijst zelf is een formule gesteld voor de aanwijzing dezer gemachtigden. De gemachtigden behoeven geen onderteekenaars te zijn. (Art. 38 Kieswet). Bij de lijst wordt overgelegd de schriftelijke verklaring van iederen candidaat, dat hij be» willigt in zijn candidaatstelling. (Niet meer zooals voorheen, dat hij bewilligt in de plaats die hem gegeven is). Formulieren voor deze verklaringen zijn kosteloos verkrijgbaar. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, kan met een telegrafische verklaring, niet gebonden aan het formulier, worden vol» staan. (Art. 39 Kieswet). De inlevering der candidatenlijst geschiedt persoonlijk door één der onderteekenaarshet behoeft niet de eerste te zijn. De voorzitter van het Hoofdstembureau geeft een bewijs van ontvangst af. (Art 40 Kieswet). II. Geldigheid der lijsten. Het Hoofdstem» bureau onderzoekt de lijsten. Wanneer een of ander verzuim is gepleegd, wordt onmiddellijk bij aangeteekenden brief of tegen gedagteekend ontvangbewijs van dat verzuim kennis gegeven aan hem, die de lijst inleverde. Deze, of als hij verhinderd is, een der andere onderteeke» naars, kan binnen drie dagen het verzuim herstellen. (Art. 41 Kieswet). Uiterlijk op den 8sten dag na de inlevering beslist het Hoofdstembureau in openbare zitting over de geldigheid der lijst. (Art. 42 Kieswet). Ongeldig zijn de lijsten A. die niet op tijd en te juister plaatse zijn ingeleverd. B. die niet door het vereischte getal kiezers zijn onderteekend. Bij de vaststelling van dit getal worden geschrapt de namen der kiezers, die niet op de kiezerslijst van den bepaalden kieskring voorkomen, of die meer dan één lijst hebben onderteekend. C. de lijsten, die niet voldoen aan de voorschriften van het formulier. D. die, waarop alle candidaten zijn ge» schrapt. (Zie volgend punt). (Art. 43 Kieswet). Het Hoofdbureau schrapt op de lijsten de namen der candidaten A. die daarop niet zijn geplaatst met ver» melding van naam en voorletters en woon» plaats, of als het vrouwen zijn, niet op de voor haar voorgeschreven wijze. B. van wie niet is overgelegd de verklaring van bewilliging. C. van die op meer dan één lijst in den» zelfden kieskring voorkomen. D. die daarop voorkomen boven het toe» gelaten aantal. (Art. 44 Kieswet). Van beslissingen door het hoofdstembureau te dezen opzichte, kan ieder kiezer in beroep komen binnen 2 dagen bij Gedeputeerde Sta» ten (Art. 45 Kieswet). Binnen 5 dagen na instelling van het beroep wordt dit door Ged. Staten in openbare ver» gadering behandeld. Die het beroep heeft ingesteld krijgt gelegenheid de zaak toe te lichten. (Art. 46 Kieswet). Uiterlijk op den dag na de behandeling beslissen Gedeputeerde Staten. Van hun be» slissing is hun beroep meer mogelijk. (Art. 47 Kieswet). Binnen 4 dagen na de offiicieele kennisge» ving der geldige candidatenlijsten kunnen de gemachtigden deze lijsten verbinden. Elke lijst mag slechts éénmaal verbonden worden. Lijsten, ingediend in een zelfden kieskring of in een gemeente, welke niet in kieskringen is verdeeld, kunnen niet worden verbonden. (B.v. Het moet goed worden gelet, want dat was vroeger wel mogelijk. Sinds de laatste wijziging der kieswet niet meer). Voor» heen gebeurde het wel, dat A.R. en C H. elk een afzonderlijke lijst indienden en deze met elkaar verbonden. Zoodanige samenwerking kan nu niet meer plaats hebben, dan tenzij men één gezamenlijke lijst indient. (Art. 50 Kieswet). III. De stemmingDe stemming vangt aan 's morgens te 8 uur en duurt tot 's namiddags 5 uur. (Art. 54 Kieswet). Werkgevers zijn verplicht aan personen, in hun dienst, gedurende ten minste 2 achtereen» volgende uren gelegenheid te geven om aan hun verplichting tot stemmen te voldoen. (Art. 55 Kieswet). In fabrieken of werkplaatsen moet gedurende twee werkdagen vóór en op den stemmingsdag een lijst van deze vrije uren voor eiken ar» beider zichtbaar worden opgehangen. (Art. 56 Kieswet). De tafel van het stembureau moet in het stembureau zoodanig zijn geplaatst dat de kiezers de verrichtingen van het bureau kunnen gadeslaan. (Art. 65 Kieswet). Een kiezer kan, wanneer hij zich bij de invulling van zijn biljet heeft vergist éénmaal een nieuw stembiljet aanvrageu. (Art. 77 K.W.). Wanneer blijkt dat