oor den Jfondog Economisch uisekooerzichL Reclame-Mededeelingen. Bijenteelt. Uit onze Partij* Marktberichten. Gemengd Nieuws. II Zoo is er geen plaats of gelegenheid, waar een christen niet wordt waarge nomen door de wereld met de bedoe ling hem te beschuldigen van iets onbehoorlijks. De diepste oorzaak van zulk een boos waarnemen isvijand schap tegen de waarheid, tegen Christus en Zijn belijders. Welk een genot, als men iets te hunnen nadeele bij hen vindt 1 En als men 't gevonden heeft, werpt men 't hun gretig voor de voeten. Vergeten wij echter niet, dat zulk een gezind heid veelal getuigt van een onrustig geweten. Er zijn zooveel menschen die zeggener is geen God, geen oordeel, de Bijbel is een boek vol fabelen en tegenstrijdigheden, godsdienst is* maar huichelarij en de fijnen zijn geveinsden. Meent echter niet, dat men nu ook zoo vast overtuigd is van hetgeen men zegt. Het is meer een wenschen dat dit alles zoo was in plaats van een vast geloof. De wereld is met haar ontkenning niet gerust. In het geweten verneemt ze wel een andere stem. Daarom neemt ze christenen waar met de heimelijke hoop iets op hen te kunnen aanmer ken, en als ze iets gevonden heeft, dan zegt zeZiet ge wel, dat die zoo genaamde vromen niet beter zijn dan wij, 't zijn huichelaars, met een masker van vroomheidmaar wij, al zijn wij niet zoo fijn met den mond, wij zijn oprecht en toonen ons, zooals wij zijn. Zoo wil de wereld de onrustige consciën tie het zwijgen opleggen en haar zon den bemantelen door de gebreken der christenen breed uit te meten. Up zulk een wijze waargenomen te worden, is geen aangename zaak. Ook in 't natuurlijke is dat hinderlijk, 't Geeft een onpleizierig gevoel, als men ons op allerlei manieren zoekt, altijd aanmerkingen heeft en ons op de vin gers kijkt, zoodat wij nooit iets goeds kunnen doen. Scharen wij ons aan de zijde der wereld tegen Christus en Zijn volk, zoo zullen wij allicht genade vinden in haar oogen, maar als wij God meer gehoorzaam zijn dan de men schen en de zonde bestraffen, zullen wij ons haar vijandschap op den hals halen. Een discipel van Jezus zal in het lot van zijn Meester deelen. Wien dat kruis te zwaar is, die kan Zijn discipel niet zijn die Hem verloochent, zal door Hem verloochent worden. Maar al is 't onaangenaam steeds waargenomen te worden met vijandige bedoelingen, toch kan 't voor ons noodig en heilzaam zijn. Aan alle kan ten omringt ons de verleiding en ons hart is zwak. Wij hebben als christenen de dure roeping den Heere te verheer lijken in ons leven. Maar hoe licht verliezen wij dat uit het oog. Wij zijn in de wereld, verkeeren in het midden van wereldsche menschen, met wie onze levenstaak ons telkens in aanra king brengt. En als wij niet op onze hoede zijn, worden wij hun zoo licht gelijkvormig 1 'tls noodig, dat op ons toezicht wordt gehouden. Zoo is'took in 't natuurlijke. Ook zonder toezicht moeten wij ijverig en trouw ons best doen, maar wij leven en arbeiden niet altijd in het besef daarvan. Wij men schen hebben een prikkel noodig. En een prikkel tot nauwgezette plichtsbe trachting is ook de overweging, dat er op ons gelet wordt. Al moet dat niet de eenige en voornaamste prikkel zijn, er is toch niets tegen, dat wij ons daardoor laten beïnvloeden. Zoo ligt er ook voor den christen in de weten schap, dat hij waargenomen wordt, een aansporing om op zich zeiven en zijn gezin toe te zien. Dat kan hem in den middellijken weg van veel kwaad te rughouden. Hij moet onstraffelijk wan delen in het midden van een,[krom en verdraaid geslacht, waardiglijk het evan gelie van Jezus Christus en ^daarom den vijand geen oorzaak van. lastering geven. Hij heeft zich de eére Gods en den goeden naam der gemeente zelfs van den schijn des kwaads te onthouden. Geeft een christen aanlei ding tot gegronde aanmerking, dan