in Eduiard Poters DAMAST UIAT SCHEELT ER Mli? BURGERUIOOHHUIS Een TIIIEEDE KtECHT fidiDinieiralie-Kanioor KLOMPEN VICTORIA Fa. UI. Boehhoven Zn. 6 Advertentiën. Firma «neus soon Visscherij. Correspondentie. JOHAN LEOliHARD HOLLE! NET MEISJE G. Mooiweer's Ondertrouwd Ondertrouwd Willem Jacob van Dis Jannetje Soetens Voor de vele bewijzen van deelneming ont vangen bij het overlijden van on zen geliefden Broeder en Oom, den heer 28530 betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam, BERNARD HOLLEN. Middelharnis, 18 Februari 1927. te koop aangeboden GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois. Herkingen, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 uur leesd. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. en 'sav. Ds. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf SOMMELSDIJK. De Weleerw. heer Ds. Deur van Schoonhoven heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier, bedankt. Woensdagavond 1.1. vergaderde de Jonge» lingsvereen. op Geref. Grondslag Psalm 119 9 te Sommelsdijk in het gebouw »Rehoboth« bij de Geref. Kerk te Middelharnis. Het ge» zellige zaaltje was goed bezet, o.a. merkten we onder de aanwezigen op den Burgemeester dezer gemeente. De voorzitter opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 68 10, las daarna Pred. 12 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wees de voorz. op de woorden van Feith Uren, dagen, maanden, jaren, vliegen als een schaduw heen. Dat mer» ken we ook in ons vereenigingsleven. Want nauwelijks hebben we een jaarvergadering gevierd of weer een nieuwe staat gehouden te worden. Dat geeft iets te denken. Het is zoo de gewoonte, aldus spr, om, wanneer we weer een vereenigingsjaar door» leefd hebben met onze vrienden bij elkander te komen in een feestelijk gestemde vergade» ring. Daar is ook alle reden toe. Voor ons is er groote reden tot blijdschap, zegt spr., want we mogen weer terug zien op een jaar, waarin we, onder Gods zegen, prettig met elkander mochten samenwerken en in eens» gezindheid streven naar het ideaal, dat wij ons als J.V. hebben gesteld. Maar een avond als deze mag ons ook wel tot ernstig naden» ken stemmen, want daar is weer een jaar van onze jeugd voorbijgegaan en we worden er weer aan herinnerd dat onze jaren voorbijgaan als een schaduw, die over de landen vliegt als een wolk voorbij de zon trekt. Dat moet ons aansporen, zegt spr., om den tijd van onze jeugd kostelijk te achten die tijd is ons gegeven om ons te bekwamen voor de taak die ons straks in het leven wacht. Daarom moeten wij ons afvragen of wij in het afge» loopen jaar wel gewoekerd hebben met den ons geschonken tijd. Spr. wekt zijn medeleden op het nieuwe vereenigingsjaar in te gaan met het heilig voornemen bezield, om ijverig te arbeiden aan ons vereenigingswerk en getrouw de plichten na te komen, die wij jegens ons zelf en onze medeleden hebben te vervullen. De tijd der jeugd is ras voorbij en het zal zoo noodig zijn, dat wij in het leven verschijnen goed toegerust met de kennis onzer Ger. beginselen. Spr. heet de vrienden der vereeniging, die zijn opgekomen om met haar deze jaarverga» dering te vieren, hartelijk welkom. Het doet ons goed, aldus sprte zien dat er nog zoo» velen zijn, die belang stellen in ons vereeni» gingswerk en dat zal ons moed geven om ijverig daarmede voort te gaan. Vervolgens brengen de Secr. en de Penning» meester der vereen, een uitvoerig verslag uit, waardoor we een beeld kregen van den toe» stand der vereeniging in het afgeloopen jaar. Nadat nog was gezongen verkreeg vr. J. Knape Mzn. het woord om een inleiding te leveren