Burgerlijke Stand f Visscherij. Vergaderingen. L.a«id- £2i Tuinbouw. Binnenland. Gemengd Nieuws. Marktberichten. ""Nadat het Bondslied was gezongen, werd Jj00r A. Buscop en A. Korteweg nog een blHriefnagsprJkDDs. de Lange een keurig slot. woord, getiteld: »Het sieraad der vrouw.* De vrouw zoekt tegenwoordig veel haar sieraad in het omhangen van goud en kostelijke kleedingstukken. Natuurlijk is schoonheid op zichzelf niet verkeerd, de zonde maakt het leeliik Het sieraad der Christenvrouw moet ziin naar Paulus woordhet doen van goede werken. Dit is ook de les voor de Meisjes, vereeniging in dezen tijd. De vrouw heeft in stilheid een rustige geestelijke sfeer te scheppen. Zij heeft zich te bekwamen tot opvoedster harer kinderen. Door de moeders moet het volksleven wor» den hersteld. Reeds Cats gebood den jongeling die een vrouw zocht eerst te letten op de moeder. Zoo de moeders zoo de kinderen. Zoo raadde spreker de aanwezigen die in het huwelijksbootje willen stappen, een meisje te kiezen van een meisjesvereeniging, ongetwijfeld zal dan het ledental spoedig stijgen 1 fh.U Na de Vereeniging en haar Eere.Voorzitter Gods zegen nog te hebben toegewenscht, ver. zocht Ds. de Lange te zingen Ps. 122 3, ging voor in dankzegging, waarna alle aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. NIEUWE TONGE. A.s. Donderdag zullen alle catechisaties, behalve die van de school, kinderen, weder worden gehouden. De lijst van manslidmaten der Ned. Herv. Kerk ligt gedurende 8 dagen voor een ieder er inzage ten huize van den kerkelijken ont« vanger. OUDE TONGE. De catechisatie zal deze week weer beginnen, behalve voor de school, kinderen. DIRKSLAND. Zondagmiddag a s. zal doo* Ds. J.^Baarslag in de Ned. Herv. Kerk alhier Doopsbediening worden gehouden, waarvan de aangifte a.s. Zaterdagavond moet geschieden. MELISSANT.* De J.V. »Ora et Labora« te Melissant zal D.V. Donderdag a.s. haar eerste Jaarvergadering in de Chr. Shool alhier hou. den. Het programma is aldus samengesteld: 1. Onderwerp «Kruis en Kroon« door J. van Dijk. 2. Verslagen Secretaris, Penningmeester en Bibliothecaris. 3. Varia door E. Struik. 4. Onderwerp «De Jongeling te Naïn of Christus en de Dood« door J. Struik. 5. Pauze. 6. Varia door P. Wiegel. 7. Onderwerp «De Revolutie van 1795 in ons land« door A. Grootenboer. Op deze vergadering die 's avonds half 7 begint, wordt iedereen uiigenoodigd. Ook vrouwen zijn welkom. HERRINGEN. A.s. Woensdag 9 Febr. des avonds 5 uur, vergadering van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk ter verkiezing -an een Notabel, wegens periodieke aftreding an dhr. J. van Wageningen. Gegadigden voor helpster bij de nuttige handwerken aan de O. L. School kunnen zich aanmelden ter secretarie. OUDDORP. De heer P. Hekman, sedert 16 Juli 1883 als onderwijzer aan de O. School alhier werkzaam heeft tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd. Bij de Herv. Kerk gaan deze week de catechisatiën voor de jongens boven de 12 jaar niet door. De a.s. nieuwe leden worden Donderdag nam. te 4 uur verwacht. Woensdag 9 Febr. wordt voor dezen winter de laatste avondgodsdienstoefening in de Herv. Kerk gehouden. SOMMELSDIJK. GeborenSimon Frans, z. v. Cornelis Vis en Aaltje Kootte Johanna Lena, d. v. Dammis Vroegindeweij en Lauri.aa Los. MIDDELHARN1S. GeborenLeendert, z. v. J. A, Koster en B. v. d. StadJohanna Jacoba, d. v. S. P. v. d. Mast en L. Lodder. OverledenJ L. Hollen 69 j.M. L. de Graaff 78 j., echtgen. van J. J. Slis; N. de Koning 70 j., echtgen. van J. de BloemeA. de Gans 63 j., echtgen. van