een kiezer lichamelijk hulpbehoevend is, kan de voorzitter toestaan, dat hij geholpen wordt. (N.B. dit geldt dus niet voor geestelijke hulpbehoevendheid, b.v. niet voor iemand die niet lezen kan). (Art. 78 K.W.) Nog steeds bestaat de stemplicht. Toch be» hoeft een kiezer niet te stemmen. Hij kan weigeren zijn stembiljet in de bus te steken, maar is dan verplicht het terug te geven. (Art. 79 K.W) De kiezers zijn bevoegd in het stemlokaal te vertoeven, zoolang de zitting duurt, voor» zoover de orde daardoor niet wordt verstoord en de voortgang der stemming niet belemmerd. (Art. 80 K.W.) Zoodra de stemmingstijd verstreken is, wordt dit door den voorzitter aangekondigd en wor» den alleen zij die op dat oogenblik nog in of aan de deur van het stemlokaal aanwezig zijn, tot de stemming toegelaten. (Art. 84 K.W IV. Het opmaken van den uitslag. Van onwaarde zijn andere stembiljetten dan die door het bureau zijn uitgegeven. Voorts die, waarop in geen enkel stemvak het witte stipje is rood gemaakt, waarop de namen van andere personen, dan de candidaten of waarop andere bijvoegingen zijn geplaatst, waarop in méér dan één stemvak het stipje is rood gemaakt, waarop de kiezer een aanduiding van zich» zelf heeft gemaakt, of die niet voorzien zijn van den voorgeschreven stempel. (N.B. de kiezer dient er dus op te letten, of het biljet, dat men hem geeft, dien stempel wel aan de ach» terzijde draagt). Onder bijvoegingen worden niet begrepen punten, strepen, vlakken, nagelindrukken, vouwen, scheuren, gaten en vlekken, tenzij deze blijkbaar opzettelijk zijn aangebracht. Een in de zaal aanwezige kiezer kan verlangen dat een ongeldig verklaard biljet wordt ver» toond. (Art. 87 K.W.) Het stembureau telt de uitgebrachte stemmen en maakt ten aanzien van iedere lijst bekend, zoowel het aantal der op iederen candidaat uitgebrachte stemmen, als het gezamenlijk aan» tal uitgebrachte stemmen. Het Hoofdstembureau handelt op gelijke wijze n dat de processen»verbaal der verschil» lende stembureaux zijn binnengekomen, bepaalt dus ten aanzien van iedere lijsta. het aantal stemmen op iederen candidaat der lijst, b. de som van de aantallen stemmen (het stemcijfer der lijst). In het lokaal aanwezige kiezers kunnen bezwaren inbrengen, welke in het proces»ver« baal moeten worden opgenomen. (Artt. 88,89 en 93 K.W.) (Wordt vervolgt) Vergadering „Sshuttevaêr" Afd. SOM' MELSDIJK-MIDDELHARNIS, op Donderdag 3 Maart j.I., in Hotel Spee te Sfommelsdijk. Bnrgemeester Den Hollander opende als Voorzitter van „Schuttevaer" de niet bijzonder druk bezochte bijeenkomst en verzocht Secre taris Hoek de notulen der laatstgehouden bij eenkomst voor te lezen die, na een opmerking van den heer S. van Nimwegen worden goed gekeurd. Een tweetal ingekomen stukken, een van het Waterschap Dirksland en een schrijven van Ged. Staten betreffende de kwestie van de brug bij Barendrecht, naar aan leiding van een klacht, als zou deze niet goed worden bediend, worden behandeld. Laatstgenoemd schrijven geeft vol doende blijk, dat een grondig onderzoek is in gesteld. Daarna doet de Penningmeester zijn rekening en verantwoording en bleek, dat de uitgaven in het afgeloopen jaar nogal groot zijn geweest, wat wel toe is te schrijven aan de gehouden feestvergadering. Het saldo is th as 11,49}^. De heeren M. Joppe en T. v. d. Doel zien de bescheiden van den penningmeester na en adviseeren tot goedkeuring, met een verzoek van eerstgenoemde om wat zuiniger met de gelden om te springen. De heer A. I. Hoek brengt dan zijn verslag nit van de Algemeene Vergadering te Zwart sluis, welke na enkele besprekingen en vragen uit de vergadering wordt goedgekeurd en de heer Hoek een dank van den voorzitter in ontvangst kan nemen. De aftredende Bestuursleden L. Pen en J. Buscop worden met meerderheid van stemmen herkozen. De heer Pen neemt z'n benoeming aan en aan den heer Buskop zal een schrijven van z'n benoeming worden gezonden. De heer G. Zoon gooit een briefje op over het betalen en manier van betalen van octrooi. Hij vindt het niet goed, dat die belasting ten kantore van den Gem.