over »De Zondvloed*. Inleider schet» ste de aanleiding tot den zondvloed en teeken» de vervolgens het verloop van het Godsge» richt. Een uitvoerige bespreking volgde op dit onderwerp. Daarna werd pauze gehouden, waarin onder begeleiding der muziek door de aanwezigen het Bondslied en verschillende vaderlandsche liederen werden gezongen. Na de pauze kregen de afgevaardigden der zustervereenigingen gelegenheid om hun feli» citatiën uit te brengen. Namens een drietal vereenigingen werd hét woord gevoerd, terwijl van een viertal anderen vereenigingen schrif» telijke felicitaties waren ingekomen. Dan kreeg vr. M. Pranger het woord om zijn inleiding ten gehoore te brengen over Art. 13 der Geloofsbelijdenis handelende over de voorzienigheid Gods en de regeering aller dingen. Op keurige wijze werd dit artikel door den inleider toegelicht, waarvoor de voorz. I hem hartelijk dankzegde. Nadat nog enkele oogenblikken was gepau» seerd leidde vr. W. J. Witvliet in het onder» werp Kerkgesch. «De afscheiding*. Dit schoone stuk werk waarin dit belangrijk gedeelte onzer Kerkhistorie duidelijk werd geteekend, werd met aandacht aangehoord. Een drietal vragen werden gesteld, waarna de voorz, met het oog op het vergevorderde uur de bespreking ein» digde. Daarna dankt de voorz. negmaals de aan» wezigen voor de betoonde belangstelling en verzocht de vergaderieg te zingen Psalm 138 vers 1. Het eerelid der vereen, dhr. K. C. van Spronsen eindigde met dankzegging. De Jongelingsvereen. kan op een goed ge» slaagden avond terugzien. De collecte bracht ruim f 17,— op. MIDDELHARNIS. De belijdeniscatechisatie bij de Geref. Kerk van hedenavond 8 uur (Vrij» dag) zal wegens een sterfgeval in de familie van den predikant deze week niet doorgaan. DEN BOMMEL. Vrijdag 11 Februari j.l. werd er in de Bijzondere Lagere School een ledenvergadering gehouden. Aanwezig waren 42 leden. De voorzitter. Joh. Buth, opent de vergadering met het laten zingen van Psalm 25 2 en het lezen van Psalm 72 Daarna gaat hij voor in gebed. Vervolgèns leest de secretris de notulen van de vorige vergadering voor, welke goedgekeurd en vastgesteld wor» den. Daarna kregen we het verslag te hooren van het afgeloopen jaar. Hieruit bleek dat geen der leden door den dood uit ons midden is weggenomen. Tevens gedacht de secretaris ook nog het bestuurslid B. Jongeling, dat hij door zijn langdurige ongesteldheid verhindert is, deze vergadering bij te wonen. Behalve het hoofd der school, welke eenige dagen ongesteld is geweest, heeft het personeel het heele jaar ongehindert hun werk kunnen verrichten. Ook zijn er geen leerlingen door den dood wegge» nomen. Het vorige jaar hebben 21 leerlingen de school verlaten en zijn er 22 weer voor |n de plaats gekomen. De verhouding tusschen het personeel en de ouders, mede de leerlin» gen, waren steeds goed. Door de ontslagene van den assistent E. M. Leeflang, die naar elders vertrokken is, werd in diens plaats aangesteld Mej E. M. Leeflang. Het bezoek dat door een paar bestuursleden een enkele maal heeft plaats gehad, had tot een tevreden resultaat aanleiding gegeven. Hierna bracht de heer B. C. Jongeling verslag nit namens de commissie van controle en dankte de penningmeester voor zijn goede doekhouding. De penningmeester, de heer W. J. Rosmolen, dracht vervolgens zijn jaarverslag ten gehoore, Waarna hij door den voorzitter bedankt werd v°or rijn werk dat hij in het afgeloopen jaar Weer gedaan heeft. Aan elk der leden werd 'en balans uitgereikt. Daarna volgde de verkiezing van een be» stuurslid. Aan de beurt van aftreden was de voorzitter, de heer Joh. Buth. De