is 't zijn schuld dat Gods naam gelasterd, Zijn gemeente gesmaad en Zijn werk miskend wordt. En dat moet voor hem het ergste wezen. Die den naam des Heeren, die zijn Heiland liefheeft, zal voorzichtig wandelen, wetende hoe de vijand hem van alle kanten gadeslaat. Wij kunnen 't der wereld niet kwa lijk nemen, dat zij aldus handelt. In zekeren zin heeft zij recht op ons toe te zien, en van ons een leven overeen komstig onze belijdenis te eischen. Van een christen mag iets anders ver wacht worden dan van de wereld. Immers hij belijdt, dat God rechtheeft op zijn dienst en waardig is gediend te worden. Hij belijdt te gelooven in Jezus Christus als Zijn eenigen Zalig maker, hem dierbaar boven alles. Hij belijdt verantwoording schuldig te zijn aan God, die een iegelijk vergelden zal naar zijn werken. Daarom mag van hem geëischt worden, dat hij door daden toone, dat 't hem ernst is met zijn belijdenis, dat hij de zonde haat, Gods gebod het richtsnoer van zijn handelen en hij een heihelburger is. Hij belijdt, dat de Heilige Geest in hem woont, zijn Leermeester en Troos ter is. En dat moet hierin uitkomen, dat hij zich dagelijks bekeert van zijn zonden en God en zijn naaste liefheeft. Zoo dat niet het geval is, geeft hij der wereld reden te zeggengodsdienst is huichelarijdie zich christenen noe men spreken wel mooi en zalvend, maar ge moet niet op hun daden let ten. O, als wij er van doordrongen zijn, hoe de wereld ons waarneemt en hoeveel er in verband staat met onze woorden en daden, zal 't zeker onze bede zijn„Heere, leer mij den weg Uwer inzettingen, en ik zal hem hou den ten einde toe. Geef mij het ver stand, en ik zal Uw wet houden, ja, ik zal ze onderhouden met mijn gan- sche hart". en een kopje kleiner maken. Hadden zij drie eeuwen geleden geen krijg gevoerd tegen die van B en zouden ze nu beter zijn. Neen A dat was, in zijn oog de vijand. En deze dwaze man ging met zijn rug naar den dijk staan, bij wilde de zwakke plekken niet zien 1 Heftig waren zijn woorden tegen de volge» lingen van den leider uit B, die het zelfde wilde doen wat die wijze man vóór hem ge> daan had. De dwaze man maakte zich boos tegen hem en ging zelfs betwijfelen öf die wijze man oudtijds wel zoo gesproken had Jammer dat hij de geschiedenis niet beter kende. Helaas, sommigen volgden hem En de strijd liep zelfs zoover, dat zij afzonderlijk gingen wonen. Maar treuriger nog was de uitkomst van het gesprokene woord in C. Daar stónd een fanatiek man op, een ze» loot, die eveneens met den rug ging staan naar de zee die hem bedreigde en naar den dijk die hem beschermde Woest voer hij u't tegen de lieden van A. en trachtte zijn hoorders aan het verstand te brengen dat die de groote vijanden, de aarts» vijanden van deze streek waren. Met felle kleuren schilderde hij hun hoe nu drie eeuwen geleden en vroeger die van A. geheerscht hadden en ieder onderdrukten die niet ge» loofde zooais zij. Ja, hij trachtte zelfs te doen gelooven dat de lieden van A nog precies waren als drie», vierhonderd jaar geleden en dat zij het gevaar waren dat dreigde, Dit nu was zeker erg dwaas, want die van A hadden niet meer inwoners dan B of C, zoodat als zij werkelijk wilden vechten een macht dubbel zoo groot als ze zelf waren tegenover zich zouden vinden. Maar trouwens niemand van A dacht daarover, en er waren ook geen bewijzen van. Zij waren tevreden met hetgeen zij hadden en deden slechts hun best te houden wat zij hadden. Waar ze na» tuurlijk recht op hadden. Overigens lieten ze die van B. en C. met rust. Het gevolg van het drijven van den dwazen man., uit C was echter, dat de bewoners van C. bang voor hem werden, ofschoon lang niet allen het met hem eens waren, en velen wel terdege het gevaar dat achter den dijk dreigde zagen als het^eenige, het werkelijke 40 cent per regel Het