A. Troost. DIRKSLAND. Ondertrouwd: Johannis Stolk, j,m. 24 en Maria Lena Oorbeek, j.d. 22 j. MELISSANT. GeborenPieternella, d. v. L. Poortvliet en T. WitvlietElizabeth Cornelia, d. v. C Keizer en Brvan der Sluijs; Johannis, z. v. P. Trom» mei en C. Mijnders. OndertrouwdJ. H. Bechtum j.m. 23 j. (Sommelsdijk) en M. van Okkenburg j.d. 20 j. alhier. OverledenP. Rooij, 64 j., echtgenoote van J. Kleinenberg. STELLENDAM. GeborenJacomijntje d. v. Jan Troost en Cornelia KoolePieternella Christina, d v. Abraham Jansen en Elizabeth Jacoba Lokker; Geertrui d. v. Cornelis van der Wal en Maria Aagje RoonJacob z. v. Neeltje van Seters Aagtje d, v. Martinus Troost en Maatje de GeusJan z. v. Marinus Roon en Annetje van Soest. OverledenJan Roon, z. v. M. Roon en Annetje van Soest. ZUIDLAND. GeborenDirkje, d. v. J. W. Weeda en A. van Strien Cornelia Adriana, d. v. ,B. Nobel en P. Bezemer; Jannetje, d. v. A. Breeman en J. de Geus; Krijntje, d. v. A, van Gijzen en C. van MeggelenCent, z. v. J. Verheij en A. Romijn. Ida Piertje, d. v. W. Westerveld !n Pelers I Lena, d. v. G. Velthuizen en B. Weeda. Gehuwd: L. van Gijzen en A. de Graaff. Overleden: J. vanSteensel,echtgenoote van F' Doolaard, oud 83 jarenM. H. van |Driel oud 24 jarenA. Zevenbergen oud 82 jaren, weduwnaar van M. van Rij J. J. Kindermans oud 42 jaren, echtegenoote van H. van Rij; C. den Boer, oud 10 jarenP. de Leeuw van weenen, oua 2 maandenG. Herrewijnen, oud 89 jaren, Weduwnaar van C. Hoogen» boom. OUDDORP. De visschers hebben in de vorige week van 10 tot 80 kilo schubben aan den wal gebracht, 'o de stallen zijn 2 zalmen gevangen. DEN BOMMEL. Vergadering van den Bijz. Vrijw. Landstorm, Afd. Den Bommel op Donderdag a.s. des avonds half zeven in hotel Keijzer. S.v.p. zak» boekjes en legitimatiebewijzen meebrengen. Vergadering van de Vereen, tot Stichting en Instandhouding van Lager Onderwijs op Geref. Grondslag te Den Bommel op Vrijdag 11 Februari a.s. des nam. 6 uur in de Bijz. School. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag Secretaris. 5. Verslag fmancieele Commissie. 6. Rekening Penningmeester. 7. Bestuursverkiezing (aftr. Joh. Buth) 8. Benoeming fin. Commissie voor 1927. 9. Voorstel bouwen Bestuurskamer. 10. Rondvraag en sluiting. KRIBBEBIJTERS. Onder de paarden zijn er exemplaren, die nu juist geen blijk geven van een aangenaam karakter Het zijn dieren, die elkeen bijten. En het zijn niet alleen de slecht behandelde, die dergelijke kuren hebben, er zijn er ook, die van der jeugd af aan kribbebijters zijn. Om het dier zijn streken af te leeren laat men het weieens in een stuk versch schapen» vleesch bijten of in een kokende biet. Over het algemeen prefereert een paard dergelijke »versnaperingen« niet, en de eigenaar zal dan ook geen hinder meer ondervinden van het bijten. Men kan ook als volgt te werk gaan":^men plaatse het paard met het achterste in een hoek, l'/2 M. uit den hoek wordt op een hoogte van 12 c.M. aan beide kanten in den muur een ijzeren ring aangebracht. Om de beenen te beschermen, zet men achter het paard in den hoek een bos stroo. Het paard wordt dan aan beide' ringen vastgebonden en wel zoo, dat het niet den hoek uit kan en ook geen bewegingen naar rechts of links kan maken. In dezen stand is het dier dus machteloos. Dan "gaat men zeer dikwijls, in de eerste twee uur misschien dertig maal, naar het paard toetelkens geeft men het een kleinigheid: een stukje brood of een stukje biet, 'n handje vol haver, een klontje suiker, enz. Onderwijl moet het dier toegesproken worden en men klopt en streelt het. Zoo tracht men