uitslag der gehouden stemming was als volgtuitgebracht werden 42 stemmen, waarvan op den heer Joh. Buth werden uitgebracht 36, de andere stem» men waren op de heer B. C Jongeling 1, Ds. G. van der Zee 3, P. Borgdorff 2, zoodat met groote meerderheid dhr. Joh. Buth weer her» kozen is. Hij neemt de benoeming aan en hoopt dat God hem de kracht en wijsheid zal schenken, om bloei der vereeniging en in het belang der school werkzaam te zijn. Daarna benoemd de voorzitter een commissie tot het nazien der boeken, bestaande uit de heeren B. C. Jongeling, M. Verkerke en M. Melissant. Tot plaatsvervangend lid wordt be» noemd de heer P. Borgdorff. Allen nemen hunne benoeming aan. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel aan de orde tot het bouwen van een bestuurs» en leermiddelenkamer. Na verschillende uit» vorige besprekingen wordt het voorstel met 41 stemmen voor en 1 stem tegen aangenomen. Hierna volgt de rondvraag, waaraan door verschillende leden wordt deelgenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot Ds. G. van der Zee, na het zingen van Psalm 72 vers 11, de vergadering met dankgebed. Woensdagavond 16 Febr. hield de M.V. «Onderzoekt de Schriften» alhier onder groote belangstelling haar jaarvergadering in de Chr. School. De vergadering stond onder leiding van den eerevoorzitter der Vereeniging Ds. Schaaf» sma, die na opening op gebruikelijke wijze een kort openingswoord sprak. Hij weesnaar aanleiding van Ps. 1 o.m. op den grondslag en het werk der Vereeniging, die geheel in den lijn van dezen Psalm liggen. De Secretaresse Jaantje van Loon, las nu haar jaarverslag voor, waaruit bleek, dat de vereeniging nog altijd zwak staat, wat het ledental betreft, zoodat ook het aantal te be» handelen vakken noodgedwongen verminderd moest worden. Dit geringe ledental nam echter niet weg, dat de leden in het afgeloopen jaar aangenaam hadden samengewerkt. Hun roe» ping voor de toekomst vonden ze uitgedrukt in het versje »Laat uw licht schijnen«, dat na het voorlezen van het verslag door de meisjes werd gezongen. Thans volgde een inleiding van de Presi» dente Pleuntje Keuvelaar, over de Schepping. De Inleidster ging achtereenvolgens de schep» pingsdagen langs, terwijl ze in 't bijzonder stilstond bij de schepping van den mensch als man en vrouw. Zij wees voorts ook op het proefgebod en sprak eveneens over de instelling van den Sabbath en zijn beteekenis voor ons. Een korte bespreking volgde op deze in» leiding. De Voorzitter wees er op dat hem zoo duidelijk was gebleken, dat de inl. eigen werk leverde en zeide, dat dit vooral ook waarde geeft aan het voorgelezer e. Marie de Jong gaf nu een voordracht en daarna werd, na het zingen van 2 coupletten van het bondslied, de le pauze gehouden. Er werden enkele versnaperinngen rondgedeeld en liederen gezongen. Na de heropening der vergadering hadden afgevaardigden gelegenheid, een enkel woord te spreken. Van de Meisjesvereenigingen van andere plaatsen was hiervoor niemand aan» wezig. Namens de plaatselijke Jongelingsver» eeniging wenschte vr. A. Bakelaar de meisjes geluk In enkele hartelijke bewoordingen wekte hij de meisjes vooral op, om niettegenstaande hun klein aantal toch moed te houden. Engeltje Leeflang gaf nu een inleiding over een Zendingsontwerp, n.l. »De godsdienst der Javanen*. Zij begon met te zeggen, dat ook in den Javaan nog een overblijfsel van het beeld Gods wordt gevonden, waardoor hij hecht aan een godsdienst. De godsdienst der Javanen is voor hen een centrale levensmacht. Heel hun leven wordt er van doortrokken. Oorspronkelijk zijn de Javanen Animisten. Door de