-Ontvanger of bij den Havenmeester moet worden betaald, er moet aan de haven iemand zijn, die het geld bij de schippers int. Hierover wordt door verschillende heeren gediscussieerd, met uitslag, dat de Voorzitter belooft, dat de tarieven etc. zullen worden her zien en de vergadering in overweging geeft met een verzoek tot den den Raad te komen tot den Raad te komen tot herziening en verbete ring van de octrooi-verordening. De heer Hoek komt weer op z'n jarenoude stokpaardje„De Sommelsdijksche haven". Voorzitter leest eerst een schrijven voor van Ged. Staten betreffende de mogelijkheid van het inlaten van water in de haven en adviseert een verzoek aan Ged. Staten te richten namens de afd. Sommelsdijk-Middelharnis van „Schut tevaer". Secretaris Hoek houdt een lang betoog over het uitbggeren van de Sommelsdijksche haven hij komt met voorstellen en zegt weer, dat ge makkelijk een vaargeul van 8 Meter breedte en 1 Meter diepte is te maken. Ook de losplaats bij de Gasfabriek krijgt het weer te verantwoorden en hij wil B. en W. aan dringen om het lossen bij die fabriek te ver bieden. Voorzitter heeft den heer Hoek maar weer eens tijd gegeven om uit te praten en zegt dan dat, hoe goed het ook bedoeld is, hij het ver velend vindt, dat telkenpsweer over die haven wordt gepraat door de vergadering, en geen der aanwezigen weet iets van den toestand der haven af. Spreker heeft met bevoegde menschen daarover gesproken en deze verklaren pertinent, dat uitbaggeren etc. van de haven een gevaarlijk werkje is en kans bestaat voor wegzakken van huizen en gasfabriek. Ook het maken van een wisselplaats bij de Gasfabriek zal duizenden guldens kosten. Hoek gelooft er niets van en houdt vol, dat het wel kan. Zelfs den gemeente-opzichter Mast gelukte het niet hem te overtuigende dappere secretaris hield voet bij stuk. De heer Pen begrijpt niet, hoe de heer Hoek eigenlijk zoo kan praten, immers jaren achtereen is op een vergadering van Schuttevaer altijd het tegendeel beweerd. Er is altijd gezegd, zoo min mogelijk te tornen aan de haven. „Nou, ais ze 't niet willen, is 't mij goed, laat dan de haven maar heelemaal dichtgooien", zegt de heer Hoek onverschillig. In elk geval zal aan die kwestie de meeste aandacht worden geschonken en getracht wor den de haven zoo goed mogelijk te behandelen. De heer Van de Gevel meent, dat op de vorige vergadering van de afdeeling besloten was, dat de stukken palen in de haven van Middelharnis zullen worden verwijderd, maar tot op heden is daar nog niets van te bespeuren en dringt aan dit ten spoedigste te doen. Nog vraagt dezelfde of het niet mogelijk zou zijn, de poort voor de petroleumtank in de Middelharnissche haven geopend te houden, daar de langs die tnk liggende schippers niet aan den wal kunnen komen. Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna wordt de vergadering onder dankzeg ging voor de opkomst van de leden en pers door den Voorzitter gesloten. Woensdag 23 Febr. j.I. vierde de Bakkers» vereeniging »Goeree»Overflakkeee« haar 10» jarig jubileum in de zaal van Hotel Zaaijer alhier. Deze zaal was prachtig versierd, weikever» siering aangeboden was door 't Comité der Flamité. Onder groote belangstelling opende de Voor» zitter den Heer P. D. Holleman de vergade» ring met een hartelijk welkom aan allen op dezen heugelijken dag. Hij memoreerde in het kort wat er in die 10 jaren welke achter ons liggen in de vereeniging had plaats gehad en sprak de wensch uit, dat de bloei der ver» eeniging nog steeds moge toenemen. Daarna bood de Heer Sijtsma, secretaris der vereeniging, de heeren P. D. Holleman, voor» zitter, K. Prince, 2e Secretaris en J. V. Holle» man. Eerelid een Souvenir aan, daar deze drie Heeren vanaf de oprichting de belangen van den bond hebben behartigd. Hij sprak als volgt: Mijnheer de Voorzitter! In de maand Januari van 1917 waart gij het die het meest gevoelde, hoe noode het was dat de Bakkers op Flakkee zich moesten vereenigen. Gij waart het die het initiatief op U nam een vergadering op te roepen en in welke vergadering gij met algemeene stemmen als voorzitter werd benoemd, en na eenige aarze» Kng die benoeming aanvaardde, geven de ver» zekering al uw krachten aan de belangen der vereeniging te zullen wijden. 