Purol bij Ruwe en Springende Handen. 30 [oor den Jjon&ag ct. tconomiscii uieeHoverzicni. Doos Uit de Pers. V erkoopingen. Het bedenken des vleesches is vij andschap tegen God. Het bedenken des vleesches d.i. de gezindheid, de neiging, het zoeken en streven van het vleesch. Wat hebben wij hier onder het „vleesch" te verstaan Vleesch duidt gewoonlijk het stoffelijk deel des men- schen, zijn lichaam in tegenstelling met zijn ziel, aan. Als wij belijden de op standing des vleesches dan gelooven wij daarmede, dat ons lichaam ten jongsten dage wederom levend zal worden. In de Schrift, vooral bij den apostel Paulus, heeft vleesch vaak nog een andere beteekenis. In onzen tekst is het natuurlijk bestaan, de zondige natuur des menschen, de mensch zoo als hij door de zonde geworden is, de oude mensch met zijn verdorven aard in tegenstelling van den nieuwen mensch met zijn wedergeboren natuur. Waarom die zondige natuur vleesch genoemd wordt? Niet omdat de zonde haar oorsprong heeft in het lichaam. De zonde is niet iets stoffelijks, geen gifstof in het lichaam ze is geestelijk van aard en heeft haar zetel in de ziel. Had zij haar oorsprong in het lichaam, dan zou de verlossing van de zonde bestaan in de bevrijding van het lichaam. De engelen hebben geen lichaam en zijn toch voor een deel in de zonde gevallen. Er zijn er geweest en nog zijn er die den oorsprong der zonde zochten in het lichaam, en leerden, dat de zonde aan het stof kleeft. De we reld te ontvluchten was het middel om van haar verlost te worden. Door af zondering en zelfkastijding meenden zij haar te onder te kunnen brengen. Door het vleesch te kruisigen en zich allerlei ontberingen te getroosten trachtten ze de lusten des vleesches te dooden. Gods Woord echter leert ons, dat de zonde zetelt in ons hart, dat ons binnenste onrein is van onze ontvange nis en geboorte af. Niettemin is er een nauw verband tusschen de zondigheid die onze ziel aankleeft en ons lichaam. Hoeden- en PettenmagazIJn Ons lichaam is als 't ware een instru ment van onze zondige natuur. Door middel van het lichaam wordt de zonde in ons levendig. Met onze oogen zien wij de ongerechtigheid om ons heen, waardoor de booze lusten worden op gewekt. Maar dan zit de zonde niet in ons oog, maar in ons verdorven hart. En ook met ons vleesch doen wij de zonde, in dien zin, dat wij de booze gedachten van ons hart door het li chaam ten uitvoer brengen. Door het vleesch treedt naar buiten wat in ons is. De zondige lusten, die in ons heer schappij voeren nemen aldus een zicht baren vorm aan. Met onze oogen moor den en hoereeren wij. Onze handen strekken zich uit tot het kwade onze voeten zijn snel om bloed te vergieten met onze tong vervloeken wij God en den naaste. Daarom, omdat onze zondige natuur zich uit door het lichaam, om dat zij in haar openbaring als 't ware vereenzelvigd is met het lichaam, wordt zij vleesch genoemd. Van den mensch van nature wordt een veschrikkelijk getuigenis gegeven. Het bedenken van zijn vleesch is vij andschap tegen God. Hier wordt niet maar gezegd, dat hij de zonde doet. Veel sterker: zijn bedenken, zijn ge zindheid is vijandschap. Hij is geneigd God en den naaste te haten. De groote vraag is niet w»t wij doen en laten wij moeten dieper afdalen en vragen wat zijn onze gedachten en overleg gingen. Wij moeten niet maar acht ge ven op onze woorden en daden, maar op de gezindheid van ons hart. De 90,60 en menschen beoordeelen