Hindoe»overheersching echter werd niet alleen de beschaving op hooger peil ge» bracht, maar werd ook den godsdienst met dien der Hindoe's vermengd. Terwijl nog later het Mohamedanisme de Javanen gedeeltelijk in beslag nam. Hun godsdienst bestaat dus feitelijk uit 2 bestanddeelen, hoewel ze in hun hart Animisten zijn gebleven. Zij hebben echter een sterke neiging, om eigen godsdienst met dien van anderen te vermengenhun bekeering tot het Hindoeisme en Mohame» danisme is evenwel niet van harte geweest en zoo bestaat het gevaar, dat zij op dezelfde wijze tot het Christendom zullen overgaan. De Inleidster wees op de moeilijkheden, die de zending in verband hiermede ondervindt. Toch werd het werk der Evangelieprediking gezegend, speciaal op Midden«Java. Met een opwekking tot steun aan de Zending eindigde de Inleidster. Nadat ook dit onderwerp kort was besproken volgde een voordracht van Neeltje Bakelaar en daarna de tweede pauze, die op de zelfde man<er als de eerste nuttig werd besteed. Na deze pauze gaf Jaantje van Loon een inleiding over bet onderwerp «Onderzoekt de Schriften*. In den titel van de inleiding ligt een bevel uitgedrukt dat ons door God is gegeven en dat wij moeten opvolgen. Wij kunnen niet meer de Godkennis van Adam bezitten, maar God schonk ons zijn Woord en verleende ons ook de gaven en krachten om dat Woord te onderzoeken en ons aan Zijn dienst te wijden. Mannen met schoone en rijke gaven zijn ons voorgegaan, zooals de Kerkvaders, Calvijn, enz. En ook in onze Vaderl. .Gesch. vinden wij geloofshelden, die ons in onderworpenheid aan het Woord vrij» heid hebben geschonken op verschillend ter» rein. Op hen ziende, mogen wij niet achter» blijven en moeten ook wij de Schriften onder» zoeken. Voor ieder persoonlijk is dit echter te zwaar, terwijl dit ook eenzijdigheid zou kweeken. Daarom moeten wij ons toetsen aan elkaar en zorgen, dat we door onderlinge samen» werking in staat zijn, gebruik te maken van de bronnen, die bevoegde personen ons gaven. En nu schonk God ons hiertoe ons vereeni» gingsleven en onzen Bond. Laten we daarvan dus gebruik maken, opdat we mogen leven tot Zijn eer en heerlijkheid I Na bespreking van dit onderwerp volgde nog een voordracht van JoLieflang. Tenslotte werd gezongen Ps. 25 4 en 6, terwijl intus» schen een collecte werd gehouden voor de vereeniging. Hierna eindigde de heer K. L. Buth met dankzegging. Het is voor de meisjesvereeniging een pret» tige jaarvergadering geweest. Er was veel be» langstelling voor. Moge dat niet voor dezen avond alleen geweest zijn. Onder de aanwezigen waren ook nog zoo» veel meisjes die lid zouden kunnen zijn, maar zich afzijdig houden. Ze hebben nu voor zoover ze het nog niet wisten kunnen zien, hoe de vereeniging werkt. Men zal dan toch moeten toegeven, dat het tenslotte voor nie» mand een bezwaar behoeft te zijn om toe te treden. En zijn er bezwarende meisjesver» eeniging wil er gaarne over spreken. Laten zij, die tot nu toe op de gewone vergaderingen niet van hun belangstelling deden blijken, voor den dag komen en eens nader kennis maken Brenge zoodoende het jaar 1927 een flinke vermeerdering van het ledental 1 OOLTGENSPLAAT. Verslag van den 2den Ouderavond in de Chr. School op Woensdag 16 Februari ten 6,30 uur. De Voorzitter, P. den Braber Lzopent de vergadering en verzoekt te zingen Ps. 89 7 en gaat voor in gebed. Na in het openings» woord gewezen te hebben op den ernst en de kortheid des levens, leest hij 2 Corinthe 5. Hierna verkrijgt dhr. K. Kiewiet, Hoofd der School, het woord om te spreken over het onderwerp»Iets over Israël*, naar in en uit Egypte. Getoond werd