veelvuldig voorkomen van spoorweg» en andere ongevallen met publieke vervoer» middelen heeft de firma van Rossem er toe geleid, het publiek tegen de finantieele gevol» gen hiervan te verzekeren. In elk pakje van Rossem's tabak vindt men een polis, die slechts behoeft te worden ingevuld om den houder gedurende veertien dagen gratis verzekerd te doen zijn. Door dus elke week een pakje tabak te koopen, kunt U twee leden van Uw gezin, doorloopend verzekeren. Zie dc bijzon» derheden op de polis. gevaar. Maar ofschoon de enkele volgelingen van den dwazen zeloot uit C. ook afzonderlijk een gehucht stichtten, bleven de leden van C voor hen zóó bevreesd, dat hun handen slap bleven en zij niets deden om de lieden van A en B te helpen aan het werk dat aan den dijk wachtte en dringend noodig was. Integendeel zij waren bang dat nog meer» deren uit hun dorp zouden overgaan naar het gehucht van den zeloot en daarom praatten de verschillende leiders die men hier had maar zoo'n beetje mee als 't ging over het vermeende gevaar dat dreigde van de zijde van de lieden van A. Toen werd de toestand critiek 1 Immers, was het wonder, dat sommige lieden van A zich beleedigd achtten over de opsto» kerij en de leelijke vermoedens die men over hen opperde? En ook deze weigerden langer met die van B en C te doen te hebben. Zoo bleven er niet velen over die bereid waren den dijk te versterken. Toch trokken zjj nog op, de lieden uit A en uit B die steeds het oog gevestigd hieiden op den grooten vijand die allen bedreigde. Zij zwoegden aan den dijk, werkten als reu» zen, niettegenstaande de volgelingen der beide dwaze mannen het hun lastig maakten en steeds doende waren om meer volgelingen te krijgen en het troepje der werkers aldus te verminderen. Zij lieten geen gelegenheid voor» bijgaan om het twistvuur tusschen die van A en te stoken. Over het gevaar achter den dijk werd niet gepraat, zij maakten zich slechts druk over het gevaar van A, dat niet bestond l Die van B. werden door hen beschimpt als als trouweloozen, die den landstreek aan de leiders van A verkochten en het werk der vaderen vergaten, die veel van de A=bewoners geleden hadden. Iets wat geheel onjuist was. Immers zij deden niet anders dan wat de oude, wijze mannen hen voor jaren bij het bouwen van den dijk geleerd hadden en zij wisten heel goed dat het gevaar uit A niet meer bestond maar dat het sinds langen tijd dreigde van de zijde van de groote zee. Ik zag hen werken en tobben en worstelen. Maar hun getal was te klein. En het brokkelde helaas telkens nog af onder het gestook der beide mannen die een eigen groep gevormd hadden en probeerden groot te worden. Waren de lieden van C nu maar niet be» vreesd geworden voor den dwazen man uit hun dorp en zijn weinige volgelingen, het werk zou, gemeenschappelijk verricht, nog gelukt zijn. Nu waren de krachten hoe ingespannen ook gebruikt, te klein. Ik zag uit mijn wachttoren en wat ik zag ontzette mij. De woeste golven hoopten zich al meer op tegen den dijk. Zij beukten en sloegen en stampten met ontzettend geweld, alsof zij de schade van een halve eeuw wilden inhalen. En telkens weer opnieuw sloegen de massa's water met brandende bruising tegen den dijk, eens door dien wijzen man en zijn volgelingen jn eendracht gebouwd. De trouwe werkers waren te weinig in getal. Vulden zij hier de gaten, sleepten zij daar met zakken zand, sloegen zij ginds kistdam» men op, het hielp niet. Die ontzettende kracht van dien stroom 1 Toen zag ik het einde I De dijk scheurde over den kruin. Het woeste water had een diep gat in den dijk uitgehold, en hij brak door als een latje. Toen had de kokende zee vrij spell De lieden die de dwaze mannen gevolgd waren, zagen het nu, zij sloegen zich tegen het hoofd in bitter zelfverwijt en doodelijke angst. Maar nu was het te laat. Er was