ons naar het geen van ons openbaar wordt. De Heere daarentegen let op ons hart; Hij weegt onze drijfveerenHij gaat terug tot het beginsel, waaruit wij le ven en handelen. Hij kent ons innerlijk zijn. Alle dingen zijn naakt en geopend voor Hem, ook de diepten van ons hart. Al zijn wij onberispelijk voor de menschen, die aanzien wat voor oogen is, wij zijn 't daarom nog niet voor God, die eischt, dat wij Hem liefheb ben boven alles en den naaste als ons zeiven. En hoe weinig beantwoorden wij aan den eisch, dien God ons stelt. Hoe teekent de apostel den mensch in Zijn waren aard. Het bedenken van Zijn vleesch is vijandschap. Hij heeft God niet lief. Hij is maar niet onverschillig ten opzichte van God. Dat zou reeds erg genoeg zijn. En ook wordt zijn verhouding tegenover God nog niet ten volle uitgedrukt, als van hem ge tuigd wordt, dat hij van God vervreemd is. Maar veel meer dan dat: hij staat als een vijand tegen God, in opstand tegen Zijn Schepper en Weldoener. Zijn geheele bestaan is tegen God ge keerd. Gelijk een rebel tegenover zijn koning, staat hij tegenover de aller hoogste Majesteit. Hij heeft zijn God de gehoorzaamheid opgezegd, Hem als Koning afgezworen, de wapenen tegen Hem opgevat en al zijn denken en streven is er op gericht God op zijde te zetten en Zijn Naam en zaak afbreuk te doen. Hoevelen, die zoo tegenover God staan, zien en erkennen dat niet. Ve len zeggenik ben wel niet heilig, ik doe veel verkeerds, maar haten doe ik God niet, integendeel, ik heb Hem lief. Maar door zoo te spreken, getuigt men noch zich zeiven noch God recht te kennen. Wat zij meenen lief te heb ben, is een God, zooals zij zich for- meerèn naar het goeddunken van hun verduisterd verstand niet God, zooals Hij Zich in Zijn Woord geopenbaard heeft. Zij hebben God lief, als Hij wil, wat zij willen. Maar als Hij hen tegen komt en zij geroepen worden eigen wil te onderwerpen aan Zijn wil, open baart zich de vijandschap van hun hart. Zullen wij dit woord van den apostel beamen, dan moeten wij verstaan, wat God van ons eischt, en hoe wij daar tegenover staan. Land- en Tuinbouw. dit past ons. En liefde keert zich van het oordeel af. Liefde is ook subjectief 1 Maar een heilige subjectiviteit 1 Liefde gelooft alle din» gen, zij hoopt alle dingen, zij bedekt alle dingen. Zij veronderstelt het beste van onze naasten, neemt bij de minste verschijnselen van geloofsleven, gaarne aan dat het een rit» seling is van het werk des Heiligen Geestes, zij bouwt op, zij verheft, zij ondersteunt, wantzij voelt sobdariteit in schuld, diar» om stelt zij zich niet boven den zondaar, maar naast hem. Ja, zij gaat nog verder, zij leert den naasten uitnemender achten dan zichzelve 1 Zie, d&t is genade 1 UITKIJK. Romeinen 8 7. «Daarom, dat het bedenken des vleesches vijandschap is tegen God: want het onderwerpt zich der wet Gods niet, want het kan ook niet.« I. VOOD t>LK Z'IN KPU8 Uf UUI JJI VUlUll); Kipstraat 85«87 C3 Rotterdam BV ZIE DE 5 ETALAGES Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, J« HENIGER JP« (Wordt vervolgd). (Nadruk verboden.) Het Rljksplombeerlngsstelsel. Nog zeer vele landbouwers zijn met dit stelsel onbekend Wel weten de meesten, dat zaadfirma's, die gaarne hun goeden naam hand« haven, hun zaden in groote partijen afleveren in geplombeerde zakkenop het loodje staat hun firma»naam, en de zakken kunnen niet geopend wordfn, zonder dat loodje te ver» breken. Ook is het