het vertrouwen van het dier te winnen. Na eenigen tijd zal het niet meer de ooren naar achteren leggen en zal het er heel wat vriendelijker uitzien. Na enkele dagen zal men op deze manier het kwaadaardigste paard ge» nezen hebben. Een en ander over de V. P. Z. H. (Vereeniging tot bevordering der Pluim» veehouderij en tamme Konijnen» teelt in Zuld»Holiand). De V. P. Z. H. is een organisatie, waarin ruim 3000 pluimveehouders zich vereenigd hebben, niet alleen uit belangstelling voor de V. P Z. H., maar omdat het hen voordeel bracht. Het doel der V. P. Z. H. is, in korte trek» ken, om de pluimveehouderij in en om Zuid» Holland te bevorderen, hetgeen zij doet door het houden van lezingen, het keuren van foktoomen, het verkrijgbaar stellen van broed» eieren en kuikens, het houden van een ieg» wedstrijd enz. In dezen tijd is het zaak om uit wat voor bedrijf ook, hetzij kantoor, boerderij of hoenderpark, te halen wat er uit te halen is. Zoo moet het ook met de pluim» veehouderij. Vroeger hield men allelei soorten kippen, voerde ze met de koeien en varkens mede en kreeg daarvoor in ruil 's zomers eieren, terwijl men 's winters, als de eieren duur waren, men af en toe een eitje zag. Wij moeten zorgen, dat wij van al onze kip» pen per jaar niet gemiddeld 80 eieren, maar 140 eieren per kip rapen. En dat is mogelijk, heel goed mogelijk zelfs. Waarom haalt men tegenwoordig bijna twee» maal zooveel K.G. bieten van een H.A. dan vroeger Alleen omdat men gebruik maakt van de ondervindingen, welke proefnemers opdeden bij hunne proeven. Men zorgt nu voor betere afwatering, bemest oordeelkun» diger, en gebruikt kunstmest bij de natuur» lijke mest. Men maakt dus de omstandigheden, de bodem zoo goed mogelijk en brengt er dan het beste zaaizaad in van de meest»op» brengende soort gewas. Zoo krijgt men de grootst mogelijke opbrengst. Om dit nu ook met de pluimveehouderij te maken, doet de V. P. Z. H. al het moge» lijke. Zij heeft b.v. fokstations, waar tot 4800 kippen gehouden worden, welke alle aan val» nestcontröle onderworpen zijn. Zij staan onder controle van den WelEd. Heer v. Asperen Vervenne en van het Hoofdbestuur. Hieruit worden verstrekt broedeieren, kuikens en fok» materiaal waarvan men op de raszuiverheid en productiviteit kan vertrouwen. Vooral met den verkoop van dieren en eieren wordt ont» zettend veel geknoeid, sommige menschen zeggen ook nog dat een kip maar een kip is, en dat ze allemaal éénder zijn. Om de leden te overtuigen, dat er werkelijk verschil in af» stamming is, schrijft de V. P. Z. H. jaarlijks een legwedstrij'd voor hoenders te Zevenhuizen uit, waar de leden en fokstations hunne dieren insturen voor den tijd van 1 jaar. Men ziet dan, dat fokkers van jaren her meest al dieren hebben, welke over een jaar gerekend, een gemiddelde hebben van 180 eieren, soms nog wel hooger. Nu moet het zoo gaan, dat bij onze kippenhouders het gemiddelde aantal eieren eens tot 140 komt, waar zij er nu hoog» stens 80 hebben, omdat zij met die 60 eieren meer per kip meer aan waarde ontvangen laag geschat, van 60 X 7 cent i 4,20. Maar wat moeten er nu zijn om veel eieren te rapen Goed fokmateriaal, goede luchtige en lichte hokken en vooral goed voeder, dat oordeel» kundig is samengesteld en waarvan men niet te weinig, maar vooral niet te veel mag ge» ven. Op het gebied van ochtendvoer heeft de V. P. Z. H. ook reeds veel in 't algemeen belang gedaan. Overal bond zij den strijd aan met den handel van slecht en minder» waardig ochtendvoer, totdat de leden voor» stelden, door middel van de V. P. Z. H. een