geen keeren meer aan. Met wellust en hartstocht drong de vijand van deze streek naar binnen. Hij nam bezit van alles wat voor hem kwam. De drie dorpen, ja, maar ook de beide ge huchtjes der dwaze maDnen overstroomde hij. En waar hij kwam bracht hij verwoesting. Weldra was er niets meer der vruchtbare landouwen te zien. De witschuimende golven van dien aartsvijand speelden er zooals ztj vroeger vijftig en meer jaren geleden gespeeld en geheerscht hadden. Weg ging alles wat met zooveel zorg en ijver was opgebouwd. Geen huisje bleef staan, maar ook de kerken en de scholen moesten er aan gelooven, hóé stevig gebouwd, nu de dijk de bevolking beschermd had, zij ver» mochten tegen het ontzettend woeden dier vreeselijke golven geen stand te houden 1 Dat was het einde. Toen dachten de lieden van deze streek niet meer aan de onderlinge veeten 1 Men gevoelde weer dat men toch eigenlijk één was. Dat men dezelfde belangen had. Dat men door dezefde gevaren bedreigd was. En men begon opnieuw. Wéér eensgezind, geleerd door de ontzet» tende ervaring. Ik sprak in een gelijkenis. Mocht mijn bedoeling U moeite geven, mijn lezer en lezeres, twee draden zal ik U in handen gevende oude wijze man is Mr. Groen van Prinstererde gevaarlijke zee die in later jaren met versterkte en verwoeder krachten de streek teisterde is de macht van Ongeloof en Revolutie, eerst in den vorm van liberalisme, later als socialisme en communis» me. 'k Meen dat beide draden voldoende zijn. Mijn lezers vinden de rest nu wel UITKIJK. LUKAS 14 i 1. «En het geschiedde, als Hij gekomen was in het huis van een der oversten der farizeeën, op den sabbat, om brood,te eten, dat zij Hem waarnamen.* (Vervolg). (Slot volgt). Verslag der Vergadering der Afd. Goeree en Overflakkee van de Vereeniging tot Bevor» dering der Bijenteelt in Nederland op 25 Januari 1927 in Hotel Spee te Sommelsdijk onder Voorzitterschap van den heer J. Vis. Aanwezig 15 leden. De Voorzitter opent de vergadering met een hartelijk welkom aan de talrijk ogekomenen, waarna overgegaan wordt tot lezing der no> tulen welke, behoudens een kleine verandering, worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat geen stukken van belang zijn ingekomen, zoodat tot ver» kiezing van een bestuurslid kan overgegaan worden, in de vacature van den heer P. C. Kappetein. Bij eerste stemming wordt de heer P. van Gent gekozen, welke zijn benoeming aanneemt De heer Keijzer stelt nu voor, tot uitbrei» ding van het bestuur over te gaan, aangezien de werkzaamheden en verantwoordelijkheid voor 3 bestuursleden te groot wordt. Na eenige discussie wordt staande de vergadering besloten 2 nieuwe bestuursleden bij het oude bestuur te voegen. Bij eerste stemming worden gekozen de heeren A. van Seters en A. Knöps te Dirksland, welke hun benoeming aannemen. De nieuwgekozenen nemen aan de bestuurs» tafel plaats. Komt aan de orde Suikerbestelling en Sui» kerlevering. De Secretaris maakt de opmerking dat de vracht vanaf station Maas tot Middel» harnis zoo hoog is, dat men met 2 cent opslag per K.G. bijna niet toekomt. De heer van Gent maakt de opmerking, dat volgens bepaling in 't maandschrift, de suiker franco Middelharnis dient geleverd te worden. De heer van Seters meent gelezen te hebben franco naaste station, zoodat in dit geval de vracht vanaf Rotterdam voor onze rekening komt. Aangezien hierover meeningsverschil bestaat, wordt de Secretaris opgedragen deze zaak nog nader te onderzoeken. Komt aan de orde honingverkoop. De heer Keijzer zegt dat in dezen een treurigen toe» stand bestaat. Terwijl het artikel op Flakkee vrijwel onbekend is, wordt door de leden onderling een felle concurrentie gevoerd om toch maar van hun product af te komen. Spr. stelt voor deze zaak nader onder de oogen te willen zien opdat hierin verbetering mag komen b.v. door