10 jaren zijn sindsdien he.ngesneld, hoe hebt gij geachte voorzitter in dat tijdsverloop uw woord gestand gedaan en van welke in» vloed is dat voor onze vereeniging geweest? Ik zoude kunnen volstaan met eenvoudig te wijzen op het feit, dat de toen bijna onbe» kende vereeniging, nu door het geheele land bekend staat als eene waarvan kracht uitgaat. Maar ik wensch toch aan de hand der notu» len ons te doen zien wat een goed beleid vermag. Ten eerste hoe in de maand Mei 1917 door uwe bemiddeling het regeeringsmeel werd ver» laagd van f 11,50 tot f 9,50 per 100 kilo, het» geen de Bakkers voor ondergang behoedde. Ten tweede dat door uw tusschenkomst naar aanleiding van klachten van heeren bakkers uit Middelharnis inzake oneerlijke concurren» tie met achtergehouden regeeringsmeel, naar ambtelijk onderzoek naar genoegen werd op» gelost. Zal ik nog spreken over die benarde tijden dat geheel Europa in vuur en vlam stond en ons door hoogere gunst gezegend land enkel de schroei»hitte had te verduren. Ik hoorde kort geleden nog zeggen dat er in die dagen iets vaderlijksch lag in uwe ver» houding tot de leden. Ieder die in nood zat, kwam tot U en waarvoor hij kwam op welk uur of wanneer ook steeds stond ge hem welwillend te woord, altijd waart gij in het voorste gelid en de eerste op de bres, om de moeilijkheden af te weren. Zoo werkte bestuur en leden voorafgegaan door onze onvermoeide voorzitter om de eer der vereeniging hoog te houden. Kortom volgens de notulen is het achter ons liggende 10jarig tijdperk slechts een zons» opgang geweest. Is die weg naar boven steeds langs een bloemengaard gegaan, voorzeker neen, want al mochten wij meermalen de voldoening sma» ken uit de mond te vernemen dat ge er trotsch op waart voorzitter onzer vereeniging te zijn, toch weten we maar al goed, hoe onderlinge naijver U het bestuur hebben bemoeilijkt, dat er oogenblikken waren dat de moed u dreigde te ontzinken, maar dapper streed ge daartegen en met onnavolgbare stuwkracht wist ge de wagen steeds in het goede spoor te leiden. Waar we nu mijnheer de voorzitter ons dit alles in het geheugen roepen op dezen heuge» lijken dag, waarop wij het 10-jarig jubileum van uw Voorziterschap herdenken, dan gevoe» len we behoefte, niet alleen om U onze har» telijke ge) uk wensch ea aan te bieden, maar wel het allermeest om U onzen oprechten dank te betuigen voor al hetgene wat ge voor onze vereenigin» hebt gedaan. Ik wenschte wel zooveel zeggingskracht te bezitten om al het» gene dat we op dit oogenblik gevoelen be» hoorlijk onder woorden te brengen, maar woorden zijn slechts ijdele klanken, diespoe» dig uit het geheugen worden weggewischt. De leden hebben daarom gemeend, daaraan een stoffelijk bewijs van waardeering te ver» binden. Een souvenir, waarvan ze hopen, dat het nog jaren lang de herinnering zal helpen levendig houden aan het geen thans achter u ligt, aanvaard het dan als een bewijs van sympathie en hoogachting, aanvaard het als een uiting onzer dankbaarheid voor al het geen ge voor de vereeniging hebt gedaan, aanvaard het met ons aller wensch dat het U gegeven zij nog tal van jaren aan het hoofd onzer afdeeling te staan. Geachte collega'si Zooals reeds gezegd, we herdenken dezen middag een dubbel jubileum, want in diezelfde vergadering van Jan. 1917 werd onze tweede secretaris voor de eerste maal als zoodanig benoemd. Telkens jaren hebt ge altijd uw best gedaan voor de vereeniging, telkens wanneer ge door het vertrouwen der leden uw mandaat weer zaagt vernieuwt, werd U door den voorzitter den dank der vereeniging gebracht. Wat kan ik meer zeggen, dan dat die gesproken woorden ons steeds als uit het hart gegrepen waren. Doch nu ge 10 jaren lang met onkreukbare trouw en nauwgezette plichtsbetrachting de belangen onzer vereeniging hebt behartigd, wensch ik ook van deze plaats namens allen een woord van dank en hulde tot u te richten voor de belangen en de ijver waarmede ge steeds de vereeniging hebt gediend. In den loop der jaren zaagt ge vele verschil» lende Bestuursleden aan de tafel plaats nemen. Veel zaagt gij komen en gaan. Ook gij hebt de zonsopgang meegemaakt en wanneer de wagen soms te hard liep, wist gij altijd met uw steeds beheerschende kalmte de rem er op te leggen, waardoor, wie weet hoeveel ongelukken zijn

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 1