pluimveevoeder te fabriceeren waarvan de hoedanigheid en gebruikswaarde boven elk ander voeder verheven was. In overleg met het Hoofdbestuur is toen een samenstelling van pluimveevoedes gemaakt, welke voor 100 °/o door de kippen verteerd werd en welke in alle opzichten aan de strengste eischen, wat betreft eierproductie, geur, fijnheid enz., voldeed. Het is een voeder hetwelk door de vakmenschen als absoluut prima staat aangeschreven. Tot twintig maal 's jaars wordt door een commissie, benoemd uit de leden der V. P. Z. H. een monster getrokken van Standard»Eiermeel V. P. Z. H. waarvan 25 °/o eiwit gegarandeerd word. Het laagst getrokken monster bedroeg 26.1 eiwit, het hoogst 28 6. Dit zegt reeds genoeg, want het is een groote en belangrijke factor in de pluimveehouderij dat pluim vee»ochtend« voer altijd dezelfde samenstelling heeft. Ook in het opfokvoer geeft de V. P. Z. H. een groote verandering gebracht, zoodat men heel gemakkelijk de 100 °/0 extra kuikenseizoen winst welke de handelaars nemen, voorkomen kan. Opfokvoer moet zijn zuiver, smakelijk, fijn, zeer licht verteerbaar. Daaruit volgt niet dat het verscheidene malen zoo duur moet zijn dan ochtendvoer, dat ook zuiver en licht verteerbaar moet zijn. Voor de N.V.Z.H. over ging, pluimveevoe» ders vanuit de Firma H. Ph. J. Klapwijk te Delft te verkoopen, zijn langdurige en zeer nauwkeurige proeven genomen met groote toornen kuikens en hoenders, om toch vooral maar een samenstelling te kunnen aanbieden, welke absoluut onvergelijkelijk is. Waarin zij volkomen geslaagd is; gezien het groote aan» tal afnemers. Zij allen probeerden eerst en bleven toen afnemer, ornaat iemand die goed kan rekenen en zijn kippen nagaat,J ziet, dat hij voor minder geld meer eieren raapt; het ochtendvoeder kan iedere vergelijking doorstaan. Voor inlichtingen, betreffende het bouwen van hokken, broeden, bestrijden van ziekte, voeder vraagstukken, foktoomkeuringen enz. kan men bij de V.P.Z.H. terechtU kunt prima fokmateriaal verkrijgen en ook degelijk volwaardig ochtendvoer, dat geen opveegsel bevat en f 6,— tot f 7,— per zak kost nn daar» bij nog een halve bazar aan cadeaux geeft, maar voeder, door vakmenschen geroemd. Van deze organisatie nu is de E. F. P. V. (Eerste Flakkeesche Pluimvee Ver.) lid gewor» den. Het spreekt vanzelf, dat eene organisatie, als de V. P. Z H. slechts kan zorgen voor de groote en algemeene belangen harer leden, terwijl het werk harer afdeelingen is plaatselijke belangen onder oogen te zien. Een der meest urgente vraagstukken van dezen tijd zijn zeer zeker wel de afzet van eieren, welke op Flak» kee als bijna nergens te lande geregeld is. Hoe de E. F. P. V. dit in de toekomst op Flakkee wil zien georganiseerd, hopen we inL een vol» gend artikel te behandelen. H, K. Kan de Raad van arbeid later voor Iemand iels doen, die aan den Raad ge» schreven heelt niets meer met zijn Rente» kaart te maken te hebben Neen, neen, en nog eens neen I Een dienstbode, die gaat trouwen en haar rentekaart instuurt met verzoek de verzekering te doen ophouden, een arbeider, die voor zichzelf gaat werken en die verklaart, dat hij niets meer met de verzekering wil te maken hebben verbeurt voor altijd de voordeelen, die uit de Invaliditeitswet voortvloeien, tenzij zij of hij nog voor zijn 35ste jaar arbeid in loondienst gaat verrichten. Het komt helaas hoe langer hoe meer voor dat personen, die hun verzekering beëndigden, als zij ziek of invalide worden toch nog een beroep op ons doen. Wij moeten hen dan antwoorden, wij kun» nen U niet meer helpen. Toen het