tot de meeste landbouwers wel al doorgedrongen, dat vanwege verschil» lende landbouworganisaties keuringscommissies zijn ingesteld, dat de landbouwers te velde en op partij goedgekeurd zaad kunnen betrekken. Hier is de waarborg nog grooter dan in 't eerste gevalhet aangehechte brevet geeft de gewenschte garantie. Het Rijksinstituut R P. v. Z., een volkomen onpartijdig Instituut, stelt de reëele handelaars in de gelegenheid zaden te verkoopen met rijksplombe. Op verzoek worden zij bezocht door de Controleurs van het Rijksproefstation, die monsters nemen en dan onmiddellijk tot plombeering der zakken overgaan. De plomben (looden zegels) zijn voorzien van een nummer en van een label (zegelstrookje). Maar plombe en label zonder meer zijn waardeloos. Na het onderzoek, als hierbij de zaak in orde blijkt, het zaad dus is van voldoende kwaliteit en echtheid, worden aan den zaadleverancier de garanfiestrooken toegezonden, die op de labels kunnen worden bevestigd. Hiermee is dan de plombeering voltooid. De garantiestrooken, welke voorzien zijn van stempel, plombeernummer en datum van plombeering, wijzen derhalve aan, wat wordt gegarandeerd. Niet anders, niet méér dan dat, mag men verlangen. De datum van plombeering is geen onverschillige zaak. Im. mers zou het kunnen zijn, dat de zaden te oud waren geworden en daardoor in kiem. kracht hadden verloren. Dat men voor dit geplombeerde zaad een hoogeren prijs moet betalen, is duidelijk. Hiervoor krijgt men dan ook verschillende voordeelen. Wij noemden al de duidelijke garantie, welke men van de garantiestrook kan aflezen. Men spaart dus de kosten van onderzoek, welke men anders zou moeten maken om dezelfde zekerheid te er» langen. Men spaart den tijd, die anders voor het onderzoek noodig is, en dit kan, als het reeds laat in het seizoen is, van grootbelang zijn. En ten lesteals iets niet in orde mocht blijken, dan heeft men steeds verbaal. Door het proefstation wordt namelijk van alle zaden, die hiervoor in aanmerking komen, een cuU tuurproef aangezet, waaruit dan b.v. kan blij» ken, dat het met de variëteit echtheid niet in orde was. De kooper heeft dan recht op scha» deloosstelling. Versterkt Uw Organisatie 1 Dit is wel het wachtwoord van onzen tijd: verschillende groepen en categorieën van be» langhebbenden sluiten zich aaneen, om geza» menlijk te streven naar lotsverbetering, naar bevordering van hun gemeenschappelijke be» langen Natuurlijk hebben ook de landbouwers dit wachtwoord verstaan, getuige o m, de drie groote Centrale Organisaties, waarin tiendui» zend hunner zijn vereenigd. Maar het is er nog ver van af, dat alle landbouwers tot die vak- of stadsorganisaties zijn toegetreden. Nog vele duizenden hebben zich teruggehoudens 't zij om de contributie van enkele gulden, per jaar óf omdat zij het nut, het voordeel van aansluiting nog niet inzien. Dit heeft aan de voormannen en leiders al heel wat zorg en hoofdbrekens gekost 1 Tot den huidigen dag wordt telkens weer de vraag aan de orde gesteld, in de organen dier Organisaties en op vergaderingenhoe kunnen wij de menschen toch trekken; hoe kunnen wij hen tot het inzicht brengen, d^t hun belangen, van ieder in 't bijzonder zoo goed als van den geheelen landbouwstand, ten zeerste geschaad zouden worden, indien, indien de Organisaties ophiel» den te bestaan En dan gaan n propagandis» ten den boer op, en worden er vlugschriften uitgegeven ter verspreiding om die