de trouwe zorg des Heeren in het bewaren van zijn Kerk. Ver» schillende interessante dingen werden verhaald uit het leven der Egyptenaren en der Pharao's. Tenslotte hoe Israël na vele verdrukkingen weer van Egypte is losgemaakt, en door Jehova wonderlijk is uitgeleid onder Mozes. Enkele vragen werden tot genoegen beantword. Hierna werd Ps. 139 14 gezongen. Na de pauze en tractatie werd het werk der leerlingen en de handwerken aan de ouders' vertoond. Hierna sprak dhr. A. Neels over de Chris» telijke invloed op het jonge geslacht. Geschetst werd de enorme invloed van het huisgezin op de kinderen. Inzonderheid de moeder kan onder Gods zegen het middel zijn om de kinderen te leiden in de vreeze des Heeren. Dit werd met verschillende voorbeelden aangetoond o.a. Augustinus en zijn moeder Monica, Hanna en Samuël. Daarentegen is de verkeerde opvoeding veelal oorzaak van de goddeloosheid der kinderen. Denk aan Eli en zijn Zonen. Toch is het gebed een der hoofdzaken bij de opvoeding. Een zeer geanimeerde bespreking volgde hierop, waarna de vergadering als antwoord op inleiding en bespreking zong Ps. 19 6. Na weder gepauzeerd te hebben verkreeg dhr. D. Intveld het woord om te spreken over «Rentmeesters*. De Rentmeester, al heeft hij een ambt waarin men hem vertrouwen moet, is toch slechts dienstknecht. Daarbij mag hij niet alleen het totaalcijfer teekenen doch moet iedere post afzonderlijk verantwoorden. Dit werd nader uitgewerkt op onderwijzers en ouders die eenmaal voor ieder kind ver» antwoording zullen moeten afleggen, weer ontbrak eenige bespreking niet. Dhr. Kiewiet, Hoofd der School, besprak nog de mogelijkheid om op eigen kosten een 5de leerkracht aan te stellen. Besloten werd liever gezamenlijk het leerlingental nog een weinig op te voeren, waardoor de verlangde leerkracht door het het Rijk zal worden gegeven. Hierna nog een slotwoord van Ds. de Lange. Spreker wees er op dat men thans weer de Christelijke School fel gaat bestrijden met de oude wapenen. De lieden van het openbaar onderwijs kunnen maar niet begrijpen dat wij het Christelijk onderwijs niet beschouwen als een maizenapudding na den maaltijd, of als de vlag om de lading te dekken. Wij eischen dat ieder vak zal doortrokken zijn van het Christelijk beginsel. Na nog gewezen te hebben op de vele zegeningen die wij thans genieten buiten vroe» ger, en die ons tot werkzaamheid en dank» baarheid moeten nopen, verzocht Zijn Eerw. te zingen Ps. 25 6 en ging voor in dark, zegging. Hierna gingen de vele aanwezigen te half elf voldaan huiswaarts. Moge ook deze Ouderavond hebben bijge» dragen tot versterking van den band tusschen personeel, ouders en kinderen, maar bovenal tot bloei van het Christelijk onderwijs te dezer plaatse. OUDE TONGE* Woensdag 16 Febr. had alhier in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk de jaarvergadering plaats der Meisjes vereeniging «Dorkas*. De Weleerw. Heer Ds. Bax was weer bereid, ofschoon hij nog niet geheel in orde was, op uitnoodiging van de Vereeniging de leiding op zich te nemen De vergadering werd ge» opend met het zingen van Ps. 89 4 en gebed. Daarna sprak Ds. Bax een inleidend woord waarin hij het nut der Vereeniging naar voren bracht, herdacht haar 5>jarig bestaan en sprak een ernstig woord naar aanleiding van Hand. 9. Ook verheugde het Spr. dat in de zaal drie afgevaardigd:n aanwezig waren van de pas opgerichte Jongelingsvereeniging. Daarna werd gezongen Ps. 68 10 en werd verslag uitgebracht door de Secr. Penningm. De Vereeniging telt 33 leden en er werden dit jaar 158 stukken goed uitgedeeld aan de armen. Ook werd gememoreerd