tijd was, sloeg U onzen raad in den wind. Thans zijn wij niet in staat iets voor U te doen. In de practijk deed zich het geval voor, dat iemand een paar maanden nadat hij zijn verzekering als vervallen had beschouwd, ziek werd. Het was nog een jonge man. Wat heeft hij door zijn roekelooze daad verspild In ieder geval zijn aanspraak op Invalidi» teitsrente. Voorts hoogstwaarschijnlijk, indien zijn ziektegeval onder artikel 99 der Invaliditeits» wet te brengen was, vrije geneeskundige be» handeling Bezitters van Rentekaarten, denkt om de toekomst 1 Zet, indien, gij niet meer in loon dienst arbeidt, steeds uw verzekering vrijwillig voort I De Minister van Arbeid, Handel en Nij» verheid deelt aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstreken mede, dat de met de Turksche Regeering in Februari 1926 gesloten voorloopige handels» overeenkomst, welke in Augustus van het vorige jaar met 6 maanden verlengd werd, thans opnieuw met eene periode van 6 maan» den is verlengd geworden, d. w. z. tot 15 Augustus 1927. Sneeuwstorm bij Montreal. Te Montreal heeft Donderdag een hevige sneeuwstorm gewoed. Ruim 6000 sneeuwrui» mers moesten te werk worden gesteld om de straten weer begaanbaar te maken. Doodelijke aanrijding. Bij een botsing tusschen twee auto's te Droitwich, Worcestershire, sloeg er een over den kop en geraakte in brand. Van de beide inzittenden werd de chauffeur, een groente» boer uit Birmingham, ernstig gewond, terwijl wijl een 34<jarige mevrouw Turner, eveneens uit Birmingham, geheel verkoold onder den uitgebranden auto werd gehaald. Kinderen bij vergissing vergiftigd. Te Newark heeft een ziekenhuisverpleegster in plaats van het gewone voedsel aan een kind van vijf maanden bij vergissing lysol gegeven. De flesschen geleken op elkaar en die met lysol stónd op de plaats waar ge» woonlijk het fleschje met de melk voor het kind werd neergezet. Te Glasgow gaf een verpleegster aan een kind van anderhalf jaar in het ziekenhuis in plaats van een lepel levertraan, een lepel carbolzuur. Beide kinderen zijn overleden. Bij het gerechtelijk onderzoek naar de doods» oorzaak werd in beide gevallen door de jury ernstig aangedrongen op versterkte voorzorgs» maatregelen en beter toezicht bij het gebruik van vergiften. Ter dood veroordeeld. Uit Allenstein wordt bericht, dat de moor» denaars Duscha en Wenzel, die het echtpaar Jakubassa om het leven hebben gebracht, door de rechtbank ter dood veroordeeld zijn. Het vastgeloopen stoomschip. Zaterdag nog hebben de belangstellenden aan L. Smit 6. Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam opgedragen te trachten het ter hoogte van Hansweerd gestrande stoomschip Omoa (men zie het Ochtendblad van Zondag) vlot te brengen, nadat in den namiddag zes sleepbooten tevergeefs hadden getrokken. Zon» dagmorgen om 6 uur is men er in geslaagd het stoomschip met vijf sleepbooten vlot te trekkende sleepbooten hebben vervolgens het schip in diep water gesleept. Maandag» ochtend heeft de Omoa, gesleept, de reis naar Hendrik»Ido»Ambacht voortgezet. Kolendampvergiftiging. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een 60 jarige nachtwaker, in dienst van de gemeente Amsterdam, door kolendampvergif» tiging om het leven gekomen. De man had de wacht in een tentje, dat in de Faleisstraat naast het koninklijk paleis was opgeslagen, in verband met de werken, die daar door den telefoondienst bij het leggen van kabels worden uitgevoerd. Hij is vermoedelijk door de uit een vuuremmer opstijgende kolendamp versuft geraakt. Een controleur vond hem Maandag» morgen op den grond liggen met het voorhoofd op de steenen. WOLVEN.INVASIE. Veel toezichtige kinderen onder de slachtoffers. Tengevolge van de strenge koude in het Noorden heeft centraal Rusland weder een wolven«invasie te verduren. Groote troepen wolven zwerven niet alleen over het platteland rond, maar vertoonen zich zelfs in de naaste omgeving der steden en maken onder de be» volking talrijke slachtoffers. In verschillende plaatsen, zooals Orenburg en Samare, worden op groote schaal klopjachten georganiseerd, echter met weinig gevolg. Ook in het Zuiden vertoonen zich wolven, zooals in den omtrek van Rostof aan den Don en in het Koeban» gebied. Onder de rondtre'-kende troepen toe» eichtlooze kinderen richten zij een ware slach» ting aan. Soms vindt men op een zelfde plaats de beenderen van tientallen kinderen, die aan de hongerige dieren ten prooi zijn gevallen. De 100.000ste te Groningen. Voor den vader, de moeder en het kind. «Ons Noorden» ontving het volgende schrij» ven van den heer S. Tiesinga, O, Kijk»in»'t Jatstraat. M. de Redacteur. Beleefd verzoek ik u een klein berichtje voor mij te plaatsen, aangaande de(n) hon» derdduizendste(n) jonggeborene. Aangezien moeder en kind reeds alles wordt aangeboden, stel ik voor den vader een fijne kist Havana» sigaren disponibel I Vm den heer de Vries, O, Ebbingastraat, krijgt het gelukkige kind een zilveren ramme» laar van «de Weefstoel» baby»kleertjes van de firma Joh. Emmelot, Stoeldraaierstraat, een pop van 70 cM lengte, in Groninger kleuren van den heer Folkers, Riouwstraat, krijgt de familie een reuzenrolladede moeder ontvangt van de vereeniging Zwanestraat een mand met fruit I Het »G. Dgbld.« ontving van een ongerusten ingezetene het volgende schrijven «Door de Vereeniging van Volksvermaken wordt thans een groot festival op touw gezet ter begroeting van de 100.000ste inwoner van Groningen, terwijl door verschillende firma's geschenken zullen worden aangeboden, o.m. een fraaie kinderwagen en een groote fruit» mand voor de moeder. Wat is men echter van plan te doen, wan» neer de 100.000ste wordt ingeschreven en deze in plaats van een baby een volwassn persoon uit de provincie of elders blijkt te zijn?« De redactie antwoordde slagvaardig «Mijnheer 1 De 100.000ste wordt een baby«, waarmede de inzender en allen, die op dit punt in het onzekere waren, gerust zijn gesteld 1 Op zoek naar een Zweedachen graaf. Sinds 6 Augustus 1904 heeft een adellijk Zweedsch jongmensch, graaf Gönan Hendrik Hans Didrik Falkenberg geheeten, met een zeilschip het land zijner geboorte verlaten en sindsdien heeft men niets meer van hem ver» nomen. Zoo er al onverschilligheid mocht hebben bestaan omtrent het lot van dezen jongen graaf, thans is daarvan geen sprake meer, want in Zweden wacht op hem een groote erfenis. De moeilijkheid is nuin welk land, in welk werelddeel bevindt Falkenberg zich De mogelijkheid bestaat, dat er hier te lande menschen wonen, vooral zeelieden die het een en ander met betrekking tot den onvindbaren jongeman, kunnen mededeelen. Hun, die daar» toe in staat meenen te zijn, wordt dringend verzocht, zich te wenden tot het Zweedsche consulaat te Amsterdam. Mishandelingen. Op den Coolsingel te Rotterdam heeft de 32-jarige juffrouw H. B. de 23»jarige juffrouw A. A. M. K. een klap in het gezicht gegeven. Juffrouw K. heeft zich in het ziekenhuis aan den Coolsingel laten verbinden. Tegen juf» frouw B. is proces«verbaal opgemaakt. Bij een twist in een café aan de Zeven» huissteeg alhier heeft de zeeman A. C G. uit Paramaribo de 29»jarigé juffrouw T. M. met een mes in den rechterarm gestoken. Juffrouw M. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. Tegen G. is proces»verbaal opge» maakt. Ongelukken. Zaterdagavond is de 43»jarige juffrouw F. de G.. te Huizen bij het waterputten voorover in den regen waterput gevallen en even daarna levenloos opgehaald. Zij leed aan toevallen en is blijkbaar door een duizeling bevangen. Door het plotseling uitgaan van de voor» lichten is de heer S., koopman in manufac» turen, Zondagavond, toen hij met zijn auto op weg was van Groningen naar zijn woon» plaats Bedum, in het Boterdiep gereden Door het inslaan van de ruiten kon hij zich redden. De auto is beschadigd. Op de mijn Oranje Nassau III te Heer» lerheide is Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur de 26jarige arbeider H. Jekutsch, een Duit» scher van geboorte, in een remhelling door een kolenwagentje gegrepen en aanstonds ge» dood. J. was gehuwd en vader van een kind. Het anderhalfjarige zoontje van den bak» ker M. te Harlingen, dat veertien dagen ge» leden met den kinderstoel op een brandende petroleumkachel is gevallen, is Zondag aan de bekomen brandwonden overleden. Zondagavond is een 8»jarig kind van de familie Van R. te Eindhoven in de Woensel» schestraat te Woensel door een autobus over» reden en gedood. MIDDELHARNIS. Veiling van Vrijdag 4 Februari 1927. Kipeieren 57-61 Kg. f 6,65-f 7,15. 50-51 Kg. f 5,50—f 5,70. bruin 60-61 Kg. 7,25f 8,30. Eendeieren 70 Kg. 7,60. Roode kool f 0,80—f 3,30. Alles per 100 stuks. Prei f 0,80—f 1,50 per 100 bos. Spruiten f 6,—f 9,60. Spruiten (los) f 3,—f 3,50. Zoete appelen f 10,50. Kleiperen f 15,—f 17,—. Kleiperen II f 5,30-f 5,80. Kroten f 4,—. Alles per 100 K.G. Boter f 0,80-f 1,15 per pond. Kaas 20 plus f 0,40-f 0,41 per pond. UIENVEILING. Veiling van Maandag 7 Februari 1927. Met U.C B. merk Grove f 2,10. Gewone f 2,01—f 2,10. Drielingen f 1,52. Pickels f 1,05. Zonder merk: Gewone f 1,20. Aanvoer 850 balen. Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 7 Febr. 1927 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Anna Pauwlowna Zand f 5,— tot f 5,50; dito Rooden f 4,25 Hillegommer Zandaard» app. f 5,— tot f 5,50Flakkeesche Eigenhei» mers f 4,— tot f 4,20dito Roodstar f 4,20 tot f 4,30; dito Blauwe Eigenheimers f 4,20 tot f 4,30 dito Bravo's f 4,30 tot f 4,60 dito Juin 60 Kilo f 2,30 tot f 2,40; dito Eigenh. poters f 3,25dito Roode star poters f 2,30 tot f 2,60Spuische Eigenheimers f 4,— tot f 4,25dito Roodstar f 4,20 tot f 4 30dito Blauwe Eigenheimers f 4,20 tot f 4,30; dito Bravo's f 4,30 tot f 4,60dito Eigenh. poters f 3,25 dito Roode star poters f 2,30 tot f 2,60 Zeeuwsche Bonten f 5,— tot f 5,20; dito Blauwen f 4 90 tot f 5,10; dito Bravo's f4,30 tot f 4,60; dito Blauwe Eigenh. f 4,— tot f 4,25dito Redstar f 4,20 tot f 4,30dito Blauwe en Bonte poters f 2,30 tot f 2,60; dito Eigenheimer poters f 3,25dito Bravo poters f 2,40 tot f 2,60dito Eigenheimers f 3,90 tot 4,25 Winter Malta f 14,— tot f 15,— Friesche Borgers f 4,— tot f 4,10. \EE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Eebruari. Ter Veemarkt •waren heden aangevoerd 446 vette runderen 228 vette kalveren, 55s schapen en lammeren, 1113 varkens. Prijzen per '/2 kilo: koeien 30 a 32 c.39 k 41 c.46 k 48 c.ossen 34 c. 38 a 41 c.46 a 48 c.kalveren 50 a 52*/2 c. 62V2 ^65 c.72V2 75 c.schapen f 20,— f 28 per stuklammeren f 19 A f 26 per stuk, varkens 30 c.31 c 31'/2 c. Koeien en ossen waren flink aangevoerd. De handel was iets vlotter dan vorige week en de prijzen waren iets sfjjver. Een enkel puik beste koe ging nog