achterblijvers te bewerken. Maar het resultaat is niet bevre» digend, meestal ontmoedigend. En als dan een redacteur van het «Algemeen Nederl. Land» bouwblad* dringend, haast smeekend, vraagt om hulp, om medewerking, om simpele uitin» gen van meeleven of van hetgeen men al wenscht, dan zwijgen al de duizenden leden en lezers in massa zoodat de redacteur in wanhoop als resultaat van zijn herhaalde po» gingen om wat leven en belangstelling in de brouwerij te wekken, boven zijn artikel schrijft 0 X 0 is 0. Niet alleen dus, dat nog duizenden landbouwers bij den oproep om zich aan te sluiten «niet thuis* geven, maar in de gelederen der aangeslotenen zelf heerscht ook nog een lauwheid en onkunde omtrent de beteekenis van organisatie, die werkelijk bedroevend is. Evenwelbij de landarbeiders is het niet veel beter. Zoo kan men b.v. geregeld in de «Christelijke Landarbeider* klachten lezen over de onverschilligheid van vele arbeiders. En ook daar zint men op middelen om de men» schen wakker te schudden. In het nummer van 20 Januari wordt voorgesteld, om de jongens van 14 tot 18 jaar in te schrijven als adspirant» lid, hen dan mee te nemen naar propaganda» en cursusvergaderingen, en indien aldus bij hen belangstelling is gewekt, ze dan aan 't werk te zetten voor de verspreiding van pro» paganda»lectuur. Op deze wijze hoopt men de jongelui op te leiden of op te voeren tot meelevende, actieve leden. Hier zit ongetwij» feld iets goeds in. En we vragenkon zoo iets ook geen toepassing vinden in de land» bouworganisaties Wenken en mededeellngen. Varkens en hoenders moeten overdag niet op eenzelfde terrein loopen. De varkens maken den bodem tot een modderpoel, de kippen, die er in loopen, bevuilen hun nesten, waar» door het ongedierte in de hoenderhokken welig gaat tieren. Voorts bestaat gevaar, dat de tuberculose van de kippen overgaat op de varkens, die voor vogeltuberculose zeer gevoe» lig zijn gebleken. Het varkenshok mag daarom niet dicht bij het hoenderhok zijn. Prof. Elema, Rijkslandbouwconsulent in Drenthe, publiceerde de resultaten van stikstof bemesting op hooiland bij 17 verschillende proevenzij waren aldusde eerste 200 Kg. chilisalpeter per H.A. gaf gemiddeld 1634 Kg méér hooi, de volgende 50 Kg. nog weer 621 Kg. méér, de daaropvolgende 50 Kg opnieuw 613 Kg. Bovendien bleek een zwaardere bemesting ook de kwaliteit van het hooi te verhoogen. Prof. dr. C. Broekema te Wageningen beveelt proef neming aan met de Origineele Strubes Schlan- stadterhaverhij zegt er van hooge opbrengst, stijf en veel stroo, geschikt voor zware en goed bemeste gronden, korrel vol, geelachtig wit. Op een proefveld te Groenlo, waar de onU (•inningsziekte heerschte, werd Goudenregen» haver verbouwd De perceelen werden ver» schillend behandeld, de resultaten waren als volgtde met kunstmest behandelde perceelen wwen alle vrij'ziek, terwijl de met kunstmest en mergel voorziene perceelen de ziekte nóg ernstiger afmetingen aannem Mergel werkte dus, gelijk men reeds wist, bij de ontginnings» ziekte nadeelig. 