reclamebiljetten, etiketten enz. De heer van Gent stelt voor, ieder lid der Afd. te verplichichten sluitetiketten der Afd. te gebruiken. De heer van Seters stelt voor een uniforme prijs vast te stellen en gr.eft te kennen dat hij vertrouwd dat de leden zooveel voor het werk hunner organisatie zullen gevoelen, dat zij zich hieraan zullen houden. De heer Mosselman stelt voor H.H. doktoren te verzoeken hun patiënten op de geneeskracht en voedzaamheid van honing te wijzen. Na een uitgebreide duiscussie wordt deze zaak tot nader onderzoek in handen van het bestuur gegeven. Hierna heeft plaats een verloting van ver» schillende imkersartikelen, gratis beschikbaar gesteld door Afd. Handel der Vereeniging. De heer Keijzer merkt nog op dat verleden jaar besloten is op de eerstkomende vergadering gelegenheid te geven tot het doen van een collectieve bestelling. De heer Buijs vraagt of Afd. Handel ge» negen is een depót op Flakkee in te richten. De heer van Seters merkt op, dat,Afd..Handel dit niet mag doen. «sauSi M±3 De heer Vis stelt voor, een depót te houden van kunstraat en verdere.artikelen, welke noo» dig mochten zijn op te geven bij 't bestuur. De heer Buijs zag liever, dat de Secretaris zijn depót van de Meza aanhield, dit >s ge» makkelijk en geeft voor de Afd. geen risico. Na aftoop der Vergadering volgde nog een aangename discussie tusschen de leden. Besloten wordt nog subsidie aan te vragen tot het hou» den van een practische les in den zomer van 1927 Niets meer te behandelen zijnde sloot de Voorzitter ongeveer 6 uur op gebruikelijke wijze de vergadering. In den na»afloop dezer vergadering gehouden bestuursvergaderingj.zijn de functie's der be» stuursleden door loting als volgt verdeelt: VoorzitterA. VAN SETERS, Diksland. Vice» Voorzitter P. VAN GENT, Sommelsdijk. Secretaris: C. KEIJZER A. Wz., Herkingen. PenningmeesterJ. VIS Cz., Dirksland. AdjunctA. KNOPS, Dirksland, H. K. ;s A.iR. Klesvereen. te Helle voetsluis en Nieuw» Hel voet. Woensdag 26 dezer kwamen genoemde ver» eenigingen in gecombineerde vergadering bij» een. Nadat de voorzitter, de heer L. Quack, op gebruikelijke wijze geopend heeft worden eenige zaken in velband met de a.s. Staten» verkiezing besproken en geregeld. Hierna verkrijgt de heer J. de Jonge van Nieuw»Helvoet het woord om te refereeren over het schema«Handhaving der Chr. grondslagen* en wel de punten de vrije loop van het Evangeliede vrijheid van geloof en overtuiging, vrijheid der Kerk, en de eed in het staatsrecht. Allereerst toont Spr. aan hoe de Overheid in een Chr. Staat van Godswege geroepen is om als Zijn dienaresse te zorgen voor den vrijen loop van het Evangelie. Dat echter het Evangelie tot het terrein der Kerk behoort en dus de Overheid zich daarbuiten moet hou» den. Dat van Staatswege geen contra»Evangelie ingevoerd of beschermd kan worden. Hoe hieruit volgt, dat de Staat vrijheid van geloof aan allen moet laten. De staatsmacht is begrensd. God riep naast den Staat allerlei instellingen in het leven, die de souvereiniteit in eigen kring bezitten. Alleen daar, waar door de zonde ontstane misstanden naar buiten treden, vindt de Over» heid roeping voor de uitoefening van haar algemeen politiek gezag. Vervolgens staat inl. stil bij de consciëntie, die een bolwerk vormt voor de persoonlijke vrijheden. De Staat moet de consciëntie vrij laten en dwinge daarom niet tot vaccinatie enzoovoort. Hierna zet Spr. uiteen het wezen van den eed ia het staatsrecht, waartoe hij dient en welk gebruik daarvan mag en moet worden gemaakt. De eed plaatst èn Overheid èn on» derdaan in onderlinge betrekking tot God. Blijve de eed in oni land in eere om zijn heiligheid, en zij het leven van ons volk (aldus Spr.) dicht bij God, dan zal het ook in de maatschappij beter gaan. Van de gelegenheid tot bet stellen van vra» gen