tot twee cent boven noteering. Stieren waren onbeteekenend aangevoerd met geen handel en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren zeer ruim aangevoerd. De handel was stug en de prijzen der vorige week konden nauwelijks gehandhaafd blijven Een enkel puik best kalf ging nog tot 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren met minder aanvoer, slechten handel en dezelfde prijzen. Varkens met flinken aanvoer, lichte varkens waren gemakkelijk te plaatsen, tegen ongeveer dezelfde prijzen van vorige week. Zware var» kens moeilijk te plaatsen, gedrukte prijzen en vermoedelijk slechte afloop. AMSTERDAM, 7 Februari. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 520 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le srt. f 0,92—1,04 2e srt. 80—92 ct., 3e srt. 70—80 ct., mindere soorten 60-70 ct. per K.G. slachtgewicht124 melk» en kalfkoeien f 300-450 per stuk; 105 vette kalveren le srt. 80—94 ct., 2e srt. 70—80 ct., 3e srt. 58—70 ct. per K.G. lev. gewicht; 102 nuchtere kalveren f 10—17118 schapen f 25—23 per stuk500 Holl. varkens, Overz. en Geldersche le srt. (enkele hooger) 74—75 ct., 2e srt. 73—74 ctvette varkens 70—73 ct. per K.G. slachtgewicht; 70 paarden f 100-125 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 7 Februari. Eieren. Aanvoer 60,000 stuks. Prijzen f 7-8,50, middelmarkt f 7,75 de 100 stuks. Handel gewoon. OUDEWATER, 7 Februari. Kaas. Aanvoer 16 partijen, tezamen 720 stuks, wegende 3600 R.G. le srt. met rijksmerk f 46-48, 2e srt. f 43—45zonder rijksmerk niet genoteerd. TIEL, 7 Februari. Boter. Aanvoer 30 K.G. prijs f 2,20—2,30 per K.G., voorts 40,000 eieren prijs 6V2-8 ct. per stuk. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 7 Februari. Fijne zaden. (Boerennoteering) Karwijzaad f 40—41, maan» zaad f 50—54, geel mosterdzaad f 26—27, ka» nariezaad f 12—14, koolzaad f 23—25, voer» lijnzaad f 18—20, zaailijnzaad f 21—23, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 7 Februari. Binnenlandsche granen. Nieuwe tarwe f 13'/2 a 143/4. Rogge f lO'/j a IP/4. Chevalier gerst f 11 a 12. Ha» ver f 9 h 10. Duiveboonen f 13 k f 14. Paar» deboonen f 12 a 12'/2. Gr erwten f 18 a 27, alles per 100 Kg. Karwijzaad f 20 a f 21. Blauw maanzaad f 27 it 28 per 30 Kg. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 7 Februari. Heden waren de pJij zen der aardappelen als volgtBriel» sche eigenheimers f 4—4,40, Zeeuwsche blauwe f 4,80-5,20, Zeeuwsche eigenheimers f 3,90— 4,10, Zeeuwsche bonte f 5—5,30, blauwe eigen» heimers f 3,80—4, bravo's f 4-4,40, poters f 2,30—2,90', red star f 3,80—4 met tamelijken aanvoer, kalmen vraag. AMSTERDAM, 7 Februari. Aardappelmarkt. Zeeuwsche eigenh. f 4—4,20, Zeeuwsche bonte f 5,10—5,30, Zeeuwsche blauwe f 4,90—5,10, Hillegommer zand f 5—5,50, Spuische eigenh. f 4-4,20, Spuische eigenh. poters f3,10—3,30, bravo'sf 4,25—4,40. Aanvoer 2 ladingen of 2020 H L. HUIDEN, LEER, WOL, DIVRRSEN. ROTTERDAM, 7 Febr. Vlas. Het aange» bodene heden aan de markt bestond uit 13,500 kg. blauw, 18,000 k.g. Groningsch, 1150 k.g. wit, 5450 k.g. geel, k.g. dauwroot Het aangebodene werd vlug opgenomen. Hoe» wel er hier en daar meer gevraagd werd, werd echter geen verhooging betaald. Lijnzaad vast, men betaalt zoowel voor wit als voor blauw van f 19 tot f 22. ROTTERDAM, 7 Februari. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 13500 K.g. blauw„ schoon f 0,90—1,20, 1150 Kg. wit Zeeuwsch f 0,75-0,85, 18,000 Kg. Groningsch f 0 80-0,95, 5450 Kg. Holl. f 0,80-1, alles per Kg.

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3