't Gewas, hiermee in 't voorjaar behandeld, was volkomen gezond. Ook het gewas met 2.jarige nawerking van compost bleek volkomen gezond te zijn. Toepassing van compost is echter in de meeste gevallen te duur. Weet gijs Waarom een 4-wielige maaimachine te pre» fereeren is boven een 2»wielige. De Gron. Maatschappij van L. geeft hierop dit antwoord Het nut van een voorwagen bij een maai» machine is velerlei. De paarden worden van een grooten last bevrijd, doordat zij bij de aanwezigheid van een voorwagen den zwaren druk van den dissel om den hals niet meer ondervinden. Men behoeft geen langen dissel meer te gebruiken, doch kan volstaan met een korten dissel, met aan het eind een haak, waaraan de paarden kunnen trekken. Van on» willige paarden heeft men dan niet veel binder, omdat deze meer los voor de machine loopen Bij mindere lengte breekt de dissel ook uiet zoo gauw. Door de aanwezigheid van een voorwagen loopt het mes egaler over den grond het op en neergaan van de halzen der paarden is van geen invloed op den dissel. Ook heeft men minder last van dwingen van den dissel. B-r. 't Friesch Dagblad schreef een serie artikelen over DE PROV. STATEN. Het volgende is in 't bizonder van belang voor Zuid»HoIl., waarom wij het hier over» nemen De Proef op de som. BHjkt inderdaad, dat een rechtsche regeering voor de Provincie het beste is Dit kunnen wij uit de practijk bewijzen. Zuid'Holland had nu reeds 25 jaren recht» sche Staten, Noord»Holland linksche, geduren» de al dien tijd. En wat blijkt nu In Noord-Holland stegen de provinciaie belastingen van Mei 1914—1922 met ongeveer 51/* millioen gulden in Zuid»Holland bedroeg die stijging slechts 1 mill. De schuldenlast steeg in Noord«HolIand van 4.6 millioen tot 65 millioen. Die van Zuid-Holl'and klom slechts van 6'/i millioen tot 97a millioen. De watersnoodsuitgaven van Noord»Holland verklaren dit verschil slechts ten deele. Van grooten invloed is ook geweest het feit, dat men in Noord»Holland naar links model vele zaken zelf op een kostbare manier beheerde, die Zuid»Holland, naar Antirevolutionair ge» voelen, aan het particulier initiatief overliet. De Provinciale belastingen worden opge» bracht in den vorm van opcenten op de grond» belasting, op de personeele belasting, op de vermogensbelasting, en op de Rijksinkomsten» belasting. Een ieder vindt ze op zijn biljet. Wat zien we nu? Voor Zuid»Holland, Utrecht en Gelderland, de drie Provinciën, waar de drie Christelijke partijen de meerderheid sinds lang hadden, zijn deze opcenten het laagst. Of, om dichter bij huis te blijven, Friesland, dat altijd zijn provinciale belastingen tot den top toe moest opvoeren onder zijn vroegere Linksche Statenmeerderheid, kon in de afge» loopen periode, onder een rechtsche regeering, beginnen met eenige belastingverlaging. Zuid«HolIand kent geen provinciale electri» citeitsvoorziening, geen provinciale waterlei» ding, geen provinciale krankzinnigenverple» ging, doch steunde, naar Antirevolutionair principe, wat het particulier initiatief tot stand bracht. Dat gaf voor de Provincie een zuinig bestier, voor de maatschappij een prikkel tot werken en ontplooiing van ingeschapen kracht en heeft tengevolge gehad, dat Zuid-Holland veel en veel goedkooper uitkwam, zonder dat het in een der genoemde zaken ook maar in het minst bij andere Provinciën achterstaat. Hier gedroeg zich de Overheid, zooals wij als Antirevolutionairen dat Wenschen als een verstandig tuinier, die het leven des volks steunt, die de plant leidt en verzorgt, besnoeit en begiet, maar die zich niet inbeeldt, gelijk de Socialistische Overheid, dat hij er ook het leven aan moet geven of binnen in den stengel de voedselstroom moet voortstuwen. En ziet nu de proef op de som. De Krankzinnigenverpleging. Noord Holland nam de verpleging der krank» zinnigen op de schouders der