wordt een goed gebruik gemaakt, zoodat een aangename bespreking volgt. Spoedig wordt een vergadering gehouden ter vaststelling van een gemeente»program. Men leest de laatste weken in finantieele bladen niet veel anders dan over uitgiften van buitenlandsche obligaties, die blijkbaar enorm gewild zijn tegenwoordig. Dinsdag stond de inschrijving open van 7 Fransche Sporen in Zwitsersche francs tot den koers van 94'/a- Er is alweer een buitengewoon druk gebruik gemaakt van deze gelegenheid tot belegging, er was zelfs plaats tekort voor het invullen der inschrijvingsbiijetten ter beurze, aangezien ieder commissionair overging tot inschrijving bij alle kantoren, in de hoop, dat hij van ieder kantoor één stuk zou krijgen, zooals geschied is met de jongste Parijsleening. De meeste belangstelling ter beurze bestaat verder voor de Kunstzijdeaandeelen, die spe» ciaal voor Enka sterk gevraagd zijn, zoodat heden de koets van 247 werd bereikt op berichten, dat deze maatschappij zal worden opgenomen in de combinatie van Kunstzijde» fabrieken, waarover wij de vorige week schre» ven. De andere aandeelen blijven goed op prijs op het verhoogde niveau, doch de handel daarin is belangrijk afgenomen. Aan het einde der vorige week vertoonde zich weer het zich steeds herhalende relletje in scheep vaartaandeelen, doch thans boekten aandeelen Holland» Amerikalijn een belangrijk koers»avans door zelfs tot 78 op te loopen, steeds op geruchten van de verbeterde toe» standen op scheepvaartgebied, terwijl voorts de obligaties tot een paar percent onder pari opliepen. Aandeelen Maas staan thans op een niveau van 120 alsmede Nievelt Goudriaan, terwijl het aandeel Oostzee tot pl.m. 87 's gemonteerd, waaruit wel mag blijken, dat het publiek zich de laatste weken meer voor deze afdeeling schijnt te gaan interesseeren. De toekomst zal moeten uitduiden of het gelijk heeft gehad. Wat betreft andere afdeelingen is er een vaste stemming gekomen voor aandeelen Rotter» damsche Bankvereeniging, waarschijnlijk op grond van vermoedens, dat er een deel van het Müller-crediet terugbetaald zal worden. Het aandeel steeg tot 94'/2 dus begint wel te naderen tot pari. in het algemeen is het echter erg stil, zoodat het opvalt, dat er af en toe eens een bepaald fonds bij den kop gepakt wordt. In de Industrieele afdeeling bv. was er een tijdje een aardige handel in Stokvis.waarden, waarvan de aandeelen tot 114 zijn opgeloopen, op vermoedens van betere toekomstkansen. Doch het schijnt, dat hierin gemanipuleerd wordt door een groep die waarschijnlijk ook getracht heeft de aandeelen Kwatta op te zetten tot het peil, waarop het publiek wel zoo goed zal zijn er in te gaan. Gelukkig maar, dat er de laatste jaren veel geleerd is, want de infor» maties luiden, dat er geen enkele reden is, om zoo optimistisch te zijn. Het volste bewijs van slechte zaken in December bv. is wel, dat er slechts voor f 240000,- beurszegels ver» antwoord werden, wat een gering bedrag is, en het schijnt er niet naar uit te zien, dat de eerste maanden van 1927 beter zullen zijn. Wat de laatste tijden een geweldig speculatie object is, was: de afdeeling derRubberafdee» ling, thans zoo dood als een pier. Er gaat in de incourante waarden geen stuk om en in Amsterdam Rubbers af en toe, zoodat ook daar veel leergeld betaald schijnt te zijn. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee op Vrijdag 28 Januari 1927 Kipeieren 60—67 Kg f 7,10 tot 8,10 50-51 Kg. f 5,65 tot 6,- bruin 60 Kg. f 7,40 Eendeieren 70 K.g. f 7,10 Roode kool f 3,— tot 3,50 Savoye kool f 8,50 Boerekool f 0,90 tot f 1,— alles per 100 stuks. Prei f 2,10 tot 2,40 per 100 bos. Snijsla f 20 Spruiten f 8,60 tot 12,— Kleiperen f 19,60 Zoete appelen f 19,80 Zure Bellefleurs f 12 Bergemotten f 21,50 Kroten f 4,50 Knollen f 1,10 tot 1,20 alles per 100 K.G. Boter f 1,10 tot 1,12 per pond. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee op Dinsdag 1 Febr. 1927. Kipeieren 60—61 Kg. f 7,19 tot f 7,45 50 Kg. 5,60 tot f 5,75 bruin 61 Kg f 7,40 tot f 7,50 Eendeiren 70 Kg f. 6,75 Roode kool f 1,30 tot f 3,50 alles per 100 st. Spruiten f 3,50 tot 6,50 per K.G. Kaas 20 plus f 0,40 Boter f 1,12 tot f 1,15 beiden per pond. Honing f 0,70 tot f 0,71 per pot. Uienveiling van Donderdag 3 Febr. 1927. Met U. C. B. merk: Grove uien f 2,13. Gewone uien f 2,12. Drielingen f 1,45. Pickets f 1,34. Zonder U. C. B. merk: Gewone uien f 0,53—f 1,48. Pickets f 1,01. Aanvoer 380 balen. ROTTERDAM, 1 Febr. 1927 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 7,05 tot f 8,50 Idem (klein)5,50 tot 6,95 Idem extra zwtot Eendeieren6,65 tot 7,60 Ganseierentot 4 Kalkoeneieren tot Kievitseieren tot Middenprijs f Aanvoer 105.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Vrachtauto over den kop geslagen. Onder Bemmel (O.B.) is op den Waaldijk bij Sprokkelenburg een met meubels geladen vrachtauto bij het passeeren van een anderen vrachtauto van den hoogen dijk gereden. De wagen sloeg over den kop en kwam in het prikkeldraad terecht. De beide inzittenden kwamen er met eenige ontvellingen af, doch van de meubels bleef geen stuk heel. Verdronken. Wolff seint uit Blankenburg in den Harz Maandag zijn in een vijver in Blankenburg een 16»jarige en een 17.jarige scholier, die nabij den vijver een sledetocht ondernomen hadden, op het ijs van den vijver terecht ge y komen en er door gezakt. Toen er hulp kwam opdagen, waren beiden reeds verdronken. Lyk opgehaald. Het vermoeden dat de 19»jarige banketbak» ker A. W. P. te Leiden, die de vorige week des nachts om zijn weg huiswaarts te bekorten over de spoorbrug bij De Vink was gegaan, te water zou zijn geraakt en verdronken, is bewaarheid. Vannmorgen heeft een familielid dat daar heeft gedregd, het lijk opgehaald. Vijf passagiers door een waanzinnige gedood. Uit Manilla wordt gemeld, dat een inland» sche politie»agent, die zich aan boord van een stoomschip bevond, in eenvlaag van waanzin 5 passagiers, waaronder een Amerikaansche luitenant, gedood en 7 andere personen ern» stig gewond heeft. Geen sleutelgeld ontvangen. Wel f 100 geaccepteerd. Naar aanleiding van de beschuldiging, doot eenige leden der Woningbouwvereeniging «Patrimonium* te Weesp geuit tegen den voorzitter, het oud»raadslid v. d. H., dat deze een bedrag van f 100 als z.g. sleutelgeld van een der bewoners geaccepteerd zou hebben, zonder dat deze gelden aan de vereenigingskas verantwoord waren, is in deze aangelegenheid op verzoek van den beschuldigde een onder» zoek ingesteld. Uit de verklaringen van een vroegeren »Patrimonium«»bewoner en diens echtgenoote is thans gebleken, dat den voorzitter wel de» gelijk sleutelgeld aangeboden en ook betaald Niettemin ontkende de voorzitter, dat zulks het geval zou zijn geweest. Wel wist hij zien te her nneren, dat hij op een ochtend f 1W in zijn brievenbus gevonden had. Maar dat geld kon volgens den voorzitter nooit ais sleutelgeld betiteld worden, omdat degene van wien het afkomstig was, op dat o°8en' biik reeds eenige weken de woning betrokken had. Naar de meening vaq den heer v. H. kan alleen van sleutelgeld sprake zijn. wanneer de overreiking der sleutels van con» tanten vergezeld gaat. Om je suf te denken 1 Om den gevel van een boerderij te Oude» water staat de volgende rebus te lezen: Geen deel zonder deel; deel geen zon deel. Dit is een aardigheid van den vroegere eigenaar. Toen men hem vroeg, waarom J dat er zoo op liet zetten, zei hij daar weten de schoolmeesters eens lekker ge antwoord op, als de jongens er om vrage Het beteekent: «Geen (voor)deel zonder (na)deel; Geen (na)deel zonder (voor)deel«,

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 2