de aangename reis der Vereeniging van j.l. zomer naar Middelburg. Er werd zeer mooi gezongen door de dames en we werden getracteerd op melk enz. De afgevaardigden der Zustervereeniging bij monde van dhr. C. Kroon sprak namens zijn Vereeniging den wensch uit, dat »Dorkas« moge bloeien en haar naam in eere zal houden door het vervaardigen der kleeren voorarme menschen. Ter afwisseling kregen we opstellen te hoo» ren van Marie Kievit over »Esther«, Elizabeth Huizer over ?Kind des gebeds*, Leentje van Nieuwenhuizen over »Naman« en Baaltje Maliepaard over «De Emmaüsgangers*. Met grooten aandacht werden deze zeer goed in elkander geplaatste opstellen beluisterd. De heer M. Faas, hoofd der School m. d. Bijbel verraste ons nog op een vertelling en een kort en krachtig woord over het nut van het Vereenigingsleven. Vooral werd het Bestuur een woord van dank gebracht voor haar ijver geduren dit jaar betoond. De vergadering werd met dankgebed en het zingen Ps. 25 4 gesloten. Maandagavond 21 dezer zal in de oude School alhier optreden Ds. A. Verhagen Geref. Pred. te Middelburg. DIRKSLAND* Dinsdagavond werd door de Chr. School te Dirksland een goed ge» slaagde ouderavond gehouden. De vergadering werd door den voorzitter van 't Schoolbestuur, den heer C. v. d. Poel, op de gebruikelijke wijze geopend. Daarna sprak hij een woord van welkom en hield een rede over «Wat is Jezus u waard Toen gaf hij 't woord aan 't Hoofd der Schooi, die iets zeide over 't onwaarheidspreken bij kinderen. De heer J. Winters hield een rede over: «Wat kunnen de onderwijzers d en voor de rijpere jeugd«. Daarna zong de meisjesver» eeniging eenige liederen. In de pauze werd door de dames thee en door de onderwijzers sigaren gepresenteerd. Ook werden de ouders en de belangstellenden in de gelegenheid gesteld 't schriftelijk werk, de teekeningen, de nuttige handwerken der leerlingen te bezien. Hiervan werd druk ge» bruik gemaakt. Na de pauze werd nog gesproken door den heer C. M. Polhuis «Eén dezer kleinen*, door den heer A. van Houwelingen over »'t Ont» staan der Scholen*, door den heer Joh. Gi» deonse over «Hoe moeten wij 't kind be Springende handen of lippen, ruwe huid van de koude Wrijf er voor het naar bed gaan een weinig Genius Wondbalsem op en ge zijt morgen genezen. De zalf met de groote geneeskracht. 25 en 50 cis. schouwen Al deze voordrachten werden afgewisseld door Psalmgezang. 't Orgel werd belangloos bespeeld door den heer A. Schaaf. Het was een recht gezellige avond. Ds. A. de Blois alhier heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. te Tholen bedankt. HERKINGFN. D. V. zal a.s. Dinsdag 22 dezer des avonds ten 6 ure voor de Geref. Gem. alhier optreden Ds. Verhagen vanMid» delburg. Behoudens onvoorziene omstandigheden, zal op a.s. Woensdag 23 dezer D. V. voorde Geref. Gem. voorgaan Ds. H. Kieviet van Veenendaal. GOEDEREEDE. De verkooping van zit» plaatsen in* de Ned. Herv. kerk zal plaats hebben op Maandag 21 Febr. des nam. 3 uur. Als Bestuursleden der Bijz. Schoolver» eeniging zijn herkozen de heeren K. v. Heest en A. Redert. erkoopiogen Op Vrijdag 4 Maart 1927 te Oude Tonge in Hotel «de Weerd* bij Veiling en op Vrij» dag 11 Maart 1927 aldaar in Hotel «van Veen« bij Afslag, beide dagen n m. 2 uur, Openbare vrijwillige verkooping van 3.89.50 H.A. (8 Gem 144'/2 R.V.M uitmuntend Bouwland gelegen in den Oudelandschen polder te Oude Tonge. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van de familie Pollemans. Breeder omschreven bij biljet. Notitie en schetskaarten verkrijgbaar vanaf 26 Februari a.s. ten kantore van Notaris AKKERMAN. Verhuring bij inschijving voor 5 jaren van 1.28 80 H.A. weiland, in den polder Oud Stompaard, in huur geweest bij j. C. Moree; van 0.76.20 H.A. weiland, in den Biertsche polder a/d. Smalle Velddam, in huur geweest bij D. v. d. Werf en voor het seizoen van 1927, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors «Neutebol* onder Simonshaven in 2 perceelen. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 2 Maart 1927 bij ondergetee» kende. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 3 Maart 1927 te Ooltgens» plaat in botel Hobbel bij veiling, en Op Donderdag 10 Maart 1927 aldaar in hotel Moelker bij afslag, beide dagen 's avonds 7,30 uur, openbare vrijwillige verkooping van 2 woonhuizen met ervan aan de Slikdijk al» daar, ten verzoeke van den heer T. Remus Fzn. en anderen. Aanvaarding en betaling 2 Mei 1927. Notaris AKKERMAN. GOEDEREEDE. Door de kuilvisschers werd van 20—80 Kilo schubben gevangen. Wegens groote toevloed van copie moesten verschillende stukken w.o. ook het vervolg artikelHet regeeren naar den Woor de Gods, overstaan tot ons Dinsdagnummer. Uienveiling van Donderdag 17 Februari 1927. Met U. C. B. merk: Grovef 2,19 Gewonef 2,19 Drielingenf 1,40 Picklërsf 1,20 Zonder U. C. B. merk: Oewonef 1,— Aanvoer 520 balen. MARINUS GROOTENBOER en 28531 JOHANNA MARIA DE LINT Dirksland Den Bommel) 16 Februarl 1927 Huwelijksvoltrekking 2 Maart 1927. J. UIISSE JZ. m 28333 10. H. m MEUWEMIUiJZEtt fl.Cd. Anna Jacoba Polder) Dirksland17 Februari 1927. Huwelijksvoltrekking 3 Maart a s. ThuisDirksland 22 Febr. ^:srz38O80> oscdscdsc:^ HSoli Deo Gloria. U Zoo de Heere wil en zij leven fl hopen onze geliefde Ouders en Grootouders en den 22 Februari hunne 50«jarige Echtvereenlglng te herdenken. Wij danken God voor hetgeen Hij ons in hen gaf. 2852S Hunne dankbare Kinderen, Behuwden Kleinkinderen. Middelharnis, 18 Februari 1927. W Stationsweg. H 1 Zoo de Heere wil en zij leven U hopen onze geliefde Ouders WILLEM KOERT U en n ELIZABETH DEKKER op Maandag 21 Februari as. hunne 22535 25»Jarlge Echtvereenlglng te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mo» gen blijven is de wensch van hunne dankbare kinderen ii en verloofde \J n Nieuwe Tonge, Februari 1927. n l^^3C33C35CM3SC3SC33cjs( GEVRAAGD voor de morgenuren. Nadere inlichtingen bij C. VAN DONGEN, Drukkerij Middelharnis. 28538 TE HUUR een flink te Sommelsdijk, in het Centrum, huur» prijs slechts f 5,— per week. Brieven onder No. 28537 bureau van dit blad. GEVRAAGD, bij J. VAN ES, onder Middelharnis. 28536 TE KOOP door de H. M. v. L. goedgekeurde bij L VAN VUGT, (Kranendijk) Acht» huizen. Aan het zelfde adres nog een partij HAVERSTROO te koop, 28532 TE KOOP AANGEBODEN JOOMUD bij A. R. BUIJS, onder Middelharnis. 28527 II II Brieven franco no. 28529 bureau van dit blad. op Donderdag 10 Maart 1927 des v m. 10 uur ten verzoeke en op de hofstede van den heer C. BRESIJN te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. INRICHTEN, BIJHOUDEN EN CONTROLEEREN DER BOEKEN. ADVIES IN BELASTINGZAKEN. OPMAKEN VAN BALANS EN VERLIES a WINST. Voor huidverp'eging, fijne kwaliteit per strooibus 40 ets. Wordt niet los verkocht! Vraagt Uw winkelier. Waar niet voorradig, 3 bussen a f 1.20, franco 'huis. Eagros H. VAN RENSSEN - Rotterdam Telefoon 31218, A. Paulownastraat 51a IV Wederverkoopers gevraagd op zeer gunstige conditiën. Vraagt uwen winkelier het merk i Sterk Gemakkelijk Goedkoop Voor wederverkoopers GBERTRUIDENBERG een nieuw, zeer fijn KASTPAPIER Per rol van 10 Meter lang, 50 cM breed Verkrijgbaar in den Boekhandel van - SOMMELSDIJK

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 5