Provincie, naar socialistisch model. Maar Zuid»Holland voelde, dat 't hier een beginselzaak gold, die in den diepsten grond raakt aan de bewaring van de geestelijke vrij» heid van een volk, die feitelijk alleen bij het particulier initiatief veilig is. In niets staat de verpleging der krankzin» nigen in Zuid-Holland achter bij die van Noord»HoIIand of bij een der andere Ge» westen. En toch Noord»Holland betaalt voor elke patiënt: f 1400,-. Zuid»Holland geeft aan kosten van verple» ging per patiëntf 800,- k f 850,-. Dit zijn feiten, die niemand kan tegen» spreken. En die op ondubbelzinnige wijze aantoonen, hoe zegenrijk de Antirevolutionaire beginselen werken ook voor de regeering van het Gewest. Zoodra de Provincie of welk Gouvernement ook, begint met, naar Socialistisch drijven, zelf als werkgeefster op te treden, ontwaart men overal, dat zij de duurste en meest on» practische werkgeefster is, die men maar vinden kan. Vaklieden die verstand van zaken hadden, zagen hoofdschuddend vaak dat onpractische Overheidsgedoe aan, en betreurden de som» men, die daaraan weggegooid werden, ook zonder dat zelfs de werkman er eenig profijt van trok. Daarom ook voor de Provinciale regeering stellen wij het Antirevolutionair beginselzij neme in eigen exploitatie, wat onmogelijk anders kab worden ondergebracht, doch trede niet op als particulier concurrent met het geld der belastingbetalers als reservefonds. Zij leide, steune, kweeke, sterke het zwakke, moedige het particulier initiatief aan, in stee van het te nekken en doe al wat een goede Overheid verschuldigd is, om het geschapen leven tot de grootst mogelijke ontplooiing van de in zich schuilende krachten te brengen. Voortgaande op belastinggebied, deelen wij mede, dat er op dit gebied door het publiek in het algemeen zeer weinig belangstelling wordt getoond, omdat belastinggeld zeer noode wordt betaald en dan liefst zoo weinig en zoo laat mogelijk. Dit laatste geeft aanleiding om te denken -of er soms een verjaringstermijn bestaat. Inderdaad is dit zoo en wel drie jaren na den aanvang van het belastingjaar. Dus van de inkomstenbelasting over 1923—1924 kan na 1 Mei 1926 geen navordering meer plaats hebben, wat ook voor vermogensbe» lasting geldt. Voor dividend» en tantièmebe» lasting is deze. termijn op 5 jaren na beëin» diging van het boekjaar gesteld. Een andere kwestie, die vaak ter sprake komt is de winst behaald bij speculatie in effecten, goederen of valuta. Er bestaan hieromtrent dikwijls zeer ver» keerde opvatting n. Juist is, dat dergelijke winst, evenals dergelijk verlies niets temaken heeft met belasting. Dus inkomenvermeerde» ring of vermindering daardoor blijft geheel onverschillig voor de opgave. Doch dit is slechts geldig voor particulierende vakman, dus hij, die er zijn werk van maakt door speculatie geld te verdienen of te verliezen, geeft indirect steeds zijn winsten en verliezen op, omdat die natuurlijk ten behoeve, resp, ten laste der resultatenrekening van zijn be drijf komen. De effectenbeurs is de laatste dagen weer beter gestemd voor verschillende aandeelsoor» ten, waarvan wij in de eerste plaats Tabaks» aandeelen noemen. Bij uitgebreide omzetten is de stemming zeer vast, doch niet alleen voor Sumatra-tabak, ook voor lavasoorten als b.v. Besoeki, is er een willige stemming en worden de aandeelen tegen oploopende koersen uit de markt genomen. Din dag j.l. noteerden b.v. Arensburg 62772 men ver» wacht een dividend over 1926 van 60 °/o. Besoekitabak 364 °/o. Delibatavia 466 Deli» maatschappij 448 °/0 en Senembah 450 zoodat men ook voor de andere maatschap» pijen belangrijke dividenten verwacht. Het relletje in Consol Olie, welk fonds in zoo'n korten tijd tot 290 werd opgezet onder zeergroote belangstelling, is alweer ten einde en de koers, zooals in de meeste gevallen belangrijk gedaald, heden zelfs tot slechts 241 zoodat, degenen die op hoogere koersen kochten tamelijk duur af zijn. Men verwacht blijkbaar wel wat goeds, doch nog niet datgene, wat bij geruchte werd verspreid. Een derde bewegelijke aandeelensoort is de laatste dagen de scheepvaartafdeeling, waar de speculatie een behoorlijk operatie veld heeft aangetroffen in Holland»Amerikalijn, Oude Booten, Nievelts, Oostzee, Maas e.d. Voor de eersten bestaat enorme belangstelling, zoo» dat de koers tot 89 kon rijzen, terwijl de 6 obligaties, die lange tijden ongeveer 80 °/o stonden, thans tot 98 zijn gemon» teerd. Oude Booten staan thans 102 Nievelts 122, evenals Maas en Oostzee konden zelfs 92 behalen, alles dus belangrijk beter. De reden ligt niet ver, n 1. in de positie der vrachtenmarkt, die langzaam maar zeker begint aan te trekken. Van de binnenlandsche industriefondsen staan de Kunstzijdeaandeelen nog steeds in goede belangstelling, waarbij Enka's de groot, ste variaties laten zien. In verband met zeer gunstige afzetmogelijkheden in Amerika was de koers zeer vast en heden circa 260 terwijl Hollandsche vrij stabiel op 89 en Maekubee op 100 blijven. Voor Wabashshares blijft de stemming on» gewijzigd goed en de koers circa 58 °/0, zoodat het erop lijkt, alsof de toestand dezer maat» schappij blijvend verbeterd zal zijn. Het prolongatiegeld is tegenwoordig circa 37z dus iets duurder, waarschijnlijk in verband met de grootere haussebetangen, die ter beurze gaan loopen. Openbare Vrijwillige Verkooping van Wei» en Bouwland te Middelharnis op Dinsdag 22 Februari 1927 bij inzet en op Dinsdag 1 Maart 1927 bij afslag telkens des avonds zeven uur in Hotel Zaaijer te Middelharnis nabij station a. 1.93.10 H.A. 4 Gem. 62 R. Voornsche maat aan het Marietjespad te Middelharnis In huur geweest bij Jan van der Slik te Middelharnis. b. 1 06 87 H.A. 2 Gem. 98 R. Voornsche maat aldaar. Verhuurd aan diverse personen tot bloot» schoof 1927. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 23 Februari 1927 des v.m. 10 uur te Ooltgensplaat voor de bouwschuur van de verkoopster publieke verkooping van 5 paarden, 38 stuks hoornvee, en uitgebreiden landbouwinventaris. Ten verzoeke van de erven van mej. de weduwe T. IJ. Neels, aldaar. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 23 Februari 1927 bij inzet en op Woensdag 2 Maart 1927 bij afslag, telkens des avonds 6 uur, te Melissant, ter herberge van M. van der Werff, van een huis en berg» plaats met het eeuwigdurend recht van erfpacht aan den grond te Melissant aan Mélissantsche pad. Dadelijk na de toewijzing te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer J. H. van der Werff te Melissant. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 23 Februari 1927, 's voorm. 10 uur, te Dirkslaod aan den Julianaweg voor de schuur van Mej. de Wed. Jn. Stolk, van vos ruinpaard, oud 7 jaar, vos merrie» paard, oud 8 jaar, 2 boerenwagens, (waarbij nieuwe doordraaiende), wielslee, rolblok, nieuwe dubbele spijkereg, 2 vijfbalks houten eggen (waarvan 1 nieuw), 6 balks houten eg, 8»balks houten eg, Melotte ploeg, wielploeg, tuigen, Klikkar, Holsteinsche karn, Snijma. chine, Ruiten, Een partij Klaverhooi, Loop»- varkens, Biggen en hetgeen verder ten ver» koop zal worden aangeboden. Ten verzoeke van den heer Andr. Stoik Jzoon. Notaris VAN DER SLUIJS. Verkooping van 3 Paarden, 40 stuks Hoorn, vee. Landbouwwerktuigen enz., op Donderdag 24 Februari 1927, des v.m 9,30 uur.-Ten ver» zoeke van den heer Job, Korteweg, onder Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdagen 17 en 24 Februari 1927, des voorm. 11 uur in het Koffiehuis «het Wapen van Zuid'Holland* te Zuidland, bij veiling en afslag, publieke verkoopiDg van Een huis met schuur, fabrieksgebouw, erf en tuin, in den Kerkhoek, aan den Achterweg aldaar, groot 19 Aren, 06 c A. Aanvaarding ,bij de betaling der kooppen» ningen op 15 April as. Inlichtingen geven de verkooper Dirk van der Werf te Zuidland en ondegeteekende. Notaris C. LOEFF. Bij veiling en afslag op Vrijdagen 18 en 25 1 Februari 1927, voorm. 11 uur, ten Koffiehuizen van N. Essebaggers te Spijkenisse, publieke verkooping van Eene bouwmanswoning met annex schuur, schuurtje, erf, tuin, boomaard, wei< en bouw» land, zeer geschikt voor Tuinderij, staande en liggende te Spijkenisse, groot 10.50 08 Hectaren. 2 23 00 H.A. weiland te Simonshaven aan de Slikweg 1 59.20 H.A weiland te Biert aan de Blindeweg en 4.01.90 HA weiland te Ab» benbroek, aan de Katerwaalschedijk. Dagelijks te bezichtigen, de gebouwen op Woensdagen en Donderdagen van 9 tot 4 uur. Betaling koopn. 20 April 1927. Aanvaarding gebouwen 2 Mei a.sde tuin 1 Maarten overigens nk de betaling der kooppenningen. Inlichtingen geeft de verkooper de heer T. v. d. Linde te Spijkenisse en ondergeteekende. Notaris C. LOEFF. Donderdag 24 Februari bij inzet en Don» derdag 3 Maart bij afslag, telkens des na» middags 4 uur te Goedereede in het Loge» ment «De Gouden Leeuw« van een woon» en winkelhuis te Goedereede, aan de Markt, kadaster Sectie A No. 576, groot 90 centiaren, dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej. de Weduwe K. Tanis-Renaud. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Verkooping op Vrijdag 25 Febru» ari 1927, bij Inzet, en op Vrijdag 4 Maart 1927, bij Afslag, telkens des namiddag 3 uur, in het Café van F. van der Plaat te Den Bommel, van Huis, Schuur en grond, aan den Zeedijk te Den Bommel, thans in gebruik bij J. Boel» houwers, aldaar. Breeder bij biljetten omschreven. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 25 Februari 1927 n m. 1,30 uur te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek veiling en op Vrijdag 4 Maart 1927 n.m. 1,30 uur te Stellendam ter herberge van M. Mijn» ders afslag van een Schuur met perceel open grond (zeer geschikt voor bouwgrond) te Stel» lendam aan de Dorpsweg en den Achterweg ongeveer groot 10 Are 52 cA. (69 R. V. M.) kadaster Sectie B no. 1803 gedeeltelijk) ten verzoeke van den heer J. v. Seters Lzn. te Stellendam. Notaris VAN DER SLUYS. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor' matiebureau VAN DER GRAAF 6. Co'sBu» reaux voor den Handel zijn in de afgeloopen week, eindigende 10 Februari 1927 in Neder» land uitgesproken 103 faillissementen tegen» over 76 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Febr. 1927, 429 faillissementen tegenover 433 over hetzelWe tijdperk van het vorige jaar,

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2